Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>
Pokračují fotosoutěže Sport - to je moje! a S klaunem se žije líp

„Ten náš pes je ale pěkný šašek!“ Možná právě tato slova si říkáte každý den při pohledu na svého věčně veselého čtyřnohého rošťáka, který vás baví a vždy vám vykouzlí na tváři úsměv a do duše vám vnese dobrou náladu. I když se se svým psem nevěnujete žádnému ze psích sportů, on si určitě nějakou sportovní aktivitu vymyslí, a o vaši zábavu je postaráno.

Snímky do obou soutěží o velikosti 300 kB a víc posílejte spolu se svým jménem a poštovní adresou na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 8. října. Vybrané odměníme.

Soutěžíci fotografie naleznete v rubrice Fotogalerie.

Publikováno: 25.9.2015 10:24:22
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Říjen

A s ním opět množství nových informací ze světa kynologie, a začíná zamyšlením šéfredaktorky Stanislavy Jansové na aktuální a bolavé téma nikoli jen v Praze: nová vyhláška o volném pohybu psů ve městě.
O proměnách na vodítku – tak zní název materiálu Františka Šusty, a jistě v něm najdete odpovědi na mnohé vaše denní otázky směrem ke psu na vodítku…
Tématem měsíce jsou poprvé obojky – jejich druhy, využití a dopad na krční páteř, a jak je správně používat?
Pravidelná rubrika BARF – pokračujeme tímto tématem i v tomto čísle, tentokrát anketou majitelů.
Seriál o chovu pokračuje starostmi i radostmi po narození štěňat.
Víte, co jsou sametky a jak můžou ublížit vašemu psovi? Sledujte rubriku veterina.
V seriálu o agility a dogdancingu pokračujeme dalšími cviky a přinášíme reportáž z mistrovství republiky v agility.
A reportáže vás čekají z mistrovství republiky kníračů, canisrossového závodu, Memoriálu Richarda Knolla, mezinárodní soutěže retrívrů a rekondičního pobytu sdružení asistenčních psů Helppes. Ohlídneme se za výstavami jezevčíků, německých dog a ruských a asijských ovčáckých plemen.
Celému číslu však vévodí německý a trpasličí pinč, možná na první pohled nenápadný, ale výkonný sportovec a společník v jednom.
Nenechte si toto číslo ujít! Už od pátku ve stáncích!

Čtěte dále
Publikováno: 24.9.2015 15:13:47
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Ještě dnes a zítra od 10 do 20 hodin probíhá v bývalé restauraci Secese na brněnském hlavním nádraží prodejní bazar věcí nových i použitých ve prospěch spolku Brněnský Max, který pečuje o nemocné a opuštěné kočky.

Čtěte dále
Publikováno: 21.9.2015 10:07:01
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mimořádné čichové schopnosti psa jsou v lidské činnosti využívány již několik století. Pes je nasazován na sledování stopy a na vyhledávání drog, zbraní, střeliva, lidských ostatků, tabáku a peněz. Využitelnost psa je zaznamenána i ve zdravotnictví, kdy pes dokáže podle pachu identifikovat závažná onemocnění. Využití psa k vyhledávání lesních škůdců, zejména pak lýkožrouta smrkového, bylo experimentálně zkoušeno v Německu v letech 2004 až 2005. Výsledky tohoto ověřování prokázaly reálné možnosti využití čichu psa.

Čtěte dále
Publikováno: 18.9.2015 13:07:41
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

O víkendu 22. a 23. srpna se na jihu Čech v kynologickém areálu ZKO Velešín u letiště konal již druhý ročník dvoudenního závodu „Pohár města Velešína“. Závodníci si stejně jako v prvním ročníku mohli vybrat ze čtyř kategorií podle národního a mezinárodního zkušebního řádu: ZZO, ZVV1, IPO3 a stopařský speciál. Ten jsme navíc oproti loňskému ročníku obohatili o druhou, cizí stopu. Kategorii ZZO, určenou především začínajícím psovodům nebo psovodům s mladými psy, jsme okořenili překážkami podle ZVV1, ovšem s menší obtížností.

Čtěte dále
Publikováno: 17.9.2015 13:28:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Dovolujeme si vás pozvat na prezentaci unikátního projektu Proč mluvit se zvířaty?, který se uskuteční 24. září v plzeňském DEPO 2015. 15 lidsko-zvířecích párů, které spolu nejen žijí, ale také spolupracují: ve vědních oborech, pečovatelství, ve veřejném sektoru, v kultuře nebo v zábavním průmyslu bude fotografováno talentovanou německou fotografkou Polou Sieverding.

Čtěte dále
Publikováno: 16.9.2015 16:00:36
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Klub pyrenejských plemen ČR pořádá v sobotu 17. října v penzionu Kadlcův Mlýn v Brně klubovou výstavu všech pyrenejských plemen.

Čtěte dále
Publikováno: 16.9.2015 15:32:28
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Klub přátel a chovatelů pudlů pořádá v neděli 18. října v hotelu Svornost v Praze oblastní klubovou výstavu pudlů a pudlů vícebarevných.

Čtěte dále
Publikováno: 16.9.2015 15:30:09
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

KK Židlochovice pořádá 7. ročník regionální výstavy psů s PP i bez. Vystavovat se může každý poslušný, zdravý a veselý pejsek se svým páníčkem.

Čtěte dále
Publikováno: 16.9.2015 15:17:25
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Krajská a oblastní

V čísle 9 Pes přítel člověka najdete obsáhlý a srozumitelný pohled na výživu psa. Vždyť nejvýznamnějším faktorem vnějšího prostředí, který představuje 70 % ze všech vnějších vlivů působících na našeho psa, je právě výživa! Zcela zásadně ovlivňuje jeho vývoj od prvního dne narození, jeho kondici, výkonnost, prostřednictvím imunitního systému celkový zdravotní stav až po schopnost rozmnožování, čímž se kruh uzavírá. A položíme si i dnes často znějící otázku - je pes masožravec?
Ilustrační foto: B. Vilímcová

Čtěte dále
Publikováno: 16.9.2015 10:03:56
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>