Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Shar-pei club ČR pořádá ve dnech 12.-14. června v Roudné víkendové setkání příznivců plemene spojené se dvěma klubovými výstavami.

Čtěte dále
Publikováno: 14.5.2015 13:49:28
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Výstava Crufts je vrcholem všech výstav psů po celém světě, vždyť žádná jiná se netěší takovému věhlasu jako právě tato výstava konající se od roku 1891 v anglickém Birminghamu. Čeští zástupci zde se svými psími šampiony krásy již pár let nemohou chybět – a ve světové elitě patří k těm, kteří mnohdy promění své naděje v prestižní tituly. Ale možná daleko více je být někdy „u toho“… Jak Crufts prožívali někteří naši vystavovatelé, si můžete přečíst v novém čísle našeho časopisu č. 5, které je právě nyní v prodeji.

Čtěte dále
Publikováno: 14.5.2015 11:14:02
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

V novém dílu seriálu našeho časopisu, konkrétně v tom novém v č. 5, vám autorka návodného seriálu a úspěšná závodnice v dogdancingu Irena Ištvánková představí další dva cviky – poklonu a prosení. Pochopení a osvojení obou pozic psem je tak, jako u všech ostatních cviků, velmi individuální. Někteří psi je pochopí už během několika prvních tréninků, jiným to bude trvat o něco déle. Obě pózy ale rozhodně přidají vaší dogdancingové sestavě na atraktivitě a budete s nimi sklízet divácký úspěch.

Čtěte dále
Publikováno: 14.5.2015 11:09:24
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Ve dnech 7. až 10. května se v Písku uskutečnil světový šampionát belgických ovčáků Worldchampionship, který se koná ve čtyřech disciplínách: agility, poslušnost, mondioring a IPO. V disciplíně IPO vyhrál R. Gerlach se psem Ole vom Holzhäuset Flur, druhý skončil náš M. Plecháček a Antrax Ostraryka, a třetí opět náš P. Foltyn a Auzzy Ostraryka.

Čtěte dále
Publikováno: 11.5.2015 16:29:57
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mondioring

Ve dnech 1. až 3. května se v Srbské Kamenici konalo XIV. Mistrovství republiky obranářů ČR SKS TART. MR se konalo jako soutěž jednotlivců v plném rozsahu zkoušky OPT3 s možností zapsání zkoušky při splnění podmínek ZŘ TART. Podmínkou účasti byl členství v SKS TART a splněná zkouška T2 nebo OPT2.

Čtěte dále
Publikováno: 11.5.2015 16:23:16
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

S mondioringem máme u nás asi všichni spojené belgické ovčáky variety malinois. Magdaléna Janíková se svým beaceronem Floretem ale již dokázali nejen svými výkony, ale i vítězstvím na mezinárodním závodě, že beauceron a mondioring jdou dohromady! A to přesto, že nad Floretem mnozí figuranti klasického výcviku lámali pomyslnou hůl, jako nad nezvladatelným psem… Jaká byla jejich cesta? To jsme se zeptali majitelky i figuranta, se kterým se mondioringu věnují…

Čtěte dále
Publikováno: 11.5.2015 13:47:38
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mondioring

Ve dnech 25. a 26. dubna proběhl v Rozvadově první roční soutěže "O pohár KCHJ ČR". Tato nová klubová soutěž vznikla jako přípravná soutěž pro Evropský pohár. Evropský pohár má svá specifika hlavně v práci na barvě a v hlasitosti. Výcviková rada zvolila variantu s hlasitostí v umělé noře. Důvody jsou jasné. Zorganizovat soutěž s hlasitostí na stopě zajíce je čím dále tím obtížnější.

Čtěte dále
Publikováno: 7.5.2015 16:23:26
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

V sobotu 18. dubna se v Netolicích konala klubová výstava foxteriérů obou variet. Posuzování přijal francouzský rozhodčí a prezident francouzského Foxterrier Clubu Antoine Callais.

Čtěte dále
Publikováno: 7.5.2015 16:21:11
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Letošní kvalifikace na MS FCI, EO a Mistrovství ČR v agility odstartovaly již tradičně kvalifikační závody v Děčíně. Úspěšný loňský ročník, kvalitní povrch a překážky letos přilákal rekordní počet účastníků. Na start se jich nakonec postavilo více než 350! Tedy o 100 víc, než v loňském roce…

Čtěte dále
Publikováno: 7.5.2015 15:03:49
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

O víkendu se konala Mezinárodní výstava Prague Expo Dog v pražských Letňanech, na kterou bylo přihlášeno přes dva a půl tisíce psů všech plemen.

Čtěte dále
Publikováno: 7.5.2015 14:44:09
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP
<<<123>>>