Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Klub chovatelů jezevčíků ČR pod záštitou ČMKJ ve spolupráci s OMS Plzeň vás zve na 20. ročník Memoriálu Rudolfa Kristla se zadáváním titulu CACIT, r. CACIT, CACT a r. CACT, který se koná 15. - 17. srpna v Horní Bělé v honitbách MS Sv. Hubert Horní Bělá, HS Lhotka – Kunějovice, HS Hůrky

Čtěte dále
Publikováno: 10.7.2014 10:20:40
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

V polovině června jsme již podruhé v letošním roce zavítali do kempu U Jezera v Zahradišti u Radostína nad Oslavou, které nás již osm let poskytuje své kapacity k pořádání každoročního víkendu výcviku vodních prací, sekce vodní záchrany Klubu novofundlandský pes ČR se sídlem v Kravařích. Také v letošním roce byla účast opět velká, za což jsme rádi. Už se stává skoro tradicí, že nás oslovují i majitelé jiných plemen. Letos přijeli zástupci hovawartů, landserů a irských teriérů.

Čtěte dále
Publikováno: 9.7.2014 15:51:16
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

ZKO Velešín u Letiště pořádá o víkendu 23. - 24. srpna závod o Pohár města Velešína v kategoriích ZZO, ZVV1, IPO3 a Stopařský speciál.

Čtěte dále
Publikováno: 4.7.2014 14:27:10
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

O našem národním plemeni, československém vlčákovi, a o jeho prý nezvladatelném temperamentu a těžké cvičitelnosti koluje mnoho zkazek. Do boje proti těmto předsudkům se pustila i Daniela Adámková, která se se svojí fenou Cenzií z Hvozdecké Kotliny začala věnovat jedné z nejobtížnějších disciplín kynologického světa – záchranářskému výcviku.

Čtěte dále
Publikováno: 30.6.2014 13:10:20
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

V sobotu 21. června pořádal Canis klub Trutnov již pátý ročník mistrovství ČR border kolií v obedience.  Celá akce probíhala pod záštitou BCCCZ ve Dvoře Králové nad Labem. I letos se mistrem BCCCZ v obedience stala Dana Valešová s Andromedou Sub Tilia, která si mistrovský titul odnesla domů již počtvrté v pořadí!

Čtěte dále
Publikováno: 25.6.2014 9:49:45
Kategorie: Výcvik a sport

Polovina roku je za námi a blíží se prázdniny. Nové číslo PPČ se věnuje dovolené se psem – zde najdete rady a tipy, jak si dovolenou pořádně užít, a také zkušenosti našich čtenářů při vycestování do zahraničí.

Čeká vás obsáhlé čtení o plemeni měsíce – československém vlčákovi, jeho historii, chovu a uplatnění.

Najdete zde další díly oblíbených seriálů a mnoho jiných zajímavých témat, které vás můžou inspirovat k letním zábavám se psy. Ostatně přesvědčte se sami!

Čtěte dále
Publikováno: 20.6.2014 13:14:46
Kategorie: Výcvik a sport

V sobotu 14. června 2014 se v areálu základní kynologické organizace Šenov konal již třetí ročník závodu Šenovský pohár se zadáním titulů CACT pro kategorii IPO3.

Čtěte dále
Publikováno: 20.6.2014 11:07:09
Kategorie: Výcvik a sport

V neděli 1. června, se při klubové výstavě pražských krysaříků konal pátý ročník coursingového závodu Fofr Cup 2014 neboli memoriálu Kritiky Proper Puppy.

Čtěte dále
Publikováno: 19.6.2014 10:38:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Impozantní zvíře zbarvené jako bezhvězdná noc, prohánějící se pastvinami Orlických hor střežíc „své“ stádo. To všechno a mnohem víc je briard Shadow of Boss Dalido alias Charlie Šárky Bergerové, pro kterou se pasení stalo neodlučitelnou součástí života.

Čtěte dále
Publikováno: 13.6.2014 9:29:05
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Tímto heslem se řídí i Tamara Šamánková se svým americkým kokršpanělem Bardem Dream Maronna. Dokazují, že může být toto plemeno velmi úspěšné i mimo výstavní kruh a nevyužít inteligence a pracovitosti tohoto plemene je prostě škoda.

Čtěte dále
Publikováno: 9.6.2014 11:00:46
Kategorie: Výcvik a sport
<<<123>>>