Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Další díl deníčku Kačenky – fenky belgického ovčáka
„Čtvrtkem 14. listopadu Kačenka vstoupila do sedmého měsíce svého života. Někdy mi to tak ale ani nepřipadá - stále je ještě hodně „dětská“ a vymýšlí různé lumpárny. Její největší zábava je v okamžiku, kdy ji nemůžu věnovat pozornost (např. když telefonuji apod.), chytit mě za rukáv oblečení a začít s ním bojovat. Už jsem musel odepsat nejednu košili a vrchní díl pyžama. Nejhorší na tom je, že objevila „novou techniku“ - s košilí mi přibere i kůži. Musím říci, že po několikerém kousnutí do stejného místa už přemýšlím, že ji ty její srandičky zatrhnu, ale...  Je to náš mazlík a tak jí to zatím toleruji.“

Čtěte dále
Publikováno: 17.3.2014 9:58:32
Kategorie: Výcvik a sport

V České republice je nespočet různých psích sportů a aktivit, mezi kterými si každý může vybrat to pravé ořechové. Nejnovějším „přírůstkem“ je Dog racing.

Čtěte dále
Publikováno: 14.3.2014 10:07:27
Kategorie: Výcvik a sport

„Erdel je tvrdohlavý, svéhlavý paličák.“ – „Je to pes jednoho pána.“ – „Erdelteriér je vynikající pracovní pes.“ – „Výborně stopuje, coby původně lovecký pes to „má přece v krvi“.

To je jen krátký výčet těch nejčastějších tvrzení, která o erdelteriérech mezi lidmi kolují. Jaký je ale největší ze všech plemen teriérů ve skutečnosti? Nazývá se právem králem teriérů? Má snad skryté rezervy a je současnou kynologickou Popelkou, která čeká na své znovuobjevení?

Čtěte dále
Publikováno: 14.3.2014 9:18:20
Kategorie: Výcvik a sport

Útulek pro opuštěné psy v Hodoníně byl založen 1. srpna 1996 a jeho provozovatelem je Zoologická zahrada Hodonín.  Útulek má k dispozici přes třicet kotců a o pejsky je zde velmi dobře postaráno. Každý z nich by si však přál vlastní rodinu a místo, které by konečně mohl nazývat domovem.

 

Čtěte dále
Publikováno: 12.3.2014 9:24:06
Kategorie: Výcvik a sport

Na přelomu února a března uspořádal Institut pro rozvoj kynologie (IPRK) v Peci pod Sněžkou zimní výcvikové soustředění pro kynology-záchranáře, na které se sjelo celkem sedm psovodů z řad sborů dobrovolných hasičů, kynologické služby IPRK i dalších organizací věnujících se záchranářskému výcviku psů pro praktické použití.

Čtěte dále
Publikováno: 6.3.2014 14:38:14
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Víte, že zkouška IPO ZTP je zkouška chovné způsobilosti, prověřuje povahové vlastnosti psa, skládá se ze tří oddílů (stopa, poslušnost a obrana) a u nás je teprve „v plenkách“? Jak jinak si totiž vysvětlit, že ji za poslední dva roky složilo jen pouhých dvacet psů (přitom loni na ni nastoupilo osm psovodů, ale jen tři byli úspěšní)? Možná je to tím, že se o této zkoušce mezi pejskaři zatím moc neví… Chtěli byste se vy stát těmi úspěšnými a pohodlně ji složit? Poradíme vám, jak na to!

Čtěte dále
Publikováno: 28.2.2014 13:05:14
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík pořádá v sobotu 29. března „Toulky s Hafíkem“ aneb Třeboňskem křížem krážem. Pochod je organizovaný formou zábavného závodu s prvky dogtrekkingu a navazuje na tradiční „Toulky Třeboňskem“.

Čtěte dále
Publikováno: 18.2.2014 16:43:11
Kategorie: Výcvik a sport

O víkendu 1. a 2. února proběhl ve spolupráci North Wind Clubu a Klubu faraonských psů nedaleko nádrže Lipno v Jižních Čechách velmi vydařený coursingový závod Snow Wind Cup 2014. První ročník v této lokalitě přilákal téměř 150 účastníků z pěti zemí. Kromě závodníků z České republiky přijeli také závodníci ze Slovenska, Rakouska, Německa a Maďarska.

Čtěte dále
Publikováno: 18.2.2014 10:58:28
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Fenka belgického ovčáka, Kačenka, sice s páníčkem pilně trénuje a učí se věci nové, ale taky ho moc ráda zlobí a dělá si z něj legraci. Nu, jako každé správné chytré štěně plné života. A tak si páník (Ladislav Mach) občas povzdychne – vyroste z toho někdy? Ale mezi námi - je to láskyplné povzdechnutí plné hrdosti na ztřeštěné nápady jeho čtyřnohého psího dorostence. Ostatně posuďte sami v pokračování Deníčku, který najdete v našem časopise č. 2.

Čtěte dále
Publikováno: 18.2.2014 10:24:32
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

A je tu první díl nového seriálu o dogfrisbe, ve kterém se postupně seznámíme se základy dogfrisbee.  Postupně nás nimi provede a s jednotlivými prvky seznámí mistryně Evropy Yva Andrová. Nenechte si ujít návodný fotoseriál, vždyť dogfrisbee není jen o závodech, ale především, je to skvělá zábava pro vašeho psa kdekoli a kdykoli a potřebujete jen disk. Pravidla jak na to se dozvíte právě u nás. V čísle 2 časopisu Pes přítel člověka! Věděli jste například, že NIKDY nemáte vnucovat psovi disk do tlamy?

Čtěte dále
Publikováno: 17.2.2014 13:34:56
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee
<<<123>>>