Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Před dvěma lety naše ZKO Velešín „U Letiště“ v malém městečku na jihu Čech úspěšně pořádala mistrovství ČR IPO. Atmosféra velké soutěže některým našim členům doslova uhranula, že jsme zapracovali na přípravě vlastního závodu, na který bychom mohli pozvat k účasti kynology z širokého okolí. Tak se zrodil závod o „Pohár města Velešína“, pro který jsme vybrali jeden z posledních prázdninových víkendů, 23. - 24. srpna.

Čtěte dále
Publikováno: 2.10.2014 9:57:58
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Mistrem podle ZVV3 je fena německého ovčáka Atari Cato Bohemia

Ve dnech 20. – 21. září pořádala ZKO Tři Sekery MR ČR podle ZVV3.  Hlavním rozhodčím byl delegován Ing. Ulč - O, Hlaváč - P, Kolář – S, role figurantů se ujali pánové Paleček, Římek. Zvítězil Vladimír Šejstal s fenou německého ovčáka Atari Cato Bohemia, druhé místo opět patřilo německému ovčákovi jménem Varus Krásnoočko maj. Jaroslav Vít a na třetím místě se umístil Václav Svoboda a belgický ovčák Cézar od PČR. Gratulujeme!

Publikováno: 1.10.2014 17:00:24
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
XXII. Mistrovství České republiky v agility

XXII. Mistrovství České republiky v agility, Liberec, 27. - 28. září – zná své vítěze!
V kategorie large zvítězil Radovan Liška a Ory, v kategorie medium Martina Magnoli Klimešová a Kiki a v kategorie small Jan Smoček a Gríma. V družstvech v kategorie large: družstvo s názvem Broli Blue (Magdalena Bradáčová, Eva Linková, Roman Linka a Radovan Liška), v kategorie medium: Repre medium (Petra Hamšíková, Radka Mokrišová, Nikola Schovancová, Denisa Sommerová) a v kategorie small: Malý Dingo (Barbora Kozlová, Lenka Sack, Nikola Schovancová, Denisa Salátko).

Publikováno: 1.10.2014 16:58:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

V neděli 7. září se uskutečnilo v pořadí již 11. Mistrovství České republiky ve flyballu, nejprestižnější turnaj roku, který se tradičně odehrál v areálu výstaviště Krásná louka v Mladé Boleslavi. I letos se turnaje účastnilo dvanáct nejlepších družstev republiky.

Čtěte dále
Publikováno: 30.9.2014 10:55:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball

Australian kelpie klub ČR pořádá v neděli 7. prosince v Praze 9 Mistrovství republiky australských kelpií v obedienci.

Čtěte dále
Publikováno: 24.9.2014 14:04:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Obedience

Beagle club ČR pořádá v neděli 12. října v jezdecké hale Skály u Rýmařova Mistrovství republiky bíglů v agility s vloženým mistrovským závodem bíglů-veteránů.

Čtěte dále
Publikováno: 23.9.2014 9:42:05
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Ano, to vše najdete v našem časopise Pes přítel člověka č. 9. Mistrovství německých ovčáků je oslavou tohoto stále impozantního, všestranného a pracovního plemene.  Reportáž z něj pohledem zkušené závodnice a hlavně uznávané rozhodčí, pro vás napsala Renata Machová. A my jsme vyzpovídali vítěze tohoto prestižního klání Marka Černého a druhého Václava Ouško. dozvíte se, mimo jiné, proč mají vlastně německé ovčáky a nikoli belgické, a víte, podle čeho si Marek Černý vybral ze štěňat právě Orexe?

Čtěte dále
Publikováno: 19.9.2014 9:06:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Tento pátek (19. září) je poslední uzáverka na podzimní výstavu Double CACIB Prague Expo Dog, která se uskuteční ve dnech 1.-2. listopadu 2014 na Výstavišti v Praze - Letňanech.

Čtěte dále
Publikováno: 18.9.2014 13:20:48
Kategorie: Výcvik a sport

„Co je to obrana? Nedílnou součástí všestranných zkoušek podle NZŘ i podle MZŘ IPO je přezkušování psů v obraně. Abychom se mohli na všestrannou zkoušku přihlásit, musíme svého psa nejprve na tuto zkoušku dobře připravit, a to nejen ve stopování a v poslušnosti, ale i v obraně. Někteří z vás určitě namítnou, že vašeho psa vám připraví figurant, za kterým možná i daleko dojíždíte. Samozřejmě, že figurant hraje v nácviku obrany podstatnou roli, ale úloha psovoda v obraně je nezastupitelná!“ takový je úvod nového seriálu od mistra sportu Ladislava Macha. „Chcete-li svého psa v obraně kvalitně připravit, je zapotřebí jejímu nácviku také porozumět.“

Čtěte dále
Publikováno: 17.9.2014 8:46:04
Kategorie: Výcvik a sport
Zlato z MS v agility putuje do České republiky!

Zlato z MS v agility putuje do České republiky!
A to zásluhou Martiny Klimešové, která se svou Kiki zvítězila v kategorii medium na MS FCI agility v Lucembursku. Gratulujeme!

Publikováno: 17.9.2014 8:44:30
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
<<<123>>>