Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Od Klubu chovatelů jezevčíků jsme dostali smutnou zprávu o úmrtí MVDr. Josefa Jansy.
Výbor Klubu chovatelů jezevčíků ČR s hlubokým zármutkem oznamuje svým členům, že 11. ledna naše řady opustil po dlouhé nemoci MVDr. Josef Jansa. Byl významnou osobností klubu, dlouholetý člen výboru klubu, kdy působil jako hlavní poradce chovu. Působil jako rozhodčí z exteriéru a z výkonu loveckých psů, byl majitelem chovatelské stanice z Erbenky, která se dlouhodobě věnovala chovu hladkosrstých standardních jezevčíků a dala mnoho vynikajících pracovních a exteriérových psů.
Čest jeho památce


Ze ZKO Letohrad nám poslali neméně smutnou zprávu:

Čtěte dále
Publikováno: 23.2.2017 9:44:26
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Máte psa i kočku? Napište nám!

Spokojené soužití psa a kočky je velmi časté a každý den přináší mnoho nového. Napište nám o svých zkušenostech na redakce@pespritelcloveka.cz. Vaše příběhy, rady a fotografie rádi uveřejníme a třem z vás pošleme knihu.
Ilustrační foto: D. Horáková

Publikováno: 22.2.2017 9:57:02
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mají se rádi jako pes a kočka – to je synonymum pro vztah plný napětí, ba nenávisti. Nicméně drtivá většina majitelů, kteří mají psa a kočku by vám jistě potvrdila, že to může být vztah láskyplný a důvěrný dvou blízkých kamarádů… Co sebou přináší soužití s kočkou a psem? Co bychom měli vědět a čeho se vyvarovat? Jak je spolu seznámit? Víte, co je to nemoc z kočičího škrábnutí? Přinášíme vám seznam onemocnění, která mohou mezi sebou sdílet pes s kočkou a eventuálně je dokonce přenést na člověka, zahrnující jen nejdůležitější infekce psů a koček, které se vyskytují v našich zemích, případně v západní Evropě. A znáte kočičí plemeno SPHYNX?

Čtěte dále
Publikováno: 22.2.2017 9:50:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Zbrusu nové číslo a k tomu několik speciálů vám právě teď nabízí redakce Střelecké revue. Jaké to jsou? Podívejte se dále.

Čtěte dále
Publikováno: 20.2.2017 10:30:38
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Pes přítel člověka prošel změnou jak grafickou, tak tématickou a my věříme, že se vám bude líbit!
A co vás v novém čísle čeká? Téma měsíce zní Jako pes a kočka…, a věnuje se všemu kolem nich – pravidla spolužití, nemoci přenosné z koček na psy i na člověka, zkrátka vše, co je dobré vědět. A přinášíme vám také portrét bezsrstého plemene kočky Sphynx.
Plemenem měsíce se pro nás stal  japonský národní poklad – shiba inu, nejmenší původní špicovité plemeno oblíbené  i u nás. Představíme vám ale i plemeno jiné  - znáte ajlašského klee kaie?
Velkou část čísla věnujeme vašim dopisům a příběhům – určitě vás nenechá lhostejnými příběh nalezence Scoobyho – miláčka v plenkách, a mnoho dalších.
Vracíme se k staronovému seriálu o mantrailingu – a začínáme poněkud smutně – mohli čeští psi pomoci při pátrání po zmizelé dívence Míše?

Čtěte dále
Publikováno: 17.2.2017 14:17:38
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Věříme, že si všichni užíváte krásného Valentýna!

Naši úžasní čtenáři si jej užívají i se svými psími kamarády. Tuto fotografii nám poslala Kateřina Truchlá. Děkujeme!

Publikováno: 14.2.2017 11:35:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Silvestr u nás doma nijak neprožíváme. Na programu máme tradiční vycházku se psy a dobrůtky u televizních pohádek. Poprvé jsem ale nyní Silvestr vnímala jinak – přes Facebook, kde se již od října začaly objevovat otázky typu: Jak řešíte Silvestr u svého psa?A zaznamenala jsem zde i několik zajímavých postřehů i otázek, které bych si dovolila komentovat. Situace, kdy došlo k přímému kontaktu psa s dělobuchem a k jeho zranění, nechám bokem, jelikož to je samozřejmě naprosto jiný případ a příběh…
Mám malé štěně a vůbec se nebálo, to jsem ani nečekala, to je skvělé!

Čtěte dále
Publikováno: 2.2.2017 14:27:08
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 28. 1. se v koňské hale v Sedlišti konaly kvalifikační závody na mistrovství světa obedience 2017 se zadáním titulu CACIOB. Závod přijela posuzovat paní rozhodčí Iveta Skalická, jako steward zde působila Zuzana Krejčiříková.

Čtěte dále
Publikováno: 30.1.2017 18:11:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Obedience

Poslední závod na mistrovství světa psích spřežení federace IFSS on-snow v Kanadě dopadl pro české reprezentanty výborně! Ve štafetě se jim podařilo získat stříbro!
Foto: Fitmin

Čtěte dále
Publikováno: 30.1.2017 15:17:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing

Jako kastraci označujeme odstranění orgánů, které produkují pohlavní hormony, u psů tedy varlat a u fen vaječníků. Není to totéž co sterilizace. Jako sterilizaci označujeme přerušení vodiče reprodukčních buněk, což jsou v případě psů chámovody a v případě fen vejcovody. Při sterilizaci tedy produkce hormonů zůstává nedotčena, takže fena dál hárá a pes může krýt, ovšem bez výsledku.

Čtěte dále
Publikováno: 27.1.2017 12:03:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>