Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

O víkendu se v chorvatském Zadaru konalo Mistrovství světa francouzských ovčáků v IGP a obedienci. Výsledky našich jsou skvělé:

Čtěte dále
Publikováno: 2.4.2019 9:12:47
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Dnes 29. března začíná v chorvatském Zadaru Mistrovství světa francouzských ovčáků v IGP a obedienci a potrvá až do neděle. Na startovní listině je zapsáno z ČR 10 soutěžících psovodů s 11 psy plemen briard, beauceron a flanderský bouvier v kategoriích IGP3, IGP2, IGP1, FPr3 a FPr2. Rozhodčí: stopa + obrana - Miran Mars (Slovinsko), poslušnost - Nedad Novak (Chorvatsko). Držíme našim palce!

Čtěte dále
Publikováno: 29.3.2019 13:37:24
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Chovatelé a majitelé tibetských dog - POZOR!

Hledáme fotografie tibetských dog z chovu, ze života, postoje, portréty hlav, štěňata atd. Napište nám o svých tibetských parťácích a pošlete fotografie v minimální velikosti 600 kB na redakce@pespritelcloveka.cz.

Všechny fotografie budou automaticky zařazeny do fotosoutěže s tímto plemenem. Fotky posílejte nejpozději do 15. dubna.

Foto: E. Kmiecová

Publikováno: 26.3.2019 11:40:33
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

Jaro přichází mílovými kroky a s ním i dubnové číslo Pes přítel člověka.
Téma měsíce je poněkud smutné, ale jsme přesvědčeni, že o nepravostech a ubližování psům je třeba jak mluvit, tak proti nim bojovat. A bohužel, ne všichni, co vykřikují o své pomoci psům, skutečně pomáhají. „Převýchova“ psa „lopatou“, ani zmizení a smrt psů svěřených „odborníkům“ není u nás nic nového… Představíme vám smutnou kauzu Bull Azylu v Čáslavi, jenž sliboval převýchovu agresivních psů, z nichž desítky se pohřešují. Musíme si zvyknout na fakt, že ne každý, kdo vystupuje, prezentuje se jako člověk pomáhající psům, takový ve skutečnosti je. I v této sféře je čím dál víc podvodníků, zištných manipulátorů, tyranů a psychopatů.
Jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba sledovat při koupi psa, je jeho rodokmen. Jak v něm číst a co říkají jednotlivé položky a údaje, se dozvíte v článku Co nám řeknou údaje o rodičích štěněte. V rubrice Chov si můžete přečíst příběh vozíčkáře Shaggyho, pro něhož ochrnutím život nekončí.
Plemenem měsíce je dobrman – vznešený, ušlechtilý, ale aktivní a pracovitý pes. Přečtěte si jeho portrét, rozhovor s poradkyní chovu i dalšími chovateli a výcvikáři, a také články v rubrice Veterina o zdravotních potížích týkajících se právě dobrmanů – „tanec“ dobrmanů (Dancing Doberman Disease) a wobbler syndrom. Také přinášíme pohled na albinismus vyskytující se u tohoto plemene.

Čtěte dále
Publikováno: 21.3.2019 15:35:25
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Chovatelé a majitelé sibiřských husky - POZOR!

Hledáme fotografie sibiřských husky z chovu, sportů, ze života, postoje, portréty hlav, štěňata atd. Napište nám o svých husky a pošlete fotografie v minimální velikosti 600 kB na redakce@pespritelcloveka.cz. Všechny fotografie budou automaticky zařazeny do fotosoutěže s tímto plemenem. Fotky posílejte nejpozději do 1. dubna.
Foto: J. Bradáč

Publikováno: 20.3.2019 8:19:08
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: V. skupina

Objednání předplatného časopisu Pes přítel člověka je opět o něco jednodušší. Na webové stránce www.casopisyknihy.cz můžete najít náš časopis a vybrat si z nabídky ročního (564 Kč), půlročního (392 Kč) nebo čtvrtletního (188 Kč) předplatného. Zároveň máte možnost objednat si starší čísla, které již nejsou v prodeji.

Čtěte dále
Publikováno: 18.3.2019 12:24:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Majitelé sibiřských husky, bíglů a velšteriérů POZOR!

Do připravovaných portrétů hledáme fotografie uvedených plemen, a také informace, zkušenosti s chovem, výcvikem, sportem apod. Své fotografie o minimální velikosti 600 kB posílejte na redakce@pespritelcloveka.cz.

Ilustrační foto: M. Svoboda, L. Kurešová, J. Knoblochová

Publikováno: 15.3.2019 12:01:10
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V čísle 3 PPČ jsme otevřeli téma chovu psů s PP z pohledu dnešních chovatelů a poradců chovu. Má chovatel nést zodpovědnost za své odchovy? Má zodpovědnost za stav plemene v zemi nést klub? Jak je to s informovaností chovatelů o chovných psech a fenách z hlediska exteriéru, povahy a zdraví? Odpověděly nám 4 chovatelky: Ing. Michaela Přibáňová (poradkyně chovu pro jezevčíky), Karin Mikolášová (poradkyně chovu pro komondory), Marie Rundová (členka výboru Klubu pyrenejských plemen) a Denisa Lajmarová (majitelka Parson Russell teriéra). 
Ilustrační foto: A. Hasalíková

Čtěte dále
Publikováno: 15.3.2019 9:49:09
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Otáčení hlavy nebo kývání hlavou jsou cviky, které vypadají složitě, ale v podstatě jsou velmi jednoduché a psi je dělají rádi. Za málo snahy dostanou velkou odměnu, ale tou největší je aktivita s majitelem. Každý cvik, každý trik zlepšuje ovladatelnost psa i váš vzájemný vztah. Mnohé můžete cvičit z pohodlí domova, každý den a právě takový vám přinášíme v našem seriálu.

Čtěte dále
Publikováno: 12.3.2019 8:25:56
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Ve dnech 7. – 10. března se již po 128. v anglickém Birminghamu konala největší výstava psů na světě Crufts, na kterou bylo přihlášeno 20 631 psů ze 45 zemí světa. Nejvíce jedinců 17 020 bylo z Velké Británie, Česká republika se 127 jedinci obsadila 10. příčku.
Soutěž Best in Show posuzoval rozhodčí Dan Ericsson ze Švédska a poprvé v historii Crufts stanul na postu nejkrásnějšího psa jedinec plemene papilon CH Planet Waves Forever Young Daydream Believers, maj. K. Roosens. Titul res. BIS si odnesl pes plemene malý hrubosrstý vendéeský baset CH Soletrader Magic Mike, maj. S. Robertson a W. Doherty.
Foto: Kynoweb.com

Čtěte dále
Publikováno: 11.3.2019 9:55:04
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP