Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Klub švýcarských salašnických psů pořádá v sobotu 27. května v areálu ATC Knížecí rybník v Zárybničné Lhotě u Tábora klubovou výstavu velkých švýcarských salašnických psů bez zadávání titulu klubový vítěz a speciální výstavu bernských, entlebušských a apenzelských salašničkých psů. Posuzování přijali rozhodčí J. Jandová, S. Ylä-Mononen, J. Janda, H. Davenport-Wilis, M. Václavík a G. Ridarčíková.

Čtěte dále
Publikováno: 3.4.2017 14:10:15
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
Smutná zpráva

Hynek Procházka odešel tiše po delší těžké nemoci. Věčný optimista, vždy dobře naladěný, kamarádský a také neskutečně pracovitý člověk.
Chovatelská stanice rotvajlerů Holubí dům je známa svými odchovy nejen u nás, ale i v zahraničí, nejen díky exteriérovým vlastnostem, ale zejména svými pracovními vlohami.
Zdroj: ČKS

Publikováno: 3.4.2017 9:03:14
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

O první dubnovém víkendu se bude konat několik zajímavých akcí, na které vás srdečně zveme.

Čtěte dále
Publikováno: 31.3.2017 10:29:07
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Pes nejvěrnější přítel,z.s. vás srdečně zve na II. ročník srazu „adopťáčků“ v neděli 21. května 2017 od 11 do 17 hodin na hřišti ve Vesci u Prahy
Čeká vás příjemně strávený den ve společnosti úžasných pejsků, kteří svůj život neměli jednoduchý, ale díky našemu spolku našli ten nejúžasnější domov v milujících rodinách. Setkáte se nejen s našimi bývalými svěřenci, ale také s těmi, kteří na své vysněné páníčky teprve čekají.

Čtěte dále
Publikováno: 30.3.2017 10:36:09
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Přesně tak zněl úkol pro Pavlu Balajkovou, autorku našeho fotoseriálu „Jak naučit…“ Podle nás zadání splnila na jedničku, a tak díky jejímu materiálu zvládne naučit psa obíhání (nejen) kužele snad každý!
„Kužel je super pomůcka pro mnoho her se psem. Dnes jej můžete zakoupit skládací, lehce přenosný a tak jej nevyužijete jen venku, ale třeba i doma k zabavení psa při vzájemné spolupráci a hře. Takže vzhůru na KUŽEL!“

Čtěte dále
Publikováno: 29.3.2017 15:27:06
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

O víkendu 25.-26. března se konal historicky první seminář v České republice zaměřený na Tolling testy, který uspořádal Toller klub CZ. Trenérem a rozhodčím byl pan Sverker Haraldsson (SE), který je oficiálním rozhodčím a trenérem pro Tolling testy ve Švédsku. Semináře se zúčastnilo 12 trénujících týmů a diváci z řad majitelů, chovatelů a příznivců plemene.

Čtěte dále
Publikováno: 28.3.2017 11:35:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Jaro a pejskařská sezona je tady (omlouvám se některým musherům – těm ta pravá končí) a právě vaše fotografie z prvních stop nás inspirovaly k začátku nového seriálu o stopování. A u schopností psího čenichu zůstaneme i v dalších nových seriálech – o mantrailingu a noseworku. Co si pod těmito cizími slovy představit? Nové možné aktivity pro vás a vašeho psa, která vám představíme právě v tomto čísle.

Najdete v něm spoustu zajímavostí, ale nikoli odpovědi na vaše otázky, které jste mi poslali a o nichž přemýšlím…

 

Vy si tedy myslíte, že psí puberta neexistuje? 

Opravdu nevím, co by ona puberta měla být za období psího života – a bylo by toto období u všech psů všech plemen stejné? A čím a proč by mělo být způsobeno? Jak prokázáno? Víte, potkávám opravdu mnoho lidí, kteří ve chvíli, kdy se ke mně řítí jejich pes nereagující na přivolání, volají: „On je v pubertě!“ Přičemž za půl roku, za rok ve stejné situaci volají ti stejní lidé to samé. To už ale jejich pes neposlouchá, protože má pro změnu špatné zkušenosti z doby oné puberty, kdy jej nějaký cizí pes pokousal. Dle páníčků u psa tak vzniklo doživotní trauma opravňujícího ho třeba k vrčení či dokonce napadání druhých psů… Anebo si vzpomenou, že takhle se chovala vlastně už maminka, tatínek a celé příbuzenstvo jejich psa.

Je přece přirozené, že malé štěně stejně jako malé dítě postupem času objevuje svět. Mnohdy pak zjistí, že ten svět je prostě zajímavější než vy a vaše reakce ho utvrdí v tom, že vy počkáte až se proskotačí. Záleží „jen“ jak ho umíte zaujmout, pochválit, ale i jasně dát hranice. Jako celý život se psem je i toto objevování o podstatných věcí, na které tak často mnozí  obklopeni metodami jiných, pozitivním posilováním i snahou být stále onen alfa  jedinec zapomínají – je to DUVĚRA, RESPEKT a LÁSKA.

 

Čtěte dále
Publikováno: 27.3.2017 13:21:02
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V novém čísle PPČ máme pro vás už tradičně soutěž Poznáte plemeno, a je na vás poznat plemeno na obrázku, který je na straně 97. Napište nám nejpozději do 4. dubna a můžete vyhrát zdravý a chutný palmsek k nakousnutí Let´s Bite.

Čtěte dále
Publikováno: 27.3.2017 12:51:50
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Chcete se o ně podělit s kamarády? Prosím, mějte na paměti, že články zveřejněné v časopise jsou našim majetkem a NELZE je tedy kopírovat, zveřejňovat a šířit bez našeho souhlasu. A není pravdou, že pokud uvedete autora a zdroj, můžete otisknou cokoli - to opravdu NIKOLI. Můžete uveřejnit pouze to, co dovoluje autorský zákon v případech tomu vyjmenovaných (a to jde JEN o citace). Stejnou nepravdou je tvrzení: "Otiskuji to, abych mohl článek kritizovat, což autorský zákon povoluje…" NIKOLI. Zákonná licence v autorském zákoníku povoluje použít JEN část textu k následnému zpracování v kritickém díle - tím má na mysli díla vědecká, odborná.

Čtěte dále
Publikováno: 24.3.2017 14:08:24
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Na základě vynikajících výsledků české sportovní kynologie v roce 2016 rozhodlo Předsednictvo ČKS uskutečnit vyhodnocení reprezentačních výsledků a ocenit ty nejlepší z nejlepších čestným uznáním, finančními odměnami a propůjčením čestných titulů. Akce se uskutečnila 3. března 2017 v Hotelu Astra Srby, nedaleko Kladna.
Akce proběhla v příjemném prostředí za účasti nejen oceněných, ale i jejich partnerů a několika členů předsednictva ČKS. Celý večer se nesl ve velmi přátelském duchu.

Čtěte dále
Publikováno: 24.3.2017 11:54:32
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>