Výstavy

V této sekci naleznete jak svého psa na výstavu připravit, co vše vzít s sebou, jak taková výstava většinou probíhá, jaké vůbec existují výstavy a také jaké se na výstavách zadávájí tituly.

Doufáme, že tato sekce vám pomůže zorientovat se ve světě přehlídek krásy.

Moravskoslezský kynologický svaz a Kynologický klub Hartvíkovice, pověřený Českomoravskou kynologickou unií, pořádá v sobotu 25. ledna 2014 v kongresové hale Top hotelu Praha soutež "Šampion šampionů 2013".

Uzávěrka přihlášek je 10. ledna 2014.

Čtěte dále
Publikováno: 19.12.2013 9:46:09
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP
Klubová výstava foxteriérů

Klub chovatelů foxteriérů pořádá dne 12. ledna v KD Velká Dobrá u Kladna klubovou výstavu bez zadávání titulu Klubový vítěz. Rozhodčí bude Eva Letáčková z České republiky.

Publikováno: 6.12.2013 9:22:33
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Dne 26. října se v objektu Staré Fary v Chržíně konala v pořadí 3. samostatná klubová a na letošní rok na náš klub připadající i speciální výstava pyrenejských plemen se zadáváním titulu Klubový vítěz a Vítěz speciální výstavy. Byla otevřená pro plemena pyrenejský horský pes, pyrenejský mastin, pyrenejský ovčák a poprvé v historii i katalánský ovčák. Celkem bylo přihlášeno 42 psů ze 3 zemí.

Čtěte dále
Publikováno: 7.11.2013 13:59:22
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Už tento víkend se na Pražském výstavišti v Letňanech uskuteční druhá DOUBLE mezinárodní výstava psů všech plemen se zadáváním titulů 2x CACIB. Přihlášeno je víc než šest a půl tisíce psů plemen ze všech deseti skupin FCI a neuznaných plemen, které můžete vidět po oba výstavní dny! Na vystavovatele i diváky čeká výstavní prezentace všech psů a doprovodný program, včetně soutěží v závěrečném kruhu.

Čtěte dále
Publikováno: 31.10.2013 10:06:19
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

V neděli 20. října se v Praze – Letňanech se uskutečnila další výstava jezevčíků, Klubová se zadáváním titulu Klubový vítěz. Letos se na ní představilo 224 jedinců ve všech plemenech.

Účastníci přijeli nejen z České republiky, ale také z Ruska, Polska, Slovenska, Rakouska a Německa. Posuzování se ujali zkušení rozhodčí, hlavním rozhodčím byla paní Hana Spalová, ze zahraničních jsme uvítali pana Axela Komorowského z Německa a MVDr. Vladimíra Piskaye ze Slovenska, z českých pak ještě posuzovali paní MVDr. Katka Novozámská, CSc. a pan Tomáš Říha. Součástí výstavy byl i výběr do chovu.

Čtěte dále
Publikováno: 23.10.2013 15:19:41
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
Klubová výstava jezevčíků Praha

Klub chovatelů jezevčíků vás zve v neděli 20. října do areálu Výstaviště PVA Praha - Letňany na svou Klubovou výstavu.

Publikováno: 11.10.2013 8:39:42
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Každé dva roky Klub Novofundlandský pes ČR (KNFP ČR) pořádá víkend, ve kterém si změří síly chovatelé a majitelé novofundlandských psů na klubové a speciální výstavě. Ten letošní se konal o víkendu 28.-29. září v Mohelnici a účastnili se ho vystavovatelé z České republiky, Slovenska, Polska a Itálie.

Čtěte dále
Publikováno: 9.10.2013 14:24:12
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

V neděli 29. září se konala Klubová výstava Interklubu Orient pekinéz a japan-chin, na kterou bylo přihlášených 57 jedinců obou plemen. K posuzování výstavy byla pozvána mezinárodní rozhodčí paní Karin Bernardis z Rakouska.

Čtěte dále
Publikováno: 3.10.2013 13:47:09
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
Ridgebackové opět v Lukové

Třetí zářijovou sobotu se konala VIII. Klubová výstava Klubu chovatelů rhodéských ridgebacků. Zúčastnilo se ji 131 jedinců. Posuzovala Šárka Štusáková – majitelka chovatelské stanice Anunnaki a specialistka na plemeno.

Titul vítěz plemene BOB si odvezla zaslouženě fena ze třídy šampionů A By B Unique Resh Zone majitelky R. Sienkiewicz.

Publikováno: 30.9.2013 9:15:28
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Druhý víkend v září se v Rovensku pod Troskami konala v pořadí již 12. Mezinárodní výstava SKK Onceiro Fila brasileiro. V tento krásný a prosluněný víkend se sešlo mnoho chovatelů a obdivovatelů, tohoto vzácného plemene, přijeli milovníci filů nejen z Čech, ale i přilehlých států a i z Ukrajiny a Litvy. Vzácnou a velice vítanou návštěvou byla i Amy Frybach, jedna z předních chovatelek USA. Rozhodčím byl Ing. Jan Kubeša, který hodnotil psy i v Brazílii pro samotný CAFIB. ONCEIRO Filo Brasileiro – Chovatelský klub autentického brazilského fily.

Čtěte dále
Publikováno: 30.9.2013 9:02:33
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální