Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Neuvěřitelných 65 pejsků z celé ČR se poslední srpnovou neděli sjelo na rakovnické kynologické cvičiště. V soutěžích agility bojovali o nejlepší umístění na již IV. Ročníku Maximova memoriálu. Přijeli pejsci malí, velcí s průkazem původu i čistokrevní voříšci, prostě všichni ti, kteří si chtěli užít prima den spolu se svým pánem. Počasí  přálo všem až na jednu třicetiminutovu průtrž, kdy se závody na tuto dobu přerušili.

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2014 15:18:41
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Ve světě kynologie existuje nespočet různých výcvikových a výchovných metod a každý si mezi nimi jistě vybere tu pravou pro sebe a svého psa. Obrovský boom zažívá v poslední době zejména jedna metoda, která může „obyčejným“ pejskařům připadat jaksi zahalena do pláště z nesrozumitelných cizích pojmů, ale i přesto si tato metoda získala tisíce příznivců po celém světě. Zcela jistě proto, že při správném provedení slibuje úspěch u každého psa, jedno jaké rasy, velikosti či věku! Brány do světa pozitivní motivace a klikru pro nás otevřela Klára Hlubocká, dlouholetá instruktorka výcviku, která pomohla nejen s rozvojem této metodiky u nás, ale ze zahraničí k nám dovezla i spousty dalších revolučních metod výcviku, které se dodnes plně využívají zejména v oblasti záchranařiny! Nenechte si ujít unikátní a obsáhlý materiál!

Co si máme představit pod tzv. naklikáním?
Naklikání  − pod tímto pojmem rozumíme procesu přivyknutí psa na zvuk klikru a spojení, že klik = odměna.

A jak na to?

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2014 13:44:10
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Klub chovatelů jezevčíků pořádá ve dnech 7. - 9. listopadu v Potštátě Klubovou honičskou soutěž se zadáváním titulu CACIT, CACT.

Čtěte dále
Publikováno: 9.9.2014 15:08:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Dovolujeme si vám představit český reprezentační tým na Mistrovství světa všech plemen ve sportovní kynologii (MS FCI IPO) pro rok 2014, které se bude konat ve dnech 9.–14. září ve švédské metropoli Malmö!

Česká reprezentace pro rok 2014:
1. Martin Plecháček a Antrax Ostraryka (BOM, pes) – 1. místo na MČR IPO, 290 b.
2. Michaela Kuncová a Jaguar de Alphaville Bohemia (BOM, pes) – 2. místo na MČR IPO, 290 b.
3. Vítězslav Holan a Fantasia Extra Temperament (BOM, fena) – 3. místo na MČR IPO, 287 b.
4. Petr Foltyn a Auzzy Ostraryka (BOM, pes) – 4. místo na MČR IPO, 285 b.
5. Jiří Čejka a Junker de Alphaville Bohemia (BOM, pes) – 5. místo na MČR IPO, 285 b.

Čtěte dále
Publikováno: 9.9.2014 15:02:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Výběrový závod stopařů

Vítěz výběrového závodu stopařů, který proběhl ve dnech 6. – 7. září v ZKO Chodov u Karlových Varů a posoudil jej pan rozhodčí Krajčí, je již znám! Stal se jím Ing. Miroslav Pospíšil s fenou hovawarta Cindy v. Philippsdorf. Závodu se zúčastnilo devět týmů

Publikováno: 9.9.2014 15:01:17
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
Mistrem republiky je Devil!

Mistrovství republiky kníračů proběhlo ve dnech 30.- 31. srpna v ZKO Císařský u Šluknova. Role rozhodčích se zhostili pánové: jako hlavní rozhodčí Bc. Beníšek, Bc. Vilém Babička a Jiří Kolář, role figurantů pak Josef Kubec a Milan Římek. Vítězem kategorie ZMP1  (6 závodníků) se stala Erika Zelinková a Gaga Lady Astronaut. V kategorii ZMP 2 (5 přihlášených) zvítězila Pavlína Nováková a Lucky Boy Astronaut. V kategorii IPO 1 (5 přihlášených) Lukáš Zdeněk a Barbar Hanno Veto a v kategorii IPO 3 (18 přihlášených) zvítězil David Rohlena a Devil Denny Goldest Danubius.

Publikováno: 9.9.2014 14:58:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Nyní, kdy coursing není již jen sportem výhradně pro chrty, se na českých coursingových tratích můžeme setkat s pestrou škálou psů různých plemen, barev i velikostí. Výjimkou nejsou ani exotická plemena, ke kterým patří i peruánský naháč Diego Sarge Luramion, který spolu se svojí majitelkou Michaelou Kolaciovou objevuje krásy světa coursingu.

Čtěte dále
Publikováno: 8.9.2014 13:54:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

V čísle 8/2011 jsme přinesli článek "Byly jsme si souzeny" o canisterpeutické labradorce Jenny, která odešla do psího ráje, ale v srdcích svých blízkých zůstane navždy.

Čtěte dále
Publikováno: 29.8.2014 10:45:37
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Letošní novinku v Pražském Motole si nenechají ujít Karel a Ivana Gottovi. „Jedenáctka“ nových asistenčních psů se předvede na přehlídkovém molu. Můžete si takovouto show nechat ujít? NE!!! Nemůžete.

Čtěte dále
Publikováno: 25.8.2014 11:54:27
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Klub chovatelů jezevčíků uspořádal ve dnech 15. - 17. srpna v Horní Bělé jubilejní 20. ročník všestranné pracovní soutěže pro jezevčíky všech rázů Memoriál Rudolfa Kristla.

Čtěte dále
Publikováno: 21.8.2014 13:32:35
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost
<<<123>>>