Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

Mistrovství světa IPO se blíží!  str. 48

 

Poprvé v historii konání se bude mistrovství světa IPO konat v České republice. Věděli jste, že poslušnosti nejlepších psů na světě bude posuzovat žena? Jak se na MS připravuje jeden z nominovaných pomocníků, Josef Kubec, a na co se obzvláště těší? A jak vlastně prožívají MS „šlapači“, jejichž práce je zcela v pozadí, přitom je s ohledem na podané fyzické výkony jednou z nejnáročnějších a závisí na ní třetina úspěchu budoucího mistra světa?
Doplněno o videa s ukázkami práce všech čtyř nominovaných pomocníků – Josefa Kubce, Václava Kuncla, Radomíra Kupky a Jaroslava Vyhnala!

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 26.6.2013 17:39:40
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Russellíci v akci

Letos poprvé Klub chovatelů teriérů uspořádal víkend „Russellíci v akci“, který proběhl v Horním Jelení u Pardubic, a to ve dnech 14. - 16. Června. Počasí nám opravdu přálo, protože to byl letošní první krásný víkend. Sešlo se nás 44 dospělých lidí s 25 Parson Russell teriéry a s 16 Jack Russell teriéry a pár dětí.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 23.6.2013 19:44:30
Kategorie: Výcvik a sport

Šestnáctka padla

Ve dnech 15.6 a 16. 6. 2013 se v Krupce u Ústí nad Labem odehrával již po několikáté Happy Míček. Sešlo se tu celkem 28 družstev, které byli rozděleni do 5. divizí.  Pořadateli byli Laviňáci, kteří nechybí na žádném ze závodů.

 

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 20.6.2013 17:51:29
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball
Uzávěrka již dnes!

Bodovací dostih pod názvem DG Dog Gear Race of Champions, který se uskuteční v sobotu 1. června na dostihové dráze Kolín je první nominační na ME, součástí tohoto dostihu je zároveň Italian Greyhound Challenge Cup – speciální bodovací závod Italských chrtíků! Uzávěrka přihlášek je dnes – 28. května a přihlásit se můžete prostřednictvím on-line přihlášky na stránkách dráhy -  www.drahakolin.cz.

Autor: IvetaP
Publikováno: 28.5.2013 8:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy
Postupový žebříček M ČR mládeže

Přinášíme vám postupový žebříček na Mistrovství ČR mládeže 2013, které proběhne 10. – 11. srpna v Česká Třebová – Javorka


Všem postupujícím gratulujeme a přejeme jim, ať se jich skvělé výkony drží i na samotném mistrovství!

Autor: IvetaP
Publikováno: 27.5.2013 15:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Kynologický klub Skotnice, vás srdečně zve dne 25. května na XI. ročník MEMORIÁLU VLADIMÍRA HAMPLAO putovní pohár obce SKOTNICE. Závod je postaven na podkladě NZŘ podle zkoušek ZVV1 a ZVV2. Startují tří členná družstva, kdy jeden plní pachové práce, druhý cviky poslušnosti a třetí disciplíny obrany. Získané body z jednotlivých disciplín se započítávají do výsledku družstva. Více zde

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 16.5.2013 16:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
Jarní závod německých dog

V sobotu 11. května  proběhl  v Benátkách  nad Jizerou Jarní závod německých dog.  Závodu se nakonec zúčastnilo pouze sedm německých dog. Celkovým vítězem se stala černá Lesley  Chelsea  Říčanská hvězda, která startovala v kategorii ZVV1.

Autor: IvetaP
Publikováno: 14.5.2013 8:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

V sobotu 4. května se v krásném prostředí kynologického cvičiště v Šumperku-Vikýřovicích konal agility závod HOP a SKOK. Této soutěže se zúčastnilo osmaosmdesát závodících týmů, rozdělených podle věku či zkušeností daného týmu do tří závodních kategorií.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 13.5.2013 16:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
Druhá výběrová soutěž MSKS je již za námi

O uplynulém víkendu proběhla již druhá výběrová soutěž MSKS na jejímž startu se objevilo jednatřicet závodníků z původních třiatřiceti. Vítězkou závodu se stala Renata Machová Angelovová se svým německým ovčákem Tobiášem Anrebri s celkovým ziskem 288 bodů. Výsledková listina zde

Autor: IvetaP
Publikováno: 13.5.2013 11:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Třetí ročník Krakonošova dogtrekkingu se konal 4. 5. 2013 se startem na Pecce.
Krakonoš nám stejně jako každý rok zajistil skvělé počasí, ale bohužel dny před akcí vydatně pršelo, takže závodníci a jejich psi do cíle přicházeli jako bahnité koule – to jim však neubíralo na dobré náladě a celá akce měla moc příjemnou atmosféru.
                                                                                    

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 10.5.2013 14:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogtrekking