Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Čeká vás obsáhlý a kvalitní portrét, kde vám představíme temperamentního teriéra s rošťáckým kukučem – irského teriéra. Portrét nikoli opsaný z encyklopedie, ale napsaný chovateli. A také šest rozhovorů s šesti majiteli tohoto psa s jiskrou oku. Možná budete překvapeni, jak všestranným a skvělým rodinným i sportovním psem dokáže irský teriér být!

A jaké rozhovory na vás kromě portrétu v novém čísle PPČ č. 2 čekají?

Čtěte dále
Publikováno: 29.1.2015 15:47:40
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina
Členové výcvikové komise jsou známi

Na základě návrhu předsedy výcvikové komise p. Jiřího Lasíka byla hlasováním členů Předsednictva ČKS per-rollam, schválena výcvikové komise Českého kynologického svazu ve složení: předseda Lasík Jiří Bc., Čákora Jiří, Glisníková Jana MVDr., Kolář Jiří a Ryneš Miroslav.

Publikováno: 28.1.2015 9:43:05
Kategorie: Výcvik a sport

„Někdy je to výzva, ale skvěle!“ Tak nám odpověděla majitelka fenky border kolie Mystic Layla Aibara (Layly) Irena Ištvánková. Tuto úspěšnou a nadějnou dvojici v dogdancingu jsme vám blíže představili v aktuálním čísle. „Měla jste někdy chuť ji „přetrhnout? „No jéje, měla, a tu a tam ho stále mívám. Nejhorší období bylo kolem půl až jednoho roku, kdy byla ona vůdcem celé smečky a spolupráce se mnou ji příliš nezajímala. Ale díky pomoci skvělé a zkušené trenérky Petry Malé, která nás hodila na správnou kolej, se vše v dobré obrátilo, alespoň doufám…“„Jak jste to řešily konkrétně?“

Čtěte dále
Publikováno: 27.1.2015 15:04:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem
Smutná zpráva

S lítostí oznamujeme všem pejskařům, že nás 22. ledna 2015 ve věku 80 let navždy opustil náš kamarád, chovatel pan Jan Golombek.
Honza se přes svůj tělesný handicap aktivně věnoval kynologii a německým ovčákům, spoustě z nás pomohl nejen v kynologických začátcích. Díky němu u kynologie zůstala spousta mladých talentovaných lidí, kteří jsou dodnes přínosem nejen pro moravskoslezskou, ale i celou českou kynologii. Pomáhal radou, vedením a svou výbornou znalostí němčiny a německých chovatelů, díky nichž byla do České republiky přivezena řada velmi kvalitních jedinců, kteří bezesporu obohatili chov německých ovčáků.
S Honzou se rozloučíme ve čtvrtek 29.1.2015 ve 13 hodin na Městském hřbitově v Opavě.
Děkujeme za vzpomínku.
Moravskoslezská organizace ČKS

Publikováno: 27.1.2015 11:24:32
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

ZKO Příbram pořádá v sobotu 21. února zimní obranářský závod v kategoriích ZM, ZVV1, ZVV2 a ZVV3. Závod budou posuzovat rozhodčí paní Hana Golhová a pan Zdeněk Fibrich. Role figuranta se zhostí Daniel Paleček.

Čtěte dále
Publikováno: 26.1.2015 17:17:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Klub chovatelů svatobernardských psů vás zve na svoji klubovou výstavu, která se uskuteční v neděli 29. března ve výstavním areálu Krásná louka v Mladé Boleslavi.

Čtěte dále
Publikováno: 26.1.2015 17:10:00
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Malý knírač byl nejmenší z pracovních plemen Svazarmu, a tak jiné malé plemeno jste na cvičáku potkal jen těžko. A malé knírače jsme měli u nás opravdu šikovné, stačí se podívat na jejich tehdejší MR – jeho obtížnost. Pak nastalo období boomu mnoha do té doby téměř neznámých plemen a na malého knírače se nějak pozapomnělo. Pro mnohé se také stal a i dnes je „příliš obyčejným“… Ale vězte, že je to opravdu veliká škoda! Malý knírač je všestranný malý pes schopný podávat opravdu skvělé a vyrovnané výkony nejen v klasickém výcviku. To by mohla potvrdit i Bc. Pavlína Nováková, která má se svým malým kníračem složeno neuvěřitelných 25 zkoušek!“. A právě s ní jsme si povídali nejen o jejím Luckym alias Mazánkovi v novém čísle našeho časopisu č. 2, které je nyní v prodeji. Jak je to například  s uštěkaností u malých kníračů?

Čtěte dále
Publikováno: 26.1.2015 15:33:05
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Soutěž Šampion šampionů proběhla v sobotu 10. ledna již tradičně v Top Hotelu Praha. Před soutěží byli dopoledne vyhlášeni vítězové dvou celoročních soutěží – Dostihový vítěz 2014 a Pes roku. Jejich vítěze vám budeme postupně představovat v průběhu roku v dalších dílech našeho časopisu. Smutnou realitou je fakt, že mnoho z nich se nedostavilo a vyhlášení samé bylo prakticky bez diváků…

Čtěte dále
Publikováno: 23.1.2015 10:14:16
Kategorie: Výstavy
Rubrika: NVP

Do připravovaného čísla chystáme téma, které vás možná osloví, možná s ním máte zkušenost u svého psa. Je to nemoc naší doby, která se nevyhnula ani našim psím parťákům – rakovina.

Čtěte dále
Publikováno: 23.1.2015 10:11:34
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Povánoční období bývá časem klidu a zimních sportů se psy, anebo aspoň procházek zimní přírodou. Je to však bohužel i období útulků přeplněných psími nešťastníky, kteří se proti své vůli stali nechtěnými vánočními dárky. Poslední dobou velice palčivé téma nechtěných psů přináší téma na tento měsíc – Kdo je a kdo má být chovatel? Proč se někteří rozhodli chovat – různé odpovědi na tuto otázku najdete v naší anketě. Plemenem na tento měsíc je zrzavý elegán ošlehaný irským větrem – irský teriér, zvaný i strážcem chudáka, přítelem sedláka a miláčkem gentlemana. V menším portrétu představíme severské plemeno lapinkoiru. Další díl přínosného seriálu o etologii se vrací k tématu o tom, kde lidé při výcviku dělají chyby. Rubrika Veterina nabízí unikátní článek o fungování jater savců, nechybí další díly všech seriálů včetně nové rubriky o retrívrech, začátek nového seriálu – dogdancing (tanec se psem) a v rubrice o záchranářském výcviku se na sedmi stranách dočtete o práci lavinových záchranářů se psy. V reportáži se podíváme i na lednovou výstavu Šampion šampionů.

To vše a mnoho dalšího v únorovém čísle PPČ! Právě v prodeji!

Čtěte dále
Publikováno: 22.1.2015 9:09:52
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>