Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Příběh miniaturního amerického ovčáka se začal psát v Kalifornii v pozdních 60. letech minulého století. Toto plemeno bylo vyšlechtěno z malých psů, již byli označováni jako australští ovčáci, jednalo se však o psy neregistrované. Cílem bylo získat jedince malé velikosti, jež bude překypovat energií a inteligencí. V roce 1980 byl registrován první jedinec tohoto plemene.

Čtěte dále
Publikováno: 24.5.2017 12:49:42
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: N

Border kolie milující pohyb, aktivity, u níž nemoc či zranění vedly k nařízení klidového režimu? Není to situace lehká ani pro psa, ani pro majitele. Majitel se navíc na rozdíl od psa trápí i nespočtem otázek, možných vin, ale i obav z budoucnosti. Jenže málokdo z nás o tom dovede otevřeně mluvit či napsat. Vždyť stačí dát foto psa v kleci na Facebook, a reakce typu „tyrane, tebe dát do klece“ apod. na sebe nenechají dlouho čekat. Bez toho, že by tito řvouni za „práva“ zvířat aspoň dočetli věty, že pes je pacient a má mít klidový režim. Anebo se hned objeví další, kteří budou „argumentovat“, jak klidový režim lze mít i bez klece… I za cenu zranění psa, viďte? Zkrátka tak jako někteří lidé, děti musejí v době po operaci, nemoci trávit čas na lůžku, musejí někteří psi v obdobné situaci být stále pod dohledem majitele či zajištěni v kleci…  V novém čísle Pes přítel člověka č. 6 vám přinášíme první příběh zraněné Shishi – tříleté, bláznivé a vždycky dobře naladěné border kolie a její paničky Petry Pekárkové.

Čtěte dále
Publikováno: 23.5.2017 10:11:58
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Znáte plemeno na fotografii v čísle 6 na straně 89? Napište nám na redakce@pespritelcloveka.cz. Pošlete nám správnou odpověď spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. června.

Čtěte dále
Publikováno: 19.5.2017 13:25:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

ZKO Svítkov vás srdečně zve na závody v roce 2017.

Čtěte dále
Publikováno: 19.5.2017 12:55:26
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Chcete se o ně podělit s kamarády? Prosím, mějte na paměti, že články zveřejněné v časopise jsou našim majetkem a NELZE je tedy kopírovat, zveřejňovat a šířit bez našeho souhlasu. A není pravdou, že pokud uvedete autora a zdroj, můžete otisknou cokoli - to opravdu NIKOLI. Můžete uveřejnit pouze to, co dovoluje autorský zákon v případech tomu vyjmenovaných (a to jde JEN o citace). Stejnou nepravdou je tvrzení: "Otiskuji to, abych mohl článek kritizovat, což autorský zákon povoluje…" NIKOLI. Zákonná licence v autorském zákoníku povoluje použít JEN část textu k následnému zpracování v kritickém díle - tím má na mysli díla vědecká, odborná.

Čtěte dále
Publikováno: 19.5.2017 12:08:24
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Nevíte, kam vyrazit o víkendu? Máme pro vás několik tipů.

Čtěte dále
Publikováno: 19.5.2017 9:15:35
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

A opět na vás čeká spousta nových informací o psech, pejscích a pejskařích.
K tématu měsíce nás inspirovalo krásné počasí, ke kterému neodmyslitelně patří výlety do přírody. Kolo, koloběžka, přívěsný vozík… a naše rady, které se vám můžou na cestách hodit.
Australský ovčák je plemeno, které si zaslouží pozornost veřejnosti. Ve velkém portrétu se dozvíte, zda je tento líbivý pes vhodný i pro vás. Rozhovory s chovateli vám podrobně ozřejmí jeho povahu a využití. Představíme vám i příbuzné plemeno miniaturní americký ovčák, který je už i u nás, a opět vás zasvětíme do tajů genu merle, jenž se vyskytuje nejen u ausíka, ale u mnoha dalších plemen.

Čtěte dále
Publikováno: 18.5.2017 13:50:19
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Smutná zpráva

S velikou lítostí oznamuji všem chrtařům smutnou zprávu, že v neděli 14. května 2017 zemřela Dana Bejčková.
Dana byla dlouholetou a klíčovou členkou dostihové komise.
Všichni jsme ji znali jako velice pracovitou a zcela nekonfliktní.
Nebude snadné její práci v komisi nahradit.
Vladimír Panuška, ČMKU

Publikováno: 18.5.2017 12:29:25
Kategorie: Výcvik a sport

Akční leták DO PSÍ MISKY. Platnost letáku od 18.5. – 24.5.2017 nebo do vyprodání zásob.

Čtěte dále
Publikováno: 18.5.2017 10:29:30
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dovolujeme si vás pozvat na 8. ročník vrcholné soutěže majitelů asistenčních psů „Mistrovství České republiky ve výkonu asistenčních psů 2017“ a 13. ročník vrcholné soutěže majitelů vodících psů o mistrovský „Pohár Českého kynologického svazu ve výkonu vodicích psů 2017". Obě soutěže jsou pořádané pod záštitami Ministerstva práce a sociálních věcí a Městské části Praha 5.

Čtěte dále
Publikováno: 11.5.2017 9:33:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie
<<<123>>>