Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Báječný den pro psa a rodinu!

V neděli 23. června se v Praze na Pankráci (park Družby) bude konat báječný den pro psa a rodinu pod názvem PesFest. Celým dnem vás provede Honza Musil a k poslechu i tanci zahrají Rangers (Plavci). A co vás čeká dále? Po celý den jsou naplánovány soutěže pro vás a vaše čtyřnohé mazlíčky, uvidíte ukázku dogdancingu, s výchovou psů vám poradí Stanislav Beníšek a mnoho dalšího. Více se dozvíte zde.

Autor: IvetaP
Publikováno: 12.6.2013 8:00:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Sraz nejen pro bordeauxskou dogu

Již čtvrtý ročník srazu bordeauxských dog se bude konat u Vébrovy boudy v Krkonoších o prvním červencovém víkendu ( 4.  – 7. 7.). Letos se mohou přidat i ostatní moloss plemena. Čeká na vás bohatý program plný souteží. Více informací naleznete zde

Autor: IvetaP
Publikováno: 11.6.2013 8:00:00
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

Pak nejen vám je určen další díl seriálu o vystavování od Libušky Brychtové. A tentokrát je to „nářez“, autorka si klade velmi zajímavé otázky, třeba: Jsou Neuznaní uznáváni či zneuznaní?

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 10.6.2013 8:23:32
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: N
Nepřehlédněte

Redakce časopisu Pes přítel člověka přijme nového spolupracovníka na plný pracovní úvazek. Podmínkou je schopnost kvalitní fundované komunikace a základní orientace v problematice chovu psů, chovatelských klubů. Své životopisy zasílejte na jansova@pespritelcloveka.cz.

Autor: IvetaP
Publikováno: 6.6.2013 7:15:01
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Finská etoložka Turid Rugaas se zaměřila na jednu velmi významnou část psí řeči a tou je schopnost psů předcházet konfliktům. Dlouholetou prací a především pozorováním psů objevila, že psi mezi sebou i vůči okolí, používají různé signály, aby dali najevo, jak se cítí a jaké mají úmysly.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 5.6.2013 18:34:54
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
Klubová výstava vítězů

Rok s rokem se sešel a nejvýznamnější chovatelská akce německých ovčáku Klubová výstava vítězů se blíží. Letos bude opět probíhat na kynologickém cvičišti ZKO Polička, na kterém uvidíme ty nejkrásnější ovčáky. Mimo opravdu náročného posuzování v kruzích zde budou probíhat i zkoušky povah. Uzávěrka přihlášek se již blíží. Více informací zde

Autor: IvetaP
Publikováno: 5.6.2013 11:50:33
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Proč je právě bloodhound vládcem mantrailingu? Má pro pachové práce mimořádné předpoklady? Plní vůbec ještě své původní poslání loveckého psa, dohledávajícího zvěř? Jak náročná je péče o nejmohutnějšího z honičů a ke komu se hodí?

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 4.6.2013 11:29:31
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Je to tak, čas neuvěřitelně letí a tak už pro vás začínáme připravovat vámi velmi oblíbený nástěnný plánovací kalendář pro příští rok.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 31.5.2013 16:00:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Zveme vás na mimořádnou akci – seminář světoznámé norské etoložky Turid Rugaas. Turid se zaměřila na jednu velmi významnou část psí řeči a tou je schopnost psů předcházet konfliktům. Dlouholetou prací a především pozorováním psů objevila, že psi mezi sebou i vůči okolí, používají různé signály, aby dali najevo, jak se cítí a jaké mají úmysly. Zkoumala chování psů při setkání s jiným psem, člověkem nebo v různých pro psa stresových situacích. Zjistila, že psi v těchto případech používají určité signály k uklidnění, případně předejití konfliktu.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 31.5.2013 14:00:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Tak zní nejen název krásné české pohádky, ale tak začínal i problém majitelky labradorky – „čert ví, proč mi jednou za čas ta holka uteče“. Čert možná věděl, ale nepověděl a tak jsme odpověď na tuto otázku musely s paní najít samy… možná bylo pro paničku rozuzlení překvapivé, ale v každém případě se zcela jistě netýká jen oné submisivní fenky labradora a podobných „útěkařů“ najde i ve svém okolí pár. Druhý příběh jsem nazvala Borderka unese vše!

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 31.5.2013 7:30:28
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní