Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

První z výběrových soutěží na mistrovství republiky v ZVV3 se konala první jarní den v Rakovníku, a to za účasti deseti psů a jejich psovodů – z toho bylo osm německých ovčáků, jeden velký knírač, jeden chodský pes. Na prvním místě skončil Josef Králík a jeho fenka německého ovčáka Rea z Dvořákova sadu (90, 74, 89 – 253 bodů), která měla zároveň i nejlepší obranu.

Čtěte dále
Publikováno: 25.3.2015 8:24:34
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Boxerklub ČR - územní pobočka Brno pořádá v sobotu 28. března od 9:00 hodin v areálu KK Brno - Rybníček první letošní Den boxera pro milovníky tohoto plemene.

Čtěte dále
Publikováno: 23.3.2015 12:53:26
Kategorie: Výcvik a sport

Sportovní kynologie není výsostnou doménou jen belgických ovčáků malinois či německých ovčáků. Pokud se narodí skvělý pes a vede jej psovod, který ví, co dělá, má pro svého psa cit a zná jeho povahu, je to dokonalá souhra, za kterou jsou pak i výsledky na závodním poli. A přesně tak to funguje i mezi Ingrid Butorovou a její Morkou. Maliňák? Nikoli, Morka (Erssinta Eminentia Sibra) je briard! Jak se pracuje s briardem, co všechno už spolu Ingrid a Morka dokázaly, si můžete přečíst v rozhovoru v čísle 4! A budete se divit, čím vším si spolu tyto dvě dámy prošly…

Čtěte dále
Publikováno: 23.3.2015 12:09:22
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

ZKO Nový Malín a Policie České republiky vás zve na 19. ročník stopařského přeboru, který se bude konat ve dnech 24. - 26. dubna v areálu ZKO v Novém Malíně.

Čtěte dále
Publikováno: 19.3.2015 9:02:27
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

V loňském roce se na výběrových soutěžích a posléze i na Mistrovství ČR podle IPO3 po mnoha letech objevil zástupce plemene erdelteriér. Patří Jiřímu Zaňákovi a Wilhelm je jeho druhý erdel – a jaká byla jejich společná cesta až k mistrovství?  A proč vidíme erdelů na závodech tak málo? Na to a mnohem více jsme se zeptali právě Jiřího Zaňáka.

Čtěte dále
Publikováno: 11.3.2015 15:35:31
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Tedy v našem návodném seriálu od mistra sportu Ládi Macha. Dosud se kůže pohybovala zhruba v úrovni hlavy štěněte nebo mladého psa (dále jen „pes“), takže pro něj nebylo nic složitého kůži bez velké námahy uchopit. Má-li pes tento způsob kousání do kůže – lovení kořisti – zažitý a vykazuje-li správné a energické chování, můžeme přikročit ke zvyšování nároků. Dalším krokem bude kousání na kůži, kterou figurant postupně nastavuje výš, až nakonec bude v úrovni figurantových spodních žeber. Na co si dát pozor a jaké jsou nešvary nejednoho figuranta?

Čtěte dále
Publikováno: 4.3.2015 12:38:42
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Jakýkoliv. Pokud je zdravý a navíc si rád hraje a aportuje, má pro frisbee ideální předpoklady. Na rozdíl od některých jiných sportů nezná dogfrisbee „rasovou“ diskriminaci ani na těch nejvyšších soutěžích. Podmínkou není průkaz původu, po celém světě může v dogfrisbee soutěžit bez omezení jakékoliv plemeno nebo voříšek. Ano, právě na závodech často převažují border kolie, ale na stupních vítězů najdete i jiná plemena… A právě tyto „bílé vrány“, které dogfrisbee hrají s méně obvyklými plemeny, bychom vám chtěli v následujících číslech představit.  V č. 3 PPČ začínáme irským setrem!

Čtěte dále
Publikováno: 2.3.2015 14:32:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

Dnes již vrcholový sport se vším, co k tomu patří, i skvělý relax pro mnoho psů a jejich pánů. Jeho oblibě a rozšíření odpovídá i počet závodů, zkoušek, seminářů a samozřejmě trenérů. A tak jsme vyslyšeli přání mnoha agiliťáků, abychom jim dali v našem časopise pravidelný prostor, měsíc co měsíc přinášely nová témata k diskusi, rady, parkury a také představovali trenéry agility. V novém čísle PPČ č. 3 vám představíme Kristinu Půdovou a její dvě fenky border kolie – šestiletou Odie (Cia od Zlatonosné říčky) a téměř dvouletou Kite (Jasmine from Let’s Border).

Čtěte dále
Publikováno: 24.2.2015 10:11:59
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

S novým číslem začíná nový seriál o agility, který bude mít vždy dvě části – pro začátečníky a pokročilé, a už v prvním svém díle vám přináší tipy, které můžete hned vyzkoušet! Se základy agility můžete začít i doma na zahradě nebo na jakémkoliv kousku trávnaté plochy, skokové překážky nebo objekty na obíhání snadno najdete v přírodě, stačí pak správná motivace pro vašeho psa a můžete začít! Hned zjistíte, že je to sport plný zábavy a legrace. Nemusíte hned začít závodit, agility může být pro vás způsobem, jak si užít včas strávený s vaším čtyřnohým parťákem a zároveň se zabavit.

Čtěte dále
Publikováno: 19.2.2015 13:50:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
Nehledáte je?

V pondělí 16. února byli u obce Senohraby odchyceni dva psi. Fena zlatého retrívra v dobré výživné kondici, klidné, důvěřivé povahy a černý nekastrovaný pes, kříženec připomínající labradora s hnědým koženým obojkem. U něj je patrný horší pohyb zadních nohou, ale je také přátelské povahy. Nyní jsou v dočasné péči v Senohrabech na tel. čísle 733 576 832, zítra t.j. 19. 2. budou převezeni do útulku.

Publikováno: 18.2.2015 9:09:28
Kategorie: Výcvik a sport