Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

Každý rok se skupina chrtích závodníků utká o cenu Zlatý chrt, která je udílena nejlepším závodním greyhoundům uplynulé dostihové sezony. Někteří chrti nasbírají těchto zlatých sošek za svou běžeckou kariéru dokonce několik. Vyhlášení Zlatého chrta 2012 proběhlo v hotelu Esplanade a bylo již tradičně moderováno zpěvačkou Heidi Janků, která sama o chrtech občas zpívá, a doprovázeno účastí českých osobností.

Reportáž z této akce vám přineseme v čísle 6/2013 PPČ. Zatím si můžete přečíst tiskovou zprávu z této akce a prohlédnout fotografie.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 7.4.2013 19:41:19
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy

V sobotu 30. března proběhl 2. ročník obranářského závodu O pohár starosty města Strmilov. Závod se konal ve spolupráci se skupinou základních kynologických činností Jindřichův Hradec.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 5.4.2013 8:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: TART

V sobotu 23. března se na cvičišti ZKO Cheb konal historicky první ročník speciálního obranářského závodu „Chebský nebojsa 2013". Soutěž měla celkem pět disciplín. Každá z u nich se prováděla na ringo oblek.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 4.4.2013 11:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: TART

V neděli 24. března si v ZKO Hloubětín změřilo své síly na neoficiálních agility závodech sedmasedmdesát dvojic. Mezi oceněnými závodníky byly i děti a nejmladšímu z nich bylo pouhých osm let.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 3.4.2013 9:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
Smutná zpráva

Všem přátelům, známým a chovatelům oznamujeme, že nás 23. března ve věku 60 let opustila náhle po krátké těžké nemoci Věra Veverková. Mezinárodni  rozhodčí, aktivní členka chovatelského klubu špiců, dlouholetá chovatelka vlkošedých a černých špiců a také boloňských psíků. Byla to výjimečná osoba, s velkým srdcem. Všem bude moc chybět a navždy zůstane v našich srdcích.

Autor: IvetaP
Publikováno: 2.4.2013 15:29:24
Kategorie: Výcvik a sport
Hněvošický závod

V sobotu 6. dubna si příznivci sortovní kynologie (IPO, NZŘ) mohou přijet zasoutěžit do KK Hněvošice. Toto ne zcela jarní klání bude probíhat v kategoriích IPO1, ZVV1, IPO3, ZVV3 a posuzovat je budou Lenka Chmurová a Jan Strach. Jako figuranti se nám představí Michal Řehoř a Libor Kostela. Všechny kategorie budou probíhat beze stop, tedy poslušnosti a obrany dle zkušebního řádu. Více naleznete zde.

Autor: IvetaP
Publikováno: 2.4.2013 14:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
CACIT

CACIT – neboli čekatelství mezinárodního šampionátu práce. Za jakých podmínek bývá udělen, co s udělením náš pes získá, a jaké máme soutěže se zadáváním tohoto titulu, se dozvíte v následující příloze zde.

Zdroj: ČKS

Autor: IvetaP
Publikováno: 27.3.2013 11:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Obranářský závod

V neděli 30. dubna na vás čeká v Kynologickém klubu Strmilov druhý ročník obranářského závodu „O pohár starosty města Strmilov“. Tento pěkný závod plný ,,tvrdých“ obranářů budou posuzovat Ladislav Košler, Libor Boček, Jiří Dupal jako figuranti se představí páni Jindřich Šustr a Boris Maša. Čeká nás napínavá podívaná v podobě atraktivních obran. Více zde

Autor: IvetaP
Publikováno: 26.3.2013 8:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: TART

O víkendu na nás čeká velice zajímavý závod s atraktivním názvem Velikonoční Kunčičák, který bude probíhat na cvičišti ZKO Ostrava-Kunčice.

30. března 2013


Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 25.3.2013 8:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

O uplynulém víkendu proběhlo v Radíkově u Olomouce již tradiční loučení s mushingovou sezonou, a jak jinak než v podobě závodů. Organizace se zhostil Hanácký musher´s klub a soutěžilo se v kategoriích bikejöring, koloběžka se dvěma psy, koloběžka s jedním psem (pro čistokrevná plemena), canicross a spřežení. Navíc byla vypsána i kategorie pro amatéry, kteří si tento sport chtěli jen vyzkoušet.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 22.3.2013 7:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing