Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

V sobotu 25. 6. 2016 pořádala ZKO Šenov Přebor CACT IPO 3 s názvem Šenovský pohár. Vedoucím akce byl pan Otakar Spratek. Závod posuzovali MUDr. Jiří Tichý (stopy) a Bc. Jiří Lasík (poslušnost a obrana). Figurovali zde David Hanel a Pavel Soukup.

Čtěte dále
Publikováno: 28.6.2016 22:51:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

V čísle 7 přinášíme rozhovor s Lenkou Matuškovou, majitelkou fenky adoptované ze Slovenska, kde je situace ještě složitější než u nás, protože útulků je zoufale málo, peněz ještě míň, a psů daleko víc, než jsou schopny přijmout.

Čtěte dále
Publikováno: 28.6.2016 16:42:37
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Letošní jaro a začátek léta se nesly ve znamení senoseče, respektive účasti dobrovolníků při vyhánění srnčat z luk před sečením. Projekt České zemědělské univerzity totiž vzbuzuje velkou pozornost veřejnosti – zachraňovat roztomilá srnčátka chce letos každý, ideálně se psem, vždyť ten jejich přece neublíží ani mouše.

Čtěte dále
Publikováno: 28.6.2016 9:27:53
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Výhercům soutěže Poznej plemeno z č. 6 jsme již elektronicky zaslali poukazy na 300,-Kč k nákupu na mall.cz. Jména výherců najdete v čísle 7. Prosím zkontrolujte si své e-mailové schránky.
A soutěžte s námi dál.

Čtěte dále
Publikováno: 27.6.2016 13:23:29
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Světová výstava je za námi! Účast byla vysoká, organizace špičková, psi nádherní a my už připravujeme reportáž do našeho časopisu. BIS vyhrál ruský černý teriér a v soutěži BIS Junior se na 4. místě umístil jezevčík z českého chovu!

Čtěte dále
Publikováno: 27.6.2016 13:02:01
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

„Slova mohou být nepravdivá a falešná, ale kůže toho o nás prozradí daleko víc, než vůbec tušíme. Někdo může „mít hroší kůži“, jiný by „z kůže nejraději vyletěl“. Je to o emocích, které člověka provázejí celý život, a to, jak se člověk cítí na duši, se odráží i na těle. Při silném rozrušení kůže zčervená, naopak v úleku zbledne, při stresu se orosí potem. Emoční změny pocení jsou snadno zjistitelné pomocí elektrod, které měří hodnotu kožního odporu. Tato reakce pokožky je důležitou součástí „detektoru lži“. A právě kůži se věnujeme v aktuálním čísle našeho časopisu! A najdete tam i téma nad jiné aktuální a často diskutované:
Letní „sestřih, ano či ne?

Čtěte dále
Publikováno: 27.6.2016 11:08:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tak zněl problém majitele psa, který vyhledal mou pomoc a jehož pes mi právě očichává koleno. „Hm, tak to je dobré vědět,“ říkám si trochu překvapeně. V hlavě mi běží představy o „syndromu Jekylla a Hyda“ a otázky, jestli jsem někdy něco podobného viděl u teriérů, a co s tím budu dělat. „A to si ji, chlape, nemůžeš dát pro jistotu na vodítko?“ ptám se. „Můžu, ale mně to takhle připadalo bezpečnější. Ona většinu těch lidí kousla na vodítku, na volno bývá mnohem klidnější,“ dostane se mi odpovědi. „Aha, takže vlastně jen další vodítková agrese a pes, který se při omezení pohybu bojí a řeší to útokem,“ říkám si. Ale i tak, pro klid všech přítomných, a vůbec pro lepší průběh lekce, si pán dá nakonec teriérku na delší volné vodítko.

Čtěte dále
Publikováno: 24.6.2016 13:03:17
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tropické teploty venku panující netrápí v tyto dny jen nás, ale i naše psí parťáky.  A tak mnohdy zazní otázka: co ostříhat svého psa na léto? Pomůžeme mu tímto krokem? Odpověď se dozvíte v článku Letní „sestřih“ – ano, či ne? A s tím souvisí i téma, které jsme otevřeli v rubrice Veterina: Kůže – zrcadlo zdraví. Velmi zajímavým materiálem je pak Kastrace na zkoušku – existuje? A jak může pomoci? Plemenem měsíce je peruánský naháč a kromě portrétu přinášíme pohled na jeho chov, výchovu a aktivity s ním. Možná vás překvapí, jaké zkoušky s nimi jejich majitelky skládají! Co dělat se psem, který podle majitele bez varování kouše lidi? Odpověď přináší František Šusta v příběhu, kde není všechno tak, jak se zdá na první pohled. Celý květen se nesl ve znamení výběrových soutěží na MR IPO a MS agility, přinášíme reportáže i rozhovory s účastníky, a také reportáž z MS holandských ovčáků, Světového poháru belgických ovčáků i MR mládeže a juniorů v dogdancingu. Seriál o obranách pokračuje dílem Spojení revíru s vyštěkáním, a treibball přináší návod na výcvikový krok, který vás posune mezi závodníky v přípravné třídě TRB Z. V rubrice Výstavy najdete fotoreporty ze speciálních výstav šeltií a francouzských buldočků, a také třetí díl velké reportáže z letošní výstavy Crufts.
Nenechte si toto číslo ujít! Od pátku v prodeji!

Čtěte dále
Publikováno: 23.6.2016 10:09:09
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

"Cihlis blog" pořádá i letos v termínu 19. - 21. srpna již 7. ročník setkání příznivců molossů, tentokrát v areálu rekreačního střediska Vysoké Pole (okres Svitavy).

Čtěte dále
Publikováno: 22.6.2016 16:24:54
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

Mistrovství, na kterém byly udělovány tituly CACT a CACIT se konalo ve dnech 18. - 19. června v Bystrovanech. Mistrovství posuzoval pan Marc Willems, figurovali zde T. Verschueren, R. Kelar a M. Gawron.
Ilustrační foto: K. Terčová

Čtěte dále
Publikováno: 21.6.2016 21:04:41
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mondioring
<<<123>>>