Ostatní

In urna elit, bibendum a, consequat vel, rutrum at, justo. Aliquam erat volutpat. Aliquam erat volutpat. Ut nisl magna, fermentum eget, consequat ac, varius a, nisl. Proin risus. Mauris vel risus. Maecenas varius. Pellentesque nisl urna, adipiscing nec, accumsan nec, tincidunt vel, velit. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Nullam eleifend, nulla at adipiscing semper; ante purus porttitor nunc, eu sodales justo ipsum eget libero. Curabitur feugiat, erat eu porta eleifend, velit tellus hendrerit diam, vel convallis nisl enim ut urna. In vel mi quis tortor tristique pretium.
<<<123>>>
Smutná zpráva: zemřel pan F. Ritter

Dne 3. 10. 2018 zemřel ve věku 86 let pan Ferdinand Ritter z Českých Budějovic. Byl dlouholetý aktivní kynolog, rozhodčí z výkonu pro pracovní plemena, několik volebních období zastával funkce v předsednictvu ČMKU a ČKS.
Poslední rozloučení se koná v úterý 9.10.2018 v 9,30 hodin v obřadní síni českobudějovického krematoria.
ČMKU

Publikováno: 5.10.2018 11:37:01
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Věřili byste, že existuje dost samozvaných psychologů psů, kteří doporučují trestání psů prý po vlčím způsobu? Přesně toto je téma pro Františka Hracha, který roky strávil s vlčicí Lupínou, odchoval její štěňata po německém ovčáku a s jejich potomkem pracoval. František roky skládá zkoušky, závodí a pracuje s německými ovčáky. Ostatně jeho vzpomínání na vojenská léta u psovodů pohraniční stráže se setkalo s velkým čtenářským zájmem. „Abychom se dozvěděli co nejvíce o vlčí povaze, jak dochází ve vlčí smečce k trestání jedinců (když už někdo podle vlčích způsobů doporučuje i trestání psů), musel je někdo dlouhé roky a po celé dny pozorovat v jejich prostředí ve dne i v noci. Mladé vlče nebo štěně si před starším psem, který se na ně rozeběhne, lehne. Proč si nelehají odrostlejší psi před majitelem, který nemůže chytit svého psa? Proč štěně nepřiběhne k majiteli stejně jako po zavytí nebo zaštěkání samice? Člověk si musí se psem udělat kontakt a ten se nedá dělat na jistotu hrubou silou. Tedy dá, ale se psem se svěšeným ocasem a se smutným pohledem.“

Čtěte dále
Publikováno: 2.10.2018 14:53:37
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Kdysi jsem se na výcvikovém táboře vsadila, že kozu pasoucí se u jedné z chat vedle cvičáku naučím za týden jít po stopě. Stalo se. Můj potkan aportoval, jezdil se mnou denně autobusem do školy, náš kocour aportuje, umí sedni, lehni… Jistě znáte velké množství zvířecích druhů ne zcela typických pro výcvik, které bravurně běhají přes překážky, splní x povelů, umějí mnoho triků… Ano, v té době jsem měla pocit, že prostě naučit lze kohokoli cokoli, v čem by měl být problém zvláště pak u psů?

Dnes jsem hluboce přesvědčená, že všechny psy člověk může a má naučit základní poslušnosti, aby nebyli nebezpeční, obtěžující, nezvladatelní. Aby si nevšímali na procházkách cizích lidí, psů, kteří si nevšímají jich, ale… Ale mnoho dnešních problémů v soužití se psy, mnoho nezvladatelných psích „agresorů“, psů se separačních úzkostí či s nálepkou dalších „odchylek“ od představ či běžného chování vzniká jen díky NEZNALOSTI a absenci POKORY u lidí. O psy prostě vůbec nejde. Koza či kráva byly šlechtěny na vyšší dojivost, rychlý růst, lepší maso, ale pes napříč plemeny nemá obecně jen JEDEN typ chování podporovaný výběrem chovatele. Téměř každé plemeno mělo jasnou definici povahových vlastností a pracovních dovedností (ty vzhledové nejsou nijak podstatné, jsou snadno ovlivnitelné, poměrně rychle měnitelné a pro nás teď i nepodstatné). A selekce trvala ne pár vrhů či generací, ale dlouhá desetiletí i staletí. Velmi tvrdá selekce, v našem prostředí a době pro někoho naprosto nepředstavitelná, pro některé nepřípustná, ale jen díky ní odváděli psi práci, pro kterou byli chováni. Jen díky ní mohli přežít a stali se pomocníkem člověka. Kupříkladu takový středoasijský pastevecký pes staletí hlídal stáda, bránil je na základě svého vlastního rozhodování, byl nucen se sám o sebe starat. Ano, musel respektovat lidi ze své vesnice, rodiny – respektovat, nikoli aportovat, poslouchat na první dobrou. Tvrdit tedy dnes, že díky „socializaci“ můžete a máte mít asiata na volno v parku, aby chudák netrpěl samotou (byť se svou rodinou) a mohl si hrát s cizími psy a lidmi, je nejen mylná, ale vrcholně nebezpečná! Border kolie také není jen roztomilý černobílý pes, ale především pracovní pes.

Čtěte dále
Publikováno: 1.10.2018 10:12:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Opět jsme pro vás připravili oblíbený nástěnný plánovací kalendář plný fotografií psů různých plemen – i těch nepoznatelných. Psi odlišných barev, velikostí a povah ale mají společné to nejpodstatnější – srdce plné lásky a důvěry v člověka. Je jen na nás, zda mají svou lásku a důvěru skutečně komu dát.
Kalendář je velmi praktický a je jistě i skvělým dárkem pro všechny, kteří si chtějí naplánovat své dny (nejen se psy), anebo se dívat na fotografie nejlepšího přítele člověka, kterým pes dokáže bezesporu být. Kalendář můžete dostat ZDARMA!
Všichni předplatitelé, kteří si zakoupí roční předplatné časopisu Pes přítel člověka do 29. 12. 2018, dostanou tento kalendář ZDARMA. Stávající předplatitelé jej dostanou před Vánoci s časopisem Pes přítel člověka č. 1 jako naše poděkování za přízeň.

Čtěte dále
Publikováno: 28.9.2018 10:33:36
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Plánovací kalendář 2019 je tady! Na stáncích od 26. 9. 2018!

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 28.9.2018 6:17:06
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Teprve nedávno začala dětem škola, a na vás už čeká na stáncích číslo 10 PPČ a s ním i množství nových informací o kynologii.
Tématem měsíce je Starý pes – jaké jsou příznaky stáří, když začíná pes stárnout, na co se připravit s přibývajícími roky, jak psovi ulehčit stárnutí, jak a čím krmit, jak a proč omezit aktivity… to vše najdete na 12 stranách. Je stáří vážně tak krásné, jak se o něm poeticky píše? Jaké to je, žít se čtyřmi psími veterány? Čtěte v čísle 11.

Plemenem měsíce je jeden z nejkrásnějších psů na světě – bílý švýcarský ovčák. To, co bylo u německého ovčáka považováno za vážnou vadu, považují chovatelé bílého ovčáka za jeho hlavní přednost, a tou je bílá barva srsti. Podíváme se na plemeno z hlediska vývoje, chovu, genetiky i pracovního využití, byť je to dnes ryze společenské plemeno. V rubrice Neznámé plemeno vám představíme malaka – kolosálního anatolského lva.

Čtěte dále
Publikováno: 21.9.2018 8:32:04
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Srdečně Vás zveme k účasti na 13. ročníku největší umisťovací výstavy zvířat z útulků z celé ČR SEN ZVÍŘAT 2018. Výstava se koná v neděli 16. září od 9-17 hodin tradičně v Praze 9 – Vinoři, v areálu Hoffmanův dvůr.
Akce je organizována na podporu všem opuštěným a týraným zvířatům za účelem najít jim co nejvíce laskavých domovů a srdcí. Výstavy se účastní firmy, jejichž hlavní činností je poskytování potřeb pro chovatele a zároveň se podílí na sponzorství. Zúčastněné spolky, občanská sdružení a neziskové organizace zde mají nejen možnost najít opuštěným zvířatům nový domov, ale prostřednictvím sponzorských (hmotných) darů se snažíme pomoci i v další péči.

Čtěte dále
Publikováno: 13.9.2018 7:54:26
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Pro mnoho lidí jsou psi malého tělesného vzrůstu jen uječení, hysteričtí a notoričtí obtěžovatelé všech kolemjdoucích. Jejich páníci jsou okolím vnímáni jako strašpytlové přehnaně se bojící o své malé poklady či bezohlední blázni neschopní své mini psy přivolat a vůbec mít pod kontrolou. Stále častěji ale potkávám majitele, kteří si snad vůbec neuvědomují, jak křehké tělo i duši jejich pejsek má a místo aby za něj přemýšleli, chránili jej, vystavují ho rizikům ohrožujícím nejen zdraví, ale i život… Na vycházkách velmi často potkávám majitele jorkšírků a malých bílých psů neidentifikovaných plemen. Volají: „On nic nedělá!“ a se smíchem sledují svého mini miláčka mířícího na volno ke mně a mým psům. Možná by to mohlo být úsměvné, milé, kdyby po mém boku nekráčel moskevský strážní pes, kříženec středoasiata či kříženec rotvajlera. Vždy mě v takovou chvíli napadne: JAK TO, ŽE SE O SVÉHO PSA NEBOJÍ? Pominu-li otázku, jak mohou takto věřit mým (tedy pro ně neznámým a cizím) psům, zbývá mi prostý fakt tělesné velikosti mých obříků. Prostá fyzika a zdravý rozum. I kdyby 90kilový moskevák láskyplně pohladil svou tlapou tříkilového psíka, přinejmenším mu způsobí bolest, nicméně může dojít i k fatálnímu úrazu. Znám případ, kdy rotvajler jediným praštěním náhubku zabil jorkšíra… Pouštějí tito majitelé (a nyní zcela ponechávám stranou jejich bezohlednost vůči okolí) tedy třeba své malé děti do hospody mezi opilé návštěvníky?

Čtěte dále
Publikováno: 10.9.2018 14:15:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

ŠEST NOHOU, DVĚ SRDCE, JEDNA HRDOST - toto nejvíce vystihuje ojedinělý a bláznivý překážkový závod Hard Dog Race. U zrození tohoto závodu byla myšlenka, chuť a nadšení zakladatele Andráse Púzy z Maďarska, nadšencem nejen OC závodů, bojových sportů, vojákem a milovníkem psů. Šest kilometrů, šestnáct překážek, bahno, voda a les. To je Hard Dog Race Base na motokrosové dráze v obci Opatov u Svitav. Máte na to? Tak přijďte mezi nás zažít neskutečné a užít si den plný adrenalinu, potu a emocí. Pro každého účastníka bude nachystán balíček od sponzorů, tudíž nikdo neodejde s prázdnou.

Čtěte dále
Publikováno: 7.9.2018 13:14:39
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

"Je to ale smutná epocha, když je snadnější rozbít atom, než zničit předsudky..." Albert Einstein
Je to ale smutná epocha, když ve vesmíru zkoumáme, kde by mohl být život, a přitom život na naší planetě likvidujeme. To si myslím já. Včera jsem si udělala krásný výlet, neb byl jen s milovaným, spolehlivým, vždy poslušným moskevákem Burákem. Kdybych měla vybrat jednoho psa, kterého svěřím 7letému Fandovi na cestu vlakem třeba na pražské Hlavní nádraží, bude to Burák. Zvládne všechny lidi, psy bez ohledu na jejich chování a bude toho malého kluka poslouchat. Šli jsme spolu s Burákem po náměstí v Benešově podél jednosměrky mezi domy, kde jsem uviděla na cestě holuba se zlomeným křídlem...

Čtěte dále
Publikováno: 31.8.2018 10:59:44
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>