Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Pejsek na fotografii a mnoho dalších čeká na své nové majitele v nově vznikajícím útulku Naděje pro čtyři packy, který najdete na adrese Opřetice 64E, okres Benešov. Útulek byl založen za účelem pomoci opuštěným pejskům a kočičkám v nouzi. Od roku 2015, kdy se jeho majitelé přesunuli do domu na samotě, pracují usilovně na tom, aby rozšířili kapacitu útulku a vybudovali příjemný útulek i se zahradou pro jeho svěřence. Prostředí útulku přímo vybízí k procházkám.

Čtěte dále
Publikováno: 20.12.2016 10:04:41
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Vzduchovky pro malé i velké – speciál Střelecké revue

Přesně před deseti lety vyšel jeden z prvních speciálů Střelecké revue s názvem Vzduchovky. Setkal se s velkým čtenářským ohlasem; tištěná verze byla záhy zcela vyprodána a zájemci stále ještě kupují verzi elektronickou.
Nový speciál „Vzduchovky pro malé i velké“ je logickým pokračováním toho prvního. Technická stránka volně prodejných zbraní na vzduchový nebo obecně plynový pohon se od té doby vyvíjela revolučním způsobem a v návaznosti na celosvětový boom jejich prodeje geometrickou řadou roste nabídka různých typů.
Speciál je od 12. 12. k dostání v prodejnách tisku.

 

Publikováno: 12.12.2016 11:59:52
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Darujte pod stromeček předplatné titulů Pražské vydavatelské společnosti. Dárkový certifikát najdete v posledním letošním vydání Pes přítel člověka č. 12, které je právě v prodeji.
Pes přítel člověka je nejstarší a nejčtenější český kynologický časopis. Jeho skladba témat jde napříč všemi oblastmi kynologie a oslovuje jak zkušené chovatele a vystavovatele, tak i aktivní sportovce-kynology a majitele psů. Časopis má pravidelné rubriky. Obsáhlý portrét plemene je psán vždy zkušeným chovatelem a doplněn rozhovory s lidmi, kteří o daném plemeni mají opravdu co říci. Veterinární témata jsou psána srozumitelně a patří k velmi oblíbeným částem časopisu. Své nezastupitelné místo v něm mají příběhy našich čtenářů. Pravidelně přinášíme i tyto rubriky: agility,dogfrisbee, canicross, coursing či dostihy, flyball, canisterapie, klasický vycvik, materiály věnované majitelům loveckých psů, záchranářský výcvik, pasení, tanec se psem a mantrailing. Každý měsíc zveřejňuje aktuální reportáže z vrcholových akcí u nás i ve světě jak z oblasti výcviku, tak výstav. Pravidelně se v něm objevuje i nabídka psů z útulku. Pes přítel člověka je o tom, jaký život se psem skutečně je!

Čtěte dále
Publikováno: 9.12.2016 15:28:31
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Přinášíme vám tipy na vánoční dárky pro vaše blízké. Darujte pod stromeček zajímavou knížku od vydavatelství PLOT a BB/art. Nové knižní publikace přinášejí další novodobé poznatky o životě psů a jejich soužití s člověkem. Dozvíte se odpovědi na mnoho otázek o psí duši, cítění a vnímání, o nových možnostech výcviku a výchovy a hledání porozumění u svého psa. Nenechte si ujít následující zajímavé knižní tituly a udělejte radost sobě i svým blízkým nejen o Vánocích.

Čtěte dále
Publikováno: 9.12.2016 15:20:04
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Podrobný průběh se znalostí pro nás tak úspěšného mistrovství světa WUSV a skvělé fotografie - to již neodmyslitelně patří k reportáži Petry Fürstové. Najdete ji v aktuálním čísle PPČ č. 12. Věděli jste, že letos na tomto prestižním mistrovství bojovalo o tituly 129 závodníků z 19 zemí z celého světa? Každá země vysílá své zástupce po kvalifikačních podmínkách své země. Bohužel jediný zástupce ze státu Trinidad a Tobago nedostal ani šanci ukázat svého psa, protože mu ho letecká společnost neposlala. Pro ČR poslední roky platí pravidlo pěti nejlépe umístěných psovodů na mistrovství ČR NO – MMČKNO.

Letos nás reprezentovalo družstvo ve složení:
CZ1 – Marek Černý a Extreme Orex Aykmar (Mistr ČKNO 2016)
CZ2 – Martin Pejša a Zea Aritar Bastet
CZ3 – Jitka Duffková a Alex z Kristova
CZ4 – Václav Ouška a Qvido Vepeden
CZ5 – Patrik Heinzke a Dorota Anilorak

(náhradníkem byl Ing. Aleš Kičmer & Ego Hurčák)

Čtěte dále
Publikováno: 8.12.2016 11:40:59
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Psí šikula Denis hledá nový domov

Šikovný pejsek Denis hledá milujícího majitele. V útulku Sokolov na ranči Vránov o něj zatím nikdo neprojevil zájem, a tak si udělal výlet do Prahy na dogdancing zkoušku. Jak mu to šlo, se můžete podívat zde: https://www.facebook.com/ZachytneZarizeniProPsyNaRanciVranov/videos/946987812098653/
Provozovatel útulku: Veronika Fazekašová, Tel.: 775 868 649, webová stránka: http://utulek.sokolov.cz/

Publikováno: 8.12.2016 10:30:49
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Gabriela a Jaroslav Rádlovi jsou majitelé kříženečka Edíka, který kvůli svému zdravotnímu stavu skončil upoután na speciálním invalidním vozíku. I když péče o psího invalidu je o něco náročnější než o zdravého pejska, jeho majitelé to nyní považují již za samozřejmost. Edík si svůj život náramně užívá a dává naději majitelům dalších psích vozíčkářů.

Čtěte dále
Publikováno: 6.12.2016 12:18:28
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Pudl. Pes plný protikladů. Psíček do kapsy i impozantní velikán, černý i bílý, umolousaná koule i top model, vrcholový sportovec i gaučový povaleč, celebrita i proletář. Je jednoznačně nejvariabilnějším plemenem v celé psí říši – velikostí,
škálou barev srsti a především možnostmi její úpravy. A málokdo tuší, že stejně jako je různorodý jeho vzhled, je různorodé i jeho využití.

Foto: K. Stonišová

Čtěte dále
Publikováno: 2.12.2016 13:08:54
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: IX. skupina

Divoká zvířata jsou obyčejně plachá a člověku či obytným zónám se většinou vyhýbají. Pokud jsou však přemnožená anebo z různých důvodů ztrácejí přirozenou plachost, může dojít ke střetu s člověkem nebo domácím zvířetem, jak se stalo nedávno v lokalitě Černý Most v Praze. Tři případy, z toho dva skončily tragicky. Kdo je viníkem? Přinášíme vám příběhy majitelů postižených psů a vyjádření mysliveckého hospodáře.

Ilustrační foto: M. Zámečník

Čtěte dále
Publikováno: 29.11.2016 9:26:22
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Nejenom u lidí, ale i u zvířat vyplouvají ve chvílích nejistot na povrch nejrůznější zlozvyky, nebo lépe řečeno pověry. V anglické terminologii je shrnujeme pod název „superstitious behavior“ a pro nás „pozitivkáře“ jsou jakýmsi prokletím našeho způsobu tréninku. Psi, kteří uměli „prostě jen sedět“, začnou najednou ze sedu skákat kolmo do výšky nebo naopak zalehávat a znovu sedat. Pes, který se měl v rámci dogdancingu prostě jen točit na místě, k tomu začal vyštěkávat, který měl klidně držet aport a dokonce to uměl, ho náhle začal nadhazovat v tlamě a překusovat.
Tak začíná další situace pod drobnohledem Františka Šusty. Podívejme se tedy, jaký problém může nastat v praxi...

Čtěte dále
Publikováno: 23.11.2016 14:57:03
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>