Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

V sobotu 21. června pořádal Canis klub Trutnov již pátý ročník mistrovství ČR border kolií v obedience.  Celá akce probíhala pod záštitou BCCCZ ve Dvoře Králové nad Labem. I letos se mistrem BCCCZ v obedience stala Dana Valešová s Andromedou Sub Tilia, která si mistrovský titul odnesla domů již počtvrté v pořadí!

Čtěte dále
Publikováno: 25.6.2014 9:49:45
Kategorie: Výcvik a sport

Polovina roku je za námi a blíží se prázdniny. Nové číslo PPČ se věnuje dovolené se psem – zde najdete rady a tipy, jak si dovolenou pořádně užít, a také zkušenosti našich čtenářů při vycestování do zahraničí.

Čeká vás obsáhlé čtení o plemeni měsíce – československém vlčákovi, jeho historii, chovu a uplatnění.

Najdete zde další díly oblíbených seriálů a mnoho jiných zajímavých témat, které vás můžou inspirovat k letním zábavám se psy. Ostatně přesvědčte se sami!

Čtěte dále
Publikováno: 20.6.2014 13:14:46
Kategorie: Výcvik a sport

V sobotu 14. června 2014 se v areálu základní kynologické organizace Šenov konal již třetí ročník závodu Šenovský pohár se zadáním titulů CACT pro kategorii IPO3.

Čtěte dále
Publikováno: 20.6.2014 11:07:09
Kategorie: Výcvik a sport

V neděli 1. června, se při klubové výstavě pražských krysaříků konal pátý ročník coursingového závodu Fofr Cup 2014 neboli memoriálu Kritiky Proper Puppy.

Čtěte dále
Publikováno: 19.6.2014 10:38:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Impozantní zvíře zbarvené jako bezhvězdná noc, prohánějící se pastvinami Orlických hor střežíc „své“ stádo. To všechno a mnohem víc je briard Shadow of Boss Dalido alias Charlie Šárky Bergerové, pro kterou se pasení stalo neodlučitelnou součástí života.

Čtěte dále
Publikováno: 13.6.2014 9:29:05
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Tímto heslem se řídí i Tamara Šamánková se svým americkým kokršpanělem Bardem Dream Maronna. Dokazují, že může být toto plemeno velmi úspěšné i mimo výstavní kruh a nevyužít inteligence a pracovitosti tohoto plemene je prostě škoda.

Čtěte dále
Publikováno: 9.6.2014 11:00:46
Kategorie: Výcvik a sport

O víkendu 31. května - 1. června se v Praze konala Speciální barvářská soutěž se zadáváním titulu CACIT, kterou uspořádal Klub chovatelů jezevčíků.

Čtěte dále
Publikováno: 6.6.2014 8:54:32
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Minulý víkend se pozornost většiny kynologického světa soustředila na finskou Tuusulu, kde se konal již 20. ročník mistrovství světa belgických ovčáků pořádaný FMBB! Česká reprezentace se mezi ostatními opravdu neztratila a přivezla domů opravdu skvělé výsledky!

Čtěte dále
Publikováno: 5.6.2014 9:28:33
Kategorie: Výcvik a sport

Pokud běháte flyball už nějakou dobu, určitě jste se někdy setkali s tvrzením typu: „To je sport jen pro borderky, se svým krátkonohým (malým) psem se mu věnovat nemůžu! Já mám doma jorkšíra (papillona, křížence…), to není pes pro sport.“ Ano, většina majitelů malých pejsků má pocit, že je jejich čtyřnohý kamarád vhodný pouze ke zdobení gauče v obýváku a při sportu by si jen „utrhli“ ostudu, ale myslí si to i jejich psí společník? Jak všichni víme, do malého tělíčka se vejde neskutečné množství energie a tato energie chce ven! A právě o tom by mohli vyprávět hlavní aktéři dnešního článku – jorkšírští teriéři, jejichž páníčci se rozhodli pro flyballovou dráhu a rozhodně toho nelitují.

Čtěte dále
Publikováno: 5.6.2014 9:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball

Letošní Mistrovství světa dobrmanů se konalo doslova „za rohem“, přesněji řečeno kousek za hranicemi naší republiky. A to u našich slovenských sousedů v malém městečku Lozorno, které leží nedaleko Malacek. Nás reprezentovaly dva týmy a celkem osm závodníků a dosáhli až na stupínky vítězů!

Čtěte dále
Publikováno: 3.6.2014 8:18:17
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO