Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Klub chovatelů jezevčíků uspořádal v sobotu 5. srpna první ročník Soutěže v práci na králíka. Tato soutěž, na které se zadává titul CACT, je určena pro trpasličí a králičí jezevčíky. Soutěž se konala v honitbě MS Svatá Kateřina Chotěvice.

Čtěte dále
Publikováno: 9.8.2016 15:02:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Mistrovství proběhne ve dnech 6. - 7. srpna v ZKO Dobříš. Budou zde posuzovat rozhodčí: Jiří Vychodil (stopy), Bc. Jiří Lasík (obrany), Iveta Skalická (poslušnost). Vedoucím akce je Jiří Petrus. Zajímá vás, kdo všechno zde bude soutěžit? Čtěte dále.

Čtěte dále
Publikováno: 1.8.2016 20:19:18
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Entlebuchského salašnického psa můžeme vidět poslední dobou stále častěji. Plemeno si získává stále větší obdiv stejně jako jeho větší příbuzní. Je nejmenším ze všech švýcarských salašnických psů, avšak temperamentem, entuziazmem a chutí do každé činnosti se svým páníčkem se jim hravě vyrovná. Entlebuch Orion Kateřiny Jozové slaví úspěchy na poli dogdancingu, a proto jsme ji vyzpovídali, jak se s tímto plemen nejen tančí, ale především žije.

Čtěte dále
Publikováno: 18.7.2016 10:08:39
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Tak zní další díl oblíbeného a hlavně VELMI srozumitelně psaného seriálu mistra sportu Ladislava Macha, který najdete v PPČ č. 7. „V předchozích článcích jsme si probrali nácvik revírování a také vyštěkání. Nyní je už čas začít spojovat oba tyto cviky dohromady. Možností, jak to učinit, je několik. Doporučuji začít pozvolna. Jak na to? Provedeme revírování, kdy do maket standardně umístíme motivátory (balónky, pešky, pamlsky apod.). Po skončení revírování (oběhnutí všech 6 maket) jdeme ihned na začátek revíru, na úroveň 1. makety. Než se přemístíme na tuto úroveň, měl by se pomocník s rukávem – figurant nepozorovaně (nepozorovaně pro psa) ukrýt v 1. maketě. Psa znovu vysíláme na první maketu spolu s povelem „revír“. Protože pes neviděl vcházet figuranta do makety a očekává za maketou balónek či jiný motivátor, je po přiběhnutí do makety notně překvapen, když najednou zjistí, že místo motivátoru je v maketě figurant. Překvapením začne intenzivně štěkat.“

Čtěte dále
Publikováno: 18.7.2016 10:02:37
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

ZKO Dolní Žandov pořádá v sobotu 17. září na fotbalovém stadionu TJ Sokol Dolní Žandov závod malých plemen O žandovský pohár. Soutěžit se bude v kategoriích ZMMP, ZMP1, ZMP2 a ZMP3.

Čtěte dále
Publikováno: 13.7.2016 13:12:37
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Hned čtyři materiály ze světa agility na vás čekají v novém čísle PPČ. Jaké?

„Chtělo to mít více štěstí...
...tvrdí úspěšný závodník Carlo Magnoli, který se úspěšně kvalifikoval z pátečního běhu agility, ale ve finále mu právě krapet onoho štěstí chybělo… Jaké to pro vás bylo zúčastnit se letošního mistrovství belgických ovčáků FMBB v agility?
„Letošní FMMB bylo výjimečné, protože bylo pro moji Didi (Edge des Plaines Du Minervois) tím posledním. Příští rok už s ní nechci závodit v agility. Do reprezentace jsme se museli kvalifikovat. Prvních možných kvalifikačních závodů na podzim 2015 jsem se nemohl z pracovních důvodů zúčastnit, měl jsem tedy jedinou šanci v lednu 2016 v Kladně a povedlo se. Byl jsem opravdu moc rád. I když si myslím, že alespoň deset nejlepších psů z FMBB je schopno konkurovat i na velkých akcích (někteří jsou členy reprezentací daných zemí na EO a MS FCI), samozřejmě nelze tento závod srovnávat se závody otevřenými pro všechna plemena a to zejména proto, že většina týmů startujících na MS FCI v kategorii large jsou border kolie. Černobílé agility se mi ale až tak nelíbí.“

Čtěte dále
Publikováno: 13.7.2016 12:37:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Jen pár dní po MM ČKNO náhle odešel tento vyjímečný pes za Duhový most. Se svou majitelkou Jitkou Davídkovou se zúčastnil 4 velkých závodů, všude exceloval a upoutal na sebe zaslouženou pozornost. Třeba jako na MR IPO, kde předvedl nejlepší obranu (98 b.) a svým celkově 5. místem zde se tento souladný tým kvalifikoval na MS. Chester byl vyrovnaný pes, skvělý rodinný společník a velmi výrazný obranář...
R.I.P. Chester
Foto: Petra Fürstová

Čtěte dále
Publikováno: 13.7.2016 11:45:06
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

České reprezentantky a reprezentanti podali na tomto závodě, který se konal ve dnech 7. – 10. 7. na Slovensku, opravdu výborné výkony a hned dva skončili na 1. místě!
Foto: K. Šinclová

Čtěte dále
Publikováno: 11.7.2016 10:45:03
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Ve dnech 7. - 10. 7. probíhá na Slovensku ve městě Čilistov agility závod European Open Junior. Držme našim juniorům palce!
Foto: H. Frimmelová

Čtěte dále
Publikováno: 8.7.2016 10:12:56
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Eva Mihalíková a její pes Can Work Bohemia Patrix zvítězili na letošním mistrovství klubu border kolií v kategorii IPO3. Kromě toho spolu mají spoustu úspěchů i podle národního zkušebního řádu a jistě o nich ještě uslyšíme.
Foto: V. Tvrdá

Čtěte dále
Publikováno: 8.7.2016 8:55:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>