Výstavy

V této sekci naleznete jak svého psa na výstavu připravit, co vše vzít s sebou, jak taková výstava většinou probíhá, jaké vůbec existují výstavy a také jaké se na výstavách zadávájí tituly.

Doufáme, že tato sekce vám pomůže zorientovat se ve světě přehlídek krásy.

Interclub Orient pekinéz a japan-chin uspořádal v neděli 15. března v Praze – Dolních Počernicích klubovou výstavu s udělováním titulu Klubový vítěz. Majitelé přihlásili 41 pekinézů a 33 japan-chinů. Posuzovala paní Hana Ahrens z Rakouska. Vítězem plemene pekingský palácový psík se stal Timothy Černý démant majitelky I. Dosedělové, i japan-chinů vyhrál Simsalachin Poeto Mohito majitelky H. Janíčkové.

Čtěte dále
Publikováno: 26.3.2015 10:50:21
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
Vítězem legendární Crufts je skotský teriér!

Tedy pětiletá fenka skotského teriéra Mcvan´s To Russia With Love a její majitelkou je Marina Khenkina z Moskvy. Vítěze jednotlivých skupin vám představíme v č. 4, které nyní posíláme do tiskárny. A víme, že se dařilo i našim vystavovatelům, které vám představíme v čísle dalším – a i vy můžete být mezi nimi. Pošlete nám výsledky svého svěřence na Crufts 2015 na redakce@pespritelcloveka.cz, podělte se o své názory, zážitky a rady s našimi čtenáři.

Foto: copyright OnEdition Photography

Publikováno: 10.3.2015 8:51:07
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP
Crufts 2015

Legendární výstava psů Crufts probíhá právě nyní (5. - 8. 3.) a my držíme palce všem českým vystavovatelům na této prestižní akci. Věříme, že se s námi po návratu podělí o své úspěchy, postřehy a příběhy. Kéž by někdo z nich mohl říct větu podobnou této: "Cítím se jako ve snu. Byla to sem dlouhá cesta a předpokládala jsem, že zítra večer odjíždíme. Samozřejmě, že ráda zůstanu". Vyslovila ji Anette Dyrtn ze Švédska majitelka Flat coated retrívra Castlerock Simply Magic (domáckým jménem Dublin), který získal titul BIG ve skupině Gundog. Tento pes pochází z britské chovatelské stanice.

Foto: copyright OnEdition Photography

Publikováno: 6.3.2015 11:49:21
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Klub chovatelů svatobernardských psů vás zve na svoji klubovou výstavu, která se uskuteční v neděli 29. března ve výstavním areálu Krásná louka v Mladé Boleslavi.

Čtěte dále
Publikováno: 26.1.2015 17:10:00
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Soutěž Šampion šampionů proběhla v sobotu 10. ledna již tradičně v Top Hotelu Praha. Před soutěží byli dopoledne vyhlášeni vítězové dvou celoročních soutěží – Dostihový vítěz 2014 a Pes roku. Jejich vítěze vám budeme postupně představovat v průběhu roku v dalších dílech našeho časopisu. Smutnou realitou je fakt, že mnoho z nich se nedostavilo a vyhlášení samé bylo prakticky bez diváků…

Čtěte dále
Publikováno: 23.1.2015 10:14:16
Kategorie: Výstavy
Rubrika: NVP

Moravskoslezský kynologický svaz Brno a Kynologický klub Hartvíkovice, pověřený Českomoravskou kynologickou unií, uspořádal v sobotu 10. ledna 2015 v Kongresové hale TOP Hotelu Praha soutěž ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2014.

Foto: Ing. H. Brychta

Čtěte dále
Publikováno: 12.1.2015 11:49:09
Kategorie: Výstavy
Rubrika: NVP

Moravskoslezský kynologický svaz Brno a Kynologický klub Hartvíkovice, pověřený Českomoravskou kynologickou unií, pořádá dne 10. ledna 2015 v Kongresové hale TOP Hotelu Praha soutěž ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2014.

Čtěte dále
Publikováno: 8.1.2015 16:19:21
Kategorie: Výstavy
Rubrika: NVP

Osmý ročník nejprestižnější celosvětové výběrové soutěže proběhne 13. a 14. prosince 2014 v Amsterodamu v Holandsku na výstavišti RAI.
Akce se poprvé přesunula z amerického kontinentu na evropský, znovu se změnila pravidla i organizace. K vidění bude 35 nejlepších psů světa a slavných vítězů. Mezi nimi bude stát i pes reprezentující Českou republiku, protože ČMKU se do této soutěže zapojila hned od prvního ročníku. Díky tomu máme místo pro našeho nejlepšího psa rezervované a nemusíme o něj soutěžit tak, jako to musí dělat jiné menší a nově přistupující země. Takže "Bravo" a jen tak dál…

Čtěte dále
Publikováno: 11.12.2014 17:01:48
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Maďarská a rumunská plemena z deseti států se sešla na XI. speciální výstavě dne 25. října při Evropské výstavě psů v Brně-Zbraslavi, kterou pořádal Pannonia klub. Posuzoval maďarský rozhodčí Gábor Hargitai. Vítězem BIS se stal komondor Pasa von Thüringen majitelky A. Anda-Marócsek.

Čtěte dále
Publikováno: 11.11.2014 14:42:58
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

V neděli 19. října se konala 5. samostatná výstava Klubu pyrenejských plemen v Kadlcově Mlýně poprvé v historii za účasti všech zastřešených plemen. Přihlášeno bylo celkem 58 psů ze 7 zemí, které posoudili rozhodčí E. Vespa z Itálie a M. Václavík z ČR. Vítězem výstavy se stal pyrenejský mastin Fredy Almanach majitelky, H. Malcové.

Čtěte dále
Publikováno: 11.11.2014 14:36:43
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální