Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>
Mistrem podle ZVV3 je fena německého ovčáka Atari Cato Bohemia

Ve dnech 20. – 21. září pořádala ZKO Tři Sekery MR ČR podle ZVV3.  Hlavním rozhodčím byl delegován Ing. Ulč - O, Hlaváč - P, Kolář – S, role figurantů se ujali pánové Paleček, Římek. Zvítězil Vladimír Šejstal s fenou německého ovčáka Atari Cato Bohemia, druhé místo opět patřilo německému ovčákovi jménem Varus Krásnoočko maj. Jaroslav Vít a na třetím místě se umístil Václav Svoboda a belgický ovčák Cézar od PČR. Gratulujeme!

Publikováno: 1.10.2014 17:00:24
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
XXII. Mistrovství České republiky v agility

XXII. Mistrovství České republiky v agility, Liberec, 27. - 28. září – zná své vítěze!
V kategorie large zvítězil Radovan Liška a Ory, v kategorie medium Martina Magnoli Klimešová a Kiki a v kategorie small Jan Smoček a Gríma. V družstvech v kategorie large: družstvo s názvem Broli Blue (Magdalena Bradáčová, Eva Linková, Roman Linka a Radovan Liška), v kategorie medium: Repre medium (Petra Hamšíková, Radka Mokrišová, Nikola Schovancová, Denisa Sommerová) a v kategorie small: Malý Dingo (Barbora Kozlová, Lenka Sack, Nikola Schovancová, Denisa Salátko).

Publikováno: 1.10.2014 16:58:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

V neděli 7. září se uskutečnilo v pořadí již 11. Mistrovství České republiky ve flyballu, nejprestižnější turnaj roku, který se tradičně odehrál v areálu výstaviště Krásná louka v Mladé Boleslavi. I letos se turnaje účastnilo dvanáct nejlepších družstev republiky.

Čtěte dále
Publikováno: 30.9.2014 10:55:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball

Jak pes z útulku změnil váš život?
Napište nám svůj příběh, jak jste "potkali" psa z útulku, zda jste mu poskytli domov či mu změnili osud k lepšímu jinak. Soutěž "Šťastný útulkáč" končí 30. září, do té doby nám ještě můžete posílat svoje soutěžné příspěvky. Podmínky soutěže najdete na konci tohoto soutěžného příběhu a v časopise PPČ.

Čtěte dále
Publikováno: 29.9.2014 10:20:32
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Říjnové číslo Pes přítel člověka je tady!

Začíná podzim a s ním i říjnové číslo PPČ plné zajímavých informací ze světa kynologie. Tématem měsíce je stáří a starý pes – dozvíte se důležité informace od veterinárního lékaře, tak i zkušenosti našich čtenářů. Přinášíme vám rozsáhlý portrét jednoho s nejkrásnějších ohařů – irského červenobílého setra, kterého představíme nejen coby krásného a stále velmi platného pomocníka myslivců. Pro mnohé můžou být velmi zajímavé rozhovory se zahraničními psovody, kteří se právě s červenobílým setrem úspěšné věnují agility (USA), mushingu (Irsko), nebo ho cvičí jako psího canisterapeuta (Rakousko). V novém seriálu o etologii RNDr. F. Šusty se v tomto čísle dozvíte, kde děláme nejčastěji chyby při výcviku nejen psů. A v rozsáhlé reportáži z Mistrovství světa všech plemen dle IPO3 ze Švédska vám přinášíme dění pohledem Drahy Maškové (vedoucí týmu) a je o čem číst -  máme totiž vicemistra světa a nejlepší obranu!

Čtěte dále
Publikováno: 26.9.2014 9:53:46
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Na Světové výstavě v Helsinkách byl velmi úspěšný střední černý pudl z České republiky

Čtěte dále
Publikováno: 25.9.2014 9:22:59
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Australian kelpie klub ČR pořádá v neděli 7. prosince v Praze 9 Mistrovství republiky australských kelpií v obedienci.

Čtěte dále
Publikováno: 24.9.2014 14:04:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Obedience

Prosíme, pomozte najít dva ukradené německé ovčáky!

Čtěte dále
Publikováno: 24.9.2014 10:09:31
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Beagle club ČR pořádá v neděli 12. října v jezdecké hale Skály u Rýmařova Mistrovství republiky bíglů v agility s vloženým mistrovským závodem bíglů-veteránů.

Čtěte dále
Publikováno: 23.9.2014 9:42:05
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Ano, to vše najdete v našem časopise Pes přítel člověka č. 9. Mistrovství německých ovčáků je oslavou tohoto stále impozantního, všestranného a pracovního plemene.  Reportáž z něj pohledem zkušené závodnice a hlavně uznávané rozhodčí, pro vás napsala Renata Machová. A my jsme vyzpovídali vítěze tohoto prestižního klání Marka Černého a druhého Václava Ouško. dozvíte se, mimo jiné, proč mají vlastně německé ovčáky a nikoli belgické, a víte, podle čeho si Marek Černý vybral ze štěňat právě Orexe?

Čtěte dále
Publikováno: 19.9.2014 9:06:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
<<<123>>>