Výstavy

V této sekci naleznete jak svého psa na výstavu připravit, co vše vzít s sebou, jak taková výstava většinou probíhá, jaké vůbec existují výstavy a také jaké se na výstavách zadávájí tituly.

Doufáme, že tato sekce vám pomůže zorientovat se ve světě přehlídek krásy.

<<<123>>>

V sobotu 4. června se v areálu zámku v Praze-Kunraticích konala klubová výstava Klubu ruských a asijských ovčáckých plemen. Posuzování kavkazských a středoasijských pasteveckých psů a moskevských strážních psů se ujal Vladimír Adlt, jihoruské ovčáky přijela posoudit polská rozhodčí Katarzyna Fiszdon.

Čtěte dále
Publikováno: 9.6.2016 15:59:22
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
Chystáte se na světovou výstavu do Moskvy?

Už za 18 dní začíná velký kynologický svátek - světová výstava psů FCI 2016, která se bude konat v Moskvě, a na kterou je přihlášeno více než 25 000 psů všech plemen.
Všem českým vystavovatelům držíme palce, ať se umístí co nejlépe a odnesou si co nejvíc titulů a čekatelství. Vaše fotografie, postřehy, zážitky a připomínky čekáme bezprostředně po výstavě na adrese redakce@pespritelcloveka.cz a rádi je zveřejníme.

Publikováno: 6.6.2016 14:57:27
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Klub saharských chrtů pořádá 6. srpna v Klášterci nad Ohří klubovou výstavu, na kterou přijal posuzování polský rozhodčí Tomasz Kuszyk.

Čtěte dále
Publikováno: 31.5.2016 15:49:51
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Moravskoslezský klub chovatelů kolií a šeltií pořádal 7. května v Chropyni svou XXVI. klubovou výstavu.  Rozhodčím byl pan Geoff Duffield (GB), který poprvé posuzoval v České republice.

Čtěte dále
Publikováno: 26.5.2016 14:29:42
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

V sobotu 14. 5. 2016 se konala klubová výstava SHIBA KLUBU ČR, tentokrát při 46. Krajské výstavě Kynologického spolku v Hradci Králové v krásném prostředí kempu Stříbrný rybník. Na výstavu bylo přihlášeno 25 psů a fen.

Čtěte dále
Publikováno: 23.5.2016 16:19:13
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Welsh Corgi a Kelpie klub CZ pořádá v sobotu 6. srpna ve Slavkově u Brna v areálu zámeckého parku klubovou výstavu.

Čtěte dále
Publikováno: 17.5.2016 15:56:09
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Věhlasná a legendární výstava psů, zapsaná i do Guinessovy knihy rekordů, slavila nejen půlkulaté jubileum a první čtvrtinu druhé stovky ročníků, ale prostřednictvím Kennel klubu (obdoba naší ČMKU) propagovala především zdravé a šťastné psy bez ohledu na plemeno či vlastnictví rodokmenu. Pro nás osobně se akce dostala na hranici „dospělosti“, poprvé jsme totiž s manželem Crufts navštívili už před osmnácti lety, dvakrát jsem si tu se svými čínskými chocholatými psy i zasoutěžila a naposledy jsme sem zavítali před osmi lety. Co se za tu dobu změnilo? Na co se stále můžete spolehnout? Jaký byl letošní ročník našima očima?

Čtěte dále
Publikováno: 16.5.2016 14:17:59
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Začátkem roku jsem byla požádána, zda bych nemohla vypomoci s organizací v kruhu na Klubové výstavě českých teriérů, která se měla konat v Ostravě na výstavišti Černá louka při Národní výstavě psů. S radostí jsem přijala, stát pro změnu na výstavě v jiné roli než vystavovatel nebo rozhodčí je pěkná výzva. A tak jsem v neděli 10. dubna 2016 s očekáváním nastoupila jako vedoucí kruhu.

Čtěte dále
Publikováno: 16.5.2016 8:56:17
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

O posledním víkendu se konala jubilejní, již XXX. mezinárodní výstava psů v Praze, na kterou bylo přihlášeno přes 3 400 psů všech plemen. V čísle 6 vám přineseme rozsáhlý report s fotografiemi vítězů skupin, dnes vám přinášíme foto toho neúspěšnějšího - vítěze Best In Show.

Čtěte dále
Publikováno: 4.5.2016 12:18:43
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

V předvelikonoční čas, na Bílou sobotu 26.3.2016, se uskutečnila v prostorách slavkovského Stadionu 6. Krajská výstava psů Vyškov. Pořádající organizací, tak jako u předchozích ročníků, byl Kynologický klub Černčín. Posledního ročníku se zúčastnilo na 300 psů, proto i letos bylo naším tajným přáním, tuto kvótu splnit. K našemu velkému údivu a konec konců i spokojenosti se tajné přání splnilo a v počtu přihlášených psů jsme se zastavili na čísle 414. Takové množství psů je na Krajskou výstavu skutečně velkým úspěchem. Zde se sluší poděkovat všem vystavovatelům, ať už úplným začátečníkům nebo profesionálním handlerům, chovatelům,  že přijeli ukázat své čtyřnohé přátele, parťáky, kámoše, své odchovy a přispěli tak k hojné účasti.

Čtěte dále
Publikováno: 3.5.2016 14:06:34
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Krajská a oblastní
<<<123>>>