Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

Klub chovatelů jezevčíků ČR uspořádal  o víkendu 15. – 17. listopadu další ročník druhé nejvýznamnější klubové akce - honičskou soutěž se zadáváním titulu CACIT a CACT. Ve spolupráci s Klubem mysliveckých tradic v Rozvadově, Kolowratovými lesy a firmou KM Wood pana Maršíka se tým pod vedením neúnavné ředitelky soutěže paní Moniky Illové postaral o skvělé zabezpečení celé akce.

Čtěte dále
Publikováno: 26.11.2013 10:03:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Ve dnech 2. - 3. listopadu se konalo již druhé mistrovství České republiky v mondioringu belgických ovčáků. Závod byl otevřen pro všechna plemena FCI s mezinárodní účastí. Letos poprvé a zároveň poprvé v historii českého mondioringu se závod konal v Praze v kynologickém centru Rychety.

Čtěte dále
Publikováno: 24.11.2013 17:26:52
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mondioring

Mistrovstvím České republiky stopařů IPO FH ve dnech 1. až 3. listopadu vyvrcholila v Českých Budějovicích stopařská sezona pro šestnáct psovodů a jejich psů. Samozřejmě to nebylo jen vyvrcholení jejich celoroční činnosti, ale zúročení několikaletých příprav čtyřnohých svěřenců, než se jim podařilo nominovat se na stopařské mistrovství.

Čtěte dále
Publikováno: 19.11.2013 10:31:39
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Vážně, a co to je? Jistě se vás zeptají nejen nepejskaři. ZZO je zkouška základní ovladatelnosti psa spadající pod náš národní zkušební řád (NZŘ). Je skutečně tak jednoduchá, jak se o ní mnohdy tvrdí? Ba, přímo je takto prezentována v ZŘ:  Slouží jako nejnižší zkouška k prověření vloh psa k dalšímu výcviku, její splnění není vstupní podmínkou pro složení zkoušek jiných. Nu, vlohy si tedy představuji jinak, než je zvládnutí cviků, se kterými se nyní postupně seznámíme. Co musíme obecně splňovat? Co je nutné mít na paměti? Rozbor jednotlivých cviků doplněných komentářem, i pohledem rozhodčího Bc. Stanislava Beníška, návodnými fotografiemi cviků a úsměvnými historkami ze života z pera Stanislavy Jansové…

Čtěte dále
Publikováno: 13.11.2013 8:56:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Mistrovský titul si letos vybojoval Slovák Jozef Adamuščin s německým ovčákem Chrisem spod Lazov. Kdo Jozefa Adamuščina zná, ví, že na světový vrchol se vypracoval po letech pečlivé a svědomité práce. V rozhovoru vám však prozradí mnohem víc – proč si vybral právě německého ovčáka, jestli trénuje každý den nebo co má na IPu nejraději…

Čtěte dále
Publikováno: 11.11.2013 8:48:09
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO


Při slovu agility si většina z nás vybaví mrštnou border kolii nebo jiné dynamické plemeno, které překonává překážky rychlostí blesku. To, že může s úspěchem závodit i americký stafordšírský teriér, byste si zřejmě nedokázali představit. Je to pes energický, s duší sportovce a s velkým srdcem, no pro agility ne zrovna šťastné tělesné konstituce. Že to však není nemožné, vás přesvědčí článek o amstafce Cherry, která vyhrála už nejeden agiliťácký závod.

Čtěte dále
Publikováno: 6.11.2013 9:20:48
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

O víkendu 2. – 3. listopadu proběhla již 25. Mezinárodní FCI výstava psů v Pražském výstavním areálu v Letňanech. Výstava byla odlišná od klasických mezinárodních výstav tím, že se jednalo o Double CACIB výstavu, na které není posuzování plemen jednotlivých skupin FCI rozděleno do dvou dnů, ale všechna se vystavují jak v sobotu, tak i v neděli, čímž mají psi možnost získat dvakrát ocenění CAC, CACIB, BOB a další.

Čtěte dále
Publikováno: 4.11.2013 14:29:26
Kategorie: Výcvik a sport

O víkendu 19. a 20. října proběhlo letošní mistrovství světa boxerů „Atibox 2013" v italském Turíně. Českou republiku reprezentoval tříčlenný tým ve složení Jitka Baxová a Sir Sasha Czech Ja-Ka, Vlastimil Beran s Dixonem Cindy-Box a Eva Karbanová s Gastonem Tigrata.

Čtěte dále
Publikováno: 4.11.2013 11:06:19
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství světa rotvajlerů se pro rok 2013 konalo ve španělském městě Silleda o víkendu 19. a 20. října. Český reprezentační tým tvořila čtveřice závodníků – Jan Kuncl, který loni vybojoval třetí místo, stálice českých RTW mistrovství Zuzana Marthalerová a dvě nové posily – Martina Bartůšková a Monika Valentinová. Ve Španělsku se však stalo něco, s čím nikdo nepočítal a co RTW svět doposud nezažil.

Čtěte dále
Publikováno: 31.10.2013 11:02:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

PRAHA - 1. listopadu se již podruhé sejdou stovky lidí, aby vyjádřili svůj nesouhlas s brutálním vybíjením psů v Rumunsku.
Protestní akce začne ve 14 hodin u Karlova mostu, odkud se účastníci vydají přes Malostranské náměstí do Nerudovy ulice. Před Rumunským velvyslanectvím pochod ukončí předáním petičních archů a zapálením svíček.

Čtěte dále
Publikováno: 31.10.2013 10:23:09
Kategorie: Výcvik a sport