Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Náhled časopisu Pes přítel člověka

Čtěte dále
Autor: MP
Publikováno: 28.2.2015 8:00:49
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

„Když americká trenérka delfínů Karen Pryor vydala svou dnes už vlastně kultovní knihu Don´t shoot the dog, bylo její součástí několik na tu dobu revolučních pravidel. Jedním z nich bylo i desatero shapingu, které se snad až na jedno pravidlo z onoho desatera dodnes bere i mezi profesionálními trenéry zvířat jako jakási norma a skoro „slovo boží“. A i když tohle „slovo boží“ zná většina z nich nazpaměť, nezhřešit proti němu je vážně umění. Ještě že hříchem proti tomuhle desateru si prostě jen kazíme vlastní práci a ve většině případů se z něho můžeme namísto vyzpovídání dostat opravou v dalším tréninku. Tak pojďme na to“říká v novém čísle PPČ č. 3 František Šusta

Čtěte dále
Publikováno: 26.2.2015 13:57:29
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dnes již vrcholový sport se vším, co k tomu patří, i skvělý relax pro mnoho psů a jejich pánů. Jeho oblibě a rozšíření odpovídá i počet závodů, zkoušek, seminářů a samozřejmě trenérů. A tak jsme vyslyšeli přání mnoha agiliťáků, abychom jim dali v našem časopise pravidelný prostor, měsíc co měsíc přinášely nová témata k diskusi, rady, parkury a také představovali trenéry agility. V novém čísle PPČ č. 3 vám představíme Kristinu Půdovou a její dvě fenky border kolie – šestiletou Odie (Cia od Zlatonosné říčky) a téměř dvouletou Kite (Jasmine from Let’s Border).

Čtěte dále
Publikováno: 24.2.2015 10:11:59
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Ten, kdo si pořídil štěňátko ví, co všechno péče o něj obnáší. Malý mazlíček si nejdřív musí zvyknout v novém domově, v rámci socializace získat základní návyky a jeho růst i vývoj by se měl ubírat správným směrem. Jedním z nejdůležitějších úkolů jeho majitele nebo chovatele je zajistit mu dobrou životosprávu.

Čtěte dále
Publikováno: 22.2.2015 10:44:07
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

S novým číslem začíná nový seriál o agility, který bude mít vždy dvě části – pro začátečníky a pokročilé, a už v prvním svém díle vám přináší tipy, které můžete hned vyzkoušet! Se základy agility můžete začít i doma na zahradě nebo na jakémkoliv kousku trávnaté plochy, skokové překážky nebo objekty na obíhání snadno najdete v přírodě, stačí pak správná motivace pro vašeho psa a můžete začít! Hned zjistíte, že je to sport plný zábavy a legrace. Nemusíte hned začít závodit, agility může být pro vás způsobem, jak si užít včas strávený s vaším čtyřnohým parťákem a zároveň se zabavit.

Čtěte dále
Publikováno: 19.2.2015 13:50:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Chov psů vyžaduje čistou hlavu, rozumné plánování a zejména v začátcích často dobrou radu znalce. I pokud pes /fena splní podmínky bonitace daného plemene / klubu, neznamená to, že mají být použiti v chovu. Výstavní úspěchy a multišampionáty sice vypovídají o kvalitách anatomického utváření, o kráse či o téměř absolutní shodě s plemenným standardem, ale mají nulovou vypovídající hodnotu o zdraví, inteligenci a výkonnosti jejich držitele. A úkolem každého dobrého chovatele je chovat zdravé, inteligentní a pěkné psy.

Čtěte dále
Publikováno: 19.2.2015 10:20:37
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V novém čísle PPČ nové seriály pro vás!

Počasí v tomto období je opravdu velmi různorodé a tak jsme i pro vás připravili různé možnosti - nabídky, co se psem dělat. Je u vás sníh? Ukážeme vám, jak je možné psa naučit označovat figuranta ve sněhu. Ti „bez sněhu“ si mohou vyzkoušet kousat se psem na kůži, jít si s ním zaběhat, anebo zaházet talířem. A pozor začíná nový seriál o agility, který bude mít vždy dvě části – pro začátečníky a pokročilé a už v prvním svém díle vám přináší tipy, které můžete hned vyzkoušet! Stejně tak pokud se vám nechce ven – vezměte si do rukou náš druhý nový seriál a naučte svého psa tančit! A pro chvíle klidu a večery se můžete s námi zamyslet, zda svého psa krmíte správně s ohledem na vývoj jeho kloubů, anebo jakého psa či fenu použít v chovu a proč vlastně? A samozřejmě se seznámit v portrétu plemene a rozhovorech se zkušenými chovateli, výcvikáři a závodníky mnoho nového a konkrétního o rotvajlerovi, životu a práci s ním. Nenechte si toto číslo ujít!

Čtěte dále
Publikováno: 19.2.2015 8:56:13
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Nehledáte je?

V pondělí 16. února byli u obce Senohraby odchyceni dva psi. Fena zlatého retrívra v dobré výživné kondici, klidné, důvěřivé povahy a černý nekastrovaný pes, kříženec připomínající labradora s hnědým koženým obojkem. U něj je patrný horší pohyb zadních nohou, ale je také přátelské povahy. Nyní jsou v dočasné péči v Senohrabech na tel. čísle 733 576 832, zítra t.j. 19. 2. budou převezeni do útulku.

Publikováno: 18.2.2015 9:09:28
Kategorie: Výcvik a sport

Není třeba zdržovat se hledáním výrazu „holistický“ ve slovníku, neboť jeho význam se v mnohých slovních spojeních různí. Propojení se světem zvířat nám však prozradí pohled a přístup vesměs celostní. Přeloženo do češtiny – vlastníme-li čtyřnohého miláčka a jde nám o jeho zdraví, spokojenost a harmonii, je třeba věnovat mu neustálou kompletní péči. Pokud nebude fungovat byť jen jeden systém (strava, spánek, prevence chorob, pobyt na čerstvém vzduchu), ohrožen je celý živý organismus.

Čtěte dále
Publikováno: 16.2.2015 8:51:19
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

20. ledna 2015 sa ztratila fena bavorského barváře, reaguje na jméno Štěpánka. Má hnědou barvu, je milá a přítulná. Ztratila sa v sadoch za dálnicí ve Starém Lískovci v Brně.

Měla zelený plátěný obojek s kytkami, jsou jí čtyři roky, je hnědé barvy a hlavu má tmavě hnědou. Čip má, ale je ho těžké najít, protože jí koluje v těle.

Čtěte dále
Publikováno: 12.2.2015 14:10:12
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>