Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Již VI. ročníku Mistrovství ČR ve výkonu asistenčních psů spolu s 11. ročníkem M ČR ve výkonu vodicích psů proběhl při MVP v Praze. Víte, jaké cviky by měl zvládnout asistenční či vodící pes? Představíme vám je (a také závodní týmy) v reportáži našeho červencového čísla časopisu. A spolu s reportáží tam najdete i tři rozhovory. S kým jsme si povídali?

Čtěte dále
Publikováno: 30.6.2015 9:56:40
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Na mistrovství republiky obranářů letos jistě mnohé zaujala dvojice, která se umístila na 12. místě. Matěj Šrámek a jeho mohutný bandog Adil vzbuzují zájem a respekt nejen na závodech a na zkouškách, ale i v běžném životě… A právě tu to dvojici vám představíme v rozhovoru v novém čísle Pes přítel člověka č. 7. Víte, že bandog je plemeno vyšlechtěné v Americe, má to být robustní, středně velký, dobře osvalený, obdélníkového tvaru těla s velkou sílu a energii v souladu s mrštností a lehkostí pohybu. Jeho výška 50 - 70 cm při hmotnosti 35 - 50 kg jistě nejen zanedbatelná, přesto má Adil složeny tyto zkoušky…

Čtěte dále
Publikováno: 24.6.2015 17:15:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

V České Třebové - Javorce proběhla v neděli 7. června dvě Mistrovství ČR mládeže a juniorů – a to v obedienci a dogdancingu. Obedienci posuzovala rozhodčí Lada Richterová stewardovala A. Janečková.  Výkony v dogdancingu posuzovaly V. Gregorová, L. Smolíková, A. Říhová. Vedoucí obou akcí byla Iveta Skalická.

Čtěte dále
Publikováno: 19.6.2015 10:28:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Obedience

Letošní mistrovství světa FCI IPO se uskuteční ve švýcarském Delémont, a to ve dnech 10.-13. září.
Na první schůzce reprezentačního týmu za Českou republiku na MS FCI IPO 2015 se 4. člen reprezentace ČR vzdal svého místa v něm, a tak ho získala první náhradnice, Taťána Novotná a NO Artagnan v. Esadera, druhou náhradnicí je nově Jana Vopěnková a Yukko Majorův háj. Panu Jiřímu Poukarovi patří veškeré uznání a obdiv za to, jaké stabilní výsledky podává, a za opravdu poctivé a pěkné výkony.

Čtěte dále
Publikováno: 19.6.2015 10:25:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Klub chovatelů jezevčíků uspořádal v neděli 7. června v obci Nepřevázka klubovou výstavu se zadáváním titulu klubový vítěz. Přihlášeno bylo 174 jedinců všech rázů. Posuzovali rozhodčí Martina Schneider z Německa, Petra Brožová a Jan Coufal ze ČR, výběru do chovu se ujali Hana Spalová, Alena Buriánková a František Pasák.

Čtěte dále
Publikováno: 15.6.2015 11:07:41
Kategorie: Výcvik a sport

ZKO Roudnice nad Labem z pověření ČKS uspořádala ve dnech 12.-14. června Mistrovství ČR IPO.

Čtěte dále
Publikováno: 15.6.2015 10:44:42
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Z tohoto úhlu pohledu vám představíme zajímavého a vzhledově nezaměnitelné pastevecké plemeno. Pumi byl vyšlechtěn maďarskými farmáři, kteří pro práci se zvířaty potřebovali menšího, nenáročného a snadno vychovatelného psa. Jako pastevecké plemeno se v zemi původu využívá dodnes a umí ovládat malé i velké stádo ovcí, koz nebo skotu. U nás je oblíbený jako společenský pes a k pasení ho využívá jen několik nadšenců pro tento sport. Jedním z nich je Kamila Hrachovcová, která se svými dvěma fenkami zkouší pást stádo ovcí a koz a rozhovor s ní najdete v novém čísle Pes přítel člověka č. 6.

Čtěte dále
Publikováno: 9.6.2015 15:48:30
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

ZKO Turnov pořádá v sobotu 27. června na svém cvičišti XVI. ročník závodu Jizera v kategoriích ZZO, ZM, ZVV1 a ZVV2 beze stop.

Čtěte dále
Publikováno: 3.6.2015 9:52:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Mistrovství ČR IPO - ZKO Roudnice nad Labem
Datum: 12. - 14. 6. 2015
Místo: ZKO Roudnice nad Labem- sportovní areál Pod Lipou - Vědomice.
Rozhodčí: Bc. Lasík-S, Ryneš-P, hl. - Pejša-O, Pomocný rozhodčí - E. Karvánková
Figuranti: Kupka, Mach, náhr. Římek
Vedoucí: Václav Kejř, Neklanova 2708, 41301 Roudnice n.L., kejrv@seznam.cz

Čtěte dále
Publikováno: 1.6.2015 14:13:49
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Vzhledem k výsledkům VS a tím neotevření kategorií ZVV2 a IPO3 na MR mládeže a dále k zájmu přitáhnout mládež ke sportovní kynologii a neodradit je letošním neúspěchem Komise mládeže navrhla a PČKS na jednání 26. 5. 2015 schválilo následující:
Pořádání MR mládeže všestranných 2015 současně s Otevřeným závodem mládeže, kterého by se mohli zúčastnit všichni, kteří startovali na VS přesto, že nesplnili limit.
Prakticky by se jednalo o jeden závod v kategoriích ZVV1, ZVV2, IPO2 a IPO3, na kterém by se vyhodnotili a ocenili zvlášť závodníci MR z účastníků, kteří se nominovali na MR dle platných normativ a dále všichni závodníci (účastníci VS 2015) by pak byli vyhodnoceni a oceněni v otevřeném závodu mládeže 2015.

Čtěte dále
Publikováno: 1.6.2015 14:08:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
<<<123>>>