Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Moravskoslezský klub chovatelů collií a sheltií pořádá v sobotu 22. srpna 2015 v areálu SDH - Hasičská zbrojnice Ostrava - Kunčičky speciální výstavu kolií a šeltií se zadáváním titulů CAJC, CAC ČR a Vítěz speciální výstavy 2015.

Čtěte dále
Publikováno: 20.8.2015 12:50:45
Kategorie: Chovatelské kluby spolupracující
Rubrika: I. skupina

Historie Chesapeake bay retrívrů se odvíjí od dvou štěňat, zachráněných ze ztroskotané lodi poblíž pobřeží Marylandu. Pes se jmenoval Sailor a fena Canton. Byli popsáni jako plemeno Newfoundland, ale daleko spíše šlo psy plemene nazývaného malý novofundlanďan, vodní pes sv. Jana nebo St. John´s labrador, což jsou všechno synonyma pro psy, ze kterých pocházejí všechna plemena retrívrů. Tito dva zakladatelé chovu nebyli pravděpodobně nikdy kříženi mezi sebou, ale byli kříženi s místními psy typu španělů a honičů.

Čtěte dále
Publikováno: 20.8.2015 8:49:59
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: VIII. skupina

Jack bez PP se narodil 14. 10. 2009 a hledá nové páníčky.
Nikdy nebyl konfliktní vůči psům, ale po poslední špatné zkušenosti, kdy se ho druhý pes v domácnosti rozhodl zabít, není jisté, jak bude reagovat. S dětmi také vycházel vždy dobře. Poslední 3 roky žil s důchodci, tak bude potřeba trocha důslednosti, ale je to pohodový pejsek. Díky tomu, že už to není žádné praštěné štěně, nevyžaduje nějaké extrémní blbnutí. Miluje procházky přírodou a aportování čehokoli.

Čtěte dále
Publikováno: 17.8.2015 16:48:35
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Odpověď nejen na tuto otázku najdete v rozhovoru s Josefem Škůrkem, který vám přinášíme v PPČ č. 8, které je ještě v prodeji. A jaká je vlastně stručná historie velškorgi pembroke coby pasteveckého plemene?

Čtěte dále
Publikováno: 14.8.2015 7:37:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

„Již víme, že jakákoli změna síly stisku má svoji příčinu, a pokud ke změně stisku dochází, neměli bychom tuto skutečnost přejít bez povšimnutí. Při kousání na místě se nedostatečná síla zákusu nemusí výrazně projevit. Projeví se však v okamžiku, kdy pes kouše na pohybujícího se figuranta. A to tím více, čím rychleji pes naskočí na rukáv nebo klínové kousadlo. Nad příčinou je zapotřebí se včas zamyslet a této skutečnosti přizpůsobit výcvik.“ A právě to jsou témata článku mistra sportu, Ladislava Macha v PPČ č. 8.

Čtěte dále
Publikováno: 12.8.2015 7:26:44
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

„Jejich VIP revírem byla louka ve stínu a horko bylo vražedné. Zabavit 37 psů a přes 50 lidí – na to je odhodlaný tým „Cihlis-blogu“.

Ve dnech 3. - 6. července se konal již 6. sraz „Cihlis blogu“ věnovaný nejen bordeauxským dogám. Letošní výběr místa po předchozích krkonošských lokalitách padl na moravské území, a to na rekreační středisko Vysoké pole u Dětřichova. Už krátce po příjezdu jsme věděli, že to byla výborná volba a že tady nejspíš nejsme naposledy. Ubytovaní jsme byli v chatkách s kapacitou 7 lidí, ale běžně jsme mohli být s našimi miláčky i v menším počtu, pro větší pohodlí.

Čtěte dále
Publikováno: 11.8.2015 15:20:48
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

To je téma našeho úvodního materiálu, kdy vás postupně provedeme zkouškami. A představíme si zrovna i postupovou zkoušku 1. stupně divize F – Freestyle. Jaký je jejich obsah? Co nesmíme při přípravě na zkoušku opomenout? A naučíme vás i nový cvik!

Čtěte dále
Publikováno: 10.8.2015 15:21:19
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Klub chovatelů a přátel ruských černých teriérů pořáda ve dnech 4.-6. září v lesním penzionu Podmitrov klubové setkání spojené s klubovou a speciální výstavou.

Čtěte dále
Publikováno: 7.8.2015 11:16:13
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Klub asijských a ruských ovčáckých plemen pořáda o víkendu 5. a 6. září ve Zbraslavi u Brna klubovou a speciální výstavu.

Čtěte dále
Publikováno: 7.8.2015 11:14:08
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Našim reprezentantům s agility pro letošní rok jsme položili tyto otázky:
1) Jaký je váš názor na systém výběru reprezentace na MS?
2) Jak často se svým psem trénujete a máte nějaký tréninkový plán?
3) Existuje nějaký váš vysněný pes (plemeno, barva aj.), kterého si jednou chcete pořídit?

Čtěte dále
Publikováno: 7.8.2015 11:02:37
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
<<<123>>>