Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

ZKO Nový Malín a Policie České republiky pořádá ve dnech 25. - 27. dubna v areálu ZKO v Novém Malíně 18. ročník stopařského přeboru.

Čtěte dále
Publikováno: 31.3.2014 10:55:05
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

V sobotu 10. května se bude v Kosticích konat výstava voříšků, psů bez PP a i psů s PP.
Akce je pořádána na podporu o. s. HAFo Naděje.

Čtěte dále
Publikováno: 25.3.2014 9:53:04
Kategorie: Výcvik a sport

„Pouze zkušený výcvikář může dosahovat výborných výsledků, pouze nezkušený výcvikář měří všechny psy jedním metrem. Každý pes je originál. “
Takové je motto naší velmi úspěšné závodnice v agility, Bc. Adriany Slezákové. Jjeí zkušenosti a názory najdete v našem rozhovoru, který ale opravdu není jen o agility. Ostatně posuďte sami najdete jej celý v č. 3 našeho časopisu, které je nyní v prodeji.

Čtěte dále
Publikováno: 19.3.2014 11:32:30
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Boxerklub ČR - územní pobočka Brno pořádá v sobotu 29. března od 9.00 hod. na kynologickém cvičišti v Bystřici nad Pernštejnem Den boxera s nácvikem na svod dorostu a zkoušku chovnosti.

Čtěte dále
Publikováno: 18.3.2014 10:19:00
Kategorie: Výcvik a sport

Další díl deníčku Kačenky – fenky belgického ovčáka
„Čtvrtkem 14. listopadu Kačenka vstoupila do sedmého měsíce svého života. Někdy mi to tak ale ani nepřipadá - stále je ještě hodně „dětská“ a vymýšlí různé lumpárny. Její největší zábava je v okamžiku, kdy ji nemůžu věnovat pozornost (např. když telefonuji apod.), chytit mě za rukáv oblečení a začít s ním bojovat. Už jsem musel odepsat nejednu košili a vrchní díl pyžama. Nejhorší na tom je, že objevila „novou techniku“ - s košilí mi přibere i kůži. Musím říci, že po několikerém kousnutí do stejného místa už přemýšlím, že ji ty její srandičky zatrhnu, ale...  Je to náš mazlík a tak jí to zatím toleruji.“

Čtěte dále
Publikováno: 17.3.2014 9:58:32
Kategorie: Výcvik a sport

V České republice je nespočet různých psích sportů a aktivit, mezi kterými si každý může vybrat to pravé ořechové. Nejnovějším „přírůstkem“ je Dog racing.

Čtěte dále
Publikováno: 14.3.2014 10:07:27
Kategorie: Výcvik a sport

„Erdel je tvrdohlavý, svéhlavý paličák.“ – „Je to pes jednoho pána.“ – „Erdelteriér je vynikající pracovní pes.“ – „Výborně stopuje, coby původně lovecký pes to „má přece v krvi“.

To je jen krátký výčet těch nejčastějších tvrzení, která o erdelteriérech mezi lidmi kolují. Jaký je ale největší ze všech plemen teriérů ve skutečnosti? Nazývá se právem králem teriérů? Má snad skryté rezervy a je současnou kynologickou Popelkou, která čeká na své znovuobjevení?

Čtěte dále
Publikováno: 14.3.2014 9:18:20
Kategorie: Výcvik a sport

Útulek pro opuštěné psy v Hodoníně byl založen 1. srpna 1996 a jeho provozovatelem je Zoologická zahrada Hodonín.  Útulek má k dispozici přes třicet kotců a o pejsky je zde velmi dobře postaráno. Každý z nich by si však přál vlastní rodinu a místo, které by konečně mohl nazývat domovem.

 

Čtěte dále
Publikováno: 12.3.2014 9:24:06
Kategorie: Výcvik a sport

Na přelomu února a března uspořádal Institut pro rozvoj kynologie (IPRK) v Peci pod Sněžkou zimní výcvikové soustředění pro kynology-záchranáře, na které se sjelo celkem sedm psovodů z řad sborů dobrovolných hasičů, kynologické služby IPRK i dalších organizací věnujících se záchranářskému výcviku psů pro praktické použití.

Čtěte dále
Publikováno: 6.3.2014 14:38:14
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Víte, že zkouška IPO ZTP je zkouška chovné způsobilosti, prověřuje povahové vlastnosti psa, skládá se ze tří oddílů (stopa, poslušnost a obrana) a u nás je teprve „v plenkách“? Jak jinak si totiž vysvětlit, že ji za poslední dva roky složilo jen pouhých dvacet psů (přitom loni na ni nastoupilo osm psovodů, ale jen tři byli úspěšní)? Možná je to tím, že se o této zkoušce mezi pejskaři zatím moc neví… Chtěli byste se vy stát těmi úspěšnými a pohodlně ji složit? Poradíme vám, jak na to!

Čtěte dále
Publikováno: 28.2.2014 13:05:14
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ