Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

Treibball je mladý kynologický sport, který si získává stále víc příznivců. Cvičit ho můžeme v každém ročním období a téměř kdekoliv. Je treibball skutečně „pasení míčů“? Představíme vám jej v úvodním rozhovoru s Lucií Zavoralovou v Pes přítel člověka č. 1.

Čtěte dále
Publikováno: 6.1.2016 8:55:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball
Čtěte dále
Publikováno: 3.1.2016 9:25:06
Kategorie: Výcvik a sport

Točte dál! Na základě vašich připomínek jsme se rozhodli pozměnit pravidla a pojmout celou soutěž o nejlepší motivační foto/video trochu jinak. Nyní již v soutěži nebudou rozhodovat „lajky“ na facebooku, ale nově budeme výherce (i jejich počet) vybírat v redakci. Zajímá nás příběh dvojic, jejich věk, aktivity a cíle. I proto jsme vám je nyní začali představovat textem, který nám byl s videem či fotografií zaslán.

Do naší soutěže Motivační foto/video se přihlásila i Klára Nováková se svou Britney. Video se nám moc líbilo, a proto jsme se rozhodli ji vyzpovídat.

Čtěte dále
Publikováno: 28.12.2015 12:52:57
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Jistě si již někteří všimli, že jsme pozměnili pravidla soutěže Motivační foto/video. Ale než se vrhneme na soutěž s novými pravidly, přinášíme vám výsledky podle starých pravidel. Hlasy jsme spočítali 6.12., a tady jsou výsledky!

Čtěte dále
Publikováno: 18.12.2015 10:16:38
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

V seriálu věnovaném nácviku obrany ve sportovní kynologii se jeho autor, mistr sportu Ladislav Mach, věnuje v č. 12 PPČ dalšímu cviku, a to dohlídání figuranta. “Po pouštění by mělo následovat tzv. dohlídání, kdy je pes plně soustředěný na figuranta s odhodláním aktivně zasáhnout v okamžiku, kdy by hrozilo nebezpečí jeho napadení figurantem. Na první pohled poměrně jednoduchý požadavek, ale ono to až tak jednoduché není!“

Čtěte dále
Publikováno: 14.12.2015 9:39:40
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Slalom se řadí k překážkám nejtěžším na naučení. Pamatuji si, že mi moje instruktorka kdysi řekla, že se pes naučí samostatně provádět slalom zhruba za dva roky. Za předpokladu, že ho budete učit rovnou celý (12 tyček) klasickým naváděním zhruba jednou za týden či za 14 dní, měla pravdu. V dnešní době už naštěstí máme k dispozici víc způsobů učení slalomu, a lze ho tedy naučit za mnohem kratší dobu, budeme-li postupovat v souladu s návodem a trénovat častěji než 1x týdně.

Ilustrační foto: K. Terčová

Čtěte dále
Publikováno: 10.12.2015 14:40:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Moc ráda se svými psy chodím na vycházky, občas lehce popoběhneme, ale kolo ke psům jsem po některých nejen svých zkušenostech zavrhla. Koloběžku jsem vnímala jako jednu ze sportovních disciplín, tudíž nic pro náš relax. A pak si ji pořídila kamarádka „jen tak“, a můj zájem o koloběžku byl probuzen. Věřím, že letos Ježíšek uzná, že jsem byla celý rok mimořádně hodná, a najdu ji pod vánočním stromečkem. Už teď si při vycházkách říkám – ááá, tady to budeme krosit, kamarádi…
Jak si vybrat koloběžku?

Čtěte dále
Publikováno: 4.12.2015 9:58:54
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing

Ve dnech 8. až 11. října proběhlo v italském městě Bologni mistrovství světa v agility. Českým družstvům small a medium se podařilo získat kov nejcennější a stát se tak mistry světa. A my jsme členkám našich jednotlivých družstev položili následující otázky:
1. Jak byste zhodnotila letošní mistrovství světa v agility? Běhalo se vám tam dobře?
2. Měla jste během závodu nějakou těžkou chvíli?
3. Co vám nejvíc pomohlo?

A každé pak ještě další otázky „přímo na tělo“. Možná pro vás můžou být inspirací v běhání, například pudlici Pepe Dity Korcové kdysi moc agility nebavilo, a přitom nyní se v družstvech staly mistry světa!

Čtěte dále
Publikováno: 3.12.2015 10:15:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Již třináctý ročník Mikulášské pro všechny hodné (i zlobivé) pejsky se konal v sobotu 28. listopadu ve výcvikovém areálu Helppes. Tuto zábavnou soutěžní akci s nadílkou pro všechny zúčastněné pejsky pořádala Neziskovka roku 2013 a 2014, spolehlivá veřejně prospěšná organizace, Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s.

Čtěte dále
Publikováno: 2.12.2015 8:57:19
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

V sobotu 21. listopadu se v Blansku konalo Mistrovství České republiky v dogdancingu. Soutěžící v kategoriích Heelwork a Freestyle předvedli strhující výkony, za které byli odměněni nadšeným potleskem diváků v zaplněné blanenské sportovní hale. Na celou reportáž z MR se můžete těšit v prosincovém čísle Pes přítel člověka.

Čtěte dále
Publikováno: 25.11.2015 14:44:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem