Ostatní

In urna elit, bibendum a, consequat vel, rutrum at, justo. Aliquam erat volutpat. Aliquam erat volutpat. Ut nisl magna, fermentum eget, consequat ac, varius a, nisl. Proin risus. Mauris vel risus. Maecenas varius. Pellentesque nisl urna, adipiscing nec, accumsan nec, tincidunt vel, velit. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Nullam eleifend, nulla at adipiscing semper; ante purus porttitor nunc, eu sodales justo ipsum eget libero. Curabitur feugiat, erat eu porta eleifend, velit tellus hendrerit diam, vel convallis nisl enim ut urna. In vel mi quis tortor tristique pretium.
<<<123>>>

„Zvýšená hladina vzrušení zpravidla tedy způsobuje „chaotičnost“ a zvyšuje roztržitost, nepřesnost, roztěkanost a impulzivnost v chování psa. Vždycky tomu tak ale není; někdy může zvýšená hladina vzrušení naopak při fokusaci pomáhat. Někteří hyperaktivní jedinci se najednou dokážou usilovně soustředit, když přijde zcela určitý podnět. Tak je tomu například u psů, kteří jsou velmi soustředění při lovu nebo na stopě a nenechají se ničím rozptýlit. Určitě si dokážete představit, jaký to musí být pro psa požitek. Konečně se mu uklidní mozek, už není zmítán sem a tam, nýbrž dokáže se plně věnovat jedné činnosti. Není divu, že takový čtvernožec se pak snaží vykonávat tuto činnost znovu a znovu! Současně je důležité uvědomit si i to, že „stresovaní“ psi nejsou vždycky vystaveni nadměrně zátěžovým zážitkům. Někdy jsou prostě na stres nadměrně citliví. To v zásadě platí pro všechny psy s hyperaktivitou: ať je příčina jakákoli, tak jsou velice citliví na podráždění, a to má automaticky za následek zvýšenou hladinu vzrušení. Tak může vzniknout bludný kruh: zvýšená citlivost na podráždění má za následek zvýšenou hladinu vzrušení, které zase zvýší citlivost na podráždění. Takový bludný kruh může vzniknout i u jiných symptomů hyperaktivity. I ty mohou způsobit zvýšení hladiny vzrušení, které může zase posílit symptomy. Proto platí toto:
Hyperaktivita má za následek stres. Stres tedy může být příčinou i následkem hyperaktivity!“ Tak začíná volné pokračování našeho seriálu o hyperaktivním chování psů, které najdete v Pes přítel člověka č. 12, které je ještě v prodeji.

Čtěte dále
Publikováno: 17.12.2018 12:55:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Na stránkách internetového obchodu alza.cz naleznete náš časopis k zakoupení v elektronické podobě. Přečíst si ho můžete pohodlně na vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu, a to ihned po zaplacení v on-line verzi, stažení ve formě pdf není dovoleno.

Čtěte dále
Publikováno: 17.12.2018 8:26:32
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Od 15 hodin vás může kousek od OC Nový Smíchov zaskočit prodejní stánek, ve kterém si budete moci vybrat psa na váhu a rozhodnout se, jestli ho chcete na místě zabít, nebo ho dětem přivedete domů živého, aby si měly do Štědrého dne s čím hrát. Nebo jestli vám stačí psí hlava na polévku.
Vše ale jen jako. Jedná se o divadelní představení ochránců zvířat, kteří se tímto způsobem rozhodli upozornit na tradici, které by podle jejich názoru mělo odzvonit.

Čtěte dále
Publikováno: 14.12.2018 10:41:50
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dočasky.cz jsou jako spolek neziskovou organizací. Jejich cílem je umístit zvířata do stabilních trvalých rodin prostřednictvím dočaskářů. Dočasná péče se týká zvířat, která nemohou být z různých důvodů umístěna v útulku, např. příliš mladá nebo naopak příliš stará, nalezená, nemocná nebo po zákrocích, vyžadující intenzivní péči, odebraná původním majitelům v důsledku týrání nebo nesnášející dobře dlouhodobý pobyt v útulku. Dočaskářem může být každý, kdo před osudy nezaopatřených zvířat nezavírá oči. Mnoho dočaskářů má vlastní psy, kočky, koně a zároveň pomáhá zvířecím bezdomovcům.

Čtěte dále
Publikováno: 7.12.2018 10:23:22
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V Česku žije přes 2,5 milionů psů, zhruba v každé druhé domácnosti. Jejich oči často loudí sousto u stolu, a právě proto vznikla kuchařka pro psy Neštěkej a jez! od autorek Kataríny Králové a Kristiny Šemberové. Je plná menších i větších dobrot: na trénink, na občerstvení během dne i za horkého léta. Rozhodně nechybí pohoštění na slavnostní příležitosti, jako jsou Vánoce či narozeniny! Většinu ze 78 receptů mohou jíst i jejich páníčci, jen si je na talíři přisolí či okoření. Správnost receptů garantuje MVDr. Eva Štercová Ph.D. z Ústavu živých zvířat na Fakultě veterinárního lékařství na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno.

Čtěte dále
Publikováno: 30.11.2018 10:45:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Dárky, kam se podíváš…

Dárkem pro naše předplatitele v novém čísle Pes přítel člověka č. 12 byl i vzorek pamlsku Purity Snax od firmy Fitmin.

Pro všechny naše čtenáře jsou pak v tomto čísle připraveny tipy na dárky pro pesany (hračky, pamlsky, vitamíny, pelíšky…) i pro kamarády pejskaře (knihy, oblečení, výbavu pro myslivce), a to nejen na Vánoce. Objednávejte, dokud je čas, neb později již Česká pošta nechce ručit za včasné dodání…

Nejlepším dárkem pro naše čtenáře jsou knihy od vydavatelství PLOT s kynologickou tematikou. Při nákupu na www.plotknihy.cz zadejte slevový kód, který najdete v našem časopise č. 12 a dostanete slevu až 40 % na celý nákup!
Akce platí do 12. 12. 2018.

Publikováno: 28.11.2018 12:36:22
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Přípravy na letošní Vánoce v útulku právě vrcholí. Organizátoři si kladou za cíl podpořit výtěžkem z jednodenní akce opuštěná zvířata, kterým chybí péče a láska páníčka. Vánoční atmosféra se ve zlínském Útulku pro zvířata v nouzi na Vršavě rozezní 12. prosince v 15 hodin a zahrne bohatý program. Návštěvníci se mohou těšit například na vystoupení finalisty soutěže Moravia Talent, Filipa Vítů nebo tanec se psy.
Posláním neziskového projektu je přiblížit veřejnosti problematiku opuštěných zvířat a ukázat jim cestu, jak mohou pomoci. Proto také studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně každoročně připravují Vánoce v útulku, snaží se upoutat pozornost veřejnosti na to, že i němé tváře si zaslouží lásku a péči svého páníčka. Do projektu se pravidelně zapojují zajímavé osobnosti Zlínského kraje či Základní škola Komenského II ve Zlíně. Právě zdejší žáci již nakrmili opuštěné pejsky a kočky v hodnotě přesahující 40 tisíc korun.

Čtěte dále
Publikováno: 28.11.2018 9:50:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Zima se pozvolna ujímá vlády a na stáncích již v těchto dnech můžete najít vánoční číslo PPČ. Konec roku je provázen blázincem kolem nekrásnějších svátků a silvestrovským řáděním v ulicích – a tak opět po roce přicházejí na řadu naše tipy a rady, jak se z toho nezbláznit a mít pod kontrolou klid svůj i svého psa. Psí čich a sluch jsou daleko citlivější než naše: podíváme se na typické „vánoční koření“ – skořici.
Kromě tradičních tipů pro klidné prožití Vánoc i Silvestra vám přinášíme spoustu zajímavého čtení ze všech oblastí kynologického světa.
Plemenem měsíce je teriér, jenž není teriérem – tibetský teriér, u nás stále málopočetné plemeno společenského psa se zajímavou historií a velmi líbivým exteriérem. Představíme vám i jeho příbuzné – Lhasa Apso, ši-tzu a neznámé plemeno kyi-leo. V rubrice o úpravě srsti si blíže představíme hladkosrstého foxteriéra.
Někdy se bohužel musíme věnovat i smutným skutečnostem, pokud mají nedozírné následky pro mnoho psů. Bezmoc v přímém přenosu – tak jsme nazvali kauzu úmyslného šíření infekční nemoci – parvovirózy. Myslíte si, že vás se to netýká? To se pletete! Navíc přinášíme podrobný popis kroků, které je nutné dodržet, pokud váš pes onemocní parvovirózou, či pokud provozujete útulek, azyl.

Čtěte dále
Publikováno: 22.11.2018 14:35:02
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Pavel Bouška, majitel společnosti VAFO PRAHA, v Budapešti převzal ocenění PET osobnost roku. Prestižní cenu uděluje od roku 2004 mezinárodní magazín PET worldwide producentům krmiv pro domácí mazlíčky. Bouška se tak stal prvním Čechem, který si ocenění vysloužil.

Redakce PPČ panu Bouškovi jakožto našemu dlouhodobě spolupracujícímu partnerovi upřímně gratuluje!

Čtěte dále
Publikováno: 20.11.2018 13:12:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Knihu Příběhy statečných napsala paní Iva Volková, zakladatelka projektu Rafael o.p.s. Vypráví o pejscích, o které se za svou mnohaletou kariéru v Rafaelu měla a má možnost starat. Kniha je ojedinělá tím, že veškerý výtěžek z jejího prodeje poputuje na transparentní účet „Rafael o.p.s. - Ivino otevřené srdce psům“, ze kterého se budou hradit nákladné operace registrovaným útulkům v celé České republice. Bude to tedy kniha, která bude pomáhat všem.

Čtěte dále
Publikováno: 19.11.2018 15:50:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>