Výstavy

V této sekci naleznete jak svého psa na výstavu připravit, co vše vzít s sebou, jak taková výstava většinou probíhá, jaké vůbec existují výstavy a také jaké se na výstavách zadávájí tituly.

Doufáme, že tato sekce vám pomůže zorientovat se ve světě přehlídek krásy.

<<<123>>>
Uspěli jste na Evropské výstavě 2015?

Uspěli jste na Evropské výstavě 2015, která se konala ve dnech 4.-6. září v norském Oslu? Pochlubte se nám! Pošlete nám fotky svých úspěšných psů a můžete připojit i vaše dojmy z výstavy. Fotografie v tiskové kvalitě 300 kB s popisem posílejte na redakce@pespritelcloveka.cz do 8. listopadu. Vše zveřejníme na našem webu a v čísle 12 PPČ.

Publikováno: 29.10.2015 13:05:48
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Klubovou výstavu klubu KRaAOP zastřešujícího kavkazské a středoasijské pastevecké psy, moskevské strážní psy a jihoruské ovčáky posuzoval pan Wadim Kacnelson z Ukrajiny. Na první pohled možná nenápadný rozhodčí, jehož styl posuzování byl postupem času i pro diváky čitelný – efektivní a příjemný. Celkem 74 psů se ve svých třídách vždy předvedlo nejdříve v pohybu, poté následovala u všech prohlídka chrupu a u psů varlat a opět pohyb všech v kruhu. Pak si již rozhodčí zval jednotlivé psy k individuálnímu posouzení. A před rozhodnutím opět přišel na řadu pohyb. U nás je to poměrně málo častý jev – rozhodčí zcela jasně kladl důraz na pohyb psa, nikoli jen na jeho statické posouzení.

Čtěte dále
Publikováno: 16.10.2015 10:43:24
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
Zrušení výstavy z důvodu nepřízně počasí

Vážení přátelé,
velice se Vám všem omlouváme, ale z důvodu náhlé změny počasí (napadlo 10 cm sněhu a hala je již obsazená), se výstava psů plemene bandog odkládá na jarní měsíce. Výstava se měla konat 17. října v areálu zámku Stružná u Karlových Varů. Přesný termín akce bude včas oznámen. Výstavní poplatky budou přihlášeným vráceny, sponzorské dary, ceny a poháry budou ponechány na jarní akci.
Ještě jednou se všem omlouváme za případné nepříjemnosti spojené s odvoláním termínu, ale bohužel přepověď byla jiná a pořekadlo "Poručíme větru dešti" nefunguje.
S pozdravem
Hana Kubáňová

Publikováno: 15.10.2015 9:54:11
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Interclub Orient pekinéz a japan-chin pořádal v neděli 4. října v hotelu Svornost v Dolních Počernicích klubovou výstavu se zadáváním titulu nejlepší pes a fena. Posuzovala delegovaná rozhodčí Ing. Alena Koštálová. Výstavy se zúčastnilo 35 pekinézů a 30 japanků.

Čtěte dále
Publikováno: 9.10.2015 13:56:22
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

V sobotu 3. října se v Mladé Boleslavi na výstavišti Krásná louka konala klubová výstava pořádaná Klubem chovatelů čivav a naháčů. Výstavy se zúčastnil rekordní počet 150 psů, z toho 143 čivav a 7 mexických naháčů. Rozhodčími pro čivavy byli chovatelé čivav z Anglie David Reece a Steve Rooney (chovatelské stanice Copymear a Yorone), kteří jsou váženými posuzovateli plemene. Rozhodčím pro mexické naháče byl MUDr. David Kolínský, také specialista na plemeno.

Čtěte dále
Publikováno: 8.10.2015 15:25:10
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Klub pyrenejských plemen ČR pořádá v sobotu 17. října v penzionu Kadlcův Mlýn v Brně klubovou výstavu všech pyrenejských plemen.

Čtěte dále
Publikováno: 16.9.2015 15:32:28
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Klub přátel a chovatelů pudlů pořádá v neděli 18. října v hotelu Svornost v Praze oblastní klubovou výstavu pudlů a pudlů vícebarevných.

Čtěte dále
Publikováno: 16.9.2015 15:30:09
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

KK Židlochovice pořádá 7. ročník regionální výstavy psů s PP i bez. Vystavovat se může každý poslušný, zdravý a veselý pejsek se svým páníčkem.

Čtěte dále
Publikováno: 16.9.2015 15:17:25
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Krajská a oblastní

V sobotu 5. září uspořádal Klub chovatelů a přátel ruských černých teriérů v areálu Lesního penzionu Podmitrov v Mitrově u Strážku XIII. samostatnou klubovou výstavu se zadáváním titulů CAJC, CAC, Klubový vítěz mladých, BOJ, Klubový vítěz, BOB. Hned následující den v neděli 6. září proběhla pod taktovkou téhož klubu poprvé I. samostatná speciální výstava se zadáváním titulů CAJC, CAC, BOJ, Vítěz speciální výstavy, BOB. Oba dny po skončení posuzování jednotlivců v kruhu následovaly soutěže o nejlepší pár a nejlepší chovatelskou skupinu.

Čtěte dále
Publikováno: 10.9.2015 14:35:38
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Alaskan malamute klub ČR pořádá v sobotu 3. října v obci Kersko/Hradištko klubovou výstavu, kterou bude posuzovat britská rozhodčí, majitelka vítězného malamuta working group z Cruft´s 2015, Sue Ellis.

Výstava se bude konat pod heslem "Pocta všem zvířatům na celém světě, které jsou obětmi lidské krutosti". Z každého výstavního poplatku bude část věnovaná na konto Podpory. Pomoct můžete i vy, stačí přijet se podívat na výstavu a zakoupit si některý z propagačních předmětů.

Čtěte dále
Publikováno: 9.9.2015 16:10:46
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
<<<123>>>