Reportáže, zajímavosti

V této rubrice jsou pro vás připravny zajímavé reportáže, výsledky výstav, soutěží a také videa z různých kynologických akcí.

Výsledky z výstav naleznete ZDE

Výsledky z kynologických akcí naleznete ZDE

Videa  z výcviku  z výstav   ze závodů a soutěží

Nově nás také najdete na YouTube

<<<123>>>

Voda, jak známo, nadnáší. A právě tohoto efektu úspěšně využívá aquaterapie – rehabilitační metoda, při které se pes pohybuje na pohyblivém podvodním pásu. Obrovskou výhodou je odlehčení těla a tím pádem snadný pohyb jinak bolestivých kloubů a oslabených svalů. Aquaterapie je vhodná nejen coby léčebná metoda psů s pohybovými obtížemi, zároveň ji lze s úspěchem využít i jako velmi efektivní kondiční trénink psích sportovců.
Zaujala vás aqauterapie a chtěli byste se o ní dozvědět víc? Byla by vhodná i pro vašeho miláčka?

Čtěte dále
Publikováno: 11.9.2013 12:33:04
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

„Jakmile pes … se nachází v dobrém zdravotním stavu a je schopný odejít do nového domova, je umístěn do nabídky útulku.“ – To je citace z webových stránek útulku. Buldočka Roxanka v době převzetí už nebyla schopna přijmout ani potravu, ani vodu, jak byla vyhladovělá. Byla v útulku několik měsíců (čekání na porod císařským řezem a kojení štěňat do věku sedmi týdnů) a za celou tuto dobu, jak je vidět, nedostávala denně ani ten přiděl granulí, který je nutný, aby pes nevypadal jako z koncentráku a byl schopný se normálně nažrat a napít.

Čtěte dále
Publikováno: 6.9.2013 9:07:36
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Věděli jste, že právě teď, na konci léta, vrcholí sezona hadů? A že možná i na vás a vašeho psa při toulkách přírodou může čekat nebezpečí v podobě zmije? Mysleli jste si, že zmiji bezpečně poznáte, protože má na zádech klikatou čáru? Omyl – zmije může být i celočerná!
Kde můžete narazit na zmiji? Kdy je pravděpodobné, že na vašeho psa zaútočí? Jak se jejímu útoku bránit a co dělat v případě uštknutí psa?

Čtěte dále
Publikováno: 2.9.2013 8:21:19
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Rozhodli jste se pořídit se štěně pro sportovní výcvik? V minulém díle jsme si na návštěvě u chovatele všímali chování  matky štěňat, nechali si štěňata oddělit podle povahy a věnovali se dále tak jen štěňatům námi vybraného pohlaví. Pokud se některé štěně stranilo, prchalo před námi, vykazovalo známky plachosti a výrazné nejistoty, případně se neustále choulilo ke svému chovateli, vyřadili jsme ho z našeho výběru. Pomocí hraček jsme si ověřovali hravost štěňat a jejich vytrvalost při hře.

Čtěte dále
Publikováno: 30.8.2013 11:05:05
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Se psem k moři – ano, ale co s sebou?

Tak v první řadě zajistěte očkování psa proti srdeční červivosti (podávají se i žvýkací tablety, ale ty působí až za měsíc). Také ošetření proti leishmanioze ve formě spot-on či obojku (popřípadě alespoň konzultace s veterinárním lékařem). Samozřejmostí je platné očkování proti vzteklině.

Čtěte dále
Publikováno: 29.8.2013 8:58:53
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Znáte tento vtip?

V ordinaci u zvěrolékaře sedí tři psí kluci – dobrman, bernardýn a doga - a povídají si, kdo s čím přišel. Dobrman: „ Já to mám blbý, jsem děsně ale děsně zlej, pokousal jsem páníčka, pokousal jsem jeho děti i figuranta na cvičáku a tak už toho naši mají dost a jdou mě nechat utratit.“ Všichni psi si hromadně povzdychnou.

Chcete znát pokračování vtipu?

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 27.8.2013 9:01:52
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Aquaterapie je unikátní a efektivní metoda veterinární fyzioterapie - jedná se o pohyb psa ve vaně s teplou vodou a pohyblivým podvodním pásem. Tato rehabilitační metoda je nepostradatelná při rekonvalescenci psů po ortopedických či neurologických operacích, coby kondiční trénink ji však s oblibou využívají i psí sportovci z nejrůznějších odvětví (dostihy, coursing, agility, flyball, frisbee atd.)

Čtěte dále
Autor: MP
Publikováno: 22.8.2013 0:00:01
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Pes a mládežník? A proč ne? Vynecháme-li kategorii malých dětí, kde je pes jen hračkou, je-li zájem mládežníka dlouhodobý a rodiče počítají s tím, že jej jsou schopni v péči o psa zastoupit, pak proč neobohatit jeho život o kontakt s živým, vnímavým a vše dávajícím tvorem? Podstatná je ale naše volba plemene či velikost a temperament křížence.  Tvrdím, že každý dostaneme toho psa, kterého právě potřebujeme. Vše má svůj smysl. Kdokoli, koho ve svém životě potkáme (ať již psa či člověka) nás může mnohé naučit, něco nám předat. Přesto v případě volby psa pro své dítě přemýšlejte a vybírejte dvakrát pečlivě. Vaše zodpovědnost je dvojnásobná.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 16.8.2013 9:01:23
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Chcete-li se věnovat nějakému kynologickému sportu, měli byste podle toho zvolit i plemeno. Standardně jsou pro sport nejvhodnější tzv. pracovní plemena, kde chovatelé dlouhodobě šlechtí nejen exteriér, ale především jejich povahové vlastnosti. To však ještě neznamená, že i s plemenem, které nepatří do seznamu pracovních plemen, se nemůžete některému kynologickému sportu věnovat. Musíte však počítat s možnými potížemi, které vás pak mohou při výcviku potkávat. Z vlastní zkušenosti vím, pokud se člověk stane fandou určitého plemene, zůstává jim nadále po celá desetiletí a to i přesto, že ví, že jím zvolené plemeno nepatří mezi plemena nejčastěji se objevující na mistrovských soutěžích. Musím říci, že takovým majitelům fandím a svým způsobem jejich zarputilost obdivuji. Byla by nuda, kdybychom na soutěžích pořád sledovali jen německé nebo belgické ovčáky.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 15.8.2013 8:52:38
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Je potřeba rozlišit proč pes vlastně štěká. Ono časté cukání s vodítkem a výkřiky typu – „mlč, proč štěkáš, fuj“, nepomohou ba naopak. Pes štěká více a více a navíc po podobných zásazích majitele ztrácí ochotu spolupracovat i schopnost koncentrace.  Pes může štěkat, protože je nejistý a pak je štěkot jakýmsi výkřikem o pomoc – zde pomáhá psa zaměstnat – dát mu povel např. sedni, lehni a z počátku si nevšímat případného štěkání, ale kontrolovat a chválit za dodržování polohy, odměňovat za snahu o oční kontakt. Psí nejistota totiž rychle mizí, pokud mu řekneme a dáme jasně najevo, co má dělat, nikoli jen zařveme, co dělat nemá!

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 14.8.2013 15:15:49
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže
<<<123>>>