Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

První tři místa a celkem sedm žen v první desítce – i tak lze vidět výsledek výběrové soutěže IPO CACT ZKO Svatoslav (21.–22. dubna). Výkony na ni posoudili Jaroslav Petráček (stopa), Miroslav Ryneš (poslušnost), Bc. Jiří Lasík (obrana, hlavní rozhodčí) a psi prověřili figuranti Jan Kuncl, Vojtěch Filip, Pavel Soukop (náhradník). Zvítězila Šárka Bažilová s fenou belgického ovčáka Nancy ze Svobodného dvora (87, 91, 98, 276), druhé místo Kateřina Müller Kizzy vom Falkenstock BOM/F (85, 95, 94, 274), třetí místo Lucie Kaločová Batal z Údolí Jizery BOM/P (85, 89, 95, 269).

Čtěte dále
Publikováno: 30.4.2018 11:55:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Výběrová soutěž mládeže všestranných proběhla v sobotu 21. dubna v Praze Zbraslavi. Rozhodčími byli delegováni Ing. Jiří Radovesnický (hlavní rozhodčí) a Vladimír Košťál, v roli figurantů nastoupili Vladimír Opršál a Tomáš Louda. Mládežníci se utkali ve třech kategoriích ZVV1 (doplňková kategorie): 1. LUCIE KASKOUNOVÁ s fenou německého ovčáka CHICO Provocativo (90, 92, 90, 272 bodů), 2. MARKÉTA LÁTALOVÁ s fenou německého ovčáka XANNI Majorův háj (87, 87, 89, 263 bodů), 3. NICOLE VICTORIA MEDKOVÁ s fenou border kolie URSI KIARA Dajavera (70, 92, 80, 242 bodů).

Čtěte dále
Publikováno: 30.4.2018 11:53:42
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Mistrovství světa belgických ovčáků FMBB podle IPO 3 proběhlo ve slovinském městě Ajdovščina. Tým našich Honza Böhm, Pavel Hrobař, Tomáš Louda, Klára Matoušková, Daniel Paleček, Petr Foltýn, Josef Šesták a Michaela Rubášová a teamleadři Pavel Vinš a Martin Plecháček vybojovali skvělé třetí místo! Do nedělní TOP 20 se tak navíc dostali hned čtyři naši borci! První místo patří dvojici Florian Knabl a Conan vom Clan der Wölfe (DE), druhé místo Arnold Kivago a Lito vom Adlerauge (HU) a třetí Uliana Maltseva a Vyatkins’Y’Rampage (RU).

Čtěte dále
Publikováno: 30.4.2018 10:09:20
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství světa belgických ovčáků FMBB 2018 probíhá nyní ve Slovinsku, ve městě Ajdovščina ležícím ve Vipavské dolině. Komu máme držet palce? CZ 01  – 1. místo – IPO World Championship Honza Böhm a FORNY ze Soutoku Sázavy (Merrily de Alphaville Bohemia x Mecberger Chortoryiski) CZ 02 – Mistr CMC 2017 Pavel Hrobař a AL CAMPO Graf Czech (Besi Boliviat x Jaguar de Alphaville Bohemia), CZ 03 Tomáš Louda a BOUÍ z Údolí Jizery (Abby Ostraryka x Jaguar de Alphaville Bohemia), CZ 04 Klára Matoušková a COMMANDOS de Alphaville Bohemia (Jet de Alphaville Bohemia x Fidirex van Joefarm), CZ 05 Daniel Paleček a LOOKER Mi-Ji (Cherr Mi-Ji x Ayko Boccaro), CZ 06 Petr Foltyn a AUZZY Ostraryka (Dagger de Alphaville Bohemia x Da´Eder v.d. Brunnenstadt), CZ 07 Josef Šesták a CYCLON Olbramovický kvítek (Alis Nobi la Cage aux Folles x Idefix of Flying Porkie). Divoká karta Michaela Rubášová a CHARON Deabei (Juki Tarkatan + D’Jakson de Nelly des Beaux). Podporu a zázemí našim na místě konání zajišťují: teamleader 1 Pavel Vinš a teamleader 2 Martin Plecháček. Známe už vylosované časy a první výsledky!

Čtěte dále
Publikováno: 26.4.2018 13:04:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Velký portrét v čísle 5 patří plemeni pražský krysařík. Jedním z nejúspěšnějších na sportovním poli je Guliver z Fideláku, jenž má úspěšně za sebou 13 zkoušek z výkonu včetně náročných stopařských. Rozhovor s jeho majitelkou Sabinou Benešovou také najdete v čísle 5, které je právě v prodeji.

Čtěte dále
Publikováno: 24.4.2018 11:00:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
Máte doma bobtaila? Pošlete nám jeho fotografie!

Vlastníte plemeno bobtail, které se stalo vzorem pro vytvoření kresleného Maxipsa Fíka z pohádkových večerníčků? Do připravovaného čísla s tímto plemenem sháníme fotografie a příběhy. Pošlete nám je na adresu redakce@pespritelcloveka.cz nejpozději do 30. dubna. Všechny fotografie automaticky zařadíme do fotosoutěže.

Publikováno: 23.4.2018 12:56:26
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: I. skupina

Poznáte plemeno na fotografii v čísle 5 na straně 56? Napište nám na adresu redakce@pespritelcloveka.cz spolu se svým jménem a poštovní adresou nejpozději do 4. května. Tři výherci získají balíček s produkty Fypryst od firmy KRKA.

Čtěte dále
Publikováno: 23.4.2018 10:26:48
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

S číslem 5 našeho časopisu Pes přítel člověka přichází další velká porce aktuálních informací ze světa kynologie – nenechte si ho ujít!
Chovatelská etika dnes – to je nové velké téma, které v našem časopise otvíráme aktuálně právě teď. Oslovili jsme dlouholeté chovatele různých plemen a zeptali se na mnohé palčivé otázky, které dnes sužují zejména začínající, ale i stávající kynology. V první části najdete odpovědi od mluvčí ČMKU Vladimíry Tiché, předsedy Cocker Clubu Petra Studeníka, předsedkyně Klubu chovatelů foxteriérů Ivety Novákové a poradkyně chovu Klubu border kolií Moniky Švarcové. A příště vám představíme odpovědi dalších statečných!

Plemenem měsíce je naše nejmenší národní, byť stále neuznané, plemeno pražský krysařík. S krysaříkem srovnáme dvě podobná plemena – trpasličího pinče a ruského toye.
Naše velké (a závažné) téma měsíce zní Toy, tedy hračka – opravdu? Jaké jsou největší rizika a problémy chovu velmi malých psů? Je v chovu žádoucí miniaturizace a neustálé zmenšování již existujících toy plemen? Na to odpoví MVDr. M. Štourač a několik chovatelů miniaturních plemen. Čeká na vás i vtipná povídka Dobrodružství krysaříka Chassana z Města lesů a dočtete se, jak upravit hovawarta. V rubrice Výchova vyzpovídáme majitelku hned několika plemen – americké akity, basenži, moskevského strážného psa a pyrenejského mastina.

Čtěte dále
Publikováno: 20.4.2018 9:35:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Klub saharských chrtů pořádá v neděli 17. června v Chržíně klubovou výstavu plemen azavak a sloughi se zadáváním titulu klubový vítěz. Rozhodčí bude Ing. Leoš Jančík.

Čtěte dále
Publikováno: 17.4.2018 14:16:46
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Mopsí sraz v Brně 2018 bude již čtvrtým ročníkem. Sraz se koná 12. května od 9 do 18 hod., zápis do knihy rekordů proběhne od 10 do 14 hod. Místo konání srazu: cvičiště KK Zetor, Jedovnická 7a, 628 00 Brno.

Čtěte dále
Publikováno: 17.4.2018 14:13:51
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní