Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Máte west highland white teriéra a upravujete jeho srst? Pošlete nám foto! Připravujeme materiál o nevýstavní úpravě srsti tohoto plemene a uvítáme vaše názory na výstavní i nevýstavní úpravu.

Ilustrační foto: K. Čermáková

Čtěte dále
Publikováno: 3.2.2016 12:38:05
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: III. skupina

Znáte to – při prohlídce si projdete trasu parkúru, nevidíte v ní žádný problém, přijdete na start se psem, rozběhnete se, a… A v ten moment nevíte, kam máte pokračovat, a tak improvizujete, a konečný výsledek stojí za starou bačkoru. Přitom jste si trasu parkúru minimálně 3x prošli… Tak proč to zase nevyšlo? To je téma prvního materiálu agility Elišky Panáčové v druhém čísle letošního roku Psa. A jaké zvolila druhé téma? Seskakuje váš pes ze zóny dřív, než by měl? Přemýšlíte, jak zónové překážky správně a spolehlivě naučit?
A co jsme ještě v novém čísle pro vyznavače agility připravili? Jména nových A3 šampionů, termínový kalendář a také rozhovor s prima trenérkou.

Čtěte dále
Publikováno: 2.2.2016 14:53:54
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

V minulém čísle jsme začali představením nové sportu - treibball - a rozhovorem s Lucií Zavoralovou. Číslo 2 přináší pravidla a vysvětlení, co treibball vlastně je.
Je treibball skutečně „pasení míčů“?

Čtěte dále
Publikováno: 2.2.2016 13:28:37
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Máme tu další příspěvek do soutěže! Dnes nám napsala Monika Grofčíková.

Volám sa Monika a mám 18 rokov. Momentálne študujem už tretí rok na SOŠ v Banskej Bystrici odbor podnikanie v chovoch spoločenských, cudzokrajných a malých zvierat. Vlastním 2 psov: takmer sedemročnú slečnu jorkšírkeho teriéra Lanku a desaťmesačnú pubertálnu beštiu kríženca rás nemecký ovčiak, zlatý retríver a slovenský hrubosrstý stavač menom Ziva.

Čtěte dále
Publikováno: 2.2.2016 7:58:20
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Únor

A co vy? Umíte si ještě hrát? :)

Čtěte dále
Publikováno: 1.2.2016 8:03:12
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Máme tu další krásné video, tentokrát od Nely Tomanové! Co nám k videu napsala?

 

Čtěte dále
Publikováno: 30.1.2016 18:03:14
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Leden

V novém čísle PPČ, které je právě v prodeji, najdete poznávací soutěž. Správnou odpověď na otázku, které plemeno je na fotografii, nám pošlete na redakce@pespritelcloveka.cz. První tři nejrychlejší se správnou odpovědí už od nás dostali nástěnný kalendář, ale všechny ze všech správných odpovědí budeme v pondělí 8. února losovat. Co můžete vyhrát?

Čtěte dále
Publikováno: 29.1.2016 15:13:10
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Na velikosti nezáleží… Co vy na to?

Čtěte dále
Publikováno: 29.1.2016 12:22:58
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Než vyrazíte na první jarní stopy, možná uvítáte trochu nikoli nudné teorie na téma stopování. V čísle 2 PPČ vyšel úvodní díl stopování podle Dr. Viléma Eise. Proč právě podle knihy (bohužel, dnes pro mnohé neznámé) tohoto autora?
Je mi smutno, když vidím, že jde psovodům mnohdy jen o to udělat krásné „kolečko“ se žrádlem a pak jít dál a dál, ale činí tak jen na základě obrazů ve své hlavě, vzpomínek, jak to dělal jejich výcvikář. Ale o stopě, o faktorech, které ovlivňují práci psa na stopě, nemají ani zdání. Nudná teorie prý není potřeba. Inu, ale číst jste se také museli naučit, viďte?

Čtěte dále
Publikováno: 28.1.2016 12:59:30
Kategorie: Výcvik a sport

Majitelé psů, kteří se onemocněním či úrazem stali psy s hendikepem, často řeší tuto situaci mnohem víc než pes sám… Pes, stejně jako všichni živí tvorové s výjimkou člověka, ale žije TEĎ a TADY! Neřeší, nehroutí se, nelituje, prostě žije…

Čtěte dále
Publikováno: 28.1.2016 12:54:22
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>