Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

To říká Eva Štipčáková, která právě s mohutnými zástupci tohoto oblíbeného plemene slaví nejeden úspěch. Její Ch. Agorix Moravicus Thesaurus je nejen výstavně úspěšný, ale má složeny i zkoušky BH, ZOP, ZPU-1, ZZO, StPr1 a tím jistě nekončí! Přesto jsme si povídali nejen o výcviku, ale především o životě s tímto plemenem. Například - jsou i tací, kteří si myslí, že žena by neměla mít velké těžké psy, neboť je nezvládne. Co vy na to?

Čtěte dále
Publikováno: 5.6.2015 8:36:07
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

Ve dnech termínu 3.-6. července se v areálu rekreačního střediska Vysoké Pole (okres Svitavy) uskuteční již 6. ročník setkání příznivců plemene bordeauxská doga. Přihlášeno je již více než 50 chovatelů s více než 40 psy bordeauxské dogy, ale i dalších zástupců molossů a jiných plemen. Samozřejmě jsou vítána i další plemena.

Čtěte dále
Publikováno: 3.6.2015 13:45:02
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

O víkendu 18.-19. července se uskuteční druhý ročník unikátní víkendové akce pro přátele Flat Coated retrívrů Tricolora víkend na zámku Křtiny u Brna. V příjemném prostředí se opět setkají zkušení chovatelé, majitelé i úplní začátečníci. Cílem Tricolory je pohodově a aktivně strávený čas, zábava a předávání zkušeností.

Čtěte dále
Publikováno: 3.6.2015 12:39:14
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

ZKO Turnov pořádá v sobotu 27. června na svém cvičišti XVI. ročník závodu Jizera v kategoriích ZZO, ZM, ZVV1 a ZVV2 beze stop.

Čtěte dále
Publikováno: 3.6.2015 9:52:12
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Minule jsme si podrobně probrali důležitý den v životě feny, psa i chovatele – den D – den krytí. Tak, a máme úspěšně nakryto, a co se děje dál? Víte například, jak se vyvíjí plod? V první polovině březosti je růst plodu velmi pomalý, spíše se v tomto období diferencují jednotlivé tkáně a orgány budoucího štěněte. Ve druhé polovině březosti je již růst plodu velmi intenzivní. 14. den po oplození je zárodek veliký průměrně 1 mm, 21. den 5 mm. Játra, čelisti, uši, oči a nos se vyvíjejí u zárodku 23. den, 25. den se vyvíjejí zuby, obratle a končetiny. 30. den zjišťujeme osifikaci lebky a čelistí, zárodek dosahuje velikosti asi 5 cm. 33. den osifikují končetiny a rostou prsty.

Čtěte dále
Publikováno: 3.6.2015 9:36:32
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Ne všichni psi mají štěstí na dobrý start do života. Cherry byla odebrána ze špatných podmínek a kvůli své plachosti čekala v dočasné péči v Žilině na nového majitele delší dobu. Měla však štěstí a dočkala se láskyplného domova, kde dostala šanci na nový, úplně jiný život. Jak se žije se psem, jehož kdysi lidé změnili z veselého psíka v hromádku plnou strachu – i o tom jsem si v červnovém čísle našeho časopisu povídali s její paničkou Cherry Evou Panáčovou.

Čtěte dále
Publikováno: 2.6.2015 8:08:11
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mistrovství ČR IPO - ZKO Roudnice nad Labem
Datum: 12. - 14. 6. 2015
Místo: ZKO Roudnice nad Labem- sportovní areál Pod Lipou - Vědomice.
Rozhodčí: Bc. Lasík-S, Ryneš-P, hl. - Pejša-O, Pomocný rozhodčí - E. Karvánková
Figuranti: Kupka, Mach, náhr. Římek
Vedoucí: Václav Kejř, Neklanova 2708, 41301 Roudnice n.L., kejrv@seznam.cz

Čtěte dále
Publikováno: 1.6.2015 14:13:49
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Vzhledem k výsledkům VS a tím neotevření kategorií ZVV2 a IPO3 na MR mládeže a dále k zájmu přitáhnout mládež ke sportovní kynologii a neodradit je letošním neúspěchem Komise mládeže navrhla a PČKS na jednání 26. 5. 2015 schválilo následující:
Pořádání MR mládeže všestranných 2015 současně s Otevřeným závodem mládeže, kterého by se mohli zúčastnit všichni, kteří startovali na VS přesto, že nesplnili limit.
Prakticky by se jednalo o jeden závod v kategoriích ZVV1, ZVV2, IPO2 a IPO3, na kterém by se vyhodnotili a ocenili zvlášť závodníci MR z účastníků, kteří se nominovali na MR dle platných normativ a dále všichni závodníci (účastníci VS 2015) by pak byli vyhodnoceni a oceněni v otevřeném závodu mládeže 2015.

Čtěte dále
Publikováno: 1.6.2015 14:08:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

I fotografie vašeho psa může být v našem kalendáři!

Nástěnný plánovací kalendář se u vás těší značné oblibě, a tak jej začínáme připravovat i pro rok příští.

Čtěte dále
Publikováno: 29.5.2015 11:53:44
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

„Můj pejsek jako by se bál startu na parkúr. Přitom když na ten parkúr společně naběhneme, utíká jedna báseň. Když ho tam nechám naběhnout bez předchozího odložení, taky není problém. Odložení sám o sobě umí taky bezvadně. Ale jakmile dostane odložení před překážkou parkúru, otočí se a zdrhá pryč. Proč?“ Tohle byla strašně zajímavá otázka na jedné praktické lekci Františka Šusty. A co bylo dále?

Čtěte dále
Publikováno: 29.5.2015 11:00:43
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>