Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

V sobotu 12. září se konala výběrová soutěž na M ČR mládeže stopařů v ZKO Jaroměř, kterou posoudil rozhodčí Stanislav Ševčík. Soutěž probíhala ve třech kategoriích: A-mládež FPr1 (do 18 let), B-mládež FPr3 (do 18 let) a C-junioři FPr3 (18–21 let). Jaké byly podmínky účasti na této VS? Např. v roce dosažení 18 let je možné si vybrat při přihlášení věkovou kategorii (mládež nebo junior), nelze ji však měnit. Spodní věková hranice závodníka není stanovena. Závodník musí být členem ČKS. Pro účast v kterékoliv kategorii je nutná splněná zkouška BH. Pro účast v kategorii B-mládež a C-junioři dle FPr3 je nutná splněná zkouška FPr2.

Čtěte dále
Publikováno: 14.9.2015 15:34:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Mistrovství světa FCI v Delémontu ve Švýcarsku proběhlo ve dnech 10. – 13. září. Složení reprezentace ČR: Jiří Lasík – vedoucí týmu, Martin Plecháček a BOM Antrax Ostraryka, Jitka Duffková a NO Alex z Kristova, Petr Foltyn a BOM Auzzy Ostraryka, Vítězslav Holan a BOM Fantasia Extra Temperament a Taťána Novotná a NO Artagnan v. Esadera. Naši vybojovali v týmech skvělé čtvrté místo a jaké jsou výsledky jednotlivců? Skvělé!

Čtěte dále
Publikováno: 14.9.2015 12:28:41
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

I to vás může napadnout při sledování videa vystoupení v dogdancingu Kamily Vojtíškové a jejího „tosáka, tedy psa plemene tosa inu. A protože je to plemeno více než zajímavé a určitě jej nepřehlédnete, položili jsme Kamile otázky nejen na téma tosa inu a život s ním.

Čtěte dále
Publikováno: 14.9.2015 10:58:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

V sobotu 12. 9. 2015 se v areálu výcvikového centra Helppes - Neziskovky roku 2013 a 2014 na Plzeňské ulici v Praze 5 slavilo. A že bylo co oslavovat. Nejenže se uskutečnila, v Motole již tradiční promoce chlupatých absolventů Vysokého Učení Helppsího, katedry asistenčních, vodících, signálních, terapeutických a průvodcovských psů ročníku 2014/2015, ale obecně prospěšná společnost Helppes při té příležitosti oslavila také své čtrnácté narozeniny.

Čtěte dále
Publikováno: 14.9.2015 10:54:06
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

V každém čísle našeho časopisu vám představujeme jednu ze zkoušek dogdancingu a v č. 9 si rozebereme zkoušku Musical Dressage. Speciálně u této divize, jak již napovídá její název „dresáž“, je kladen důraz na to, aby pes při pohybu vpřed skutečně klusal.

Čtěte dále
Publikováno: 11.9.2015 12:31:40
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Letošní ročník Memoriálu Richarda Knolla se konal ve dnech 28. až 30. srpna pod záštitou Bc. Lubomíra France, hejtmana Královahradeckého kraje. Uspořádáním memoriálu byl pověřen OMS Hradec Králové, kraj v Polabí, kde je předpoklad výskytu drobné zvěře a kde je kynologie na vysoké úrovni. Nejvíce zastoupeným plemenem byl německý krátkosrstý ohař v počtu osmi psů, dále se zúčastnili tři čeští fousci, dva němečtí dlouhosrstí ohaři, dva pointři, jeden malý münsterlandský ohař, jeden výmarský krátkosrstý ohař a jeden maďarský krátkosrstý ohař.

Čtěte dále
Publikováno: 10.9.2015 12:55:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Prestižní mistrovství proběhlo ve dnech 29. a 30. srpna. Ve čtyřech disciplínách – ve vodě, na poli, „malém“ lesu a „velkém“ lesu se utkalo 19 psů: osm labradorů jako nejtypičtějších pracovních retrívrů, sedm Flat coated retrívrů, kteří jsou na zkouškách čím dál početnější a oblíbenější, a čtyři zlatí retrívři, kteří opět dokázali, že při dobrém vedení jsou to špičkoví pracovní psi. A jak mistrovství dopadlo?

Čtěte dále
Publikováno: 10.9.2015 12:51:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Ani u správně motivovaného psa nebude kvalita zákusu dobrá, pokud bude špatně prováděn nácvik kousání. Logicky každého z vás napadne otázka: „A jak tedy trénovat kvalitní zákus?“ Především je zapotřebí dodržovat několik zásad, které vám Ladislav Mach představí v PPČ č. 9. Které zásady to jsou?

Čtěte dále
Publikováno: 9.9.2015 9:13:06
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Držíme našemu týmu vedenému Jiřím Lasíkem palce! Přidejte se a sledujte průběh mistrovství světa zde:

Čtěte dále
Publikováno: 8.9.2015 14:51:06
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

„Cik“ a „cap“ jsou to termíny ze světa agility. Povely „cik“ a „cap“ znamenají pro psa v překladu „toč těsně kolem levé bočnice“ a „toč těsně kolem pravé bočnice“. V moderní agility se klade důraz na rychlost, preciznost a skvělou techniku handlingu, ale také na skvěle naučenou samostatnou práci psa na parkúru. Cvik točení kolem bočnice skočky, takzvané „cik cap“, je pojmenován podle slovinské královny agility Silvie Trkman, která je zakladatelkou či popularizátorkou tohoto cviku.

Čtěte dále
Publikováno: 7.9.2015 12:15:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
<<<123>>>