Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

V novém čísle PPČ č. 5 vám představíme dalšího majitele, který se svým psem postiženým dysplazií kyčelního kloubu nejen žije plnohodnotný život, ale i aktivně cvičí, sportuje… Takže – sportovat s  dysplazií? Proč ne! Takový je názor Lenky Kašparové, majitelky chodské fenky Bory Zelený kámen, která se s námi podělila o svoji zkušenost. Bora se i se svým těžkým stupněm dysplazie kyčelních kloubů (DKK 4/4) věnovala sportovní kynologii a složila v ní řadu všestranných zkoušek.

Čtěte dále
Publikováno: 16.5.2016 14:14:01
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Světový pohár FMMB, který se konal od 11. do 15. května ve Francii, je za námi. České týmy zde podaly skvělé výkony, ze kterých mohou mít opravdu radost. Čtyři z nich se dokonce probojovaly až do TOP 20 týmů.

Foto: J. Vait

Čtěte dále
Publikováno: 16.5.2016 9:57:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Dnes, poslední den Světového poháru FMBB IPO, startovali za český tým Tomáš Taubner, Petr Foltyn, Martin Plecháček, Honza Böhm, Michaela Kuncová a Markéra Maňáková.
Ilustrační foto: M. Trauškeová

Čtěte dále
Publikováno: 14.5.2016 14:27:56
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství světa belgických ovčáků FMBB pokračuje ve Francii i dnes a my pro vás máme aktuální zprávy!
Ilustrační foto: A. Juráková

Čtěte dále
Publikováno: 13.5.2016 15:56:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Dlouho se zdálo, že východ Moravy je na mushingové mapě bílým místem. V poslední době se ale v tomto „razovitem“ kraji rozvíjí mushing raketovým tempem – vznikají tréninkové kempy, konají se společné tréninky a spousta závodů. Jedním z nich byl Kobeřický sprint, který se konal druhý dubnový víkend.

Čtěte dále
Publikováno: 13.5.2016 11:55:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing

Po dvouleté pauze se 7. května v Krkonoších podařilo uspořádat již čtvrtý ročník neoficiálního závodu s názvem Krakonošův dogtrekking. Zúčastnilo se 70 závodníků se svými čtyřnohými parťáky a všem se podařilo ve zdraví a s dobrou náladou dorazit do cíle.

Čtěte dále
Publikováno: 13.5.2016 11:53:17
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogtrekking

Mistrovství světa belgických ovčáků v klasické poslušnosti jede naplno! Ve Francii od středy 11. května porovnávají své síly psovodi z 35 zemí!
Jaké jsou aktuální zprávy?
Ilustrační foto: J. Vait

Čtěte dále
Publikováno: 12.5.2016 13:31:24
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Právě tento, u nás zatím poměrně neznámý sport, vám představujeme krok za krokem v našem novém seriálu. Původně byl treibball určen pro ovčácká plemena jako náhrada pasení. Ze zkušeností s mnoha plemeny trénujícími treibball lze říci, že podstatou práce psa je rychlá a přesná reakce na pokyny psovoda, jde tedy spíš o aktivní činnost s plnou ovladatelností psa bez ohledu na jeho vlohy k pasení. Pes míče nepase, ale kontaktem jimi pohybuje.

Čtěte dále
Publikováno: 10.5.2016 10:46:17
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Přinášíme další příspěvek do videsoutěže "Šikovný junior".

Čtěte dále
Publikováno: 10.5.2016 9:51:28
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Výběrová soutěž se konala v sobotu 7. května v Havířově – Bludovících. Posuzovaly ji rozhodčí Miroslava Flamichová a Markéta Dvořáková. Obrany figurovali David Hanel a Jiří Bravenec. Vedoucím celé akce byl pan Petr Ožana.

Čtěte dále
Publikováno: 9.5.2016 15:59:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>