Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<123>>>

Seriál o dogdancingu pokračuje dalším dílem i v čísle 8, které je ode dneška v prodeji. Věnujeme se v něm návodu, jak psa naučit couvání před psovodem pomocí targetu na podlaze. V čísle 7 jsme přinesli rozhovor s Maruškou Trauškeovou, která na MČR juniorů v dogdancingu, které se konalo v sobotu 7. června v České Třebové, vyhrála s chodským psem Arlinem Preberry kategorii Heelwork a v kategorii Freestyle skončila druhá.

Čtěte dále
Publikováno: 24.7.2015 14:27:07
Kategorie: Výcvik a sport

O víkendu 12. a 13. září se v areálu Biřička v Hradci Králové uskuteční závod individuálních disciplín psích spřežení Canicross Okolo Hradce.

Čtěte dále
Publikováno: 20.7.2015 11:03:41
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing

Letošní Mezinárodní mistrovství Českého klubu německého ovčáka se konalo ve dnech 3. až 5. července v Kroměříži a zúčastnilo se ho 53 závodníků. Opravdu obsáhlou reportáž s mnoha fotografiemi z této akce najdete v PPČ č. 8, které vyjde příští týden.  Nyní vám přinášíme výsledkovou listinu, a protože mistrovství rozhodlo i o naší reprezentaci ve Finsku, přinášíme vám i seznam týmů.

Čtěte dále
Publikováno: 14.7.2015 14:30:05
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Kamil Bužek je jedním z vůdců, které k loveckým zkouškám a posléze k myslivosti přivedl jejich pes. Původně ani nevěděl, že pes, kterého si pořídil, je lovecké plemeno. Pak s ním ale začal pracovat a svého prvního psa Lara Libošovská blata přivedl až k titulu šampion práce. Jaká byla jeho cesta?

Čtěte dále
Publikováno: 13.7.2015 7:59:03
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Klub chovatelů loveckých slídičů ve spolupráci s AM a VLS Lipník nad Bečvou pořádá Mezinárodní soutěž retrívrů (MSR), která se koná ve dnech 28. až 30. srpna. Posuzování psů bude ve dnech 29. a 30. srpna v okolí lovecké chaty Heřmánky, poblíž obce Potštát. Zkouší se podle Soutěžního řádu ČMKJ pro retrívry  a slídiče, platného od 1. 1. 2015.
Ilustrační foto: Z. Hůzlová

Čtěte dále
Publikováno: 9.7.2015 9:54:01
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

To je téma článku mistra sportu Ladislava Macha v PPČ č. 7. „Práce figuranta může výrazným způsobem ovlivnit kvalitu zákusu, a to jak pozitivně, tak také v negativním slova smyslu. Práce figuranta je ve zkušebním řádu IPO popsána takto: „Proto také musí pes, u něhož má být hodnocena kvalita zákusu, dostat možnost se dobře zakousnout.“ Základním předpokladem toho, aby se pes mohl „dobře zakousnout“, je správná poloha rukávu a jeho klínu. Poloha rukávu je jiná u cviku „pokus o útěk figuranta“ a jiná u ostatních zákroků psa, kdy je figurant otočen čelně ke psovi."

Čtěte dále
Publikováno: 9.7.2015 8:27:19
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Tak zní název dalšího dílu našeho volného seriálu o agility v části věnované začátečníkům. A co je to vlastně křížení? Psa pouštíme před sebe a překřížíme za ním svou dráhu (pokračujeme tedy po jiné straně a ruce). Křížení za psem se v dnešní době používá poměrně málo, neboť současný styl upřednostňuje běh handlera co nejvíce před psem. V parkúrech se však nevyhneme situacím, které křížení za psem vyžadují. Pes by proto tento prvek měl zvládat, aby nedocházelo ke zbytečným penalizacím či časovým ztrátám. Můžeme jej nacvičit několika způsoby.

Čtěte dále
Publikováno: 8.7.2015 12:24:25
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

To pochopíte z našeho návodného seriálu. A je jedno, zda jej chcete jen zabavit, naučit nový cvik či ho chcete zařadit do vaší dogdancingové sestavy. A možná pro vás bude motivací i rozhovor s Lucií Imbergerové, která se svým belgickým ovčákem z českého chovu soutěžila v televizní soutěži Itálie má talent. „Deril pochádza z medzivarietného kríženia malinoisa a laekenoisa. Za akých podmienok je možné takéto spojenie uskutočniť a čo je jeho účelom?“

Čtěte dále
Publikováno: 3.7.2015 10:15:15
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Právě toto plemeno a péči o něj vám představíme v aktuálním čísle našeho časopisu. Klasický jorkšírský teriér je jedním z nejoblíbenějších a také nejčastěji chovaných malých psů u nás. S biewerem je tomu právě naopak, ačkoliv existuje od poloviny 80. let minulého století. Byl vyšlechtěn v Německu, přesto o této zajímavé tříbarevné variantě jorkšíra stále mnoho lidí v Evropě neví.

Čtěte dále
Publikováno: 1.7.2015 9:30:15
Kategorie: Výcvik a sport

Již VI. ročníku Mistrovství ČR ve výkonu asistenčních psů spolu s 11. ročníkem M ČR ve výkonu vodicích psů proběhl při MVP v Praze. Víte, jaké cviky by měl zvládnout asistenční či vodící pes? Představíme vám je (a také závodní týmy) v reportáži našeho červencového čísla časopisu. A spolu s reportáží tam najdete i tři rozhovory. S kým jsme si povídali?

Čtěte dále
Publikováno: 30.6.2015 9:56:40
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie
<<<123>>>