Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Chovatel německých ovčáků Radek Fuksa posledních dvacet let pracuje ve Výcvikovém středisku psovodů a služebních psů v Dobroticích. Za tuto dobu vychoval a vycvičil několik stovek psů a psovodů začátečníků, ale i specialistů. Obsáhlý rozhovor s chovatelem, jehož srdce patří německým ovčáků, doplněný fotografiemi jeho milovaných pracovních „vlkošedů“  si ještě můžete zakoupit v č. 12 Pes přítel člověka, které je do středy v prodeji.
A proč má německé ovčáky, a nikoli belgického ovčáka?
Německý ovčák mě oslovil svým vzhledem, vyrovnanou povahou, vytrvalostí, chutí do práce, energičností, temperamentem, ale také tím, že umí odpočívat a sbírat síly na další výkony. Německé ovčáky chovám už od dětství a jsem přesvědčen, že tohle plemeno za jiné nevyměním. Podle čeho si vybírá vrh, ze kterého si vezme štěně? Co je pro něj podstatné?

Čtěte dále
Publikováno: 16.12.2014 8:28:44
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

To se dozvíte v rozhovoru s mistrem republiky právě v kategorii S Honzou Smočkem, který jej vyhrál s malým bílým špicem. A to rozhodně nebyl jejich první (ani poslední úspěch). Německý špic malý bílý Fata Morgana Lukato Gold - Gríma, nar.  17. 12. 2009, o. Boukie Buthus m, Ysimbay Elanor Lukato Gold, chov. O. Fidlerova má složeny zkoušky: SA1, SA2, SA3. A jeho největší úspěchy? Mistr republiky 2014, účast na MS 2014 v Lucembursku a European Open 2014 v Maďarsku.

Čtěte dále
Publikováno: 15.12.2014 10:24:58
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Již dvanáctý ročník Mikulášské pro všechny hodné (i zlobivé) pejsky se konal v sobotu 6. prosince ve výcvikovém areálu Helppes. Tuto zábavnou soutěžní akci s nadílkou pro pejsky pořádala Neziskovka roku 2014, Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s.

Čtěte dále
Publikováno: 10.12.2014 17:48:14
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Plemena retrívrů patří k nejoblíbenějším pro svou přátelskou povahu, učenlivost a přizpůsobivost. Již méně se ale dnes ví, že retrívr je především skvělý lovecký pes pro práci po výstřelu, to znamená pro dohledávání zvěře na poli, ve vodě i v lese.

Čtěte dále
Publikováno: 5.12.2014 13:01:25
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

V dalším díle našeho seriálu o záchranářském výcviku v novém čísle Psa č. 12 se budeme věnovat tréninku vyhledání a označení figuranta umístěného již ve zcela uzavřených úkrytech, bez podobných otvorů, kterými by si pes mohl ověřit přítomnost figuranta pod sutinou.

Čtěte dále
Publikováno: 3.12.2014 15:52:20
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Pokud sledujete náš seriál o dogfrisbee došli jste až k bodu, kdy byste si chtěli vyzkoušet i distanční disciplíny. Na těch je potřeba zvládnout pouze backhand a rovné hody minimálně na 20 metrů. Ve všech distančních disciplínách můžete závodit jen s jedním diskem. V rámci tréninku se ale často doporučují disky minimálně dva.

Čtěte dále
Publikováno: 1.12.2014 16:49:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

Italský chrtík je sice nejmenší ze skupiny chrtů, na dostihové dráze je však nepřehlédnutelný a je plnokrevným chrtem stejně jako jeho větší příbuzní. Má milou a něžnou povahu, která ho předurčuje být především společníkem, není to však pes pouze na gauč. Pro svou houževnatost, nadšení pro pohyb a silný lovecký pud se stává oblíbenějším dostihovým i coursingovým psem. Renata Mildner se se svým italským chrtíkem Braienem De Marte Moor úspěšně zúčastňuje dostihů i výstav a je přesvědčena, že chrtík není pes do kabelky.

Čtěte dále
Publikováno: 27.11.2014 11:08:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy

„Vlastním dvouletého jorkšírského teriéra Dustina, který je důkazem, že i s tímto malým pejskem se dá úspěšně cvičit“ – říká Petra Raabová. „Dustin není úplně výstavní, maličko přerostl a jeho ouška připomínají plachtičky, takže vypadá víc jako voříšek než čistokrevný jorkšír. Pro mě je ale důležitá jeho povaha. Je neskutečně chytrý a temperamentní, někdy dokonce až hyperaktivní. Věnujeme se spolu mnohým aktivitám. První z nich je dogdancing, který Dustina moc baví a rád se učí novým cvikům. Dále trénujeme agility, které naprosto miluje, proto si je taky občas běhá po svém. Letos jsme se začali věnovat dokonce sportovní kynologii. Zpočátku jsem s ním chtěla cvičit jen základní poslušnost, zkrátka jen aby přiběhl na zavolání a zvládal základní povely. Jenže pak nás to oba chytilo natolik, že jsme začali mířit trošku výš. Řekla jsem si, že zkusíme první zkoušku, a to ZOP.“

Čtěte dále
Publikováno: 25.11.2014 9:09:09
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Český Dog Racing Klub vás zve na Mikulášský hobby závod v racingu, který se uskuteční v sobotu 6. 12. v ZKO Starý Hloubětín, Praha 9.

Čtěte dále
Publikováno: 21.11.2014 10:36:37
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Čas sváteční se blíží, nastává doba shonu a stresu, ale taky příjemných povinností pro své blízké i své čtyřnohé miláčky. Zkuste trochu zvolnit a přečtěte si nové číslo Psa, časopis plný zajímavého – nejen vánočního – čtení. Tématem měsíce jsou Vánoce – přinášíme vám tipy, jak letošní svátky zpříjemnit vašemu mazlíčkovi, i jaká možná nebezpečí na něj mohou o svátcích číhat. Plemenem měsíce je elegantní Flat coated retrívr, který dostal v tomto čísle velký prostor díky jeho všestrannosti a stále větší oblíbenosti. Veterina se věnuje imunitě, pokračuje seriál o etologii a ve velké fotoreportáži se ohlédneme za Evropskou výstavou, která se konala koncem října v Brně. Čekají vás také zajímavé reportáže a rozhovory ze všech oblastí kynologie, ostatně posuďte sami!

Čtěte dále
Publikováno: 20.11.2014 13:53:42
Kategorie: Výcvik a sport
<<<123>>>