Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

9. mistrovství republiky beauceronů, briardů a flanderských bouvierů se konalo o víkendu 16. - 17. září ve sportovním areálu autokempu Buňkov v obci Břehy. Rozhodčí: Jaromír Klapal, Jiří Kubeš, figuranti: Josef Kubec, Tomáš Louda. Akci pořadatelsky zajistila ZKO Přelouč.
Ilustrační foto: M. Somrová

Čtěte dále
Publikováno: 21.9.2017 9:51:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Jako každý rok, se ve dnech 15.-17. září uskutečnil již 12. sraz majitelů irských teriérů s rekordní účastí, tentokrát i s mezinárodní. Sraz se uskutečnil v Českém ráji, v rekreačním středisku Pařez. Účastnilo se 100 lidí a 54 psů.
Je to tradice, kterou začala Věra Sršňová a letos poprvé předala organizační pochodeň dalším přátelům irských teriérů, kteří to zvládli na jedničku.

Čtěte dále
Publikováno: 20.9.2017 10:37:22
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: III. skupina

O víkendu 16. – 17. září proběhlo v ZKO Suchdol nad Odrou Mistrovství republiky kníračů.  Ředitel MČR: Ivo Kyšák, delegování rozhodčí: MUDr. Jiří Tichý (hlavní rozhodčí), Jan Macoszek, Vladimír Košťál, figuranti: Pavel Soukop, David Hanel, náhradník Vojtěch Filip, vedoucí stop: Simona Černochová, vedoucí poslušnosti a obran: Lenka Chmurová.

Čtěte dále
Publikováno: 20.9.2017 9:36:34
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

O víkendu 4.-5. listopadu se uskuteční MVP DOUBLE CACIB Praha na výstavišti PVA EXPO v Letňanech.

II. uzávěrka: 22. září
III. uzávěrka 29. září

Čtěte dále
Publikováno: 19.9.2017 11:47:12
Kategorie: Výcvik a sport

V sobotu 9. září 2017 se na cvičáku ZKO Děčín konal 4. ročník obranářského závodu Děčínská kotva. Na tyto závody přijelo celkem 43 závodníku z Plzeňského, Libereckého, Středočeského a samozřejmě domácího Ústeckého kraje. Soutěžilo se v šesti kategoriích ZZO, ZZO1, ZM, ZVV1, ZVV2 a tarťáci podle kategorie T1. Rozhodčí byli paní Eva Karvánková a mistr sportu Bc. Vilém Babička, (posuzovali kategorie NZŘ). Kategorii T1 podle zkušebního řádu TARTU posuzoval předseda výcvikové komise Mgr. Jan Komárek. Figuranti byli Jakub Karbusický (figuroval kategorie NZŘ) a Stanislav Sanejstr (figuroval v RINGO obleku tartovou kategorii T1). Nejmladšímu účastníkovi bylo 14 let a nejstaršímu 74.

Čtěte dále
Publikováno: 18.9.2017 13:35:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

MS FCI IPO proběhlo v německém městu Rheine ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Své týmy vyslalo 37 států z celého světa a nás reprezentovala tato pětice závodníků: Jan Böhm a Forny ze Soutoku Sázavy (BOM), Petr Foltyn a Auzzy Ostraryka (BOM), Milan Truksa a Hoky Monur (NO), Markéta Maňáková a Abby Ostraryka (BOM). Po smrti nominovaného Antraxe Ostraryka Martina Plecháčka doplnil pětici první náhradník tedy Josef Šesták a Cyclone Olbramovický kvítek (BOM). Vítězství v jednotlivcích i družstvech zůstalo doma – tedy v pořádajícím Německu a rozhodoval opravdu každičký bod. 1. místo: Yannick Kayser (Německo) a Punk vom Further Moor (BOM), 100, 98, 96, celkem 294 bodů.

Čtěte dále
Publikováno: 18.9.2017 12:26:16
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Domácí depozitum pro opuštěné psy a kočky Psí záležitosti bylo založeno před čtyřmi lety ve Staré Huti u Dobříše čtyřmi kamarádkami, kterým nebyla lhostejná situace opuštěných a týraných zvířat. Společnými silami, za pomoci jednotlivců a nadačních fondů vybudovaly zázemí, ve kterém nejenže pomáhají zvířatům, které se ocitnou ze dne na den v kritické situaci, ale zároveň poskytují domácí prostředí takovým případům, kterým dlouhodobý pobyt v útulku znemožnil šanci na proces socializace a následně úspěšné nalezení nového domova.

Čtěte dále
Publikováno: 18.9.2017 9:48:11
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mistrovství světa všech plemen – MS FCI IPO probíhá od 14. září v německém městu Rheine ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Své týmy vyslalo 37 států z celého světa a nás bude reprezentovat tato pětice závodníků: Jan Böhma Forny ze Soutoku Sázavy (BOM), Petr Foltyn a Auzzy Ostraryka (BOM), Milan Truksa a Hoky Monur (NO), Markéta Maňáková a Abby Ostraryka (BOM), a po smrti nominovaného Antraxe Ostraryka Martina Plecháčka doplnil pětici první náhradník Josef Šesták a Cyclone Olbramovický kvítek (BOM).
Rozhodčí: stopy Toshihiko Mochizuki (Japonsko), poslušnost Geert Verlinden (Belgie) a obrany Mike Grueb (Švýcarsko), v roli figurantů se představí v první části Jochen Seufert a Marcel Wissing, v druhé části Dirk Schimank a Matthias Mylius.
Hodně štěstí!

Čtěte dále
Publikováno: 15.9.2017 8:13:19
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Většina z nás má jisté povědomí o tom, že pokud se zraníme o nějaký znečištěný předmět (zranění je v tomto případě často spojováno s rezavými hřebíky) nebo dojde ke znečištění rány, měli bychom si ověřit, zda jsme v imunitě proti tetanu. Léta běží velmi rychle a deset let od posledního očkování mohlo už dávno uplynout… Daleko větší znalosti o tetanu mají chovatelé koní, kteří mají před touto nemocí náležitý respekt. Majitele psů většinou trápí zcela jiné nemoci, takže tetanus řeší velmi sporadicky. Ale co když chodíme se svým psem ke koním nebo máme chov ovcí či koz? Máme se tetanu bát? To je velké a VELMI zajímavě zpracované téma v Pes přítel člověka č. 9 v části věnované veterině. Jak vypadá průběh tetanu?

Čtěte dále
Publikováno: 14.9.2017 14:57:17
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Kam? Na prestižní 21. Mistrovství republiky belgických ovčáků, které se bude konat ve dnech 20.-22. října na fotbalovém stadionu v Dolanech nad Vltavou. Máte-li složenou zkoušku BH a minimálně IPO2, můžete o účasti na MR přemýšlet a hlavně se včas přihlásit.

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2017 15:11:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO