Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Klub novofundlandský pes ČR se sídlem v Kravařích pořádá
Školu štěňat a dorostu ve dnech 22. - 24. srpna v Savíně u Litovle

 

Čtěte dále
Publikováno: 31.7.2014 9:18:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Již 9. ročník mezinárodního závodu ve sportovní kynologii podle IPO3 se zadáním titulu CACIT se počtvrté konal v Dobříši ve dnech 19. - 20. července. Proběhly při něm i závody v agility a canicross. Samotný závod dle IPO 3 posuzovali: oddíl A - stopy: pan Vladimír Košťál (Česká republika), oddíl B- poslušnost: pan Jozef Adamuščin (Slovensko) a oddíl C- obrana: pan Gerold Scheyer (Rakousko). Figurovali: Jiří Mach - technická část a Jan Böhm - kontrolní výkon.

 

Čtěte dále
Publikováno: 29.7.2014 11:13:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Tohtoročné letné skúšky agility sa konali v nedeľu 20. júla. Organizátori pre toto podujatie vybrali areál kynologického klubu Anička v Košiciach. Na skúškach sa zúčastnili dvojice z celého Slovenska, aby mohli predviesť to najlepšie, čo dokážu.  A naozaj sa bolo na čo pozerať. Tými predviedli vynikajúcu súhry medzi psovodmi a psami.

Pre divákov, ako aj pre súťažiacich, sa areál otvoril o ôsmej ráno. Súťaži predchádzala registrácia tímov. Tímy sa mohli rozcvičovať počas celého dňa na skočkách a kladine, ktorá bola vedľa súťažnej plochy, čo je pre dôležité pred každým súťažným behom - poriadne sa rozcvičiť. A mohli sa začať prvé súťažné behy.

Čtěte dále
Publikováno: 29.7.2014 9:17:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

V minulém čísle jsme zveřejnili rozhovor s úspěšným psovodem-záchranářem Filipem Štrachem. Pokud vás zaujal natolik, že byste se chtěli věnovat právě záchranářskému výcviku psů, přinášíme nejen vám první díl nového seriálu. Je věnován začátku – výběru vhodného štěněte pro záchranářský výcvik.

Čtěte dále
Publikováno: 23.7.2014 8:18:18
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Jedno pondělní ráno se nám doneslo, že se u nás v Helppsí škole bude konat den otevřených dveří. Co to asi je? Napadlo obě psiska. Už ve středu 16. července se prý dozvíme …….

Ve středu od rána jsme byli celí natěšení, co že to ten „Den otevřených dveří“ vlastně je. Vše jsme pochopili v 10 hodin, kdy se otevřela brána do Helppsího areálu na Plzeňské ulici. Hned na desátou dorazila skupinka, pro nás zatím docela neznámých lidí, kteří se začali zajímat, jak to u nás chodí a jak si bydlíme a tak a začali si vše zapisovat a fotit.

Čtěte dále
Publikováno: 22.7.2014 9:55:57
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Máte i vy doma psa – slídiče a chcete se věnovat loveckému výcviku? Základem jakéhokoli výcviku, tedy i loveckého, je poslušnost. Lovecký pes musí být ovladatelný, až poté můžeme přistoupit k samotnému výcviku v honitbě. Pokud zde však hledáte přesný „návod“ na výcvik každého cviku, asi vás zklameme – tak snadné to bohužel není. V loveckém výcviku platí více než kdekoli jinde, že volba výcvikových metod a postupů záleží na povaze konkrétního psa i majitele.

Čtěte dále
Publikováno: 22.7.2014 8:15:38
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Agility European Open proběhne již 24. – 27. července v Taszár (Maďarsko). Kdo nás na něm bude reprezentovat? Mimo jiné i autorka seriálu o agility u nás - Bc. Adriana Slezáková. A také Eliška Panáčová, se kterou si budete moci přečíst krásný rozhovor s názvem „Je bezva vlastnit psa, co používá hlavu“ v novém čísle našeho časopisu č. 8, které bude na konci týdne již v prodeji.
A jaké naše týmy jsou tedy kvalifikovány na EO?

Čtěte dále
Publikováno: 21.7.2014 14:30:38
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

V předchozích dílech o dogfrisbee jsme si vysvětlili, jak naučit psa chytat disk ze vzduchu a jak házet delší hody. V ideálním případě se vám tedy již daří hodit delší pro psa chytatelný backhand a pes se nemůže dočkat, až za diskem vyrazí. V téhle fázi se můžete setkat s problémem, který je poměrně častý.

Čtěte dále
Publikováno: 21.7.2014 10:12:27
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

Na cvičácích se můžeme setkat s různými plemeny, ale upřímně, komu by se při pomyšlení na cvičák vybavil malý francouzský aristokrat papillon? O tom, že tito psi opravdu nepatří jen do výstavního kruhu, vás možná přesvědčí Jana Zavadilová v následujícím rozhovoru. Ta se svojí fenkou papillona Cadbury Lady Avillon alias Sunny skládá jednu zkoušku ze sportovní kynologie za druhou a dokonce se úspěšně věnuje záchranařině.

Čtěte dále
Publikováno: 18.7.2014 8:19:09
Kategorie: Výcvik a sport

Dlouhosrstí vipeti jsou u nás stále ještě relativní raritou, a ač nejsou ofi ciálně uznáni FCI, nic jim nebrání běhat ve výstavním kruhu i s větrem o závod na dostihové dráze. Dostihy ke svým koníčkům zařadila i Veronika Doleželová, respektive její dlouhosrstý vipet Energizer Beami Šahrak. V roce 2013 si dokonce vyběhal titul Dostihový vítěz.

Čtěte dále
Publikováno: 16.7.2014 8:15:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy
<<<123>>>