Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Tento agility závod proběhl v neděli 21. srpna na cvičišti Kynologického klubu Ostrava - Poruba. Jako rozhodčí zde působil pan Tomáš Glabazňa. Díky spoustě sponzorů, mezi nimiž byl i časopis Pes přítel člověka, se účastníci mohli těšit na krásné a hodnotné ceny.
Foto: L. Ďurická

Čtěte dále
Publikováno: 24.8.2016 10:29:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Tragická autonehoda v africkém Kongu ukončila život dobrovolníka organizace Save-Elephants Matúše Jankoviče a českolipské feny Camy, která v Česku prošla výcvikem na vyhledávání kontrabandu z afrických zvířat. Nehoda se stala při návratu ze záchranné mise.

Čtěte dále
Publikováno: 23.8.2016 10:20:39
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dnes se psy často jezdíme autem, ať je to na veterinu, výstavy, soutěže, závody nebo jen tak na výlet. Bohužel, často nemyslíme na jejich, a mnohdy ani na svou bezpečnost, natož na dopravní předpisy…
Psi jsou na volno, sedí vedle řidiče na sedadle spolujezdce, či jsou přivázáni pouze naoko. Majitele k tomu mnohdy vedou různé důvody: pes v kleci štěká, nebo má nejraději, když může koukat z otevřeného okénka… Důvodů je mnoho, ale proč ohrožovat bezpečnost sebe, spolucestujících, psa a ostatních účastníků silničního provozu? Pes se může leknout, zpanikařit, a neštěstí je na světě. Dnes již existuje spousta různých produktů pro přepravu psa.

Čtěte dále
Publikováno: 23.8.2016 9:36:58
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tato otázka možná napadla mnohé při pohledu na stupně vítězů na MR IPO v Roudnici, kde na prvním místě stanul tým pro drtivou většinu diváků naprosto neznámý – Vladislav Glogar a Ghandi from Mike´s Place…

Ghandi from Mike´s Place se narodil 8. 2. 2012, jsou mu tedy pouhé čtyři roky a již jste dosáhli tak prestižního vítězství. Co se vám vybaví při vzpomínkách na vaše společné začátky?

Čtěte dále
Publikováno: 19.8.2016 9:44:47
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Sportovní klub Děti severu pořádá o víkendu 17. - 18. září 10. ročník tradičního canicrossového závodu Okolo Hradce v areálu Biřička v Hradci Králové.

Čtěte dále
Publikováno: 18.8.2016 13:24:09
Kategorie: Výcvik a sport

Snímky do obou fotosoutěží nám posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz v minimálním rozlišení 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou. Vybrané odměníme.
Soutěžní fotografie najdete zde:

Čtěte dále
Publikováno: 18.8.2016 12:56:56
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Opět jsme pro vás připravili oblíbený nástěnný plánovací kalendář plný fotografií psů různých plemen – i těch nepoznatelných. Psi odlišných barev, velikostí a povah ale mají společné to nejpodstatnější – srdce plné lásky a důvěry v člověka. Je jen na nás, zda mají svou lásku a důvěru skutečně komu dát. Kalendář je velmi praktický a je jistě i skvělým dárkem pro všechny, kteří si chtějí naplánovat své dny (nejen se psy), anebo se dívat na fotografie nejlepšího přítele člověka, kterým pes dokáže bezesporu být. Kalendář můžete dostat ZDARMA!

Čtěte dále
Publikováno: 18.8.2016 9:28:54
Kategorie: Výcvik a sport

Prázdniny končí, ale dovolená pro mnohé pejskaře právě začíná. Jistě tak ocení naše rady ohledně rizik z přehřátí, koupání v přírodních vodách či cestováním autem za hranice všedních dní. Plemenem měsíce je jeden z nejkrásnějších loveckých psů – Curly coated retrívr, kterého obliba u nás stále stoupá. Opět přinášíme kromě portrétu plemene i rozhovory s chovateli a výcvikáři. Materiál od Františka Šusty o etologii rozebírá další z mnoha modelových situací, tentokrát o tom, jak „vysvětlit“ psovi, že se nemusí bát kapání do uší. Rubrika Výživa je opět o BARFu a praktických zkušenostech s touto metodou krmení. Máme za sebou dva velké závody v agility a přinášíme reportáže i rozhovory s účastníky European Open ve francouzském Houdainu a European Open Junior ve slovenském Čilistově. Klasický výcvik pokračuje seriálem o obranách – vysvětlíme si rozdíly v obranách u jednotlivých stupňů IPO, a ke slovu se dostává legenda mezi výcvikáři německých ovčáků Josef Králík, mistr ČR IPO3 Vladislav Glogar i vicemistryně ATIBOX v IPO3 Kateřina Racková. Představíme vám mladé pejskaře v novém videu, najdete také reportáž z dogtrekkingového závodu Bloody Walk a zjistíte, jak vypadá výcvik vodní záchranařiny ve Francii. Korunu všemu dává druhý díl reportáže ze světové výstavy v Moskvě.
Zářijové číslo září na stáncích už tento pátek!

Čtěte dále
Publikováno: 18.8.2016 9:21:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dlouholetá praxe v salonu ukázala, že většina majitelů dlouhosrstých psů má s údržbou srsti problémy. Na vině je volba nevhodných nástrojů, špatná technika, dlouhé intervaly mezi česáním a malá nebo žádná trpělivost. Velké procento běžných majitelů domácích mazlíčků není schopno srst svého psa udržovat v dobrém stavu a přivádí ho do salonu zacuchaného, třebaže se majitel dušuje, že ho pravidelně češe.

Čtěte dále
Publikováno: 17.8.2016 14:20:12
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: IX. skupina

ZKO Chrudim pořádá o víkendu 8. - 9. října dogtrekkingový závod "Panstvím knížete Auersperga", který je součástí seriálu mistrovství ČR.

Čtěte dále
Publikováno: 16.8.2016 14:41:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogtrekking
<<<123>>>