Výstavy

V této sekci naleznete jak svého psa na výstavu připravit, co vše vzít s sebou, jak taková výstava většinou probíhá, jaké vůbec existují výstavy a také jaké se na výstavách zadávájí tituly.

Doufáme, že tato sekce vám pomůže zorientovat se ve světě přehlídek krásy.

Klubová výstava pyrenejských plemen

Ani tento víkend nezůstane bez výstavy. Pokud patříte mezi návštěvníky psích výstav, pak si určitě nenechte ujít sobotní klubovou výstavu v Hluboké nad Vltavou. Mimo jiné zde uvidíte čtrnáct pyrenejských horských psů, pět pyrenejských ovčáků a několik pyrenejských ovčáků s dlouhou srstí v obličeji. Máte-li slabost pro tyto velké chlupáče, pak určitě nezapomeňte v sobotu navštívit místní Autokempink Křivonoska.

 

Více ZDE

Autor: IvetaP
Publikováno: 17.4.2012 11:00:00
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
Chystáte se na MVP v Praze

Pak nezapomeňte navštívit náš stánek! Letos jej najdete v sekci For kids, protože se k nám přidal další náš časopis – Méďa Pusík tam prostě také nemůže chybět.
A co pro vás máme připraveno?
•    Pro Nové předplatitele, kteří na místě zakoupí roční předplatní našeho časopisu Pes přítel člověka, máme připravený dárek od firmy Royal Canin. Balíček k předplatnému bude obsahovat deset sáčků padesáti gramových pamlsků Educ od Royal Canin. Jde o zdravou a chutnou odměnu. Prodejní cena je 300 Kč.
•    Pro všechny čtenáře našeho časopisu, kteří přijdou s inzerátem (nejdete jej na straně 82), je připravena vstupenka s padesátiprocentní slevou!

Autor: IvetaP
Publikováno: 11.4.2012 7:00:00
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP
Prodloužený termín přihlášek – poslední možnost!

 

Máte poslední možnost přihlásit on-line své psy na Mezinárodní výstavu psů v Praze (konanou 5. – 6. května), kde se psi utkají i o titul Pohár střední a východní Evropy. Získejte i vy s vaším psem tento prestižní titul! Navíc je opět kvalifikační výstavou pro Cruft´s.

Online přihlášky: www.dogoffice.cz


Ale pozor! On-line přihlášky končí dnes o půlnoci.
Ve 24:00 se systém automaticky vypne.

 

Autor: IvetaP
Publikováno: 28.3.2012 9:10:05
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP
Letošní Cruftova výstava je za námi

Zúčastnili jste se anglické prestižní výstavy Cruft´s 2012? A podařilo se vám dokonce se umístit? Neváhejte tedy a podělte se s námi o své zážitky a úspěchy. Nezmenšené fotografie vítězných psů včetně kompletních údajů (plemeno, jméno psa, datum narození, jména obou rodičů, chovatele a majitele a kompletní výčet dosažených titulů) nám můžete zasílat na e-mail: redakce@pespritelcloveka.cz. Gratulujeme a budeme se těšit!

Autor: miwei
Publikováno: 26.3.2012 9:09:48
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP
V sobotu ovládnou radotínskou sokolovnu pražský krysaříci!

Již tuto sobotu se můžeme těšit na klubovou výstavu pražského krysaříka. A o tom, že se budeme mít na co koukat, není nejmenších pochyb.

Přihlášeno je 76 psů a fen ve dvou typech srsti a pěti barevných varietách. Budou zde zástupci hned z několika evropských zemí. Proto neváhejme a udělejme si krásný výlet na sobotní výstavu.

Více ZDE

Autor: IvetaP
Publikováno: 22.3.2012 7:00:56
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
Historický úspěch na Cruft´s

Poprvé v historii České republiky se podařilo českému reprezentantovi v juniorhandlingu dostat se do užšího výběru! Právě naše Tereza Šubertová byla norským rozhodčím vybrána mezi TOP 10 juniorhandlerů světa z celkem 38 zemí. Za její bombastický úspěch ale považujeme získání titulu Best dog a BOB s jorkšírským teriérem jménem Peter Pan Stříbrné přání, chov. a maj. A. Bystrianské od anglického rozhodčího. Stalo se tak rovněž poprvé v historii Crufts u jedince tohoto plemene pocházejícího z českého chovu!

Foto: V. Bystrianská

Autor: miwei
Publikováno: 19.3.2012 14:18:43
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP
Speciální výstava jezevčíků

Západočeská pobočka Klubu chovatelů jezevčíků ČR uspořádala v prostorách kulturního domu Peklo v Plzni v neděli 26. února speciální výstavu jezevčíků, na kterou se sjelo celkem 183 jedinců z České republiky, Německa a Polska. Posuzování se ujali - hlavní rozhodčí Petr Buba, Tomáš Říha, ing. Jan Bušta a přísná, ale spravedlivá rozhodčí Marianne Wein-Gysae z Německa. Titul BIS Plzeň 2012 a BOB si odvezla hladkosrstá standardní fenka Fibie ze Zelené mýtiny chovatelky a majitelky Denisy Johanové.

Reportáž z této výstavy včetně fotogalerie vítězů jsme pro vás připravili do našeho dubnového čísla.

Foto: S. Jansa

Autor: miwei
Publikováno: 7.3.2012 15:04:20
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
Změna v on-line vysílání Crufts 2012

Pokud jste v minulých letech sledovali výstavu Crufts on-line na adrese www.dfsCrufts.tv pak vezte, že tento web ukončil činnost.
Letošní rok bude dění na Crufts pokryto prostřednictvím YouTube na adrese: www.youtube.com/crufts

 

A na co se můžete těšit?
čtvrtek 8. března      8.40 – 19.55 skupiny Toy a Utility (plemena malá společenská a užitková)
pátek 9. března        8.30 – 19.50 skupina Gundog (lovecká plemena)
sobota 10. března   8.30 – 19.55 skupiny Working a Pastoral (plemena pracovní a pastevecká)
neděle 11. března   8.45 – 21.00 skupiny Terrier a Hound (teriéři a honiči) a BEST IN SHOW 

Živé vysílání bude obsahovat i posuzování skupin a Best in Show.

 Videa budou na YouTube k vidění zdarma a zahrnou i posuzování některých nejpopulárnějších plemen při zadávání BOB (nikoliv všech, to není v silách pořadatelů), denní aktuality ze soutěží obedience a mnoho dalšího. Nová videa budou postupně přibývat ještě dalších deset dní po skončení Crufts. Všechny informace o výstavě najdete na www.crufts.org.uk

 

Na shledanou již ve čtvrtek při sledování Crufts 2012 na YouTube www.youtube.com/crufts

Libuše Brychtová, reportérka Our Dogs

Autor: IvetaP
Publikováno: 7.3.2012 11:01:24
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP
180 jezevčíků na place

180 jezevčíků na „place“
Neděle se stane slavnostním dnem pro 140 majitelů celkem 180 jezevčíků všech velikostních rázů a barev. Podívat se na ně můžete přijet do Plzně, kde se jejich Speciální výstava, kterou pořádá CHKJ, koná. A v časopise vám již tradičně představíme vítěze jednotlivých tříd.
Pro více informací o výstave přejděte na tyto webové stránky.

Autor: IvetaP
Publikováno: 25.2.2012 7:56:09
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
Zvítězil aljašský malamut

Šampionem šampionů Slovenska 2011 se stal, mezi 400 šampiony 152 plemen z osmi zemí, aljašský malamut Lord of the Rings Appalachian (Frodo) maj. E. Janická a K. Seidlová.

 

 

 

Foto: Hanuš Brychta

Autor: IvetaP
Publikováno: 24.2.2012 9:24:53
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP