Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Naplnili jsme 232 800 psích a kočičích misek v útulcích

Díky celostátní kampani projektu "WAD 2009 - Pomozte naplnit misky v útulcích" dostane celkem 18 útulků v ČR krmivo pro své svěřence. Opuštěným psům a kočkám pomohli všichni ti, kteří se nákupem krmiva značek Pedigree a Whiskas nebo zasláním dárcovské SMS zapojili do projektu spol. Mars Czech s.r.o. a Nadace na ochranu zvířat. Projekt naplnil svůj hlavní cíl: vyzval širokou veřejnost k zodpovědnému vztahu ke zvířatům a vybraným 18 útulkům přinesl více než 35 tun kvalitního suchého krmiva pro kočky a psy.

 

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 14.12.2009 11:37:40
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Předvánoční malebné městečko Wels již tradičně hostí závěrečnou výstavu rakouské kynologické sezony. Nejinak tomu bylo i letos a během druhého adventního víkendu se sem sjeli vystavovatelé z celkem 24 zemí. Předvedeno a posouzeno bylo dohromady téměř 4 500 psů ze všech deseti skupin FCI.
Celé výstaviště v sobotu i v neděli „dýchalo“ vánoční atmosférou a nechyběl ani svatý Mikuláš…

Více se dočtete v čísle 2/2010.

Autor:    Michaela Weidnerová

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 14.12.2009 9:52:44
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Další otřesný případ týraní psů byl zjištěn v Jičíně. OS Toulavé tlapky se od konce listopadu snaží týrané psy zachránit a najít jim alespoň dočasné domovy.

Více informací se dozvíte v reportáži v našem časopise v čísle 1/2010.

Ve fotogalerii naleznete psy, kteří ještě hledají umístění a pár fotografií z místa, kde přežívali.

Kompletní fotogalerii a informace naleznete na stránkách OS Toulavé Tlapky.

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 10.12.2009 11:41:06
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Bodovací soutěž pro všechny milovníky coursingu, kteří se nemohou účastnit boje o oficiální titul Coursingový vítěz, tedy pro psy s PP plemen FCI I-IX mimo vyjmenovaná plemena FCI V (faraon, podenco, basenji, sicilský chrt, …) a dále pro psy bez PP a křížence.

Propozice a přihlášku lze stáhnout zde.

Více informací na www.anubiswear.cz

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 10.12.2009 10:21:11
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Video ze sjezdu ČKS

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 7.12.2009 14:39:02
Kategorie: Výcvik a sport

V sobotu 5. prosince proběhl v Praze VI. Sjezd Českého kynologického svazu
Velmi očekávaný den s volbami do funkcí v předsednictvu této organizace je již za námi. Organizačně výborně připravená akce byla i důstojným místem jak poděkovat vybraným členům ČKS za jejich přínos pro naši kynologii či jim společně pogratulovat k jejich životním jubileům.
Všem zvoleným gratulujeme a přejeme jim pevné nervy v jejich, někdy nevděčné, záslužné práci a těšíme se na spolupráci s nimi.

Přinášíme vám výsledky voleb a fotografie.

Protokol o volbě do předsednictva ČKS naleznete zde

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 7.12.2009 14:23:37
Kategorie: Výcvik a sport

OŘEŠÁK – 1. ročník závodu o pohár obce Ořech

Dne 21.11.2009 pořádala naše ZKO Ořech svůj první oficiální závod. Všichni jsme se na tuto akci těšili a byli jsme plni očekávání, ale zároveň i obav, aby vše proběhlo bez problémů.

Závodilo se ve čtyřech kategoriích: ZZO (bez speciálních cviků), ZVV 1 (beze stop), IPO 1 (beze stop) a IPO 3 (v plném rozsahu dle zkušebního řádu).

Celkem se přihlásilo 27 závodníků, což je na první ročník závodu moc hezké číslo.

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 4.12.2009 18:43:25
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

V loňském roce 2008 oslavil Alaskan Malamute klub 10 let od svého ustavení a uznání ČMKU.

V letošním roce konkrétně 7.11.2009 uspořádal Jubilejní, v pořadí již 10. Klubovou výstavu. Aljašské malamuty posuzoval s přehledem a grácií německý rozhodčí pan Guido Schäfer. Přihlášeno bylo 45 psů a fen. V soutěžích soupeřilo 5 dětí v Juniorhandlingu, 1 pár psů a 1 chovatelská stanice.

 

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 25.11.2009 17:10:35
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Německé mistrovství německého ovčáka

Oslava všestrannosti a krásy německého ovčáka v zemi jeho původu je již za námi. My vám dnes přinášíme kompletní výsledkovou listinu a fotografie z této akce. Velmi obsáhlou reportáž najdete v č. 1 našeho časopisu. Autorem fotografií je paní Renata Machová - Angelovová

Výsledky zde.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 25.11.2009 12:49:23
Kategorie: Výcvik a sport

Mistrovství světa německých ovčáků bylo další prestižní akcí, ze které vám přineseme reportáž v našem časopise. Nyní zde najdete kompletní výsledkovou listinu a fotografie. Autorem fotografií je paní Renata Machová - Angelovová

Výsledky zde.

 

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 25.11.2009 12:24:24
Kategorie: Výcvik a sport