Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Markétě Longauerové je pouze 18 let, ale se svou maliňačkou Jessi již oslavily nejeden úspěch na sportovním poli. Jejich největší vášní byl flyball. V době, kdy jsme připravovali tento rozhovor, jsme však netušili, že k Jessi bude osud krutý. 25. září bohužel uhynula ve věku pouhých 6 let na následky torze žaludku. Nám všem v redakci je to moc líto a tento rozhovor jí věnujeme jako vzpomínku.

Čtěte dále
Publikováno: 18.11.2016 13:20:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball

...rokem MEGA úspěchů našich kynologů. Potěšili mě i nové, mnohdy neznámé tváře na stupních vítězů stejně jako návrat „starých“ matadorů se psy novými. O drtivé většině akcí jsme u nás psali, či je v tomto čísle najdete. A přesto (anebo možná právě proto), že se blíží svátky označované jako svátky klidu, míru a pospolitosti, ráda bych napsala o tom, co mě opravdu trápí, bolí...

Čtěte dále
Publikováno: 18.11.2016 9:36:03
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Zima a Vánoce – obojí se nezadržitelně blíží a pro mnohé z nás to znamená stres doma i v práci a honička za dárky. Zvolněte tempo, nemusíte přece podléhat očekáváním jiných a mediálním „masážím“ o dokonalých svátcích, a najděte si čas na náš časopis. Dozvíte se mnoho aktuálních informací ze světa kynologie.
Téma měsíce je pro mnohé nad jiné aktuální: Co dělat při setkání s divočákem? Tři případy napadení psa divokým prasetem a vyjádření myslivce k tomu, jak jim předcházet.
Velký prostor dáváme oblíbenému plemenu měsíce – pudlovi, který je nejvariabilnějším plemenem v celé své říši díky své široké škále velikostí, barev a střihů.
Proč krmí BARFem chovatelka jezevčíků? A jak se žije se psem vozíčkářem? I na to najdete odpovědi v našem aktuálním čísle.
Co dělat se psem vynucujícím si štěkáním naši pozornost? To je otázka pro Františka Šustu.  Veterina otvírá téma onemocnění kožních mazových žláz a představíme i nemoc zvanou radium curvus.
Největší událostí uplynulých týdnů je bezesporu vítězství Václava Oušky i celkové vítězství našeho družstva na mistrovství světa německých ovčáků, a proto velká obrazová reportáž z této akce u nás nechybí. Přinášíme také reportáž z nejvyšší pracovní soutěže ohařů Memoriálu Karla Podhajského a z mistrovství mládeže stopařů.
Dalším dílem pokračuje seriál o treibballových hrách a pravidelný seriál o obranách se věnuje obraně psa při hlídání figuranta.
Rubrika Výstavy patří reportáži ze speciální výstavy švýcarských salašnických psů a prostřednictvím rozhovoru s úspěšným chovatelem a vystavovatelem jezevčíků Janem Buštou vás zveme na další ročník soutěže Šampion šampionů.
Nenechte si toto číslo ujít! V prodeji od pátku 18. listopadu!

Čtěte dále
Publikováno: 16.11.2016 10:08:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Standard charakterizuje gordonsetra jako „harmonického, proporcionálního a elegantního psa s liniemi těla plnokrevníka. Stavba těla je vyvážená a srovnatelná s výkonným loveckým koněm.“ Portrét plemene gordonsetr přinášíme v čísle 11, které je v prodeji pouze do čtvrtka 17. listopadu.

Čtěte dále
Publikováno: 16.11.2016 9:36:45
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: VII. skupina

V aktuálním čísle PPČ se Ladislav Mach věnuje záludnostem tohoto cviku při zkoušce nebo soutěži. „Po provedení revíru, vyštěkání a následném odvolání psa od figuranta čekáme v základním postoji na pokyn rozhodčího, abychom vyzvali figuranta k vystoupení z makety. Nikde není uvedeno, jakým způsobem figuranta vyzveme, ale rozhodně by to mělo být slušnou formou, např.: „Vystupte“. Pamatuji jednoho soutěžícího na mistrovství, který vyzval figuranta slovy „Vyjeď!“ Rozhodčímu se to pochopitelně nelíbilo a soutěžícího penalizoval za nesportovní chování.“

Čtěte dále
Publikováno: 15.11.2016 10:42:39
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Víte, co se skrývá pod názvem spondyloartróza? Jedná se o poměrně zákeřné onemocnění, které se často objeví jakoby z ničeho nic. Projevy tohoto onemocnění většinou zaznamenáme, až když je v pokročilé fázi a začne psa víc omezovat. Markéta Klanduchová má u svého australského honáckého psa s touto diagnózou vlastní zkušenost, nadále se však věnují agility.

Čtěte dále
Publikováno: 11.11.2016 8:27:50
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Opět jsme pro vás připravili oblíbený nástěnný plánovací kalendář plný fotografií psů různých plemen – i těch nepoznatelných. Psi odlišných barev, velikostí a povah ale mají společné to nejpodstatnější – srdce plné lásky a důvěry v člověka. Je jen na nás, zda mají svou lásku a důvěru skutečně komu dát. Kalendář je velmi praktický a je jistě i skvělým dárkem pro všechny, kteří si chtějí naplánovat své dny (nejen se psy), anebo se dívat na fotografie nejlepšího přítele člověka, kterým pes dokáže bezesporu být. Kalendář můžete dostat ZDARMA!

Čtěte dále
Publikováno: 10.11.2016 15:49:19
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Nezapomenutelná Mikulášská besídka pro psy. Jediná svého druhu v ČR.
Už jste se někdy zúčastnili psí Mikulášské? Znají se vaši čtyřnozí parťáci osobně s Mikulášem? Dostali vaši hodní psíci dáreček od Anděla? Pozval Čert vaše psí zlobivce na prohlídku pekelné říše? Pokud jsou vaše odpovědi NE, tak neváhejte dorazit. O tohle nemůžete své chlupáče ochudit.

Čtěte dále
Publikováno: 10.11.2016 8:56:54
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Představme si následující situaci: krásný mladý retrívří kluk plný energie stojí s majitelkou nedaleko rybníka. Paní má v jedné ruce hračku, kterou pes vyloženě miluje a byl by ochoten jít za ní kamkoliv, jen ne do vody. „Vždyť jsi zlatý retrívr, ty máš vodu milovat!“ říká si nahlas majitelka a snaží se psa dostat za hračkou k břehu rybníka a dále do vody. Jenže tenhle pes, jinak veselý a hravý tvor, vždy asi tak pět metrů od břehu začne být opatrný a chová se, jako by cesta k vodě byla ta největší zrada a past na ubohé zvíře. Tak začíná problém, jehož řešení bude hledat František Šusta v č. 11 našeho časopisu, které je ještě v prodeji.
Ilustrační foto: J. Strachallová

Čtěte dále
Publikováno: 9.11.2016 8:51:03
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Otevřené mistrovství mládeže a juniorů českého klubu německých ovčáků se konalo ve dnech 4. – 5. 11. v ZKO Velešín u Letiště. Ředitelem mistrovství byl pan Ing. Jiří Novotný. Posuzovali zde rozhodčí Václav Petrášek (stopy), Milan Zborka (poslušnost) a Ing. Jana Hořejší (obrana). Jako figurant zde působil Jan Böhm. Soutěž byla vypsána v kategoriích IPO-VO pro psovody do 15 let, ZVV1 a IPO1 pro psovody do 18 let a IPO2 pro psovody do 21 let. Díky malému počtu přihlášených účastníků se však kategorie IPO-VO neuskutečnila.

Čtěte dále
Publikováno: 8.11.2016 13:24:38
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>