Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

V předchozích článcích vás mistr sportu Ladislav Mach provázel jednotlivými částmi obrany, které jsou důležité pro obranu jako takovou. Neprováděl dělení na obranu podle druhu řádu. V novém čísle našeho časopisu č. 9 již nastal čas, abychom se podívali na specifika obrany podle MZŘ IPO. „U cviků, které jsme si již probrali v předchozích číslech, uvedu specifické požadavky na provádění podle řádu IPO. Cviky, kterým jsme se dosud dostatečně nevěnovali (např. pokus o útěk figuranta, zadní doprovod, přepad psa při doprovodu, boční doprovod a další), si rozebereme včetně jejich nácviku.“
Vyhledání figuranta

Čtěte dále
Publikováno: 9.9.2016 10:14:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Ve Vrbovém na Slovensku se na letošním Mistrovství světa německých boxerů naše MUDr. Kateřina Racková stala vicemistryní světa v kategorii IPO3! Jak sama říká: „Chaplin tak trochu je a tak trochu není typický boxer, což myslím není ani špatně, ani dobře. Je to prostě tak, jak to je. Na rozdíl od ostatních víc typických boxerů není Chap tolik zvědavý vůči svému okolí, není tolik přátelský vůči ostatním lidem, ale ani nepřátelský, jen si jich příliš nevšímá, nechce si s každým hned hrát a při výcviku je spíš číhavý, což má své výhody i nevýhody.“
Foto: M. Kuncová

Čtěte dále
Publikováno: 8.9.2016 20:43:16
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Výběrová soutěž se konala 3. 9. v ZKO Albrechtice u Českého Těšína. Soutěž posuzoval pan rozhodčí Bc. Jiří Lasík, vedoucím soutěže byl pan Petr Šmejkal. Výběrové soutěže se celkem zúčastnilo 9 psovodů v kategorii FPr1, 1 psovod v kategorii FPr3-mládež a 4 psovodi v kategorii FPr3-junioři.

Čtěte dále
Publikováno: 7.9.2016 12:31:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Dalmatin klub ČR srdečně zve milovníky dalmatinů na klubovou výstavu bez zadávání titulu klubový vítěz - Memoriál Ing, Jana Findejse, která se bude konat v neděli 25. září v areálu Panská Lícha v Brně. Posuzovat bude slovenský rozhodčí Oleg Fintora.
Uzávěrka přihlášek: 11. září

Čtěte dále
Publikováno: 6.9.2016 12:36:45
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Anglický kokršpaněl patří k plemenům, které vyžadují pravidelnou péči o dlouhou a hedvábnou srst. Při úpravě se využívá hned několik technik úpravy, a to trimování a stříhání strojkem i nůžkami. Každý jedinec je jiný (co se týče kvality srsti i exteriérových vlastností), a proto je k němu třeba přistupovat individuálně. Měli bychom se ale vždy řídit standardem.

Čtěte dále
Publikováno: 6.9.2016 11:58:32
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: VIII. skupina

V Praze dne 1. 9. 2016, Tisková zpráva
V některých tuzemských médiích se v tomto týdnu objevily zavádějící informace o údajném rozšíření tzv. pseudovztekliny v Královéhradeckém kraji, která zde údajně „ohrožuje domácí mazlíčky“. Pseudovzteklina neboli pseudorabies je starším a dnes až na výjimky nepoužívaným názvem virového onemocnění teplokrevných zvířat aktuálně známého jako Aujeszkyho choroba. Vzhledem k tomu, že uvedené poplašně vyznívající tvrzení nejsou založeny na žádných objektivních údajích (především na výsledcích laboratorních vyšetření), které by svědčily o zvýšeném výskytu nákazy na území České republiky, považuje Státní veterinární správa (SVS) za nutné na tyto informace reagovat a uvést je na pravou míru.

Čtěte dále
Publikováno: 5.9.2016 10:13:32
Kategorie: Výcvik a sport

Základní kynologická organizace Luková č. 187 pořádá dne 10. září 2016 XIX. ročník Lukovského poháru. Místo konání: ZKO Luková (pod kostelem, vedle fotbalového hřiště). Závod je součástí soutěže Podorlická liga 2016. Akce se koná pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

Čtěte dále
Publikováno: 5.9.2016 9:52:09
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Klub chovatelů svatobernardských psů ČR z.s. pořádá v sobotu 10. září 2016 v Žamberku (areál autokempu Pod Černým lesem) speciální výstavu svatobernardských psů. Posuzování přijal český rozhodčí Otakar Vondrouš. Přihlášeno je 55 svatobernardských psů z 5 zemí (České republika, Dánsko, Rakousko, Estonsko a Slovinsko).

Čtěte dále
Publikováno: 5.9.2016 9:44:36
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

V novém seriálu vám představujeme neznámá plemena psů z celého světa. V č. 9 se můžete těšit na Chinese chongqing dog – Starobylý poklad z Číny. První zmínky o tomto starodávném plemeni můžeme nalézt již z dob vlády dynastie Chan (206 př. n. l - 220 n. l.). Vzniklo přirozenou evolucí ve východní oblasti Chongqing a Sichuan v Číně.

Čtěte dále
Publikováno: 5.9.2016 8:40:34
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: N

Zajíma vás, jak nakonec vše dopadlo? Mistrovství se konalo o víkendu ve dnech 3. - 4. září na fotbalovém stadionu v Děčíně. Dnes vám přinášíme výsledky ze soutěže jednotlivců.
Foto: I. Vranová

Čtěte dále
Publikováno: 4.9.2016 19:43:57
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
<<<123>>>