Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Do 30. června pokračují fotosoutěže "Tornjak na fotografii" a "Dítě a pes". Snímky o velikosti 300 kB a více nám spolu se svým jménem a poštovní adresou posílejte na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz. Vybrané odměníme.

Čtěte dále
Publikováno: 1.6.2016 10:49:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Výmarští ohaři se v posledních letech těší velké oblibě. Myslivci je vyhledávají pro jejich všestrannost. Jejich přátelská a oddaná povaha i elegantní vzhled nachází stále více příznivců i mimo loveckou kynologii.

Znáte výmarského ohaře? To hned můžete zjistit – zkuste odpovědět na naše otázky. Pokud navíc rádi čtete, máte možnost vyhrát knihu Výmarský ohař! Soutěžní otázky najdete v čísle 6, které je právě v prodeji!

Čtěte dále
Publikováno: 1.6.2016 9:23:02
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: VII. skupina

Co se dnes u některých zkoušek vloh vlastně hodnotí? Zajímavé téma, co vy na to? Toto štěně zcela jistě neprezentuje naučený typ chování, ale má vlohy vrozené!

Čtěte dále
Publikováno: 1.6.2016 8:41:25
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Srdečně Vás zveme na výstavu morčat, která se bude konat 9.července 2016 na fotbalovém hřiště ve Stěžerách u Hradce Králové, od 9 do 16 hodin. K vidění budou krátkosrstá, dlouhosrstá i bezsrstá plemena, zařazen bude doprovodný program: prodej morčat, v 10 a 14 hodin králičí hop a během dne ukázka Dogdancingu. Těšíme se na vás! 

Čtěte dále
Publikováno: 31.5.2016 15:51:32
Kategorie: Výcvik a sport

Klub saharských chrtů pořádá 6. srpna v Klášterci nad Ohří klubovou výstavu, na kterou přijal posuzování polský rozhodčí Tomasz Kuszyk.

Čtěte dále
Publikováno: 31.5.2016 15:49:51
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Poznáte plemeno na fotografii v čísle 6, které je právě v prodeji? Napište nám na fotosoutez@pespritelcloveka.cz. Tři vylosovaní výherci, kteří nám pošlou správnou odpověď spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. června, získají dárkový certifikát hodnotě 300,-Kč k nákupu v obchodě MALL.CZ.

Čtěte dále
Publikováno: 31.5.2016 15:11:09
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Červen

Ve dnech 29. 4. - 1. 5. 2016 se ve Vrbovém na Slovensku konalo mistrovství světa boxerů ATIBOX 2016. Přihlášeno bylo 27 účastníků z Belgie, ČR, Německa, Španělska, Itálie, Japonska, Maďarska, Holandska, Polska, Finska a Slovenska, kteří soutěžili v kategoriích IPO3 - 22 účastníků, IPO2 - 4 účastníci, IPO1 - 1 účastník.

Čtěte dále
Publikováno: 31.5.2016 9:04:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Česká republika je stále jedinou zemí na světě, která pořádá Mistrovství ve výkonu asistenčních psů. Jak si povedou handicapovaní soutěžící? Obhájí loňský mistr ve výkonu asistenčních psů vozíčkář Bohumil titul „Mistr republiky“ s novým psím pomocníkem Charliem?

Čtěte dále
Publikováno: 30.5.2016 14:38:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

„Můj pes je potvora nevděčná, která žije jen pro žrádlo a nemá ani náznak úcty k tomu, kdo ho živí,“ říká v tomhle případě nešťastná majitelka malého teriéra. „Dokud držím před krmením misku v rukách, jen se vrtí, pobíhá a nervózně poštěkává. Ale jakmile položím misku na zem, vyjede mi po ruce a pak se vrhne do žrádla. Běda tomu, kdo se mu přiblíží k plné misce – je schopný i kousnout bez ohledu na to, jestli to je člen rodiny nebo ne. Vím, že bych mu měla ukázat, kdo je tu pánem, ale nějak se podvědomě bojím kousnutí natolik, že mi to prostě nejde. Takže pánem nad miskou je u nás ta nevděčná chlupatá bestie.“
Tohle je opravdu situace, která majitele svádí k nejrůznějším citově zabarveným příběhům. A právě tento dotaz a příběh a hlavně jeho řešení s vámi krok za krokem projde František Šusta v novém čísle Pes přítel člověka č. 6!

Čtěte dále
Publikováno: 30.5.2016 9:55:59
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tak zní dotaz naší čtenářky Veroniky, která se svojí fenkou netradičního, ale krásného jména Perličkou, tvoří super dvojici. Co nám o sobě napsali: Moje čtyřletá fenka Perlička miluje kameny. Nekouše je, pouze si je jemně v tlamičce někam přenese, lehne si a začne je olizovat.

Čtěte dále
Publikováno: 30.5.2016 9:53:31
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>