Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

To říká Daniela Rájová, která v neděli 20. srpna se v obci Rakousy zvítězila se svou fenkou border kolie na 12. mistrovství republiky v pasení. Do tohoto data stál na stupních vítězů vždy muž. Rozhovor s ní najdete v aktuálním čísle našeho časopisu - víte například, co vše musí pes absolvovat, aby v této soutěži uspěl?

Čtěte dále
Publikováno: 2.10.2017 15:34:09
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Program mistrovství:

Čtěte dále
Publikováno: 2.10.2017 9:30:22
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
Výzva pro chovatele a majitele malých kníračů!

Do připravovaného portrétu plemene malý knírač sháníme kvalitní fotografie: postoje ve všech barvách, z výstav, práce, sportů, portréty hlav, fotky ze života, štěňata, úprava srsti apod.
Pokud máte v archivech krásné fotografie svých kníračů (POUZE S NEKUPÍROVANÝMA UŠIMA!) o velikosti nejméně 600 kB a chcete je mít i v časopise, pochlubte se nám! Pošlete nám je na adresu redakce@pespritelcloveka.cz nejpozději do pondělí 9. října.

Publikováno: 26.9.2017 15:19:57
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

Poznáte plemeno na fotografii v čísle 10 na straně 98? Napište nám na adresu redakce@pespritelcloveka.cz spolu se svým jménem, poštovní adresou a telefonem nejpozději do 4. října. Tři výherci získají 2,25 kg balení krmiva Ontario.

Čtěte dále
Publikováno: 26.9.2017 15:12:52
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Jaká je nejoblíbenější činnost vašeho psa? Pošlete nám fotografiii s krátkým příběhem a tři z vás odměníme novinkou z nakladatelství Práh Naslouchat jako pes.
Fotografie o velikosti nejméně 600 kB posílejte na adresu redakce@pespritelcloveka.cz do 15. října.

Čtěte dále
Publikováno: 26.9.2017 15:03:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

O víkendu 23. - 24. září se v Nýřanech uskutečnilo Mistrovství republiky podle ZVV3, kterého se zúčastnilo 29 týmů. Rozhodčí: stopy Jaromír Hlaváč, poslušnost Mgr. Dana Havlová, obrany Jiří Čákora (hlavní rozhodčí), Jaroslav Hartl (pomocný rozhodčí). Figuranti: Bc. Jaroslav Vyhnal, Jiří Bravenec, Vojtěch Filip, Václav Kuncl (náhradník).

Čtěte dále
Publikováno: 25.9.2017 15:34:03
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Opět jsme pro vás připravili oblíbený nástěnný plánovací kalendář plný fotografií psů různých plemen – i těch nepoznatelných. Psi odlišných barev, velikostí a povah ale mají společné to nejpodstatnější – srdce plné lásky a důvěry v člověka. Je jen na nás, zda mají svou lásku a důvěru skutečně komu dát. Kalendář je velmi praktický a je jistě i skvělým dárkem pro všechny, kteří si chtějí naplánovat své dny (nejen se psy), anebo se dívat na fotografie nejlepšího přítele člověka, kterým pes dokáže bezesporu být. Kalendář můžete dostat ZDARMA!
Všichni předplatitelé, kteří si zakoupí roční předplatné časopisu Pes přítel člověka do 29. 12. 2017, dostanou tento kalendář ZDARMA. Stávající předplatitelé jej dostanou před Vánoci s časopisem Pes přítel člověka č. 1 jako naše poděkování za přízeň.

Čtěte dále
Publikováno: 25.9.2017 10:07:23
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Senát schválil povinné čipování psů od roku 2020 – to je hlavní téma čísla 10 PPČ. Co nabízí čipování, co obnáší pro psa, majitele a v čem jsou nedostatky nového zákona? Jak nahlíží na čipování psů mluvčí ČMKU Bc. Vladimíra Tichá a jaké jsou reakce našich čtenářů? To vše najdete v obsáhlém článku.
Přemýšlíte o pořízení psa? Pes může být skvělým parťákem a radostí, ale především má být závazkem na celý jeho život. Opravdu jste vy a vaše rodina zodpovědně zvážili všechny aspekty toho kroku? Položíme vám deset otázek, které by si měl klást budoucí majitel čtyřnohého parťáka.
Jak je to s neuznanými barevnými rázy některých plemen? Představíme vám jedince hned tří plemen, kteří mají nezvyklou barvu nebo délku svého kožichu – Parson Russell teriéra, americkou akitu a šarpeja.
Anglický kokršpaněl – aristokrat, ušlechtilý společník, vášnivý lovec a parťák do pohody i nepohody. V čem je toto poměrně běžné plemeno výjimečné a jak se s ním žije, dozvíte se z jeho portrétu a z rozhovorů s chovateli. Představíme vám také další neznámé plemeno s těžko vyslovitelným jménem Cao de Gado Transmontano.
Ve veterině pokračujeme s výsledky vyšetření krve a zaměříme se na glukózu, a také prozradíme, proč se slinivce říká orgán lásky, ale především – jak se starat o psa s nemocnou slinivkou?
Máme za sebou European Open 2017 v agility. Jak si vedli naši reprezentanti, dočtete se ve velkém obrazovém reportu od Elišky Panáčové. Další reportáž je z Mistrovství ČR mládeže a juniorů ve sportovní kynologii a s vítězem prestižního závodu CACIT v Dobříši, Pavlem Hrobařem, vám přinášíme rozhovor.

Čtěte dále
Publikováno: 22.9.2017 12:07:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 22. července se v Kojicích u Pardubic konala Speciální výstava American cocker clubu z.s. Posuzování se ujala renomovaná rozhodčí a dlouholetá chovatelka AMI, paní  Vickie Umpleby z Kanady (CHS Nonnies).Tomu odpovídal i počet 78 přihlášených psů a vystavovatelů ze 4 zemí. Výstava v kanadských barvách byla výstavním výborem perfektně zorganizována, a tak přátelskou atmosféru nezkazily ani přívalové deště, které několikrát navštívily výstavní kruh.

Čtěte dále
Publikováno: 22.9.2017 11:21:22
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

ZKO Štěpánov u Olomouce pořádá v sobotu 30. září pátý ročník Memoriálu J. Václavského. Poprvé v tomto roce v kategorii IPO3 bude zadávat titul CACT. Závod proběhne na fotbalovém hřišti ve Štěpánově.

Čtěte dále
Publikováno: 22.9.2017 8:43:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO