Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Tak zněl problém majitele psa, který vyhledal mou pomoc a jehož pes mi právě očichává koleno. „Hm, tak to je dobré vědět,“ říkám si trochu překvapeně. V hlavě mi běží představy o „syndromu Jekylla a Hyda“ a otázky, jestli jsem někdy něco podobného viděl u teriérů, a co s tím budu dělat. „A to si ji, chlape, nemůžeš dát pro jistotu na vodítko?“ ptám se. „Můžu, ale mně to takhle připadalo bezpečnější. Ona většinu těch lidí kousla na vodítku, na volno bývá mnohem klidnější,“ dostane se mi odpovědi. „Aha, takže vlastně jen další vodítková agrese a pes, který se při omezení pohybu bojí a řeší to útokem,“ říkám si. Ale i tak, pro klid všech přítomných, a vůbec pro lepší průběh lekce, si pán dá nakonec teriérku na delší volné vodítko.

Čtěte dále
Publikováno: 24.6.2016 13:03:17
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tropické teploty venku panující netrápí v tyto dny jen nás, ale i naše psí parťáky.  A tak mnohdy zazní otázka: co ostříhat svého psa na léto? Pomůžeme mu tímto krokem? Odpověď se dozvíte v článku Letní „sestřih“ – ano, či ne? A s tím souvisí i téma, které jsme otevřeli v rubrice Veterina: Kůže – zrcadlo zdraví. Velmi zajímavým materiálem je pak Kastrace na zkoušku – existuje? A jak může pomoci? Plemenem měsíce je peruánský naháč a kromě portrétu přinášíme pohled na jeho chov, výchovu a aktivity s ním. Možná vás překvapí, jaké zkoušky s nimi jejich majitelky skládají! Co dělat se psem, který podle majitele bez varování kouše lidi? Odpověď přináší František Šusta v příběhu, kde není všechno tak, jak se zdá na první pohled. Celý květen se nesl ve znamení výběrových soutěží na MR IPO a MS agility, přinášíme reportáže i rozhovory s účastníky, a také reportáž z MS holandských ovčáků, Světového poháru belgických ovčáků i MR mládeže a juniorů v dogdancingu. Seriál o obranách pokračuje dílem Spojení revíru s vyštěkáním, a treibball přináší návod na výcvikový krok, který vás posune mezi závodníky v přípravné třídě TRB Z. V rubrice Výstavy najdete fotoreporty ze speciálních výstav šeltií a francouzských buldočků, a také třetí díl velké reportáže z letošní výstavy Crufts.
Nenechte si toto číslo ujít! Od pátku v prodeji!

Čtěte dále
Publikováno: 23.6.2016 10:09:09
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

"Cihlis blog" pořádá i letos v termínu 19. - 21. srpna již 7. ročník setkání příznivců molossů, tentokrát v areálu rekreačního střediska Vysoké Pole (okres Svitavy).

Čtěte dále
Publikováno: 22.6.2016 16:24:54
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

Mistrovství, na kterém byly udělovány tituly CACT a CACIT se konalo ve dnech 18. - 19. června v Bystrovanech. Mistrovství posuzoval pan Marc Willems, figurovali zde T. Verschueren, R. Kelar a M. Gawron.
Ilustrační foto: K. Terčová

Čtěte dále
Publikováno: 21.6.2016 21:04:41
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mondioring

V čísle 5 jsme vám přinesli smutný příběh greyhounda Soberana s fatální diagnózou zvanou degenerativní myelopatie. Jeho majitelka Monika Těšíková věřila, že navzdory těžkému osudu bude mít Soberano před sebou ještě spoustu krásných chvil. Soberanův čas se však bohužel naplnil, a nám v redakci je to nesmírně líto... :´(
Celý článek si teď můžete přečíst zde.

Čtěte dále
Publikováno: 20.6.2016 12:06:35
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

O víkendu 18. – 19. června proběhly na fotbalovém stadionu v Dobříši poslední kvalifikační závody agility na mistrovství světa, European Open a IMCA&PAWC.
Posuzovali zde rozhodčí: Tamás Tráj (HU) – agility, Alex Beitl (DE) – agility, Katka Lerlová (ČR) – jumping a Petr Pupík (ČR) – jumping.
Ilustrační foto: K. Terčová

Čtěte dále
Publikováno: 20.6.2016 11:50:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

O víkendu 17. – 19. června proběhlo v ZKO Roudnice nad Labem Mistrovství České republiky v IPO. Mistrovství přijeli posuzovat Karel Nedvěd (stopy), MVDr. Jana Glisníková (poslušnost), Theodor Krajčí (obrany) a Jiří Čákora (pomocný rozhodčí). Na obranách figurovali Pavel Soukup a Josef Kubec, náhradníkem byl Jiří Mach. K vidění byly opravdu úžasné výkony a rozhodoval opravdu každý bodík. Ostatně posuďte z výsledků sami.
Foto: O. Šiška

Čtěte dále
Publikováno: 20.6.2016 11:07:05
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Psi, to jsou živá stvoření, která lidstvo doprovází stovky let a v současné době patří pravděpodobně k nejoblíbenějším domácím mazlíčkům vůbec. Každý má jistě vysněnou rasu, jíž si chce v budoucnu pořídit a sbírá o ní dostatek důležitých informací.
Pokud se i vy zajímáte o vše kolem psů, pak budete mít určitě radost z následující zprávy. Víte, že existuje internetový portál, jenž sdružuje údaje o všech plemenech, včetně mnohých dalších zásadních věcí? Kývete hlavou, že nikoliv? Pak čtěte směle dál…

Čtěte dále
Publikováno: 16.6.2016 10:10:50
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Agility Stolové hory ve spolupráci s mestem Police nad Metují vás zvou na 2. ročník charitativních závodů v agility, které se budou konat v sobotu 25. června v Polici nad Metují. Součástí závodu bude dobrovolná charitativní sbírka pro okolní útulky. Donést můžete vše, co můžou potřebovat opuštení pejsci v útulcích.

Čtěte dále
Publikováno: 15.6.2016 9:18:22
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Na závěr cviku „vyhledání figuranta“ – revíru podle MZŘ IPO se provádí vystavení a vyštěkání ukrytého figuranta. Požadavky na provedení jsou prakticky stejné u MZŘ IPO i NZŘ (podle NZŘ se ale u zkoušek ZVV1 až 3 vyžaduje a hodnotí pouze vyštěkání, nikoli vystavení). A právě to, jak naučit psa vystavení a vyštěkání figuranta, je tématem obsáhlého a velmi srozumitelného článku mistra sportu Ladislava Macha v našem časopise č. 6. A to že právě  u toho cviku mnozí ztrácí na závodech a zkouškách cenné body je fakt velmi známý. Proč tomu ale tak je?

Čtěte dále
Publikováno: 15.6.2016 9:13:01
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
<<<123>>>