Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Klub chovatelů jezevčíků ČR vás zve na Klubovou výstavu jezevčíků se zadáváním titulu Klubový vítěz, která se koná v neděli 3. srpna v areálu Sportovního klubu Jevíčko.

 

Čtěte dále
Publikováno: 10.7.2014 10:24:08
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Klub chovatelů jezevčíků ČR pod záštitou ČMKJ ve spolupráci s OMS Plzeň vás zve na 20. ročník Memoriálu Rudolfa Kristla se zadáváním titulu CACIT, r. CACIT, CACT a r. CACT, který se koná 15. - 17. srpna v Horní Bělé v honitbách MS Sv. Hubert Horní Bělá, HS Lhotka – Kunějovice, HS Hůrky

Čtěte dále
Publikováno: 10.7.2014 10:20:40
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

V polovině června jsme již podruhé v letošním roce zavítali do kempu U Jezera v Zahradišti u Radostína nad Oslavou, které nás již osm let poskytuje své kapacity k pořádání každoročního víkendu výcviku vodních prací, sekce vodní záchrany Klubu novofundlandský pes ČR se sídlem v Kravařích. Také v letošním roce byla účast opět velká, za což jsme rádi. Už se stává skoro tradicí, že nás oslovují i majitelé jiných plemen. Letos přijeli zástupci hovawartů, landserů a irských teriérů.

Čtěte dále
Publikováno: 9.7.2014 15:51:16
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik
Fotosoutěž s československým vlčákem pokračuje!

Hrdost, inteligence, odvaha, bystrost, ale i něha, věrnost a srdce plné lásky – to vše se snoubí s československým vlčákem, plemenem na tento měsíc a námětem na novou fotosoutěž. Fotografie vašich čtyřnohých přátel s vlčím pohledem o minimální velikosti 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 15. července. Nejzajímavější odměníme.

Soutěžící snímky si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie

Publikováno: 8.7.2014 9:48:03
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Červenec
Fotosoutěž "Tu hračku nedám!" pokračuje!

S čím si váš pes nejradši hraje? Dokáže celou procházku držet v tlamce velký klacek? Pokud si váš pes našel neobvyklý předmět, který dokáže celé dny hlídat a nosit všude s sebou, vyfoťte ho a pošlete nám fotografie do nové letní fotosoutěže „Tu hračku nedám!“ Snímky o minimální velikosti 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 15. července. Nejzajímavější odměníme.

Soutěžící snímky si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie

Publikováno: 8.7.2014 9:03:13
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Červen

ZKO Velešín u Letiště pořádá o víkendu 23. - 24. srpna závod o Pohár města Velešína v kategoriích ZZO, ZVV1, IPO3 a Stopařský speciál.

Čtěte dále
Publikováno: 4.7.2014 14:27:10
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Jsou plemena, u kterých je zvykem, že kluboví funkcionáři provádějí tzv. kontrolu vrhu. Ačkoliv národní kynologická organizace dosud nevydala přímé prohlášení o nevhodnosti těchto praktik, z vyjádření jednotlivých jejích funkcionářů je zřejmé, že ČMKU si je plně vědoma problematičnosti takových kontrol jak z hlediska práva, tak z hlediska zdravotních rizik a ochrany štěňat. Vyššími kynologickými orgány nejsou žádné kontroly vrhů vyžadovány a v jejich předpisech také žádnou právní oporu pro kontroly vrhu nehledejme.

Ilustrační foto: Š. Gramanová

Čtěte dále
Publikováno: 4.7.2014 10:20:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Fila Brasileiro Club CZ ve spolupráci s Klubem chovatelů anglického mastifa pořádá ve dnech 12. - 14. září v autokempu Dolní Kalná v Krkonoších třetí ročník pracovního srazu molossoidních plemen.

Čtěte dále
Publikováno: 3.7.2014 11:51:53
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Léto s sebou přináší čas prázdnin a dovolených a k nejoblíbenějším letním činnostem našim
i psím patří rozhodně koupání. MVDr. Milanu Štouračovi jsme položili pár otázek, které zaručeně napadnou i vás, dívá-li se váš pes toužebně na blízký rybník zvaný Brčálník…

Čtěte dále
Publikováno: 3.7.2014 11:38:19
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Třetí květnový víkend patřila sportovní hala B. Modrého v Lanškrouně rhodéským ridgebackům. Klub chovatelů tohoto plemene zde pořádal svou XXII. klubovou a IX. speciální výstavu. Před zahájením výstavy byly vyhlášeny výsledky klubových soutěží za minulý rok a noví kluboví šampioni.

Čtěte dále
Publikováno: 1.7.2014 10:30:18
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
<<<123>>>