Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Nejen aktivitami živ je člověk (i pes), není nad to přijít domů příjemně unaven z vycházky či tréninku se svým psem a dát odpočinout jak tělu, tak duši. Jak? Třeba četbou příběhů a témat našich čtenářů, kterých nám do PPČ č . 3 přišlo opravdu velké množství – posuďte sami z názvů jejich příspěvků!

Čtěte dále
Publikováno: 27.2.2017 8:03:59
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Podaří se najít německému ovčákovi Bronislavovi nový domov?

Bronislav je hluchý, dost jistě, ale jak vidí pohyb, štěká. Je agresor na psy, ač na to nemá sílu, provokuje k pranici, takže je vhodný jedině k fenkám. Slepice snáší v pohodě, ale kdyby s nimi byl o samotě, nudou by je umordoval, pokud by je chytil. Jednou byl již přistižen, jak si jí drží, ale to jen, že se chtěl zabavit. Kočky sice honí, ale nedohoní, takže s nimi může být. Je to těžký, nový páníček by musel být hodně velký dobrák, aby si ho vzal. Při vyprazdňování u toho kolikrát popochází. Jinak je to zlatý pes. Také už potřebuje kloubní výživu STRIDE, což opět hraje proti jeho umístění – finanční výdaje. Ale na to by mu současná majitelka ráda přispěla, jen aby dožil spokojeně.

Kontakt na majitelku: Sarana Anthriel, e-mail: jrennys@gmail.com

Publikováno: 24.2.2017 10:28:09
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Od Klubu chovatelů jezevčíků jsme dostali smutnou zprávu o úmrtí MVDr. Josefa Jansy.
Výbor Klubu chovatelů jezevčíků ČR s hlubokým zármutkem oznamuje svým členům, že 11. ledna naše řady opustil po dlouhé nemoci MVDr. Josef Jansa. Byl významnou osobností klubu, dlouholetý člen výboru klubu, kdy působil jako hlavní poradce chovu. Působil jako rozhodčí z exteriéru a z výkonu loveckých psů, byl majitelem chovatelské stanice z Erbenky, která se dlouhodobě věnovala chovu hladkosrstých standardních jezevčíků a dala mnoho vynikajících pracovních a exteriérových psů.
Čest jeho památce


Ze ZKO Letohrad nám poslali neméně smutnou zprávu:

Čtěte dále
Publikováno: 23.2.2017 9:44:26
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Máte psa i kočku? Napište nám!

Spokojené soužití psa a kočky je velmi časté a každý den přináší mnoho nového. Napište nám o svých zkušenostech na redakce@pespritelcloveka.cz. Vaše příběhy, rady a fotografie rádi uveřejníme a třem z vás pošleme knihu.
Ilustrační foto: D. Horáková

Publikováno: 22.2.2017 9:57:02
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mají se rádi jako pes a kočka – to je synonymum pro vztah plný napětí, ba nenávisti. Nicméně drtivá většina majitelů, kteří mají psa a kočku by vám jistě potvrdila, že to může být vztah láskyplný a důvěrný dvou blízkých kamarádů… Co sebou přináší soužití s kočkou a psem? Co bychom měli vědět a čeho se vyvarovat? Jak je spolu seznámit? Víte, co je to nemoc z kočičího škrábnutí? Přinášíme vám seznam onemocnění, která mohou mezi sebou sdílet pes s kočkou a eventuálně je dokonce přenést na člověka, zahrnující jen nejdůležitější infekce psů a koček, které se vyskytují v našich zemích, případně v západní Evropě. A znáte kočičí plemeno SPHYNX?

Čtěte dále
Publikováno: 22.2.2017 9:50:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Zbrusu nové číslo a k tomu několik speciálů vám právě teď nabízí redakce Střelecké revue. Jaké to jsou? Podívejte se dále.

Čtěte dále
Publikováno: 20.2.2017 10:30:38
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Pes přítel člověka prošel změnou jak grafickou, tak tématickou a my věříme, že se vám bude líbit!
A co vás v novém čísle čeká? Téma měsíce zní Jako pes a kočka…, a věnuje se všemu kolem nich – pravidla spolužití, nemoci přenosné z koček na psy i na člověka, zkrátka vše, co je dobré vědět. A přinášíme vám také portrét bezsrstého plemene kočky Sphynx.
Plemenem měsíce se pro nás stal  japonský národní poklad – shiba inu, nejmenší původní špicovité plemeno oblíbené  i u nás. Představíme vám ale i plemeno jiné  - znáte ajlašského klee kaie?
Velkou část čísla věnujeme vašim dopisům a příběhům – určitě vás nenechá lhostejnými příběh nalezence Scoobyho – miláčka v plenkách, a mnoho dalších.
Vracíme se k staronovému seriálu o mantrailingu – a začínáme poněkud smutně – mohli čeští psi pomoci při pátrání po zmizelé dívence Míše?

Čtěte dále
Publikováno: 17.2.2017 14:17:38
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Věříme, že si všichni užíváte krásného Valentýna!

Naši úžasní čtenáři si jej užívají i se svými psími kamarády. Tuto fotografii nám poslala Kateřina Truchlá. Děkujeme!

Publikováno: 14.2.2017 11:35:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Silvestr u nás doma nijak neprožíváme. Na programu máme tradiční vycházku se psy a dobrůtky u televizních pohádek. Poprvé jsem ale nyní Silvestr vnímala jinak – přes Facebook, kde se již od října začaly objevovat otázky typu: Jak řešíte Silvestr u svého psa?A zaznamenala jsem zde i několik zajímavých postřehů i otázek, které bych si dovolila komentovat. Situace, kdy došlo k přímému kontaktu psa s dělobuchem a k jeho zranění, nechám bokem, jelikož to je samozřejmě naprosto jiný případ a příběh…
Mám malé štěně a vůbec se nebálo, to jsem ani nečekala, to je skvělé!

Čtěte dále
Publikováno: 2.2.2017 14:27:08
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 28. 1. se v koňské hale v Sedlišti konaly kvalifikační závody na mistrovství světa obedience 2017 se zadáním titulu CACIOB. Závod přijela posuzovat paní rozhodčí Iveta Skalická, jako steward zde působila Zuzana Krejčiříková.

Čtěte dále
Publikováno: 30.1.2017 18:11:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Obedience
<<<123>>>