Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

„Pozitivní posilování, pozitivní motivace, pozitivní výcvik… tahle slova znějí v posledních letech ze všech stran, a podle mě je to dobře. A většina z nás si pod nimi dokáže alespoň částečně představit, o co tu vlastně jde. Jenže společně s nimi často zní i další sousloví – operantní podmiňování. A protože tohle sousloví si už člověk bez nápovědy jen tak snadno nepřeloží, dojde často k závěru, že pozitivní a operantní je vlastně totéž a že je to spousta učených řečí, co mají jen hezky znít. Jenže ono to není totéž.“ Zamyšlení a příklady na toto téma z reálného života od Františka Šusty v č. 2 PPČ. Například si můžete přečíst příběh teriéra domáhající se startu v agility.
Ilustrační foto: V. Gaertner

Čtěte dále
Publikováno: 10.2.2016 15:10:13
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Přistálo nám do emailu další video s příběhem! Tentokrát ho zaslala Petra Petrů.
Co nám o sobě a svém psovi napsala?

Čtěte dále
Publikováno: 10.2.2016 11:29:37
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Leden

Máme tu další příspěvěk do soutěže! Dnes se nám představí Karolína Kučerová.

 

Jmenuji se Karolína Kučerová, je mi 16 let a mám psa Maxe. Max je kříženec retrívra, jsou mu dva roky a je to můj dlouholetý splněný sen.
Psa jsem chtěla již od svých 4-5 let, ale až do 14 mi ho nedovolili. Tehdy to bylo moje jediné přání, měla jsem spoustu knih o psech, časopisů a na internetu jsem nedělala nic jiného, než že jsem si zjišťovala fakta o různých plemenech.

Čtěte dále
Publikováno: 10.2.2016 9:59:54
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Únor

I Viktória Pauliková nám zaslala příspěvek do soutěže, tentokrát tu máme fotografii s příběhem!

 

Tak na fotke je môj takmer 10ročný psík Rony. Je to kríženec šeltie a dlhosrstej kólie, aspoň také sú predpoklady. Zobrali sme si ho ako niekoľkomesačné šteniatko od nášho uja, ktorý zomrel. Ja som bola malá a tak som sa s ním iba hrala

Čtěte dále
Publikováno: 9.2.2016 10:09:19
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Únor

Tančíte, cvičíte, hrajete si se svým psem, kterého jste naučili zajímavé cviky nebo triky? Pošlete nám své video a pár řádek o vašem týmu! Naše soutěž pokračuje i tento měsíc a zúčastnit se ji může každý, i účastník z minulého měsíce (jen s novým videem, samozřejmě). Tři vybraní, kteří jsou i našimi předplatiteli, získají MEGA balík od firmy Canvit. Pokud bude vybrán nepředplatitel, získá předplatné a knihu.
Jaká jsou pravidla a co můžete vyhrát?

Čtěte dále
Publikováno: 8.2.2016 12:30:50
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Jen zdravý pes je spokojený, jen zdravý pes může být aktivní a úspěšný. Ve spolupráci s naším partnerem firmou Orion Pharma s.r.o. jsme pro vás, naše čtenáře, připravili mimořádnou příležitost – můžete získat vzorek kloubní výživy pro svého psa ZDARMA!
Jak? A jestli pak víte, co je to DKK?

Čtěte dále
Publikováno: 8.2.2016 12:25:09
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Bylo by fajn mít vlastního hledače ztracených věcí.

Čtěte dále
Publikováno: 8.2.2016 11:19:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dorazilo nám do soutěže další motivační video! Video je od Veroniky Sidorové. Co nám k videu napsala?

Chcela by som poslať aj našu Nelušu. Je to cavalierka a o chvíľu oslávi svoje 9. narodeniny. Neluška bola môj vymodlený, vysnívaný pes. Dostala som ju v svojich 11. rokoch, keď rodičia splnili môj sen po rokoch prosenia o nového člena rodiny. Bohužiaľ som nevedela nič o množiteľoch a tak moje malé šteniatko prišlo na svet v pivnici medzi desiatkami iných.

Čtěte dále
Publikováno: 8.2.2016 9:51:11
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Únor

Proč se často mluví o obou plemenech dohromady?
Mají stejné kořeny. Nejen to, že jsou z Balkánu, kam před více než dvěma tisíci lety přivedli pastevci z Asie svá stáda a s nimi i velké psy, aby se začali křížit s místními (tak vznikl kavkazský ovčák, pyrenejský horský pes, šarplaninec, krašák, ale i další typově podobní pastevečtí psi). Pro obě plemena byl podstatný jeden moment, a to výstava v září 1926 v Lublani v tehdejší Jugoslávii. Slovinský vystavovatel tam předvedl jako ilyrského ovčáka psa, který okamžitě zaujal svým vzhledem. Pak se ukázalo, že si chovatel dovezl jako základ svého chovu několik vlkošedých psů z planiny Šar. Trvalo ještě nějakou dobu, než vznikl samostatný standard pro krašského ovčáka a pro šarplanince. Obě plemena se pak vydala dál vlastní cestou.

Čtěte dále
Publikováno: 8.2.2016 9:15:34
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: I. skupina

Zatím k nám přišli krásné fotografie westíků od Gabriely Martínkové, Martiny Šimkové a Veroniky Havelkové. Vše zveřejníme v čísle 4 našeho časopisu. A co vy? Máte westíka a upravujete jeho srst? Pošlete nám foto!
Ilustrační foto: G. Martínková

Čtěte dále
Publikováno: 5.2.2016 14:57:57
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: III. skupina
<<<123>>>