Ostatní

In urna elit, bibendum a, consequat vel, rutrum at, justo. Aliquam erat volutpat. Aliquam erat volutpat. Ut nisl magna, fermentum eget, consequat ac, varius a, nisl. Proin risus. Mauris vel risus. Maecenas varius. Pellentesque nisl urna, adipiscing nec, accumsan nec, tincidunt vel, velit. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Nullam eleifend, nulla at adipiscing semper; ante purus porttitor nunc, eu sodales justo ipsum eget libero. Curabitur feugiat, erat eu porta eleifend, velit tellus hendrerit diam, vel convallis nisl enim ut urna. In vel mi quis tortor tristique pretium.

Chcete se o ně podělit s kamarády? Prosím, mějte na paměti, že články zveřejněné v časopise jsou našim majetkem a NELZE je tedy kopírovat, zveřejňovat a šířit bez našeho souhlasu. A není pravdou, že pokud uvedete autora a zdroj, můžete otisknou cokoli - to opravdu NIKOLI. Můžete uveřejnit pouze to, co dovoluje autorský zákon v případech tomu vyjmenovaných (a to jde JEN o citace). Stejnou nepravdou je tvrzení: "Otiskuji to, abych mohl článek kritizovat, což autorský zákon povoluje…" NIKOLI. Zákonná licence v autorském zákoníku povoluje použít JEN část textu k následnému zpracování v kritickém díle - tím má na mysli díla vědecká, odborná.

Čtěte dále
Publikováno: 6.9.2017 12:08:24
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na druhý ročník Psí den s Prahou 13, pod záštitou starosty Prahy 13 ing. Davida Vodrážky, který se koná 9. září od 11:00 do 18:00 hodin opět v Centrálním parku Lužiny nedaleko zastávky metra Lužiny.
Co je pro koho zajímavé, ten si vybere čas, kdy pro něj bude přítomnost na Psím dnu s Prahou 13 nejatraktivnější, ale víme, že spousta z Vás s námi stráví celý den. Určitě bude pro vás atraktivní účast a přehlídka VIP osobností se svými pejsky již po 15. hodině a pokus o překonání Českého rekordu ve skoku do výšky ve 14 hodin. Osobnosti, které se tuto sobotu zúčastní se svými pejsky Psího dne: Vendula Křížová, Helena Zeťová, Tereza Fajksová, Veronika Kubařová, Zdeněk Žák, Jana Stryková, Lucie Benešová, Josef Carda  a možná ještě někdo. Moderuje Petr Zvěřina.

Čtěte dále
Publikováno: 4.9.2017 17:13:55
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tak zní naše téma měsíce, které najdete v novém čísle našeho časopisu č. 9. Vždyť mnozí potenciální majitelé psů netuší, jak má vypadat štěně při předávání od chovatele, zda je zdravé a co nám o štěněti může prozradit samotný chovatel. Podle čeho nejlépe poznáme zdravé štěně? Nejen na to jsme zeptali Bc. Vladimíry Tiché, dlouholeté chovatelky a rozhodčí pro exteriér, člověka nad jiné povolaného…

Podle čeho tedy nejlépe poznáme zdravé štěně?
Zdravě štěně má čisté oči a uši bez výtoku, okolo konečníku nemá zbytky průjmového trusu a kůže na bříšku je čistá a bez vyrážky. Srst je čistá, štěně „voní štěněčinou“ a určitě nepáchne psím trusem a špínou. Pokud není zrovna čerstvě nažrané, nemá nafouknuté bříško. Dokáže přijímat kusovou potravu. Důležité je i chování štěněte. Zdravé štěně je veselé a zvídavé. Hraje si se svými sourozenci a s matkou.
Chovatelský a zápisní řád Českomoravské kynologické unie stanovuje 50 dní jako minimální věk, v kterém je možné odebrat štěně od chovatele. Stejný požadavek je zakotven ve Vyhlášce č. 21/2013 Sb. o stanovení podmínek při chovu psů a koček. Bohužel stále častěji se setkáváme s bezohledným prodáváním štěňat mnohem mladšího věku. Jak tedy u štěněte můžeme poznat tento věk?

Čtěte dále
Publikováno: 28.8.2017 15:12:56
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Chcete vyhrát produkty značky Nutrilove? Napište nám, ke kterým plemenům patří štěňátka i dospělí psi, které jsou na obrázku v čísle 9 na straně 87. Pošlete nám správnou odpověď spolu se svým jménem a poštovní adresou na redakce@pespritelcloveka.cz nejpozději do 8. září. Tři výherci získají 1,6 kg granulí Nutrilove s čerstvým kuřecím a 14 kapsiček Nutrilove.

Čtěte dále
Publikováno: 25.8.2017 14:30:59
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Rádi kupujete ozdůbky pro své psy, či dokonce patříte mezi švadlenky, které umějí vyrobit pěkné věci nejen sobě, ale i čtyřnohému kamarádovi? Pošlete nám fotografie svých uměleckých děl a můžete vyhrát další! Firma FUNKY DOG věnuje pro tři výherce:
1) psí motýlek, 2) psí motýlek a brož pro dámu, a 3) psí šátek. Snímky o minimální velikosti 600 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 8. září.

Čtěte dále
Publikováno: 25.8.2017 14:21:58
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dopřejte si s ním pohodu při čtení zajímavostí a novinek z kynologického světa.

Téma měsíce zní: Jak si dobře vybrat štěně? Zkušená chovatelka, dlouholetá rozhodčí pro exteriér a mluvčí ČMKU Bc. Vladimíra Tichá vám objasní všechna úskalí při pořizování štěněte. Představíme vám také Domácí depozitum Psí záležitosti na záchranu opuštěných zvířat.

Genetika je mocná čarodějka – o tom ví své mnoho chovatelů, kterým se narodila nestandardně zbarvená štěňata, a my se jí věnujeme v rubrice o chovu, kde se mimo jiných témat dozvíte, jak dostat fenu po porodu zpět do pohybu, máme pro vás podrobný návod na péči a domácí úpravu srsti novofundlandského psa a příběh slepého naháče Johánka a adoptované feny chrta ze Španělska.

Plemenem měsíce je americký bezsrstý teriér – vzácné málopočetné plemeno, jehož obliba u nás rychle stoupá. O chovu, genetice, péči a aktivitách s tímto atraktivním přítelem se dočtete v portrétu plemene a příbězích jeho majitelů.

Čtěte dále
Publikováno: 25.8.2017 10:36:28
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Od roku 2020 zřejmě bude v ČR zavedeno povinné čipování psů. Počítá s tím novela veterinárního zákona, kterou ve středu 16. srpna schválil Senát. Vyřeší odle vás tato podoba problémy s množiteli u nás? Napište nám své názory na redakce@pespritelcloveka.cz. Tomuto tématu budeme podrobněji věnovat v čísle 10!
Celá zpráva:

Čtěte dále
Publikováno: 17.8.2017 12:28:30
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Smutná zpráva

24. července opustila řady kynologů paní Eva Zemanová z Prahy. Zemřela po delší těžké nemoci ve stáří necelých 61 let. Začínala s německými ovčáky a současně měla i novofundlandské psy. Několik let vykonávala funkci hlavní poradkyně chovu NF. Chovala i kavalír King Charles španěly. Poslední roky se věnovala intenzivně výcviku s německými ovčáky, byla několikanásobnou účastnicí výběrových soutěží a mistrovství v kategorii IPO.
Výbor ČKS

Publikováno: 14.8.2017 16:28:13
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Obracím se na vás s prosbou o pomoc při hledání dočasné péče nebo domova pro Dustyho, křížence NO a staforda.
Bohužel ani jeho život nezačal příliš dobře, je bázlivý a člověk musí být obezřetný, aby ho nijak nestresoval. Je to nalezenec, ti lidé, kteří ho našli, ho původně chtěli do chovu, ale pak se jim znelíbil, že je menší, má křivé uši atd... Bohužel jeho největší problém je jeho silný lovecký pud, kterého se vzdát nehodlá. Po konzultaci s odborníkem nám bylo potvrzeno, že s největší pravděpodobností už zkušenost s lovem má a zbavit ho loveckého pudu je takřka nemožné.

Čtěte dále
Publikováno: 8.8.2017 12:39:52
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tohle zvolání slýchávám stále častěji a mnohdy mi dělá velký problém reagovat na ně klidně a s pochopením. Proč? Protože ho většinou vyslovují lidé v těchto situacích:

Čtěte dále
Publikováno: 31.7.2017 12:12:30
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní