Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Agility je dnes velmi oblíbeným sportem a možností, jak strávit aktivně čas se svým čtyřnohým parťákem. V každém čísle vám nyní přinášíme články naší velmi úspěšné závodnice a trenérky Eličky Panáčové, které vás seznámí s tímto světem a zároveň jsou natolik návodné, že mohou být inspirací, podanou rukou, jak se psem na parkuru pracovat. V novém čísle 5 PPČ se v části věnované začátečníkům naučíme tunel a rovnou jej napojíme před skočky a za ně. Tunel bývá pro pejsky velmi oblíbenou překážkou, doslova jej milují. Ze začátku však někteří pejsci mohou mít strach. To je naprosto normální. K úplně prvnímu nácviku tunelu budete potřebovat pomoc asistenta. Asistent vám pejska přidrží těsně před vchodem do krátkého rovného tunelu. Vy jdete na druhý konec tunelu a na pejska voláte skrz něj. Asistent pejska směruje dovnitř tunelu. Pejsek by měl překonat strach a projít tunelem, za což by měl být odměněn bouřlivým jásotem a spoustou pamlsků. Pokud je pejsek velice bázlivý a do tunelu ani po kratším přemlouvání nechce jít, tunel srolujeme (složíme jako harmoniku) tak, aby byl co nejkratší na délku. Pak může připomínat široký kruh a pro pejska by neměl představovat tak velkou hrozbu. Po úspěšných pokusech pomalu tunel protahujeme do výchozí délky. Jakmile si je pejsek již při probíhání tunelem jistý, zkoušíme stále ještě za pomoci asistenta startovat „z ruky“, tedy bez náskoku. Poté zkusíme tunel sami, bez pomoci. Prodlužujeme místo startu od tunelu, snažíme se, aby pejsek tunýlek uměl trefovat. Nezapomínáme střídat obě ruce.

Čtěte dále
Publikováno: 6.5.2015 14:43:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
Fotosoutež se samojedem pokračuje!

Ještě tři dny nám můžete posílat fotografie svých bílých medvídků do fotosoutěze se samojedem! Snímky o velikosti 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 8. května. Vybrané odměníme.

Soutěžící fotografie naleznete v rubrice Fotogalerie.

Publikováno: 5.5.2015 15:17:43
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: V. skupina

V našem časopise vám pravidelně přinášíme rozhovory s chovateli různých plemen. V čísle 5 jsme pro vás vyzpovídali paní Radku Jindrákovou, která chová, cvičí a miluje australské ovčáky a hovawarty. Co mají tato plemena společného a v čem jsou naprosto odlišná? Jaké to je chodit s hovawarty dogtrekking?

Čtěte dále
Publikováno: 4.5.2015 11:08:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Caniscentrum s.r.o. pořádá v sobotu 27. června v areálu Starého mlýna v Lanškrouně výstavu kříženců a psů bez PP. Uzávěrka přihlášek je 19. června.

Čtěte dále
Publikováno: 4.5.2015 10:40:27
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Krajská a oblastní

V sobotu 2. 5. 2015 se v Pražských Letňanech konalo unikátní klání mezi majiteli asistenčních a vodících psů – lidmi s těžkým postižením. V 10:15 slavnostně odstartoval již 11. ročník Mistrovství ČR ve výkonu vodicích psů 2015 a 6. ročník Mistrovství ČR ve výkonu asistenčních psů 2015. Ze soutěže, která nemá obdoby na celém světě, se stává tradice. Rekordní počet soutěžících asistenčních psů. Jak obstála jediná psí pomocnice, kterou si majitelka na vozíčku vycvičila sama, v konkurenci psích pomocníků „made by Helppes“?

Čtěte dále
Publikováno: 4.5.2015 10:24:58
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

„Dej jí konečně PŘÍKAZ!“ Tahle věta, kterou jsem před pár týdny slyšel z úst postaršího pána, na mě působila jako z jiného světa. Světa, kterému jsem za roky v pozitivce už nějak odvykl a o kterém jsem si myslel, že v podstatě mizí. Světa, kde člověk vládne svou železnou vůlí a ocelovou paží, a protože je nejdokonalejším ze všech živočichů a vrcholem vývoje života na zemi, musejí všichni ostatní tvorové logicky padnout do prachu k jeho nohám a uposlechnout jeho PŘÍKAZU. Světa, který ale nemá logiku… Tak začíná další materiál Františka Šusty na téma, kde děláme nejčastější chyby v práci se psy.

Čtěte dále
Publikováno: 30.4.2015 15:20:59
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Rozhodující význam pro úspěšné krytí má určitě první setkání partnerů. Vzhledem k tomu, že při rozhodování o volbě partnera při čistokrevné plemenitbě má hlavní a jediné slovo člověk, se stává, že si partneři příliš do oka nepadnou. Chovatelé na základě těchto zkušeností vzájemné sympatie partnerů ani nezjišťují, ale rovnou přistupují k věci… V praxi nebývá krytí tak jednoduché, zvláště pokud jeden z partnerů prodělává tuto anabázi poprvé. Jak předejít možným problémům a na co vše se připravit? Věděli jste, že podle nařízení FCI smí být použita umělá inseminace pouze u zvířat, která se již alespoň jednou rozmnožovala přirozenou cestou?

Čtěte dále
Publikováno: 29.4.2015 13:20:41
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Už tento víkend se uskuteční Mezinárodní výstava psů CACIB v Praze - Letňanech. Přihlášeno je přes 2500 psů všech plemen a posuzovat se bude ve více než 60 kruzích. V sobotu jsou na programu skupiny FCI I, III, IV, VI, VII, VIII, X a neuznaná plemena, a zároveň se budou konat i klubové výstavy pudlů, aljašských malamutů, tibetských španělů a speciální výstava naháčů. V neděli proběhne posuzování skupin FCI II, V, IX spolu s klubovou výstavou chrtů, slovenských čuvačů a světovou speciální výstavou dalmatinů.

Čtěte dále
Publikováno: 28.4.2015 14:01:38
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Výběrová soutěž na M ČR ZVV3 se konala v sobotu 25. dubna v ZKO Rožmitál pod Třemšínem – Volenice a posoudil ji Pavel Nedvěd. Z původně nahlášených deseti závodníků tři odstoupili. První místo si vybojovala Marie Oravská s německým ovčákem Frodo Jibule (92, 81, 96, 269 bodů). Druhé místo získal Karel Petrovic s německým ovčákem Stormem bez PP (86, 84, 94, 264 bodů) a třetí Stanislav Petružálek s fenou německého ovčáka Narrou z Krupičkova mlýna (81, 78, 83, 242).

Čtěte dále
Publikováno: 27.4.2015 15:31:11
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

V sobotu 18. dubna se konal VII. ročník závodu „O Jílovský dukát“, podle zkušebního řádu SKS Tart (se zapsáním zkoušky při splnění bodového limitu). Závod posuzovali pan Oldřich Šnytr a pan Zdeněk Babor, figurovali pan Jiří Veselý a pan Jan Kříž. Tímto bychom chtěli všem čtyřem poděkovat za jejich kvalitně odvedenou práci. V letošním roce se závodu účastnilo 28 psovodů se svými svěřenci.

Čtěte dále
Publikováno: 24.4.2015 16:09:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
<<<123>>>