Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s. vás srdečně zve na mikulášskou besídku, která se uskuteční v sobotu 28. listopadu ve svém výcvikovém areálu v Praze 5 u hotelu Golf.

Čtěte dále
Publikováno: 12.11.2015 12:52:32
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Pocahontas je fenka stará 3,5 měsíce, osadnická všehochuť připravená rozdávat lásku své rodině.

Pocahontas, domácky Poky, je rozkošná princezná hledající milující domov. Je velmi aktivní a hravá. Miluje hry, bláznění a mazlení.
Je vhodná především pro aktivní lidi. Taktéž je vhodná do bytu nebo k domu, kde bude mít celoroční přístup dovnitř. V dospělosti by měla být středně veliká. Nachází se v dočasné péče v Ružomberoku (Slovensko).

Čtěte dále
Publikováno: 10.11.2015 18:50:07
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Briard je jedním ze čtyř francouzských ovčáckých plemen. O jeho stáří a původu se vedou spory, nicméně každý milovník tohoto plemene rád připomíná kroniku Albérika de Trois-Fontaines, podle níž ovčáckého psa podobného briardovi choval již Karel Veliký. Slavná je i středověká pověst o psovi zavražděného rytíře Aubreyho de Montdidier, který pomstil smrt svého pána označením vraha a vítězným soubojem s ním. Ve vchodu do katedrály v Montdidier (dnes je tam radnice) a na malbě na zámku v Montargis se nachází vyobrazení velkého dlouhosrstého psa, který nese znaky briarda.

Čtěte dále
Publikováno: 10.11.2015 18:05:07
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: I. skupina

Při koupi kalendářů se zákazníci na Slovensku mohou obracet na firmu MAGNET PRESS Slovakia.

Čtěte dále
Publikováno: 9.11.2015 16:24:36
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Modročerný jazyk a spousta volné kůže, to se člověku vybaví při vyslovení slova ŠARPEJ. Někomu jeho vzezření připadá nepřirozené, jiní jej naopak považují za velice atraktivní. Vzhled je ale jen jedna stránka psí osobnosti, a tak jsme poprosili chovatelku Ladislavu Fišerovou, aby nám prozradila, co se za exotickým šarpeje zjevem skrývá. A v obsáhlém rozhovoru jsme se o tomto plemeni a o životě s ním dozvěděli opravdu mnohé… Jaký je tedy šarpej v běžném životě?

Čtěte dále
Publikováno: 9.11.2015 15:24:01
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

Tak jako každý rok, i letos patřil víkend 4. a 5. září svátku pracovních psů, a to v Eindhovenu v Holandsku. Jde o mistrovství holandského KNPV, jehož zkušební řád je považován za nejtvrdší zkušební řád pro služební psy. To, že tomu tak skutečně je, dokazuje i účast všech významných ozbrojených složek celého světa, jako byli zástupci Ministerstva obrany USA, ozbrojené složky Izraele, Číny, Japonska, Ruska a mnoha dalších států… Co je to KNPV?

Čtěte dále
Publikováno: 9.11.2015 15:19:05
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Hledáme touto cestou pomoc pro křížence ovčáka Lorda. Je necelé 2 roky starý a na svět kouká jen zpoza mříží kotce ve sběrných surovinách. Je nešťastný, trpí, pláče... Neví, co je to proběhnout se po měkké zelené trávě, neví, co je to procházka lesem... Žije v nepřetržitém hluku prací ve sběrně, klid má jen v noci. Hledáme milující domov se zahradou, domov, kde ho majitelé budou milovat a mazlit... Je hodný, zpočátku malinko nedůvěřivý. Potřeboval by někoho, kdo by ho vše naučil a kdo by mu ukázal, jak krásný dokáže život být... Prosím o sdílení, musíme mu co nejdříve najít rodinu, moc tam trpí...

Čtěte dále
Publikováno: 5.11.2015 8:17:27
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Z rozhodnutí předsednictva ČMKU ze dne 22. 10. 2015 si majitelé psů budou žádosti o mezinárodní tituly C.I.B. (Mezinárodní šampion krásy – pouze pro plemena, která nepodléhají povinně pracovní zkoušce) a C.I.E. (Mezinárodní výstavní šampion) zasílat sami na FCI.

Čtěte dále
Publikováno: 4.11.2015 9:15:14
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mistrovství dobrmanů dle zkušebního řádu IPO 3 se konalo 24. října v Praze.

Čtěte dále
Publikováno: 4.11.2015 7:56:52
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Ve dnech 31. října a 1. listopadu se konalo mistrovství České republiky v BL ČR ÚP Staňkov - Otěšice.
Rozhodčí byl Karel Nedvěd a Vladimír Košťál.

Čtěte dále
Publikováno: 4.11.2015 7:36:58
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
<<<123>>>