Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Mistrovství světa FCI IPO se koná od 14. do 18. září v městě Nova Gorcia ve Slovinsku.
České družstvo je složeno ze 6 psovodů a psů, kteří se v následujících dnech budou snažit o co nejlepší umístění.

Čtěte dále
Publikováno: 13.9.2016 19:23:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Tak začíná příběh a problém určený pro Františka Šustu, trenéra zvířata, který exluzivně spolupracuje s naším časopisem a každý měsíc v něm podrobně a srozumitelně rozebere a vyřeší jeden příběh z vašeho života. „Můj pes se strašně bojí kapek do uší! Jakmile uvidí tu lahvičku, ze které se kape, přikrčí se a snaží se zdrhnout. Jenomže my mu je musíme nakapat každý den. Nejdřív jsem to zkoušela po dobrém. Chvilku to vypadalo nadějně, ale v poslední chvíli mi z tréninku utekl a od té chvíle je to po dobrém horší a horší. Jenže jak jsem řekla, nakapat se to musí – takže já to sice vždycky párkrát zkusím za pamlsek, ale nakonec ho stejně musíme nějak nalákat, ve dvou chytit a kápnout mu to. Je ještě nějaká šance, že se to naučíme dělat s jedním člověkem a dobrovolně?“

Čtěte dále
Publikováno: 13.9.2016 12:58:37
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mistrovství se konalo ve dnech 3. – 4. září ve Zbraslavi u Brna. Vedoucím akce byl pan Jiří Škubal. Závod posuzovali rozhodčí Miroslava Flamichová (Tichá), MVDr. Jana Glisníková a Jiří Vychodil. Figuranti: Pavel Soukop, Josef Kubec a Jiří Bravenec.

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2016 17:20:42
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Výběrová soutěž se uskutečnila v sobotu 10. září v ZKO Jaroměř. Závod posuzoval pan rozhodčí Stanislav Ševčík a vedoucím akce byl pan Pavel Šmíd. Závodu se zúčastnilo celkem 7 psovodů v kategorii FPr1 mládež, 6 psovodů v kategorii FPr3 mládež a 3 psovodi v kategorii FPr3 - junioři.

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2016 16:04:57
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Dne 9. září zemřel v nedožitých 80 letech pan Štefan Rajnoha
Štefan byl služebně i věkem nejstarším členem ZKO 461 Roudnice nad Labem. Za jeho dlouholetou kynologickou činnost byl před lety jmenován „Čestným členem“ roudnické kynologické organizace. Ztrácíme dobrého kamaráda a oddaného pejskaře.

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2016 12:19:03
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Skvělá organizace a práce pořadatelů, úžasné výkony soutěžících a jejich psů, fair play a po celé tři dny skvělá atmosféra - to bylo Mistrovství Evropy v dogrisbee, které se letos konalo ve dnech 9. - 11. září v Roudnici nad Labem.
Foto: M. Trauškeová

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2016 11:34:47
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

Mistrovství Evropy probíhá ve dnech 9. - 11. 9. na fotbalovém stadionu v Roudnici nad Labem. Dnes se soutěžilo v disciplínách Quadruped-muži, Freestyle Open, Freestyle bonsai, Freestyle divize II a SuperMinidistance.
Foto: M. Trauškeová

Čtěte dále
Publikováno: 10.9.2016 19:44:22
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

Od 9. do 11. září se koná mistrovství Evropy v dogfrisbee na fotbalovém stadionu v Roudnici nad Labem. Soutěžit se bude v disciplínách Super Open Freeestyle, Quadruped ženy, Quadruped muži, SuperMinidistance, Freestyle Bonsai a Freestyle divize II.
Foto: M. Trauškeová

Čtěte dále
Publikováno: 9.9.2016 20:17:44
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

Retrívři patří pro svou přátelskou povahu a velkou šíři využití mezi nejoblíbenější plemena psů. Vedle nejznámějšího labradora a zlatého retrívra existují ještě čtyři plemena z této skupiny. Nejméně početným je Curly coated neboli kudrnatý retrívr (CCR).

U nás bylo plemeno dlouho neznámé...

Čtěte dále
Publikováno: 9.9.2016 12:23:51
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: VIII. skupina

V neděli 4. září se v obci Kolesa u Kladrub nad Labem konala klubová výstava Sheltie clubu bez zadávání titulu klubový vítěz. Posuzování přijala Karin Hedberg ze Švédska.

Čtěte dále
Publikováno: 9.9.2016 10:28:30
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
<<<123>>>