Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Soutěž Šampion šampionů 2017 se usketeční 20. ledna v kongresové hale TOP Hotelu v Praze.

Soutěž je otevřena pro jedince s tituly: ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION, ČESKÝ ŠAMPION, ŠAMPION ČMKU, ČESKÝ VETERÁN ŠAMPION, MEZINÁRODNÍ ŠAMPION KRÁSY (C.I.B.) a MEZINÁRODNÍ VÝSTAVNÍ ŠAMPION (C.I.E)

Uzávěrka přihlášek: 11. ledna 2018

Čtěte dále
Publikováno: 9.1.2018 8:50:14
Kategorie: Výstavy
Rubrika: NVP

Jezevčíci, border teriéři a další malá plemena loveckých psů jsou skvělí norníci, čili pomáhají lovcům vyhnat na povrch škodnou zvěř (lišky či jezevce), aby mohla být ulovena. Mnoha lidem se tento způsob lovu nelíbí, pravda ale je, že je u nás málo drobné zvěře (bažantů, koroptví či zajíců) a lišek naopak hodně, a myslivci se snaží tuto nerovnováhu řešit i za pomoci speciálně vycvičených psů. Jak se psi-norníci učí norovat? Jak probíhají zkoušky a jak to vypadá v praxi? Na to vše a leccos dalšího jsme se zeptali chovatelky standardních drsnosrstých jezevčíků Ing. Michaely Přibáňové a také mluvčí ČMKU Bc. Vladimíry Tiché.

Čtěte dále
Publikováno: 5.1.2018 8:42:35
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

„Majitelé štěňátek přicházejí velmi často s tím, že by se rádi věnovali tréninku agility. V tuto chvíli je obvykle zklamu, protože jim začnu vysvětlovat, proč agility netrénuji se štěňaty. Pokud vás zajímá, jak jsem k tomuto došla, odpovědi najdete v celém článku“ Píše v novém čísle Pes přítel člověka č. 1 autorka zajímavého článku Pavla Kamrádová. „Se svým prvním psem jsem začala trénovat agility, když mu byly přibližně čtyři měsíce. Tehdy jsem o tom nic nevěděla a trénink agility jsem brala jako jinou poslušnost. Trénink trval dlouho, byl velmi náročný, psík neměl odložení, odbíhal za jinými psy, za fenkami, všechno bylo náročné. Přesto jsme to zvládli a dnes je z mého Floyda šampion agility v zaslouženém důchodu. S příchodem dalších psů do mého života jsem se začala stále více zajímat o problematiku psího učení, učila jsem se se psy pracovat efektivněji a lépe. V době, kdy jsem se dozvěděla, že moje fena má dysplazii kyčelního kloubu, začala jsem se také mnohem více zajímat o pohybový aparát, jeho vývoj a důsledky uspěchaného tréninku na fyzický i psychický vývoj psa.Většina z nás zná psy, které nemají odložení před první překážkou, štěkají jako splašení, pokud běhají jiní psi a dělají spoustu dalších věcí, které vadí majitelům, ostatním lidem na tréninku i závodech a nejvíce samotnému psu. K tomu, že netrénuji agility se štěňaty mě, vedlo několik důvodů."

Čtěte dále
Publikováno: 4.1.2018 12:07:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Majitelé bordíků, jak se border teriérům láskyplně přezdívá, si často vyslechnou, jakého mají hezkého voříška. Jako roztomilého křížence ho často využívají i filmaři – border teriér je totiž na první pohled obyčejný „psí“ pes – akorát veliký, akorát chlupatý, s roztomilou ježatou mordičkou nevypadá nijak ušlechtile. Pod neurozeně vyhlížející slupkou se ale skrývá pravý poklad – zlaté srdce, nezdolný temperament, přátelská povaha a chuť pracovat. To vše jsou plusy border teriéra. A vlastně i ten „obyčejný“ zevnějšek je plusem pro lidi, kteří chtějí mít po svém boku normálního psa.

Čtěte dále
Publikováno: 2.1.2018 13:28:49
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: III. skupina

Poznáte plemeno na fotografii v čísle 1/2018 na straně 9? Napište nám na adresu redakce@pespritelcloveka.cz spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. ledna. Tři výherci získají 6,81 kg balení krmiva Annamaet ENCORE od firmy Samohýl
Group.

Čtěte dále
Publikováno: 2.1.2018 11:12:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Sbírka pro trojský útulek

Společnost Pet Center, největší prodejce chovatelských potřeb v České republice i na Slovensku, uspořádala v řadách svých zaměstnanců sbírku pro útulek v Tróji. Během vánočního večírku, kdy sbírka probíhala, se celkem vybralo 14 000 korun, šek předal 19. prosince CEO Pet Center Dalimil Čech. Díky tomuto finančnímu daru si Vánoce budou moci užít i opuštěná a zatoulaná zvířata na Praze 7.

Publikováno: 21.12.2017 10:49:03
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Předplatné časopisů Pes přítel člověka, Méďa Pusík, Bumík, Praktik a Střelecká revue jsou skvělým dárkem pro vaše blízké.

Jak se stát předplatitelem?

Čtěte dále
Publikováno: 19.12.2017 14:28:41
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Blíží se Vánoce a Silvestr a na stáncích na vás už čeká náš dárek pro vás – lednové číslo Psa.
Tématem měsíce je (poslední dobou i díky médiím) často diskutované téma – norování. Jedná se o týrání psů či lišek? Je nutné se psy vůbec norování trénovat se živým tvorem? Proč myslivci psy-norníky potřebují a proč jsou nutné zkoušky loveckých psů i z této disciplíny? Zeptali jsme se odborníků: chovatelky jezevčíků Ing. M. Přibáňové a mluvčí ČMKU Bc. V. Tiché.
Na téma norování navazuje i plemeno měsíce – border teriér. Vzhledem možná nenápadný, ale velmi všestranný, neúnavný pracant a sportovec se dnes těší vzrůstající oblibě a to hlavně mezi nemyslivci. Představíme vám jej v portrétu i v rozhovorech s dlouholetými chovateli a aktivními majiteli.
Víte o tom, že šiperky nemusejí být jen černé? Podíváme se na plavou barvu u tohoto plemene. V rubrice Chov najdete podrobný návod, jak upravit amerického kokršpaněla na výstavu.

Čtěte dále
Publikováno: 19.12.2017 13:54:54
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Vánoce jsou emotivní svátky a mnoho lidí má chuť pomoci jiným, což je chvályhodné. Mezi dobré skutky patří podpora finanční či materiální i pro psí útulky, azyly. A možná některé napadne i adoptovat psa bez domova. Zvláště v době, kdy na Facebooku jsou denně nabízeny desítky, stovky fotografií psů a především jejich pohnutých osudů, je tak jednoduché od počítače ztratit reálný pohled na své možnosti a schopnosti. „Dnes je mnoho organizací, které pomáhají psům ze zahraničí a nabízejí je v České republice. Zde je nutné vybrat organizaci respektující zákony, které rozhodně nejsou jen „zbytečným bičem“, a psi dovážejí očipované, plně očkované. Je mi velmi smutno, kolik rádoby záchranářů klidně převeze psy ze zahraničí neočkované a neřeší možnou psinku, velmi častou parvovirózu, ostatně i vzteklinu. Tohle „záchranářství“ se může ošklivě vymstít, věřte mi, že tyto případy parvovirózy například ze Slovenska nejsou vůbec výjimečné… Ač některé tyto organizace sama podporuji, začínám mít při pohledu na velmi vzrůstající množství takto dovezených psů poněkud nepříjemný pocit. Mnohdy si je už lidé nevyzvednou v den příjezdu do ČR, velmi často už po týdnu nevědí, co se psem, jiní po půl roce hledají psu nový domov, neb psa nezvládli. Ono na Facebooku podpořeném výkřiky dam typu: „Bože, dejte mu šanci na život! Vemte si toho chudáčka někdo, bude vám do konce života vděčný jako moje Ťapka!“ mnozí získají pocit, že jsou konečně účastníky velkého příběhu. A po projevení zájmu přijde i potlesk a pochvalné výkřiky a díky. Jenže tihle lidé pak nepomohou, až někdo zjistí, že pes kňučí, tahá na vodítku, vrčí na cizí psy – prostě potřebuje jen výchovu. Pak vám poradí: „Dejte mu čas. Kdoví co chudáček zažil… Chce to jen lásku!“ NIKOLI! Chce to čas a práci, milé pseudozáchranářky od jedné Ťapky. Ano, máte pravdu, VELMI mi toto vadí! Protože „onen omyl“ mnohdy znamená jen pár nepříjemností, než psa jako „ k ničemu“ či „problémového“ pošlou pryč. A pominu-li trápení x-krát vráceného psa, tato samolepka mu k hledání nového domova nepomůže. Ba právě naopak! Mnozí psí úžasňáci tak žijí celý svůj život v útulku, protože jsou „problémoví“ a jako jediný argument pro toto doslova likvidační tvrzení se uvádí „důvody oněch majitelů“ formulované přivrácení tak, aby bylo hlavně jasné, že ONI za nic nemohli!

Čtěte dále
Publikováno: 14.12.2017 10:49:29
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Poslední letošní klubová výstava se konala 21. října v Modřicích u Brna v hotelu Gregor. Tématem výstavy bylo vinobraní a každý účastník dostal při příchodu láhev moravského vína, kterou věnovala rodina Markova. Posuzování 46 přihlášených psů z Čech a Slovenska se ujal pan MVDr. Josef Nosek, dlouholetý posuzovatel exteriéru, chovatel labradorských retrieverů a veterinární lékař. Každého psa pečlivě prohmatal a nahlas popsal všem přítomným. Tento nepříliš obvyklý způsob posuzování zaujal určitě nejen začínající vystavovatele, ale byl přínosem i pro dlouholeté chovatele.

Čtěte dále
Publikováno: 11.12.2017 16:57:47
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální