Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

Jménem Kynologického klubu Liberec – Pavlovice a SKS TART Liberec si Vás dovoluji pozvat na XX. ročník kynologické soutěže "O POHÁR KRISTÝNY", který se koná v sobotu 19. května v rekreačním areálu Kristýna u Hrádku nad Nisou pod záštitou hejtmana Libereckého kraje pana Martina Půty, starosty města Hrádku nad Nisou pana Josefa Horinky a starostky obce Chotyně paní Jany Mlejnecké. Zahájení soutěže je v 9:00 hod.

Čtěte dále
Publikováno: 11.5.2018 10:14:29
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: TART

Mistrovství světa holandských ovčáků WDSF 2018 proběhlo tento víkend v Holandsku ve městě Roden! Své síly si závodníci změřili v kategorii IPO, mondioring, agility, záchranařina (IPO R) a obedience. V kategorii IPO1 za ČR nastoupily závodnice Pavlína Strýčková s Chateaubriand Vikomt Wapini von Folge a Zuzana Šusterová s Beowulf de Alphaville Bohemia. Celkem zde bylo přihlášeno 7 závodníků. V kategorii IPO2 soutěžila dvojice Melanie Dedíková a Holland Olympia v. Le Dobry, zde bylo přihlášeno 6 závodníků. V kategorii IPO3 jsme svého zástupce neměli, zde bylo přihlášeno hned 33 týmů.

Čtěte dále
Publikováno: 9.5.2018 11:08:47
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Nejen to se dozvíte v našem rozhovoru s Ivanou Paštovou v aktuálním čísle PPČ.
„V roce 2016 jsem v ČR objevila první workshop dogpuller, který přivezli jeho zakladatelé Serg Shkot a Varvara Peterenko na pozvání Rebel dog. Hned jsem poznala ten úžasný fialový kruh a s Daphne se přihlásila. Toto rozhodnutí mě v životě zase posunulo o kousek dál. Jedná se o velmi mladý sport, který se učí formou hry. Je to výcviková pomůcka a hračka v jednom, sada dvou kruhů, se kterými se jednoduše a přitom intenzivně procvičí všechny svalové partie psa.“

Čtěte dále
Publikováno: 3.5.2018 7:58:30
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee
Agiliťáci přivezli ZLATO!

Na Mistrovství světa belgických ovčáků FMBB bylo další velmi početně zastoupenou disciplínou AGILITY. Českému týmu ve složení Kateřina Burdová (CAYENNE CLEVER FOX), Nikola Kajpušová (ART SITES MORAVIA MASAI MARA), Natalie Kopperová (ARLETTA BAAR SORREL VIXEN) a Jakub Štýbr (YKUK DEABEI) podařilo vyběhat ZLATO v týmech! Druhá příčka patří týmu Maďarska a třetí týmu Holandska.
Gratulujeme a děkujeme!

Publikováno: 2.5.2018 8:05:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

První tři místa a celkem sedm žen v první desítce – i tak lze vidět výsledek výběrové soutěže IPO CACT ZKO Svatoslav (21.–22. dubna). Výkony na ni posoudili Jaroslav Petráček (stopa), Miroslav Ryneš (poslušnost), Bc. Jiří Lasík (obrana, hlavní rozhodčí) a psi prověřili figuranti Jan Kuncl, Vojtěch Filip, Pavel Soukop (náhradník). Zvítězila Šárka Bažilová s fenou belgického ovčáka Nancy ze Svobodného dvora (87, 91, 98, 276), druhé místo Kateřina Müller Kizzy vom Falkenstock BOM/F (85, 95, 94, 274), třetí místo Lucie Kaločová Batal z Údolí Jizery BOM/P (85, 89, 95, 269).

Čtěte dále
Publikováno: 30.4.2018 11:55:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Výběrová soutěž mládeže všestranných proběhla v sobotu 21. dubna v Praze Zbraslavi. Rozhodčími byli delegováni Ing. Jiří Radovesnický (hlavní rozhodčí) a Vladimír Košťál, v roli figurantů nastoupili Vladimír Opršál a Tomáš Louda. Mládežníci se utkali ve třech kategoriích ZVV1 (doplňková kategorie): 1. LUCIE KASKOUNOVÁ s fenou německého ovčáka CHICO Provocativo (90, 92, 90, 272 bodů), 2. MARKÉTA LÁTALOVÁ s fenou německého ovčáka XANNI Majorův háj (87, 87, 89, 263 bodů), 3. NICOLE VICTORIA MEDKOVÁ s fenou border kolie URSI KIARA Dajavera (70, 92, 80, 242 bodů).

Čtěte dále
Publikováno: 30.4.2018 11:53:42
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Mistrovství světa belgických ovčáků FMBB podle IPO 3 proběhlo ve slovinském městě Ajdovščina. Tým našich Honza Böhm, Pavel Hrobař, Tomáš Louda, Klára Matoušková, Daniel Paleček, Petr Foltýn, Josef Šesták a Michaela Rubášová a teamleadři Pavel Vinš a Martin Plecháček vybojovali skvělé třetí místo! Do nedělní TOP 20 se tak navíc dostali hned čtyři naši borci! První místo patří dvojici Florian Knabl a Conan vom Clan der Wölfe (DE), druhé místo Arnold Kivago a Lito vom Adlerauge (HU) a třetí Uliana Maltseva a Vyatkins’Y’Rampage (RU).

Čtěte dále
Publikováno: 30.4.2018 10:09:20
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství světa belgických ovčáků FMBB 2018 probíhá nyní ve Slovinsku, ve městě Ajdovščina ležícím ve Vipavské dolině. Komu máme držet palce? CZ 01  – 1. místo – IPO World Championship Honza Böhm a FORNY ze Soutoku Sázavy (Merrily de Alphaville Bohemia x Mecberger Chortoryiski) CZ 02 – Mistr CMC 2017 Pavel Hrobař a AL CAMPO Graf Czech (Besi Boliviat x Jaguar de Alphaville Bohemia), CZ 03 Tomáš Louda a BOUÍ z Údolí Jizery (Abby Ostraryka x Jaguar de Alphaville Bohemia), CZ 04 Klára Matoušková a COMMANDOS de Alphaville Bohemia (Jet de Alphaville Bohemia x Fidirex van Joefarm), CZ 05 Daniel Paleček a LOOKER Mi-Ji (Cherr Mi-Ji x Ayko Boccaro), CZ 06 Petr Foltyn a AUZZY Ostraryka (Dagger de Alphaville Bohemia x Da´Eder v.d. Brunnenstadt), CZ 07 Josef Šesták a CYCLON Olbramovický kvítek (Alis Nobi la Cage aux Folles x Idefix of Flying Porkie). Divoká karta Michaela Rubášová a CHARON Deabei (Juki Tarkatan + D’Jakson de Nelly des Beaux). Podporu a zázemí našim na místě konání zajišťují: teamleader 1 Pavel Vinš a teamleader 2 Martin Plecháček. Známe už vylosované časy a první výsledky!

Čtěte dále
Publikováno: 26.4.2018 13:04:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Velký portrét v čísle 5 patří plemeni pražský krysařík. Jedním z nejúspěšnějších na sportovním poli je Guliver z Fideláku, jenž má úspěšně za sebou 13 zkoušek z výkonu včetně náročných stopařských. Rozhovor s jeho majitelkou Sabinou Benešovou také najdete v čísle 5, které je právě v prodeji.

Čtěte dále
Publikováno: 24.4.2018 11:00:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík pořádá v sobotu 5. května „Toulky s Hafíkem“. Již devět let pro vás připravujeme pochod, který je organizovaný formou zábavného závodu s prvky dogtrekkingu. Na účastníky opět na trase čeká několik záludných úkolů.

Čtěte dále
Publikováno: 17.4.2018 14:11:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogtrekking