Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

Tento nový sport nabízí, mimo jiné, i jednu velkou výhodu. Stačí vám jen váš pes, míč (gymball) a znalost jak na to… Proto vám v našem novém seriálu přinášíme návod, jak vyzkoušet treibball krok za krokem. Jeho autorka, Lucie Zavoralová, se v novém PPČ věnuje základní linii treibballu, což je psovod – míč – pes.

Čtěte dále
Publikováno: 13.6.2016 10:03:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Srdečně vás zveme na mistrovství ČR IPO, které se bude konat 17. - 19. června v Roudnici nad Labem. Podívejte se na pozvánku od pořadatele, pana Václava Kejře.

Čtěte dále
Publikováno: 13.6.2016 9:59:38
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Bitce, která nemá obdoby na celém světě, byl v Motole svědkem i radní MČ Prahy 5, JUDr. Petr Lachnit. Nebyli bychom to my. Češi. Kdybychom neměli něco extra – bojovné lidi s postižením. Co vedlo tyto lidi k tomu, aby změřily své síly?
V sobotu 4. 6. 2016 se v areálu výcvikového centra Helppes - Neziskovky roku 2013 a 2014, spolehlivé veřejně prospěšné organizace, na Plzeňské ulici v Praze 5 – Motole uskutečnila unikátní bitva mezi majiteli asistenčních a vodících psů – lidmi s těžkým postižením. V 9:45 slavnostně odstartoval již 12. ročník Mistrovství ČR ve výkonu vodicích psů 2016 a 7. ročník Mistrovství ČR ve výkonu asistenčních psů 2016.

Čtěte dále
Publikováno: 6.6.2016 14:44:42
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Na tuto otázku nám v novém čísle našeho časopisu odpověděl opět Dr. Vilém Eis. „První stopy může štěně pracovat již ve stáří 2 – 3 měsíců. Je výhodné, umí-li štěně již předtím přinášet předměty. Bydlí-li psovod tak výhodně, že má ze zahrady východ přímo do luk (tedy nikoli na silnici nebo na cestu), dosáhne se hledání po stopě nejsnadnějším způsobem. Chodil-li psovod se štěnětem na procházku od začátku v určitou dobu tímto východem a pokračuje-li pak v chůzi jednou rovně, pak za východem doleva a jindy zase doprava, stačí, podrží-li mu později pomocník štěně na zahradě. Psovod sám odchází, v chůzi ještě mluví k štěněti, ve vratech třeba ještě na ně zavolá, pak vyjde do luk, nechá dveře otevřené, zastaví se hned za nimi, šlape asi 1 – 2 minuty v trávě na ploše ½ - 1 m2 sem a tam...

Čtěte dále
Publikováno: 6.6.2016 14:26:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Co se dnes u některých zkoušek vloh vlastně hodnotí? Zajímavé téma, co vy na to? Toto štěně zcela jistě neprezentuje naučený typ chování, ale má vlohy vrozené!

Čtěte dále
Publikováno: 1.6.2016 8:41:25
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Srdečně Vás zveme na výstavu morčat, která se bude konat 9.července 2016 na fotbalovém hřiště ve Stěžerách u Hradce Králové, od 9 do 16 hodin. K vidění budou krátkosrstá, dlouhosrstá i bezsrstá plemena, zařazen bude doprovodný program: prodej morčat, v 10 a 14 hodin králičí hop a během dne ukázka Dogdancingu. Těšíme se na vás! 

Čtěte dále
Publikováno: 31.5.2016 15:51:32
Kategorie: Výcvik a sport

Ve dnech 29. 4. - 1. 5. 2016 se ve Vrbovém na Slovensku konalo mistrovství světa boxerů ATIBOX 2016. Přihlášeno bylo 27 účastníků z Belgie, ČR, Německa, Španělska, Itálie, Japonska, Maďarska, Holandska, Polska, Finska a Slovenska, kteří soutěžili v kategoriích IPO3 - 22 účastníků, IPO2 - 4 účastníci, IPO1 - 1 účastník.

Čtěte dále
Publikováno: 31.5.2016 9:04:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Česká republika je stále jedinou zemí na světě, která pořádá Mistrovství ve výkonu asistenčních psů. Jak si povedou handicapovaní soutěžící? Obhájí loňský mistr ve výkonu asistenčních psů vozíčkář Bohumil titul „Mistr republiky“ s novým psím pomocníkem Charliem?

Čtěte dále
Publikováno: 30.5.2016 14:38:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

V sobotu 28. května se v České Třebové konal již třetí ročník tohoto mistrovství. Soutěžilo se v kategoriích Heelwork to Music a Freestyle. Soutěžící byli dále rozděleni podle věku na mládež (do 18 let) a juniory (18-23let). Mistrovství posuzovaly rozhodčí Petra Malá, Anna Říhová a Veronika Tvrdá.
Foto: M. Trauškeová

Čtěte dále
Publikováno: 30.5.2016 9:10:15
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Jedna z nejtěžších klubových zkoušek Klubu chovatelů jezevčíků, speciální barvářská soutěž, proběhla o víkendu 21. – 22. května poblíž Lipníku u Nymburka. Jde o mezinárodní soutěž se zadáváním titulů CACIT a CACT. Spočívá v práci na pobarvené stopě, kde si vůdce se psem musí sám najít začátek stopy a sám dojít na konec mnoho hodin staré stopy a ještě cestou sbírat kontrolní terčíky, takzvané markanty. Kromě práce na barvě se zkouší poslušnost a také nahánění a druhý den zkoušek také tzv. spurlaut neboli práce na stopě živého zajíce, kdy jezevčík kromě skvělého nosu musí prokázat i hlasitost.

Čtěte dále
Publikováno: 26.5.2016 14:10:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost