Ostatní

In urna elit, bibendum a, consequat vel, rutrum at, justo. Aliquam erat volutpat. Aliquam erat volutpat. Ut nisl magna, fermentum eget, consequat ac, varius a, nisl. Proin risus. Mauris vel risus. Maecenas varius. Pellentesque nisl urna, adipiscing nec, accumsan nec, tincidunt vel, velit. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Nullam eleifend, nulla at adipiscing semper; ante purus porttitor nunc, eu sodales justo ipsum eget libero. Curabitur feugiat, erat eu porta eleifend, velit tellus hendrerit diam, vel convallis nisl enim ut urna. In vel mi quis tortor tristique pretium.

Ohromný chlupatý pes se soudkem rumu kolem krku brodící se v závějích sněhu. Ano, každému se jistě okamžitě vybaví dobromyslný bernardýn. Historie tohoto plemene sahá až do 17. stolení, kdy byla obrazově doložena jeho existence. Je to pes pozoruhodného vzhledu a velikosti, má harmonické, silné, houževnaté a svalnaté tělo s impozantní hlavou a výrazem. V minulosti se používal na hlídání a ochranu a později také jako průvodce a záchranář. Kam došel ve svém vývoji za více než padesát let? Současný standard plemene můžete pro zajímavost porovnat s tím z roku 1957.

Čtěte dále
Autor: miwei
Publikováno: 5.8.2010 10:23:39
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Pod záštitou neziskové organizace Helppes, která se zabývá především výcvikem psů pro osoby s různými typy postižení, se dne 19. června 2010 uskutečnil 1. ročník Mistrovství ČR ve výkonu vodicích a asistenčních psů. Soutěže se zúčastnili psovodi jednak s tělesným postižením (asistenční psi), ale také s handicapem zrakovým (vodicí psi) a to celkem ve třech kategoriích. Mistryní ČR ve výkonu vodicích psů se stala Monika Růžičková s labradorem Flora Elva Bohemia, která získala ze všech kategorií vodicích psů nejvíce bodů. Mezi asistenčními psy zvítězil Milan Langr  se zlatým retrívrem Baronem Splendid Fellow. Rozhovor se Zuzanou Daušovou týkající se celé akce si můžete přečíst v našem srpnovém čísle. Kompletní výsledková listina je k nahlédnutí zde.

Čtěte dále
Autor: miwei
Publikováno: 2.8.2010 14:42:57
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V dnešní retrospektivě se přesuneme do II. skupiny FCI a budeme se věnovat impozantnímu plemeni dobrman. Je to jediné německé plemeno, které nese jméno svého prvního známého chovatele Friedricha Louise Dobermanna  (2.1.1834 - 9.6.1894).
Dobrman je středně velký, silný a svalnatý pes. Elegantními liniemi těla, hrdým a vzpřímeným držením, temperamentní povahou a odhodlaným výrazem odpovídá ideálnímu vzoru psa.
Založením je to pes mírumilovný, přátelský, v rodině velmi přítulný a milující děti. Přednost se dává střednímu temperamentu, středné vyvinuté ostrosti a střednímu prahu dráždivosti.

Současný standard plemene naleznete zde a můžete porovnávat s tím z roku 1957.

Čtěte dále
Autor: miwei
Publikováno: 29.7.2010 8:23:39
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Dědičná slepota u psů - genetická poradna

Zde nalezenete tabulku - procentické zastoupení genotypů v populaci podle Hardy-Weinbergova zákona při kontrole znaku dvěma alelami jednoho genu, jako jsou například formy dědičné slepoty u psů, kde alela „A“ označuje alelu zdravou a „a“ alelu (vlohu) pro dědičnou slepotu - na kterou odkazujeme v genetické poradně našeho časopisu č. 8/2010 na str. 31.

Autor: Peggyna
Publikováno: 26.7.2010 9:01:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tento týden se opět vracíme do roku 1957 a budeme se věnovat plemeni gordonsetr. Jako všichni ohaři a setři patří i on do VII. FCI skupiny. Je to pes lovecký, stavěný pro cval, jeho vzhled odpovídá  typu huntera (loveckého koně), schopného snést zatížení. Stavba těla musí být celkově harmonická. Je inteligentní, schopný, působící důstojně. Je hrdý, společenský, od přirozenosti ušlechtilý a klidný. Opět vám nabízíme možnost porovnat tehdejší standard tohoto nádherného plemene s tím dnešním.

Čtěte dále
Autor: miwei
Publikováno: 22.7.2010 10:59:25
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Naše základní kynologická organizace Beroun uspořádala již tradičně několik ukázkových představení pro děti v rámci dětského dne. Tyto akce se stávají bezesporu vrcholem naší výcvikové práce. V celkem 7 ukázkách – v pěti dnech - nás vidělo téměř tisíc dětí ve věku 3 -12 let. Když si uvědomíme, že v téměř 30 tisícové „aglomeraci“ Berouna a okolí může být odhadem asi 2 a půl tisíce dětí tohoto věku, je to velmi slušný počet diváků. Tři ukázky byly v mateřských školách v Berouně, dvě v okolních obcích (Lužce a Kozolupy) a dvě přímo na našem cvičišti.

Čtěte dále
Autor: miwei
Publikováno: 21.7.2010 13:23:41
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
8/2010

V pátek 23. července na vás bude čekat na stáncích nové srpnové číslo našeho časopisu. Co v něm mimo jiné naleznete?

Plemena - australský ovčák, tchajwanský pes

Veterina - testy při výběru štěňat, merle zbarvení, genetická poradna - problémy očí

Právní poradna - více klubů pro jedno plemeno - dotaz

Výcvik - MČR asistenčních a vodicích psů, MS záchranářů, Závod malých plemen, MČR v dogfrisbee, L. Mach - Musí mít pes vlohy k poslušnosti?, L. Šilhavý - Střežení figuranta po povelu "pusť"

Výstavy - úspěchy Čechů na Světové výstavě, EV pražských krysaříků, KV vlkodavů, angl. mastifů a další

Autor: Peggyna
Publikováno: 19.7.2010 12:01:11
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Irský setr - jeden z nejkrásnějších setrů vůbec! Za dlouhé období svého vývoje dospěl v robustního, zdravého a inteligentního psa, velmi nadaného pro lov a velmi odolného a otužilého. Je to temperamentní, inteligentní, energický, milý a věrný pes. Jak se změnil jeho standard za více než padesát let? Můžete se pokusit srovnat ten z roku 1957 se standardem dnešním.

Čtěte dále
Autor: miwei
Publikováno: 15.7.2010 17:02:29
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Ve dnech 3. - 4.7. proběhl v Praze již podruhé seminář pro vystavovatele se známým švédským handlerem Gerardem O´Shea. Pár postřehů z této akce najdete v článečku a přiložené fotogalerii.

Čtěte dále
Publikováno: 10.7.2010 21:03:09
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Opět se vracíme do roku 1957 a dalším z rodiny ohařů, kterému se budeme věnovat, je pointer. Pointer je harmonicky stavěný a celkově vyvážený pes. Působí dojmem síly a pružnosti. Jeho profil je tvořen půvabnými křivkami.... Tolik ze současného standardu plemene. Ten z konce padesátých let naleznete zde.

Čtěte dále
Autor: miwei
Publikováno: 8.7.2010 8:00:06
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní