Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

v čísle 8/2011 jsme přinesli článek "Byly jsme si souzeny" o canisterpeutické labradorce Jenny, která odešla do psího ráje, ale v srdcích svých blízkých zůstane navždy.

Čtěte dále
Publikováno: 29.8.2014 10:45:37
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie
Máte doma psího seniora?

I naši psí kamarádi stárnou, navíc mnohem rychleji než my lidé. Zajistit jejich důstojné stáří je však úkol pro nás. Napište nám své zkušenosti s péčí o psího seniora – jak řešíte jeho možná zdravotní a pohybová omezení, venčení při úbytku sluchu, zraku. Do č. 10 chystáme obsáhlý materiál právě na téma stáří psů – podílejte se na jeho přípravě i vy svými zkušenostmi, fotografiemi svých psích seniorů! Texty i fotografie nám můžete zasílat do 8. září na redakce@pespritelcloveka.cz, event. poštou na adresu Pes přítel člověka, Olšanská 3, 130 00 Praha 3
Ilustrační foto: J. Adamová

Publikováno: 28.8.2014 10:40:59
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dva v jednom!

Hned dva portréty  plemene najdete v zářijovém čísle Pes přítel člověka. Jsou to portréty - boloňského psíka a plemene Coton de Tuléar. Pokračujeme velkým tématem z minulého měsíce – zahradou a jejími úskalími včetně první pomoci pro psa.

Úvodník šéfredaktorky Stanislavy Jansové a seriál o etologii RNDr. Františka Šusty je věnován tématu, jak zvládnout stres u veterináře. Začíná nový seriál, který u nás prostě chyběl (a nemyslíme jen v našem časopise) – Ladislav Mach pro nás exluzivně píše seriál o obranách – nenechte si ujít první díl! Přinášíme velkou fotoreportáž ze světové výstavy v Helsinkách, ohlédnutí za mistrovstvím Evropy v agility v Maďarsku, mistrovstvím Evropy ve flyballu ve Francii a mistrovstvím mládeže ČR ve sportovní kynologii ve Zlíně. Zkrátka nové číslo je nabité informacemi ze všech oblastí kynologie a přináší spoustu dalšího zajímavého čtení.

Čtěte dále
Publikováno: 28.8.2014 8:38:14
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Klub chovatelů a přátel ruských černých teriérů pořádá dne 24.10.2014 při Evropské výstavě Speciální výstavu ruských černých teriérů.

Čtěte dále
Publikováno: 26.8.2014 11:24:02
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

První červnový víkend obvykle patří dětem a sluníčku. Letos byl ve znamení setkání psích nadšenců. Už z dálky bylo slyšet, že se v kempu „U Kačera“, nedaleko Staré Boleslavi, sešlo 25 pejsků a z toho 21 kerníků. Jejich páníčci doufali, že letošní setkání nepokazí deštivé počasí. Jednalo se již o 3. ročník kerního víkendu. Letošní rok přál venkovním aktivitám, všichni si vyzkoušeli neoficiální agility závody, rozdělené na začátečníky, pokročilé a profíky. Jako doplněk byla vyhlášena smíšená štafeta družstev.

Čtěte dále
Publikováno: 26.8.2014 11:09:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Se psem žiji už svých dvou let, kdy díky mé starší sestře rodiče pořídili anglického kokršpaněla bez PP Rona. Ron by z dnešního pohledu byl úžasný canisterapeut. Byl to pes beránek, na kterém se dalo dříví štípat, a v životě na člověka nezavrčel. Sousedovic hendikepovaný kluk díky němu rozvíjel svou motoriku. Jednoho dne však i Ron musel za Duhový most, v nedožitých 14 letech. To se stalo v roce 2008.

Čtěte dále
Publikováno: 26.8.2014 9:52:53
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

4. poslední uzávěrka EDS - Euro Dog Show a NDS - Národní výstava psů je prodloužena do 31. srpna 2014!

Přihlášky posílejte už pouze pouze online!

Čtěte dále
Publikováno: 26.8.2014 8:38:55
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Letošní novinku v Pražském Motole si nenechají ujít Karel a Ivana Gottovi. „Jedenáctka“ nových asistenčních psů se předvede na přehlídkovém molu. Můžete si takovouto show nechat ujít? NE!!! Nemůžete.

Čtěte dále
Publikováno: 25.8.2014 11:54:27
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

ČMKU a Mollos Club CZ ve spolupráci s MSKS Zbraslav u Brna pořádají v sobotu 9. září ve Zbraslavi Speciální a Klubovou výstavu pro molossoidní plemena.

Čtěte dále
Publikováno: 25.8.2014 9:54:04
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
Pozdrav z prázdnin - fotosoutěž pokračuje!

Léto, slunce, voda, hory a pes! Prázdniny stále pokračují, je čas dovolených, cestování, sportování i nicnedělání. Pokud s vámi všechny letní cesty absolvoval i váš pes, a kromě zážitků máte ve svém archivu i fotografické vzpomínky, podělte se o ně s námi. Další velká letní fotosoutěž má název „Pozdrav z prázdnin“ a můžete nám do ní posílat momentky s letní tematikou. Fotografie o minimální velikosti 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 15. září. Nejzajímavější odměníme.

Soutěžící fotografie si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie.

Publikováno: 21.8.2014 16:51:01
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Srpen
<<<123>>>