Ostatní

In urna elit, bibendum a, consequat vel, rutrum at, justo. Aliquam erat volutpat. Aliquam erat volutpat. Ut nisl magna, fermentum eget, consequat ac, varius a, nisl. Proin risus. Mauris vel risus. Maecenas varius. Pellentesque nisl urna, adipiscing nec, accumsan nec, tincidunt vel, velit. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Nullam eleifend, nulla at adipiscing semper; ante purus porttitor nunc, eu sodales justo ipsum eget libero. Curabitur feugiat, erat eu porta eleifend, velit tellus hendrerit diam, vel convallis nisl enim ut urna. In vel mi quis tortor tristique pretium.
<<<123>>>

Akce Běhejme a pomáhejme útulkům je čistě charitativní akce, kdy celý výtěžek z akce putuje na vybrané psí spolky. Jejím zakladatelem je Ing. Petr Sokolík                  

Jak vznikl nápad s akcí?
Dlouho jsem o pomoci útulkům přemýšlel, ale bránil se návštěvě. Nechtěl jsem vidět psy v klecích, bál jsem se, v jakých podmínkách tam budou. Před 6 lety jsem se rozhodl jet se do jednoho podívat a napsal jsem kamarádům, že pokud chtějí také pomoct, rád odvezu krmivo i za ně. Měl jsem auto nacpané, ale bohužel to bylo krmivo z velkých supermarketů, které na tom není co do složení nejlépe a psům moc nevyhovuje. Navíc psi po operacích nebo ti, kteří byli týráni, potřebují kvalitní stravu, aby se dostali zpět do kondice. Útulky mají většinou smlouvy s kvalitními značkami, které jim dávají prémiové krmivo za výrobní cenu. Psům je také nutné platit drahá ošetření, operace.

Čtěte dále
Publikováno: 3.5.2018 9:34:58
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Poznáte plemeno na fotografii v čísle 5 na straně 56? Napište nám na adresu redakce@pespritelcloveka.cz spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. května. Tři výherci získají balíček s produkty Fypryst od firmy KRKA.

Čtěte dále
Publikováno: 23.4.2018 10:26:48
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

S číslem 5 našeho časopisu Pes přítel člověka přichází další velká porce aktuálních informací ze světa kynologie – nenechte si ho ujít!
Chovatelská etika dnes – to je nové velké téma, které v našem časopise otvíráme aktuálně právě teď. Oslovili jsme dlouholeté chovatele různých plemen a zeptali se na mnohé palčivé otázky, které dnes sužují zejména začínající, ale i stávající kynology. V první části najdete odpovědi od mluvčí ČMKU Vladimíry Tiché, předsedy Cocker Clubu Petra Studeníka, předsedkyně Klubu chovatelů foxteriérů Ivety Novákové a poradkyně chovu Klubu border kolií Moniky Švarcové. A příště vám představíme odpovědi dalších statečných!

Plemenem měsíce je naše nejmenší národní, byť stále neuznané, plemeno pražský krysařík. S krysaříkem srovnáme dvě podobná plemena – trpasličího pinče a ruského toye.
Naše velké (a závažné) téma měsíce zní Toy, tedy hračka – opravdu? Jaké jsou největší rizika a problémy chovu velmi malých psů? Je v chovu žádoucí miniaturizace a neustálé zmenšování již existujících toy plemen? Na to odpoví MVDr. M. Štourač a několik chovatelů miniaturních plemen. Čeká na vás i vtipná povídka Dobrodružství krysaříka Chassana z Města lesů a dočtete se, jak upravit hovawarta. V rubrice Výchova vyzpovídáme majitelku hned několika plemen – americké akity, basenži, moskevského strážného psa a pyrenejského mastina.

Čtěte dále
Publikováno: 20.4.2018 9:35:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mopsí sraz v Brně 2018 bude již čtvrtým ročníkem. Sraz se koná 12. května od 9 do 18 hod., zápis do knihy rekordů proběhne od 10 do 14 hod. Místo konání srazu: cvičiště KK Zetor, Jedovnická 7a, 628 00 Brno.

Čtěte dále
Publikováno: 17.4.2018 14:13:51
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Stejně jako lidi i psy trápí obtíže s klouby (osteoartróza, dysplazie kloubů). Bohužel pes si nemůže svému páníčkovi postěžovat, co ho bolí a při jakém pohybu. Většinou statečně trpí, hůře vstává, snaží se běhat, ale svého pána nechce zklamat. Páníček to nakonec pozná, až když jeho věrný přítel kulhá, odlehčuje bolestivé noze a kňučí bolestí.
Obtíže s klouby jsou u některých plemen dědičnou záležitostí (vrozené vývojové vady, jako je dysplazie kyčlí, loketního kloubu, ale také osteochondróza ramenního, kolenního či hlezenního kloubu – především u velkých plemen, luxace čéšky – u malých a trpasličích plemen). Následky úrazů, poranění kloubů, operací jako jsou zkřížené kolenní vazy, kloubní fraktury mají za následek postupný rozvoj artrózy. Dnes máme k dispozici mnoho různých variant řešení, od doplňků stravy, které se snaží o prevenci, náročné operace kloubů až po léčbu vlastní plazmou. Cenově nejdostupnější a nejméně invazivní jsou kvalitní doplňky stravy, které mohou pomocí účinných látek oddálit projevy artrózy nebo dysplazie kloubů. Dnešním trendem jsou čistě přírodní prostředky s obsahem chondroprotektiv, kyseliny hyaluronové, ale i přírodních analgetik bez obsahu MSM.

Čtěte dále
Publikováno: 15.4.2018 9:28:14
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Pokud krmíte syrovým masem ,je vhodné jako doplněk a zdroj sacharidů přidávat např. namočené ovesné vločky, těstoviny nebo rýži. Dnes jsou nabízeny již připravené i instatní směsi příloh samotné či se sušenou zeleninou. Tyto směsi vám usnadní přípravu denní krmné dávky pro vašeho psa, co ale v nich hledat? Jaké obiloviny jsou pro psa přínosné? To je téma otevřené v čísle 4. Co jsou to vlastně obiloviny?
Nic víc a nic méně než semena trav. Samozřejmě ne ledasjakých, ale řádně a cíleně šlechtitelsky promakaných. Patří k nim pšenice, oves, žito, ječmen, kukuřice, ale také rýže a poněkud méně známé druhy, jako jsou proso, čirok, pohanka, merlík a amarant (neplést prosím s amarouny).

Čtěte dále
Publikováno: 12.4.2018 13:29:55
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Děkujeme našim čtenářům, kteří si časopis kupují - díky nim každý měsíc můžeme pomáhat a pomáháme. Děkujeme firmě CALIBRA, že s námi šla do projektu POMOCI konkrétním psům. Děkujeme Dočaskám De De, které ví, že za každý psí život stojí bojovat. Ares je nemocný pes, jehož příběh o onemocnění postihujícím psy napříč plemeny si můžete přečíst v aktuálním čísle PPČ.

Čtěte dále
Publikováno: 3.4.2018 13:16:54
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Veselé Velikonoce přeje redakce PPČ

Přejeme vám klidné prožití svátků jara a spoustu zábavy s vašimi čtyřnohými přáteli.

Redakce PPČ

Foto: M. Příhodová

Publikováno: 29.3.2018 19:23:07
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Využijte slevy na skvělou knihu!
Peter Wohlleben napsal novou knihu Tajná síť přírody. Jejím hlavním poselstvím je, že vše v přírodě má svůj smysl a úlohu.  Autor apeluje na čtenáře, aby vnímali celý ekosystém přírody jako komplexní a perfektní, kde není potřeba žádného lidského zásahu do jeho přirozeného fungování. Případně jaké mají zásahy do životního prostředí pro a proti. Peter Wohlleben tentokrát ukazuje přírodu ve vzájemných souvislostech a popisuje komplikované vztahy a souhru mezi odlišnými duhy zvířat a rostlin, ale také mezi  člověkem a přírodou. Příroda si tak zajišťuje ekologickou rovnováhu, která má obrovský vliv na životní prostředí na celém světě.

Čtěte dále
Publikováno: 28.3.2018 11:33:56
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Množírny, množírny… Téma, které se pořád omílá v médiích i na sociálních sítích. Přinášíme nejděsivější případ množírny v ČR v Kamenici nad Lipou a osud 212 malých psů, a kromě toho se podíváme i na jinou množírnu – chovatelskou stanici s PP. Ano, i takové žel existují… Na toto děsivé téma navazuje článek velmi související Proč je tak důležitý chovatel? Jak vybírat a jak rozeznat kvalitního a poctivého chovatele od těch nepoctivých? Co přináší chovatel do života našeho štěněte?

Příběh bojovníka Arese určitě nenechá nikoho chladným. Možná se i zamyslíme nad otázkami, zda má smysl investovat prostředky a čas do nemocného psa, co nám může přinést a co my jemu…

Plemenem měsíce je venkovský šlechtic z Francie – beauceron, král francouzských ovčáků. Impozantní, ale na straně druhé nenápadný, multifunkční a přitom pohodář – i takový je beauceron. Nejen k němu patří paspárek. Nevíte, co to je? Pro vás je článek o paspárcích a pátém prstu, který je prstem prvním….
Podíváme se na rozdíly mezi holandským a pikardským ovčákem, představíme vám neznámé plemeno huntaway z Nového Zélandu, svůj prostor dostane i bearded kolie v článku o úpravě srsti, a v rubrice Výchova psa si představíme středoasijského pasteveckého psa.

Čtěte dále
Publikováno: 22.3.2018 15:39:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>