Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>
Výběrový závod stopařů

Vítěz výběrového závodu stopařů, který proběhl ve dnech 6. – 7. září v ZKO Chodov u Karlových Varů a posoudil jej pan rozhodčí Krajčí, je již znám! Stal se jím Ing. Miroslav Pospíšil s fenou hovawarta Cindy v. Philippsdorf. Závodu se zúčastnilo devět týmů

Publikováno: 9.9.2014 15:01:17
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
Mistrem republiky je Devil!

Mistrovství republiky kníračů proběhlo ve dnech 30.- 31. srpna v ZKO Císařský u Šluknova. Role rozhodčích se zhostili pánové: jako hlavní rozhodčí Bc. Beníšek, Bc. Vilém Babička a Jiří Kolář, role figurantů pak Josef Kubec a Milan Římek. Vítězem kategorie ZMP1  (6 závodníků) se stala Erika Zelinková a Gaga Lady Astronaut. V kategorii ZMP 2 (5 přihlášených) zvítězila Pavlína Nováková a Lucky Boy Astronaut. V kategorii IPO 1 (5 přihlášených) Lukáš Zdeněk a Barbar Hanno Veto a v kategorii IPO 3 (18 přihlášených) zvítězil David Rohlena a Devil Denny Goldest Danubius.

Publikováno: 9.9.2014 14:58:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Miluji všechna zvířata. Mít psa byl ale vždy můj životní sen. Už jako malá jsem se zamilovala do německých ovčáků, ale ve výsledku by mi bylo jedno, jaké plemeno bych měla. Pejska jsem chtěla jako parťáka pro život. Jako někoho, kdo mi bude dělat společnost v každodenních aktivitách, kdo se mnou bude chodit na dlouhé vycházky, které mám tak ráda, jako někoho, kdo se mnou bude, když mi bude smutno a kdo se mnou bude sdílet mou radost. Někdo takový mi chyběl.

Čtěte dále
Publikováno: 9.9.2014 7:13:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Nyní, kdy coursing není již jen sportem výhradně pro chrty, se na českých coursingových tratích můžeme setkat s pestrou škálou psů různých plemen, barev i velikostí. Výjimkou nejsou ani exotická plemena, ke kterým patří i peruánský naháč Diego Sarge Luramion, který spolu se svojí majitelkou Michaelou Kolaciovou objevuje krásy světa coursingu.

Čtěte dále
Publikováno: 8.9.2014 13:54:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Soutěž „Šťastný útulkáč“ tento měsíc končí! Ještě do konce září nám můžete posílat svoje soutěžní příběhy o tom, jak jste potkali psa z útulku, zda jste mu poskytli domov či změnili jinak osud k lepšímu, co spolu zažíváte, co jste překonali či překonáváte a jak pes z útulku změnil právě váš život. Veškeré podmínky najdete na konci tohoto příspěvku a v čísle 9 časopisu Pes přítel člověka, které je právě v prodeji.

Čtěte dále
Publikováno: 8.9.2014 13:42:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Nejlepším odborníkem na svého psa jste totiž vy! Ve chvíli, kdy si toto připustíte, budete možná sami překvapeni, jak mnohem lépe dokážete „číst“ chování svého psa a mnohým věcem tak i předcházet. A také máte přece svůj zdravý selský rozum, a tak si vyslechněte nebo přečtěte radu či názor a zamyslete se, jaký význam mají pro vás. Nedávno jsem si přečetla dotaz: Co mám dělat, abych svému psu zpříjemnila veterinární vyšetření? Nekouše ani nevrčí, ale snaží se vysmeknout z mé náruče, seskočit ze stolu a zbaběle se schovává pod stůl. Pamlsky ho v tu chvíli vůbec nezajímají… A následnou odpověď MVDr. H. Žertové cituji: „Je-li to možné, choďte každý den na procházku směrem k ordinaci. Alespoň dvě hodiny předem by pes neměl nic jíst, ale do kapes si vezměte nějaké obzvláště dobré pamlsky. Jestli se pes zarazí už v určité vzdálenosti od ordinace a nechce projít ani kolem, nenuťte ho. Poznačte si, kde začal být nervózní, a pro příštích pár dní si v tomto bodě stanovte svůj cíl… Klidně i pár týdnů procházejte kolem a v blízkosti ordinace vždy vytáhněte pamlsky… Nakonec se domluvte se svým veterinářem a začněte chodit „nanečisto“ i do ordinace. Poproste ho, ať zůstane sedět u stolu a psa si nevšímá…“

Čtěte dále
Publikováno: 5.9.2014 9:34:53
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Coton de Tuléar pochází z okolí bavlníkových plantáží – odtud jeho jméno coton. Tuléar je pak francouzský název madagaskarského města Toliara, kde byl největší výskyt psíků tohoto plemene. Proto ho někteří nazývají bavlníčkem, bavlníkovým psem nebo madagaskarskou bavlnkou. Při procházce parkem snad každého zaujme rozevlátý psík, a když vám v rámci hry skočí do náruče, i zatvrzelí skeptici roztávají. Coton de Tuléar je malý komediant ve vatové srsti.

Čtěte dále
Publikováno: 3.9.2014 16:43:57
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: IX. skupina

V čísle 8/2011 jsme přinesli článek "Byly jsme si souzeny" o canisterpeutické labradorce Jenny, která odešla do psího ráje, ale v srdcích svých blízkých zůstane navždy.

Čtěte dále
Publikováno: 29.8.2014 10:45:37
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie
Máte doma psího seniora?

I naši psí kamarádi stárnou, navíc mnohem rychleji než my lidé. Zajistit jejich důstojné stáří je však úkol pro nás. Napište nám své zkušenosti s péčí o psího seniora – jak řešíte jeho možná zdravotní a pohybová omezení, venčení při úbytku sluchu, zraku. Do č. 10 chystáme obsáhlý materiál právě na téma stáří psů – podílejte se na jeho přípravě i vy svými zkušenostmi, fotografiemi svých psích seniorů! Texty i fotografie nám můžete zasílat do 8. září na redakce@pespritelcloveka.cz, event. poštou na adresu Pes přítel člověka, Olšanská 3, 130 00 Praha 3
Ilustrační foto: J. Adamová

Publikováno: 28.8.2014 10:40:59
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dva v jednom!

Hned dva portréty  plemene najdete v zářijovém čísle Pes přítel člověka. Jsou to portréty - boloňského psíka a plemene Coton de Tuléar. Pokračujeme velkým tématem z minulého měsíce – zahradou a jejími úskalími včetně první pomoci pro psa.

Úvodník šéfredaktorky Stanislavy Jansové a seriál o etologii RNDr. Františka Šusty je věnován tématu, jak zvládnout stres u veterináře. Začíná nový seriál, který u nás prostě chyběl (a nemyslíme jen v našem časopise) – Ladislav Mach pro nás exluzivně píše seriál o obranách – nenechte si ujít první díl! Přinášíme velkou fotoreportáž ze světové výstavy v Helsinkách, ohlédnutí za mistrovstvím Evropy v agility v Maďarsku, mistrovstvím Evropy ve flyballu ve Francii a mistrovstvím mládeže ČR ve sportovní kynologii ve Zlíně. Zkrátka nové číslo je nabité informacemi ze všech oblastí kynologie a přináší spoustu dalšího zajímavého čtení.

Čtěte dále
Publikováno: 28.8.2014 8:38:14
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>