Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

Poprvé v historii se bude Mistrovství světa FCI IPO konat v Čechách. Jste zvědaví, jak bude MS IPO „po česku“ vypadat? Co chystají organizátoři, jak se na prestižní akci připravují čeští reprezentanti?

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 13.8.2013 8:40:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Vítězem letošního mistrovství Českého klubu německých ovčáků se stal mistr sportu Martin Pejša a jeho německý ovčák Kato Aritar Bastet. Víte ale, jak se dařilo ostatním? Proč byla nejslabší disciplínou většiny účastníků poslušnost a byly výkony na obranách dostatečně rychlé a razantní? Kdo bude reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa německých ovčáků WUSV?

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 12.8.2013 8:20:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mezinárodní kynologický festival v Dobříši

se konal 19. – 21. července a bohatým programem uspokojil širokou (nejen kynologickou) veřejnost. Představil jak sportovní kynologii – šampionát CACIT, tak příznivce dogfrisbee – Memoriál Jindry Pecháčka, agility – Non-stop Agility Cup i canicrossu – Zámecký canicross. Celou akcí prolínal pestrý doprovodný program, jehož se mohli účastnit i sami diváci.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 9.8.2013 21:34:34
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Jaké výkony předvedla letos česká špička na mistrovství republiky IPO? Kdo zazářil, kdo zklamal, který pes si vysloužil potlesk a kdy divákům zatrnulo? Rozšiřuje se propast mezi ovčáky a ostatními plemeny, nebo dobrmani, knírači, rotvajleři a spol. šlapou německým ovčákům a „maliňákům“ na paty?

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 9.8.2013 8:51:56
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Flyingpawn - Létající tlapky Sedlec a Město Sedlec vás srdečně zvou na závody agility, které se budou konat ve dvou termínech na fotbalovém hřišti v obci Sedlec u Mikulova.

V sobotu 31. srpna se uskuteční I. Sedlecké Trojzkoušky, v sobotu 18. září je na programu závod Královské tlapkování.

Propozice najdete zde.

 

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 8.8.2013 10:47:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

V sobotu 3. srpna se uskuteční dostihy chrtů Sauda Cup na dostihové dráze v Kolíně.

Pro účastníky dostihu máme doplňující informace k organizaci.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 1.8.2013 13:29:38
Kategorie: Výcvik a sport

O víkendu  13.-14. července se v Kolíně konala akce pro chrty Krása a výkon. V sobotu proběhla oblastní výstava pro skupinu X., kterou posuzovala paní Holmerová, a Klubová výstava faraonských psů pod taktovkou Ing. Petrusové. V neděli se pak na dostihovém ovále konal dostih, po jehož skončení proběhlo sečtení bodů a vyhlášení šampionů pro krásu a výkon.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 24.7.2013 13:39:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy

19. – 21. července proběhl v rámci Mezinárodního kynologického festivalu v Dobříši 8. ročník mezinárodního šampionátu ve sportovní kynologii. Zúčastnilo se jej 55 týmů a vítězství se ziskem titulů CACIT a CACT si výkonem 99 – 95 – 97 bodů vybojoval malinois Antrax Ostraryka Martina Plecháčka. 2. místo a titul res. CACIT, res. CACT získal Auzzy Ostraryka s Petrem Foltynem, na 3. místě skončil Vítězslav Holan s fenou malinoise Fantasií Extra Temperament.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 23.7.2013 12:17:06
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Sekce vodní záchrany při Klubu novofundlandský pes ČR uskutečnila další dva výcvikové víkendy, a to v termínech 21. - 23. června a 12. - 14. července. První víkend jsme uspořádali v kempu U jezera v Zahradišti u Radostína na Vysočině. Naši fundláckou psí smečku podpořila další plemena irský terier, australský ovčák, hovawart a beauceron, která se svými majiteli zvládla výcvik na výbornou. Kromě samotného výcviku našich psů ve vodě jsme trénovali i poslušnost na suchu, která je základem úspěšného zvládnutí cviku ve vodě. Pro naše psovody jsme zařadili i přednášku první pomoci, kterou pro nás připravila naše členka Karolína Jarošová studentka, Vyšší odborné zdravotní školy v Olomouci.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 23.7.2013 11:58:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik
O Zlatou podkovu

Klub saharských chrtů pořádá dne 24. srpna 2013 mezinárodní coursingový závod O Zlatou podkovu se zadáváním titulu CACIL, CACT na dostihové dráze ve Slušovicích

Autor: redakce
Publikováno: 14.7.2013 10:20:49
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing