Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

<<<4>>>
jezevčíci soutěžili

Velice náročná soutěž pro jezevčíky Pohár středočeské pobočky proběhla o uplynulém víkendu. Vítězem soutěže a titul CACT obdržel  ICh. Caramelo ze Zlaté mýtiny vůdce Václava Sluky. Výsledky zde

Autor: IvetaP
Publikováno: 1.5.2013 20:52:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost
CACIT jezevčíci

Speciální závod pro jezevčíky pořádaný Klubem chovatelů jezevčíků, který bude probíhat o víkendu 27. – 28. dubna.  Akce nese název Pohár Středočeské pobočky (LZ + BZ - CACT), více zde propozice a pozvánka. http://www.kchj.cz/

Autor: IvetaP
Publikováno: 24.4.2013 10:59:41
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost
Honičská soutěž pro jezevčíky

Klub chovatelů jezevčíků ČR pořádal ve dnech 9. – 11. listopadu honičskou soutěž pro jezevčíky. Do pracovního maratonu nastoupilo dvanáct závodníků. Soutěž byla natolik obtížná, že jí dokončilo pouze šest statečných – čtyři z nich v první ceně a dva ve třetí ceně. Vítězem se stal drsnosrstý standardní jezevčík Lucy z Hlubocké hájovny, vůdce Jan Kesner (I. cena, 204 bodů, CACIT, CACT). Reportáž neleznete v lednovém čísle, které vychází 20. prosince.
Foto: B. Spalová

 

Autor: IvetaP
Publikováno: 13.11.2012 16:46:01
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost
Pět medailí z mistrovství světa!

Již 34. mistrovství světa lovu s ohaři a Svatého Huberta se letos odehrálo v Srbsku v termínu 19.-21. října. I Česká republika zde měla své zastoupení, do reprezentace se nominovalo celkem dvanáct psů - britských i kontinentálních ohařů. Mezi 22 státy si české družstvo vybojovalo celkem pět medailí z MS Svatého Huberta. Krásnou bronzovou pozici 
obsadil v individuelním hodnocení Miroslav Kalík a následně společně s Pavlem Blaškou vybojovali 2. místo v družstvech kategorie mužů. Nenechaly se zahanbit ani Vlaďka Dvořáková a Jana Votrubová, které si  přivezly 3. místo v ženské kategorii.

Ing. Jana Votrubová

Foto: M. Fadrhonc

Reportáž z této akce vám přineseme v prosincovém čísle PPČ!

Autor: miwei
Publikováno: 30.10.2012 13:27:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

 

 

Autor: Peggyna
Publikováno: 29.8.2011 13:37:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost
XXXII. Mistrovství světa ohařů

Ve dnech 14. - 17. října proběhlo na Slovensku Mistrovství světa ohařů. Naši vůdci se na vrcholové soutěži neztratili a Mistrem světa se stala Vladimíra Dvořáková s anglickým setrem Fínem Vis Tranquilla. Také v soutěži družstev náš tým ve složení AS Faust Vis Tranquilla s Vladimírou Dvořákovou a AS Cranberry Seva s Josefem Korelusem a Dita Weifurtová s fenou AS Calas de la Maletiere vybojoval krásné první místo!

V soutěži sv. Huberta družstvo České republiky složené z fen gordonsetra Elsy z Netčic Jana Franka a něm. krátkosrstého ohaře Brise du Pied du Mont Miroslava Kalíka obsadilo vynikající druhé místo a stali se tak vicemistry v této soutěži!

Gratulujeme!

Autor: Peggyna
Publikováno: 27.10.2010 12:23:25
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost
<<<4>>>