Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Spolek Čtyřnohý tuláček - psí útulek a dočasná péče vás zve na nultý ročník voříškiády Čtyřnohého tuláčka, která se bude konat v sobotu 10. června od 8 hodin na hřišti v Křižanovicích.

Čtěte dále
Publikováno: 27.4.2017 15:57:31
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Krajská a oblastní

Klub chovatelů jezevčíků České republiky z.s. vás zve
10.6.17 NA JUBILEJNÍ KLUBOVOU VÝSTAVU se zadáváním titulu jubilejní klubový vítěz
11.6.17 NA KLUBOVOU VÝSTAVU JEZEVČÍKŮ se zadáváním titulu klubový vítěz
Obě výstavy se budou konat v areálu výstaviště PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany.

Čtěte dále
Publikováno: 27.4.2017 15:54:11
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Prestižní výběrová soutěž na mistrovství republiky podle nejvyšší zkoušky našeho zkušebního řádku ZZV3 proběhla v ZKO Rakovník o víkendu 22. - 23. dubna. Rozhodčí: stopa - Jaroslav Hartl, poslušnost  - Iveta Skalická, obrana  - Miroslav Ryneš (hlavní rozhodčí), Mgr. Jiří Tyc (pomocný rozhodčí). Figuranti: Václav Kuncl, Vladimír Opršál, Daniel Paleček (náhradník)

Čtěte dále
Publikováno: 27.4.2017 6:45:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Proběhla 22. dubna v ZKO Nýřany. Soutěž posoudili Miroslava Flamichová a Martin Matoušek
Figuranti: Michal Sáss a Bc. Jaroslav Vyhnal

Čtěte dále
Publikováno: 26.4.2017 13:58:09
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

MČR proběhlo 15. dubna v Přestavlcích a posoudili jej rozhodčí Martin Matoušek a Jaroslav Petráček. Figuranti: Josef Kubec, Tomáš Louda.
Ilustrační foto: K. Hájková

Čtěte dále
Publikováno: 26.4.2017 13:28:26
Kategorie: Výcvik a sport

Téma našeho nového měsíce je smutné – obrovské množství psů kříženců, psů bez PP, ale i s PP mnohdy doslova živoří v nevyhovujících podmínkách. Odebírat týrané psy nelze, neb je není kam umisťovat. A stále se rodí další a další štěňata, další a další psi i přes x absolvovaných seminářů končí utracených coby nezvladatelných a agresivních. (Ale ano, jistěže je u nás zakázáno utrácet zdravá zvířata, ale… Ale prostě se tak děje – i onen veterinář zváží, jakým způsobem se jinak majitel psa stejně zbaví (beztrestně), reálnou možnost psa umístit do útulku, dočasky, ke známým.) Kruh se uzavírá – jeden pes končí utracen, asi byl psychicky nemocný, prostě byl nějaký vadný – a další štěně se právě narodí a jistě už bude lepší…
Pozorně si prohlédněte první pětici domov hledajících psů. I je vyprodukoval člověk…

Čtěte dále
Publikováno: 24.4.2017 12:55:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Prosíme moc o pomoc pro tuto krásnou a milou 7letou fenečku jménem ASTA. Její pohnutý osud se jí nevyhnul ani u již druhých majitelů. Akutně pro Astičku hledáme nový láskyplný domov, kde konečně pozná, co je to pohlazení a vlídné slovo, co znamená být právoplatný, rovnocenný a milovaný člen rodiny. Asta je hodná, milá a oddaná parťačka, kříženec zlatého retrívra cca 45-50 cm v kohoutku, váha 15 kg. Je kastrovaná i očkovaná. Za svůj život nepoznala moc hezkého zacházení. Potřebuje, aby se jí někdo skutečně plně věnoval a nebyla už nikdy sama...!

Čtěte dále
Publikováno: 24.4.2017 8:50:35
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

O víkendu 22.-23. dubna se bude konat několik zajímavých akcí, na které vás srdečně zveme.

Čtěte dále
Publikováno: 21.4.2017 9:41:55
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Jaké je naše téma pro květen? Věnujeme se jednomu z nejpalčivějších problémů dneška, a tím je příliš mnoho psů bez domova, opuštěných, týraných, a to nejen fyzicky, ale i samotným chovem. Tento smutný fakt by nás neměl nechat lhostejnými, proto naše články opět říkají jedno jediné: nemnožte, adoptujte! Přinášíme reportáž o chovatelce čistokrevných kolií a šeltií, která zachraňuje týrané psy, podíváme se, jak pracuje sdružení Chrti v nouzi, a také na to, jak nesmírně trpí pejsci z množíren.

Čtěte dále
Publikováno: 20.4.2017 12:39:35
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

A to poslední víkend, tedy  14.-15. dubna. Posuzovali: stopu Milan Zborka, poslušnost Jitka Duffková, obranu Theodor Krajčí (hlavní rozhodčí), Mgr. Jiří Tyc (pomocný rozhodčí). Role figurantů se zhostili Milan Římek, Jiří Mach, Michal Sáss (náhradník). První místo a titul CACT patří Kláře Matouškové, Bc. s belgickým ovčákem Commandos de Alphaville Bohemia (97, 95, 98, 290).

Čtěte dále
Publikováno: 19.4.2017 10:03:39
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>