Výstavy

V této sekci naleznete jak svého psa na výstavu připravit, co vše vzít s sebou, jak taková výstava většinou probíhá, jaké vůbec existují výstavy a také jaké se na výstavách zadávájí tituly.

Doufáme, že tato sekce vám pomůže zorientovat se ve světě přehlídek krásy.

Výstava v Hořovicích

Začátkem dubna proběhla v Hořovicích, na fotbalovém stadionu, již tradiční velikonoční oblastní výstava psů. Výstavy se účastnilo celkem 182 psů, 28 různých plemen. Od nejmenších čivav a jorkšírků, přes knírače, choďáky, až po již tradičně nejpočetněji zastoupené německé ovčáky. Vítězným psem celé výstavy, v ostatních plemenech, se stal československý vlčák Belmondo z Revíru vlků. V kruhu německých ovčáků se představilo přihlížejícím šedesát jedinců, z nichž osm dostalo známku vítěz třídy. Ocenění OV získali pes Irros Hartis Bohemia, majitele Martina Holomky a fena Jannie Hartis Bohemia pana Josefa Kratochvíla.

Autor: IvetaP
Publikováno: 1.5.2013 11:00:00
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP
Chrti v Chlumci

V sobotu 20. dubna proběhla klubová výstava chovatelů chrtů anglických dostihových plemen v Chlumci nad Cidlinou. Účast byla hojná a titul BIS nakonec získal greyhound pes Bel Etual Bright And Early – BIS, BOB, nar. 19. 3. 2011, o. Ch. Artefakt More Than Words, m. Ch. Estet Classic Voyage Merry, chov. E. Parichenko a M. Smirnova (RUS), maj. A. Severová. Nejlepším jedincem plemene vipet se stal Intron Poland Wearing Blue Jeans – BOB, nar. 25. 11. 2011, o. Tazaris Ikariam, m. C´Mere Keijusatu, chov. Chov. N. Bialokoz (PL), maj. J. Husák

Autor: IvetaP
Publikováno: 1.5.2013 8:00:00
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
Kam za psy v sobotu

Pokud nevíte kam jít v sobotu a jste příznivci plemen velškorgi a kelpií pak si nenechte ujít Speciální klubovou výstavu se zadáváním titulu CAC, která se koná při 9. Hlubocké krajské výstavě psů. Výstava bude probíhat v autokempu Křivonoska a současně s ní bude probíhat také 3. ročník mistrovství ČR v agility pro plemena australská kelpie a velškorgi. Pořadatel Welsh corgi a kelpie klub CZ.

Autor: IvetaP
Publikováno: 16.4.2013 14:00:00
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
Klubová výstava

Nevíte kam v sobotu 23. března? Pokud bydlíte v Mladé Boleslavi či poblíž a jste příznivci plemene šiba-inu, pak se určitě zajděte podívat na Výstaviště, kde bude probíhat klubová výstava Shiba klubu ČR.

Autor: IvetaP
Publikováno: 18.3.2013 12:00:00
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Základní kynologická organizace č.241 Hořovice vás srdečně zve na Oblastní výstavz německých ovčáků a
Oblastní výstavu psů plemen zařazených v ČKS. Která se koná dne 1.4. 2013 v Hořovicích na fotbalovém stadiónu

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 12.3.2013 8:00:00
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Krajská a oblastní

Klub chovatelů chrtů anglických dostihových plemen uspořádal v sobotu 2. března v Praze-Nebušicích již 3. ročník soutěže Den mladých a veteránů. Soutěž byla neoficiální „výstavou“ a tedy skvělou příležitostí pro majitele štěňat a mladých psů natrénovat vystavování v kruhu a přivyknout pejsky na prostředí výstav.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 8.3.2013 13:00:00
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
KV Pannonia Klubu ČR

Pannonia Klub ČR zastřešující maďarská a rumunská pastevecká plemena, vás zve 14. dubna na XII. Klubovou výstavu CAC se zadáváním titulu Klubový vítěz 2013 a Klubový vítěz mladých 2013 při NVP v Ostravě. Areál výstaviště Černá louka. Delegovaný rozhodčí: Gábor Hargytai, Maďarsko.
II. uzávěrka již 11. března
Informace o klubové výstavě naleznete zde
 
 

Autor: IvetaP
Publikováno: 7.3.2013 12:15:02
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Crufts 2013 od 7. do 10. března! Začíná čtyřdenní svátek kynologie!

20 566 psů přihlášených na výstavu a další tisíce psů v soutěžích, přehlídkách, kynologických ukázkách a mnoha doprovodných akcích znamená, že branami výstaviště NEC v Birminghamu projde přes 25 tisíc psů! Z nich bude 2 131 zahraničních účastníků ze 41 zemí včetně Hong Kongu, Indie, Indonésie nebo Malajsie.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 7.3.2013 9:26:49
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP
KV jezevčíků je za nami

V neděli 3. března se v západních Čechách konala již devátá výstava Klubu chovatelů jezevčíků. Vidět jsme zde mohli na 159 jedinců. Vítězem výstavy se stal hladkosrstý trpasličí jezevčík Quenchless Dachshaus – V1, CAC, CC WUT, BOB, BIS, nar. 30. 12. 2010, o. Chester Kat Lisego Nosa, m. Cipher Confetti Dachshaus, chov. M. Stanovoi, maj. Ing. G. Procházková. Po výstavní katalog s výsledky zde

Autor: IvetaP
Publikováno: 6.3.2013 9:57:09
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
Klubová výstava KCHJ

Klub chovatelů jezevčíků, pořádá 3. března klubovou výstavu bez zadávání titulu KV.  Posuzovat budou:
hladkosrstí standardní - Přibáňová Michaela ing.
dlouhosrstí standardní - Buriánková Alena
drsnosrstí standardní - Adam Petr
trpasličí a králičí jezevčíci - Siejkowski L. (PL)
Komise pro výběr do chovu:
Coufal Jan
MVDr. Jaroslav Švec

Více podrobností o akci naleznete na http://www.kchj.cz/

 

Autor: IvetaP
Publikováno: 25.2.2013 7:00:00
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální