Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Klubová výstava irských vlkodavů Konopiště

Wolfhound klub pořádá v sobotu 21. září na zámku Konopiště Klubovou výstavu irských vlkodavů.

Autor: redakce
Publikováno: 15.8.2013 18:39:45
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Chcete-li se věnovat nějakému kynologickému sportu, měli byste podle toho zvolit i plemeno. Standardně jsou pro sport nejvhodnější tzv. pracovní plemena, kde chovatelé dlouhodobě šlechtí nejen exteriér, ale především jejich povahové vlastnosti. To však ještě neznamená, že i s plemenem, které nepatří do seznamu pracovních plemen, se nemůžete některému kynologickému sportu věnovat. Musíte však počítat s možnými potížemi, které vás pak mohou při výcviku potkávat. Z vlastní zkušenosti vím, pokud se člověk stane fandou určitého plemene, zůstává jim nadále po celá desetiletí a to i přesto, že ví, že jím zvolené plemeno nepatří mezi plemena nejčastěji se objevující na mistrovských soutěžích. Musím říci, že takovým majitelům fandím a svým způsobem jejich zarputilost obdivuji. Byla by nuda, kdybychom na soutěžích pořád sledovali jen německé nebo belgické ovčáky.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 15.8.2013 8:52:38
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Je potřeba rozlišit proč pes vlastně štěká. Ono časté cukání s vodítkem a výkřiky typu – „mlč, proč štěkáš, fuj“, nepomohou ba naopak. Pes štěká více a více a navíc po podobných zásazích majitele ztrácí ochotu spolupracovat i schopnost koncentrace.  Pes může štěkat, protože je nejistý a pak je štěkot jakýmsi výkřikem o pomoc – zde pomáhá psa zaměstnat – dát mu povel např. sedni, lehni a z počátku si nevšímat případného štěkání, ale kontrolovat a chválit za dodržování polohy, odměňovat za snahu o oční kontakt. Psí nejistota totiž rychle mizí, pokud mu řekneme a dáme jasně najevo, co má dělat, nikoli jen zařveme, co dělat nemá!

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 14.8.2013 15:15:49
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Máte bernského salašnického psa? Anebo jiného pejska a chcete si udělat pozdní letní túru? Přijďte v sobotu 14. září pod horu Říp, kde se bude konat 6. ročník tradičního výstupu.

 

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 14.8.2013 11:15:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Poprvé v historii se bude Mistrovství světa FCI IPO konat v Čechách. Jste zvědaví, jak bude MS IPO „po česku“ vypadat? Co chystají organizátoři, jak se na prestižní akci připravují čeští reprezentanti?

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 13.8.2013 8:40:55
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Vítězem letošního mistrovství Českého klubu německých ovčáků se stal mistr sportu Martin Pejša a jeho německý ovčák Kato Aritar Bastet. Víte ale, jak se dařilo ostatním? Proč byla nejslabší disciplínou většiny účastníků poslušnost a byly výkony na obranách dostatečně rychlé a razantní? Kdo bude reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa německých ovčáků WUSV?

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 12.8.2013 8:20:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mezinárodní kynologický festival v Dobříši

se konal 19. – 21. července a bohatým programem uspokojil širokou (nejen kynologickou) veřejnost. Představil jak sportovní kynologii – šampionát CACIT, tak příznivce dogfrisbee – Memoriál Jindry Pecháčka, agility – Non-stop Agility Cup i canicrossu – Zámecký canicross. Celou akcí prolínal pestrý doprovodný program, jehož se mohli účastnit i sami diváci.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 9.8.2013 21:34:34
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Kde se vzal oblíbený foxteriér, jak se jmenovali významní psi v historii jeho chovu, kdo se podílel nejvíce na vzniku i prošlechtění plemene? K čemu je určen, jakou má povahu, ke komu se hodí? Všechny tyto otázky a mnohé další vám zodpoví velmi zajímavý portrét plemene v aktuálním čísle časopisu Pes přítel člověka, které je nyní v prodeji.

Čtěte dále
Publikováno: 9.8.2013 21:30:15
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Jaké výkony předvedla letos česká špička na mistrovství republiky IPO? Kdo zazářil, kdo zklamal, který pes si vysloužil potlesk a kdy divákům zatrnulo? Rozšiřuje se propast mezi ovčáky a ostatními plemeny, nebo dobrmani, knírači, rotvajleři a spol. šlapou německým ovčákům a „maliňákům“ na paty?

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 9.8.2013 8:51:56
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
35. Klubová výstava francouzských buldočků

Klub francouzských buldočků vás zve na jubilejní 35. Klubovou výstavu, která se uskuteční v sobotu 14. září v obci Zlonín v okrese Praha - Východ.

Uzávěrka přihlášek je 16. srpna.

Autor: redakce
Publikováno: 8.8.2013 12:26:51
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální