Ostatní

In urna elit, bibendum a, consequat vel, rutrum at, justo. Aliquam erat volutpat. Aliquam erat volutpat. Ut nisl magna, fermentum eget, consequat ac, varius a, nisl. Proin risus. Mauris vel risus. Maecenas varius. Pellentesque nisl urna, adipiscing nec, accumsan nec, tincidunt vel, velit. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Nullam eleifend, nulla at adipiscing semper; ante purus porttitor nunc, eu sodales justo ipsum eget libero. Curabitur feugiat, erat eu porta eleifend, velit tellus hendrerit diam, vel convallis nisl enim ut urna. In vel mi quis tortor tristique pretium.

V sobotu 15.5.2010 jsme se sešli s našimi Japan-chiny a King Charles španěly v pražské ZOO. Bohužel předpověď počasí na sobotu nezněla moc valně a tak se hodně chovatelských stanic omluvilo a nepřijelo....

 

Čtěte dále
Autor: miwei
Publikováno: 10.6.2010 6:44:59
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

U příležitosti mezinárodního dne vodicích psů proběhl dne 29. dubna 2010 ve středisku výcviku vodicích psů v Praze 5-Jinonicích „Den otevřených dveří“. Naše redakce byla při tom. Reportáž z této akce je součástí červnového čísla PPČ, které je stále ještě k dostání na stáncích. Rozsáhlejší fotogalerii naleznete zde.

Autor: miwei
Publikováno: 4.6.2010 11:15:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Při posuzování psa je rozhodující jeho celkový vzhled, jednotlivé části, vzájemný jejich poměr a soulad celé stavby těla. Přesto je důležité změřit hlavní části a poměry jedné části k druhé z hlediska požadavku standardu plemene. Jak tedy psa nejlépe a pokud možno přesně změřit? Tímto tématem se zabýval již v roce 1956 ve svém článku Karel Všolek. Možná nám budou některé jeho rady užitečné i dnes.

Čtěte dále
Autor: miwei
Publikováno: 3.6.2010 12:05:47
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Opět se vrátíme do roku 1956 a tentokrát budeme srovnávat tehdejší standard erdelteriéra s tím dnešním. Dříve patřil tento sportovní pes mezi služební plemena, dnes už se s ním setkáme na cvičišti jen zřídka kdy. Proč? Změnil se tolik?

Čtěte dále
Autor: miwei
Publikováno: 27.5.2010 12:34:34
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V polovině května uspořádal Frbul tým tzv. I. Frbul výcvikový tábor s velmi bohatým programem. Tábor odstartoval ve čtvrtek a trval v podstatě až do neděle, kdy byl zakončen dalším speciál coursingem v rámci série závodu Frbul Grand Prix....

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 25.5.2010 18:02:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Titulem BIS z XIX. mezinárodní výstavy psů v Praze se může jako první představitel svého plemene pyšnit nádherná bearded kolie. Avizovaný rozhovor se spolumajitelkou vítězného psa paní Lenkou Folget-Klímovovu si můžete právě přečíst.

Čtěte dále
Autor: miwei
Publikováno: 25.5.2010 12:12:37
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Retrospektiva 12

Dnes se opět vrátíme do roku 1956 a nahlédneme do II. skupiny FCI. Připomeneme si tehdejší standard knírače. Jak se plemeno za více než padesát let změnilo můžeme porovnat se současným standardem knírače středního a velkého .

Autor: miwei
Publikováno: 20.5.2010 13:27:27
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Pošmourné nedělní ráno - i tak by se dal charakterizovat 2. květen 2010. Den, kdy se konala 1. chebská voříškiáda. Přípravy, které proběhly již v podvečer 1. května, značně usnadnily nedělní průběh a rozjezd voříškiády, která proběhla v prostorách krytého zimního stadionu v Chebu za  podpory  města Chebu. ....

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 17.5.2010 16:28:02
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
6/2010

V  pátek 21. května už budete mít možnost si zakoupit nové číslo našeho časopisu. Co v něm naleznete?

Plemena - Stafordšírský bulteriér, Tertenfield teriér

Veterina - Přehřátí, Zkušenosti majitelů francouzských buldočků,  Cestování se psem

Výcvik - L. Šilhavý - Přeprava a ustájení psů, Reakce na ohlasy, L. Mach - Co máme čekat od změn IPO?

Ostatní - Working testy bearded kolií, Kamarádství, nebo stupně vítězů?, Může na vás?... - reakce čtenáře na poradnu I. Eichlera

Výstavy - KV boxerů, hovawartů a bearded kolií

Právní poradna - Jak je to s kárným řízením - dotaz

Autor: redakce
Publikováno: 14.5.2010 16:11:40
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Retrospektiva 11

V roce 1956 byl velšteriér poměrně rozšířen a hojně využíván v myslivosti, dnes se s tímto teriérem potkáte spíše výjimečně. Můžete porovnat vývoj tohoto teriéra v závislosti na jeho využití.  Standard z tohoto roku naleznete zde a pro porovnání standard současný zde.

Autor: Peggyna
Publikováno: 13.5.2010 19:08:49
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní