Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Klub chovatelů jezevčíků uspořádal ve dnech 15. - 17. srpna v Horní Bělé jubilejní 20. ročník všestranné pracovní soutěže pro jezevčíky všech rázů Memoriál Rudolfa Kristla.

Čtěte dále
Publikováno: 21.8.2014 13:32:35
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

S malými šeltiemi plnými energie se velmi často můžeme setkat na agility parkuru či flyballové dráze, ale ani výcvik poslušnosti jim není cizí. Eva Chmelíková se rozhodla se svým psem
Deliquentem z Ďáblovy studánky zajít ještě dál a úspěšně se věnuje nejen sportovní kynologii, ale i velmi obtížnému záchranářskému výcviku.

Čtěte dále
Publikováno: 19.8.2014 7:42:39
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Ve dnech 15. - 17. srpna se ve Zlíně - Mladcové konalo Mistrovství ČR mládeže a juniorů 2014 a soutěžilo se v kategoriích ZVV1, ZVV2, IPO2 a IPO3.

Čtěte dále
Publikováno: 18.8.2014 16:29:42
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

V pátek 15. srpna se v bezbariérovém pobytovém středisku společnosti PROSAZ na Bučilech u Líchov konal závod asistenčních psů. Zúčastnilo se ho celkem 11 týmů psovod a pes. Devět týmů tvořily osoby s těžkým handicapem a jejich asistenční psi.

Čtěte dále
Publikováno: 18.8.2014 16:06:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Faraonští psi patří k těm nejstarším plemenům, která se nám dodnes dochovala. Traduje se, že se předkové těchto psů proháněli po nádvořích antických paláců zejména v Egyptě, jak již jejich název napovídá. Dnes však je zemí jejich původu krásná Malta, kde se stále využívají jako lovci králíků. Díky svému vyvinutému loveckému pudu a vysoké rychlosti a hbitosti jsou faraonští psi skvělou volbou i pro dostihy či coursing. Pro tento vznešený sport se rozhodli i manželé Petr a Zuzana Smrčkovi, jejichž fena Bekure Mahi Wai Wad letos dosáhla prestižního ocenění Dostihový vítěz 2013.

Čtěte dále
Publikováno: 18.8.2014 9:38:14
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy

Můj pes je zlatý, ale na vodítku neustále štěká na všechny psy, které potkáme, asi žárlí, že jsou na volno, a chce si hrát, ale mě vůbec nevnímá… Co s tím?

Tak zněl dotaz čtenářky pro Františka Šustu, na který odpovídá v obsáhlém a velmi srozumitelném materiálu v č. 8 časopisu Pes přítel člověka. „Existuje mnoho různých způsobů štěkání, a já nevím, o který typ jde u vás. Může to být skutečně výzva ke hře, ale také snaha psy zastavit – to bohužel nelze z dotazu zodpovědně určit. Štěkání na vodítku na ostatní psy je velmi častá záležitost a řadu případů (ne všechny) dokáže trojúhelník stresu dobře vysvětlit. Řekněme, že váš pes má nějaký důvod se ostatních psů bát. V takovém případě pro něj cizí pes představuje stresor (stresový podnět), který je tím silnější, čím je pes blíž. Pokud je váš pes na volno, je schopen sílu stresoru ovládat tím, že při příliš rychlém přibližování psa ustoupí nebo nějak jinak v klidu přibližování zpomalí. Tak získá čas, aby si stihl na stresor zvyknout a pak sám svolil k přiblížení. Na volno má tedy odpovědi na všechny čtyři otázky stresového trojúhelníku. Ale která odpověď mu chybí na vodítku? Ano, nemá odpověď na STOP, protože má omezený prostor pro ústup. A tak si odpověď najde sám – je jí vrčení, kterým psy zastaví. Tím, že to zafungovalo, se chování posílí, a příště to udělá znovu. A tak se s dalšími setkáními toto chování víc a víc posiluje."

Čtěte dále
Publikováno: 15.8.2014 7:42:11
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Co uvidí běžný nezaujatý divák v dnešním výstavním kruhu v zemích, spadajících pod FCI? Světlým výjimkám se předem omlouvám! Už po nástupu do kruhu psi obvykle nestojí v řadě bokem k rozhodčímu, ale část z nich hledí z kruhu ven a posuzovateli ukazují třeba zadek. Někdy ani to ne, protože za psem našponovaným mimo kruh stojí ještě zapřený vystavovatel, takže rozhodčí vlastně vidí jeho pozadí. Tzv. double handling čili upoutávání pozornosti psa mimo kruh jinou osobou, FCI na svých mezinárodních výstavách přímo zakazuje, ale u boxerů to na jejich speciálních a klubových výstavách mnohdy neplatí.

Čtěte dále
Publikováno: 14.8.2014 9:36:59
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

V prvním díle našeho seriálu o záchranářském výcviku jsme se věnovali výběru vhodného plemene pro záchranařinu. Pro usnadnění výběru toho pravého štěňátka – budoucího záchranáře – z chumlu roztomilých chlupatých kuliček vám nyní přinášíme jeden z možných testů.

Čtěte dále
Publikováno: 13.8.2014 9:20:41
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Letošní Světová výstava je za námi. Byla pro vás úspěšná? Přinesli jste si z Finska některý z prestižních titulů? Pochlubte se nám! Pošlete nám na redakce@pespritelcloveka.cz fotografii vašeho úspěšného jedince. Rádi jej zveřejníme v časopise i na našem webu.

Čtěte dále
Publikováno: 12.8.2014 15:14:55
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Evropská výstava European Dog Show, která se koná ve dnech 23. - 26. října v Brně, se pomalu blíží.

Poslední uzávěrka přihlášek je 24. srpna!

Čtěte dále
Publikováno: 12.8.2014 10:34:54
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP
<<<123>>>