Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Jaro je v plném proudu a každý pejskař vyhledává možnosti, kam vyrazit se psem na víkend za novými zážitky. Nové číslo PPČ vám přináší (kromě spousty zajímavého a pestrého čtení) inspirující téma měsíce – České zoo – kam se psem ano, kam ne? Dozvíte se o největších českých zoologických zahradách, které můžete navštívit i se svým čtyřnohým přítelem a na vaše otázky odpovídají pracovníci zoo a anketa čtenářů.

Jaké zkušenosti mají naši čtenáři se soužitím psů a koní? Druhé úvodní téma k novému seriálu na toto téma, je vytvořeno z vašich příběhů a zkušeností, které dokazují, že všechno jde, když se chce.

Plemenem na tento měsíc je pes mnoha tváří, ale ryzího charakteru, pohodář i šašek, rodilý optimista obdařený nezměrnou trpělivostí – portugalský vodní pes. Atraktivní přítel a prototyp rodinného psa se vám představí jak v portrétu plemene, tak v příspěvcích poradce chovu a chovatelů, kteří se s ním věnují loveckému výcviku, agility i vystavování.

Čtěte dále
Publikováno: 18.4.2014 9:21:33
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Fotosoutěže "Buď já, nebo on!" a "Cestujeme se psem" ukončeny!

Vítězné snímky najdete v čísle 5, které vychází v pátek 18. dubna a zároveň se můžete těšit na novou velkou fotosoutěž!

Můžete nám posílat fotografie na téma "Se psem na vodu" a "Velikonoce". Fotografie o minimální velikosti 300 kB posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz, do jednoho mailu neposílejte soubor větší než 3 MB. Větší množství fotek můžete zazipovat a posílat přes server Úschovna.

Publikováno: 17.4.2014 16:13:45
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Duben

Teprve když víme, že existuje slepota, činí nás to vidomými. Heinz von Foerster

Věděli jste, že k velkému rozmachu výcviku vodicích psů dochází v Německu po 1. světové válce? Vzniká zde postupně několik center, kde bývalí váleční psovodi cvičí vodicí psi pro své kamarády - válečné veterány osleplé bojovými plyny. Za rok je tak vycvičeno na 600 vodicích psů. Z té doby pochází i různé poštovní známky zobrazující nevidomého s vodicím psem a s nápisy jako bezpečný vůdce, pozorný a ochotný služebník, zachránce v nebezpečí, průvodce na cestách za denním chlebem aj.

Čtěte dále
Publikováno: 17.4.2014 9:13:55
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Veselé Velikonoce přeje redakce PPČ!

Přejeme vám všem veselé prožití velikonočních svátků, bohatou pomlázku a oslavte svátky jara v klidu, pohodě a radosti s vašimi blízkými - a taky se svými čtyřnohými miláčky.

Jak se chystáte strávit letošní Velikonoce? Pokud se vám o svátcích podaří nafotit zajímavé snímky pejsků s tématem velikonoc, pošlete nám je! Na naši adresu redakce@pespritelcloveka.cz posílejte vaše fotografie o velikosti nejmíň 300 kB do 15. května. Ty nejzajímavější otiskneme v časopise.

Ilustrační foto: I. Sýkorová

Publikováno: 16.4.2014 11:50:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Ve Výcvikovém středisku policejního prezidia v Dobroticích na Kroměřížsku proběhl Krajský přebor psovodů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a II. ročník Mistrovství Moravy ve služební kynologii.

Čtěte dále
Publikováno: 16.4.2014 11:26:28
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
Se psem na vodu


Spousta z nás bere své miláčky s sebou na výlety, či dovolené, ale jsou mezi námi i dobrodružnější povahy, kteří vyráží ve společnosti svého čtyřnohého miláčka i na vodu!  Podělte se s námi o vaše nejhezčí zážitky a oblíbené trasy. Velmi oceníme i tipy na vámi vyzkoušené a osvědčené vybavení, a na co si dát při vodní turistice se psem nejvíc pozor!
Vaše příběhy a tipy, doplněné o fotografie (velikost min. 300KB) posílejte do 14. května na adresu redakce@pespritelcloveka.cz.
Nejhezčí příběhy budou odměněny knihou a otištěny v časopise Pes přítel člověka!Foto: J. Švihlová 

Publikováno: 16.4.2014 10:25:35
Kategorie: Ostatní

Jaké radosti či možné trable vás mohou potkat, žije-li ve vaší domácnosti kromě psa třeba kočka, prase, potkan? Proč třeba zrovna prasátko a psi, nám napsala naše čtenářka Alena Dostálová:

"V našem případě to vůbec nebylo nijak plánované. Otík zůstal jako jediný z vrhu tří prasátek a matka o něj nejevila zájem. Byl malinký skoro jako mobilní telefon, byla mu zima, když se neměl ke komu přitulit a mně ho bylo tak líto, že jsem ho nemohla ponechat napospas osudu. Vzala jsem ho tedy domů, když mu byly jen čtyři dny a vešel se mi do dlaní. Ubytovala jsem ho v kuchyni v krabici na elektrické peřince, kde se pěkně rochnil. Krmila jsem ho každé dvě hodiny sušeným mlékem a naši psi mi samozřejmě asistovali."

Jak psi přijali příchod prasátka?

Čtěte dále
Publikováno: 15.4.2014 9:31:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Jste majitelem malého štěňátka a vaším přáním je najít v něm parťáka pro agility? Pokud to je váš první pejsek, pravděpodobně budete hledat výcvikáře ve svém okolí. Je tedy namístě si uvědomit, co byste měli od tohoto člověka očekávat. Nejen, že ovlivní celých deset až patnáct let vašeho společného života se psem, ale měl by vám být po celou dobu vzorem, autoritou a rádcem.

Čtěte dále
Publikováno: 9.4.2014 10:35:04
Kategorie: Výcvik a sport

Australský ovčák se těší v poslední době čím dál větší oblibě, možná je to i díky jeho všestrannosti. S ausíkem, jak se mu často přezdívá, se můžete vrhnout téměř na jakoukoliv sportovní aktivitu a stále je schopen věnovat se i tomu, k čemu byl vyšlechtěn. To nám ukazují i Jarmila Kvasnicová a její pes Berry Bohemia Checko, kteří mají našlápnuto na úspěšnou kariéru v pasení.

Čtěte dále
Publikováno: 9.4.2014 10:25:05
Kategorie: Výcvik a sport

Středočeská pobočka KCHJ ČR ve spolupráci s MS Slepeč Kochánky a obcí Kochánky pořádá ve dnech 7. a 8. června v rámci Klubové výstavy jezevčíků přátelské setkání chovatelů, majitelů a příznivců jezevčíků pod názvem „VÍKEND S JEZEVČÍKEM“.

Čtěte dále
Publikováno: 9.4.2014 9:06:06
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
<<<123>>>