Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

ZKO Rakovník pořádá další ročník BULL POWER SHOW která se koná 6.-8. května v Rakovníku. Na soutěžící i diváky čekají atraktivní soutěže s plemeny typu bull, jako jsou stafordi, pittbulové, stafbulové, atd. a také jejich kříženci.

Čtěte dále
Publikováno: 28.4.2016 15:45:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Weight pulling

P ČMKU schválilo dne 14. 4. 2016 úpravy Zápisního řádu ČMKU – čl. XII Zápis do registru:

Čtěte dále
Publikováno: 28.4.2016 14:48:04
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Flam je cca 3-4 roky starý kříženec teriéra. Jako správný teriér je to akční pes, který hopsá jak pružinka. O Flamově předchozím životě nic nevíme, ale co jsme ho měli možnost prozatím poznat, tak je to pohodář.

Čtěte dále
Publikováno: 27.4.2016 20:20:25
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Když se řekne „jitrnička“, většina lidí si představí zabijačkový výrobek. Ale ti psovodi, kteří cvičí s malým plemenem, si vybaví závod, jehož dlouhý název „Velký závod pro malá plemena o brněnskou jitrničku“ se používá již jen na oficiálních dokumentech. Doufám, že si při tom také vybaví skvělou atmosféru závodu, ve kterém si závodníci navzájem fandí a obdivují své výkony. Že si vybaví závod, kam přijíždějí mistři, přestože v něm není otevřená mistrovská kategorie, jen proto, aby podpořili sportovní výcvik malých plemen a ukázali těm, kdo začínají, jak vypadají cviky ve vyšších kategoriích (a že i mistr tesař se někdy utne).

Čtěte dále
Publikováno: 27.4.2016 16:34:30
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Kolem nás kolují příběhy nešťastných majitelů, kteří si zakoupili psa s PP a nyní řeší jeho zdravotní problémy. „Za to může chovatel!“, tak zní nejrychlejší a nejčastější odpověď na sugestivní otázku nešťastného majitele: „Kdo za to může? Mám přece psa s PP…“Průkaz původu je ale „jen“ doklad o původu psa, něco jako naše občanka. Podle FCI má na něj nárok KAŽDÝ pes, u něhož lze doložit doklad o rodičích s PP pod záštitou FCI. Mnohé kluby jdou cestou zpřísnění požadavků na chovná zvířata jimi zastřešená, a tak požadují konkrétní zdravotní vyšetření, prezentaci na výstavě nebo povahový test, což je rozhodně chvályhodná a dnes velmi nelehká cesta. Díky ní se může dařit snížit počty jedinců-nositelů konkrétních zdravotních problémů, které se v plemeni častěji vyskytují. Rozhodně ale nelze zaručit, že štěně po zcela zdravých, vyšetřených rodičích bude také zdravé. Zákony a taje genetiky dokáží mnohé… Zákony a taje genetiky dokáží mnohé… Za vše rozhodně ale nemohou!

Čtěte dále
Publikováno: 27.4.2016 14:50:25
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Fotosoutěž "Šikovný junior" pokračuje dál! Přinášíme další příběh.

Čtěte dále
Publikováno: 27.4.2016 14:21:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

A jak fotíte selfie se svým psem vy?

Čtěte dále
Publikováno: 27.4.2016 9:25:44
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dobrý den, posílám do vaší soutěže fotky svého vnoučka Adama, který k "Pejskový babičce" jezdí hrozně rád. Toto jsou fotky z léta 2014, kdy mu bylo 4,5 roků. Na zahradě máme svůj cvičák, takže se zde vyřádí, a naše fenky ho taky milují a docela poslouchají.
Hana Babová, Hradec Králové

Čtěte dále
Publikováno: 26.4.2016 15:51:12
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Květen

Výběrový závod, který probíhal dle zkoušky IPO 3, se konal ve dnech 23. - 24. dubna na hřišti KK Ostrava Kunčice.
Závodu se zúčastnilo 17 psovodů, z čehož jeden byl diskvalifikován a jeden odstoupil z důvodu zranění psa. Ředitelem závodu byl pan Radoslav Parolek.
Rozhodčí: Lenka Chmurová (obrany), Miroslav Kašpar (poslušnost), Jan Strach (stopy), Ing. Miroslav Vávra - pomocný rozhodčí u poslušnosti
Figuranti: David Polzer, Jaroslav Josefík, náhradník Michal Řehoř
Foto: H. Vymazalová

Čtěte dále
Publikováno: 25.4.2016 17:19:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Na video se můžete podívat zde..

Čtěte dále
Publikováno: 22.4.2016 17:48:49
Kategorie: Výcvik a sport
<<<123>>>