Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Přejeme vám, našim čtenářům, příjemné prožití svátků jara v kruhu nejbližších, a také ve společnosti vašich čtyřnohých parťáků.

Foto: M. Příhodová

Čtěte dále
Publikováno: 12.4.2017 13:54:52
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Alaskan malamute klub ČR pořádá v sobotu 29. dubna na Konopišti speciální výstavu, na kterou přijal posuzování portugalský rozhodčí Luis Pinto Teixeira. Všichni přátelé a milovníci plemene jsou srdečně zváni.

Čtěte dále
Publikováno: 11.4.2017 8:19:33
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

O víkendu 8.-9. dubna proběhla druhá výběrová soutěž pro MR IPO. Její pořádání se ujala ZKO Roudnice nad Labem, hlavním rozhodčím byl Theodor Krejčí (posoudil i oddíl C tedy obrany), poslušnost hodnotila Jitka Dufková a stopy Milan Zborka. Na place byly po oba dva dny k vidění velmi kvalitní výkony s vysokým bodovým ohodnocením. První místo a titul CACT si s 293 body vybojoval Tomáš Louda s belgickým ovčákem Bouí z Údolí Jizery (96, 98, 99). Gratulujeme!

Čtěte dále
Publikováno: 10.4.2017 16:32:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Chystáte na přes víkend za psy? Máme pro vás několik tipů:

Čtěte dále
Publikováno: 7.4.2017 13:53:28
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Možná se vám bude hodit první díl našeho seriálu o stopování s velmi pravdivým názvem Stopy a stopování aneb Nejhorší je spěchat! Jeho autorkou je Hana Vymazalová, která velmi úspěšně závodí se svou fenkou chodského psa Cessy z Melechovské stráně a i výčet složených zkoušek této dvojice je ohromující - BH, ZOP, ZZO1, ZPU1, Apr1, ZM, ZVV1-2, Spr1, Fpr1-2, Upr1, IPO ZTP, IPO3, OB-Z, OB1-2, ZZZ, RH-WE, ZVP1… A její druhou mladinkou fenkou, se kterou se ale již stihla mnohé, je fena belgického ovčáka, jejíž jméno je úkolem pro vás. Nejrychlejší správnou odpověď na redakce@pespritelcloveka.cz odměníme knihou o stopování. Ale zpět k prvnímu dílu, který najdete v Pes přítel člověka č. 4, které je nyní v prodeji! „Stopování je úžasná disciplína!“ tvrdí autorka seriálu a pokračuje: „Má několik výhod: stopovat lze po velkou část roku, není třeba mít pomocníky či speciální pomůcky a ani po finanční stránce stopování není tak nákladné, jako jsou třeba obrany. Přesto se často setkávám s lidmi, kteří se tolik stopám nevěnují."

Čtěte dále
Publikováno: 7.4.2017 13:44:29
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Věděli jste, že vejce patří mezi potraviny s nejvyváženějším obsahem nutričně významných látek a zároveň i s vysokou stravitelností (až 100 %!). Je důležitým zdrojem výživy nejen pro mnoho predátorů, ale i pro mládě vyvíjející se uvnitř. Uvnitř vejce jsou všechny živiny nezbytné pro stavbu a růst nového organizmu. Vejce je nejkvalitnější ze všech potravin, jediným jeho konkurentem je mateřské mléko. Jaká je tedy výživová hodnota vajec?

Čtěte dále
Publikováno: 4.4.2017 12:53:11
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

O posledním víkendu (1.-2. dubna) proběhla první VS, a to v Třinci. Vedoucím akce byl Jiří Šurman a nejvyšší startovní číslo 39 měla Věra Sedláková s fenou belgického ovčáka tervuerena s poetickým jménem Mona Lisa. Stopy posoudil pan Milan Zborka, poslušnosti Jitka Duffková a obrany pak hlavní rozhodčí soutěže Theodor Krajčí. Figuroval Radomír Kupka a David Hanel, náhradníkem byl Jiří Bravenec.
Nejlepší obranu, titul CACT a vítězství celé výběrové soutěže patří dvojici Daniel Paleček a belgický ovčák Looker Mi-Ji (94, 94, 97, 285). Druhé místo a druhý CACT pak Petře Pohlové a feně německého ovčáka Alyscha Anmireto Moravia (92, 96, 96, 284). Třetí místo, nejlepší stopa a rec. CACT patří Janě Ausficírové a německému ovčáku Athos Smolkovský les (97, 93, 93, 283). Druhý res. CACT a 4. místo „bral“ Josef  Šesták a belgický ovčák Cyclon Olbramovický kvítek (96, 94, 90, 280). Nejlepší poslušnost – 97 bodů byla k vidění v podání dvojice Petr Mašek a fena belgického ovčáka Bony z Údolí Jizery.

Čtěte dále
Publikováno: 4.4.2017 9:28:13
Kategorie: Výcvik a sport

Klub švýcarských salašnických psů pořádá v sobotu 27. května v areálu ATC Knížecí rybník v Zárybničné Lhotě u Tábora klubovou výstavu velkých švýcarských salašnických psů bez zadávání titulu klubový vítěz a speciální výstavu bernských, entlebušských a apenzelských salašničkých psů. Posuzování přijali rozhodčí J. Jandová, S. Ylä-Mononen, J. Janda, H. Davenport-Wilis, M. Václavík a G. Ridarčíková.

Čtěte dále
Publikováno: 3.4.2017 14:10:15
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
Smutná zpráva

Hynek Procházka odešel tiše po delší těžké nemoci. Věčný optimista, vždy dobře naladěný, kamarádský a také neskutečně pracovitý člověk.
Chovatelská stanice rotvajlerů Holubí dům je známa svými odchovy nejen u nás, ale i v zahraničí, nejen díky exteriérovým vlastnostem, ale zejména svými pracovními vlohami.
Zdroj: ČKS

Publikováno: 3.4.2017 9:03:14
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

O první dubnovém víkendu se bude konat několik zajímavých akcí, na které vás srdečně zveme.

Čtěte dále
Publikováno: 31.3.2017 10:29:07
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní