Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Treibballovou závodní sezónu 2019 pod záštitou Treibball klubu otevřely v sobotu 13. dubna závody v Heřmanově Městci. V prostorách místní ZKO měly závody tohoto mladého kynologického sportu svoji premiéru. Na startu se sešlo 21 týmů – 18 českých a 3 německé. Rolí rozhodčích se ujali Bohdana Stoklasová a Jiří Skala. V čísle 6 přineseme ze závodů reportáž.
Výsledky:

Čtěte dále
Publikováno: 26.4.2019 10:03:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení
Veselé Velikonoce přeje redakce

Příjemné a pohodové prožití velikonočních svátků v kruhu vašich nejbližších a ve společnosti vašich čtyřnohých parťáků vám přeje redakce Pes přítel člověka.

Foto: M. Příhodová

Publikováno: 18.4.2019 14:17:45
Kategorie: Výcvik a sport

Ve dnech 9. - 14. 4. 2019 proběhlo v Horní Bříze 25. Mistrovství světa stopařů FCI. Celkem bylo přihlášeno 48 závodníků z 24 zemí, kteří se přijeli utkat o titul mistra světa v kategorii IGP-FH. Rozhodčími této akce byli Peter Lengvarský (Slovensko) a Daniel Perés (Itálie). Českou republiku reprezentovali Petr Zifčák a německý ovčák Hektor z Chodského království a Pavel Kalenda a německý ovčák Hessy z Hromadného. Vedoucím družstva byl Jiří Čákora.

Čtěte dále
Publikováno: 17.4.2019 10:07:28
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Letos 26. 5. se již pošesté uskuteční akci Běhejme a pomáhejme útulkům v Praze ve Stromoce. Máme připravené 2 okruhy – běžecký a pěší. V prvním případě se jedná o 5km běh bez měření času. Neběží se o vítězství. Smyslem akce je proběhnout se v pohodovém tempu se svými kamarády, kolegy, dětmi, psy, nemáme připravené stupně vítězů. Druhý okruh je pěší úsek na 1,5km pro lidi, kteří se chtějí jen projít, pro maminky s kočárky, dětmi, pejskaře i lenochy. Po akci se můžete zúčastnit odpoledního programu - vystoupení dogdancingu, ukázka výcviku psích záchranářů, dogfrisbee, hudební produkce, a samozřejmě se vyfotit s naším maskotem.

Čtěte dále
Publikováno: 16.4.2019 15:01:40
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

O víkendu 6.-7.4.2019 se konal závod agility Milovice Cup a Mistrovství ČR PRT, JRT, BRT a pyrenejských ovčáků. Místo konání je již teriérům třetí rok dobře známé, pyrenejští ovčáci měli zde své mistrovství poprvé. Ranč Milovice se nachází nedaleko Kroměříže. Je to krásný moderní areál, který nám poskytuje velikou plochu s nebořivým pískem, restauraci a ubytování v pokojích s výhledem na parkur. Také malebné okolí, výhled na lesy a venčení v přírodě dodává celému závodu atmosféru. Závodu se zúčastnilo oba dny téměř 100 týmů a více než polovinu tvořila plemena vybraných teriérů a pyrenejští ovčáci, včetně zahraničních účastníků a psů bez PP.

Čtěte dále
Publikováno: 16.4.2019 14:52:54
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Svátky jara přicházejí spolu s květnovým číslem Psa přítele člověka. Čeká na vás opět velká porce pohodového čtení nejen pro volné velikonoční chvilky. Hned v úvodu najdete pozvánku na Mistrovství světa belgických ovčáků, které se uskuteční ve dnech 6. – 12. května v Písku, z pohledu čísel. Počty přihlášených psů jsou neuvěřitelné, stejně jako podívaná, která nás čeká na jediném místě. Nenechte si ujít tento velký kynologický svátek!

V Tématu měsíce se věnujeme socializaci a chování – věřte, že dnešní výkřiky typu „ať si hlavně štěně hraje s ostatními psy, hromadné vycházky štěně naučí, jak se chovat“ nejsou pravdivé a mohou naopak odstartovat problémy psa ve vztahu k jiným psům. Co má být ve skutečnosti socializace, na co si dát pozor? Nejen na tyto otázky najdete u nás odpovědi. Ač je to zvláštní, mnoho lidí neumí číst v mimice psa, v řeči jeho těla a dalších signálech, které k nám pes vysílá. Začínáme tedy seriál, kdy si na fotografiích ze života velmi různorodé smečky budeme vyprávět příběh…

Plemenem měsíce je poklad severu – sibiřský husky. Jeho zajímavá historie je obšírně popsaná v portrétu plemene a přinášíme také rozhovory s poradkyní chovu a musherem. Nejbližšími příbuznými huskyho jsou bezesporu lajky – představíme si jednu z nich, jakutskou lajku.

Čtěte dále
Publikováno: 16.4.2019 12:15:03
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

12. - 14.dubna 2019 v rekreačním areálu Jezero Vojkovice u Kralup nad Vltavou                                

Mezinárodní mistrovství služebních psů pořádá Kynologické sdružení TART CZ 2001 Mělník ve spolupráci se Sportovním policejním spolkem – Prezídia Praha pod záštitou starosty města Mělníka MVDr. Ctirada Mikeše. Poprvé se mezinárodní mistrovství konalo v březnu 2005 a od té doby mělničtí kynologové už tradičně na jaře tímto šampionátem otevírají soutěžní kynologickou „top“ sezónu v Česku.
Na Mezinárodním mistrovství se soutěží v těchto kategoriích: Všestrannost, stopy, obrana jak jednotlivci, tak i dvoučlenná družstva. Psi a psovodi z kategorie všestranných se automaticky vyhodnocují i v kategorii stopařů a obranářů. Sobotní dopolední Vložený závod umožňuje mladým kynologům a mladým psům získat první soutěžní zkušenosti. Závod není omezen rasou psa, ale stavba jeho těla musí odpovídat uvedeným disciplinám, které by měl zvládnout každý pes, jako je poslušnost, nebo odvaha při obraně.

Čtěte dále
Publikováno: 11.4.2019 10:38:06
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: TART

Pokud byste se podívali na základ všech možných problémů a chování vašeho psa, které vám vadí, možná s překvapením zjistíte, že je stejný…. Váš pes chce věci TEĎ a HNED. Neudrží svou pozornost, nevydrží chvilku v klidu. Ne, není hyperaktivní! Ne, není nemocný a nepotřebuje psího psychologa! Je to normální chování nevychovaného psa, který nemá hranice, mantinely, neví, co má dělat. Jediný, kdo toto chování může změnit jste VY! Jak? Pojďme si představit pár cviků, ve kterých se zaměříme na posílení schopnosti psa ovládnout se, vydržet v klidu, dát vám pozornost. To je totiž základ spolupráce, spokojeného života a ovladatelného psa. Tak pojďme na to!

Čtěte dále
Publikováno: 8.4.2019 16:59:29
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Za předpokladu, že jste zájemce o štěně, máte vybrané plemeno a máte alespoň rámcové plány pro další život štěněte, je dobré se zajímat o jeho rodiče. Proč je to důležité?

Příbuznost
První, kdo by měl o rodičích a pokud možno i dalších generacích předků vědět maximum, je chovatel. Ten by měl mít na svých webových stránkách alespoň základní údaje o rodičích plánovaného vrhu. V současné době jsou v módě upoutávky ve formě „svatebních oznámení“, kde naleznete alespoň jména rodičů a jejich tituly nebo i základní zdravotní výsledky. Důkladnější chovatel napíše i důvod, proč se pro toto spojení rozhodl, jaké jsou přednosti obou rodičů. Bohužel, konkurence je veliká a o nedostatcích se nic nedozvíte. I pro velmi slušného chovatele by byla pomluva, zejména na sociálních sítích, likvidační. Někteří chovatelé dají na web i předběžný rodokmen štěňat nebo odkaz na plemennou knihu, kde je možné si zjistit stupeň příbuznosti.

Čtěte dále
Publikováno: 2.4.2019 14:23:32
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Významné životní jubileum

Dne 13. 3. 2019 se dožil 90 let čestný člen Klubu chovatelů kníračů doc. MVDr. Zdeněk Procházka, DrSc., bývalý dlouholetý rozhodčí exterieru, poradce chovu, chovatel kníračů a autor mnoha kynologických publikací.

Přejeme mu pevné zdraví a hodně životního elánu.

MVDr. Petr Pavelek za Klub chovatelů kníračů ČR

Publikováno: 2.4.2019 10:06:33
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>