Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Dlouhosrstí vipeti jsou u nás stále ještě relativní raritou, a ač nejsou ofi ciálně uznáni FCI, nic jim nebrání běhat ve výstavním kruhu i s větrem o závod na dostihové dráze. Dostihy ke svým koníčkům zařadila i Veronika Doleželová, respektive její dlouhosrstý vipet Energizer Beami Šahrak. V roce 2013 si dokonce vyběhal titul Dostihový vítěz.

Čtěte dále
Publikováno: 16.7.2014 8:15:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy

Chci se s vámi podělit o nedávný a dosud bolestný příběh naší osmileté fenečky Tracy, kterou jsme si přivezli z útulku na mé naléhání, protože po smrti 18 leté Bobinky, kterou jsem měla od štěněte, jsem cítila nutnost zahojit stesk a opět dát lásku a péči nějakému milému psímu stvoření, dopřát mu klidné a spokojené zázemí včetně jistoty, že ho nikdy nezradím.

Čtěte dále
Publikováno: 15.7.2014 16:29:19
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Coursing je u jedinců plemene rhodéský ridgeback velmi oblíbený. Mohou vás okouzlit svojí silou, vytrvalostí, velmi hlasitou náruživostí „lovících“ psů a hlavně svým odhodlá ním. Na každého nového konkurenta z řad ridgebacků se těší i Ivana Tichá, která má se svojí fenou Fantine Ann z Valdštejnských lip našlápnuto na velmi slušnou coursingovou kariéru.

Čtěte dále
Publikováno: 15.7.2014 15:34:30
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Českoslovenští vlčáci mají šanci najít uplatnění v mnoha odvětvích kynologie, záleží jen na jejich majitelích, kterou cestou své psy chtějí vést. Pro jednu z nejtěžších cest se rozhodl Aleš Bittner se svým psem Yahoo z Molu Es, se kterým se nejen aktivně věnuje záchranařině, ale složil i velice náročný atest horské služby.

Čtěte dále
Publikováno: 15.7.2014 15:30:54
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Jediní mezinárodně uznávaní asistenční psi v ČR pořádají tiskovou konferenci a otevírají dveře veřejnosti.

Ve středu 16. července se ve výcvikovém areálu Helppes – Centra výcviku psů pro postižené o.p.s. - Neziskovky roku 2013, v Praze 5 – Motole, na Plzeňské ulici, od 10:00 do 16:00 hodin otevřou dveře všem zájemcům z řad široké veřejnosti, kteří se mohou takto blíže seznámit s činností a nabídkou služeb této obecně prospěšné společnosti.

Čtěte dále
Publikováno: 10.7.2014 10:34:09
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Pátý ročník srazu nejen pro bordeauxské dogy se koná ve dnech 1. - 3. srpna v Krkonoších.

Bude pro Vás připravena řada soutěží, např. agility pro molossy, dítě a pes, vědomostní kvíz, soutěž o nejšikovnějšího psa a další...

Čtěte dále
Publikováno: 10.7.2014 10:29:26
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Klub ruských a asijských ovčáckých plemen pořádá ve dnech 6. a 7. září Speciální a Samostatnou klubovou výstavu v kynologickém areálu MSKS ve Zbraslavi u Brna

Čtěte dále
Publikováno: 10.7.2014 10:27:16
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Klub chovatelů jezevčíků ČR vás zve na Klubovou výstavu jezevčíků se zadáváním titulu Klubový vítěz, která se koná v neděli 3. srpna v areálu Sportovního klubu Jevíčko.

 

Čtěte dále
Publikováno: 10.7.2014 10:24:08
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Klub chovatelů jezevčíků ČR pod záštitou ČMKJ ve spolupráci s OMS Plzeň vás zve na 20. ročník Memoriálu Rudolfa Kristla se zadáváním titulu CACIT, r. CACIT, CACT a r. CACT, který se koná 15. - 17. srpna v Horní Bělé v honitbách MS Sv. Hubert Horní Bělá, HS Lhotka – Kunějovice, HS Hůrky

Čtěte dále
Publikováno: 10.7.2014 10:20:40
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

V polovině června jsme již podruhé v letošním roce zavítali do kempu U Jezera v Zahradišti u Radostína nad Oslavou, které nás již osm let poskytuje své kapacity k pořádání každoročního víkendu výcviku vodních prací, sekce vodní záchrany Klubu novofundlandský pes ČR se sídlem v Kravařích. Také v letošním roce byla účast opět velká, za což jsme rádi. Už se stává skoro tradicí, že nás oslovují i majitelé jiných plemen. Letos přijeli zástupci hovawartů, landserů a irských teriérů.

Čtěte dále
Publikováno: 9.7.2014 15:51:16
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik
<<<123>>>