Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Jednou z vítězek druhého kola naší soutěže je Klára Gregorová a louisianský leopardí pes Naquadah, jejíž příspěvek si můžete přečíst v čísle 2. Kdo jsou další tři vítězky? Najdete je jen v čísle 2 PPČ!

Cvičte, foťte a natáčejte! Zajímavé odměny čekají možná právě na vás!

Čtěte dále
Publikováno: 28.1.2016 10:34:55
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Importovali jste štěně ze zahraničí?

Máte zkušenosti s importem štěněte ze zahraničí? Prodávali jste své štěně do zahraničí? Napište nám! Připravujeme další rozsáhlé materiály o exportech a importech štěňat z různých zemí světa a uvítáme vaše názory, postřehy a zkušenosti s cestováním se štěnětem, zařizováním chovatelské dokumentace nebo vyřizováním dokladů pro štěně. Pište a fotografie posílejte na redakce@pespritelcloveka.cz do 31. ledna. Nejzajímavější zveřejníme.

Publikováno: 26.1.2016 16:55:37
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Sheltie klub CZ pořádá ve dnech 16. a 17. dubna speciální a klubovou výstavu se zadáváním titulu klubový vítěz v v areálu Chvalského zámku v Praze - Horních Počernicích. Speciální výstavu posuzuje barbara Thornley z Anglie, klubovu výstavu posoudí Tibor Havelka ze Slovenska.

Čtěte dále
Publikováno: 26.1.2016 15:11:30
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Máte knírače a upravujete jeho srst? Pošlete nám foto! Připravujeme materiál o nevýstavní úpravě srsti knírače, a tak uvítáme vaše názory na výstavní i nevýstavní úpravu.

Ilustrační foto: I. Lukešová

Čtěte dále
Publikováno: 26.1.2016 13:40:39
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

Pro mnohé klaun, nejen podle zbarvení. Pro jiné psí těžkotonážník s dobromyslným výrazem. Pavel Troller se chovu a výcviku bernských salašnických psů věnuje už přes dvacet let, a nedá na toto plemeno dopustit. Podle něj je berňák je parťák, na kterého je spolehnutí. Jeho psi jsou navíc jasným důkazem, že i se salašníkem se dá s úspěchem cvičit a skládat ty nejvyšší zkoušky z výkonu záchranářských psů. Vždyť například  jeho fenka Arina, kterou vidíte na fotografii má složeno 35 zkoušek z výkonu!

A právě rozhovor s tímto chovatelem na vás čeká v novém čísle Pes přítel člověka č. 2, které je od pátku v prodeji!

Takže, jak se žije s berňákem?

Čtěte dále
Publikováno: 25.1.2016 16:03:14
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

V sobotu 23. ledna se v TOP hotelu v Praze konal další roční soutěže Šampion šampionů 2015, na kterou bylo přihlášeno 207 psů a fen všech plemen. Do soutěže mohli být přihlášeni všichni psi a feny s titulem český junior šampion, český šampion, český veterán šampion, šampion ČMKU, mezinárodní šampion krásy (C.I.B) nebo mezinárodní výstavní šampion (C.I.E). Zároveň proběhlo vyhlášení vítězů soutěže Pes roku 2015 a Dostihový vítěz roku 2015.

Čtěte dále
Publikováno: 25.1.2016 14:23:16
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Ve dnech 23. a 24. ledna 2016 proběhl v Kladně druhý kvalifikační závod na Mistrovství světa FMBB agility 2016.

Čtěte dále
Publikováno: 25.1.2016 13:38:23
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Ale víte, že kolem nás je i v pondělí spousta prima věcí. A že někdy stačí k radosti opravdu málo? Tohle najdete i v tomto videu a zaručeně vám zvedne náladu!

Čtěte dále
Publikováno: 25.1.2016 8:14:55
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Velkým tématem měsíce se pro nás stala halti ohlávka – kontroverzní výchovná pomůcka anebo výcvikový prostředek? Kdy a jak jít (jet) pro štěně? – pokračuje volný seriál o chovu. Nyní si tedy pro parťáka již jedeme – na co se připravit a čemu vyhnout? Šarplaninec a krašský ovčák – dvě horská pastevecká plemena, která u nás nejsou příliš rozšířena. Portréty obou plemen a rozhovory s chovateli vás přesvědčí, že si ale zaslouží naši pozornost. Veterina otvírá zimní téma – jak snáší vlastně pes zimu a jak mu pomoci?
Opět vás čekají návodné materiály na téma domácí úpravy psa (tentokrát trpasličího pudla), agility včetně rozhovoru, v klasickém výcviku pokračujeme seriálem o obraně a zkouškou ZZO3.
A začínají dva nové seriály – Stopování podle Dr. Viléma Eise a treibball (je to pouze pasení míčů?).
To vše a ještě více v novém PPČ. Od pátku na stáncích!

Čtěte dále
Publikováno: 22.1.2016 10:51:01
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

"Kam s tím koněm?"
Tak tuhle otázku jistě slyšeli mnozí z nás, kteří máme psy velkých fyzických rozměrů… Co ale v tom případě poslouchá tato majitelka???

Čtěte dále
Publikováno: 22.1.2016 9:18:15
Kategorie: Výcvik a sport
<<<123>>>