Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>
Dárky, kam se podíváš…

Dárkem pro naše předplatitele v novém čísle Pes přítel člověka č. 12 byl i vzorek pamlsku Purity Snax od firmy Fitmin.

Pro všechny naše čtenáře jsou pak v tomto čísle připraveny tipy na dárky pro pesany (hračky, pamlsky, vitamíny, pelíšky…) i pro kamarády pejskaře (knihy, oblečení, výbavu pro myslivce), a to nejen na Vánoce. Objednávejte, dokud je čas, neb později již Česká pošta nechce ručit za včasné dodání…

Nejlepším dárkem pro naše čtenáře jsou knihy od vydavatelství PLOT s kynologickou tematikou. Při nákupu na www.plotknihy.cz zadejte slevový kód, který najdete v našem časopise č. 12 a dostanete slevu až 40 % na celý nákup!
Akce platí do 12. 12. 2018.

Publikováno: 28.11.2018 12:36:22
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Přípravy na letošní Vánoce v útulku právě vrcholí. Organizátoři si kladou za cíl podpořit výtěžkem z jednodenní akce opuštěná zvířata, kterým chybí péče a láska páníčka. Vánoční atmosféra se ve zlínském Útulku pro zvířata v nouzi na Vršavě rozezní 12. prosince v 15 hodin a zahrne bohatý program. Návštěvníci se mohou těšit například na vystoupení finalisty soutěže Moravia Talent, Filipa Vítů nebo tanec se psy.
Posláním neziskového projektu je přiblížit veřejnosti problematiku opuštěných zvířat a ukázat jim cestu, jak mohou pomoci. Proto také studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně každoročně připravují Vánoce v útulku, snaží se upoutat pozornost veřejnosti na to, že i němé tváře si zaslouží lásku a péči svého páníčka. Do projektu se pravidelně zapojují zajímavé osobnosti Zlínského kraje či Základní škola Komenského II ve Zlíně. Právě zdejší žáci již nakrmili opuštěné pejsky a kočky v hodnotě přesahující 40 tisíc korun.

Čtěte dále
Publikováno: 28.11.2018 9:50:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Majitelé stafordšírských bulteriérů POZOR!

Do připravovaného portrétu plemene stafordšírský bulteriér hledáme kvalitní fotografie jeho typických představitelů (tisková kvalita 600 kB a více, hledáme také kvalitní fotku na titulku)! Foťte, pište nám své příběhy a pochlubte se úspěchy svých miláčků na výstavách či různých sportech. Své příběhy, fotografie a příspěvky posílejte na redakce@pespritelcloveka.cz nejpozději do neděle 2. prosince.

Foto: S. Kořistková

Publikováno: 26.11.2018 16:17:44
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: III. skupina

Zima se pozvolna ujímá vlády a na stáncích již v těchto dnech můžete najít vánoční číslo PPČ. Konec roku je provázen blázincem kolem nekrásnějších svátků a silvestrovským řáděním v ulicích – a tak opět po roce přicházejí na řadu naše tipy a rady, jak se z toho nezbláznit a mít pod kontrolou klid svůj i svého psa. Psí čich a sluch jsou daleko citlivější než naše: podíváme se na typické „vánoční koření“ – skořici.
Kromě tradičních tipů pro klidné prožití Vánoc i Silvestra vám přinášíme spoustu zajímavého čtení ze všech oblastí kynologického světa.
Plemenem měsíce je teriér, jenž není teriérem – tibetský teriér, u nás stále málopočetné plemeno společenského psa se zajímavou historií a velmi líbivým exteriérem. Představíme vám i jeho příbuzné – Lhasa Apso, ši-tzu a neznámé plemeno kyi-leo. V rubrice o úpravě srsti si blíže představíme hladkosrstého foxteriéra.
Někdy se bohužel musíme věnovat i smutným skutečnostem, pokud mají nedozírné následky pro mnoho psů. Bezmoc v přímém přenosu – tak jsme nazvali kauzu úmyslného šíření infekční nemoci – parvovirózy. Myslíte si, že vás se to netýká? To se pletete! Navíc přinášíme podrobný popis kroků, které je nutné dodržet, pokud váš pes onemocní parvovirózou, či pokud provozujete útulek, azyl.

Čtěte dále
Publikováno: 22.11.2018 14:35:02
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Pošlete nám jeho fotografie. Snímky o velikosti 600 kB a více spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz nejpozději do 15. prosince. Tři výherci získají 3 produkty od fi rmy Beaphar: No Stress obojek pro psy, No Stress spot-on pro psy a No Stress tablety.

Čtěte dále
Publikováno: 22.11.2018 10:29:17
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Prosinec

Poznáte tři plemena na fotografii v čísle 12 na straně 62? Napište nám na adresu redakce@pespritelcloveka.cz spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. prosince. Tři vylosovaní výherci získají dárkový balíček dobrot pro pejsky od firmy Mapes.

Čtěte dále
Publikováno: 22.11.2018 10:24:01
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Listopad

Snímky o velikosti 600 kB a více nám spolu se svým jménem a poštovní adresou posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz.

Soutěžní foto: J. Krejčířová, V. Tpelická

Čtěte dále
Publikováno: 22.11.2018 10:18:24
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Listopad

Pavel Bouška, majitel společnosti VAFO PRAHA, v Budapešti převzal ocenění PET osobnost roku. Prestižní cenu uděluje od roku 2004 mezinárodní magazín PET worldwide producentům krmiv pro domácí mazlíčky. Bouška se tak stal prvním Čechem, který si ocenění vysloužil.

Redakce PPČ panu Bouškovi jakožto našemu dlouhodobě spolupracujícímu partnerovi upřímně gratuluje!

Čtěte dále
Publikováno: 20.11.2018 13:12:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Knihu Příběhy statečných napsala paní Iva Volková, zakladatelka projektu Rafael o.p.s. Vypráví o pejscích, o které se za svou mnohaletou kariéru v Rafaelu měla a má možnost starat. Kniha je ojedinělá tím, že veškerý výtěžek z jejího prodeje poputuje na transparentní účet „Rafael o.p.s. - Ivino otevřené srdce psům“, ze kterého se budou hradit nákladné operace registrovaným útulkům v celé České republice. Bude to tedy kniha, která bude pomáhat všem.

Čtěte dále
Publikováno: 19.11.2018 15:50:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Od 26. června 2018 hledáme naši šestiletou fenku Emičku, která se ztratila v Mnichovicích (Praha-východ). Je kříženka drsnosrstého jezevčíka. Výšku má asi 30 cm v kohoutku, váží kolem 10 kg. Srst šedá, na dotek jemná, během roku dorůstá. Nožky přechází do černé barvy, temeno hlavy světle šedé. V den ztráty měla na krku fosforově žlutý obojek s reflexním páskem, ozdobený kovovými červeně zbarvenými tlapkami. Na obojku visel neúplný kovový adresář tvaru ampulky. Je velmi hodná, vnímavá, k cizím lidem nedůvěřivá, proto se může chovat plaše.

Čtěte dále
Publikováno: 16.11.2018 8:10:13
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>