Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Do čísla 9 Pes přítel člověka připravujeme velké téma - OBOJKY.

Nechce nám také vy zkusit odpovědět na otázky, které jsme položili několika kynologům?

Čtěte dále
Publikováno: 29.7.2015 9:44:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

ZKO Velešín U letiště pořádá 2. ročník závodu Pohár města Velešína, který se uskuteční o víkendu 22. - 23. srpna v kategoriích ZZO, ZVV1, IPO3 a Stopařský speciál.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2015 9:18:31
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Shiba klub ČR pořádá v neděli 13. září v KK MSKS Zbraslav u Brna klubovou výstavu.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2015 9:16:52
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Srdečně Vás zveme na Duo výstavu voříšků a psů bez PP spojenou s přehlídkou pejsků s PP, s agility a sranda závodem, pořádanou ve dnech 15. - 16. srpna v areálu Hotelu Horník v malebném prostředí Vysočiny na Třech Studních.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2015 9:14:33
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Moravskoslezský bulldog-mops klub pořádá v sobotu 5. září v Brně klubovou výstavu.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2015 9:11:43
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Pro mnohé možná překvapivá otázka, pro jiné námět k mnohohodinové diskusi… Ale začněme popořádku – co jsou (či mají být) pamlsky? Jak napovídá už název – pamlsky, mlsky –, má to být něco příjemného pro psí tlamu našeho kamaráda. Takže ač to mnozí nechtějí slyšet, pamlsek, který psovi nechutná a který nechce, prostě už pamlsek není!

Čtěte dále
Publikováno: 27.7.2015 9:35:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Seriál o dogdancingu pokračuje dalším dílem i v čísle 8, které je ode dneška v prodeji. Věnujeme se v něm návodu, jak psa naučit couvání před psovodem pomocí targetu na podlaze. V čísle 7 jsme přinesli rozhovor s Maruškou Trauškeovou, která na MČR juniorů v dogdancingu, které se konalo v sobotu 7. června v České Třebové, vyhrála s chodským psem Arlinem Preberry kategorii Heelwork a v kategorii Freestyle skončila druhá.

Čtěte dále
Publikováno: 24.7.2015 14:27:07
Kategorie: Výcvik a sport

V minulém čísle jsme se zaměřili na obecné rady pro cestování se psy. Ovšem není pes jako pes a cestování do zahraničí nám to může připomenout. Je mnoho států, kde zákonodárci usoudili, že proti ohrožení obyvatel útočícími psy je potřeba zakročit právní úpravou. Přinášíme vám přehled pravidel pro cestování s tzv. nebezpečnými plemeny psů do některých evropských zemí, které bývají častým turistickým cílem.

Čtěte dále
Publikováno: 24.7.2015 10:45:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Léto, prázdniny, dovolená, cestování… k tomu moře volného času, který rádi trávíme se svými čtyřnohými přáteli. Do kterých zemí je cestování se psem problematické, o tom hovoří pokračování z minulého čísla – s jakými plemeny nelze cestovat po Evropě? Nejen na tyto otázky najdete odpovědi v novém čísle PPČ.
Naše velké téma zní – proč a jak dávat psu pamlsky – a co je vlastně pamlsek? Kde děláme chyby a co mít při odměňování psa na paměti? To se dočtete v obsáhlém a návodném článku.
Plemenem měsíce je čím dál oblíbenější Chesapeake bay retrívr pro svoji vynikající všestrannou pracovní povahu, o čemž se můžete přesvědčit v portrétu i rozhovorech s chovateli a majiteli, kteří se s jedinci tohoto, u nás zatím méně známého plemene, věnují nejen lovecké práci, ale i agility, záchranářskému výcviku.
V chovu pokračujeme porodem krok po kroku a dozvíte se, jak můžou psům ublížit obyčejné mouchy.
Seriál o agility pokračuje odložením a představíme vám vítěze 3. kvalifikačního závodu spolu s reprezentací na mistrovství světa s rozhovory!
Připravili jsme pro vás dvě velké reportáže – z Mistrovství ČR podle IPO v Roudnici nad Labem a z Mezinárodního mistrovství Českého klubu německého ovčáka v Kroměříži.
Zavzpomínáme si na letošní světovou výstavu v Miláně a podíváme se na vítěze klubových výstav briardů, irských vlkodavů, pekinézů a japan-chinů.
Nové číslo Psa je nabité čerstvými informacemi ze světa kynologie, nenechte si jej ujít! Už tento pátek v prodeji!

Čtěte dále
Publikováno: 24.7.2015 8:38:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Fila Brasileiro Club CZ a Klubo chovatelů anglického mastifa pořádají ve dnech 25. - 27. 9. 2015 v autokempu v Dolní Kalné V. ročník pracovního srazu molossoidních plemen psů.

Čtěte dále
Publikováno: 20.7.2015 13:55:24
Kategorie: Chovatelské kluby spolupracující
Rubrika: II. skupina
<<<123>>>