Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

To je otázka zajímající jistě nejen zájemce o pasení se psem. Právě v rubrice pasení najdete nyní velmi zajímavý materiál s názvem Zkoušky vloh a schopností pást… Jaké to jsou vlastně zkoušky? Testy vloh je nutné chápat jako standardizovanou formu setkání nezkušeného ovčáckého psa se stádem zvířat, aby jeho majitel zjistil, jestli je účelné začít s vážným a náročným tréninkem, počkat ještě nějakou dobu, nebo nezačínat vůbec. Jsou ale i tací, kteří sbírají různá ocenění, aby měl jejich pes lepší šanci pro využití k chovu. Protokol s výsledkem pak slouží jako důkaz. I pro ty je test otevřený. Test je určen zejména pro majitele psů, kteří mají jen málo příležitostí vlohy k pasení prověřit na nějaké farmě, nebo takovou příležitost ani nemají. Velmi důležité pro ně je, aby projevy psa posoudil zkušený rozhodčí či instruktor.

Čtěte dále
Publikováno: 30.8.2017 12:04:57
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Pokud znáte flyball, tak vám jistě udělá radost informace, že letos se Mistrovství republiky ve flyballu koná v Praze Uhříněvsi v areálu Pesoparku. Akce se koná už tradičně první víkend v září, letos tedy 2. - 3. 9. 2017. 

Čtěte dále
Publikováno: 30.8.2017 10:13:56
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball

O víkendu 18. – 20. srpna proběhl již dvanáctý ročník prestižního závod CACIT v Dobříši. Rozhodčí Jaroslav Hartl (stopa), Theodor Krajčí (poslušnost), Karle Havelka (dlouhodobé odložení) a Igor Lengvarský (obrany) posoudili 54 týmů. Psy pak prověřili figuranti Jiří Mach a Honza Böhm. K vidění byly krásné výkony a rozhodoval opravdu každý povel, každá chybička, každý bod. Komu patřily stupně vítězů?

Čtěte dále
Publikováno: 24.8.2017 11:41:41
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

V sobotu 26. srpna startuje další ročník česko-slovenské štafety "1000 mil pro jeden cíl" na podporu dětí po onkologické léčbě. Doběh posledního 40. úseku je plánován na neděli 3. září v ZOO Brno, kde na návštěvníky čeká den se psí smečkou.

Čtěte dále
Publikováno: 14.8.2017 16:41:54
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogtrekking

O víkendu 12. - 13. srpna se v ZKO Zlín Mladcová konalo Mistrovství ČR mládeže a juniorů 2017. Hlavním rozhodčím byl Bc. Jiří Lasík (posuzoval obranu), dalšími rozhodčími byli Iveta Skalická (poslušnost) a Jiří Kolář (stopy). Úlohy figurantů se zhostili David Hanel a Jiří Bravenec.

Čtěte dále
Publikováno: 14.8.2017 16:25:42
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

KK Liberec - Pavlovice pořádá v sobotu 23. září 36. ročník soutěže psů zařazeného Do krajské ligy Libereckého kraje O liberecký pohár - Memoriál Josefa Velechovského a Rudolfa Bárty.

Čtěte dále
Publikováno: 11.8.2017 14:53:11
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

ZKO Děčín pořádá v sobotu 9. září 4. ročník obranářského závodu Děčínská kotva v kategoriích ZZO, ZZO1, ZM, ZVV2 a TART-T1 obejkty, poslušnost. Uzávěrka přihlášek: 2. září

Čtěte dále
Publikováno: 11.8.2017 14:47:09
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Plav! Vodní záchranařina se psy, z.s., zve na tréninkové víkendy, který se uskuteční ve dnech 18. - 20. srpna a 15. - 17. září ve Vranově.

Čtěte dále
Publikováno: 11.8.2017 14:38:48
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

To je téma, které jsme otevřeli u reportáže ze soutěže Junior Open, kterou najdete spolu s rozhovory v novém čísle Pes přítel člověka č. 8. V něm vám představíme dvě úspěšné závodnice právě na Junior Openu – jedna má border kolii a druhá křížence. Pohled děvčat i jejich rodičů je jistě zajímavý a může být radou pro rodiče přemýšlející o psím kamarádovi pro své dítě. Tématu, jak vybrat štěně (a nenaletět) a jak vybrat plemeno se budeme věnovat v dalších číslech našeho časopisu…

Čtěte dále
Publikováno: 2.8.2017 12:56:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Hledáme domov pro křížence německého ovčáka Rexe. Je to velmi mladý energický pes (asi 1 rok), přátelský k lidem, výchovou téměř nepoznamenán, ale rychle se učí. Nezná styk se psy, venku si některých nevšímá, na některé vrčí, na vodítku netahá. Vhodný pro pejskaře s trochou zkušeností.

Čtěte dále
Publikováno: 17.7.2017 9:19:10
Kategorie: Výcvik a sport