Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Podrobný průběh se znalostí pro nás tak úspěšného mistrovství světa WUSV a skvělé fotografie - to již neodmyslitelně patří k reportáži Petry Fürstové. Najdete ji v aktuálním čísle PPČ č. 12. Věděli jste, že letos na tomto prestižním mistrovství bojovalo o tituly 129 závodníků z 19 zemí z celého světa? Každá země vysílá své zástupce po kvalifikačních podmínkách své země. Bohužel jediný zástupce ze státu Trinidad a Tobago nedostal ani šanci ukázat svého psa, protože mu ho letecká společnost neposlala. Pro ČR poslední roky platí pravidlo pěti nejlépe umístěných psovodů na mistrovství ČR NO – MMČKNO.

Letos nás reprezentovalo družstvo ve složení:
CZ1 – Marek Černý a Extreme Orex Aykmar (Mistr ČKNO 2016)
CZ2 – Martin Pejša a Zea Aritar Bastet
CZ3 – Jitka Duffková a Alex z Kristova
CZ4 – Václav Ouška a Qvido Vepeden
CZ5 – Patrik Heinzke a Dorota Anilorak

(náhradníkem byl Ing. Aleš Kičmer & Ego Hurčák)

Čtěte dále
Publikováno: 8.12.2016 11:40:59
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Žádný pes tu není jen tak.
Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání.
Podle stejnojmenného knižního bestselleru Bruce W. Camerona.

Čtěte dále
Publikováno: 8.12.2016 10:51:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Psí šikula Denis hledá nový domov

Šikovný pejsek Denis hledá milujícího majitele. V útulku Sokolov na ranči Vránov o něj zatím nikdo neprojevil zájem, a tak si udělal výlet do Prahy na dogdancing zkoušku. Jak mu to šlo, se můžete podívat zde: https://www.facebook.com/ZachytneZarizeniProPsyNaRanciVranov/videos/946987812098653/
Provozovatel útulku: Veronika Fazekašová, Tel.: 775 868 649, webová stránka: http://utulek.sokolov.cz/

Publikováno: 8.12.2016 10:30:49
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Gabriela a Jaroslav Rádlovi jsou majitelé kříženečka Edíka, který kvůli svému zdravotnímu stavu skončil upoután na speciálním invalidním vozíku. I když péče o psího invalidu je o něco náročnější než o zdravého pejska, jeho majitelé to nyní považují již za samozřejmost. Edík si svůj život náramně užívá a dává naději majitelům dalších psích vozíčkářů.

Čtěte dále
Publikováno: 6.12.2016 12:18:28
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Pudl. Pes plný protikladů. Psíček do kapsy i impozantní velikán, černý i bílý, umolousaná koule i top model, vrcholový sportovec i gaučový povaleč, celebrita i proletář. Je jednoznačně nejvariabilnějším plemenem v celé psí říši – velikostí,
škálou barev srsti a především možnostmi její úpravy. A málokdo tuší, že stejně jako je různorodý jeho vzhled, je různorodé i jeho využití.

Foto: K. Stonišová

Čtěte dále
Publikováno: 2.12.2016 13:08:54
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: IX. skupina

Divoká zvířata jsou obyčejně plachá a člověku či obytným zónám se většinou vyhýbají. Pokud jsou však přemnožená anebo z různých důvodů ztrácejí přirozenou plachost, může dojít ke střetu s člověkem nebo domácím zvířetem, jak se stalo nedávno v lokalitě Černý Most v Praze. Tři případy, z toho dva skončily tragicky. Kdo je viníkem? Přinášíme vám příběhy majitelů postižených psů a vyjádření mysliveckého hospodáře.

Ilustrační foto: M. Zámečník

Čtěte dále
Publikováno: 29.11.2016 9:26:22
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Nejenom u lidí, ale i u zvířat vyplouvají ve chvílích nejistot na povrch nejrůznější zlozvyky, nebo lépe řečeno pověry. V anglické terminologii je shrnujeme pod název „superstitious behavior“ a pro nás „pozitivkáře“ jsou jakýmsi prokletím našeho způsobu tréninku. Psi, kteří uměli „prostě jen sedět“, začnou najednou ze sedu skákat kolmo do výšky nebo naopak zalehávat a znovu sedat. Pes, který se měl v rámci dogdancingu prostě jen točit na místě, k tomu začal vyštěkávat, který měl klidně držet aport a dokonce to uměl, ho náhle začal nadhazovat v tlamě a překusovat.
Tak začíná další situace pod drobnohledem Františka Šusty. Podívejme se tedy, jaký problém může nastat v praxi...

Čtěte dále
Publikováno: 23.11.2016 14:57:03
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Znáte plemeno na fotografii v čísle 12 na straně 106? Napište nám na redakce@pespritelcloveka.cz. Pošlete nám správnou odpověď spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. prosince.
Tři výherci získají Velkou ilustrovanou kynologickou encyklopedii od autora Ivana Stuchlého. Je to první původní česká velká ilustrovaná kynologická encyklopedie, která obsahuje kynologický naučný slovník s 4 400 výkladovými a odkazovými hesly a téměř 500 vyobrazeními. Má 935 stran.

Čtěte dále
Publikováno: 21.11.2016 16:18:28
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Prosinec

Je tady vánoční číslo, ve kterém nesmí chybět vánoční fotosoutěž. Posílejte nám svoje fotografie o minimální velikosti 300 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. ledna a můžete vyhrát antiparazitní přípravek Fiprotec Dog XL – antiparazitní přípravek proti klíšťatům a blechám pro psy o hmotnosti 40-60kg ve formě spot-on (roztoku pro nakapání na kůži). Doporučená dávka je obsažena v jedné pipetě o objemu 4,02 ml. Účinnost je 5 týdnů proti blechám, 4 týdny proti klíšťatům.

Čtěte dále
Publikováno: 21.11.2016 16:15:09
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Prosinec

V sobotu 19. 11. se do pražské badmintonové haly TJ Spoje sjeli psí tanečníci, aby poměřili své síly na mistrovství České republiky v dogdancingu. Letos zasedly v porotě rozhodčí Anna Říhová (CZ), Monika Olšovská (SK) a Lusy Imbergerová (IT). Soutěžilo se v divizích Heelwork to music a Freestyle. Obě divize nakonec vyhrála stejná fenka!
Foto: M. Irglová

Čtěte dále
Publikováno: 21.11.2016 10:44:11
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem
<<<123>>>