Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

Jarním zahajovacím závodem „Otevírání studánek“ již tradičně naše ZKO Bukov vstupuje do sportovní sezony 2013. Již po sedmnácté jsme na Bukově symbolicky otevřeli studánky, ale tradiční jarní počasí, na které každý netrpělivě čekal, nás pořádně vypeklo. Ranní nadílka sněhu a mrazivé teploty - to bylo překvapení ještě stále kralující paní zimy.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 12.4.2013 14:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: TART
Mistrovství světa stopařů

Mistrovství světa stopařů (FCI FH WM 2013) v Dánsku je v plném proudu. Našim prvním závodníkem je Břetislav Ťujík s fenou  Pheobe Jit-Mi. Jejich první stopa byla pěkná a získali krásných 92 bodů (což je dnes zatím nejlepší výsledek). Druhým reprezentantem je Josef Kinzl s Dargem Vepeden, kterému se první stopa moc nevydařila, a získal 32 bodů. Na oba závodníky čeká ještě jedna stopa. Držíme palce.

Autor: IvetaP
Publikováno: 11.4.2013 17:47:14
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Po dlouhé zimní přestávce opět nastala závodní sezona. První letošní dostih chrtů se konal v sobotu 6. dubna na Dostihové dráze Kolín. Přinášíme výsledky a cílové fotografie

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 11.4.2013 9:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy
Toulky s Hafíkem aneb Třeboňskem křížem krážem

Přijďte se se svým pejskem projít malebnou krajinou Třeboňska a užít si tak pohodový den plný zábavy a pohybu s trochou adrenalinu. Svoji trasu si zde najde určitě každý – od maminek s kočárkem přes středně náročné turisty až po sportovce a pokořitele extrémních výkonů.

Toulky jsou organizované formou zábavného závodu se psy, na tratích
35 km muži/ženy
12 km společně

Více zde

Autor: IvetaP
Publikováno: 10.4.2013 9:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogtrekking

Již tradičně pořádala ZKO Ostrava-Kunčice o předvelikonoční sobotě letos tedy 30. března závod pod názvem „Velikonoční Kunčičák“. Spoustu přihlášených závodníků odstrašila předpověď počasí a tak tedy nakonec závodilo pětadvacet psů. Předpověď se naštěstí nevyplnila a k příjemné atmosféře přispělo i svítící sluníčko.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 9.4.2013 12:09:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Každý rok se skupina chrtích závodníků utká o cenu Zlatý chrt, která je udílena nejlepším závodním greyhoundům uplynulé dostihové sezony. Někteří chrti nasbírají těchto zlatých sošek za svou běžeckou kariéru dokonce několik. Vyhlášení Zlatého chrta 2012 proběhlo v hotelu Esplanade a bylo již tradičně moderováno zpěvačkou Heidi Janků, která sama o chrtech občas zpívá, a doprovázeno účastí českých osobností.

Reportáž z této akce vám přineseme v čísle 6/2013 PPČ. Zatím si můžete přečíst tiskovou zprávu z této akce a prohlédnout fotografie.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 7.4.2013 19:41:19
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy

V sobotu 30. března proběhl 2. ročník obranářského závodu O pohár starosty města Strmilov. Závod se konal ve spolupráci se skupinou základních kynologických činností Jindřichův Hradec.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 5.4.2013 8:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: TART

V sobotu 23. března se na cvičišti ZKO Cheb konal historicky první ročník speciálního obranářského závodu „Chebský nebojsa 2013". Soutěž měla celkem pět disciplín. Každá z u nich se prováděla na ringo oblek.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 4.4.2013 11:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: TART

V neděli 24. března si v ZKO Hloubětín změřilo své síly na neoficiálních agility závodech sedmasedmdesát dvojic. Mezi oceněnými závodníky byly i děti a nejmladšímu z nich bylo pouhých osm let.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 3.4.2013 9:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
Smutná zpráva

Všem přátelům, známým a chovatelům oznamujeme, že nás 23. března ve věku 60 let opustila náhle po krátké těžké nemoci Věra Veverková. Mezinárodni  rozhodčí, aktivní členka chovatelského klubu špiců, dlouholetá chovatelka vlkošedých a černých špiců a také boloňských psíků. Byla to výjimečná osoba, s velkým srdcem. Všem bude moc chybět a navždy zůstane v našich srdcích.

Autor: IvetaP
Publikováno: 2.4.2013 15:29:24
Kategorie: Výcvik a sport