Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Volám sa Valika (Valéria) Mesarkinová. Pochádzam zo Slovenska a mám 12 rokov.Milujem zvieratá! Hlavne psy a mačičky...

Čtěte dále
Publikováno: 14.4.2016 16:23:36
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Duben

Výběrová soutěž se konala ve dnech 9. - 10. dubna v ZKO Rakovník. Posuzování soutěže přijali Vladimír Nedvěd (obrany), Jiří Čákora (stopy) a Bc. Stanislav Beníšek (poslušnost). Jako figuranti byli zvoleni Vojtěch Filip a Tomáš Louda, jako náhradník Vladimír Opršál. Celkem se zúčastnilo 27 psovodů, přičemž pořadí bylo zadáno 10. Vedoucím celé akce byl Dušan Korenko.
Ilustrační foto

Čtěte dále
Publikováno: 14.4.2016 13:23:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Stejné otázky na téma výživa psa jsme v novém čísle Pes přítel člověka č. 4 položili dvěma osobnostem: Kateřině Novosádové (autorka publikace o krmení syrovou stravou, chovatelka rhodéských ridgebacků) a MVDr. Milanu Štouračovi (specialistovi pro vnitřní nemoci malých zvířat, chovateli německých dog a francouzských buldočků). Jaké jsou její zkušenosti, co radí majitelům psů a před čím je naopak varuje, si můžete přečíst právě teď v první části našeho rozhovoru v č. 4 PPČ. Například: můžeme s krmením syrovou stravou začít kdykoliv? V jakém věku je to nejvhodnější?

Čtěte dále
Publikováno: 13.4.2016 16:06:39
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Již 15. ročník tohoto tradičního závodu se konal v sobotu 2. dubna na kynologickém cvičišti v Kralicích nad Oslavou. Celkem se zúčastnilo 15 psovodů a 16 psů. Mezi plemeny byli zastoupeni dobrmani, stafordšírský bulteriér, švýcarský bílý ovčák, belgický ovčák malinois a s největší účastí němečtí ovčáci. Závod posuzoval pan rozhodčí Jan Boleslav. Obrany figuroval Ivan Tomšík. Závod měl mnoho sponzorů, a tak se účastníci mohli těšit ze spousty krásných cen.

Čtěte dále
Publikováno: 13.4.2016 10:35:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Klub chovatelů rhodéských ridgebacků vás zve na klubovou a speciální výstavu, které se uskuteční o víkendu 7.-8. května v Lanškrouně.

Čtěte dále
Publikováno: 12.4.2016 9:03:04
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
Nesmyslná informace!

Internet snese asi leccos. Do kategorie smutných věcí patří v poslední době kolující zpráva. Týká se novely Veterinárního zákona a uvádí se v ní, že byl schválen nový paragraf říkající že: „Jatečná zvířata pes a kočka, s výjimkou jedinců mladších 3 měsíců, mohou být poražena, jsou-li jejich maso a orgány určeny pouze pro spotřebu v domácnosti (domácí porážka). Toto maso a orgány nepodléhají veterinárnímu vyšetření, nestanoví-li krajská veterinární správa se zřetelem k nákazové situaci jinak.“ Autor to možná považoval za dobrý vtip, ale leckomu se to příliš úsměvné nezdá, nad uvedenými informacemi mu přebíhá mráz po zádech a začne lehce pochybovat, zda není opravdu možné, aby se u nás něco podobného schválilo. Vzhledem k množícím se dotazům je určitě třeba konstatovat, že se jedná o tak zvaný HOAX, tedy falešnou poplašnou zprávu a že nic takového schváleno nebylo.

Vladimíra Tichá

Publikováno: 12.4.2016 8:06:39
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Muzika, divadlo, pohádky, cirkus a hry nejen pro děti. Alternativa, rock a pop, ale i hiphop pro ty, co to mají rádi ostřejší. Skvělí hudebníci a herci. Zkrátka velká mozaika, co si říká Mezi ploty. Přijďte 28. a 29. května do Psychiatrické nemocnice Bohnice a vezměte své čtyřnohé mazlíčky s sebou, i ty na vodítku mohou do areálu!

Čtěte dále
Publikováno: 11.4.2016 10:07:37
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

KK Jiříkov vás zve o vékendu 14.-15. května  na 4. ročník závodů agility v Mikulášovicích. Opět se řídíme heslem: "Jumpni 2x na jedničku, agility čistě dej, parkur zvládni za chviličku, nestyď se a vyhrávej!"

Čtěte dále
Publikováno: 11.4.2016 9:58:56
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

„I v novém čísle Pes přítel člověka č. 4 se budeme zabývat situacemi, které coby trenér zvířat, který se sám nenazývá kynologem, pravidelně potkávám na psích cvičácích. Řešení těchto situací nebývá ani zdaleka vždy stejné, ale základní principy se často opakují. Prvním krokem k jejich řešení bývá podívat se na celou situaci ve světle tzv. behaviorální analýzy. Rozpitvat si to, co se před námi děje, na malé události jednu po druhé, a každou z nich si zařadit do sekvence podnět – chování – následek. Pak si vzpomeneme na několik dalších pravidélek, a až celou situaci pochopíme, pokusíme se zjednat nápravu.“ A jaký byl tedy problém devítiletého psa, jehož majitelka se obrátila právě na Františka Šustu?

Čtěte dále
Publikováno: 11.4.2016 9:48:34
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Toller Klub CZ srdečně zve všechny majitele a přátelé tollerů na výcvikové setkání plemene, který se uskuteční ve dnech 20.-22. května ve Svojanově u Borušova.

Čtěte dále
Publikováno: 8.4.2016 14:20:34
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: VIII. skupina
<<<123>>>