Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Mistrovství Evropy probíhá ve dnech 9. - 11. 9. na fotbalovém stadionu v Roudnici nad Labem. Dnes se soutěžilo v disciplínách Quadruped-muži, Freestyle Open, Freestyle bonsai, Freestyle divize II a SuperMinidistance.
Foto: M. Trauškeová

Čtěte dále
Publikováno: 10.9.2016 19:44:22
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

Od 9. do 11. září se koná mistrovství Evropy v dogfrisbee na fotbalovém stadionu v Roudnici nad Labem. Soutěžit se bude v disciplínách Super Open Freeestyle, Quadruped ženy, Quadruped muži, SuperMinidistance, Freestyle Bonsai a Freestyle divize II.
Foto: M. Trauškeová

Čtěte dále
Publikováno: 9.9.2016 20:17:44
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

V předchozích článcích vás mistr sportu Ladislav Mach provázel jednotlivými částmi obrany, které jsou důležité pro obranu jako takovou. Neprováděl dělení na obranu podle druhu řádu. V novém čísle našeho časopisu č. 9 již nastal čas, abychom se podívali na specifika obrany podle MZŘ IPO. „U cviků, které jsme si již probrali v předchozích číslech, uvedu specifické požadavky na provádění podle řádu IPO. Cviky, kterým jsme se dosud dostatečně nevěnovali (např. pokus o útěk figuranta, zadní doprovod, přepad psa při doprovodu, boční doprovod a další), si rozebereme včetně jejich nácviku.“
Vyhledání figuranta

Čtěte dále
Publikováno: 9.9.2016 10:14:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Ve Vrbovém na Slovensku se na letošním Mistrovství světa německých boxerů naše MUDr. Kateřina Racková stala vicemistryní světa v kategorii IPO3! Jak sama říká: „Chaplin tak trochu je a tak trochu není typický boxer, což myslím není ani špatně, ani dobře. Je to prostě tak, jak to je. Na rozdíl od ostatních víc typických boxerů není Chap tolik zvědavý vůči svému okolí, není tolik přátelský vůči ostatním lidem, ale ani nepřátelský, jen si jich příliš nevšímá, nechce si s každým hned hrát a při výcviku je spíš číhavý, což má své výhody i nevýhody.“
Foto: M. Kuncová

Čtěte dále
Publikováno: 8.9.2016 20:43:16
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Výběrová soutěž se konala 3. 9. v ZKO Albrechtice u Českého Těšína. Soutěž posuzoval pan rozhodčí Bc. Jiří Lasík, vedoucím soutěže byl pan Petr Šmejkal. Výběrové soutěže se celkem zúčastnilo 9 psovodů v kategorii FPr1, 1 psovod v kategorii FPr3-mládež a 4 psovodi v kategorii FPr3-junioři.

Čtěte dále
Publikováno: 7.9.2016 12:31:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

V Praze dne 1. 9. 2016, Tisková zpráva
V některých tuzemských médiích se v tomto týdnu objevily zavádějící informace o údajném rozšíření tzv. pseudovztekliny v Královéhradeckém kraji, která zde údajně „ohrožuje domácí mazlíčky“. Pseudovzteklina neboli pseudorabies je starším a dnes až na výjimky nepoužívaným názvem virového onemocnění teplokrevných zvířat aktuálně známého jako Aujeszkyho choroba. Vzhledem k tomu, že uvedené poplašně vyznívající tvrzení nejsou založeny na žádných objektivních údajích (především na výsledcích laboratorních vyšetření), které by svědčily o zvýšeném výskytu nákazy na území České republiky, považuje Státní veterinární správa (SVS) za nutné na tyto informace reagovat a uvést je na pravou míru.

Čtěte dále
Publikováno: 5.9.2016 10:13:32
Kategorie: Výcvik a sport

Základní kynologická organizace Luková č. 187 pořádá dne 10. září 2016 XIX. ročník Lukovského poháru. Místo konání: ZKO Luková (pod kostelem, vedle fotbalového hřiště). Závod je součástí soutěže Podorlická liga 2016. Akce se koná pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

Čtěte dále
Publikováno: 5.9.2016 9:52:09
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Zajíma vás, jak nakonec vše dopadlo? Mistrovství se konalo o víkendu ve dnech 3. - 4. září na fotbalovém stadionu v Děčíně. Dnes vám přinášíme výsledky ze soutěže jednotlivců.
Foto: I. Vranová

Čtěte dále
Publikováno: 4.9.2016 19:43:57
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Mistrovství ČR v agility se koná ve dnech 3. - 4. 9. na fotbalovém stadionu v Děčíně. Závod přijeli posuzovat rozhodčí Gabriele Steppan (Rakousko) a Carl de Rouck (Belgie). V sobotu byly na programu soutěže družstev, v neděli již mezi sebou budou závodit jednotlivci a to od 7:45 hodin ráno.

Čtěte dále
Publikováno: 3.9.2016 19:23:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Toto mistrovství se konalo ve dnech 25. – 28. srpna v Rumunsku ve městě Craiova. Závod posuzovali rozhodčí: Detlef Kunn (DE), Alois Russegger (AT), Anatolii Trubchaninov (UA), Walter Hoffmann (DE), Patrick Villardry (FR) a Peter Reding (CH).

Čtěte dále
Publikováno: 1.9.2016 15:13:54
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik
<<<123>>>