Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

"Když jsem vloni spustila soutěž Šťastný útulkáč poprvé, měla jsem k tomu doma hned dva důvody: dvě staré, kdysi zachráněné čubinky. Zuzanku  dával její hodný  majitel před 17ti lety v hospodě myslivci na zastřelení jako štěně, které neudal, a druhá Žofka běhala před 14ti lety několik dní po hlavní silnici mezi Křivoklátem a Lány. Proto jsem měla tendence o této problematice dát vědět. Myslela jsem si, že tuto soutěž ustojím s rozumem. Zas tak moc rozumně to ustát nešlo. Doufala jsem, že návštěvy útulků a čtení Vašich příběhů zvládnu s relativně chladnou hlavou. Nedalo se to. Každý příběh mě strhl, do některých nedořešených jsem se začala víc angažovat a otvíral se mi svět, o kterém jsem věděla jen málo."

Čtěte dále
Publikováno: 23.4.2014 9:11:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Již příští víkend budeme moct v areálu výstaviště PVA v  Letňanech obdivovat přes dva tisíce psů různých plemen, barev i velikostí a to na 26. pražské mezinárodní výstavě psů Prague Expo Dog! Na této výstavě je možno získat krom prestižních titulů a ocenění i nominaci na Cruft´s 2015!

Čtěte dále
Publikováno: 23.4.2014 6:33:33
Kategorie: Výstavy

Největší letošní výstava u nás EURO DOG SHOW BRNO se zadáváním titulu Evropský vítěz 2014 se koná ve dnech 23. - 26. října na Výstavišti v Brně.

V rámci Evropské výstavy bude zároveň probíhat i Národní výstava pro všechny plemena se zadáváním titulů CAJC, CAC a Národní vítěz.

Termíny uzávěrek na obě výstavy: 23. 2., 1. 4., 1. 6., 24. 8.

Čtěte dále
Publikováno: 22.4.2014 14:40:34
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Ve středu 16. dubna se na ZŠ Frýdecká v Havířově, konala multikulturní akce s názvem Německý den, v rámci kterého se žáci 1. a 2. stupně v prostorách tělocvičny seznámili s německou kulturou, jazykem, jídelníčkem, německou historií, vlajkou, hymnou, německým sportem, a dalšími zajímavostmi, mezi kterými nechybělo německé národní plemeno - Německý ovčák, které reprezentovala fena Artemis Király Puszta.

Čtěte dále
Publikováno: 22.4.2014 11:42:08
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Za aprílového počasí proběhl 12. dubna v kynologickém areálu Volenice první závod, ze seriálu letošních výběrových soutěží, pořádaný ZKO Rožmitál pod Třemšínem.

Čtěte dále
Publikováno: 22.4.2014 11:15:56
Kategorie: Výcvik a sport

Do většiny velkých českých zoologických zahrad je vstup se psem povolen – indikací „pro“ je většinou dostatečná rozloha zoo a její koncepce. Okolnosti, které naopak hrají proti vstupu se psem, jsou především: malý prostor, na kterém by docházelo k přílišné koncentraci zvířat i lidí – tedy bezpečnostní, ale i hygienické (veterinární) podmínky s ohledem na takové uspořádání expozic, kde se návštěvníci dostávají do téměř bezprostředního kontaktu se zvířaty. Výjimku tvoří pouze asistenční psi, kterým je vstup do zoo za dodržení určitých podmínek povolen.

Čtěte dále
Publikováno: 22.4.2014 11:05:43
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mohou být dobrou věcí, ale drtivá většina lidí (bohužel, právě oněch provozovatelů a výcvikářů) neví, o čem mají být a jak v nich pracovat. A tak jsou dnes spíše místem prvních velkých průšvihů, se kterými psi a jejich majitelé již sami (neb školka skončila) mohou bojovat delší dobu či celý život psa.

Čtěte dále
Publikováno: 22.4.2014 10:53:51
Kategorie: Výcvik a sport

Jaro je v plném proudu a každý pejskař vyhledává možnosti, kam vyrazit se psem na víkend za novými zážitky. Nové číslo PPČ vám přináší (kromě spousty zajímavého a pestrého čtení) inspirující téma měsíce – České zoo – kam se psem ano, kam ne? Dozvíte se o největších českých zoologických zahradách, které můžete navštívit i se svým čtyřnohým přítelem a na vaše otázky odpovídají pracovníci zoo a anketa čtenářů.

Jaké zkušenosti mají naši čtenáři se soužitím psů a koní? Druhé úvodní téma k novému seriálu na toto téma, je vytvořeno z vašich příběhů a zkušeností, které dokazují, že všechno jde, když se chce.

Plemenem na tento měsíc je pes mnoha tváří, ale ryzího charakteru, pohodář i šašek, rodilý optimista obdařený nezměrnou trpělivostí – portugalský vodní pes. Atraktivní přítel a prototyp rodinného psa se vám představí jak v portrétu plemene, tak v příspěvcích poradce chovu a chovatelů, kteří se s ním věnují loveckému výcviku, agility i vystavování.

Čtěte dále
Publikováno: 18.4.2014 9:21:33
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Fotosoutěže "Buď já, nebo on!" a "Cestujeme se psem" ukončeny!

Vítězné snímky najdete v čísle 5, které vychází v pátek 18. dubna a zároveň se můžete těšit na novou velkou fotosoutěž!

Můžete nám posílat fotografie na téma "Se psem na vodu" a "Velikonoce". Fotografie o minimální velikosti 300 kB posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz, do jednoho mailu neposílejte soubor větší než 3 MB. Větší množství fotek můžete zazipovat a posílat přes server Úschovna.

Publikováno: 17.4.2014 16:13:45
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Duben

Teprve když víme, že existuje slepota, činí nás to vidomými. Heinz von Foerster

Věděli jste, že k velkému rozmachu výcviku vodicích psů dochází v Německu po 1. světové válce? Vzniká zde postupně několik center, kde bývalí váleční psovodi cvičí vodicí psi pro své kamarády - válečné veterány osleplé bojovými plyny. Za rok je tak vycvičeno na 600 vodicích psů. Z té doby pochází i různé poštovní známky zobrazující nevidomého s vodicím psem a s nápisy jako bezpečný vůdce, pozorný a ochotný služebník, zachránce v nebezpečí, průvodce na cestách za denním chlebem aj.

Čtěte dále
Publikováno: 17.4.2014 9:13:55
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>