Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

Mistrovství světa rotvajlerů se pro rok 2013 konalo ve španělském městě Silleda o víkendu 19. a 20. října. Český reprezentační tým tvořila čtveřice závodníků – Jan Kuncl, který loni vybojoval třetí místo, stálice českých RTW mistrovství Zuzana Marthalerová a dvě nové posily – Martina Bartůšková a Monika Valentinová. Ve Španělsku se však stalo něco, s čím nikdo nepočítal a co RTW svět doposud nezažil.

Čtěte dále
Publikováno: 31.10.2013 11:02:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

PRAHA - 1. listopadu se již podruhé sejdou stovky lidí, aby vyjádřili svůj nesouhlas s brutálním vybíjením psů v Rumunsku.
Protestní akce začne ve 14 hodin u Karlova mostu, odkud se účastníci vydají přes Malostranské náměstí do Nerudovy ulice. Před Rumunským velvyslanectvím pochod ukončí předáním petičních archů a zapálením svíček.

Čtěte dále
Publikováno: 31.10.2013 10:23:09
Kategorie: Výcvik a sport

Klub chovatelů belgických ovčáků ve spolupráci se Speedy team vás srdečně zve na II. mezinárodní mistrovství belgických ovčáků v mondioringu, které se uskuteční tento víkend v areálu ZKO Rychety v Praze – Uhříněvsi. Přihlášeno je deset českých a dvanáct zahraničních závodníků. Role rozhodčího se ujme Jos Helsen a jako figuranti se nám představí Craig Ogilvie z Velké Británie a Radim Kelar spolu s Pavlem Urbanem.

Čtěte dále
Publikováno: 31.10.2013 10:10:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mondioring

Musherům se blíží vrchol podzimní sezony a tím bude už příští víkend mistrovství světa, které se letos uskuteční v italském Falze di Piave.

Čtěte dále
Publikováno: 30.10.2013 11:10:44
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing


Ve dnech 19. a 20. října pořádal český klub belgických ovčáků malinois − CMC  ve spolupráci se ZKO Defurovy Lažany
Mistrovství Čr belgických ovčáků dle IPO3 a se zadáváním titulu CACT.

Čtěte dále
Publikováno: 29.10.2013 12:08:26
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Beagle Club ČR vás srdečně zve na Mistrovství republiky bíglů v agility s vloženým závodem Bíglích nadějí a Bíglích veteránů, které se bude konat o víkendu 9. - 10. listopadu v Kynologickém areálu Ratenice.

Čtěte dále
Publikováno: 29.10.2013 9:04:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

V sobotu 12. října se v areálu Hvězda Bedea, který leží poblíž jihomoravského města Kroměříž, konalo Mistrovství Čr dobrmanů dle IPO3 a Junior Cup IPO1. Začínalo se kategorií IPO1, po ní  následovala kategorie IPO3. Na posuzování technické části byl vybrán Jiří Bravenec a jako figurant nastoupil Pavel Soukop. Podmínky pro závod nebyly nejlepší díky přilehlé střelnici, na které bylo po celou dobu závodu až moc živo.

Čtěte dále
Publikováno: 26.10.2013 13:15:02
Kategorie: Výcvik a sport

První víkend v říjnu proběhlo v kynologickém areálu ve Zbraslavi u Rosic Mezinárodní mistrovství MSKS 2013 se zadáním titulů CACIT a CACT. Závodilo se v kategoriích IPO1 a IPO3. V kategorii IPO1 se předvedlo celkem sedm psovodů a do boje o IPO3 nastoupilo třicet závodníků.Hlavním rozhodčím mistrovství byl Jiří Hammer, který zároveň hodnotil i poslušnosti. Královskou disciplínu - stopu, hodnotil Milan Oliva, pro IPO1 byl vybrán travnatý povrch a závodníci v IPO3 museli čelit stopě kladené na zasetém ozimu. Body za poslušnost zadával slovenský rozhodčí Július Benovič. Jako figuranti se předvedli David Polzer, Jiří Bravenec a Petr Polián.Mistrovství se mohli zúčastnit pouze psovodi, kteří se kvalifikovali účastí na výběrových závodech a dosáhli odpovídajícího bodového ohodnocení. Mohlo se nastoupit pouze se psy s PP a každý účastník se mohl účastnit pouze s jedním psem.

 

Čtěte dále
Publikováno: 25.10.2013 15:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Ruská karélie očima mushera

Ruská karélie očima mushera

Pesoklub Dobříš a Siberian husky klub ČR vás srdečně zvou ve středu 13. listopadu od 18 hodin do Městské knihovny v Dobříši na přednášku a slide show Vladimíra Párala.

Publikováno: 25.10.2013 8:56:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing

Přípravy probíhaly v jihoafrickém Johannesburgu již od 9. října a pak v pátek 11. října vypukl boj o titul mistr světa agility FCI 2013! Z důvodu nevhodně vybraného místa konání pro závod se zúčastnilo pouze osm států, ale zato bylo na co se dívat. Za Českou republiku jako jediný startoval Radovan Liška.  Atmosféra nabitá energií a adrenalinem přilákala do arény spoustu diváků.  A pak to vše začalo.

Čtěte dále
Publikováno: 24.10.2013 13:37:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility