Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Akční leták DO PSÍ MISKY. Platnost letáku od 18.5. – 24.5.2017 nebo do vyprodání zásob.

Čtěte dále
Publikováno: 18.5.2017 10:29:30
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dovolujeme si vás pozvat na 8. ročník vrcholné soutěže majitelů asistenčních psů „Mistrovství České republiky ve výkonu asistenčních psů 2017“ a 13. ročník vrcholné soutěže majitelů vodících psů o mistrovský „Pohár Českého kynologického svazu ve výkonu vodicích psů 2017". Obě soutěže jsou pořádané pod záštitami Ministerstva práce a sociálních věcí a Městské části Praha 5.

Čtěte dále
Publikováno: 11.5.2017 9:33:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

„Pachový čtverec je vytyčený prostor samém počátku stopy, kde vytváříme správnou pachovou spojitost a učí psa koncentraci, klidnému vyhledávání a posiluje motivaci psa ke stopování samému.“ A právě pachový čtverec bude tématem našeho nového návodného seriálu – začínáme stopovat se psem! A pozor - tato metoda pachového čtverce není jen pro štěňata, ke čtvercům není špatné se vracet i později!
Co budeme tedy potřebovat? Jednu tyčku označující začátek stopy a tři pomocné (drát, jehlice, cokoliv, co nám pomůže vědět, kde máme hranice čtverce, ale nebude až tak nápadné pro psa), pamlsky. Mnoho z vás si řekne: proč pomocné tyčky? Ty nám pomůžou vyšlapat přesně čtverec. Pro toho, kdo to nikdy nedělal, může být obtížné přesně dodržet hranice čtverce. Většinou s tím je problém, a proto je lepší mít takové chytré pomocníčky. Geometrie má různé tvary a viděla jsem jich už při šlapání čtverců hodně, bohužel některé neumím ani pojmenovat. Čtverec to nebyl, tím jsem si jistá…. To říká v úvodu Hana Vymazalová, autorka tohoto nového seriálu v č. 5.

Čtěte dále
Publikováno: 9.5.2017 12:02:52
Kategorie: Výcvik a sport

Pražský krysařík Guliver z Fideláku majitelky Sabiny Benešové složil 30. dubna stopařskou zkoušku FPr3 (!) a získal 86 bodů ze 100. Obsah zkoušky FPr3: cizí stopa 600 kroků dlouhá, 5 úseků, 4 lomy, 3 předměty, nejméně 60 minut stará, čas k vypracování 20 minut. Gratulujeme!

Máte doma úspěšného malého stopaře anebo slavíte podobné sportovní úspěchy s netradičním plemenem? Pochlubte se nám! Rozhovor s majitelkou Gulivera najdete v čísle 7!

Foto: I. Remetová

Čtěte dále
Publikováno: 9.5.2017 11:33:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Objevili jste stránky Chrtů v nouzi a nyní uvažujete o adopci některého z nabízených pejsků? Dříve než jim napíšete nebo zavoláte, přemýšlejte, prosím, chvíli nad následujícími řádky.
Nyní jste možná plní emocí a máte velkou potřebu pomoci některému z pejsků, vyrvat ho z nedobrých podmínek, poskytnout mu svou náruč a zkrátka a dobře ho zachránit, ale prosím, snažte se chvíli klidně přemýšlet a své rozhodnutí pomoct některému z ohrožených chrtů domyslet do důsledků. Možná to teď nebude znít pěkně – jste však skutečně připraveni mít svou náruč otevřenou také za týden, měsíc, rok či pět let?

Čtěte dále
Publikováno: 4.5.2017 10:47:42
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

„Výcvik pachových prací obecně má svá neměnná pravidla, ale u mantrailingu jsou přece jen určitá specifika, která je třeba vzít v úvahu. Před několika týdny navštívil náš tréninkový víkend zkušený policejní psovod, který se pachovými pracemi intenzivně zabývá, a metoda mantrailingu ho velmi zaujala. Zavzpomínal přitom na vyprávění starších instruktorů z policejních výcvikových středisek, kteří jim vysvětlovali například dostihovou stopu využívanou u pohraniční stráže, policejní výcvik před několika desítkami let, kdy jejich biblí byla kniha pana Eise, nebo dodnes fungující TART. Našel tak mnoho společných činností, které se policejní psovodi opětovně snaží aplikovat do výcviku pátracích psů. Shodu jsme našli v tom, že prioritní roli při výcviku hraje rozvoj motivace, koncentrace a pravidelnosti, kde pes postupně získává jistotu v tom, co umí a dělá. Postup od jednoduchého k složitějšímu platí všude a pořád. Podstatný rozdíl, který si však policisté většinou nemohou dovolit, je čas. V čem jsme ale tedy našli ten největší rozdíl?" I tak zní jedna z mnoha otázek, kterou si v novém článku nejen o mantrailingu klade Luboš Satora. A v novém čísle PPČ 5 přináší i DESATERO, které by měl znát každý psovod, nejen ten věnující se mantrailingu!

Čtěte dále
Publikováno: 3.5.2017 11:37:40
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Víte, že kolenní kloub patří k nejsložitějším kloubům v těle psa, který může být postižen celou řadou patologických stavů. Jedním z nich je vykloubení neboli luxace pately. A právě patela je naše téma číslo 1 v novém čísle Pes přítel člověka č. 5, které je stále ještě v prodeji! Víte, jaké jsou klinické příznaky podle stupně postižení? Jak rozdělujeme postižení pately?

Čtěte dále
Publikováno: 3.5.2017 11:10:39
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Máme mistra světa! A českému týmu patří stříbro!

Na proběhlém mistrovství světa belgických ovčáků v německém Halle stála na stupínku nejvyšším skvělá dvojka – Honza Böhm a jeho modrý parťák Forny ze Soutoku Sázavy! Český tým ve složení CZ 01 Petr Foltyn a Auzzy Ostraryka, CZ 02 Jan Böhm a Forny ze Soutoku Sázavy, CZ 03 Martin Plecháček a Antrax Ostraryka, CZ 04 Jiří Čejka a Ciara Meggan Bohemia, CZ 05 Pavel Hrobař a Al Campo Graf Czech a CZ 06 Michaela Krupková navíc vybojoval úžasné druhé místo! Gratulujeme a děkujeme!

Publikováno: 2.5.2017 12:49:40
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Rubrika Výživa psa se u vás těší velké oblibě, a jsme za to rádi. Věříme, že tak můžeme přinést přínosná a objektivní fakta a tím pomoct i vám s výživou vašeho psího parťáka. A navíc jsme si pro vás připravili zajímavou novinku – u článku majitele či chovatele s názvem Jak krmíme my najdete i vyjádření odborníka – MVDr. Milana Štourače, který je navíc dlouholetým chovatelem německých dog a právě téma výživa je jeho velkým koníčkem. Čí jídelníček komentuje v novém čísle našeho časopisu č. 5, které je nyní v prodeji? Jídelníček bude patřit dvěma anglickým buldokům!

Čtěte dále
Publikováno: 28.4.2017 10:09:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mistrovství světa belgických ovčáků probíhá právě nyní v Halle (Německo) a Českou republiku reprezentuje opravdu skvělý tým!
CZ 01 Petr Foltyn a Auzzy Ostraryka, CZ 02 Jan Böhm a Forny ze Soutoku Sázavy, CZ 03 Martin Plecháček a Antrax Ostraryka, CZ 04 Jiří Čejka a Ciara Meggan Bohemia, CZ 05 Pavel Hrobař a Al Campo Graf Czech, CZ 06 Michaela Krupková a Elwis Lebensborn.

Jak si zatím naši vedou?

Čtěte dále
Publikováno: 28.4.2017 9:40:11
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>