Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

Už 75 let se každoročně koná nejvyšší pracovní soutěž ohařů Memoriál Karla Podhajského, který se stal kultovní tradicí všech myslivců u nás i v zahraničí. Prověřuje nejen všestranné vlastnosti ohařů, ale také nasazuje vysokou laťku pro jejich vůdce, spojuje lidi pro loveckou kynologii a dodává celé soutěži vážnost a respekt. Ten letošní vyhrál český fousek Bor z Podřipské stráně vůdce Miroslava Vacka

Čtěte dále
Publikováno: 15.1.2014 8:04:47
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Ráno se míjíme s dalšími ubytovanými u dveří a jdeme venčit své psy. Je zataženo, sem tam padne na zem velká kapka. Všem běží hlavou: „Hlavně ať nezačne pršet!“. Ne všichni psi v nevlídném počasí předvedou ty nejlepší výkony.  Tam vzadu, nad vrchovinou Chřiby, jde mezi spousty mraků vidět sluníčko a s ním se přibližuje naděje, že zase tak zle nebude. Dost nás je na cvičišti už od pátku, probíhá zde akce „Víkendové kousání v Kyjově“ s figuranty Jaroslavem Josefíkem a Václavem Kunclem.

Dnes nás čeká závod „Kyjovský škrpál“.

Čtěte dále
Publikováno: 10.1.2014 10:32:35
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

V dalším čísle našeho časopisu vám představíme a krok po kroku vás provedeme další zkouškou a to zkouškou BH. Od roku 2012 je zkouška BH vstupní zkouškou mezinárodního zkušebního řádu IPO, účastnit se jí mohou psi od patnácti měsíců věku a v překladu znamená „zkouška doprovodného psa“ (Begleithundeprüfung). Co si pod tímto pojmem ale máme představit?

Čtěte dále
Publikováno: 10.1.2014 10:10:11
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Přinášíme vám novou rubriku, která nese název „ Jak se cvičí s…?“. Prvním plemenem, které si v této rubrice představíme je královský pudl, kterého  sice velice často vídáme ve výstavních kruzích, ale při vrcholových zkouškách či jiných sportech jich už tolik nepotkáme. Ale nemyslete si, že pro výcvik a sport nemají tito psi talent, ba naopak, když už se někdo rozhodne pro pracovní nebo sportovní kariéru, tak to většinou stojí za to!

Čtěte dále
Publikováno: 6.1.2014 9:00:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

V sobotu 7. prosince se konal pátý ročník Mikulášské soutěže pořádané ZKO Světec Lotta Marie. Soutěžilo se v kategoriích ZZO, ZM, ZVV1 a ZVV2.

Čtěte dále
Publikováno: 2.1.2014 9:20:16
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Jako spousta dětí si i ona přála mít vlastního pejska – a výběr padl na šiperku. Ti dva si spolu „sedli“ a letos se probojovali až na juniorské Mistrovství Evropy v agility: Lenka Špidlenová a Leon od Prachovských skal.

Čtěte dále
Publikováno: 16.12.2013 8:56:34
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

 Poslední víkend listopadu se v Bělči nad Orlicí konal již 13. ročník Hradeckého midu. Tento závod byl vyhlášen jako mistrovství České republiky ve sprintu a midu a jednalo se o poslední podzimní závod psích spřežení této sezony. 

Čtěte dále
Publikováno: 12.12.2013 12:04:28
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing

Zkouška ovladatelnosti psa – ZOP je základní (vstupní) zkouška. I zde však již jde o přezkoušení návyků psa, bez nichž se neobejde v denním soužití v lidské společnosti.  Jaké cviky tato zkouška obsahuje? Projděte si s námi jednotlivé speciální cviky krok po kroku, včetně nejčastějších možných chyb! Víte třeba, jak probíhá cvik psa odložení ve skupině?

Čtěte dále
Publikováno: 11.12.2013 9:15:30
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

V sobotu 26. října proběhl v kynologickém klubu ZKO Buková pod Srnčím vrchem 3. ročník obranářského závodu. Nastoupilo 28 psovodů s 30 pejsky ze západních, severních, středních a jižních Čech.
Soutěžilo se ve čtyřech hlavních disciplínách: ZZO, ZM, ZVV1, ZVV2 - beze stop a ve dvou vložených disciplínách - překážkovém běhu na čas a obranářském trojboji.

Čtěte dále
Publikováno: 29.11.2013 12:18:52
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Klub chovatelů jezevčíků ČR uspořádal  o víkendu 15. – 17. listopadu další ročník druhé nejvýznamnější klubové akce - honičskou soutěž se zadáváním titulu CACIT a CACT. Ve spolupráci s Klubem mysliveckých tradic v Rozvadově, Kolowratovými lesy a firmou KM Wood pana Maršíka se tým pod vedením neúnavné ředitelky soutěže paní Moniky Illové postaral o skvělé zabezpečení celé akce.

Čtěte dále
Publikováno: 26.11.2013 10:03:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost