Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

V sobotu 6. prosince proběhl volební sjezd ČKS. Jak dopadl? Slušnost zvítězila! O zajímavém průběhu sjezdu si přečtete více v novém čísle PPČ č 1, které připravujeme do tisku. Nyní vám přinášíme výsledky voleb a zvoleným gratulujeme!

Čtěte dále
Publikováno: 8.12.2014 10:04:22
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Plemena retrívrů patří k nejoblíbenějším pro svou přátelskou povahu, učenlivost a přizpůsobivost. Již méně se ale dnes ví, že retrívr je především skvělý lovecký pes pro práci po výstřelu, to znamená pro dohledávání zvěře na poli, ve vodě i v lese.

Čtěte dále
Publikováno: 5.12.2014 13:01:25
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Český leonberger klub pořádá v neděli 14. prosince ve skanzenu Veselý kopec u Hlinska v Čechách vánoční setkání majitelů a přátel tohoto plemene.

Čtěte dále
Publikováno: 3.12.2014 15:57:48
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

V dalším díle našeho seriálu o záchranářském výcviku v novém čísle Psa č. 12 se budeme věnovat tréninku vyhledání a označení figuranta umístěného již ve zcela uzavřených úkrytech, bez podobných otvorů, kterými by si pes mohl ověřit přítomnost figuranta pod sutinou.

Čtěte dále
Publikováno: 3.12.2014 15:52:20
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Pokud sledujete náš seriál o dogfrisbee došli jste až k bodu, kdy byste si chtěli vyzkoušet i distanční disciplíny. Na těch je potřeba zvládnout pouze backhand a rovné hody minimálně na 20 metrů. Ve všech distančních disciplínách můžete závodit jen s jedním diskem. V rámci tréninku se ale často doporučují disky minimálně dva.

Čtěte dále
Publikováno: 1.12.2014 16:49:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

Úloha zažívacího systému v absorpci živin je dobře známa. Pozvolna se dostává do povědomí veřejnosti také skutečnost, že zdravý zažívací trakt hraje významnou roli při udržení funkce imunitního systému. Trávicí trakt je největším imunitním orgánem, který soustřeďuje až sedmdesát procent imunitních buněk. Zásadní roli při udržování normální funkce střev a imunitního systému hrají mikroorganismy – bakterie a kvasinky, které přirozeně prostředí střeva obývají. Jejich role není až tak obecně známa a bývá často přehlížena.

Čtěte dále
Publikováno: 28.11.2014 11:45:30
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Vzhledem k vysokému poštovnému z ČR na Slovensko jsme pro četné zájemce o náš nástěnný plánovací kalendář ze Slovenska připravili tuto možnost:

Čtěte dále
Publikováno: 27.11.2014 11:44:58
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Italský chrtík je sice nejmenší ze skupiny chrtů, na dostihové dráze je však nepřehlédnutelný a je plnokrevným chrtem stejně jako jeho větší příbuzní. Má milou a něžnou povahu, která ho předurčuje být především společníkem, není to však pes pouze na gauč. Pro svou houževnatost, nadšení pro pohyb a silný lovecký pud se stává oblíbenějším dostihovým i coursingovým psem. Renata Mildner se se svým italským chrtíkem Braienem De Marte Moor úspěšně zúčastňuje dostihů i výstav a je přesvědčena, že chrtík není pes do kabelky.

Čtěte dále
Publikováno: 27.11.2014 11:08:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy

Malý knírač je to univerzální pes – pracant i skvělý společník, neúplatný hlídač a výborný rodinný pes. Většina majitelů nevýstavních kníračů nebo i teriérů nechce svého psa trimovat z důvodu větší pracnosti a vyšší ceny za úpravu. Malý knírač stejně jako i ostatní malá plemena zarůstá velmi rychle. Proto když chcete vidět svého psa vždy krásně upraveného, je potřeba navštěvovat salon pravidelně jednou za 4-5 týdnů.

Čtěte dále
Publikováno: 27.11.2014 11:02:16
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

Měla jsem jasnou představu, co vám chci ve svém úvodníku napsat, ale… Včera jsem dostala smutný dopis od jedné naší čtenářky, a tak se mi mnohé věci již zdají nedůležité, nepodstatné… Ostatně posuďte sami. „Dobrý den, včera mi umřel pejsek. Přivezla jsem si ho minulý rok na podzim od jedné paní z Čáslavi, zřejmě množitelky. Měl to být pražský krysařík bez PP, ale postupem času z něho vyrostlo spíš cosi jako vipet. Pejsek byl už tehdy evidentně nemocný, ale znáte to – láska na první pohled. Přivezla jsem si ho domů a dala jsem mu jméno Sorbon. Už první návštěva u veterináře nedopadla dobře. Měl svrab, museli jsme mu dávat probiotika atd. Po čase se zdálo, že se ze všeho dostal. Ale už od léta se jeho stav zhoršoval, protože měl problémy se zády a měl vyhřezlou ploténku. I když nebyl možná zrovna moc chytrý a uměl jen přivolání, byl to hrozně empatický pejsek. Dokázal se vcítit do každé situace.

Čtěte dále
Publikováno: 26.11.2014 17:07:22
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>