Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Návrh zkušebního řádu pro malá plemena

Do redakce nám byl zaslán tento návrh zkušebního řádu pro malá plemena,
jistě nejen jeho autorka uvítá vaše připomínky a náměty. Diskutovat o něm
můžete na našem facebooku či přímo na stránkách našeho časopisu.
 

Autor: redakce
Publikováno: 27.1.2010 16:01:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
Pes přítel člověka 2/2010

Zítra 28. ledna se na stáncích objeví únorové číslo Psa přítele člověka.

V právní poradně najdete odpověď na otázku - Jak je to s kontrolou vrhu? Znění dotazu naleznete zde.

Čeká vás také druhý blok chovatelských karet osmi plemen psů.

Ilustrační foto: Jana Crhová

Autor: redakce
Publikováno: 27.1.2010 10:06:37
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Výběrové závody dle IPO 2010

Přinášíme vám kompletní startovní listiny na výběrové závody dle IPO v roce 2010.

Naleznete je zde.

Autor: redakce
Publikováno: 23.1.2010 17:17:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Poslední listopadový víkend se v Bělči nad Orlicí sešla velká část musherů z celé České Republiky. Již po deváté se tu konaly závody psích spřežení - Hradecký mid 2009, které pořádá Musher‘s club Metuje. Pro mushery byla připravena nejen nová trať midu, která měřila 22,2 km, ale i nová trať sprintu, která měřila 5,7 km. Novinkou oproti minulým ročníkům bylo otevření další kategorie ve sprintu, což potěšilo řadu účastnících se sportovců. Musheři se do Bělče začali sjíždět v pátek v odpoledních hodinách. Večer je čekala prezentace a promítání filmů ze starších závodů, u kterých se vedly dlouhé debaty, při kterých někteří nadšenci vydrželi až do pozdních hodin...

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 19.1.2010 10:47:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing
Soutěž o nejhezčí PF2010

Z velkého množství došlých nádherných PF jsme nakonec vybrali pětici, jejichž majitelé od nás získají ceny. Která PF byla vybrána, se dozvíte v časopise PPČ 2/2010 a poté budou zveřejněna i zde na internetových stránkách.

Všem vybraným gratulujeme a ostatním děkujeme za opravdu nádherná přání.

Autor: Peggyna
Publikováno: 18.1.2010 18:28:42
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 16. 1. 2010 pořádala v kryté hale jízdárny Arcos v Nučicích u Rudné OSA Panda Praha svou první letošní velkou akci - neoficiální závody v agility a oficiální závody v MINIagility „O velkou Pandu“.  Celkem se přihlásilo 80 týmů z celé České republiky a i paleta plemen byla velmi pestrá – od těch úplně miniaturních až po obry. Rozhodčí Hanka Zavadilová posuzovala výkony závodníků ve všech velikostních a pokročilostních kategoriích....

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 18.1.2010 8:50:44
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
Charitativní projekt „Kalendář 2010 – Pes přítel člověka“

Pod záštitou občanského sdružení Mathilda, které podporuje organizace a projekty na pomoc nevidomým, proběhla dne 13. ledna 2010 v galerii Louvre v Praze derniéra velmi úspěšného charitativního projektu na podporu vodicích psů „Kalendář 2010 – Pes přítel člověka“.  Patronkou zrakově postižených v ČR a čestnou předsedkyní Mathilda, o.s. je paní hraběnka Mathilda Nostitzová. K uskutečnění dobré věci přispělo i mnoho známých osobností našeho kulturního i veřejného života a dali pro tento kalendář k dispozici svoji tvář. Autorem všech fotografií je pan Antonín Malý.
Výtěžek z prodeje jednoho kalendáře odpovídá nákladům na jeden týden výchovy  štěněte – budoucího vodicího psa. Úspěchem je, že se zatím podařilo prodat celkem přes 2000 kusů.

Autor:    Michaela Weidnerová

Autor: redakce
Publikováno: 15.1.2010 11:32:25
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Výstavní sezónu nového roku již tradičně zahájila tento víkend 8. - 10.1. 2010  Národní výstava v Olomouci. Ve výstavním areálu Flora se za tři výstavní dny představilo necelých 3200 jedinců.

Vítězem výstavy se stal kavkazský pastevecký pes Car Viktor Nart-Sano majitele Ivana Petka.

Zde naleznete kompletní výsledky závěrečných soutěží a v přiložené fotogalerii pak fotografie ze soboty a neděle. Autorem fotografií je Slavomír Jansa.

Autor: Peggyna
Publikováno: 13.1.2010 16:06:56
Kategorie: Výstavy
Rubrika: NVP

Na Vodňanském cvičišti se 26.12.2009 sešla nemalá parta závodníků, dychtících se utkat již po třiatřicáté o místního vyhlášeného kapra. Obranářský závod  v kategoriích ZVV1 a IPO 3 (samozřejmě beze stop) přivítal celkem 26 účastníků (18 / 8). Rozhodčí Jarda Hlaváč (poslušnosti ZVV1 a obrana IPO 3) stejně jako jeho kolega Milan Zborka (obrana ZVV1 a poslušnost IPO3) se zhostili posuzování korektně a všem měřili stejným metrem. Oba figuranti, Radek Skřivánek i Stanislav Karlas, si museli poradit s nepříjemně kluzkým terénem, o který se postaralo poněkud nečekané teplo, ale zvládli vše se ctí...

 

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 13.1.2010 12:22:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Depozitum pro Barunku

Vážení přátelé,

žádám Vás o pomoc pro fenečku Barunku. Byla zachráněná z hrozných podmínek psí množírny v Běcharech. Nyní je umístěná u místní dobrovolnice, ale bohužel napadá jinou větší fenu. Naléhavě hledáme pro Barunku umístění nejlépe v Praze, kde by mohla být dočasně, než najde domov. K lidem naprosto milá, i k dětem, kočky také snáší. Jen ne k dalším psům.
Prosím, pokud můžete nebo víte o někom, kdo by Barču pohlídal, dejte co nejdříve vědět. Krmení zajištěno.

Děkuji
Denisa Z.
os Toulavé Tlapky

Autor: Peggyna
Publikováno: 11.1.2010 13:14:54
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní