Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

V sobotu 21. června pořádal Canis klub Trutnov již pátý ročník mistrovství ČR border kolií v obedience.  Celá akce probíhala pod záštitou BCCCZ ve Dvoře Králové nad Labem. I letos se mistrem BCCCZ v obedience stala Dana Valešová s Andromedou Sub Tilia, která si mistrovský titul odnesla domů již počtvrté v pořadí!

Čtěte dále
Publikováno: 25.6.2014 9:49:45
Kategorie: Výcvik a sport

V sobotu 14. června 2014 se v areálu základní kynologické organizace Šenov konal již třetí ročník závodu Šenovský pohár se zadáním titulů CACT pro kategorii IPO3.

Čtěte dále
Publikováno: 20.6.2014 11:07:09
Kategorie: Výcvik a sport

V neděli 1. června, se při klubové výstavě pražských krysaříků konal pátý ročník coursingového závodu Fofr Cup 2014 neboli memoriálu Kritiky Proper Puppy.

Čtěte dále
Publikováno: 19.6.2014 10:38:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Impozantní zvíře zbarvené jako bezhvězdná noc, prohánějící se pastvinami Orlických hor střežíc „své“ stádo. To všechno a mnohem víc je briard Shadow of Boss Dalido alias Charlie Šárky Bergerové, pro kterou se pasení stalo neodlučitelnou součástí života.

Čtěte dále
Publikováno: 13.6.2014 9:29:05
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

O lanýžích a jejich tradičním způsobu získávání pomocí prasat jistě slyšela většina z nás. Ale doba se mění a spolu s ní i způsoby získávání těchto malých lesních „pokladů“. Prasata již nejsou v Itálii, která se pomalu, ale jistě stává „lanýžovou velmocí“, „in“, nastala zde totiž éra lanýžových psů! A jak má takový správný lanýžový pes vypadat a hlavně co vše musí umět, nám pověděl pan Barosso, italský trenér právě těchto psích specialistů.

Čtěte dále
Publikováno: 11.6.2014 11:05:14
Kategorie: Ostatní

Tímto heslem se řídí i Tamara Šamánková se svým americkým kokršpanělem Bardem Dream Maronna. Dokazují, že může být toto plemeno velmi úspěšné i mimo výstavní kruh a nevyužít inteligence a pracovitosti tohoto plemene je prostě škoda.

Čtěte dále
Publikováno: 9.6.2014 11:00:46
Kategorie: Výcvik a sport

Máte svého buldočka doma a nevíte si rady s hromadou krátkých chlupů, které se špatně vysávají, zabodávají se do čalouněného nábytku či jsou všude v autě? Francouzský buldoček je krátkosrsté plemeno, proto se může zdát, že speciální úpravu kůže a srsti nepotřebuje. Pokud ale o pejska pravidelně pečujete, zbavíte se starostí s odstraňováním krátkých ostrých chlupů z koberce nebo jiných textilií, takže určitě oceníte rady, jak na to. Stačí si najít chvilku a aspoň jednou týdně mu volné nebo částečně uvolněné chlupy vyčesat.

Čtěte dále
Publikováno: 6.6.2014 10:41:00
Kategorie: Ostatní

Minulý víkend se pozornost většiny kynologického světa soustředila na finskou Tuusulu, kde se konal již 20. ročník mistrovství světa belgických ovčáků pořádaný FMBB! Česká reprezentace se mezi ostatními opravdu neztratila a přivezla domů opravdu skvělé výsledky!

Čtěte dále
Publikováno: 5.6.2014 9:28:33
Kategorie: Výcvik a sport

Pokud běháte flyball už nějakou dobu, určitě jste se někdy setkali s tvrzením typu: „To je sport jen pro borderky, se svým krátkonohým (malým) psem se mu věnovat nemůžu! Já mám doma jorkšíra (papillona, křížence…), to není pes pro sport.“ Ano, většina majitelů malých pejsků má pocit, že je jejich čtyřnohý kamarád vhodný pouze ke zdobení gauče v obýváku a při sportu by si jen „utrhli“ ostudu, ale myslí si to i jejich psí společník? Jak všichni víme, do malého tělíčka se vejde neskutečné množství energie a tato energie chce ven! A právě o tom by mohli vyprávět hlavní aktéři dnešního článku – jorkšírští teriéři, jejichž páníčci se rozhodli pro flyballovou dráhu a rozhodně toho nelitují.

Čtěte dále
Publikováno: 5.6.2014 9:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball

Nabízí se odpověď: „Hezky česky.“ Ačkoliv v loňském roce proběhlo 50. výročí uznání plemene mezinárodní kynologickou organizací FCI, lidé u nás ho téměř neznají. Na ulici si ho pletou s kníračem, případně s „hezkým voříškem“. O tom, že máme „nějaká“ národní plemena mnohdy vůbec ani nevědí, nebo jimi opovrhují. Holt – pokud dnes nemáte „cosi exotického, z dovozu“, prostě nejste „in“.

Čtěte dále
Publikováno: 2.6.2014 14:56:11
Kategorie: Plemena psů
<<<123>>>