Ostatní

In urna elit, bibendum a, consequat vel, rutrum at, justo. Aliquam erat volutpat. Aliquam erat volutpat. Ut nisl magna, fermentum eget, consequat ac, varius a, nisl. Proin risus. Mauris vel risus. Maecenas varius. Pellentesque nisl urna, adipiscing nec, accumsan nec, tincidunt vel, velit. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Nullam eleifend, nulla at adipiscing semper; ante purus porttitor nunc, eu sodales justo ipsum eget libero. Curabitur feugiat, erat eu porta eleifend, velit tellus hendrerit diam, vel convallis nisl enim ut urna. In vel mi quis tortor tristique pretium.

Opět jsme pro vás připravili oblíbený nástěnný plánovací kalendář plný fotografií psů různých plemen – i těch nepoznatelných. Psi odlišných barev, velikostí a povah ale mají společné to nejpodstatnější – srdce plné lásky a důvěry v člověka. Je jen na nás, zda mají svou lásku a důvěru skutečně komu dát. Kalendář je velmi praktický a je jistě i skvělým dárkem pro všechny, kteří si chtějí naplánovat své dny (nejen se psy), anebo se dívat na fotografie nejlepšího přítele člověka, kterým pes dokáže bezesporu být. Kalendář můžete dostat ZDARMA!
Všichni předplatitelé, kteří si zakoupí roční předplatné časopisu Pes přítel člověka do 29. 12. 2017, dostanou tento kalendář ZDARMA. Stávající předplatitelé jej dostanou před Vánoci s časopisem Pes přítel člověka č. 1 jako naše poděkování za přízeň.

Čtěte dále
Publikováno: 25.9.2017 10:07:23
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Senát schválil povinné čipování psů od roku 2020 – to je hlavní téma čísla 10 PPČ. Co nabízí čipování, co obnáší pro psa, majitele a v čem jsou nedostatky nového zákona? Jak nahlíží na čipování psů mluvčí ČMKU Bc. Vladimíra Tichá a jaké jsou reakce našich čtenářů? To vše najdete v obsáhlém článku.
Přemýšlíte o pořízení psa? Pes může být skvělým parťákem a radostí, ale především má být závazkem na celý jeho život. Opravdu jste vy a vaše rodina zodpovědně zvážili všechny aspekty toho kroku? Položíme vám deset otázek, které by si měl klást budoucí majitel čtyřnohého parťáka.
Jak je to s neuznanými barevnými rázy některých plemen? Představíme vám jedince hned tří plemen, kteří mají nezvyklou barvu nebo délku svého kožichu – Parson Russell teriéra, americkou akitu a šarpeja.
Anglický kokršpaněl – aristokrat, ušlechtilý společník, vášnivý lovec a parťák do pohody i nepohody. V čem je toto poměrně běžné plemeno výjimečné a jak se s ním žije, dozvíte se z jeho portrétu a z rozhovorů s chovateli. Představíme vám také další neznámé plemeno s těžko vyslovitelným jménem Cao de Gado Transmontano.
Ve veterině pokračujeme s výsledky vyšetření krve a zaměříme se na glukózu, a také prozradíme, proč se slinivce říká orgán lásky, ale především – jak se starat o psa s nemocnou slinivkou?
Máme za sebou European Open 2017 v agility. Jak si vedli naši reprezentanti, dočtete se ve velkém obrazovém reportu od Elišky Panáčové. Další reportáž je z Mistrovství ČR mládeže a juniorů ve sportovní kynologii a s vítězem prestižního závodu CACIT v Dobříši, Pavlem Hrobařem, vám přinášíme rozhovor.

Čtěte dále
Publikováno: 22.9.2017 12:07:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Domácí depozitum pro opuštěné psy a kočky Psí záležitosti bylo založeno před čtyřmi lety ve Staré Huti u Dobříše čtyřmi kamarádkami, kterým nebyla lhostejná situace opuštěných a týraných zvířat. Společnými silami, za pomoci jednotlivců a nadačních fondů vybudovaly zázemí, ve kterém nejenže pomáhají zvířatům, které se ocitnou ze dne na den v kritické situaci, ale zároveň poskytují domácí prostředí takovým případům, kterým dlouhodobý pobyt v útulku znemožnil šanci na proces socializace a následně úspěšné nalezení nového domova.

Čtěte dále
Publikováno: 18.9.2017 9:48:11
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Většina z nás má jisté povědomí o tom, že pokud se zraníme o nějaký znečištěný předmět (zranění je v tomto případě často spojováno s rezavými hřebíky) nebo dojde ke znečištění rány, měli bychom si ověřit, zda jsme v imunitě proti tetanu. Léta běží velmi rychle a deset let od posledního očkování mohlo už dávno uplynout… Daleko větší znalosti o tetanu mají chovatelé koní, kteří mají před touto nemocí náležitý respekt. Majitele psů většinou trápí zcela jiné nemoci, takže tetanus řeší velmi sporadicky. Ale co když chodíme se svým psem ke koním nebo máme chov ovcí či koz? Máme se tetanu bát? To je velké a VELMI zajímavě zpracované téma v Pes přítel člověka č. 9 v části věnované veterině. Jak vypadá průběh tetanu?

Čtěte dále
Publikováno: 14.9.2017 14:57:17
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Hlavní organizátor Ing. Michal Vitásek, agentura Dobrý den z Pelhřimova, za podpory sdružení OZ Frbul, OS Buldoší naděje a NE množírnám, z.s. pořádají sraz pro anglické buldoky s PP i bez za účelem vytvoření rekoru v počtu buldoků na jednom místě. Akce se uskuteční v sobotu 7. října na Vysočině v Rekreační středisko Záseka v Radostíně nad Oslavou. Veškerý výtěžek z akce půjde přímo do kasiček daných sdružení. Jedná se o osvědčené spolky, které v komunitě majitelů anglických buldoků mají respekt.

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2017 9:44:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tradičních 14 dní na výcvikovém táboře inspirovalo šéfredaktorku našeho časopisu Pes přítel člověka a v novém čísle č. 9 tak představila našim čtenářů 5 nejčastějších chyb, které na place viděla. Dalších pět najdete v připravovaném čísle 10. Tento úvodník vám zde přinášíme v nezkrácené podobě, věříme, že inspiruje mnohé. A děkujeme za vaše ohlasy na něj, které nám již nyní dorazily do redakce.

Čtěte dále
Publikováno: 11.9.2017 11:22:49
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Využíváte psy při naháňkách nebo záchranářské činnosti a chcete mít dokonalý přehled o každém kroku vašeho psa? Nebo prožíváte každodenní stres při procházkách ve volné přírodě, zda se Vám mazlíček na přivolání vrátí a nezaběhne se? S těmito obavami se nyní můžete rozloučit. GPS lokalizátor X20 vám efektivně pomůže k nalezení ztraceného či zatoulaného psa. Můžete se tak se svým psím přítelem směle a bez sebemenších obav vrhat do nejrůznějších dobrodružství.

Čtěte dále
Publikováno: 8.9.2017 14:39:18
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tímto tématem začíná náš nový seriál o péči o pohybový aparát našeho čtyřnohého parťáka. Vždyť majitelé, kteří se věnují psím sportům, často prožívají v otázce krytí své feny velký vnitřní souboj… Na jednu stranu je báječné předat skvělé vlohy pro práci další generaci, na druhou stranu je březost a odchov štěňat pro fenu nemalá zátěž a minimálně na čtyři měsíce ji odstaví od aktivního sportovního života.

Čtěte dále
Publikováno: 8.9.2017 14:36:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Od včerejška totiž do Dočasek už nepatří Scooby. Scooby, kterého znáte i z našeho časopisu – jeho příběh si znovu můžete připomenout i zde. Ano, plenkáč, rakeťák a mazel v jednom, totiž včera sbalil tašky s plenama a svou milovanou peřinu s klecí a odfrčel směr Nový domov.

Čtěte dále
Publikováno: 8.9.2017 8:57:36
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Chcete se o ně podělit s kamarády? Prosím, mějte na paměti, že články zveřejněné v časopise jsou našim majetkem a NELZE je tedy kopírovat, zveřejňovat a šířit bez našeho souhlasu. A není pravdou, že pokud uvedete autora a zdroj, můžete otisknou cokoli - to opravdu NIKOLI. Můžete uveřejnit pouze to, co dovoluje autorský zákon v případech tomu vyjmenovaných (a to jde JEN o citace). Stejnou nepravdou je tvrzení: "Otiskuji to, abych mohl článek kritizovat, což autorský zákon povoluje…" NIKOLI. Zákonná licence v autorském zákoníku povoluje použít JEN část textu k následnému zpracování v kritickém díle - tím má na mysli díla vědecká, odborná.

Čtěte dále
Publikováno: 6.9.2017 12:08:24
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní