Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Český dog racing klub vás zve na měřený trénink, který se bude konat v neděli 29. května od 9 hodin v ZKO hloubětín. trénink je určen jak pro nováčky, tak začátečníky i profíky v tomto sportu.

Čtěte dále
Publikováno: 17.5.2016 15:28:59
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Součástí mistrovství belgických ovčáků FMBB je i mistrovství tohoto plemene v agility. Česká výprava se sice neprobojovala na stupně vítězů, ale do finále postoupilo 5 českých týmů, což je velký úspěch.
Ilustrační foto: M. Trauškeová

Čtěte dále
Publikováno: 17.5.2016 12:37:10
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Další výběrová soutěž na mistrovství České republiky v ZVV3 se konala se dnech 14. - 15. května v ZKO Rožmitál pod Třemšínem. Výběrovou soutěž přijeli posuzovat rozhodčí Vladimír Nedvěd (obrany), Jiří Čákora (stopy), Bc. Stanislav Beníšek (poslušnost) a Renata Machová.
Na obranách figurovali Vladimír Opršál a Vojtěch Filip, náhradníkem byl Tomáš Louda.
Vedoucím celé akce byl pan Jiří Holec.

Čtěte dále
Publikováno: 16.5.2016 14:48:29
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Věhlasná a legendární výstava psů, zapsaná i do Guinessovy knihy rekordů, slavila nejen půlkulaté jubileum a první čtvrtinu druhé stovky ročníků, ale prostřednictvím Kennel klubu (obdoba naší ČMKU) propagovala především zdravé a šťastné psy bez ohledu na plemeno či vlastnictví rodokmenu. Pro nás osobně se akce dostala na hranici „dospělosti“, poprvé jsme totiž s manželem Crufts navštívili už před osmnácti lety, dvakrát jsem si tu se svými čínskými chocholatými psy i zasoutěžila a naposledy jsme sem zavítali před osmi lety. Co se za tu dobu změnilo? Na co se stále můžete spolehnout? Jaký byl letošní ročník našima očima?

Čtěte dále
Publikováno: 16.5.2016 14:17:59
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

V novém čísle PPČ č. 5 vám představíme dalšího majitele, který se svým psem postiženým dysplazií kyčelního kloubu nejen žije plnohodnotný život, ale i aktivně cvičí, sportuje… Takže – sportovat s  dysplazií? Proč ne! Takový je názor Lenky Kašparové, majitelky chodské fenky Bory Zelený kámen, která se s námi podělila o svoji zkušenost. Bora se i se svým těžkým stupněm dysplazie kyčelních kloubů (DKK 4/4) věnovala sportovní kynologii a složila v ní řadu všestranných zkoušek.

Čtěte dále
Publikováno: 16.5.2016 14:14:01
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

V neděli 8. května se konal Den šiperky. Akce měla velký ohlas a sešlo se na ní přes 73 šiperek, což je vskutku úžasné.

Čtěte dále
Publikováno: 16.5.2016 13:43:56
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: I. skupina

Neváhejte a přidejte fotku svého čtyřnohého miláčka na téma "To žeru!"

Čtěte dále
Publikováno: 16.5.2016 12:35:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Světový pohár FMMB, který se konal od 11. do 15. května ve Francii, je za námi. České týmy zde podaly skvělé výkony, ze kterých mohou mít opravdu radost. Čtyři z nich se dokonce probojovaly až do TOP 20 týmů.

Foto: J. Vait

Čtěte dále
Publikováno: 16.5.2016 9:57:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Začátkem roku jsem byla požádána, zda bych nemohla vypomoci s organizací v kruhu na Klubové výstavě českých teriérů, která se měla konat v Ostravě na výstavišti Černá louka při Národní výstavě psů. S radostí jsem přijala, stát pro změnu na výstavě v jiné roli než vystavovatel nebo rozhodčí je pěkná výzva. A tak jsem v neděli 10. dubna 2016 s očekáváním nastoupila jako vedoucí kruhu.

Čtěte dále
Publikováno: 16.5.2016 8:56:17
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Dnes, poslední den Světového poháru FMBB IPO, startovali za český tým Tomáš Taubner, Petr Foltyn, Martin Plecháček, Honza Böhm, Michaela Kuncová a Markéra Maňáková.
Ilustrační foto: M. Trauškeová

Čtěte dále
Publikováno: 14.5.2016 14:27:56
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>