Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Jen pár dní po MM ČKNO náhle odešel tento vyjímečný pes za Duhový most. Se svou majitelkou Jitkou Davídkovou se zúčastnil 4 velkých závodů, všude exceloval a upoutal na sebe zaslouženou pozornost. Třeba jako na MR IPO, kde předvedl nejlepší obranu (98 b.) a svým celkově 5. místem zde se tento souladný tým kvalifikoval na MS. Chester byl vyrovnaný pes, skvělý rodinný společník a velmi výrazný obranář...
R.I.P. Chester
Foto: Petra Fürstová

Čtěte dále
Publikováno: 13.7.2016 11:45:06
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Americký kontinentální střih je extravagantní a velmi efektní střih pudlů všech barev i velikostí. Pudlí miniaturka Bambulka, která nám stála modelem, je při výšce 21 cm váze 1,5 kg nestandardní a na výstavě byla vždy pouze v roli úsměv budícího maskota. „Kontinentál“ je vhodný pro špičkové jedince, což sice není případ fenky Bambulky, nicméně díky kvalitní srsti a dobrému formátu si ho může dovolit.

Čtěte dále
Publikováno: 11.7.2016 16:15:28
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: IX. skupina

České reprezentantky a reprezentanti podali na tomto závodě, který se konal ve dnech 7. – 10. 7. na Slovensku, opravdu výborné výkony a hned dva skončili na 1. místě!
Foto: K. Šinclová

Čtěte dále
Publikováno: 11.7.2016 10:45:03
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Ve dnech 7. - 10. 7. probíhá na Slovensku ve městě Čilistov agility závod European Open Junior. Držme našim juniorům palce!
Foto: H. Frimmelová

Čtěte dále
Publikováno: 8.7.2016 10:12:56
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Eva Mihalíková a její pes Can Work Bohemia Patrix zvítězili na letošním mistrovství klubu border kolií v kategorii IPO3. Kromě toho spolu mají spoustu úspěchů i podle národního zkušebního řádu a jistě o nich ještě uslyšíme.
Foto: V. Tvrdá

Čtěte dále
Publikováno: 8.7.2016 8:55:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Nejčastějším důvodem kastrace psů je u mnohých majitelů strach z nechtěného potomstva, důvodem jsou však i jiné příčiny, jako je nežádoucí chování některých psů (např. hypersexualita, agresivita, značkování, utíkání nebo toulání). Na druhé straně se řada majitelů obává, zda se kastrací příliš nezmění povaha psa, zda pes nebude obézní nebo nebude mít jiné zdravotní problémy. Mnozí mají strach z narkotizace a následného chirurgického zákroku. Především ze strany majitelů-mužů se setkávám s absolutním odmítáním představy, že by jejich miláček měl přijít o svoje mužství…

Čtěte dále
Publikováno: 6.7.2016 11:13:12
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Závod se konal ve dnech 1. - 3. 7. na fotbalovém hřišti v Rožnově pod Radhoštěm. Soutěžilo se na umělé trávě a posuzovali zde: Jose Luis Garcia (ES), Sascha Grunder (CH), Bernhard Hüppe (AT) a Mirja Lapanja (SI). Za zónách rozhodčím asistovala Michaela Bařinková.

Čtěte dále
Publikováno: 4.7.2016 12:29:38
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Milena Gerberová je majitelkou německé ovčandy Ajdy, která před dvěma lety přišla o část své přední nohy. Díky úspěšné veterinární léčbě a následnému sehnání speciální protézy se Ajda může dále radovat ze života a se svou paničkou dokonce i úspěšně skládá zkoušky z výkonu!

Čtěte dále
Publikováno: 4.7.2016 9:44:47
Kategorie: Výcvik a sport

Tento víkend proběhlo v České Třebové mezinárodní mistrovství ČKNO 2016 a k vidění byly skvělé a vyrovnané výkony. Titul mistra získal již potřetí Marek Černý se psem Extreme Orex Aykmar, a to se ziskem hned 100 bodů na stopě! Jeho poslušnost byla hodnocena 98 body a obrana pak 97 body. Druhé místo a res. CACT vybojoval Martin Pejša a Zea Aritar Bastet – 98/97/97 – 292 b., třetí stupínek pak patří Jitce Duffkové a psu Alex z Kristova – 98/96/94 – 288 b.

Čtěte dále
Publikováno: 4.7.2016 9:34:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Přesnou historii peruánského naháče se zřejmě nikdy nedozvíme. Již několik desítek let existují vedle sebe dvě teorie. Podle první jsou všechna nahá plemena příbuzná a mají původ v Asii, odkud se peruánský naháč dostal do Peru díky čínským osadníkům. Druhá verze říká o pouhé náhodě, při níž v různých částech světa vznikla bezsrstá plemena pouze hříčkou přírody.

Čtěte dále
Publikováno: 1.7.2016 10:04:55
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: V. skupina
<<<123>>>