Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Aneb jedno video, které nám poslala jedna čtenářka pro zasmání, protože život se psem je přece také o humoru!
Hezký první adventní víkend
Vaše redakce

Čtěte dále
Publikováno: 27.11.2015 13:54:04
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V médiích, na internetu nebo na sociálních sítích se často setkáváme s příběhy psů z množíren a s varováním před „chovateli“ bez jakéhokoliv svědomí a chovatelské etiky. A přesto má stále spousta lidí dost důvodů k pořízení levného „čistokrevného“ štěněte bez průkazu původu. Kde je poptávka, tam se bude „vyrábět“ všechno, co jde na odbyt. Přinášíme dva příběhy čivav pocházejících z rukou lidí bez srdce. Je to bohužel pouze zlomek všech nešťastných pejsků, kteří možná nikdy neměli štěstí na milující domov a kterým nekontrolovaná chovatelská práce dala do vínku dědičné nemoci a navěky zničila jejich psychiku. Jak poznat zdravě štěně při odebírání od chovatele? Co nám některé věci mohou napovědět a kde máme zbystřit? Jak poznat skutečné stáří štěněte?
Jak je to s onou „levností“ psů bez PP? A konkrétní příběhy čivav z množírny, které našly milující páníčky, ale.. Vše najdete v novém čísle Pes přítel člověka č. 12, které je právě v prodeji!

Čtěte dále
Publikováno: 27.11.2015 13:01:23
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Podle jedné z několika verzí byl předkem čivav malý pes nazývaný techichi (čti tečiči), jehož ostatky nebo různá vyobrazení byla nalezena u mexických Toltéků. Co znamená techichi, není dosud jasné, možná to bylo prostě označení pro psa. Soudě podle vykopávek hliněných figurek a kamenných sošek psů na mexických toltéckých sídlištích by mohlo jít o psy podobné čivavám, ale byli zjevně větší a kompaktnější, než je dnešní čivava.

Čtěte dále
Publikováno: 26.11.2015 12:38:50
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: IX. skupina

V sobotu 21. listopadu se v Blansku konalo Mistrovství České republiky v dogdancingu. Soutěžící v kategoriích Heelwork a Freestyle předvedli strhující výkony, za které byli odměněni nadšeným potleskem diváků v zaplněné blanenské sportovní hale. Na celou reportáž z MR se můžete těšit v prosincovém čísle Pes přítel člověka.

Čtěte dále
Publikováno: 25.11.2015 14:44:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Jedna z nejčastějších situací, kterou můžete vidět v parku nebo na cvičáku: Na vodítku je štěně, pubertální či dospělý pes (na věku opravdu nesejde) a na napnutém vodítku táhne majitele ke svému psímu kamarádovi, také upoutanému na vodítku. „Jé, to jsme rádi, že vás vidíme. Jé, jak se Alík vítá s Azorem, to je tááák roztomilý! A jak se jinak máte?“ zní na střídačku z úst majitelů, zatímco se pejsci očichávají, pacinkují, prostě idylická chvilka, která ale jednou také povede k tahání na vodítku.

Čtěte dále
Publikováno: 24.11.2015 12:01:50
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Havlíčkův Brod, 19. listopadu - ChytrýBalík.cz spustil celorepublikovou akci „Pošli dárek balíkem“, díky které se až do 5. ledna posílají dárky zvířatům přímo do útulků. Lidé koupí, vyberou z vlastních zásob či věnují použité, ale zachovalé věci po svých miláčcích, a ChytrýBalík.cz zajistí za symbolickou cenu 50 Kč přepravu přímo do jimi zvoleného útulku.

Čtěte dále
Publikováno: 20.11.2015 10:41:01
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Ivánek je nalezenec. Nikdo ho nehledá. Je to mladý, asi 1 rok starý, aktivní, milý společník, vhodný pro sport, ale i k domku se zahradou... Nachází se v Psím útulku Dar ve Světci u Teplic.

Čtěte dále
Publikováno: 20.11.2015 8:32:49
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Začíná zimní období, které je spojené i s Vánoci a příchodem nového roku. Těmto tématům je opět věnováno i naše vánoční číslo a najdete v něm tipy, jak strávit s vaším čtyřnohým přítelem nejkrásnější svátky v pohodě a harmonii. Plemenem měsíce je čivava, a s ní i spojené palčivé téma nejen tohoto plemene – množírny. Jak poznat štěně nemocné nebo z množírny, jak se vyhnout podvodníkům či překupníkům se štěňaty a jak najít správného chovatele? A přineseme vám i příběhy psů od množitelů se šťastným koncem. Tématem měsíce je koloběžka – perfektní pomůcka pro sportování se psem v každém ročním období. Přečtete si, jak si ji vybrat, na co dát pozor a možná vám pomůžou i zkušenosti našich čtenářů. Co dělat, aby váš pes na vodítku netahal? Přinášíme vám konkrétní ukázky chyb, které vedou k tomuto později nežádoucímu chování. Veterina se zabývá obezitou, mozkovou vodnatelností a zpětným kýcháním. Článek František Šusty přináší pohled na psí výstavy jinýma očima, tedy ne majitele ani vystavovatele, ale odborníka na zvířecí chování. Pokračují seriály o agility pro začátečníky a pokročilé i návodný seriál o klasickém výcviku – obraně. Přinášíme množství reportáží z MS v agility, Justitzova memoriálu boxerů, MR dobrmanů, Memoriálu I. Srby, MS rotvajlerů, Memoriálu Karla Podhajského, Mistrovství Německa v dogdancingu a ze závodu v canicrossu na Valše. Představíme vám i klubovou výstavu pyrenejských plemen, která proběhla v duchu fair play.

To vše v čísle 12, které je právě v prodeji! Předplatitelé i noví čtenáři v něm najdou kupon v hodnotě 100 nebo 150 Kč na krmení pro vaše mazlíčky!

Čtěte dále
Publikováno: 19.11.2015 13:15:52
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Určitě znáte situaci, kdy Váš mazlíček na návštěvě, v restauraci, nebo v tramvaji „upustí“ trochu přebytečného plynu a Vám je opravdu stydno. Občas to problém není, každý si musí někdy „ulevit“. Co když má Váš pejsek větry neustále, nebo se k nim přidá občasný, nebo dokonce chronický průjem? Víte, že za to zřejmě můžete Vy?

Čtěte dále
Publikováno: 18.11.2015 11:51:50
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Praha, 13. listopadu 2015 – I letos se mohou dárci z Čech, Moravy a Slezska podílet na „ježíškování“ a zapojit se tak do tradičního charitativního projektu Daruj hračku. Letošním cílem je splnit 5056 vánočních přání dětí a klientů s různými handicapy ze 75 dětských domovů a zařízení pro osoby se zdravotním postižením. Lidé mohou nakupovat dárky ze seznamu přání. Letos se očekává splnění přání v rekordní hodnotě 9 milionů korun. GLS Česká republika, hlavní přepravní partner projektu, odhaduje, že letos odveze více jak 7 tun vánočních dárků. Generálním IT partnerem kampaně je Leksys Olomouc.

Čtěte dále
Publikováno: 18.11.2015 10:10:13
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>