Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Co se dnes u některých zkoušek vloh vlastně hodnotí? Zajímavé téma, co vy na to? Toto štěně zcela jistě neprezentuje naučený typ chování, ale má vlohy vrozené!

Čtěte dále
Publikováno: 1.6.2016 8:41:25
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Klub chovatelů morčat pořádá 2. července ve Stěžerách u Hradce Králové prodejní výstavu morčat.

Čtěte dále
Publikováno: 31.5.2016 15:51:32
Kategorie: Výcvik a sport

Klub saharských chrtů pořádá 6. srpna v Klášterci nad Ohří klubovou výstavu, na kterou přijal posuzování polský rozhodčí Tomasz Kuszyk.

Čtěte dále
Publikováno: 31.5.2016 15:49:51
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Poznáte plemeno na fotografii v čísle 6, které je právě v prodeji? Napište nám na fotosoutez@pespritelcloveka.cz. Tři vylosovaní výherci, kteří nám pošlou správnou odpověď spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. června, získají dárkový certifikát hodnotě 300,-Kč k nákupu v obchodě MALL.CZ.

Čtěte dále
Publikováno: 31.5.2016 15:11:09
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Červen

Ve dnech 29. 4. - 1. 5. 2016 se ve Vrbovém na Slovensku konalo mistrovství světa boxerů ATIBOX 2016. Přihlášeno bylo 27 účastníků z Belgie, ČR, Německa, Španělska, Itálie, Japonska, Maďarska, Holandska, Polska, Finska a Slovenska, kteří soutěžili v kategoriích IPO3 - 22 účastníků, IPO2 - 4 účastníci, IPO1 - 1 účastník.

Čtěte dále
Publikováno: 31.5.2016 9:04:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Česká republika je stále jedinou zemí na světě, která pořádá Mistrovství ve výkonu asistenčních psů. Jak si povedou handicapovaní soutěžící? Obhájí loňský mistr ve výkonu asistenčních psů vozíčkář Bohumil titul „Mistr republiky“ s novým psím pomocníkem Charliem?

Čtěte dále
Publikováno: 30.5.2016 14:38:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

„Můj pes je potvora nevděčná, která žije jen pro žrádlo a nemá ani náznak úcty k tomu, kdo ho živí,“ říká v tomhle případě nešťastná majitelka malého teriéra. „Dokud držím před krmením misku v rukách, jen se vrtí, pobíhá a nervózně poštěkává. Ale jakmile položím misku na zem, vyjede mi po ruce a pak se vrhne do žrádla. Běda tomu, kdo se mu přiblíží k plné misce – je schopný i kousnout bez ohledu na to, jestli to je člen rodiny nebo ne. Vím, že bych mu měla ukázat, kdo je tu pánem, ale nějak se podvědomě bojím kousnutí natolik, že mi to prostě nejde. Takže pánem nad miskou je u nás ta nevděčná chlupatá bestie.“
Tohle je opravdu situace, která majitele svádí k nejrůznějším citově zabarveným příběhům. A právě tento dotaz a příběh a hlavně jeho řešení s vámi krok za krokem projde František Šusta v novém čísle Pes přítel člověka č. 6!

Čtěte dále
Publikováno: 30.5.2016 9:55:59
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tak zní dotaz naší čtenářky Veroniky, která se svojí fenkou netradičního, ale krásného jména Perličkou, tvoří super dvojici. Co nám o sobě napsali: Moje čtyřletá fenka Perlička miluje kameny. Nekouše je, pouze si je jemně v tlamičce někam přenese, lehne si a začne je olizovat.

Čtěte dále
Publikováno: 30.5.2016 9:53:31
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 28. května se v České Třebové konal již třetí ročník tohoto mistrovství. Soutěžilo se v kategoriích Heelwork to Music a Freestyle. Soutěžící byli dále rozděleni podle věku na mládež (do 18 let) a juniory (18-23let). Mistrovství posuzovaly rozhodčí Petra Malá, Anna Říhová a Veronika Tvrdá.
Foto: M. Trauškeová

Čtěte dále
Publikováno: 30.5.2016 9:10:15
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Tornjak je původem pastevecký pes, který pochází z hor na hranicích mezi Chorvatskem a Bosnou a Hercegovinou, a toto plemeno je tedy i společným plemenem těchto dvou zemí. Název tornjak byl odvozen od slova „tor“ které znamená oplocený prostor či pastvinu pro ovce.

Čtěte dále
Publikováno: 27.5.2016 12:44:19
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina
<<<123>>>