Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

V útulku v Žamberku žije asi jedenáctiletý německý ovčák, který se tam dostal ve velmi zuboženém stavu ještě s jiným psem. Je to klidný, vděčný, nenáročný, přátelský ovčák, kterého nikdy neuvidíte bez jeho "balonků" v tlamě. Netouží po vycházkách, uvítal by dožít v klidném láskyplném domově. Moc za něj prosíme, zima a staří na útulku jsou smutné i přes sebelepší péči lidiček z útulku. Za trochu získáte strašně MOC!

Čtěte dále
Publikováno: 19.10.2017 12:21:07
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

To jsou dvě z témat v novém materiálu Stanislavy Čermákové, které najdete v novém čísle Pes přítel člověka.

„Majitele štěňat bych dnes rozdělila do tří kategorií: 1. Štěně od prvního dne má jasný cvičební plán, obrovská zřetel je brána na „socializaci“ a podle příruček, trenérů se prostě jede. Občas bez ohledu na jeho fyzické schopnosti a možnosti a možné dopady – například u agility. Mnohdy majitel padne, přestane stíhat vše ostatní. Začne být i velmi podrážděný – to náročné štěně „žere“ tolik času! S prvními neúspěchy, resp. chováním mladého psa, jež není v popisu, je deprimován, neb on dělal vše správně a na 110 procent.

2. Štěně může vše. Jak roztomile se s každým cizím člověkem i psem vítá, jak „statečně“ vrčí a štěká na větší psy, jak krásně nás za obdivných pohledů okolí protáhne parkem. A vše nehezké jej pak samo přejde a začne jednou poslouchat. Tedy až vyroste z „puberty“. A ta u některých asi nekončí… Musíme být přece trpěliví, vše chápaví! Až do dne, kdy majiteli bouchnou příslovečné saze a nic nechápající pes letí vzduchem, anebo je nabídnut dál jako hyperaktivní či problematický.

3. Štěně je vychováváno, denně x-krát dostává informace, co může, nemůže. Tak, jak chvíle život přináší. Přiměřeně věku, svým fyzickým a psychickým schopnostem, možnostem a se spoustou „jen“ her, volna, kdy je ale dbáno na jeho bezpečí. Našemu Škubánkovi jsou nyní čtyři měsíce a naší prioritou již měsíc je, aby nežral h…, která na vycházkách najde a po povelu „fuj“ musí cokoli pustit z tlamky. Tam je moje pozornost, důslednost a čitelné chování. Ostatní věci, jako jsou „sedni“, „lehni“, „zůstaň“, okolo je vše o hře, kdy absolutně neví, že vlastně cvičí.
A vrátím se ke zlu dnešní doby – socializaci štěňat.

Čtěte dále
Publikováno: 16.10.2017 12:50:59
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Anglický kokršpaněl je jedno z nejznámějších psích plemen – a zároveň jedním z těch, o kterém má laická veřejnost nejzkreslenější představy kvůli tomu, že většinu kokří populace tvoří jeho „pouliční“ verze. Ta byla populární hlavně v 80. letech, kdy zlatý kokršpaněl byl neskutečně módním plemenem, nadprodukce psů bez průkazu původu s nepříliš typickým exteriérem a mnohdy problematickou povahou vrhá nepříliš dobré světlo na plemeno, které by si zasloužilo lepší pověst a zájem kynologické veřejnosti.

Čtěte dále
Publikováno: 12.10.2017 9:56:08
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: VIII. skupina

Začíná náš nový seriál! Oblíbený fotoseriál nás tentokráte bude provázet světem dogdancingu, což je jeden ze současných velmi oblíbených psích sportů. Většina lidí si pod jeho názvem představí psa, který spolu se svým psovodem vykonává různé triky, a to vše je doprovázeno hudbou. Menší okruh lidí ví, že i v dogdancingu existují zkoušky různých úrovní a dá se tak dosáhnout mnoha prestižních titulů. Dogdancing je ale hlavně velmi krásný a kreativní sport, který si získává stále větší okruh příznivců.

Čtěte dále
Publikováno: 11.10.2017 16:28:18
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Mistrovství světa německých ovčáků (WUSV) proběhlo 7. – 8. října v holandském Tilburg. Přihlášeno bylo 146 závodníků z 37 zemí světa. Naši předvedli skvělé a vyrovnané výkony a v jednotlivcích i týmech brali stříbro!
1. místo: Rainer Naschke (DE) a Debby vom Eisernen Kreuz (96, 96, 94, 286 b.)
2. místo: Marek Černý (CZ) a Extreme Orex Aykmar (93, 93, 96, 282 b.)
3. místo: Michael Diehl (USA) a Gazze von der kleinen Birke (90, 96, 95, 281 b.)

Foto: Marek Černý a Extreme Orex Aykmar
Foto: H. Jemelková

Čtěte dále
Publikováno: 10.10.2017 15:14:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

„Vážená redakce,
mám psa německého ovčáka, kterému byla diagnostikována nedostatečná funkce slinivky. Řídím se doporučením veterináře, krmím speciálními granulemi, přidávám enzymy apod. Pes na speciálních granulích neprospívá. Začala jsem shánět informace o krmení masem (+ přílohy + enzymy apod.). Zjistila jsem, že – bohužel – psů s nemocnou slinivkou je hodně, ale informací již moc ne. Hodně majitelů postupuje metodou pokus – omyl…“
Tak začíná příběh naší čtenářky, který najdete v aktuálním čísle PPČ č. 10, spolu s obsáhlým článkem MVDr. Milana Štourače, jehož hlavní téma je tedy jasné - SLINIVKA psa. Víte například, že bylo prokázáno, že onemocnění meziobratlových plotének nebo poranění míchy může způsobit onemocnění slinivky? Vysvětlení můžeme najít ve staré čínské medicíně. Úrazy nebo onemocnění, které vedou k přetížení toku energie v oblasti přechodu hrudní a bederní páteře, oslabují žaludek a slinivku, čímž se zvyšují šance na jejich onemocnění.

Čtěte dále
Publikováno: 9.10.2017 16:34:33
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Psí útulek Žamberk vás srdečně zve na voříškiádu, která se uskuteční v sobotu 14. řijna v psím útulku Orlická kasárna. Začátek posuzování je od 14. hodiny.

Čtěte dále
Publikováno: 9.10.2017 15:55:25
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Krajská a oblastní

Je dobojováno. Výsledky najdete zde:

Čtěte dále
Publikováno: 9.10.2017 15:41:35
Kategorie: Výcvik a sport

Již včera začaly boje o tituly světových šampionů v agility. Liberecká Home Credit Aréna hostí v rámci Mistrovství světa v agility 514 závodníků se psy ze 43 zemí světa a Češi patří k favoritům. Soutěží se ve třech kategoriích, vždy ve dvou kolech - jumpingu a agility. Vstupenky jsou stále ještě k dispozici, zakoupit je lze buď v síti TICKETPRO, nebo přímo na místě, a to jak jednodenní, tak permanentky.

Čtěte dále
Publikováno: 5.10.2017 9:34:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

I v aktuálním čísle PPČ pokračuje náš oblíbený a návodný seriál. V předchozích dílech jsme procvičovali práci na čtvercích, kde se pes naučil vytrvalosti, pracovat intenzivně delší dobu, a také pracovat v rušivém prostředí. Zde si spojil pach s odměnou. Cyklické stopy naučily psa práci s pachem, a také to, že stopa není jen ve čtverci, ale někam vede a jde se po stopě kupředu. Dostali jsme se k nácviku označování předmětů, a to mimo stopu a později na cyklické stopě. Pes se za celou dobu měl naučit pracovat klidně a soustředěně. Pokud se vám povedlo, je čas jít dál.

Čtěte dále
Publikováno: 5.10.2017 9:05:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ