Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Letošní klubová výstava Airedale terrier klubu se konala druhou zářijovou sobotu v kynologickém areálu Krásná louka v Mladé Boleslavi. Posuzoval pan Philip O’Brien z Irska a jeho přítomnost přilákala do kruhu šestnáct erdelů.

Čtěte dále
Publikováno: 7.10.2014 10:25:26
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Přesně před 17 lety, dne 9. října 1997, bylo za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí a Rotary klubu Praha - Staré Město dostavěno a slavnostně otevřeno Středisko výcviku vodicích psů pro nevidomé SONS ČR v Praze Jinonicích. Jedná se o nejstarší středisko tohoto druhu u nás, které je již od samého začátku svého působení plnohodnotným členem Mezinárodní federace vodicích psů (International Guide Dog Federation). Ta je garantem dodržování mezinárodních standardů ve výcviku vodicích psů a v péči o nevidomé klienty.

Čtěte dále
Publikováno: 7.10.2014 10:23:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Ve dnech 13. - 14. září se konal RTW cup a Klubová výstava rotvajlerů v areálu Unidogcenter HST. Tuto volbu jsem učinila, protože mi přišlo fajn, aby se akce konala téměř ve středu republiky, aby to měli Moravané i lidé z Čech skoro stejně daleko.  I když já sama to měla 150 km, jen pro foto louky na stopy jsem najela 300 km. Byla jsem rozhodnuta, že akce RTW klubu ve spolupráci s KK Olomouc – Neředín musí být „dokonalá“.

Čtěte dále
Publikováno: 2.10.2014 10:37:19
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Dotaz majitele štěněte zněl přesně takto: "Před čtyřmi dny jsme si přivezli dvouměsíční štěňátko border kolie. Nechce se mu ven, a když mu dávám obojek, tak se schová někam pod stůl a musím ho ven odnést. Když přijdeme ven, tak si lehne do trávy, jen kouká a nepomáhá ani lehké škubnutí za obojek… Doma chodí věčně se sklopenou hlavou, a když na něj volám, tak se otočí a jde smutně pryč nebo výjimečně i přijde, ale je mu v obličeji vidět nezájem. K přítelkyni má vztah lepší. To přijde, začne i skákat a oblizovat jí obličej. Pejska jsem chtěl přitom hlavně já… Myslíte, že se to časem zlepší, nebo jsem mu prostě nepadl do oka?“
Dvě rozdílné reakce, dva rozdílné pohledy najdete v úvodníku nového časopisu Pes přítel člověka č. 10.

Čtěte dále
Publikováno: 2.10.2014 10:17:02
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Před dvěma lety naše ZKO Velešín „U Letiště“ v malém městečku na jihu Čech úspěšně pořádala mistrovství ČR IPO. Atmosféra velké soutěže některým našim členům doslova uhranula, že jsme zapracovali na přípravě vlastního závodu, na který bychom mohli pozvat k účasti kynology z širokého okolí. Tak se zrodil závod o „Pohár města Velešína“, pro který jsme vybrali jeden z posledních prázdninových víkendů, 23. - 24. srpna.

Čtěte dále
Publikováno: 2.10.2014 9:57:58
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Tisková zpráva 1. října 2014, Praha

Krajské veterinární správě Státní veterinární správy pro Středočeský kraj se spolu s dalšími orgány povedlo dotáhnout do konce komplikovanou kauzu, na jejímž začátku stál podnět na týrání téměř čtyřiceti psů v centru Mladé Boleslavi. Otřesné podmínky, v jakých zvířata musela žít, jsou patrné z přiložené fotografie. Výsledkem společné akce bylo nakonec odebrání 34 psů a jejich umístění do útulku Velas v Lysé nad Labem.

Čtěte dále
Publikováno: 2.10.2014 9:51:12
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Soutěž "Šťastný útulkáč" už skončila, nové příběhy nám tedy už neposílejte. Se soutěžnými příbehy se budete ještě do konce roku setkávat na našem webu a v časopise Pes přítel člověka, kde proběhne i vyhlášení vítězů. Tady je další z mnoha emotivních příběhů, které jste nám zaslali. Za všechny moc děkujeme!

Oba dva s manželem jsme velkými milovníky čtyřnohých kamarádů. A tak jak už to bývá, někdo začíná miminkem, u nás to bylo štěňátkem. Nebylo z útulku, ale z chovné stanice. Čistokrevný bígl. A aby mu nebylo smutno, hned jsme si na příští rok zamluvili fenečku. Byl to krásný pár s kterým jsme zažili spoustu radosti, ale i perné chvilky. To víte, je to lovecké plemeno a paličák k tomu! A náš Filip byl stopař a lovec jak má být.

Čtěte dále
Publikováno: 1.10.2014 17:18:31
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Mistrem podle ZVV3 je fena německého ovčáka Atari Cato Bohemia

Ve dnech 20. – 21. září pořádala ZKO Tři Sekery MR ČR podle ZVV3.  Hlavním rozhodčím byl delegován Ing. Ulč - O, Hlaváč - P, Kolář – S, role figurantů se ujali pánové Paleček, Římek. Zvítězil Vladimír Šejstal s fenou německého ovčáka Atari Cato Bohemia, druhé místo opět patřilo německému ovčákovi jménem Varus Krásnoočko maj. Jaroslav Vít a na třetím místě se umístil Václav Svoboda a belgický ovčák Cézar od PČR. Gratulujeme!

Publikováno: 1.10.2014 17:00:24
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
XXII. Mistrovství České republiky v agility

XXII. Mistrovství České republiky v agility, Liberec, 27. - 28. září – zná své vítěze!
V kategorie large zvítězil Radovan Liška a Ory, v kategorie medium Martina Magnoli Klimešová a Kiki a v kategorie small Jan Smoček a Gríma. V družstvech v kategorie large: družstvo s názvem Broli Blue (Magdalena Bradáčová, Eva Linková, Roman Linka a Radovan Liška), v kategorie medium: Repre medium (Petra Hamšíková, Radka Mokrišová, Nikola Schovancová, Denisa Sommerová) a v kategorie small: Malý Dingo (Barbora Kozlová, Lenka Sack, Nikola Schovancová, Denisa Salátko).

Publikováno: 1.10.2014 16:58:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

V neděli 7. září se uskutečnilo v pořadí již 11. Mistrovství České republiky ve flyballu, nejprestižnější turnaj roku, který se tradičně odehrál v areálu výstaviště Krásná louka v Mladé Boleslavi. I letos se turnaje účastnilo dvanáct nejlepších družstev republiky.

Čtěte dále
Publikováno: 30.9.2014 10:55:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball
<<<123>>>