Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

Držíme našemu týmu vedenému Jiřím Lasíkem palce! Přidejte se a sledujte průběh mistrovství světa zde:

Čtěte dále
Publikováno: 8.9.2015 14:51:06
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

„Cik“ a „cap“ jsou to termíny ze světa agility. Povely „cik“ a „cap“ znamenají pro psa v překladu „toč těsně kolem levé bočnice“ a „toč těsně kolem pravé bočnice“. V moderní agility se klade důraz na rychlost, preciznost a skvělou techniku handlingu, ale také na skvěle naučenou samostatnou práci psa na parkúru. Cvik točení kolem bočnice skočky, takzvané „cik cap“, je pojmenován podle slovinské královny agility Silvie Trkman, která je zakladatelkou či popularizátorkou tohoto cviku.

Čtěte dále
Publikováno: 7.9.2015 12:15:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

ZKO Kolín Borky a SKS -TART region Kolín pořádá 3. října 4. ročník Memoriálu  MVDr. Ivo Srba v kategoriích ZMT, T1, T2 a OPT1 se zápisem zkoušky.

Uzávěrka přihlášek je 25. září.

Čtěte dále
Publikováno: 1.9.2015 10:06:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
R. I. P. Blanko!

V sobotu 15. srpna dotlouklo srdíčko Blance Fiedlerové, legendě výcviku zejména malých kníračů. Za dob Svazarmu dlouhá léta vedla cvičiště Praha 9 Kbely, pořádala speciální výcvikové tábory pro knírače, propagovala knírače jako služební plemeno, ukazovala, jak jsou knírači šikovní v pachových disciplínách, zkrátka pro kynologii byla vždy pojmem. Po revoluci pokračovala v činnosti v oblasti záchranařiny. Do posledních aktivních chvil jí doprovázel malý pepřáček. Obdržela vysoká a nejvyšší kynologická ocenění ČR a je navržena na ocenění také od Klubu chovatelů kníračů za celoživotní působení s předáním na konferenci, která se ale bude konat až letos na podzim.
Kdo jste jí znal, zavzpomínejte!
R. I. P. Blanko!

Ilustrační foto: M. Trnková

Publikováno: 31.8.2015 11:37:50
Kategorie: Výcvik a sport

Odpověď nejen na tuto otázku najdete v rozhovoru s Josefem Škůrkem, který vám přinášíme v PPČ č. 8, které je ještě v prodeji. A jaká je vlastně stručná historie velškorgi pembroke coby pasteveckého plemene?

Čtěte dále
Publikováno: 14.8.2015 7:37:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

„Již víme, že jakákoli změna síly stisku má svoji příčinu, a pokud ke změně stisku dochází, neměli bychom tuto skutečnost přejít bez povšimnutí. Při kousání na místě se nedostatečná síla zákusu nemusí výrazně projevit. Projeví se však v okamžiku, kdy pes kouše na pohybujícího se figuranta. A to tím více, čím rychleji pes naskočí na rukáv nebo klínové kousadlo. Nad příčinou je zapotřebí se včas zamyslet a této skutečnosti přizpůsobit výcvik.“ A právě to jsou témata článku mistra sportu, Ladislava Macha v PPČ č. 8.

Čtěte dále
Publikováno: 12.8.2015 7:26:44
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

To je téma našeho úvodního materiálu, kdy vás postupně provedeme zkouškami. A představíme si zrovna i postupovou zkoušku 1. stupně divize F – Freestyle. Jaký je jejich obsah? Co nesmíme při přípravě na zkoušku opomenout? A naučíme vás i nový cvik!

Čtěte dále
Publikováno: 10.8.2015 15:21:19
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Našim reprezentantům s agility pro letošní rok jsme položili tyto otázky:
1) Jaký je váš názor na systém výběru reprezentace na MS?
2) Jak často se svým psem trénujete a máte nějaký tréninkový plán?
3) Existuje nějaký váš vysněný pes (plemeno, barva aj.), kterého si jednou chcete pořídit?

Čtěte dále
Publikováno: 7.8.2015 11:02:37
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Odložení psa na startu je téma, které trápí nejednoho agiliťáka. Spousta psů má problémy zůstat na startu, pokušení je příliš velké a trénink odložení probíhal buď nedostatečně, nebo ne zcela správně. Jenže tento prvek je pro následné závodění a trénování klíčový. Bez náskoku se někdy neobejdeme, potřebujeme se dostat do určité pozice před samostatným vystartováním.

Čtěte dále
Publikováno: 7.8.2015 10:59:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s. pořádá v sobotu 12. září od 10:30 hodin ve svém výcvikovém areálu v Praze 5 - Motole Superden spojený se psími promocemi asistenčních psů. Všichni jste srdečně zváni!

Čtěte dále
Publikováno: 6.8.2015 12:52:42
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie