Reportáže, zajímavosti

V této rubrice jsou pro vás připravny zajímavé reportáže, výsledky výstav, soutěží a také videa z různých kynologických akcí.

Výsledky z výstav naleznete ZDE

Výsledky z kynologických akcí naleznete ZDE

Videa  z výcviku  z výstav   ze závodů a soutěží

Nově nás také najdete na YouTube

<<<123>>>
Stop množírnám!

Smutné a velmi aktuální téma velkého množství psích množíren u nás nenechává chladným už velké množství lidí, naštěstí a díky jim! A vypadá to, že se snad začne něco dít i na poli legislativy. Ostatně bylo v této věc oslovena i Českomoravská kynologická unie. Osobně se domnívám, že ale opora a možnost řešit rázně tyto případy již nyní v současných zákonech je. Jen chybí možná chuť, možná důvod tak činit. V každém případě díky za každou medializaci a osvětu lidí. I proto jsem dnes přijala pozvání do ranního studia ČT 1. Funkce doprovodu se ujal Buráček a oba věříme, že se třeba pár lidí po reportáží zamyslelo či přehodnotilo, jaké štěně resp. odkud i jej koupit. Stanislava Jansová

Reportáž naleznete zde.

Autor: redakce
Publikováno: 8.12.2014 21:04:57
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Na pardubickém dostihovém závodišti o víkendu 17. a 18. května proběhl první Pardubický psí festival. Přehlídka nejrůznějších aktivit, které můžete dělat se svým psem. Sportů a dalších činností tu člověk zhlédnul opravdu hodně.

Čtěte dále
Publikováno: 22.5.2014 13:54:19
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Argo utrpěl úraz hlavy s následným ochrnutím celého těla. Při aportování míčku narazil hlavou do sloupu. Operace nebyla možná, nasadila se konzervativní léčba kortikoidy a prostředky podporujícími regeneraci míchy. Jediným řešením byla včasná rehabilitace. Celý příběh s popisem průběhu Argovy rehabilitace si můžete přečíst v PPČ č. 12.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 21.11.2013 0:00:01
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Město Židlochovice se již po páté stalo svědkem přehlídky psů s názvem Židlochovický hafík. Letošní účast byla hojná, dostavilo se krásných 48 pejsků s PP i bez, a kříženci různých barev, tvarů i velikostí. Od maličkých čivav nebo jorkšírských teriérů až po kokršpaněly, šeltie, čínského chocholatého psa, louisianské leopardí psy, beaucerona a klasického účastníka této akce - československého vlčáka. Vidět jsme ale mohli i westíka, trpasličí pudlíky, hrubosrtého baseta i velškorgi cardigany a další.

Čtěte dále
Publikováno: 14.10.2013 7:40:58
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Tip na víkend to asi nebude, ale proč ne na příští léto?

Vydejte se společně se svým čtyřnohým přítelem na toulky krásnou Francií.  Mile vás překvapí všude panující příjemná atmosféra i vstřícný přístup místních obyvatel.  Navštivte společně se svým psem nádherné hrady a zámky, kterým je například krásný Marquessac nebo prozkoumejte největší písečnou dunu v Evropě. Francie nabízí spoustu krásných míst, ať už podniknete dovolenou strávenou u moře nebo se rozhodnete cestovat po vnitrozemí. Francie se určitě stane místem, kam se budete rádi vracet. Nikdo a nikde neřeší, jestli má být pes na vodítku. Francouzi očekávají, že víte, co si se svým psem můžete dovolit.  Jsou milí, taktní a přívětiví, stejně to předpokládají u vás a vašeho psa. Nabízejí za to ohromnou toleranci a volnost.

Čtěte dále
Publikováno: 4.10.2013 9:31:39
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Koncem srpna se ve švýcarské Ženevě konala prestižní Evropská výstava psů. Společně s Evropskou výstavou psů se proběhla i mezinárodní výstava psů, která se konala o den dříve.  Na EV se přihlásilo neuvěřitelných 8000 psů a na MV bylo přihlášeno 3500 jedinců.  Česká republika byla zastoupena několika velice úspěšnými jedinci. Kdo získal titul BIS? Jaké byly klady a zápory výstavy? Jak se umístili čeští jedinci – i to najdete u nás!

Představíme vám i některé klubové výstavy resp. jejich psí vítěze. A jakých plemen?

Čtěte dále
Publikováno: 30.9.2013 12:37:20
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Pokoušeli jste se taky fotit svého psa a zjistili, že to není kolikrát nic jednoduchého? Anebo se snažíte o pěkný portrét a nikdy to „není ono“? Jak správně vyfotit psa v postoji? Potřebujete poradit, jak udržet štěně v klidu? Nebo chcete fotit momentky rozdováděných psů?

Čtěte dále
Publikováno: 16.9.2013 8:50:32
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Předvedení skupiny psů, ať chovatelské, či skupiny odchovů, se na špičkové úrovni ponejvíce blíží předtančení společenských tanců. Má svůj styl, choreografii, estetický dojem, originalitu i nepsaná pravidla. A stejně jako u jakéhokoliv lidského skupinového konání je třeba, aby se výrazné individuality přizpůsobily většině a celku v zájmu o co nejlepší společný výsledek.

Chcete být nejlepší?

Čtěte dále
Publikováno: 13.9.2013 12:35:47
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Voda, jak známo, nadnáší. A právě tohoto efektu úspěšně využívá aquaterapie – rehabilitační metoda, při které se pes pohybuje na pohyblivém podvodním pásu. Obrovskou výhodou je odlehčení těla a tím pádem snadný pohyb jinak bolestivých kloubů a oslabených svalů. Aquaterapie je vhodná nejen coby léčebná metoda psů s pohybovými obtížemi, zároveň ji lze s úspěchem využít i jako velmi efektivní kondiční trénink psích sportovců.
Zaujala vás aqauterapie a chtěli byste se o ní dozvědět víc? Byla by vhodná i pro vašeho miláčka?

Čtěte dále
Publikováno: 11.9.2013 12:33:04
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

„Jakmile pes … se nachází v dobrém zdravotním stavu a je schopný odejít do nového domova, je umístěn do nabídky útulku.“ – To je citace z webových stránek útulku. Buldočka Roxanka v době převzetí už nebyla schopna přijmout ani potravu, ani vodu, jak byla vyhladovělá. Byla v útulku několik měsíců (čekání na porod císařským řezem a kojení štěňat do věku sedmi týdnů) a za celou tuto dobu, jak je vidět, nedostávala denně ani ten přiděl granulí, který je nutný, aby pes nevypadal jako z koncentráku a byl schopný se normálně nažrat a napít.

Čtěte dále
Publikováno: 6.9.2013 9:07:36
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže
<<<123>>>