Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Nepříjemné onemocnění vyvolané oranžovým až cihlově červeným parazitem sametkou podzimní se nazývá trombikulóza. Je to problém sezónní, objevuje se koncem léta a přetrvává do prvních chladnějších dní. Nikdy jste o tomto parazitu neslyšeli? Jistě nejste sami, ale v takto dnech může být hrozbou právě pro vašeho psího kamaráda.

Čtěte dále
Publikováno: 9.10.2015 14:00:58
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Interclub Orient pekinéz a japan-chin pořádal v neděli 4. října v hotelu Svornost v Dolních Počernicích klubovou výstavu se zadáváním titulu nejlepší pes a fena. Posuzovala delegovaná rozhodčí Ing. Alena Koštálová. Výstavy se zúčastnilo 35 pekinézů a 30 japanků.

Čtěte dále
Publikováno: 9.10.2015 13:56:22
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

V sobotu 3. října se v Mladé Boleslavi na výstavišti Krásná louka konala klubová výstava pořádaná Klubem chovatelů čivav a naháčů. Výstavy se zúčastnil rekordní počet 150 psů, z toho 143 čivav a 7 mexických naháčů. Rozhodčími pro čivavy byli chovatelé čivav z Anglie David Reece a Steve Rooney (chovatelské stanice Copymear a Yorone), kteří jsou váženými posuzovateli plemene. Rozhodčím pro mexické naháče byl MUDr. David Kolínský, také specialista na plemeno.

Čtěte dále
Publikováno: 8.10.2015 15:25:10
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Název pinč získala tato plemena díky své schopnost lapat malé škůdce, myši a krysy. Ve starém slovníku bratří Grimmů je uvedeno: „Pinč je druh hladkosrstého nebo hrubosrstého psa, především opičí pinč nebo krysařík, jemuž jsou obvykle v mládí kupírovány uši a ocas.“ V Heynově německém slovníku se uvádí: „Pinč – malý anglický stavěcí pes.“ Na počátku 19. století se často používalo v souvislosti s pinčem označení hryzající nebo štípající.

Čtěte dále
Publikováno: 7.10.2015 10:52:11
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

Možná nevíte, že právě pro vás je u nás možnost čerpání dotací právě pro tato dvě plemena. Možnost čerpat dotace na tato plemena je přímo zakotvena v zákoně o myslivosti č. 449/2001 v § 62 písmeno d. Výše příspěvku a metodika vyplácení se řídí nařízením vlády 30/2014 s účinností od 1. 3. 2014. Jak to funguje v praxi?

Čtěte dále
Publikováno: 7.10.2015 10:47:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

V sobotu 3. října proběhl nejprestižnější závod záchranných psů v České repulice. Každoročně se ho účastní 16 nejlepších psovodů a psů ze Svazu záchranných brigád kynologů ČR (SZBK), 8 jich pak postupuje z předešlého roku a dalších 8 je vybráno na výběrovém závodě.

Letos hostila tento závod Záchranná brigáda kynologů kraje Vysočina se sídlem v Pelhřimově.

Čtěte dále
Publikováno: 6.10.2015 12:17:41
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Na neděli 4. října připadl Světový den zvířat. Tak jako každoročně si jej v souvislosti se svátkem sv. Františka z Assisi, patrona zvířat, připomněla po celém světě řada organizací i jednotlivců působících v oblastech chovu a ochrany zvířat. Státní veterinární správa (SVS) není z tohoto pohledu výjimkou a tyto osvětové akce jednoznačně podporuje. Zlepšení životní pohody zvířat (welfare) i obecného povědomí o této problematice v České republice patří dlouhodobě mezi hlavní cíle SVS. Úřední veterinární lékaři SVS každoročně uskuteční tisíce kontrol zvířat. Můžeme konstatovat, že tato pozornost přináší efekt a situace se zlepšuje, k čemuž přispívají také nevládní organizace věnující se ochraně zvířat i Ministerstvo zemědělství.

Čtěte dále
Publikováno: 5.10.2015 16:51:39
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Porod nového štěněte znamená pro jeho další vývoj vždy ohromnou změnu. Dojde k přerušení placentárního spojení s matkou a štěně se dostává z podmínek dělohy, které ho poměrně dokonale chrání, do zcela jiného prostředí, které klade na jeho organismus vysoké nároky a připravuje mu také četná nebezpečí, jimž není schopné se dokonale bránit nebo proti nim není zcela odolné. K tomu se přidává pronikavě změněný způsob výživy, což dohromady může vést k onemocnění novorozených štěňat a při nedostatečné péči i k jejich uhynutí.

Čtěte dále
Publikováno: 5.10.2015 9:06:46
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Známe dalšího nominovaného na MČR stopařů!

Ze soboty na neděli 3. a 4. října se konala výběrová soutěž na MČR stopařů v ZKO Frýdlant nad Ostravicí, posuzovali jí rozhodčí Radovesnický Jiří, Ing. a Tichá Miroslava. Titul CACT získal Zbyněk Novák, Ing. se psem Virgo Gája-Nova.


Výsledky si můžete prohlédnout zde.

 

Další výběrová soutěž pro MČR stopařů se budekonat 10. a 11.  října v ZKO Rožmitál p. Třemšínem.

Zdroj: ČKS

Publikováno: 5.10.2015 8:50:59
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Ve dnech 18.-20. září se v Roudnici nad Labem konalo Mistrovství republiky v dogfrisbee, které pořádal DiscDog klub ČR. Posuzovali rozhodčí Karolina Nowak, Vladislava Matoušová, Fabien-Denis Beauprez, Petra Javůrková a Pavel Ryttnauer.

Čtěte dále
Publikováno: 5.10.2015 8:49:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee
<<<123>>>