Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Tropické teploty venku panující netrápí v tyto dny jen nás, ale i naše psí parťáky.  A tak mnohdy zazní otázka: co ostříhat svého psa na léto? Pomůžeme mu tímto krokem? Odpověď se dozvíte v článku Letní „sestřih“ – ano, či ne? A s tím souvisí i téma, které jsme otevřeli v rubrice Veterina: Kůže – zrcadlo zdraví. Velmi zajímavým materiálem je pak Kastrace na zkoušku – existuje? A jak může pomoci? Plemenem měsíce je peruánský naháč a kromě portrétu přinášíme pohled na jeho chov, výchovu a aktivity s ním. Možná vás překvapí, jaké zkoušky s nimi jejich majitelky skládají! Co dělat se psem, který podle majitele bez varování kouše lidi? Odpověď přináší František Šusta v příběhu, kde není všechno tak, jak se zdá na první pohled. Celý květen se nesl ve znamení výběrových soutěží na MR IPO a MS agility, přinášíme reportáže i rozhovory s účastníky, a také reportáž z MS holandských ovčáků, Světového poháru belgických ovčáků i MR mládeže a juniorů v dogdancingu. Seriál o obranách pokračuje dílem Spojení revíru s vyštěkáním, a treibball přináší návod na výcvikový krok, který vás posune mezi závodníky v přípravné třídě TRB Z. V rubrice Výstavy najdete fotoreporty ze speciálních výstav šeltií a francouzských buldočků, a také třetí díl velké reportáže z letošní výstavy Crufts.
Nenechte si toto číslo ujít! Od pátku v prodeji!

Čtěte dále
Publikováno: 23.6.2016 10:09:09
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

"Cihlis blog" pořádá i letos v termínu 19. - 21. srpna již 7. ročník setkání příznivců molossů, tentokrát v areálu rekreačního střediska Vysoké Pole (okres Svitavy).

Čtěte dále
Publikováno: 22.6.2016 16:24:54
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

Mistrovství, na kterém byly udělovány tituly CACT a CACIT se konalo ve dnech 18. - 19. června v Bystrovanech. Mistrovství posuzoval pan Marc Willems, figurovali zde T. Verschueren, R. Kelar a M. Gawron.
Ilustrační foto: K. Terčová

Čtěte dále
Publikováno: 21.6.2016 21:04:41
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mondioring

V čísle 5 jsme vám přinesli smutný příběh greyhounda Soberana s fatální diagnózou zvanou degenerativní myelopatie. Jeho majitelka Monika Těšíková věřila, že navzdory těžkému osudu bude mít Soberano před sebou ještě spoustu krásných chvil. Soberanův čas se však bohužel naplnil, a nám v redakci je to nesmírně líto... :´(
Celý článek si teď můžete přečíst zde.

Čtěte dále
Publikováno: 20.6.2016 12:06:35
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

O víkendu 18. – 19. června proběhly na fotbalovém stadionu v Dobříši poslední kvalifikační závody agility na mistrovství světa, European Open a IMCA&PAWC.
Posuzovali zde rozhodčí: Tamás Tráj (HU) – agility, Alex Beitl (DE) – agility, Katka Lerlová (ČR) – jumping a Petr Pupík (ČR) – jumping.
Ilustrační foto: K. Terčová

Čtěte dále
Publikováno: 20.6.2016 11:50:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

O víkendu 17. – 19. června proběhlo v ZKO Roudnice nad Labem Mistrovství České republiky v IPO. Mistrovství přijeli posuzovat Karel Nedvěd (stopy), MVDr. Jana Glisníková (poslušnost), Theodor Krajčí (obrany) a Jiří Čákora (pomocný rozhodčí). Na obranách figurovali Pavel Soukup a Josef Kubec, náhradníkem byl Jiří Mach. K vidění byly opravdu úžasné výkony a rozhodoval opravdu každý bodík. Ostatně posuďte z výsledků sami.
Foto: O. Šiška

Čtěte dále
Publikováno: 20.6.2016 11:07:05
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Psi, to jsou živá stvoření, která lidstvo doprovází stovky let a v současné době patří pravděpodobně k nejoblíbenějším domácím mazlíčkům vůbec. Každý má jistě vysněnou rasu, jíž si chce v budoucnu pořídit a sbírá o ní dostatek důležitých informací.
Pokud se i vy zajímáte o vše kolem psů, pak budete mít určitě radost z následující zprávy. Víte, že existuje internetový portál, jenž sdružuje údaje o všech plemenech, včetně mnohých dalších zásadních věcí? Kývete hlavou, že nikoliv? Pak čtěte směle dál…

Čtěte dále
Publikováno: 16.6.2016 10:10:50
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Agility Stolové hory ve spolupráci s mestem Police nad Metují vás zvou na 2. ročník charitativních závodů v agility, které se budou konat v sobotu 25. června v Polici nad Metují. Součástí závodu bude dobrovolná charitativní sbírka pro okolní útulky. Donést můžete vše, co můžou potřebovat opuštení pejsci v útulcích.

Čtěte dále
Publikováno: 15.6.2016 9:18:22
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Na závěr cviku „vyhledání figuranta“ – revíru podle MZŘ IPO se provádí vystavení a vyštěkání ukrytého figuranta. Požadavky na provedení jsou prakticky stejné u MZŘ IPO i NZŘ (podle NZŘ se ale u zkoušek ZVV1 až 3 vyžaduje a hodnotí pouze vyštěkání, nikoli vystavení). A právě to, jak naučit psa vystavení a vyštěkání figuranta, je tématem obsáhlého a velmi srozumitelného článku mistra sportu Ladislava Macha v našem časopise č. 6. A to že právě  u toho cviku mnozí ztrácí na závodech a zkouškách cenné body je fakt velmi známý. Proč tomu ale tak je?

Čtěte dále
Publikováno: 15.6.2016 9:13:01
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Tento nový sport nabízí, mimo jiné, i jednu velkou výhodu. Stačí vám jen váš pes, míč (gymball) a znalost jak na to… Proto vám v našem novém seriálu přinášíme návod, jak vyzkoušet treibball krok za krokem. Jeho autorka, Lucie Zavoralová, se v novém PPČ věnuje základní linii treibballu, což je psovod – míč – pes.

Čtěte dále
Publikováno: 13.6.2016 10:03:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení
<<<123>>>