Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Již 5. ročník tohoto závodu se konal 1. 10. v ZKO Kolín Borky podle SKS TART. Soutěžilo se v kategoriích ZMT, T1, T2, OPT1 a ve speciální kategorii zadržení na ringo za ztížených podmínek. Závod posuzovali Jan Komárek a Zdeněk Babor. Figuranti závodu byli Radka Sekerová a Ladislav Kašpar, ředitelem závodu pan Roman Záliš.

Čtěte dále
Publikováno: 14.10.2016 18:45:49
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: TART

Možná i tak by se mohla přejmenovat naše pravidelná rubrika, kde vám představujeme nemocné, přesto aktivní psy a hlavně jejich majitele, kteří se nezalekli, nevzdali… V novém čísle našeho časopisu č. 10 (pozor již jen týden v prodeji!) vám představíme příběh fenky chodského psa a její majitelky. Jak začal? „Chováte určité psí plemeno, váš úspěšný chovný jedinec již stárne a tak si plni očekávání necháte ze svého odchovu jeho nástupce, který by v chovatelské linii pokračoval. A navíc se s ním chcete aktivně věnovat různým aktivitám a … A ono to nevyjde – vámi vyvolený nástupce má zdravotní problém.“

Čtěte dále
Publikováno: 14.10.2016 9:06:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Již tento víkend 15. - 16. 10. se v ZKO Žamberk v areálu zimního stadionu Pod Černým Lesem a v jeho okolí uskuteční mistrovství České republiky mládeže stopařů. Vedoucím akce je pan Ivan Vrkoč, rozhodčími pan Jiří Čákora a Jaromír Hlaváč.

Čtěte dále
Publikováno: 14.10.2016 8:49:35
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Podzimní neděle dne 9. října patřila na cvičišti ZKO Rakovník soutěžícím v obedienci. Sešlo se na 23 pejsků /3 závodníci se omluvili ze zdravotních důvodů/ různých ras, velikostí a z různých končin: z Chebu, Bíliny, Staré Boleslavi, Prahy aj. Závodilo se ve 4 kategoriích od úplných začátečníků přes kategorii OBZ, OB1 a nakonec OB2.

Čtěte dále
Publikováno: 13.10.2016 12:30:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Obedience

Psí škola Vrtichvost pořádá v neděli 27. listopadu ve FAJN parku v Chlumci nad Cidlinou 1. ročník noseworkového závodu týmů Fantomas. Nosework je relativně nový a velmi rychle se rozšiřující psí sport. Nosework, jak již název vypovídá, spoléhá především na psí čich. Nosework simuluje praktické využívání psů, kteří hledají např. drogy, cadaver, akceleranty atp. Vzhledem k tomu, že je to volnočasová aktivita, využívají se civilní pachy skořice a pomerančové kůry. Používat nos je pro psy velmi přirozené a tak se v noseworku setkáváme s velkým množstvím různých plemen.

Čtěte dále
Publikováno: 13.10.2016 10:09:08
Kategorie: Výcvik a sport

„Velmi často se setkávám s představou, že trénink cestou pozitivního posilování je vlastně jen rafinovanější způsob dávkování jídla, že středobodem všeho je pamlsek, a pokud nefunguje, trenér-pozitivkář si bere na pomoc lepší pamlsek nebo větší hlad. Ale s něčím takovým už z podstaty pozitivního tréninku nelze souhlasit“, píše ve svém novém příběhu František Šusta.

Čtěte dále
Publikováno: 12.10.2016 10:12:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Toto mistrovství se konalo v SK Roudnice na stadionu Pod Lipou ve dnech 7. - 9. 10. 2016. Mistrovství posuzovali Jiřina Máčková a Petr Pupík. Běhalo se na umělé trávě. Mistrovství bylo rozděleno na děti a juniory.

Čtěte dále
Publikováno: 10.10.2016 18:12:42
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Psi loveckých plemen často končí v rukou nemyslivců – a je to logické. Často jde o vzhledově velmi atraktivní plemena, atletické psí krasavce, na nichž hrají svaly, až je radost pohledět, zvlášť když se rozeběhnou. A pokud mají štěňátka navíc modré oči jako malí výmaráčci, je „hotovo“. Pak je tu poměrně velké množství psích plemen, u kterých laik ani netuší, že jsou také lovecká (kokršpaněl, jezevčík, bígl) – a mnohdy o jejím loveckém původu netuší ani jejich majitelé…

Čtěte dále
Publikováno: 10.10.2016 15:58:52
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Na speciální výstavu svatobernardských psů, která proběhla v sobotu 10. září 2016 v Žamberku, zavítali chovatelé a vystavovatelé z pěti zemí (Česká republika, Estonsko, Dánsko, Rakousko a Slovinsko). Katalog nabízel 55 jmen svatobernardských psů. Téměř všichni přihlášení se dostavili a byli předvedeni. Posuzování se ujal český rozhodčí p. Otakar Vondrouš.

Čtěte dále
Publikováno: 10.10.2016 15:30:31
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Získat vysokoškolský diplom není hračka. Své o tom vědí i asistenční, signální, vodící a doprovodní psi „made by Helppes“. Svého slavnostního promočního slibu se dočkají po téměř ročním náročném výcviku. V tento slavnostní den veřejně přislíbí „službu“ svému pánu – člověku s handicapem.

Čtěte dále
Publikováno: 10.10.2016 15:00:16
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie
<<<123>>>