Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Obávám se, že bohužel opět nikdo nebude potrestán, protože je to JEN pes. Jen zvíře. Denně se setkáváme s případy jasného a prokazatelného týrání zvířat. Stávající zákony jsou dostatečnou oporou pro jejich potrestání. Proč se tak neděje? Utrpení této fenky ještě neskončilo. Kdy skončí tolerance násilí a porušování zákona ze strany Policie?
Stanislava Čermákova, cermakova@pespritelcloveka.cz

Čtěte dále
Publikováno: 8.3.2017 11:48:03
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V polovině 70. let 20. století napadla Lindu S. Spurlinovou myšlenka stvořit zmenšeninu huskyho poté, co v Oklahomě na farmě svých přátel spatřila fenku huskyho, která vážila necelých 8 kg. Její přátelé tuto šedobílou fenku nazývali Curious – v překladu kuriózní. Spurlinové tato drobná a roztomilá fenka naprosto učarovala a nápad byl na světě. K vytvoření tohoto plemene využila malé křížence aljašského huskyho, dále přidala sibiřského huskyho a jeho menší křížence. Název klee kai je odvozen z jazyka Inuitů (Eskymáků) a znamená malý pes. Jak má vypadat a jakou má povahu? Kolik stojí štěně tohoto plemene a kolik jich žije nyní na světě? Nejen na toto najdete u nás odpovědi, ale představíme vám i plemena jiná. Která to jsou?

Čtěte dále
Publikováno: 7.3.2017 12:35:11
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: V. skupina

Titul Coursing Winner je udělován na základě výsledků dosažených v průběhu jednoho kalendářního roku v závodech označených v Coursingové kalendáři ČP jako bodovací, vítězům jednotlivých kategorií. Za každé umístění psa v závodě označeném jako bodovací se přidělují body následujícím způsobem: 1. místo = 10 bodů, 2. místo = 7 bodů, 3. místo = 5 bodů, 4. místo = 3 body, 5. místo = 1 bod. Tyto body se sčítají. Do konečného hodnocení jsou zařazeni pouze psi, kteří v daném kalendářním roce získali body nejméně ze tří bodovacích závodů. Započítávají se body za „X“ nejlepších umístění psa v daném kalendářním roce, přičemž v případě sudého počtu bodovacích závodu platí, že X = 1/2 celkového počtu bodovacích závodů + 1, a v případě lichého počtu bodovacích závodů platí X = 1/2 celkového počtu bodovacích závodů + 1/2. Vítězem se stane pes, který získá nejvyšší počet bodů. V případě rovnosti bodů u dvou či více psů se započítávají body za všechna umístění psa v daném kalendářním roce. Je-li i nyní celkový součet bodů shodný, získají titul oba (všichni) psi.
Ilustrační foto: J. Ondrášková

Čtěte dále
Publikováno: 7.3.2017 9:13:32
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Náš sedmiměsíční dorostenec border kolie Dáreček (pan doktor mu tedy říká Křivonožka) měl, má a bude mít trochu atypické dětství kvůli svému fatálnímu zranění zadní nohy. Nicméně – žijeme s Dárkem naplno, jak to jde a stále je tak co řešit – jako s každým štěnětem poznávajícím svět a své mantinely v něm. Odmítám nechávat svým psům „alá dětství“ ve stylu: do roku ať se vítá s každým člověkem, psem, skáče na kohokoli, tahá na vodítku, lítá podél cizích plotů a štěká, pokud si ho chvíli nevšímám či je někde uvázaný. Pak bych se samozřejmě do jeho dvou let mohla o takovém chování (které začne být s velikostí psa poněkud obtěžující i pro okolí), tvrdit: vždyť je to psí puberťák. To ta psí puberta! Psy mám ve svém životě opravdu hoooodně dlouho a „pár“ jsem jich už měla, cvičila, poznala, ale co je to psí puberta? To vážně nevím. Ale slyším o ní poslední dobou ze všech stran. Ona psí puberta má podle mě býti zřejmě roztomilá omluva nevychovaného psa – to pro okolí, jež má býti shovívavým, a pro majitele má pak být utvrzením, že se nic neděje, je to normální, oni nic dělat nemusejí a psa TO přejde samo.

Čtěte dále
Publikováno: 3.3.2017 10:45:35
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Pokud se mantrailerový tým dostane na místo pátrání do 12 hodin, měl by s velkou pravděpodobností dosáhnout kladného výsledku a stopu zachytit!
To tvrdí náš dlouholetý spolupracovník a průkopník mantrailingu v České republice Luboš Satora. Tragédii zmizení 12leté Míši nám dennodenně předkládají média a také zapojení povolaného týmu z Německa až devátý den! po jejím zmizení jsme mohli sledovat doslova v přímém přenosu. Jistě nejen mě napadlo mnoho otázek například: Proč tak pozdě? Proč tým z Německa a ne náš? Poprosila jsem tedy propagátora mantrailingu u nás a našeho milého spolupracovníka Luboše Satoru o jeho pohled. A touto reakcí, kterou najdete v novém čísle Pes přítel člověka č. 3, na smutné téma odstartoval i návrat MANTRAILINGU na stránky našeho časopisu v novém návodném seriálu – od štěněte krok za krokem!
Foto: TV NOVA

Čtěte dále
Publikováno: 1.3.2017 8:47:58
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik
Březnový PRAKTIK právě v prodeji!

Právě vychází PRAKTIK 3/2017 - dům, byt, zahrada, dílna, hobby. Nenechte si jej ujít!

Publikováno: 1.3.2017 8:31:16
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V čísle 2/2017 PPČ jsme vám představili psí útulek Ligy na ochranu zvířat ČR organizace Olomouc a jeho psí svěřence. Jsme velmi rádi, že svého nového páníčka již našli pejsci Brigita, Czury a Conie. Dalších 5 však stále čeká...

Čtěte dále
Publikováno: 28.2.2017 10:42:24
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Máte fotografie ze soutěží junior handling?

Do připravovaného seriálu o junior handlingu sháníme fotografie z předvádění psů na výstavách mladými handlery. Máte ve svých archívech snímky z předvádění v postoji, v pohybu, momentky z kruhu i mimo něj? Pošlete nám je na adresu redakce@pespritelcloveka.cz v nejmenší velikosti 600 kB spolu se svým jménem a adresou. Nejlepší použijeme do některého z dalších dílů tohoto seriálu v našem časopise.
Ilustrační foto: Ing. Hanuš Brychta

 

Publikováno: 27.2.2017 14:40:37
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Nejen aktivitami živ je člověk (i pes), není nad to přijít domů příjemně unaven z vycházky či tréninku se svým psem a dát odpočinout jak tělu, tak duši. Jak? Třeba četbou příběhů a témat našich čtenářů, kterých nám do PPČ č . 3 přišlo opravdu velké množství – posuďte sami z názvů jejich příspěvků!

Čtěte dále
Publikováno: 27.2.2017 8:03:59
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Podaří se najít německému ovčákovi Bronislavovi nový domov?

Bronislav je hluchý, dost jistě, ale jak vidí pohyb, štěká. Je agresor na psy, ač na to nemá sílu, provokuje k pranici, takže je vhodný jedině k fenkám. Slepice snáší v pohodě, ale kdyby s nimi byl o samotě, nudou by je umordoval, pokud by je chytil. Jednou byl již přistižen, jak si jí drží, ale to jen, že se chtěl zabavit. Kočky sice honí, ale nedohoní, takže s nimi může být. Je to těžký, nový páníček by musel být hodně velký dobrák, aby si ho vzal. Při vyprazdňování u toho kolikrát popochází. Jinak je to zlatý pes. Také už potřebuje kloubní výživu STRIDE, což opět hraje proti jeho umístění – finanční výdaje. Ale na to by mu současná majitelka ráda přispěla, jen aby dožil spokojeně.

Kontakt na majitelku: Sarana Anthriel, e-mail: jrennys@gmail.com

Publikováno: 24.2.2017 10:28:09
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní