Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

MČR proběhlo 15. dubna v Přestavlcích a posoudili jej rozhodčí Martin Matoušek a Jaroslav Petráček. Figuranti: Josef Kubec, Tomáš Louda.
Ilustrační foto: K. Hájková

Čtěte dále
Publikováno: 26.4.2017 13:28:26
Kategorie: Výcvik a sport

A to poslední víkend, tedy  14.-15. dubna. Posuzovali: stopu Milan Zborka, poslušnost Jitka Duffková, obranu Theodor Krajčí (hlavní rozhodčí), Mgr. Jiří Tyc (pomocný rozhodčí). Role figurantů se zhostili Milan Římek, Jiří Mach, Michal Sáss (náhradník). První místo a titul CACT patří Kláře Matouškové, Bc. s belgickým ovčákem Commandos de Alphaville Bohemia (97, 95, 98, 290).

Čtěte dále
Publikováno: 19.4.2017 10:03:39
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

O víkendu 8.-9. dubna proběhla druhá výběrová soutěž pro MR IPO. Její pořádání se ujala ZKO Roudnice nad Labem, hlavním rozhodčím byl Theodor Krejčí (posoudil i oddíl C tedy obrany), poslušnost hodnotila Jitka Dufková a stopy Milan Zborka. Na place byly po oba dva dny k vidění velmi kvalitní výkony s vysokým bodovým ohodnocením. První místo a titul CACT si s 293 body vybojoval Tomáš Louda s belgickým ovčákem Bouí z Údolí Jizery (96, 98, 99). Gratulujeme!

Čtěte dále
Publikováno: 10.4.2017 16:32:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Možná se vám bude hodit první díl našeho seriálu o stopování s velmi pravdivým názvem Stopy a stopování aneb Nejhorší je spěchat! Jeho autorkou je Hana Vymazalová, která velmi úspěšně závodí se svou fenkou chodského psa Cessy z Melechovské stráně a i výčet složených zkoušek této dvojice je ohromující - BH, ZOP, ZZO1, ZPU1, Apr1, ZM, ZVV1-2, Spr1, Fpr1-2, Upr1, IPO ZTP, IPO3, OB-Z, OB1-2, ZZZ, RH-WE, ZVP1… A její druhou mladinkou fenkou, se kterou se ale již stihla mnohé, je fena belgického ovčáka, jejíž jméno je úkolem pro vás. Nejrychlejší správnou odpověď na redakce@pespritelcloveka.cz odměníme knihou o stopování. Ale zpět k prvnímu dílu, který najdete v Pes přítel člověka č. 4, které je nyní v prodeji! „Stopování je úžasná disciplína!“ tvrdí autorka seriálu a pokračuje: „Má několik výhod: stopovat lze po velkou část roku, není třeba mít pomocníky či speciální pomůcky a ani po finanční stránce stopování není tak nákladné, jako jsou třeba obrany. Přesto se často setkávám s lidmi, kteří se tolik stopám nevěnují."

Čtěte dále
Publikováno: 7.4.2017 13:44:29
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

O posledním víkendu (1.-2. dubna) proběhla první VS, a to v Třinci. Vedoucím akce byl Jiří Šurman a nejvyšší startovní číslo 39 měla Věra Sedláková s fenou belgického ovčáka tervuerena s poetickým jménem Mona Lisa. Stopy posoudil pan Milan Zborka, poslušnosti Jitka Duffková a obrany pak hlavní rozhodčí soutěže Theodor Krajčí. Figuroval Radomír Kupka a David Hanel, náhradníkem byl Jiří Bravenec.
Nejlepší obranu, titul CACT a vítězství celé výběrové soutěže patří dvojici Daniel Paleček a belgický ovčák Looker Mi-Ji (94, 94, 97, 285). Druhé místo a druhý CACT pak Petře Pohlové a feně německého ovčáka Alyscha Anmireto Moravia (92, 96, 96, 284). Třetí místo, nejlepší stopa a rec. CACT patří Janě Ausficírové a německému ovčáku Athos Smolkovský les (97, 93, 93, 283). Druhý res. CACT a 4. místo „bral“ Josef  Šesták a belgický ovčák Cyclon Olbramovický kvítek (96, 94, 90, 280). Nejlepší poslušnost – 97 bodů byla k vidění v podání dvojice Petr Mašek a fena belgického ovčáka Bony z Údolí Jizery.

Čtěte dále
Publikováno: 4.4.2017 9:28:13
Kategorie: Výcvik a sport

Přesně tak zněl úkol pro Pavlu Balajkovou, autorku našeho fotoseriálu „Jak naučit…“ Podle nás zadání splnila na jedničku, a tak díky jejímu materiálu zvládne naučit psa obíhání (nejen) kužele snad každý!
„Kužel je super pomůcka pro mnoho her se psem. Dnes jej můžete zakoupit skládací, lehce přenosný a tak jej nevyužijete jen venku, ale třeba i doma k zabavení psa při vzájemné spolupráci a hře. Takže vzhůru na KUŽEL!“

Čtěte dále
Publikováno: 29.3.2017 15:27:06
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

O víkendu 25.-26. března se konal historicky první seminář v České republice zaměřený na Tolling testy, který uspořádal Toller klub CZ. Trenérem a rozhodčím byl pan Sverker Haraldsson (SE), který je oficiálním rozhodčím a trenérem pro Tolling testy ve Švédsku. Semináře se zúčastnilo 12 trénujících týmů a diváci z řad majitelů, chovatelů a příznivců plemene.

Čtěte dále
Publikováno: 28.3.2017 11:35:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Na základě vynikajících výsledků české sportovní kynologie v roce 2016 rozhodlo Předsednictvo ČKS uskutečnit vyhodnocení reprezentačních výsledků a ocenit ty nejlepší z nejlepších čestným uznáním, finančními odměnami a propůjčením čestných titulů. Akce se uskutečnila 3. března 2017 v Hotelu Astra Srby, nedaleko Kladna.
Akce proběhla v příjemném prostředí za účasti nejen oceněných, ale i jejich partnerů a několika členů předsednictva ČKS. Celý večer se nesl ve velmi přátelském duchu.

Čtěte dále
Publikováno: 24.3.2017 11:54:32
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Na co všechno se můžete těšit?
Přinášíme vám nové příběhy a seriály, „stará“ témata s vašimi názory a fotografiemi sladěnými v nové grafice. Zkrátka mnoho informací i emocí ze světa zvaného PEJSKAŘINA.


Tématem měsíce je Imunita psů – co vše na ní má vliv a jak ji lze u psa podpořit?  Pro velký ohlas volně pokračujeme v tématu z minulého čísla, kterým bylo spolužití psů a koček – přinášíme vaše reakce a představíme další vzácné kočičí plemeno Lykoi.

Rubrika Výživa psů se v naprosto unikátním a velmi obsáhlém tématu věnuje jediné, avšak z hlediska výživy vynikající potravině – vejci. (Odpověď na oblíbený dotaz, jak a zda vůbec dávat psu skořápku, tam samozřejmě najdete také :))  
Jinde se dočtete co je to trimování a poradíme vám, jak na něj.

Plemenem měsíce je král teriérů – erdelteriér, impozantní krasavec, všestranný na práci a ideální rodinný parťák. Přinášíme velký portrét plemene plný krásných fotografií a rozhovory s úspěšnými výcvikáři.

Čtěte dále
Publikováno: 24.3.2017 8:38:43
Kategorie: Výcvik a sport

Malý, ale nepřehlédnutelný pes s výrazem lištičky a s kukadly, které věští nějakou lotrovinu – to je velškorgi pembroke nebo cardigan. Snímky svých něžných liščích kamarádů spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@ pespritelcloveka.cz do 28. března. Vybrané odměníme.

Soutěžní foto: V. Bauerová

Čtěte dále
Publikováno: 15.3.2017 14:13:45
Kategorie: Výcvik a sport
<<<123>>>