Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

Mistrovství světa belgických ovčáků FMBB pokračuje ve Francii i dnes a my pro vás máme aktuální zprávy!
Ilustrační foto: A. Juráková

Čtěte dále
Publikováno: 13.5.2016 15:56:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Dlouho se zdálo, že východ Moravy je na mushingové mapě bílým místem. V poslední době se ale v tomto „razovitem“ kraji rozvíjí mushing raketovým tempem – vznikají tréninkové kempy, konají se společné tréninky a spousta závodů. Jedním z nich byl Kobeřický sprint, který se konal druhý dubnový víkend.

Čtěte dále
Publikováno: 13.5.2016 11:55:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing

Po dvouleté pauze se 7. května v Krkonoších podařilo uspořádat již čtvrtý ročník neoficiálního závodu s názvem Krakonošův dogtrekking. Zúčastnilo se 70 závodníků se svými čtyřnohými parťáky a všem se podařilo ve zdraví a s dobrou náladou dorazit do cíle.

Čtěte dále
Publikováno: 13.5.2016 11:53:17
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogtrekking

Mistrovství světa belgických ovčáků v klasické poslušnosti jede naplno! Ve Francii od středy 11. května porovnávají své síly psovodi z 35 zemí!
Jaké jsou aktuální zprávy?
Ilustrační foto: J. Vait

Čtěte dále
Publikováno: 12.5.2016 13:31:24
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Právě tento, u nás zatím poměrně neznámý sport, vám představujeme krok za krokem v našem novém seriálu. Původně byl treibball určen pro ovčácká plemena jako náhrada pasení. Ze zkušeností s mnoha plemeny trénujícími treibball lze říci, že podstatou práce psa je rychlá a přesná reakce na pokyny psovoda, jde tedy spíš o aktivní činnost s plnou ovladatelností psa bez ohledu na jeho vlohy k pasení. Pes míče nepase, ale kontaktem jimi pohybuje.

Čtěte dále
Publikováno: 10.5.2016 10:46:17
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Přinášíme další příspěvek do videsoutěže "Šikovný junior".

Čtěte dále
Publikováno: 10.5.2016 9:51:28
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Výběrová soutěž se konala v sobotu 7. května v Havířově – Bludovících. Posuzovaly ji rozhodčí Miroslava Flamichová a Markéta Dvořáková. Obrany figurovali David Hanel a Jiří Bravenec. Vedoucím celé akce byl pan Petr Ožana.

Čtěte dále
Publikováno: 9.5.2016 15:59:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství světa proběhlo ve dnech 6. - 8. května v Kolíně. Soutěžilo se v obedience, agility a poslušnosti dle IPO – tuto kategorii posuzovali Renata Machová (stopy), Karel Nedvěd (poslušnost) a Mgr. Igor Lengvarský (obrana). Figurovali Milan Římek a Jan Böhm.
Foto: H. Vymazalová

Čtěte dále
Publikováno: 9.5.2016 15:51:31
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství světa německých boxerů ATIBOX, se konalo ve dnech 29. dubna – 1. května ve Vrbovém na Slovensku. Česká republika zde měla 7 reprezentantů a všichni zde podali skvělé výkony, díky kterým se český tým postavil na 2. místo v soutěži zemí a stal se tak vicemistry světa.
Závod posuzovali Karl Klingenbrunner (A) – stopa, Jozef Adamuščin (SK) – poslušnost a Constanze Quarg (DE) – obrany.
Ilustrační foto: J. Matušková

Čtěte dále
Publikováno: 5.5.2016 11:38:17
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

I v novém čísle PPČ najdete články věnované agility od naší úspěšné závodnice a trenérky Elišky Panáčové. Jaké téma tentokráte najdete? Co dělat, když psa agility nebaví? (Ne každý pes agility miluje. Některý proto, že nátura jeho plemene nepovažuje tuto aktivitu obecně za dostatečně atraktivní, jiný proto, že páníček nedokázal svého psa přesvědčit o opaku. Anebo „se stala“ někde chyba a kdysi psí nadšenec pro agility, dnes se na parkuru pohybuje jen se zjevnou neochotou a pomalostí. Pokud chcete svého psa pro agility (opět) nadchnout, musíte opět každý jeho pokrok ocenit velkou pochvalou, správně ho motivovat tak,  aby agility milovat (opět) začal.) A druhé téma zní:

Čtěte dále
Publikováno: 4.5.2016 8:26:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility