Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Pajda je kříženec dlouhosrstého jezevčíka a labradora. Hledá nový domov.

Čtěte dále
Publikováno: 9.8.2016 10:43:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

"Minulý rok mou fenku na táboře poštípali vosy a její reakce tehdy byla velmi výrazná a jen tak tak jsme dojeli k veterináři. Od té doby mám strach, abych uměla správně reagovat a pomoci. Co tedy dělat, když mého psa štípne třeba vosa?" Tak zní dotaz naší čtenářky Jany. MVDr. Milan Štourač nejen na něj reaguje v obsáhlém článku v PPČ č. 8 s příznačným názvem: Jak může malý hmyz složit stokilového psa (i chlapa)?

Ilustrační foto: E. Mazurková

Čtěte dále
Publikováno: 3.8.2016 14:21:51
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Sheltie club CZ pořádá v neděli 4. září v Kladrubech nad Labem klubovu výstavu bez zadávání titulu klubový vítěz. Posuzování přijala paní Karin Hedberg ze Švédska.
II. uzávěrka: 9. srpna !!

Čtěte dále
Publikováno: 3.8.2016 9:09:31
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Majitelé dalmatinů se na vycházkách často setkávají s radostným zvoláním i velmi malého caparta: „Jé, maminko, hele, dalmatin!“ Typický kontrast černých nebo hnědých teček na sněhobílém podkladě je tak nezaměnitelný, že dalmatina si opravdu nelze splést s žádným jiným plemenem.
Ilustrační foto: M. Mahdalová

Čtěte dále
Publikováno: 2.8.2016 9:22:54
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: VI. skupina

Mistrovství proběhne ve dnech 6. - 7. srpna v ZKO Dobříš. Budou zde posuzovat rozhodčí: Jiří Vychodil (stopy), Bc. Jiří Lasík (obrany), Iveta Skalická (poslušnost). Vedoucím akce je Jiří Petrus. Zajímá vás, kdo všechno zde bude soutěžit? Čtěte dále.

Čtěte dále
Publikováno: 1.8.2016 20:19:18
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

„Můj problém s touhle fenkou je ten, že se chová dominantně.“ Tak tahle v pejskařském světě oblíbená věta, která slovem „dominantní“ vysvětlí v podstatě jakýkoliv problém v chování psa, bohužel nic neřeší. Proto pána poprosím, ať to trochu víc specifikuje. „Podle čeho usuzuješ, že je dominantní?“ „Protože kouše cizí lidi a nenechá se okřiknout.“ Koukám na fenku, kterou už nějakou chvilku hladím, a říkám si, jestli já tedy po pár minutách nejsem pro ni cizí. V každém případě nemám pocit, že by mě tenhle pes měl potřebu kousnout.
Tak začíná další příběh Františka Šusty v novém čísle Pes přítel člověka č. 8!
Ilustrační foto: N. Balajková

Čtěte dále
Publikováno: 29.7.2016 11:22:28
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Poznali jste plemeno, které je na fotografii v čísle 8? Napište nám na fotosoutez@pespritelcloveka. cz. Čtyři vylosovaní výherci, kteří pošlou správnou odpověď spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. srpna, můžou získat 2kg balení nové řady krmiv pro psy Hill’sTM Ideal BalanceTM. Ta kombinuje ty nejlepší přírodní ingredience v optimálním poměru navrženém veterináři.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2016 15:28:05
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Klub švýcarských salašnických psů pořádá v sobotu 17. září v areálu ATC Olšovec - Jednovnice u Brna speciální výstavu.
I. uzávěrka: 12. 8.
II. uzávěrka: 22. 8.

Čtěte dále
Publikováno: 26.7.2016 13:21:36
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

V čísle 5/2016 jsme přinesli smutný příběh španělského galga Soberana s fatálním onemocněním zvaným degenerativní myelopatie. 16. června Soberano navzdory nesmírné snaze své majitelky Moniky Těšíkové svůj boj prohrál. Je smutné psát deník, když předem víte, jak vše musí dopadnout s vědomím, že to nejtěžší rozhodnutí bude jednoho dne na nás…

Čtěte dále
Publikováno: 26.7.2016 11:23:29
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Máme novou facebookovou stránku i skupinu, přidejte se k nám!

Čtěte dále
Publikováno: 22.7.2016 12:37:10
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>