Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Dovolujeme si vás pozvat na seminář na téma Výživa psů, Potravinové alergie u psů a Syrová strava - jak na to, který se uskuteční 19. dubna v Českých Budějovicích pod záštitou Katedry Zootechnických a veterinárních disciplín a kvality produktů.

Čtěte dále
Publikováno: 8.4.2014 11:07:42
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 5. dubna se v Kolíně – Sendražicích konala Klubová výstava anglických mastifů, kterou posuzoval italský rozhodčí V. Parmiciano.

Čtěte dále
Publikováno: 7.4.2014 12:35:17
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

V čísle 4 našeho časopisu jsme přinesli fotoreportáž krásných černobílých fotografií známého fotografa Františka Dostála s názvem "Jak se fotí psí příběh".

Zároveň vás zveme na výstavu jeho dalších fotografií, která se uskuteční od 25. dubna do 6. července v Tereziánském křídle Pražského hradu.

Čtěte dále
Publikováno: 7.4.2014 12:20:33
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Jára Cimrman se podílí na výcviku již šestého psího pomocníka.
„Můžete o tom vést diskuzi, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžete dělat.“


V úterý 1. dubna se v Žižkovském divadle Járy Cimrmana odehrálo benefiční představení „Švestka pro Helppes“. Zakoupením vstupenky na toto představení diváci přispěli na výcvik dalšího psího pomocníka. Asistenční a signální psi pro lidi s různými typy handicapů nejsou dotováni státem. Žadatelé o psího pomocníka jsou tedy pro možnost získání takovéto živé kompenzační pomůcky plně závislí na dárcích, sponzorech, grantových řízeních, výtěžcích veřejné sbírky, zasílání dárcovských SMS a také výtěžku benefičních akcí, jako je právě tato.

Čtěte dále
Publikováno: 7.4.2014 11:49:04
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V novém čísle našeho časopisu jsme zkusili opustit klasické portréty plemene a využili unikátních černobílých fotografií a postřehů třeba z roku 1903.

Jaká byla její cesta v průběhu století? Unikátní staré fotografie a texty nás překvapí svojí nadčasovostí ... 

Čtěte dále
Publikováno: 3.4.2014 11:09:41
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: I. skupina

Jezevčíci vždy patřili mezi oblíbená plemena, a i když se o nich tvrdí, že se jim v tvrdohlavosti občas nikdo nevyrovná, jsou skvělými společníky a zdatnými pomocníky myslivců. A jak se můžeme přesvědčit, i úspěšnými pracanty nejen na poli sportovní kynologie, ale i coursingu a v agility! Jak pracovat s jezevčíkem nám napoví paní Mgr. Blanka Kyselová, která společně se svou jezevčicí Ájou objevuje krásy světa sportovní kynologie.

Čtěte dále
Publikováno: 3.4.2014 10:53:32
Kategorie: Výcvik a sport

Interklub Orient pekinéz a japan-chin vás srdečně zve na Speciální výstavu, která se bude konat v neděli 1. června v pensionu Český statek v Dolních Počernicích.

Uzávěrka přihlášek. 10. května

Čtěte dále
Publikováno: 3.4.2014 8:34:23
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Dlouhosrstou kolii, původně pastevecké plemeno, dnes u ovcí vídáme čím dál méně. Tím se však nenechala odradit Emília Vránová. Se svým psem Amorem mio New Marton alias Chyrem se aktivně věnuje pasení, i na poli klasické kynologie skládá jednu zkoušku za druhou a dokazuje tím všestrannost kolie.

Čtěte dále
Publikováno: 2.4.2014 13:26:22
Kategorie: Výcvik a sport

Kolie podobná všemi milované Lassie byla dětským snem mnoha generací a dlouho o ní snila i Lucie Andrysíková. Pak přišel ten pravý čas si ji pořídit a tehdy zjistila, že kolie podobné té vysněné se u nás nechovají…

Čtěte dále
Publikováno: 2.4.2014 13:14:43
Kategorie: Ostatní

Půvab a noblesa - to je skotský ovčák, neboli kolie dlouhosrstá, plemeno na tento měsíc a námět na novou fotosoutěž. Fotografie s tímto plemenem o velikosti nejmíň 300 kB spolu s vaším jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 15. dubna. Nejzajímavější snímky odměníme plánovacím kalendářem.

Čtěte dále
Publikováno: 2.4.2014 12:54:23
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Duben
<<<123>>>