Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

Mistrovství světa všech plemen – MS FCI IPO probíhá od 14. září v německém městu Rheine ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Své týmy vyslalo 37 států z celého světa a nás bude reprezentovat tato pětice závodníků: Jan Böhma Forny ze Soutoku Sázavy (BOM), Petr Foltyn a Auzzy Ostraryka (BOM), Milan Truksa a Hoky Monur (NO), Markéta Maňáková a Abby Ostraryka (BOM), a po smrti nominovaného Antraxe Ostraryka Martina Plecháčka doplnil pětici první náhradník Josef Šesták a Cyclone Olbramovický kvítek (BOM).
Rozhodčí: stopy Toshihiko Mochizuki (Japonsko), poslušnost Geert Verlinden (Belgie) a obrany Mike Grueb (Švýcarsko), v roli figurantů se představí v první části Jochen Seufert a Marcel Wissing, v druhé části Dirk Schimank a Matthias Mylius.
Hodně štěstí!

Čtěte dále
Publikováno: 15.9.2017 8:13:19
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Kam? Na prestižní 21. Mistrovství republiky belgických ovčáků, které se bude konat ve dnech 20.-22. října na fotbalovém stadionu v Dolanech nad Vltavou. Máte-li složenou zkoušku BH a minimálně IPO2, můžete o účasti na MR přemýšlet a hlavně se včas přihlásit.

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2017 15:11:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Je to již téměř rok, co jsme se sešli, abychom společně předali nové psí pomocníky dospělým i dětem se zdravotním postižením, aby je provázeli na jejich nelehké cestě životem. V sobotu 23. září od 10:30 hodin vás rádi přivítáme v našem výcvikovém areálu v Praze 5 – Motole.

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2017 9:20:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

Ve dnech 8. - 10. září proběhlo v Děčíně Mistrovství republiky v agility. Rozhodčí byli Rene Blank, Jan Egil Eide a Sascha Grunder. Jejich bezchybné vyrovnané běhy na parkurech byly zárukou napětí až do poslední chvíle.

Čtěte dále
Publikováno: 11.9.2017 12:52:16
Kategorie: Výcvik a sport

Už zítra začíná další ročník dvoudenního canicrossového Závodu Okolo Hradce, který pořád Sportovní klub Děti severu a město Hradec Králové. V sobotu 9. září se poběží Canicross pro děti i dospělé a v neděli 10. září se uskuteční plavecký závod pro psy Vlastíkovo plavání.

Čtěte dále
Publikováno: 8.9.2017 13:29:27
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing
Odešla psí legenda

V sobotu 2. září odešla za Duhový most legenda - belgický ovčák Antrax Ostaryka (nar. 26. 6. 2010). PAN pes s neuvěřitelnou chutí do práce, který roky podával ty nejvyšší výkony a tvořil se svým pánem, Martinem Plecháčkem, nepřehlédnutelnou dvojici. Nespočet velkých vítězství – připomeňme si jen ty TOP: druhé místo na  Mistrovství světa FCI ve švédském Malmö (2014), 2. místo FMBB v Písku (2015), třetí místo na Mistrovství světa FCI IPO ve švýcarském Delémontu (2015), 1. místo na Mistrovství ČR CMC 2013, Mistrovství ČR IPO 2014 a 2015. Vítěz CACIT Dobříš 2013, mistr sportu ČKS, Antrax je nositelem titulů český šampion práce a šampion práce CMC… Děkujeme!

Publikováno: 6.9.2017 11:28:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

V posledním čísle našeho časopisu (č. 8) jsme se věnovali cyklickým stopám ve tvaru kruhu a oválů bez rohů. Je čas pustit se do šlapání rohů – a tak zněl úkol pro autorku našeho návodného seriálu o stopování Hanku Vymazalovou. Nenechte si jej ujít!

Výhodou na cyklických stopách je, že je zde pach stále silnější a stopa, kterou zde zanecháváme, je silnější než při klasické stopě. Tím bude snazší naučit psa, že stopa nám nejde jen rovně nebo v obloučcích, ale že bude měnit směr prudčeji. Pamlsky nám pomůžou navádět psa ve stopě.

Čtěte dále
Publikováno: 4.9.2017 13:28:30
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

To je otázka zajímající jistě nejen zájemce o pasení se psem. Právě v rubrice pasení najdete nyní velmi zajímavý materiál s názvem Zkoušky vloh a schopností pást… Jaké to jsou vlastně zkoušky? Testy vloh je nutné chápat jako standardizovanou formu setkání nezkušeného ovčáckého psa se stádem zvířat, aby jeho majitel zjistil, jestli je účelné začít s vážným a náročným tréninkem, počkat ještě nějakou dobu, nebo nezačínat vůbec. Jsou ale i tací, kteří sbírají různá ocenění, aby měl jejich pes lepší šanci pro využití k chovu. Protokol s výsledkem pak slouží jako důkaz. I pro ty je test otevřený. Test je určen zejména pro majitele psů, kteří mají jen málo příležitostí vlohy k pasení prověřit na nějaké farmě, nebo takovou příležitost ani nemají. Velmi důležité pro ně je, aby projevy psa posoudil zkušený rozhodčí či instruktor.

Čtěte dále
Publikováno: 30.8.2017 12:04:57
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Pokud znáte flyball, tak vám jistě udělá radost informace, že letos se Mistrovství republiky ve flyballu koná v Praze Uhříněvsi v areálu Pesoparku. Akce se koná už tradičně první víkend v září, letos tedy 2. - 3. 9. 2017. 

Čtěte dále
Publikováno: 30.8.2017 10:13:56
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball

O víkendu 18. – 20. srpna proběhl již dvanáctý ročník prestižního závod CACIT v Dobříši. Rozhodčí Jaroslav Hartl (stopa), Theodor Krajčí (poslušnost), Karle Havelka (dlouhodobé odložení) a Igor Lengvarský (obrany) posoudili 54 týmů. Psy pak prověřili figuranti Jiří Mach a Honza Böhm. K vidění byly krásné výkony a rozhodoval opravdu každý povel, každá chybička, každý bod. Komu patřily stupně vítězů?

Čtěte dále
Publikováno: 24.8.2017 11:41:41
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO