Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

V loňském roce se na výběrových soutěžích a posléze i na Mistrovství ČR podle IPO3 po mnoha letech objevil zástupce plemene erdelteriér. Patří Jiřímu Zaňákovi a Wilhelm je jeho druhý erdel – a jaká byla jejich společná cesta až k mistrovství?  A proč vidíme erdelů na závodech tak málo? Na to a mnohem více jsme se zeptali právě Jiřího Zaňáka.

Čtěte dále
Publikováno: 11.3.2015 15:35:31
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Vítězem legendární Crufts je skotský teriér!

Tedy pětiletá fenka skotského teriéra Mcvan´s To Russia With Love a její majitelkou je Marina Khenkina z Moskvy. Vítěze jednotlivých skupin vám představíme v č. 4, které nyní posíláme do tiskárny. A víme, že se dařilo i našim vystavovatelům, které vám představíme v čísle dalším – a i vy můžete být mezi nimi. Pošlete nám výsledky svého svěřence na Crufts 2015 na redakce@pespritelcloveka.cz, podělte se o své názory, zážitky a rady s našimi čtenáři.

Foto: copyright OnEdition Photography

Publikováno: 10.3.2015 8:51:07
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Zveme vás na Tibetský bazárek, který se bude konat 12.-15. března 2015 v Brně ve Slévárně Vaňkovka, Ve Vaňkovce 1 (Café Práh).

Darujte nám věci k prodeji - ručně dělané, nové i použité, potřeby pro zvířata, knihy, dvd, obrázky, kuchyňské potřeby, svíčky, hračky, kalendáře, přání, kosmetiku, šperky, hrníčky, nevhodné dárky, keramiku atd.

Prodej bude probíhat ve čtvrtek od 15 do 20 hodin, pátek - neděle od 10 do 20 hodin.

Čtěte dále
Publikováno: 6.3.2015 11:59:01
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Crufts 2015

Legendární výstava psů Crufts probíhá právě nyní (5. - 8. 3.) a my držíme palce všem českým vystavovatelům na této prestižní akci. Věříme, že se s námi po návratu podělí o své úspěchy, postřehy a příběhy. Kéž by někdo z nich mohl říct větu podobnou této: "Cítím se jako ve snu. Byla to sem dlouhá cesta a předpokládala jsem, že zítra večer odjíždíme. Samozřejmě, že ráda zůstanu". Vyslovila ji Anette Dyrtn ze Švédska majitelka Flat coated retrívra Castlerock Simply Magic (domáckým jménem Dublin), který získal titul BIG ve skupině Gundog. Tento pes pochází z britské chovatelské stanice.

Foto: copyright OnEdition Photography

Publikováno: 6.3.2015 11:49:21
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Tedy v našem návodném seriálu od mistra sportu Ládi Macha. Dosud se kůže pohybovala zhruba v úrovni hlavy štěněte nebo mladého psa (dále jen „pes“), takže pro něj nebylo nic složitého kůži bez velké námahy uchopit. Má-li pes tento způsob kousání do kůže – lovení kořisti – zažitý a vykazuje-li správné a energické chování, můžeme přikročit ke zvyšování nároků. Dalším krokem bude kousání na kůži, kterou figurant postupně nastavuje výš, až nakonec bude v úrovni figurantových spodních žeber. Na co si dát pozor a jaké jsou nešvary nejednoho figuranta?

Čtěte dále
Publikováno: 4.3.2015 12:38:42
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Jakýkoliv. Pokud je zdravý a navíc si rád hraje a aportuje, má pro frisbee ideální předpoklady. Na rozdíl od některých jiných sportů nezná dogfrisbee „rasovou“ diskriminaci ani na těch nejvyšších soutěžích. Podmínkou není průkaz původu, po celém světě může v dogfrisbee soutěžit bez omezení jakékoliv plemeno nebo voříšek. Ano, právě na závodech často převažují border kolie, ale na stupních vítězů najdete i jiná plemena… A právě tyto „bílé vrány“, které dogfrisbee hrají s méně obvyklými plemeny, bychom vám chtěli v následujících číslech představit.  V č. 3 PPČ začínáme irským setrem!

Čtěte dále
Publikováno: 2.3.2015 14:32:51
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

Náhled časopisu Pes přítel člověka

Čtěte dále
Autor: MP
Publikováno: 28.2.2015 8:00:49
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

„Když americká trenérka delfínů Karen Pryor vydala svou dnes už vlastně kultovní knihu Don´t shoot the dog, bylo její součástí několik na tu dobu revolučních pravidel. Jedním z nich bylo i desatero shapingu, které se snad až na jedno pravidlo z onoho desatera dodnes bere i mezi profesionálními trenéry zvířat jako jakási norma a skoro „slovo boží“. A i když tohle „slovo boží“ zná většina z nich nazpaměť, nezhřešit proti němu je vážně umění. Ještě že hříchem proti tomuhle desateru si prostě jen kazíme vlastní práci a ve většině případů se z něho můžeme namísto vyzpovídání dostat opravou v dalším tréninku. Tak pojďme na to“říká v novém čísle PPČ č. 3 František Šusta

Čtěte dále
Publikováno: 26.2.2015 13:57:29
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dnes již vrcholový sport se vším, co k tomu patří, i skvělý relax pro mnoho psů a jejich pánů. Jeho oblibě a rozšíření odpovídá i počet závodů, zkoušek, seminářů a samozřejmě trenérů. A tak jsme vyslyšeli přání mnoha agiliťáků, abychom jim dali v našem časopise pravidelný prostor, měsíc co měsíc přinášely nová témata k diskusi, rady, parkury a také představovali trenéry agility. V novém čísle PPČ č. 3 vám představíme Kristinu Půdovou a její dvě fenky border kolie – šestiletou Odie (Cia od Zlatonosné říčky) a téměř dvouletou Kite (Jasmine from Let’s Border).

Čtěte dále
Publikováno: 24.2.2015 10:11:59
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Ten, kdo si pořídil štěňátko ví, co všechno péče o něj obnáší. Malý mazlíček si nejdřív musí zvyknout v novém domově, v rámci socializace získat základní návyky a jeho růst i vývoj by se měl ubírat správným směrem. Jedním z nejdůležitějších úkolů jeho majitele nebo chovatele je zajistit mu dobrou životosprávu.

Čtěte dále
Publikováno: 22.2.2015 10:44:07
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní