Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

„Tahle dvojka mě zaujala na první pohled. Briarda na cvičáku dnes, bohužel, často neuvidíte a Andrea – zaujalo mě, že nejde klasickou cestou pokus – omyl, ale je na place připravena a v plné pozornosti na psa. Promyšlená, jemná, klidná práce na niž se prostě moc dobře dívá a je jedno, co cvičí. Víte, že mohou cokoli! Ostatně úspěchy Andrei Balákové a jejího Coreeho (Coree Avec la Force de l´Our) – vloni se umístili na druhém místě v klubové soutěži Briard roku a letos se jim daří v pasení. Tedy v činnosti, pro niž se kdysi briard „zrodil“." Tak začíná jeden z rozhovorů, které najdete v novém čísle našeho časopisu Pes přítel člověka č. 11.

Kdy a proč vlastně jste se spolu začali věnovat pasení?

Čtěte dále
Publikováno: 24.10.2017 14:40:46
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

V čísle 5/2017 jsme přinesli příběh jorkšírky Odry, která nešťastnou náhodou přišla o přední nožku. Jsme moc rádi za další její fotky a za to, že i s takovým handicapem je Odry šťastná a se svojí paničkou se jí žije skvěle!

Čtěte dále
Publikováno: 24.10.2017 12:18:01
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: III. skupina

Blíží se nejhezčí svátky v roce. Prožíváte je v klidu, anebo jsou pro vás strašákem? Máme pro vás vánoční a silvestrovskou anketu!
Napište nám a pošlete fotografie o velikosti 600 kB a více na redakce@pespritelcloveka.cz. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme!
Ilustrační foto: R. Povolná

Čtěte dále
Publikováno: 23.10.2017 13:32:38
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

...mohli sledovat diváci na Mistrovství ČR belgických ovčáků podle IPO3, které proběhlo tento víkend 20. – 22. října v Dolanech nad Vltavou. Celkem 49 závodníků se utkalo o titul mistra republiky a CACT, jejich výkony na stopách posoudila MVDr. Jana Glisníková, poslušnost Miroslav Ryneš a obrany Theodor Krajčí, pomocný rozhodčí byl Karel Havelka. Figurovali pánové Bc. Jaroslav Vyhnal a Milan Římek. Mistrem republiky se stala dvojice, která druhý rok podává velmi vyrovnané výkony ve všech třech disciplínách – Pavel Hrobař a Al Campo Graf Czech (98, 94, 95, 287). Druhé místo při rovnosti bodů s vítězem vybojoval Tomáš Louda a Bouí z Údolí Jizery (97, 96, 94, 287) a třetí místo patří Kláře Matouškové s Commandos de Alphaville Bohemia (93, 97, 95, 285). Stovku na stopě si vyčuchal Ghandi from Mike´s Place Vladimíra Glogara.

Čtěte dále
Publikováno: 23.10.2017 12:28:11
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Vzhledem k velikému počtu psů přihlášených na letošní podzimní MVP v Praze, 4.- 5.11.2017, bude se posuzovat denně v 58 kruzích, nedostává se nám pracovníků do kruhů, jedná se o: vedoucí kruhu, tlumočníky a zapisovatele,  u všech funkcí po cca 20 lidech !!

Prosíme  pomozte ke zdaru akce!!

Děkuje předem výstavní výbor MVP Praha

Čtěte dále
Publikováno: 20.10.2017 13:13:26
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Poznáte plemeno na fotografii v čísle 11 na straně 98? Napište nám na adresu redakce@pespritelcloveka.cz spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. listopadu a tři z vás získají přírodní produkt pro psy Verm-X®.

Čtěte dále
Publikováno: 20.10.2017 11:53:02
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 21. října se v Kulturním domě v Byšti koná jubilejní klubová výstava čau čau, kterou pořádá Klub čau čau o.s. Rozhodčím bude pan Rostislav Soukup.

Čtěte dále
Publikováno: 20.10.2017 11:23:58
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

V předposledním letošním čísle se věnujeme několika aktuálním tématům. Prvním z nich je věčně omílaná, ale stále nesmírně potřebná osvěta kolem chovů psů bez PP. Uvažujete-li o novém čtyřnohém členu rodiny a pořád váháte, kde a jaké štěně si pořídit, určitě nevynechejte aktuální číslo Psa. Zde najdete odpovědi na nejdůležitější otázky.
V tomto čísle začínáme nový seriál věnovaný jedinému plemeni – border kolii, která v současnosti prožívá obrovský boom. Snad s žádným jiným plemenem dnes není spojeno tolik mylných představ, mýtů, ale i reálných problémů způsobených špatným přístupem. Jaká je tedy vlastně borderka? Jak ji správně vychovat? Je opravdu každá hyperaktivní? A hlavně – má ji majitel v jejich (a kterých) aktivitách podporovat?

Čtěte dále
Publikováno: 20.10.2017 9:34:23
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V útulku v Žamberku žije asi jedenáctiletý německý ovčák, který se tam dostal ve velmi zuboženém stavu ještě s jiným psem. Je to klidný, vděčný, nenáročný, přátelský ovčák, kterého nikdy neuvidíte bez jeho "balonků" v tlamě. Netouží po vycházkách, uvítal by dožít v klidném láskyplném domově. Moc za něj prosíme, zima a staří na útulku jsou smutné i přes sebelepší péči lidiček z útulku. Za trochu získáte strašně MOC!

Čtěte dále
Publikováno: 19.10.2017 12:21:07
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

To jsou dvě z témat v novém materiálu Stanislavy Čermákové, které najdete v novém čísle Pes přítel člověka.

„Majitele štěňat bych dnes rozdělila do tří kategorií: 1. Štěně od prvního dne má jasný cvičební plán, obrovská zřetel je brána na „socializaci“ a podle příruček, trenérů se prostě jede. Občas bez ohledu na jeho fyzické schopnosti a možnosti a možné dopady – například u agility. Mnohdy majitel padne, přestane stíhat vše ostatní. Začne být i velmi podrážděný – to náročné štěně „žere“ tolik času! S prvními neúspěchy, resp. chováním mladého psa, jež není v popisu, je deprimován, neb on dělal vše správně a na 110 procent.

2. Štěně může vše. Jak roztomile se s každým cizím člověkem i psem vítá, jak „statečně“ vrčí a štěká na větší psy, jak krásně nás za obdivných pohledů okolí protáhne parkem. A vše nehezké jej pak samo přejde a začne jednou poslouchat. Tedy až vyroste z „puberty“. A ta u některých asi nekončí… Musíme být přece trpěliví, vše chápaví! Až do dne, kdy majiteli bouchnou příslovečné saze a nic nechápající pes letí vzduchem, anebo je nabídnut dál jako hyperaktivní či problematický.

3. Štěně je vychováváno, denně x-krát dostává informace, co může, nemůže. Tak, jak chvíle život přináší. Přiměřeně věku, svým fyzickým a psychickým schopnostem, možnostem a se spoustou „jen“ her, volna, kdy je ale dbáno na jeho bezpečí. Našemu Škubánkovi jsou nyní čtyři měsíce a naší prioritou již měsíc je, aby nežral h…, která na vycházkách najde a po povelu „fuj“ musí cokoli pustit z tlamky. Tam je moje pozornost, důslednost a čitelné chování. Ostatní věci, jako jsou „sedni“, „lehni“, „zůstaň“, okolo je vše o hře, kdy absolutně neví, že vlastně cvičí.
A vrátím se ke zlu dnešní doby – socializaci štěňat.

Čtěte dále
Publikováno: 16.10.2017 12:50:59
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní