Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Téma naší nové videosoutěže bylo „Dítě či junior a jeho pes“. Jména vítězů z čísla 5 najdete v časopise na straně 66. A pokračujeme dál na téma Šikovný junior!

Čtěte dále
Publikováno: 22.4.2016 13:58:35
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Poznáte plemeno na fotografii? Napište nám na fotosoutez@pespritelcloveka.cz.

Čtěte dále
Publikováno: 21.4.2016 15:42:40
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Plemenem na tento měsíc je méně rozšířený slídič s krkolomným jménem kooikerhondje, který si však získává oblibu i u nás jako společenský nebo aktivní sportovní pes. Tématem měsíce i úvodníku jsou příběhy nemocných psů s PP a častá otázka – je průkaz původu zárukou zdraví psa? A víte, jaká nebezpečí pro štěně ukrývá naše zahrada? Kolik rostlin je například pro psy jedovatých? To se dozvíte v článku Ráj to na pohled, ale…  Pokračujeme v rozhovoru o výživě a BARFu. Náš autor a etolog František Šusta přináší řešení na první pohled složitého problému u labradora, který je posedlý aportem. Na jaře začíná věčný boj s klíšťaty, a my vám přinášíme návod, jak s nimi zatočit. Najdete i příběhy čtenářů, kteří mají zkušenosti s torzí a dilatací sleziny a žaludku. V rubrice Agility se dozvíte, co dělat, když psa skákání přes překážky nebaví, a jak se vybírá česká reprezentace. V soutěži dogdancingu pří výstavě Crusts zaznamenala Česká republika mimořádný úspěch. Pokračujeme ve čtení z knihy Dr. V. Eise Pachové práce služebních psů, v seriálu o obranách v nácviku revírování a v seriálu i treibballu v nácviku ovladatelnosti psa na dálku. 125. výročí věhlasné a legendární výstavy Crufts vám přinášíme ve velkém reportu Libušky Brychtové i dvou dalších účastníků z ČR.
Nenechte si toto číslo ujít! Od pátku na stáncích!

Čtěte dále
Publikováno: 21.4.2016 9:33:24
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Máte možnost! Do našeho archívu sháníme tato plemena:
belgický ovčák groenandel
norwich teriér
sealyham teriér
velšteriér

Čtěte dále
Publikováno: 19.4.2016 17:47:14
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

(Ne)Vysnený pes
Už asi 2 roky som mamu nabádala na ďalšieho psa ku Lane. O Lane som už písala v minule.

Čtěte dále
Publikováno: 19.4.2016 16:37:28
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Duben

Druhá výběrová soutěž na M ČR IPO se konala ve dnech 16. – 17. dubna v ZKO Třeboň.
Soutěž posuzovali Jiří Kolář (stopy), Jiří Vychodil (poslušnost) a Martin Pejša (obrany). Figurovali Milan Římek a Václav Kuncl, jako náhradník byl zvolen Jiří Mach.
Výběrové soutěže se celkem zúčastnilo 42 psovodů, ale limit zkoušky se podařilo splnit pouze 19 z nich. Vedoucím VS byl pan Ing. Jan Lacina.
Ilustrační foto

Čtěte dále
Publikováno: 18.4.2016 18:38:52
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Výběrová soutěž se konala v sobotu 16. dubna v ZKO Zbraslav. Vedoucím akce byl pan Václav Kaskoun. Závod posuzovaly Markéta Dvořáková a Miroslava Flamichová. Figurovali Daniel Paleček a Vladimír Opršál. Nemalou zásluhu mají i kladeči stop, kterými byli Karel Mošnička, Pavel Holec a Robert Fagoš.

Čtěte dále
Publikováno: 18.4.2016 13:46:52
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Historicky první halový závod v treibballu se konal v jezdecké hale v Brně v sobotu 16. ledna a zúčastnilo se ho hned neuvěřitelných 34 závodních týmů ze tří zemí!

Foto: B. Stoklasová

Čtěte dále
Publikováno: 18.4.2016 10:18:25
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

S úsměvem jde všechno líp, a naši psi se také umí smát, usmívat i chechtat, zkrátka projevovat radost svojí nezaměnitelnou obličejovou mimikou.
Snímky svých psích kamarádů o velikosti 300 kB a více nám spolu se svým jménem a poštovní adresou posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 30. května. Vybrané odměníme.

Čtěte dále
Publikováno: 18.4.2016 7:57:44
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Květen

„Neznám citlivější, jemnější a hravější zvíře. Na jedné straně má vlastnosti bojovníka a štváče, na straně druhé dušičku až dívčí jemnosti. Spojuje v sobě velikost a hrdost šlechtice, pružnost šermíře, krásu a statečnost dohromady. Tak, jak se k doze chováte, takového psa budete mít. Doga nikdy nezapomene a těžko odpouští." J. Podhorský

Čtěte dále
Publikováno: 15.4.2016 10:33:36
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina
<<<123>>>