Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

I fotografie vašeho psa může být v našem kalendáři!

Nástěnný plánovací kalendář se u vás těší značné oblibě, a tak jej začínáme připravovat i pro rok příští.

Čtěte dále
Publikováno: 29.5.2015 11:53:44
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

„Můj pejsek jako by se bál startu na parkúr. Přitom když na ten parkúr společně naběhneme, utíká jedna báseň. Když ho tam nechám naběhnout bez předchozího odložení, taky není problém. Odložení sám o sobě umí taky bezvadně. Ale jakmile dostane odložení před překážkou parkúru, otočí se a zdrhá pryč. Proč?“ Tohle byla strašně zajímavá otázka na jedné praktické lekci Františka Šusty. A co bylo dále?

Čtěte dále
Publikováno: 29.5.2015 11:00:43
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Americký kokršpaněl patří do početné skupiny plemen psů – španělů. Původně byli španělé rozděleni na dvě skupiny podle svého pracovního zařazení – na jedince pracující na poli (FIELD SPANIELS) a ve vodě (WATER SPANIELS). Nejmenší španělé se vývojem začali řadit ke skupině společenských psů a ze skupiny field španělů postupně vznikla plemena dnešních kokršpanělů a špringršpanělů.

Čtěte dále
Publikováno: 28.5.2015 10:37:34
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: VIII. skupina

Každý druhý rok se koná speciální výstava aljašských malamutů, letos se uskutečnila v sobotu 2. května v Praze – Letňanech. Dvacet sedm přihlášených malamutů posuzoval slovenský pan rozhodčí Tibor Havelka.

Čtěte dále
Publikováno: 28.5.2015 9:54:41
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

V sobotu 9. května pořádal Moravskoslezský bulldog-mops klub v krásném prostředí rekreačně-sportovního areálu v Hlučíně speciální výstavu francouzských buldočků. Celkem bylo přihlášeno 57 buldočků z toho 25 psů a 32 fen. K naší radosti k nám zavítali také vystavovatelé ze Slovenska a Polska. Posuzování se ujal slovenský rozhodčí pan MVDr. Vladimír Piskay.

Čtěte dále
Publikováno: 27.5.2015 12:45:27
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Až dosud jsme se zabývali kousáním na místě, kde hnacím motorem pro psa byl lovecký pud. Jak víme z předchozích dílů seriálu, pes kouše buď z loveckého, nebo z obranného pudu. Pokud jsme naučili psa dobře kousat dříve uvedenými technikami, nastala vhodná chvíle se věnovat nácviku kousání z obranného pudu.

U některých cviků uvedených ve zkušebních řádech musí pes projevit aktivní obranné chování. Je to u cviků, kdy figurant zaujímá tzv. čelní pozici a útočí přímo na psa. Typické cviky, kde se od psa vyžaduje obranné chování, jsou zejména:

•    obrana psa při hlídání (IPO),
•    přepad při doprovodu (IPO + NZŘ),
•    útok na psa z pohybu – „kontrolák“ (IPO + NZŘ),
•    přepadení psovoda při výslechu nebo prohlídce (NZŘ),
•    odolnost psa (IPO + NZŘ).

Čtěte dále
Publikováno: 27.5.2015 9:12:59
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Agility klub při DDM Moravská Třebová pořádá v sobotu 12. září v Sušicích 3. ročník neoficiálních agility závodů.

Čtěte dále
Publikováno: 26.5.2015 10:47:49
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Klub saharských chrtů pořádá v sobotu 15. srpna v Pardubicích klubovou výstavu pro plemena sloughi a azavak.

Čtěte dále
Publikováno: 26.5.2015 10:45:49
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Zdá se vám boxer jako nevhodné plemeno pro frisbee? Má příliš krátký čumák na to, aby mohl chytat disky? Nebo vás napadá jiný důvod, proč by se tomuto sportu nemohl s nadšením svému plemeni vlastním věnovat? Žádný není!

Čtěte dále
Publikováno: 26.5.2015 10:13:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

Chovatelská stanice Jabofi Star nabízí štěňata hovawartů po výborných rodičích.

Čtěte dále
Publikováno: 25.5.2015 12:14:05
Kategorie: Chovatelské stanice
Rubrika: II. skupina
<<<123>>>