Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

19. – 21. července proběhl v rámci Mezinárodního kynologického festivalu v Dobříši 8. ročník mezinárodního šampionátu ve sportovní kynologii. Zúčastnilo se jej 55 týmů a vítězství se ziskem titulů CACIT a CACT si výkonem 99 – 95 – 97 bodů vybojoval malinois Antrax Ostraryka Martina Plecháčka. 2. místo a titul res. CACIT, res. CACT získal Auzzy Ostraryka s Petrem Foltynem, na 3. místě skončil Vítězslav Holan s fenou malinoise Fantasií Extra Temperament.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 23.7.2013 12:17:06
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Sekce vodní záchrany při Klubu novofundlandský pes ČR uskutečnila další dva výcvikové víkendy, a to v termínech 21. - 23. června a 12. - 14. července. První víkend jsme uspořádali v kempu U jezera v Zahradišti u Radostína na Vysočině. Naši fundláckou psí smečku podpořila další plemena irský terier, australský ovčák, hovawart a beauceron, která se svými majiteli zvládla výcvik na výbornou. Kromě samotného výcviku našich psů ve vodě jsme trénovali i poslušnost na suchu, která je základem úspěšného zvládnutí cviku ve vodě. Pro naše psovody jsme zařadili i přednášku první pomoci, kterou pro nás připravila naše členka Karolína Jarošová studentka, Vyšší odborné zdravotní školy v Olomouci.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 23.7.2013 11:58:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik
O Zlatou podkovu

Klub saharských chrtů pořádá dne 24. srpna 2013 mezinárodní coursingový závod O Zlatou podkovu se zadáváním titulu CACIL, CACT na dostihové dráze ve Slušovicích

Autor: redakce
Publikováno: 14.7.2013 10:20:49
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Ve dnech 26. - 30. června 2013 se v kempu Křivonoska u Hluboké nad Vltavou konal pod záštitou o.s. Russell Rescue pátý ročník Celorepublikového srazu Jack & Parson Russell teriérů. Srazu, který mnozí z nás pojali jako dovolenou, se zúčastnilo 113 osob a 94 psů. Během celého půl týdne jsme se věnovali aktivitám, které byly na každý den pečlivě naplánovány a zorganizovány. Jednalo se především o sranda soutěže typu převoz psa v kolečku, běh na čas, jedení piškotů na čas, apod.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 10.7.2013 13:12:27
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

MM ČKNO 2013 – Mezinárodní mistrovství Českého klubu německých ovčáků se konalo 5. – 7. 7. v Suchdole nad Odrou a zúčastnilo se jej 46 týmů.

Vítězem s celkovým počtem 288 bodů a nejvyšším hodnocením v oddílu C (97 b.) se stal Martin Pejša, m. s. se psem Kato Aritar Bastet. Na druhé příčce se umístil Belgičan Dirk Leemans s fenou Gucci Du Triangle Magique (286 bodů), třetí místo obsadil Jiří Štěpař se čtyřletým vlkošedým psem Enrico Bohemia Bells (284 bodů).

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 10.7.2013 12:05:29
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství světa dobrmanů 2013

Jakou úroveň mělo letošní MS dobrmanů? Jaké výkony předvedli ti nejlepší dobrmani z Evropy i zámoří? Neztratila se česká reprezentace ve světové konkurenci? A jak se dařilo nováčkům v týmu? Reportáž se zajímavými postřehy z MS dobrmanů, které se konalo 24. – 26. 5. v Itálii, pro Vás připravila jeho účastnice, česká reprezentantka Jitka Janichová.
Doplněno exkluzivním rozhovorem s novopečeným mistrem světa Jürgenem Gutbrodem!

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 9.7.2013 10:34:03
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Crazy Cup - flyballové zápolení v Ptýrově

Crazy cup – flyballové zápolení v Ptýrově

Poslední červnový víkend se flyballáci ze všech koutů republiky sešli na Crazy Cupu v Ptýrově u Mnichova Hradiště, aby si zde změřili své síly v závěrečném kvalifikačním turnaji na letošní 10. Mistrovství České republiky ve flyballu. Třicet zúčastněných družstev, která se nám představila v šesti divizích, opět během celého víkendu dokazovalo, že se český flyball neustále posouvá kupředu.

Celý článek a kompletní výsledky si můžete přečíst v čísle 8.

Autor: redakce
Publikováno: 9.7.2013 10:24:29
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball

Appenzellský salašnický pes může být i vynikajícím stopařem

Zkoušky dle mezinárodního řádu uspořádal Kynologický klub Blansko v sobotu 16. června. Jednou z účastnic byla i Abora z Velkého Újezda - fena apennzellského salašnického psa, rozhovor s její majitelkou, Veronikou Hasovou, najdete právě v č. 7 PPČ, které je nyní v prodeji. Skládala zde svoji "maturitní stopařskou zkoušku" FPr 3, kterou si vyčuchala na krásných 90b.! A do poslední chvíle se zdálo, že to bude dokonce 97b.! U cíle se rozhodlo - předmět na konci nějak zapadl do terénu, Abora si ho všimla, ale moc mu nevěřila – byl zkrátka jiný než je zvyklá…

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 1.7.2013 13:29:47
Kategorie: Výcvik a sport

Mistrovství světa IPO se blíží!  str. 48

 

Poprvé v historii konání se bude mistrovství světa IPO konat v České republice. Věděli jste, že poslušnosti nejlepších psů na světě bude posuzovat žena? Jak se na MS připravuje jeden z nominovaných pomocníků, Josef Kubec, a na co se obzvláště těší? A jak vlastně prožívají MS „šlapači“, jejichž práce je zcela v pozadí, přitom je s ohledem na podané fyzické výkony jednou z nejnáročnějších a závisí na ní třetina úspěchu budoucího mistra světa?
Doplněno o videa s ukázkami práce všech čtyř nominovaných pomocníků – Josefa Kubce, Václava Kuncla, Radomíra Kupky a Jaroslava Vyhnala!

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 26.6.2013 17:39:40
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Russellíci v akci

Letos poprvé Klub chovatelů teriérů uspořádal víkend „Russellíci v akci“, který proběhl v Horním Jelení u Pardubic, a to ve dnech 14. - 16. Června. Počasí nám opravdu přálo, protože to byl letošní první krásný víkend. Sešlo se nás 44 dospělých lidí s 25 Parson Russell teriéry a s 16 Jack Russell teriéry a pár dětí.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 23.6.2013 19:44:30
Kategorie: Výcvik a sport