Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

První závody na Mistrovství světa federace IFSS on-snow v Kanadě jsou za námi a čeští reprezentanti se mohou pochlubit jedním stříbrem, které vybojoval Jiří Mencák se svojí smečkou v závodě spřežení na etapy a také jedním bronzem, který při včerejším závodě ve skijöringu na 14 km získal Michal Ženíšek se psem Kvapem.
Foto: Fitmin

Čtěte dále
Publikováno: 26.1.2017 17:49:23
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing

Mistrovství světa federace IFSS on-snow v Kanadě teprve odstartovalo a již v prvním závodě skijöringu na 14 km získal Michal Ženíšek v silné konkurenci bronzovou medaili. První a druhé místo brali závodníci z Norska a Finska.
Foto: Fitmin

Čtěte dále
Publikováno: 25.1.2017 9:28:26
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing
Máte doma psa a kočku? Napište nám!

Připravujeme téma soužití psa a kočky ve společné domácnosti. Napište nám své příběhy, postřehy a zkušenosti a pošlete fotografie v rozlišení 600 kB a více na adresu redakce@pespritelcloveka.cz do 27. ledna. Nejzajímavější zveřejníme.
Foto: A. Soukupová

Publikováno: 20.1.2017 9:48:43
Kategorie: Výcvik a sport

Letošní závod probíhal ve dnech 7. - 18. ledna 2017.  Závodníci projížděli přes oblasti Grand Massif, Les Gets,  Praz de Lys Sommand, Morillon, Megève, Pralognan la Vanoise, La Plagne - Montalbert, Val Cenis, Lac du Mont Cenis, Aussois podle Relais Nation , Savoie Great Revard a Bessans - Bonneval-sur-Arc. Závod se jede ve více jak 11 dnech v 10 etapách, celkem činí délku 1000 km a musheři při něm nastoupají několik tisíc metrů. La Grande Osysséé je výjimečný závod a to hlavně svou náročností (dlouhé vzdálenosti, stoupání, horský terén).

Čtěte dále
Publikováno: 20.1.2017 8:12:38
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing

Trojice zkušených českých musherů ve složení Michal Ženíšek, Jiří Mencák, Michaela Srchová a 7 evropských saňových psů bude od 24. ledna do 1. února bojovat o cenné kovy na prestižně obsazeném Mistrovství světa federace IFSS on-snow neboli závodech psích spřežení. Celá výprava odjíždí už ve čtvrtek 19. ledna.
Foto: Fitmin

Čtěte dále
Publikováno: 19.1.2017 9:58:15
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing

Mezinárodní agility závod Silesian Open se letos konal ve dnech 6. – 8. ledna ve městě Czeladz v Polsku. Závody posuzovali rozhodčí Petr Pupík (CZ) a Mirja Lapanja (SLO). Závodu se zúčastnilo i několik českých týmů a některým se opravdu velmi dařilo!
Ilustrační foto: K. Terčová

Čtěte dále
Publikováno: 11.1.2017 11:16:09
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

V sobotu 7. 1. proběhl v Horních Počernicích 1. kvalifikační závod na mistrovství světa a mistrovství Evropy v dogdancingu. Posuzovaly zde rozhodčí Petra Malá, Lucie Smolíková a Tereza Zůnová. Zúčastnilo se celkem 5 týmů v kategorii Heelwork to music a 10 týmů v kategorii Freestyle.
Foto: M. Irglová

Čtěte dále
Publikováno: 9.1.2017 18:59:06
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Podrobný průběh se znalostí pro nás tak úspěšného mistrovství světa WUSV a skvělé fotografie - to již neodmyslitelně patří k reportáži Petry Fürstové. Najdete ji v aktuálním čísle PPČ č. 12. Věděli jste, že letos na tomto prestižním mistrovství bojovalo o tituly 129 závodníků z 19 zemí z celého světa? Každá země vysílá své zástupce po kvalifikačních podmínkách své země. Bohužel jediný zástupce ze státu Trinidad a Tobago nedostal ani šanci ukázat svého psa, protože mu ho letecká společnost neposlala. Pro ČR poslední roky platí pravidlo pěti nejlépe umístěných psovodů na mistrovství ČR NO – MMČKNO.

Letos nás reprezentovalo družstvo ve složení:
CZ1 – Marek Černý a Extreme Orex Aykmar (Mistr ČKNO 2016)
CZ2 – Martin Pejša a Zea Aritar Bastet
CZ3 – Jitka Duffková a Alex z Kristova
CZ4 – Václav Ouška a Qvido Vepeden
CZ5 – Patrik Heinzke a Dorota Anilorak

(náhradníkem byl Ing. Aleš Kičmer & Ego Hurčák)

Čtěte dále
Publikováno: 8.12.2016 11:40:59
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Divoká zvířata jsou obyčejně plachá a člověku či obytným zónám se většinou vyhýbají. Pokud jsou však přemnožená anebo z různých důvodů ztrácejí přirozenou plachost, může dojít ke střetu s člověkem nebo domácím zvířetem, jak se stalo nedávno v lokalitě Černý Most v Praze. Tři případy, z toho dva skončily tragicky. Kdo je viníkem? Přinášíme vám příběhy majitelů postižených psů a vyjádření mysliveckého hospodáře.

Ilustrační foto: M. Zámečník

Čtěte dále
Publikováno: 29.11.2016 9:26:22
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

V sobotu 19. 11. se do pražské badmintonové haly TJ Spoje sjeli psí tanečníci, aby poměřili své síly na mistrovství České republiky v dogdancingu. Letos zasedly v porotě rozhodčí Anna Říhová (CZ), Monika Olšovská (SK) a Lusy Imbergerová (IT). Soutěžilo se v divizích Heelwork to music a Freestyle. Obě divize nakonec vyhrála stejná fenka!
Foto: M. Irglová

Čtěte dále
Publikováno: 21.11.2016 10:44:11
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem
<<<123>>>