Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

V neděli 29. března se v Mladé Boleslavi uskutečnila klubová výstava svatobernardských psů. Přihlášeno bylo úctyhodných 60 jedinců, z toho 27 krátkosrstých a 33 dlouhosrstých z České republiky, Itálie, Rakouska, Polska a Švýcarska. Posuzoval Johannes Mayer z Německa. Vítězem výstavy se stala krátkosrstá fena Italy od Strážců hor majitelky M. Livio z Itálie.

Čtěte dále
Publikováno: 2.4.2015 15:19:20
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Máte doma zdravou fenku a rádi byste, aby své skvělé povahové vlastnosti, pracovní vlohy, zajímavou krev nebo své přednosti v exteriéru předala dál? Máte chovnou psí slečnu, které chcete dopřát štěňátka, a sami se tak stát chovatelem? Nebo naopak vlastníte jedinečného psa, který má nabídky na krytí? MVDr. M. Štourač vám vysvětlí, jak se liší pohlavní orgány feny a psa, a především to, co většinu lidí zajímá nejvíce – jak se pozná ideální doba vhodná ke krytí?

Čtěte dále
Publikováno: 1.4.2015 9:40:55
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Přejeme vám veselé a hravé Velikonoce!

Konečně je tu jaro! Příroda se po zimním spánku probouzí k novému životu, který vlévá i do našich psích společníků, a vybízí je k hraní, sportování, zlobení a všemožnému dovádění.

Děkujeme našim čtenářům a příznivcům za zasílaná velikonoční přání a i časopis Pes přítel člověka přeje všem krásné Velikonoce, prožité s vašimi čtyřnohými miláčky! Ať jsou i vaše svátky jara plné radosti, hravosti, dobré nálady a pestrých barev!

Zaslaná velikonoční přání zveřejníme ve fotogalerii, děkujeme!

 

Autor fotografie: Veronika Knill Fejglová

Publikováno: 31.3.2015 14:00:59
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Jak si vyložit toto oblíbené rčení, kterým se možná někdo sem tam z pohodlnosti vymlouvá, ale za kterým je především schovaný veliký kus pravdy? Tématem bude kromě mnoha jiného i čistota prostředí, v němž pes žije, a údržba potřeb, které slouží přímo psovi, nebo používáme my v kontaktu s ním. V dalším článku MVDr. M. Štourače se dozvíte o tom, kde je hranice mezi cílenou hygienou našich psů a přirozeným prostředím, v němž žijí. Jak pečovat o psí potřeby a pomůcky? Co můžeme udělat pro to, aby naši psi byli zdraví, spokojení a výkonní? Jak si ušetřit návštěvy u veterináře a s tím spojené náklady na více či méně úspěšnou diagnostiku různých alergií a jiných problémů našich kamarádů? Tématem článku v čísle 4, které si nyní můžete koupit, je čistota prostředí, v němž náš pes žije, a péče o něj a všechny psí potřeby. Víte například, co je to asanace?

Čtěte dále
Publikováno: 31.3.2015 9:13:43
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Jméno prezidenta ČMKU je známo!

V sobotu 28. března zvolila XIII. Valná hromada ČMKU své předsednictvo, a tak i svého prezidenta. Stal se jím opět MVDr. Lubomír Široký. Členy předsednictva ČMKU pak byli zvoleni: Jana Kudrnáčová, Iveta Nováková, Jiří Janda, Miloslav Kašpar, Ing. Jan Kubeš, Ing. Pavel Pletka, Miroslav Václavík a Otakar Vondrouš. A do dozorčí rady: Petra Márová, Helena Matějeková, Milan Krinke, Ing. Radim Fiala a Petr Kalaš.

 

Gratulujeme! Více o Valné hromadě ČMKU a novém předsednictvu vám přineseme v PPČ č. 5.

 

Publikováno: 30.3.2015 10:16:28
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Český kynologický svaz vás zve na Mezinárodní výstavu psů všech plemen která je pořádaná pod záštitou Mezinárodní kynologické federace - FCI ve dnech

2. - 3. května 2015 v PVA EXPO Praha, Beranových 667, Praha 9 - Letňany

III. uzávěrka - 27. 3. 2015

Čtěte dále
Publikováno: 26.3.2015 15:03:52
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Časopis pes přítel člověka je tu pro vás, naše čtenáře, a vaše příběhy. První příběh je vyprávěním Kateřiny Mráčkové o její fence Nině, které v dorosteneckém věku při mírném průjmu vyhřezl konečník, a je příběhem i o tom, že pro svého nejlepšího přítele uděláme cokoli, a nejtěžší je jen v sobě najít sílu a nevzdat se. Že se to ve dvou lépe táhne? To rozhodně! A s pomocí veterináře, kterému důvěřujeme, jde vše úplně nejlépe. Léčba však není nikterak rychlá a ze strany majitele vyžaduje velkou pečlivost a sílu. A příběh druhý nám přiblíží život se psem postiženým epilepsií. Ve dvou letech propukl u šeltie Jitky Kropáčkové první záchvat.

Čtěte dále
Publikováno: 26.3.2015 11:19:03
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Interclub Orient pekinéz a japan-chin uspořádal v neděli 15. března v Praze – Dolních Počernicích klubovou výstavu s udělováním titulu Klubový vítěz. Majitelé přihlásili 41 pekinézů a 33 japan-chinů. Posuzovala paní Hana Ahrens z Rakouska. Vítězem plemene pekingský palácový psík se stal Timothy Černý démant majitelky I. Dosedělové, i japan-chinů vyhrál Simsalachin Poeto Mohito majitelky H. Janíčkové.

Čtěte dále
Publikováno: 26.3.2015 10:50:21
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

První z výběrových soutěží na mistrovství republiky v ZVV3 se konala první jarní den v Rakovníku, a to za účasti deseti psů a jejich psovodů – z toho bylo osm německých ovčáků, jeden velký knírač, jeden chodský pes. Na prvním místě skončil Josef Králík a jeho fenka německého ovčáka Rea z Dvořákova sadu (90, 74, 89 – 253 bodů), která měla zároveň i nejlepší obranu.

Čtěte dále
Publikováno: 25.3.2015 8:24:34
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Boxerklub ČR - územní pobočka Brno pořádá v sobotu 28. března od 9:00 hodin v areálu KK Brno - Rybníček první letošní Den boxera pro milovníky tohoto plemene.

Čtěte dále
Publikováno: 23.3.2015 12:53:26
Kategorie: Výcvik a sport
<<<123>>>