Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Dne 24.10.09 proběhl charitativní koncert Hlomoz pro KOZ II v hudební kavárně Stará pekárna v Brně. Pro neziskovou organizaci Klub ochránců zvířat hrály dvě hardcorové kapely: Live and stell ze Strážnice a brněnská kapela Pangram. Na koncert přišlo 44 lidí a byla vybrána celková částka 6.270 Kč.

autor: Simona Pejřilová

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 29.10.2009 9:42:10
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Moravskoslezský klub maltézských a boloňských psíků pořádal  4. října 2009 Klubovou výstavu již tradičně v malebném Kyjově. Mimo maltézkých a boloňských psíků, zde měli i zástupci Exotic klubu - papiloni, šarpejové a psi plemene čau čau. Po výstavě proběhla i bonitace přihlášených jedinců. My vám přinášíme fotogalerii z této akce.

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 27.10.2009 16:23:27
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Tenkrát poprvé… kdepak milý čtenáři, nezačítáš se do oblíbené rubriky populárního časopisu pro mládež, tato úvodní slova tentokrát charakterizují první ročník voříškiády, konaný v Kempu u Zámečku v Záměli 26.9.2009. A snad díky tomu, že tato oblíbená kratochvíle pejskařů byla uspořádána na pomoc kočičkám v choceňském útulku Mňau S.O.S., patřil tento začátek k těm, která za těžké nelze označit. První ročníky těchto výstav se zpravidla vyznačují nevelkou účastí, se kterou bývají organizátoři předem smířeni. Byli jsme i my – počet přihlášených psů – pět .

Čtěte dále
Autor:
Publikováno: 19.10.2009 12:26:57
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dne 10. a 11. října se usutečnilo v Chanovicích Mistrovství České republiky belgických ovčáků. Fotky přineseme během zítřka.

Výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.

Čtěte dále
Autor:
Publikováno: 19.10.2009 9:27:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství České republiky agility proběhlo 12.- 13. září v Žamberku. Přinášíme vám kompletní výsledkové listiny a vybrané fotografie z této akce. Reportáž, rozhovory a nezveřejněné fotografie přineseme v našem časopise v čísle 11.

Foto: www.atelierslunce.cz

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 19.10.2009 9:26:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

V rakouském Marcheggu se v sobotu 26.9.2009 konal 1. ročník speciálních závodů pro plemeno Rhodéský ridgeback. Reportáž naleznete v některém z dalších čísel našeho časopisu. Zatím se můžete podívat na fotogalerii, jak to "zrzounům" běhalo a výsledkovou listinu.

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 14.10.2009 14:09:26
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

 

50. ročník Valíčkova memoriálu

 

Valíčkův memoriál je závod pořádaný každoročně kynologickým klubem Brno-Rybníček na počest zakládajícího člena a dlouholetého předsedy klubu, policejního důstojníka I. republiky pana Valíčka, který začal s výcvikem policejních a ušlechtilých psů na pozemcích klubu již v roce 1920.

V letošním roce oslavíme již 50. výročí tohoto prestižního závodu a pro závodníky je připravieno vedle příjemného zázemí nových prostor klubu v Brně-Komárově také spoustu hodnotných cen.

Závod se koná v tradičních kategoriích IPO1 a IPO3 v plném rozsahu mezinárodního zkušebního řádu s možností zápisu zkoušky.

Pozvánka k nahlédnutí je ZDE:

Čtěte dále
Autor:
Publikováno: 14.10.2009 13:16:37
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Svátek vystavovatelů a milovníků psů - Světová výstava - se letos konala 8. – 11. října v Bratislavě. S neuvěřitelným počtem  21 200 přihlášených psů se stala největší konanou akcí v historii FCI.

Vzhledem k blízkosti konání byla hojná účast českých vystavovatelů, a proto bychom vám rádi nabídli možnost prezentovat vaše úspěšné psy či odchovy v našem časopise a na webových stránkách.

Úspěchy svých psů a fotografii vašeho psa o min. velikosti 300 kb dále jméno psa, otec a matka psa a jméno chovatele a majitele na této výstavě zašlete nám na adresu redakce@pespritelcloveka.cz .

Všem úspěšným gratulujeme!!

Absolutním vítězem této výstavy se stal :

Faraónský pes

NORTHGATE'S AS YOU LIKE IT
Chovatel:
UKURA HANNA & KARI
Majitel:
HALL JENNY, SWE

 

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 12.10.2009 16:48:55
Kategorie: Výstavy

Psí Party máme za sebou!

Psí párty v Táboře je vyjimečná akce s pohodovou atmosférou a jasným cílem - pomoci opuštěným zvířatům v nouzi. Jako každoročně proběhla v divadle Oskara Nedbala v Táboře, letos 5. října.

 

Čtěte dále
Autor: redakce, Květoslava Stoklasová, Táborská ochrana zvířat
Publikováno: 11.10.2009 11:39:22
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 12. září se v Litomyšli konala Klubová výstava švýcarských honičů. Delegovanou rozhodčí na tuto pro chovatele jistě prestižní akci byla paní Stanislava Janická. Přihlášeno bylo 29 představitelů honičů bernského a jedna fena honiče švyckého. Více si o celé akci i o historii těchto plemen a chovu u nás přečtete v čísle 11 našeho časopisu.  Ale již nyní se můžete podívat na fotografie z posuzování i momentky z této akce.

Čtěte dále
Autor: SJ
Publikováno: 2.10.2009 11:09:50
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální