Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Přispějte částku 50 Kč nebo 100 Kč (zvolený obnos můžete samozřejmě navýšit tím, že ho koupíte několikrát). Ke každému vašemu příspěvku přispěje krmeni.cz stejnou měrou, tj. věnujete tak dvakrát tolik. Po ukončení sbírky (30. 1. 2015) vám bude zaslána informace o celkově vybrané částce a útulcích, kam vaše pomoc směřovala.

Ilustrační foto: Š. Rousková

Čtěte dále
Publikováno: 22.12.2014 11:39:38
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Chcete se v příštím roce zúčastnit výběrového závodu?

Nezapomeňte se přihlásit! Řádně vyplněné přihlášky s požadovanými přílohami zasílejte na adresu ČKS výcviková komise, U Pergamenky 3, 170 00 Praha 7.
Přihlášky na VS pro MČR IPO do termínu 15. ledna 2015, přihlášky na MČR NZŘ do termínu 10.2.2015.
Upozorňujeme, že nepřijímáme šeky. Přihláška bez dokladu o úhradě se zaslaným šekem nebude akceptována a
bude vrácena. Nezapomeňte na uvedení správného variabilního symbolu při platbě. Více na www.kynologie.cz.

Publikováno: 22.12.2014 10:08:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Někdy v listopadu jsme se dozvěděli o jedné samotě uprostřed Jeseníků. Byl to opuštěný dům pod lesem. To by tak nevadilo, kdyby v tom domě nebyl zavřený pes. Úplně sám! Jeho majitel za ním údajně chodil jednou za pár týdnů, kdy mu tam nechal pytel s granulemi a PET lahve s vodou, a pse, starej se! Celý dům od sklepa po patro byl zavalený odpadky, ne pouze špínou, ale doslova a do písmene odpadky! Ten chlap je tam snad musel vozit na kolečkách, a že nebyl duševně v pořádku, to snad ani netřeba zmiňovat. Všichni ve vesnici o něm věděli, znali ho, ale odmítali se o něm bavit a mít s ním cokoliv společného. Uvnitř domu bylo po kolena smetí, haraburdí, prostě smetiště pod střechou. César měl volný přístup na balkón, odkud v noci nešťastně a zoufale vyl. Byl tam sám skoro dva roky! Dva roky tam přežíval v odpadcích. Pak ho tam objevila jedna slečna, která mu tam začala nosit jídlo a hlavně dodávat vodu. Nemohla už poslouchat jeho žalostné vytí, které se neslo celým údolím, hlavně v noci, kdy plakal osaměním. A jen díky této slečně jsme se o něm dozvěděli.

Čtěte dále
Publikováno: 18.12.2014 13:00:52
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Milí čtenáři,
vážně jsem chtěla vybrat na naše PF veselou či milou optimistickou fotku. A stejně tak i psát v posledním úvodníku roku, ale nejde to. S tématem množíren v televizi jsme otevřeli bolestnou ránu nás kynologů, naší společnosti. Ano, vím, že teď asi mnozí přestanou číst se slovy: „No co, nějakej vořech, kterýho nikdo nechce…“ Za prvé si myslím, že každý narozený život má právo na důstojné prožití svých dní, a za druhé se problematika množíren přece netýká jen kříženců (ale i je přece přivedl na svět člověk, i oni mají obrovské srdce a víru v člověka). Je mi líto, ale jsem navíc přesvědčena, že pokud někdo toto dokáže říct, nemá opravdu rád ani svého psa. Co když přestane být jeho šampion hezký, žádaný, výkonný? A co až zestárne? Pokud poznáte velikost psího srdce, slepou psí víru v nás, nikdy nemůžete NIC podobného ani vyslovit. Na facebooku vidím stovky čekajících psích nešťastníků, a je mi jen nekonečně smutno. Máme doma nyní dva křížence z útulku a tři čistokrevné psy, další už nyní přijít nemůže. Ale vím, že až odrostou děti, zase u nás bude útočiště pro staré a handicapované psy z útulku, protože NIKDO nemá umřít sám.

Čtěte dále
Publikováno: 18.12.2014 12:52:02
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V roce 2015 to bude už 60 let, co začal vycházet časopis Pes přítel člověka! Za ta léta vám přinesl množství informací ze světa kynologie, nespočetně rozhovorů, portrétů plemen, reportáží a odborných článků o chovatelství, veterině, výcviku i psích sportech. Zažil vznik a pád mnoha pejskařských časopisů a své číslo jedničky na našem trhu si s přehledem drží už šedesát let. Díky za vaši přízeň! Lednové číslo, které teď přichází na trh, v tom nijak nezaostává a můžete v něm najít vše o kynologii, co dnešní doba přináší. Téma měsíce přináší tipy na péči o psa v zimě a chladném počasí, a jak psovi ulehčit silvestrovskou noc. Plemenem měsíce je královský kavalír King Charles španěl, kterého představíme v rozsáhlém portrétu a rozhovorech s chovateli. Seriál RNDr. F. Šusty o etologii přináší tentokrát rozhovory s uznávanými autoritami ve výcviku, pokračuje seriál o obranách a opět se ohlédneme za Evropskou výstavou v Brně. Na 106 stranách najdete zkrátka spoustu nových a aktuálních informací z každého odvětví kynologie!

Čtěte dále
Publikováno: 18.12.2014 12:11:30
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Chovatel německých ovčáků Radek Fuksa posledních dvacet let pracuje ve Výcvikovém středisku psovodů a služebních psů v Dobroticích. Za tuto dobu vychoval a vycvičil několik stovek psů a psovodů začátečníků, ale i specialistů. Obsáhlý rozhovor s chovatelem, jehož srdce patří německým ovčáků, doplněný fotografiemi jeho milovaných pracovních „vlkošedů“  si ještě můžete zakoupit v č. 12 Pes přítel člověka, které je do středy v prodeji.
A proč má německé ovčáky, a nikoli belgického ovčáka?
Německý ovčák mě oslovil svým vzhledem, vyrovnanou povahou, vytrvalostí, chutí do práce, energičností, temperamentem, ale také tím, že umí odpočívat a sbírat síly na další výkony. Německé ovčáky chovám už od dětství a jsem přesvědčen, že tohle plemeno za jiné nevyměním. Podle čeho si vybírá vrh, ze kterého si vezme štěně? Co je pro něj podstatné?

Čtěte dále
Publikováno: 16.12.2014 8:28:44
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

To se dozvíte v rozhovoru s mistrem republiky právě v kategorii S Honzou Smočkem, který jej vyhrál s malým bílým špicem. A to rozhodně nebyl jejich první (ani poslední úspěch). Německý špic malý bílý Fata Morgana Lukato Gold - Gríma, nar.  17. 12. 2009, o. Boukie Buthus m, Ysimbay Elanor Lukato Gold, chov. O. Fidlerova má složeny zkoušky: SA1, SA2, SA3. A jeho největší úspěchy? Mistr republiky 2014, účast na MS 2014 v Lucembursku a European Open 2014 v Maďarsku.

Čtěte dále
Publikováno: 15.12.2014 10:24:58
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Osmý ročník nejprestižnější celosvětové výběrové soutěže proběhne 13. a 14. prosince 2014 v Amsterodamu v Holandsku na výstavišti RAI.
Akce se poprvé přesunula z amerického kontinentu na evropský, znovu se změnila pravidla i organizace. K vidění bude 35 nejlepších psů světa a slavných vítězů. Mezi nimi bude stát i pes reprezentující Českou republiku, protože ČMKU se do této soutěže zapojila hned od prvního ročníku. Díky tomu máme místo pro našeho nejlepšího psa rezervované a nemusíme o něj soutěžit tak, jako to musí dělat jiné menší a nově přistupující země. Takže "Bravo" a jen tak dál…

Čtěte dále
Publikováno: 11.12.2014 17:01:48
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Již dvanáctý ročník Mikulášské pro všechny hodné (i zlobivé) pejsky se konal v sobotu 6. prosince ve výcvikovém areálu Helppes. Tuto zábavnou soutěžní akci s nadílkou pro pejsky pořádala Neziskovka roku 2014, Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s.

Čtěte dále
Publikováno: 10.12.2014 17:48:14
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie
Stop množírnám!

Smutné a velmi aktuální téma velkého množství psích množíren u nás nenechává chladným už velké množství lidí, naštěstí a díky jim! A vypadá to, že se snad začne něco dít i na poli legislativy. Ostatně bylo v této věc oslovena i Českomoravská kynologická unie. Osobně se domnívám, že ale opora a možnost řešit rázně tyto případy již nyní v současných zákonech je. Jen chybí možná chuť, možná důvod tak činit. V každém případě díky za každou medializaci a osvětu lidí. I proto jsem dnes přijala pozvání do ranního studia ČT 1. Funkce doprovodu se ujal Buráček a oba věříme, že se třeba pár lidí po reportáží zamyslelo či přehodnotilo, jaké štěně resp. odkud i jej koupit. Stanislava Jansová

Reportáž naleznete zde.

Autor: redakce
Publikováno: 8.12.2014 21:04:57
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže
<<<123>>>