Výstavy

V této sekci naleznete jak svého psa na výstavu připravit, co vše vzít s sebou, jak taková výstava většinou probíhá, jaké vůbec existují výstavy a také jaké se na výstavách zadávájí tituly.

Doufáme, že tato sekce vám pomůže zorientovat se ve světě přehlídek krásy.

<<<123>>>

V sobotu 22. července se v Kojicích u Pardubic konala Speciální výstava American cocker clubu z.s. Posuzování se ujala renomovaná rozhodčí a dlouholetá chovatelka AMI, paní  Vickie Umpleby z Kanady (CHS Nonnies).Tomu odpovídal i počet 78 přihlášených psů a vystavovatelů ze 4 zemí. Výstava v kanadských barvách byla výstavním výborem perfektně zorganizována, a tak přátelskou atmosféru nezkazily ani přívalové deště, které několikrát navštívily výstavní kruh.

Čtěte dále
Publikováno: 22.9.2017 11:21:22
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Alaskan Malamute klub ČR pořádá o víkendu 30. září - 1. října DOUBLE CLUB SHOW v obci Hradištko/Kersko. Sobotní výstavu posoudí Marcelino Pozo Ruis ze Španělska, v nedeli budu posuzovat slovenský rozhodčí Tibor Havelka.

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2017 10:00:46
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

American Cocker Club po řádá v sobotu 21. října v Modřicích klubovou výstavu bez zadávání titulu klubový vítěz. Pozvání k posuzování přijal rozhodčí MVDr. Josef Nosek.
Uzávěrka přihlášek: 20. září

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2017 9:54:21
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Na III. speciální výstavu svatobernardských psů v Žamberku je přihlášen fantastický počet 72 bernardýnů z 9 zemí (CZ, DK, SLO, A, FIN, LV, RUS, PL, SK)! Své psy přihlásila téměř padesátka majitelů. Vás ostatní zveme alespoň jako diváky 16. září 2017 od 9.30 hod. do autokempu v Žamberku. Věříme, že se bude na co dívat a společně přivítáme nejen úžasný počet psů, ale taky slušný počet diváků. Posuzování přijala rozhodčí a chovatelka ze země původu svatobernardských psů paní Christine Wiederkehr (Švýcarsko).

Čtěte dále
Publikováno: 7.9.2017 13:15:22
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Ve dnech 24. - 27. srpna se v ukrajinské metrolopi Kyjev konala prestižní Evropská výstava psů všech plemen.
Zůčastnili jste se jí coby vystavovatel nebo divák? Vyhráli jste? Zanechala ve vás výstava pozitivní nebo naopak negativní dojmy? Napište nám na redakce@pespritelcloveka.cz! Vaše dopisy, názory, postřehy, připomínky, dojmy a fotografie vystavených psů rádi zveřejníme.

Čtěte dále
Publikováno: 4.9.2017 14:08:57
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Tento termín, a hlavně znalost by měla být známá nejen pro juniorhandlery, ale všechny vystavovatele. My vám jej podrobně, a to i nácvikově, představíme v seriálu o junior handlingu. Výstavní obrat je nejčastěji využívaný obrat, vyžaduje koncentraci pro udržení rovnováhy handlera a schopnost chodit přesně rovně. Jak jej natrénovat? To najdete v PPČ č. 9.
Jak má vypadat výstavní obrat?
Pro začátek můžete využít pomoc rodiče nebo kamaráda, kteří se vám budou hodit coby rozhodčí. Poproste svého pomocníka, aby se postavil na svou pozici s nohama u sebe. Pak použijte kužel, druhou lahev, jiný vyšší předmět, případně další osobu a postavte je do vzdálenosti tři až pět metrů od rozhodčího. Tohle místo nazveme bodem A. 

Čtěte dále
Publikováno: 1.9.2017 10:56:15
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Ve dnech 24.-27. srpna se v ukrajinské metropoli Kyjev koná Evropská výstava psů všech plemen, na kterou je přihlášeno přes 6100 psů z 54 zemí světa. V počtu hlášených psů je na prvním místě domácí Ukrajina s číslem 3430. Česká republika je s počtem 57 hlášených jedinců na 11. místě. Zároveň s Evropskou výstavou se koná i výstava mezinárodní (CACIB) a národní (CAC-UA), na kterých má také ČR své zastoupení.
Chystáte se vystavovat? Pošlete nám fotografie svých úspěšných psů a fen, pochlubte se výsledkem a získaným titulem a napište nám své dojmy z výstavy na redakce@pespritelcloveka.cz! Jménem redakce vám všem držíme palce!

Čtěte dále
Publikováno: 24.8.2017 12:03:50
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Klub pyrenejských plemen pořádá v sobotu 14. října v penzionu Kadlcův Mlýn u Brna klubovou výstavu. Posuzování přijal rozhodčí z Portugalska J. V. Pocas a český rozhodčí M. Krinke.

Čtěte dále
Publikováno: 11.8.2017 14:59:20
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Klub chovatelů slovenských čuvačů pořádá v sobotu 2. září v zámeckém parku Veltrusy klubovou výstavu slovenských čuvačů a XLVIII. ročník Memoriálu prof. A. Hrůzy.

Čtěte dále
Publikováno: 11.8.2017 14:50:24
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Český klub německých ovčáků pořádá ve dnech 9. - 10. září na kynolokickém cvičišti ZKO Polička klubovou výstavu vítězů německých ovčáků.

Čtěte dále
Publikováno: 11.8.2017 14:43:22
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
<<<123>>>