Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

Od minulé středy až do neděle se konalo v americké Filadelfii 26. Mistrovství světa německých ovčáků!
Závodilo se dle IPO3 a celkem se přihlásilo přes 30 družstev z celého světa. Za Českou republiku na plac nastoupilo pět psovodů: Miroslava Tichá, Martin Pejša, Václav Ouška, Jiří Štěpař a Martin Matoušek: Náš tým se umístit na krásném 7. místě v celkovém hodnocení družstev a Martin Matoušek se umístil na 7. místě v hodnocení jednotlivců! Na mistrovství se předvedl i Jozef Adamuščin se psem Chrisem spod Lazov, který minulý měsíc v Roudnici nad Labem získal titul mistr světa FCI.

Čtěte dále
Publikováno: 22.10.2013 9:18:43
Kategorie: Výcvik a sport

Konečně nastal den „D“ a my si jedeme pro štěňátko belgického ovčáka –  malinoise. Protože doma máme Oskara – velkého prudiče a „samorosta“, musíme si vybrat fenku a ne psa, kterého bych si pořídil raději. Jsem s tím ale již smířený. Na štěňátka jsme se jeli poprvé podívat před týdnem. Udělali jsme si názor na celý vrh a téměř vybrali budoucí „malou Machovou“.

Čtěte dále
Publikováno: 17.10.2013 13:05:52
Kategorie: Výcvik a sport

Ve dnech 12.a 13.října se uskutečnil v Českých Budějovicích poslední flyballový turnaj letošní sezóny. Vzhledem k rekordnímu počtu družstev z České republiky, Belgie, Maďarska, Polska a Rakouska se závodilo na dvou parkúrech. Dvaačtyřicet družstev se mezi sebou potýkalo v sedmi divizích a o skvělé výkony opravdu nebyla nouze.

Čtěte dále
Publikováno: 16.10.2013 9:59:05
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball

První říjnový víkend proběhlo v areálu Sázavský ostrov v pořadí již 22. Mezinárodní mistrovství České republiky v agility se zadáváním titulu CACIAg. Role rozhodčích se ujali Kari Jalonen, Paolo Meroni a Anne Viitanen.
Soutěže jednotlivců v jednotlivých kategoriích S,M, L, veteránů a týmů byly napínavé až do konce, mnohdy s překvapivými vítězi. Například kategorii L vyhrál po 16ti letech německý ovčák!

Čtěte dále
Publikováno: 11.10.2013 11:46:01
Kategorie: Výcvik a sport

2. mezinárodní mistrovství ČR belgických ovčáků v mondioringu proběhne první víkend v listopadu v areálu ZKO Rychety v Praze.  Role rozhodčího se ujal Jos Helsen a jako figuranti se nám představí Craig Ogilvie z Velké Británie a Radim Kelar spolu s Pavlem Urbanem.
Pořadatelem akce je Klub chovatelů belgických ovčáků ve spolupráci s  Speedy Team.

Čtěte dále
Publikováno: 10.10.2013 11:59:47
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mondioring

Po úspešnom prvom ročníku neoficiálných pretekov v agility "Zeleninové derby" sa členovia Kynologického klubu Activity Horná Streda rozhodli usporiadať ďalší ročník. Súťaž bola veľkým lákadlom nielen pre súťažiacich, ktorí neváhali merať cestu z Třinca, Bratislavy, Banskej Bystrice či Lučenca, ale aj pre nesúťažiacich divákov z Hornej Stredy i okolia. Ako štartovné mnohí súťažiaci priniesli pre ostatných súťažiacich domáce koláčiky, čo vytvorilo výbornú rodinnú atmosféru.

Čtěte dále
Publikováno: 9.10.2013 9:06:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

V sobotu 28. září uspořádal agility klub Létajících tlapek již druhý ročník prestižních neoficiálních závodů Královské tlapkováni. Své síly si změřili v tuneliádě štěňátka, po nich se již na překážkách proháněli začátečníci a pokročilí. Vyvrcholením byl speciální běh O Krále tlapek, který byl velmi náročný a čistě ho doběhlo pouze pár týmu ve všech kategoriích.

Čtěte dále
Publikováno: 3.10.2013 12:33:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
FCI Agility World Championship 2013

Již příští týden 10. - 13. října vypukne v Johannesburgu v Jihoafrické Republice utkání osmi zemí o tituly FCI Mistr světa 2013 v agility v jednotlivých kategoriích.

Včera (3. října) dosedl v Johannesburgu a opět se šťastně setkal se svými psy Radovan Liška, který se jako náš jediný reprezentant vydal na tak dlouhou pouť. Místo mistrovství je bráno jako nerozumné rozhodnutí delegátů, účast je velmi redukovaná z důvodů obavy z dlouhé přepravy psů cargem, jen z Prahy trvá let i přes dvanáct hodin, náklady na cestu taky nejsou zanedbatelné a taky nestabilní situace v JAR odradila značnou část závodníků.

Radovanovi přejeme hodně štěstí!

Ilustrační foto: J. Hnátková

Publikováno: 3.10.2013 11:30:17
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Klub chovatelů jezevčíků uspořádal v termínu 28. – 29. září další Klubovou barvářskou soutěž ve Hvozdné nedaleko Slušovic . Na start se postavilo 12 jezevčíků, tři drsnosrstí standardní, čtyři dlouhosrstí standardní , čtyři hladkosrstí standardní a jeden dlouhosrstý trpasličí.

Čtěte dále
Publikováno: 2.10.2013 8:49:47
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost
Canicrossaři ukončili seriál

Seriál canicrossových závodů je ukončen, jeho posledním počinem byly Podbrdské psí závody v Dobříši. Jak dopadly? Kdo vyhrál? Kolik bylo účastníků?

Reportáž z tohoto závodu a výsledky celého Hills cupu najdete v čísle 11.

Publikováno: 25.9.2013 12:06:48
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: caniscross + skijöring