Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

<<<123>>>

Chystáte se na Evropskou výstavu psů v Brně, která proběhne ve dnech 23. – 26. října? Lákadlem jistě může být i množství klubových a speciálních výstav, které proběhnou při EV. Těšíme se na vás na stánku v pavilonu P s mimořádnou dárkovou akcí pro nové předplatitele a s možností zakoupení plánovacího kalendáře. Spolu s námi na stánku bude opět vydavatelství PLOT.

Čtěte dále
Publikováno: 22.10.2014 10:44:45
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

V pořádání Mistrovství Evropy v dogfrisbee podle pravidel USDDN se evropské země každý rok střídají. Letos bylo poprvé za hostitelskou zemi vybráno Maďarsko. A to i přesto, že se maďarští závodníci na mezinárodních závodech dají spočítat většinou na prstech jedné ruky a ani jejich závody nejsou zahraničními účastníky příliš hojně navštěvovány. Těch několik závodů, které se u nich v minulosti konaly, rozhodně nelze počítat za dobře organizačně zvládnuté.

Čtěte dále
Publikováno: 22.10.2014 8:54:01
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

Podzimní KV novofundlandských psů se konala 27. září v obci Kajlovec nedaleko Hradce nad Moravicí a pořádal ji klub Novofundlandský pes ČR. Výstavy se účastnilo 59 psů, kteří byli posuzováni ve třídách dorostu, mladých, mezitřídě, otevřené, vítězů a veteránů ve všech uznaných barvách (černá, hnědá a černobílá). Vystavovatelé se sjeli ze čtyř evropských zemí. Kromě domácích vystavovatelů přijeli ze Slovenska, Polska a Rakouska.  Pozvání klubu posuzovat výstavu přijala rozhodčí Tatjana Bilbija-Lalicevic (BIH).

Čtěte dále
Publikováno: 21.10.2014 14:28:07
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Tento víkend proběhlo dlouho očekávané mistrovství belgických ovčáků V ZKO Horní Bříza. Celkovým vítězem se stala Šárka Bendová s Casie Meggan Bohemia (99, 97, 97 – 293 bodů), která předvedla i nejlépe hodnocenou stopu. Druhé místo vybojoval čerstvý vicemistr světa BO Martin Plecháček a Antrax Ostaryka a třetí pak Petr Foltýn a Auzzy Ostaryka. Nejlepší poslušnost měla Jana Langhof s Crystal Sarah Bohemia – 99 bodů, obrany pak Michaela Kuncová a Jaguar de Alphaville Bohemia 98 bodů.

Čtěte dále
Publikováno: 21.10.2014 9:46:45
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Hlavním hlediskem hodnocení práce záchranného psa, ať už na zkouškách, nebo v praxi, je jeho schopnost v určeném terénu vyhledat a označit všechny ukryté figuranty (pohřešované osoby). Spolehlivost psa ve smyslu, že v určeném prostoru vyhledá a označí všechny ukryté figuranty, je zpravidla i základní podmínkou pro získání minimálního bodového hodnocení pro splnění zkoušky.

Čtěte dále
Publikováno: 20.10.2014 10:36:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Eva Čečilová je dlouholetá kynoložka specializující se na vyhledávání historických kosterních ostatků, členka Správní Rady K9Forensic, žijící na Floridě. V minulosti pracovala jako psovod/záchranář v Kalifornské CARDA, Canine Specialized Search Team (CSST) a Institute for Canine Forensics (ICF), v současné době se kromě historické práce se psy zajímá o dobrovolnou práci se skupinou psovodů K9 Nose Work for Returning Veterans with Dogs. Jak už je z názvu patrné, skupina umožňuje veteránům dostat vycvičeného psa jako partnera.

Čtěte dále
Publikováno: 20.10.2014 10:34:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Evropská výstava psů konaná v Brně je doslova za dveřmi, již tento čtvrtek tj. 23. října vstoupí do výstavních kruhů k posouzení první psi. Přinášíme vám seznam vystavovaných plemen, počet přihlášených psů a dny, ve kterých je můžete vidět. A nezapomeňte na naši mimořádnou akci spojenou s EV  pro nové předplatitele, navštivte náš stánek a zakupte si roční předplatné s dárky. Těším se na vás!

Stanislava Jansová, šéfredaktorka

Čtěte dále
Publikováno: 20.10.2014 10:30:04
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Postižení periferní nervové soustavy je velmi závažný zdravotní problém, který může být způsoben mnoha faktory a projevuje se různými formami. Jejich průběh může být jak chronický, tak i akutní. Psi s postižením periferní nervové soustavy většinou vykazují plné senzitivní vědomí, avšak bez schopnosti pohybu končetin.

Čtěte dále
Publikováno: 16.10.2014 16:16:11
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Co se vám vybaví při vyslovení italský chrtík? Většina z nás si představí malé elegantní stvoření na křehkých nožkách, které k člověku vzhlíží velkýma očima, plnýma inteligence a lásky. A v nás probouzí něhu nad křehkým tvorečkem. Avšak pozor, pod jemným vzhledem se skrývá tělo, srdce a hlavně duše sportovce. V celé své kráse se nám představí zejména při aktivitě pro něj nejpřirozenější – běhu s větrem o závod. Jedním z nejzkušenějších, kdo se u nás věnuje dostihům a coursingu s italským chrtíkem, je Václav Holoch.

Čtěte dále
Publikováno: 15.10.2014 14:01:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy

Soutěž "Šťastný útulkáč" už skončila, nové příběhy nám tedy už neposílejte. Se soutěžnými příbehy se budete ještě do konce roku setkávat na našem webu a v časopise Pes přítel člověka, kde v čísle 11 proběhne i vyhlášení vítězů. Tady je další z mnoha emotivních příběhů, které jste nám zaslali. Za všechny moc děkujeme!

Čtěte dále
Publikováno: 14.10.2014 12:13:06
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
<<<123>>>