Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Psí škola Vrtichvost pořádá v neděli 27. listopadu ve FAJN parku v Chlumci nad Cidlinou 1. ročník noseworkového závodu týmů Fantomas. Nosework je relativně nový a velmi rychle se rozšiřující psí sport. Nosework, jak již název vypovídá, spoléhá především na psí čich. Nosework simuluje praktické využívání psů, kteří hledají např. drogy, cadaver, akceleranty atp. Vzhledem k tomu, že je to volnočasová aktivita, využívají se civilní pachy skořice a pomerančové kůry. Používat nos je pro psy velmi přirozené a tak se v noseworku setkáváme s velkým množstvím různých plemen.

Čtěte dále
Publikováno: 13.10.2016 10:09:08
Kategorie: Výcvik a sport

Toto mistrovství se konalo v SK Roudnice na stadionu Pod Lipou ve dnech 7. - 9. 10. 2016. Mistrovství posuzovali Jiřina Máčková a Petr Pupík. Běhalo se na umělé trávě. Mistrovství bylo rozděleno na děti a juniory.

Čtěte dále
Publikováno: 10.10.2016 18:12:42
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Psi loveckých plemen často končí v rukou nemyslivců – a je to logické. Často jde o vzhledově velmi atraktivní plemena, atletické psí krasavce, na nichž hrají svaly, až je radost pohledět, zvlášť když se rozeběhnou. A pokud mají štěňátka navíc modré oči jako malí výmaráčci, je „hotovo“. Pak je tu poměrně velké množství psích plemen, u kterých laik ani netuší, že jsou také lovecká (kokršpaněl, jezevčík, bígl) – a mnohdy o jejím loveckém původu netuší ani jejich majitelé…

Čtěte dále
Publikováno: 10.10.2016 15:58:52
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Získat vysokoškolský diplom není hračka. Své o tom vědí i asistenční, signální, vodící a doprovodní psi „made by Helppes“. Svého slavnostního promočního slibu se dočkají po téměř ročním náročném výcviku. V tento slavnostní den veřejně přislíbí „službu“ svému pánu – člověku s handicapem.

Čtěte dále
Publikováno: 10.10.2016 15:00:16
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Přinášíme vám konečné výsledky z mistrovství světa německých ovčáků, které se konalo ve dnech 5. - 9. 10. v Německu. Máme být nač hrdí!

Čtěte dále
Publikováno: 9.10.2016 23:22:39
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství světa německých ovčáků probíhá ve dnech 5. - 9. 10. v Německu ve městě Meppen. Dnes vám přinášíme výsledky českých reprezentantů ze čtvrtečního a pátečního soutěžního dne.

Čtěte dále
Publikováno: 7.10.2016 21:37:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

První oficiální závod agility Hawaii se konal v neděli 21. srpna v areálu ZKO Zlín-Mladcová. Rozhodčím byla pohodová Jiřina Máčková, jejíž parkury opět získaly pozitivní ohlas. Účastnilo se 60 závodníků a obsazeny byly všechny kategorie - small, medium a large A1, A2, A3 i veteránů.

Čtěte dále
Publikováno: 7.10.2016 15:09:31
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Vytrvalý déšť jakoby se 17. září rozhodl důkladně prověřit schopnosti psů, odhodlání psovodů a houževnatost figurantů i rozhodčích na III. Mistrovství republiky KJ ČR. Mistrovství se tentokrát uskutečnilo pod záštitou náměstka hejtmana MSK Ivana Strachoně ve sportovně kynologickém areálu ZKO Ostrava – Třebovice a zúčastnilo se ho 11 psovodů, kteří soutěžili v kategorii ZPU-S.

Čtěte dále
Publikováno: 7.10.2016 14:07:41
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

I tak by se dala přejmenovat reportáž Sabiny Kučerové z hned čtyř nočních výstav ve Splitu, kterou najdete v novém PPČ č. 10. Letos se tam konal již 9. ročník tradičních nočních výstav, a to na splitském rugbyovém hřišti nacházejícího se ihned vedle historického centra města. „Na tuto jedinečnou výstavu bylo přihlášeno mnoho vystavovatelů celkem z 36 krajin. Nejvíce vystavovatelů reprezentovalo Itálii, na druhém místě pak byla Česká republika, na třetím místě Chorvatsko a na čtvrtém místě se umístilo Německo. Je celkem paradoxní, že na takovou ohromnou akci přijede více Italů a Čechů než samotných Chorvatů.

Čtěte dále
Publikováno: 7.10.2016 12:06:46
Kategorie: Výcvik a sport

Přinášíme vám průběžné výsledky z mistrovství světa německých ovčáků WUSV 2016, které probíhá ve dnech 5. - 9. 10. v německém městě Mappen.

Čtěte dále
Publikováno: 6.10.2016 12:06:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>