Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Divoká zvířata jsou obyčejně plachá a člověku či obytným zónám se většinou vyhýbají. Pokud jsou však přemnožená anebo z různých důvodů ztrácejí přirozenou plachost, může dojít ke střetu s člověkem nebo domácím zvířetem, jak se stalo nedávno v lokalitě Černý Most v Praze. Tři případy, z toho dva skončily tragicky. Kdo je viníkem? Přinášíme vám příběhy majitelů postižených psů a vyjádření mysliveckého hospodáře.

Ilustrační foto: M. Zámečník

Čtěte dále
Publikováno: 29.11.2016 9:26:22
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

V sobotu 19. 11. se do pražské badmintonové haly TJ Spoje sjeli psí tanečníci, aby poměřili své síly na mistrovství České republiky v dogdancingu. Letos zasedly v porotě rozhodčí Anna Říhová (CZ), Monika Olšovská (SK) a Lusy Imbergerová (IT). Soutěžilo se v divizích Heelwork to music a Freestyle. Obě divize nakonec vyhrála stejná fenka!
Foto: M. Irglová

Čtěte dále
Publikováno: 21.11.2016 10:44:11
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Markétě Longauerové je pouze 18 let, ale se svou maliňačkou Jessi již oslavily nejeden úspěch na sportovním poli. Jejich největší vášní byl flyball. V době, kdy jsme připravovali tento rozhovor, jsme však netušili, že k Jessi bude osud krutý. 25. září bohužel uhynula ve věku pouhých 6 let na následky torze žaludku. Nám všem v redakci je to moc líto a tento rozhovor jí věnujeme jako vzpomínku.

Čtěte dále
Publikováno: 18.11.2016 13:20:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball

V aktuálním čísle PPČ se Ladislav Mach věnuje záludnostem tohoto cviku při zkoušce nebo soutěži. „Po provedení revíru, vyštěkání a následném odvolání psa od figuranta čekáme v základním postoji na pokyn rozhodčího, abychom vyzvali figuranta k vystoupení z makety. Nikde není uvedeno, jakým způsobem figuranta vyzveme, ale rozhodně by to mělo být slušnou formou, např.: „Vystupte“. Pamatuji jednoho soutěžícího na mistrovství, který vyzval figuranta slovy „Vyjeď!“ Rozhodčímu se to pochopitelně nelíbilo a soutěžícího penalizoval za nesportovní chování.“

Čtěte dále
Publikováno: 15.11.2016 10:42:39
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Nezapomenutelná Mikulášská besídka pro psy. Jediná svého druhu v ČR.
Už jste se někdy zúčastnili psí Mikulášské? Znají se vaši čtyřnozí parťáci osobně s Mikulášem? Dostali vaši hodní psíci dáreček od Anděla? Pozval Čert vaše psí zlobivce na prohlídku pekelné říše? Pokud jsou vaše odpovědi NE, tak neváhejte dorazit. O tohle nemůžete své chlupáče ochudit.

Čtěte dále
Publikováno: 10.11.2016 8:56:54
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Otevřené mistrovství mládeže a juniorů českého klubu německých ovčáků se konalo ve dnech 4. – 5. 11. v ZKO Velešín u Letiště. Ředitelem mistrovství byl pan Ing. Jiří Novotný. Posuzovali zde rozhodčí Václav Petrášek (stopy), Milan Zborka (poslušnost) a Ing. Jana Hořejší (obrana). Jako figurant zde působil Jan Böhm. Soutěž byla vypsána v kategoriích IPO-VO pro psovody do 15 let, ZVV1 a IPO1 pro psovody do 18 let a IPO2 pro psovody do 21 let. Díky malému počtu přihlášených účastníků se však kategorie IPO-VO neuskutečnila.

Čtěte dále
Publikováno: 8.11.2016 13:24:38
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Známe výsledky letošního Mistrovství České republiky stopařů, které se konalo poslední říjnový víkend 29. - 30. 10. v ZKO České Budějovice – Planá pod vedením pana Petra Veselky. Posuzovali zde rozhodčí Ing. Jiří Radovesnický a Miroslava Flamichová.

Čtěte dále
Publikováno: 7.11.2016 1:41:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství se i s dalšími otevřenými kategoriemi konalo o víkendu 5. - 6. 11. v Brně v kynologické hale Zetor. V sobotu se soutěžilo ve třídách OB2 a OB-Z a v neděli v OB1 a v mistrovské třídě OB3. Posuzovali zde rozhodčí Christian Steinlechner (Rakousko) - OB2, OB3 a Lukáš Jánský (Česká republika) - OBZ, OB1. Stewardem byla Zuzana Coufalová a jako pomocný steward zde působila Anna Musilová.

Čtěte dále
Publikováno: 7.11.2016 1:08:29
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Obedience

Již 25. mistrovství světa ISPU - velkých kníračů se konalo od pátku 28. 10. do neděle 30. 10. ve švýcarském městě Langenthal. Zúčastnilo se jej 53 závodníků. Mistrovství posuzovali rozhodčí Christine Hinteregger (AT) - stopy, Werner Haag (CH) - poslušnost, Ronald Mägerli (CH) - pomocný rozhodčí a Alfred Hupfauer (DE) - obrany. Jako figuranti zde působili Patrick Näf (CH) a Michi Suter (CH).

Čtěte dále
Publikováno: 1.11.2016 20:03:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství České republiky stopařů se konalo o víkendu 29. – 30. 10. v ZKO České Budějovice - Planá podle zkoušky IPO-FH. Mistrovství posuzovali rozhodčí Ing. Jiří Radovesnický a Miroslava Flamichová. Vedoucím akce byl pan Petr Veselka. Mistrovství se zúčastnili všichni kvalifikovaní psovodi, a tak o titul mistra ČR stopařů bojovalo 19 psů.

Čtěte dále
Publikováno: 1.11.2016 14:38:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>