Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

Co se vám vybaví při vyslovení italský chrtík? Většina z nás si představí malé elegantní stvoření na křehkých nožkách, které k člověku vzhlíží velkýma očima, plnýma inteligence a lásky. A v nás probouzí něhu nad křehkým tvorečkem. Avšak pozor, pod jemným vzhledem se skrývá tělo, srdce a hlavně duše sportovce. V celé své kráse se nám představí zejména při aktivitě pro něj nejpřirozenější – běhu s větrem o závod. Jedním z nejzkušenějších, kdo se u nás věnuje dostihům a coursingu s italským chrtíkem, je Václav Holoch.

Čtěte dále
Publikováno: 15.10.2014 14:01:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy

Dva z našich reprezentantů - Marka Černého a Václava Ouška - na této prestižní akci jsme vám již představili v našem časopise č. 9 a nyní vám je výjimečně přinášíme i zde v plném znění. Stejně tak jako rozpis našich a první známé body našich reprezentantů.  Václav Ouška – obrana 94 bodů, Marek Černý – stopa 93 bodů, Karolína Kristová - obrana 84 bodů,  Aleš Kičmer - stopa 79 bodů.

Čtěte dále
Publikováno: 9.10.2014 11:04:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Dogfrisbee je v České republice poměrně mladým sportem, přesto však ve dnech 5.-7. září proběhl již 8. ročník mistrovství ČR v této disciplíně. Mistrovský závod je právem považován za vyvrcholení sezony a za svátek dogfrisbee u nás. Letos proběhlo mistrovství v Brně a jeho hlavní organizátoři Lucie Seďová a Martin Stoklasa se svými pomocníky zvládli svou úlohu na jedničku.

Čtěte dále
Publikováno: 8.10.2014 13:14:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

Přesně před 17 lety, dne 9. října 1997, bylo za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí a Rotary klubu Praha - Staré Město dostavěno a slavnostně otevřeno Středisko výcviku vodicích psů pro nevidomé SONS ČR v Praze Jinonicích. Jedná se o nejstarší středisko tohoto druhu u nás, které je již od samého začátku svého působení plnohodnotným členem Mezinárodní federace vodicích psů (International Guide Dog Federation). Ta je garantem dodržování mezinárodních standardů ve výcviku vodicích psů a v péči o nevidomé klienty.

Čtěte dále
Publikováno: 7.10.2014 10:23:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Ve dnech 13. - 14. září se konal RTW cup a Klubová výstava rotvajlerů v areálu Unidogcenter HST. Tuto volbu jsem učinila, protože mi přišlo fajn, aby se akce konala téměř ve středu republiky, aby to měli Moravané i lidé z Čech skoro stejně daleko.  I když já sama to měla 150 km, jen pro foto louky na stopy jsem najela 300 km. Byla jsem rozhodnuta, že akce RTW klubu ve spolupráci s KK Olomouc – Neředín musí být „dokonalá“.

Čtěte dále
Publikováno: 2.10.2014 10:37:19
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Před dvěma lety naše ZKO Velešín „U Letiště“ v malém městečku na jihu Čech úspěšně pořádala mistrovství ČR IPO. Atmosféra velké soutěže některým našim členům doslova uhranula, že jsme zapracovali na přípravě vlastního závodu, na který bychom mohli pozvat k účasti kynology z širokého okolí. Tak se zrodil závod o „Pohár města Velešína“, pro který jsme vybrali jeden z posledních prázdninových víkendů, 23. - 24. srpna.

Čtěte dále
Publikováno: 2.10.2014 9:57:58
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Mistrem podle ZVV3 je fena německého ovčáka Atari Cato Bohemia

Ve dnech 20. – 21. září pořádala ZKO Tři Sekery MR ČR podle ZVV3.  Hlavním rozhodčím byl delegován Ing. Ulč - O, Hlaváč - P, Kolář – S, role figurantů se ujali pánové Paleček, Římek. Zvítězil Vladimír Šejstal s fenou německého ovčáka Atari Cato Bohemia, druhé místo opět patřilo německému ovčákovi jménem Varus Krásnoočko maj. Jaroslav Vít a na třetím místě se umístil Václav Svoboda a belgický ovčák Cézar od PČR. Gratulujeme!

Publikováno: 1.10.2014 17:00:24
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
XXII. Mistrovství České republiky v agility

XXII. Mistrovství České republiky v agility, Liberec, 27. - 28. září – zná své vítěze!
V kategorie large zvítězil Radovan Liška a Ory, v kategorie medium Martina Magnoli Klimešová a Kiki a v kategorie small Jan Smoček a Gríma. V družstvech v kategorie large: družstvo s názvem Broli Blue (Magdalena Bradáčová, Eva Linková, Roman Linka a Radovan Liška), v kategorie medium: Repre medium (Petra Hamšíková, Radka Mokrišová, Nikola Schovancová, Denisa Sommerová) a v kategorie small: Malý Dingo (Barbora Kozlová, Lenka Sack, Nikola Schovancová, Denisa Salátko).

Publikováno: 1.10.2014 16:58:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

V neděli 7. září se uskutečnilo v pořadí již 11. Mistrovství České republiky ve flyballu, nejprestižnější turnaj roku, který se tradičně odehrál v areálu výstaviště Krásná louka v Mladé Boleslavi. I letos se turnaje účastnilo dvanáct nejlepších družstev republiky.

Čtěte dále
Publikováno: 30.9.2014 10:55:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball

Australian kelpie klub ČR pořádá v neděli 7. prosince v Praze 9 Mistrovství republiky australských kelpií v obedienci.

Čtěte dále
Publikováno: 24.9.2014 14:04:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Obedience