Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

V sobotu 5. 11. proběhl v ZKO Dolní Jirčany již 7. ročník sranda závodu chodských psů Levou zadní, kterého se letos zúčastnilo 20 týmů. Soutěžilo se v 10 disciplínách, které poměrně důkladně prověřily schopnosti psů i jejich páníčků. Nejstarší účastnicí byla jedenáctiletá fenka Orchidea Lukato Gold a nejmladší čtyřměsíční fenka Eimi Agi Eimiporti. Díky sponzorům nikdo neodešel domů s prázdnou, za což jim patří velké díky.
Foto: M. Trauškeová

Čtěte dále
Publikováno: 7.11.2016 16:57:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní


Treibball je poměrně nový kynologický sport. Úkolem psa je přemístit určitý počet míčů do branky na čas, přičemž chyby ve spolupráci psa a psovoda jsou penalizovány. Například pomoc rukou či nohou, opuštění brankoviště a podobně. Výsledné pořadí se vyhodnocuje podle dosaženého času a penalizace (trestných sekund). Obtížnost je dána soutěžní kategorií. V současné době máme v ČR jednu přípravnou a 3 soutěžní třídy a 2 velikostní kategorie. Jedinečnost tohoto sportu spočívá však v tom, že pořadatelé mohou (a vždy tak doposud činili) zařadit po hlavních třídách treibballové hry.

Čtěte dále
Publikováno: 7.11.2016 11:27:19
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Známe výsledky letošního Mistrovství České republiky stopařů, které se konalo poslední říjnový víkend 29. - 30. 10. v ZKO České Budějovice – Planá pod vedením pana Petra Veselky. Posuzovali zde rozhodčí Ing. Jiří Radovesnický a Miroslava Flamichová.

Čtěte dále
Publikováno: 7.11.2016 1:41:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství se i s dalšími otevřenými kategoriemi konalo o víkendu 5. - 6. 11. v Brně v kynologické hale Zetor. V sobotu se soutěžilo ve třídách OB2 a OB-Z a v neděli v OB1 a v mistrovské třídě OB3. Posuzovali zde rozhodčí Christian Steinlechner (Rakousko) - OB2, OB3 a Lukáš Jánský (Česká republika) - OBZ, OB1. Stewardem byla Zuzana Coufalová a jako pomocný steward zde působila Anna Musilová.

Čtěte dále
Publikováno: 7.11.2016 1:08:29
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Obedience

Destrukce mozečku – cerebelární abiotrofie (CA), někdy označovaná jako novorozenecká cerebelární kortikální degenerace (NCCD) nebo cerebelární kortikální abiotrofie (CCA), je genetické neurologické onemocnění popisované u psů, koček, arabských koní nebo koní s arabskými předky, krav, ovcí, prasat, lidoopů a také u lidí. U kerry blue teriérů je někdy používáno označení progresivní neuronální abiotrofie (PNA), obecně u chovatelů v USA bývá používáno označení „Tumbling puppy syndrom“ – syndrom klopýtajících (padajících) štěňat. Tak zní téma v naší pravidelné rubrice Veterina, kterou do aktuálního č. 11 zpracoval MVDr. Milan Štourač, CSc.

Čtěte dále
Publikováno: 4.11.2016 14:32:31
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tak zní naše téma měsíce. Možná někteří najdou odpověď na tuto otázku sami v odpovědích Stanislavy Čermákové na tyto tři dotazy našich čtenářů…
1. Náš rok a půl starý německý ovčák Ben je hodný pes, poslušný, dobře hlídá. Pokud si ale naše děti přivedou na zahradu kamarády, za chvíli se rozdovádí tak, že na ně začne skákat, štěkat a jednoho kluka už i štípl. Dostal nářez, ale stejně to udělal znovu. Jak ho to mám odnaučit?
2. Mám ročního moskevského strážního psa, kterého jsme si pořídili na hlídání objektu naší rekreační chaty. Zatím nejsem moc spokojen. Pes někdy zaštěká, ale někdy se vítá s návštěvami, zaměstnanci chaty a mazlí se. Co mám udělat, aby to byl ostrý hlídač?
3. U každé návštěvy řešíme stejný problém. Náš čivavák Max na ni štěká, když si chtějí sednout na gauč, leze jim po klíně, nutí je, aby ho hladili, krmili… Místo rozhovoru s návštěvou jen okřikuji Maxe. Když ho však zavřu do koupelny, nepřetržitě tam štěká.

Čtěte dále
Publikováno: 2.11.2016 12:56:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Již 25. mistrovství světa ISPU - velkých kníračů se konalo od pátku 28. 10. do neděle 30. 10. ve švýcarském městě Langenthal. Zúčastnilo se jej 53 závodníků. Mistrovství posuzovali rozhodčí Christine Hinteregger (AT) - stopy, Werner Haag (CH) - poslušnost, Ronald Mägerli (CH) - pomocný rozhodčí a Alfred Hupfauer (DE) - obrany. Jako figuranti zde působili Patrick Näf (CH) a Michi Suter (CH).

Čtěte dále
Publikováno: 1.11.2016 20:03:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství České republiky stopařů se konalo o víkendu 29. – 30. 10. v ZKO České Budějovice - Planá podle zkoušky IPO-FH. Mistrovství posuzovali rozhodčí Ing. Jiří Radovesnický a Miroslava Flamichová. Vedoucím akce byl pan Petr Veselka. Mistrovství se zúčastnili všichni kvalifikovaní psovodi, a tak o titul mistra ČR stopařů bojovalo 19 psů.

Čtěte dále
Publikováno: 1.11.2016 14:38:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Po osmi letech se Mistrovství Evropy v dogfrisbee vrátilo do České republiky a opravdu se vydařilo! Sjeli se ti nejlepší závodníci z Evropy i z Japonska a jejich výkony byly opravdu obdivuhodné. Titul mistra Evropy ve freestylu mohl být zadán pouze evropskému týmu a všichni netrpělivě očekávali, kdo si jej letos odveze.

Čtěte dále
Publikováno: 31.10.2016 8:11:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

Poslední říjnový víkend 29. – 30. 10. se v ZKO České Budějovice-Planá bude konat mistrovství České republiky stopařů. Mistrovství budou posuzovat rozhodčí Ing. Jiří Radovesnický a Miroslava Flamichová. Vedoucím akce je pan Petr Veselka.

Čtěte dále
Publikováno: 28.10.2016 11:04:58
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>