Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

Tak se jmenuje nová lekce v naší čím dál obsáhlejší rubrice „agility“ v PPČ č. 10. a věnuje se nejoblíbenějšímu typu učení kontaktních zón, tzv. 2 on 2 off (dvě packy nahoře, dvě dole). Tato metoda je pro psy srozumitelná, a proto i velmi spolehlivá. Pokud ji porovnáme se zastavovanou zónou 4 on (všechny packy na zóně), je většinou rychlejší a pes se při ní cítí jistě, protože ví přesně, co má dělat. Proč tomu tak je?

Čtěte dále
Publikováno: 2.10.2015 9:19:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Sledujete naše seriály o agility a dogdancingu s návodem, jak můžete svého psa naučit novým trikům? Podařilo se vám některé triky zvládnout anebo naučit pejska některému novému triku nebo cviku? Fotografujete anebo natáčíte si svoji snahu a výsledky na video? Pošlete jej k nám na fotosoutez@pespritelcloveka.cz! Vaše fotky i videa zveřejníme na našem Facebooku. Pět fotek nebo videí, které budou mít do konce listopadu nejvíc "lajků", odměníme ročním předplatným a dárky v hodnotě 2000 Kč.

Čtěte dále
Publikováno: 1.10.2015 10:30:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Mistrovství světa německých ovčáků proběhlo ve dnech 23. – 27. září v Lahti ve Finsku a český tým zde vybojoval třetí místo (841 bodů)!

Čtěte dále
Publikováno: 1.10.2015 8:22:10
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Neuvěřitelných 100 pejsků z celé ČR se poslední srpnovou neděli sjelo na rakovnické kynologické cvičiště. V soutěžích agility bojovali o nejlepší umístění na již V. ročníku Maximova memoriálu. Přijeli pejsci malí, velcí s průkazem původu i čistokrevní voříšci, prostě všichni ti, kteří si chtěli užít prima den spolu se svým pánem. Počasí nám tenokrát přálo, dopoledne bylo krásně pod mrakem, dopoledne se na nás usmálo i sluníčko, někdy až příliš.

Čtěte dále
Publikováno: 25.9.2015 11:06:35
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

O víkendu 22. a 23. srpna se na jihu Čech v kynologickém areálu ZKO Velešín u letiště konal již druhý ročník dvoudenního závodu „Pohár města Velešína“. Závodníci si stejně jako v prvním ročníku mohli vybrat ze čtyř kategorií podle národního a mezinárodního zkušebního řádu: ZZO, ZVV1, IPO3 a stopařský speciál. Ten jsme navíc oproti loňskému ročníku obohatili o druhou, cizí stopu. Kategorii ZZO, určenou především začínajícím psovodům nebo psovodům s mladými psy, jsme okořenili překážkami podle ZVV1, ovšem s menší obtížností.

Čtěte dále
Publikováno: 17.9.2015 13:28:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

V sobotu 12. září se konala výběrová soutěž na M ČR mládeže stopařů v ZKO Jaroměř, kterou posoudil rozhodčí Stanislav Ševčík. Soutěž probíhala ve třech kategoriích: A-mládež FPr1 (do 18 let), B-mládež FPr3 (do 18 let) a C-junioři FPr3 (18–21 let). Jaké byly podmínky účasti na této VS? Např. v roce dosažení 18 let je možné si vybrat při přihlášení věkovou kategorii (mládež nebo junior), nelze ji však měnit. Spodní věková hranice závodníka není stanovena. Závodník musí být členem ČKS. Pro účast v kterékoliv kategorii je nutná splněná zkouška BH. Pro účast v kategorii B-mládež a C-junioři dle FPr3 je nutná splněná zkouška FPr2.

Čtěte dále
Publikováno: 14.9.2015 15:34:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Mistrovství světa FCI v Delémontu ve Švýcarsku proběhlo ve dnech 10. – 13. září. Složení reprezentace ČR: Jiří Lasík – vedoucí týmu, Martin Plecháček a BOM Antrax Ostraryka, Jitka Duffková a NO Alex z Kristova, Petr Foltyn a BOM Auzzy Ostraryka, Vítězslav Holan a BOM Fantasia Extra Temperament a Taťána Novotná a NO Artagnan v. Esadera. Naši vybojovali v týmech skvělé čtvrté místo a jaké jsou výsledky jednotlivců? Skvělé!

Čtěte dále
Publikováno: 14.9.2015 12:28:41
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

I to vás může napadnout při sledování videa vystoupení v dogdancingu Kamily Vojtíškové a jejího „tosáka, tedy psa plemene tosa inu. A protože je to plemeno více než zajímavé a určitě jej nepřehlédnete, položili jsme Kamile otázky nejen na téma tosa inu a život s ním.

Čtěte dále
Publikováno: 14.9.2015 10:58:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

V sobotu 12. 9. 2015 se v areálu výcvikového centra Helppes - Neziskovky roku 2013 a 2014 na Plzeňské ulici v Praze 5 slavilo. A že bylo co oslavovat. Nejenže se uskutečnila, v Motole již tradiční promoce chlupatých absolventů Vysokého Učení Helppsího, katedry asistenčních, vodících, signálních, terapeutických a průvodcovských psů ročníku 2014/2015, ale obecně prospěšná společnost Helppes při té příležitosti oslavila také své čtrnácté narozeniny.

Čtěte dále
Publikováno: 14.9.2015 10:54:06
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

V každém čísle našeho časopisu vám představujeme jednu ze zkoušek dogdancingu a v č. 9 si rozebereme zkoušku Musical Dressage. Speciálně u této divize, jak již napovídá její název „dresáž“, je kladen důraz na to, aby pes při pohybu vpřed skutečně klusal.

Čtěte dále
Publikováno: 11.9.2015 12:31:40
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem