Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Knihu Příběhy statečných napsala paní Iva Volková, zakladatelka projektu Rafael o.p.s. Vypráví o pejscích, o které se za svou mnohaletou kariéru v Rafaelu měla a má možnost starat. Kniha je ojedinělá tím, že veškerý výtěžek z jejího prodeje poputuje na transparentní účet „Rafael o.p.s. - Ivino otevřené srdce psům“, ze kterého se budou hradit nákladné operace registrovaným útulkům v celé České republice. Bude to tedy kniha, která bude pomáhat všem.

Čtěte dále
Publikováno: 19.11.2018 15:50:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Od 26. června 2018 hledáme naši šestiletou fenku Emičku, která se ztratila v Mnichovicích (Praha-východ). Je kříženka drsnosrstého jezevčíka. Výšku má asi 30 cm v kohoutku, váží kolem 10 kg. Srst šedá, na dotek jemná, během roku dorůstá. Nožky přechází do černé barvy, temeno hlavy světle šedé. V den ztráty měla na krku fosforově žlutý obojek s reflexním páskem, ozdobený kovovými červeně zbarvenými tlapkami. Na obojku visel neúplný kovový adresář tvaru ampulky. Je velmi hodná, vnímavá, k cizím lidem nedůvěřivá, proto se může chovat plaše.

Čtěte dále
Publikováno: 16.11.2018 8:10:13
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Víte, co je flyball? Zajímá vás tento sport? Přečtěte si rozhovory s členy vítězného družstva z posledního mistrovství republiky, které se konalo v polovině září v Praze. Vítězné družstvo Hop Trop Praque tvoří kapitánka Anna Nováková, nabíječka Nikola Stejskalová a členové Tadeáš Kopáček a Dino, Veronika Hornychová a Bailey, Oldřich Stibor a Abby + Jezi, Petr a Petra Prokešovi s Lexem a Milena Vrbová a Cayenne, jenž je jediný kříženec mezi border koliemi.
Ve velké fotoreportáži s krásnými fotografiemi Martiny Irglové vám představíme 4 členy tohoto úspěšného týmu v obsáhlých rozhovorech.

Čtěte dále
Publikováno: 13.11.2018 12:03:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball

V rámci mezinárodní výstavy paů v Praze, která se koná 2. prosince mezi 10. a 17. hodinou, bude probíhat i autogramiáda herečky Patricie Solaříkové, jež bude podepisovat svůj charitativní kalendář Psí život 2019, který si budete moci zakoupit.
Oblíbená herečka vydává tento kalendář společně se spolkem Psí život již několik let. Výtěžek z kalendáře jde každý rok na pomoc psům v nouzi (rozděluje se mezi různé pomáhající organizace a útulky). Kalendář pro rok 2019 má ještě další přidanou hodnotu - s dvanácti známými osobnostmi se fotili pejsci, kteří hledají nový domov a propagace v kalendáři by jim k tomu měla pomoci.

Čtěte dále
Publikováno: 9.11.2018 10:16:03
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

„Všichni majitelé hyperaktivních psů se stávají terčem otevřených nebo skrytých výčitek, že jejich pes je „špatně vychovaný“. Často už za sebou mají marnou pouť po několika kynologických cvičištích, kde jim každý cvičitel sdělil, jaké vážné chyby dělají nebo dělali: vybrali si například nesprávné plemeno, rozmazlovali psa, když byl ještě štěně, nepoužívali nebo nesprávně používali určité výcvikové techniky, zaměstnávali psa příliš málo nebo příliš mnoho a podobně. Znáte to i vy? Tváří v tvář těmto výčitkám si každý majitel začne dříve či později klást otázku: Proč se můj pes pořád chová tímhle způsobem? Opravdu jsem udělal něco špatně? Jsem vůbec schopný tohohle psa chovat a vychovat? Je to moje vina, že se mu nevede dobře a že se tak nesprávně vyvíjí? Tyto otázky mohou být velmi tíživé, a proto je pro majitele velkou úlevou, když najde pro chování svého psa vysvětlení." A právě k tomu by vám měli pomoci řádky a zamyšlení v materiálu, věnovanému již podruhé hyperaktivním psům, které najdete v aktuálním čísle Pes přítel člověka č. 11. Popíšeme se tam i procesy, které u hyperaktivního psa probíhají jinak než u jiných psů. Dozvíte se, jaké vnější příčiny v životě vašeho psa přispěly k tomu, že je takový, jaký je.

Čtěte dále
Publikováno: 6.11.2018 15:33:37
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Smutná zpráva - zemřel chovatel Ing. G. Stein

S velkým smutkem a lítostí oznamujeme že dne 11. 10. 2018 zemřel ve věku 62 let Ing. Gerhard Stein z Kravař a Opavy.

Dlouholetý majitel a chovatel psů i poštovních holubů, laskavý poradce v oblasti kynologie, významný propagátor kvalitní výživy psů a koček. Posledních 20 let založil chov, vedl chovatelský klub a prezentoval catahoulské leopardí psy nejen na výstavách. Toledo, Car, Peggy a Caty figurují v rodokmenech většiny odchovů v jeho chovatelské stanici Šumící křídla a dali zdravý základ chovu tohoto plemene ve střední Evropě. Přátelé a známí vzpomenou na některé jeho interšampiony: akitu Ajah Veda, hokkaiďáka Jacoba a grónského psa Ashewag.
Jménem členů Výboru budeme navždy vzpomínat na svého kamaráda a předsedu klubu VJP.
JK.

Publikováno: 1.11.2018 9:01:51
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

„Před pár dny jsem se setkala s názorem, že „štěně je třeba do schodů nosit až do jednoho roku věku“. Ta představa mi přijde šílená, i když jsem majitelem „pouze“ středně velkého plemene. Nedokážu si představit někoho s berňákem nebo větším psem, že jej nosí do schodů ve svém náručí. Ale zamýšlím se nad tímto názorem již několik večerů, googluji, uvažuji dokonce i o návštěvě veterináře. Zajímá mě i názor trenérky v psí školce, kam teď docházíme, protože si myslím, že štěněcí vývoj – jak psychický, tak i fyzický – je velmi důležitý, a je mi jasné, že každý názor bude jiný, ale počítá se. Hlavně lidi bydlící v městských bytech, kde je schodů požehnaně, bude jistě tato problematika zajímat. Chci se tedy zeptat, zda byste se mohli v některém vašem čísle věnovat tomuto tématu, nebo napsat obecně o přetěžování štěňat, protože si myslím, že to není jen o nošení psů do schodů – když vidím třeba, jak páníčci tahají malá štěňátka po několikakilometrových túrách. Na internetu je totiž tolik informací/dezinformací, že se člověk v tom jen těžko vyzná…“ Tak zněl dotaz čtenářky, na který obsáhlým a naprosto unikátním materiálem odpověděl MVDr. Milan Štourač s mnoha RTG vývoje předních a zadních končetin štěněte doslova týden po týdnu jeho života. Díky svolení pana profesora J. S. Mattoona z Washingtonské univerzity v USA vám tak prostřednictvím rentgenových snímků můžeme v novém čísle Pes přítel člověka č. 11 ukázat, jak postupuje proces zrání kostry u štěněte.

Čtěte dále
Publikováno: 31.10.2018 10:32:27
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Co je to parvoviróza? Fakt to není „rýmička“ psa. Na tuto nemoc opravdu mnozí psi umírají velmi bolestivou smrtí!!! Dnes je psů nakažených parvovirem každým dnem víc a víc. Psi se neočkují, nedodržují se karantény, převážejí se psi z různých lokalit s výskytem této nemoci. Parvoviróza se může dostat ke komukoli z nás, více logicky k těm, kteří pomáhají. Není to o špatném výběru, karmě, jen o množství psů, kteří ji dnes mají, a o tom, že mnohdy chceme pomoci a zapomínáme na to, že karanténa u neočkovaných psů má SMYSL.
Sama jsem to porušila x-krát, protože jsem podlehla příběhu, psovi a chtěla mu pomoci a vzala takového psa mezi několik svých. Doma ano, v útulku NIKDY. O to ale nyní nejde. Pokud se ale parvovirus vyskytne, je karanténa nutná, a oznámení veřejnosti a obeslání všech, kteří se psem mohli přijít do styku, povinností! Tohle je hnusná, bolestivá nemoc a téměř vždy i smrt! Nejde o naše ega, rádoby kamarádství s mlčenlivostí a podporou všeho. Nebudu v tuto chvíli zatím konkrétní, ale mám VZKAZ – pokud se ve vašem zařízení, útulku, společnosti prokáže u psa úhyn na parvovirózu a vy nadále vydáváte, přijímáte psy, jezdíte po návštěvách, přijímáte venčící návštěvy a nezajímá vás reálná možnost nákazy dalších psů, jejich umírání, bolesti psů i lidí, porušujete zákon o šíření nakažlivé choroby!

Čtěte dále
Publikováno: 25.10.2018 11:27:53
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V předposledním letošním čísle si hned na prvních stránkách budeme povídat o pejskovi a kočičce – tak zní naše téma měsíce. Máte doma psa i kočku? Anebo se chystáte pořídit svému psímu kamarádovi i kočičího? Co byste měli vědět, mít?
Plemenem měsíce je jedno z nejoblíbenějších společenských plemen současnosti – Jack Russell teriér, jenž zažívá za poslední desetiletí opravdový boom. Víte, že plemeno je původně lovecké? Vše o historii, chovu, povaze a péči o jacka se dozvíte z velkého portrétu a rozhovorů s chovateli. Představíme vám další příbuzná plemena Parson Russell teriéra, foxteriéra drsnosrstého a u nás neznámého Tenterfield teriéra. A znáte vousatou border kolii?

Čtěte dále
Publikováno: 18.10.2018 11:19:22
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mistrovství republiky belgických ovčáků proběhlo tento víkend 12.-14. října v Suchdole nad Odrou. Rozhodčí: stopa - Jaroslav Hartl, poslušnost - Jitka Duffková (Karel Havelka – pom. rozhodčí), obrana - Theodor Krajčí (hlavní rozhodčí). Figuranti: technická část - David Hanel, kontrolní výkon - Matthias Mylius (DE), náhradník - Jaroslav Vyhnal.

Čtěte dále
Publikováno: 16.10.2018 12:00:02
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO