Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

V minulých dílech našeho seriálu jsme si podrobně představili nejznámější plemena slídičů, řekli jsme si něco o výchově a správném loveckém vedení psa již od raného věku a dále jsme se zabývali domácím výcvikem klíčové poslušnosti a ovladatelnosti. V posledních třech dílech jsme probírali výcvik v honitbě, který obvykle dělíme na výcvik v poli, v lese a ve vodě. Všechny tyto disciplíny jsme si podrobně rozebrali. Předpokládejme, že máme psa vycvičeného a řádně připraveného na zkoušky. Ale jak takové zkoušky vlastně probíhají, na co se má nezkušený vůdce – psovod soustředit a na co si má dát pozor?

Čtěte dále
Publikováno: 11.11.2014 13:36:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

V současnosti belgické ovčáky potkáme spíše na závodech sportovní kynologie či při agility, kde díky své hbitosti a radosti ze spolupráce se psovodem podávají skvělé výkony. Ale v poslední době jsme mohli zaznamenat pozvolný návrat belgických ovčáků i k jejich původnímu povolání – pasení. Touto cestou se rozhodla vydat i Jitka Ragánová, která jako první u nás v republice dokázala se svým belgickým ovčákem groenendaelem Dantem složit velmi obtížný trial IHT3 TS.

Čtěte dále
Publikováno: 7.11.2014 16:03:29
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Trumfem amerického kokršpaněla nejen ve výstavním kruhu je krásná srst, která vyžaduje hodně času a trpělivosti při péči o ni, což by si měli potenciální majitelé uvědomit. „Američan“ má bohatou hedvábnou srst na uších, břichu, hrudi a nohách a potkat jej můžete v různých barvách – černé, čokoládové, plavé, světle krémové, mahagonově červené, černé s pálením, oranžovobílé, černobílé, trojbarevné... Úprava srsti na výstavu je hodně náročná, pokud však máme amerického kokra jen jako domácího mazlíčka, lze tuto úpravu v mnohém zjednodušit. Srst však vždy vyžaduje častou pozornost, aby zůstala zdravá a krásná.

Čtěte dále
Publikováno: 6.11.2014 15:40:57
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: VIII. skupina

Když chováte psy čtyřicet let a zároveň je pro vás sportovní kynologie tím největším a jediným koníčkem... Když od nich večer odcházíte domů a vše je v pořádku, a najednou na druhý den brzy ráno přijedete na venčení a co vidíte - vyražené uzamčené vstupní dveře, totálně rozbité vnitřní ustájení a psi nikde. Je to šok. Nejhorší je ta nevědomost - jsou v pořádku, jsou na živu, dostanou krmení či vodu, uvidíme je ještě někdy?

Čtěte dále
Publikováno: 6.11.2014 15:36:32
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V každém pravém bernardýnovi dřímá duše hrdiny a v historii tohoto impozantního plemene skutečně najdeme řadu slavných a opravdových hrdinů.

Svatobernardský pes je švýcarské národní plemeno, jehož historie je úzce spjata s horským průsmykem Velkého svatého Bernarda, kde ve výšce 2473 metrů nad mořem založil Bernard z Aosty (známý též jako svatý Bernard z Menthonu), dnes patron horolezců, lyžařů a pocestných, v roce 962 hospic. Jeho správu svěřil mnichům řádu augustiniánů, aby za mrazu a sněhových bouří pomáhali unaveným a vyhladovělým poutníkům ohroženým lavinami, kteří procházeli mezi Itálií a Švýcarskem jedinou možnou cestou, průsmykem sv. Bernarda. Tato trasa byla téměř devět měsíců v roce trvale pod sněhem.

Čtěte dále
Publikováno: 4.11.2014 10:02:19
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

Jak už jsme si řekli v minulém díle materiálu od Františka Šusty, pozitivní trénink jakéhokoliv živočicha je v podstatě rozhovorem složeným z následujících slov: PODNĚT (dá člověk) – CHOVÁNÍ (dá zvíře) – BRIDGE (signál - dá člověk) – ODMĚNA (dá člověk a využije zvíře, takže vlastně oba). Při dobře vedeném tréninku s dobře motivovaným zvířetem tu bývá ještě jedno malé slovíčko na začátku celého procesu. Slovíčko, které dává zvíře, a které zní: CHCI podnět. Může jím být pohled na trenéra, zaujetí předem naučené pozice před trenérem atd. Právě tohle malé slovíčko, kterým zvíře vyjádří svou vůli pracovat, dělá z pozitivního posílení pozitivní.

Čtěte dále
Publikováno: 31.10.2014 10:28:09
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V minulém čísle našeho časopisu jsme vám přinesli reportáž z Mistrovství světa FCI IPO, které se konalo 11. – 14. září ve švédském přímořském městě Malmö a kde české národní barvy reprezentovali Martin Plecháček a Antrax Ostraryka (BOM*, pes), Michaela Kuncová a Jaguar de Alphaville Bohemia (BOM, pes), Vítězslav Holan a Fantasia Extra Temperament (BOM, fena), Petr Foltyn a Auzzy Ostraryka (BOM, pes) a Jiří Čejka a Junker de Alphaville Bohemia (BOM, pes). A byli velmi úspěšní!

Čtěte dále
Publikováno: 29.10.2014 11:05:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Uspěli jste na Evropské výstavě v Brně?

Uspěli jste na Evropské výstavě v Brně?

Pochlubte se nám! Pošlete nám fotografie svých úspěšných psů v tiskové kvalitě minimálně 300 Kb spolu s popisky (jméno psa, získané tituly na EV, datum nar., jména rodičů, chovatele a majitele). Nezapomeňte doplnit třídu, počet psů ve třídě a jméno rozhodčího! Fotografie rádi zveřejníme na našem webu a v časopise PPČ v čísle 12.

Publikováno: 29.10.2014 9:38:57
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Evropská výstava psů FCI Brno zná svého vítěze!

Vítěz Best in Show je foxteriér Kingarthur van Foliny home, maj. Viktor Malzon, Dieny Uiterwijk winkel Rony de Munster, Belgie

Čtěte dále
Publikováno: 29.10.2014 9:13:39
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Ve dnech 17. - 19. října se ve Volenicích konalo Mistrovství republiky, které pořádal Hovawart Klub ČR. Soutěžilo se v kategoriích IPO-FH, FPr1 a FPr3.

Čtěte dále
Publikováno: 22.10.2014 14:59:26
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
<<<123>>>