Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

O víkendu jsme měli možnost v areálu výstaviště PVA v Letňanech obdivovat přes dva tisíce psů různých plemen, barev i velikostí a to na 26. pražské mezinárodní výstavě psů Prague Expo Dog! Na této výstavě bylo možno získat krom prestižních titulů a ocenění i nominaci na Cruft´s 2015!

Čtěte dále
Publikováno: 5.5.2014 15:48:37
Kategorie: Výcvik a sport

Minulý víkend se v areálu ZKO Třinec konal čtvrtý díl seriálu výběrových soutěží na MČR IPO! Jako rozhodčí se opět předsatvili B. Ťujík, M. Ryneš a K. Nedvěd.  Vedoucím soutěže byl Jiří Šurman.

Čtěte dále
Publikováno: 5.5.2014 14:38:00
Kategorie: Výcvik a sport

Dovolujeme si vás pozvat na pátý ročník vrcholné soutěže majitelů asistenčních psů a desátý ročník vrcholné soutěže majitelů vodících psů, konající se tuto sobotu v rámci mezinárodní výstavy psů v Praze v Letňanech.
Česká Republika je stále jedinou zemí na světě, která pořádá Mistrovství ve výkonu asistenčních psů. Páté narozeniny naznačují tradici této světové rarity. Obhájí loňské vítězky 13letá Baruška a goldenka Eliška po třetí titul Mistra Republiky?

Čtěte dále
Publikováno: 2.5.2014 9:41:11
Kategorie: Výcvik a sport

V sobotu 3. května se konal již 3. ročník úspěšného závodu Okolo Kutné Hory.
Na této akci,  vás organizátoři seznámili s Kutnou Horou, která je nejen bohatá na historické památky, ale je i obklopena krásným okolím, které budete moct probádat bok po boku se svým psem. Závod byl otevřen pro každého nehledě na plemeno.

Čtěte dále
Publikováno: 30.4.2014 10:11:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogtrekking

Malí knírači jsou velmi inteligentní a energičtí psi a ve světě sportovní kynologie se určitě neztratí. Při správném přístupu a motivaci je možné s nimi dosáhnout úspěchů v jakémkoliv odvětví kynologie. Zdolat zkoušky nejvyšší právě s malým kníračem jménem Winning Star z Dixie se rozhodla i Alice Zelinková.

Čtěte dále
Publikováno: 30.4.2014 9:27:27
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Na letošní Mistrovství světa stopařů FCI, které se konalo v okolí duryňského městečka Oberdorla ve dnech 24. –27. dubna, se za Českou republiku nominovaly Tatjana Burianová s fenkou německého ovčáka Hikary Venušina sopka a Irena Zemanová, taktéž s fenkou německého ovčáka – Bonny z Nedvězího dvora.

Foto: Hanka Toušková

Čtěte dále
Publikováno: 29.4.2014 11:51:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Soutěž o Pohár středočeské pobočky Klubu chovatelů jezevčíků se konala o víkendu 26. - 27. dubna.

Čtěte dále
Publikováno: 28.4.2014 16:45:38
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

V sobotu 26. dubna se v areálu ZKO Svatoslav konal třetí díl seriálu výběrových soutěží na MČR IPO! Jako rozhodčí se představil B. Ťujík, M. Ryneš a K. Nedvěd.  Vedoucím soutěže byl Jiří Čejka.

 

 

Čtěte dále
Publikováno: 28.4.2014 9:39:00
Kategorie: Výcvik a sport

Velškorgi cardigan je plemeno s bohatou historií, které vás na první pohled zaujme svým vzhledem a veselou povahou. Díky špičatým uším a huňatému ocasu snadno připomínají malé lištičky. Ostatně stejně jako ony oplývá velškorgi inteligencí a vynalézavostí. Tyto vlastnosti využijí zejména u činnosti, která je pro ně nejpřirozenější, pasení. Svět pasení s velškorgim nám přiblíží Zuzana Černá, která jako první s tímto plemenem, konkrétně se svým psem Barbero Corlan Gi, u nás dosáhla v pasení zkoušky nejvyšší IHT TS3.

Čtěte dále
Publikováno: 28.4.2014 9:36:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Druhý díl seriálu výběrových soutěží proběhl 19. a 20. dubna Krchlebech. Pořadatelem tentokrát byl Boxerklub ČR ÚP Staňkov. Tým pořadatelů pod vedením Antonína Karbana využil své zkušenosti a bezchybně připravil tuto soutěž. Harmonogram byl několikrát, ale nakonec byli všichni spokojeni.

Čtěte dále
Publikováno: 24.4.2014 16:06:06
Kategorie: Výcvik a sport