Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

KK BaF Brno pořádá v sobotu 25. dubna ve Zbraslavi u Brna Velký závod pro malá plemena o brněnskou jitrničku. Soutěžit se bude v kategoriích ZZO, ZMMP, ZMP1 a ZMP2.

Čtěte dále
Publikováno: 13.4.2015 15:42:20
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Boxerklub ČR - územní pobočka Brno pořádá v sobotu 18. dubna v areálu KK v Bystřici pod Pernštejnem svod dorostu a zkoušku chovnosti včetně bonitace.

Čtěte dále
Publikováno: 13.4.2015 15:39:42
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

První z výběrových soutěží na MR v ZVV3 se konala první jarní den v Rakovníku, které se zúčastnilo osm německých ovčáků, jeden velký knírač a jeden chodský pes. Posuzoval rozhodčí J. Tišl. Na prvním místě skončil J. Králík s fenou německého ovčáka Rea z Dvořákova sadu, která měla zároveň i nejlepší obranu. Druhé místo obsadil J. Kuneš s velkým kníračem Sir Jack v. Elberfeld a třetí místo vybojoval P. Pochman s fenou německého ovčáka Beda Erigo.

Čtěte dále
Publikováno: 13.4.2015 14:57:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Jaké plemeno si představíte, když se řekne „šeltie“? Pokud vám název plemene zní tak trochu jako „kolie“, jste rozhodně na té správné cestě! Šeltii neboli šetlandského ovčáka označují ti, kteří si ji oblíbili a jimž se stala součástí a způsobem života, za malou, chytrou a usměvavou lištičku. Ovšem také velmi „upovídanou“, neboť štěkot je jednou z vlastností, které tento velmi inteligentní, energický a temperamentní pejsek má. V čísle 4, které je právě v prodeji, se dozvíte mnohem více o půvabech i nešvarech tohoto stále oblíbenějšího psího sportovce a společníka!

Čtěte dále
Publikováno: 9.4.2015 10:31:52
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: I. skupina

V neděli 29. března se konala Klubová výstava Shiba klubu ČR se zadáváním titulu CAC a Klubový vítěz, tradičně v Mladé Boleslavi – v kynologickém areálu Krásná louka. Na výstavu bylo přihlášeno 16 psů a 26 fen, což bylo více než dlouhodobý průměr. Posuzovala mezinárodní rozhodčí paní Libuše Ubrová.

Čtěte dále
Publikováno: 8.4.2015 16:57:12
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Pravidelně od vás, našich čtenářů, dostávám množství dotazů na opravdu různorodá témata. Dvěma z nich jsem se věnovala i v úvodníku našeho časopisu č. 4, které je nyní v prodeji. Jedna z častých otázek čtenářů zní: Jaký cvičák byste mi mohla doporučit?

Čtěte dále
Publikováno: 8.4.2015 12:15:27
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Sheltie Club CZ pořádá v neděli 10. května v Opatovicích nad Labem Mistrovství ČR šeltií v agility.

Čtěte dále
Publikováno: 8.4.2015 10:20:23
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Boxerklub ČR - územní pobočka Brno pořáda v sobotu 11. dubna Den boxera s nácvikem na svod dorostu, zkoušku chovnosti a výběrovou bonitaci, který se uskuteční na kynologickém cvičišti v Bystřici nad Pernštejnem.

Čtěte dále
Publikováno: 7.4.2015 11:01:49
Kategorie: Výcvik a sport
Klubové výstavy Klubu chovatelů anglického mastifa

Klub chovatelů anglického mastifa pořádá:

18. dubna - Klubová výstava bez zadávání titulu Klubový vítěz, Kolín-Sendražice
2. uzávěrka 8. dubna

6. června Klubová výstava se zadáváním titulu Klubový vítěz, zámecký park Praha-Kunratice
1. uzávěrka 15. dubna
2. uzávěrka 29. dubna


Více informací najdete na www.mastif-klub.cz

Publikováno: 7.4.2015 10:45:55
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Od 17.března se v několika médiích postupně objevila reportáž o otřesném týrání na kožešinových farmách v ČR. Lišky, norci a jiná zvířata jsou zavřená v malinkých klecích bez možnosti pohybu, mrtvá a zraněná zvířata jsou ponechána s nimi. Mláďata propadávají podlahou, protože její drátěná oka jsou příliš velká. Nemohou zpět a velmi se trápí. Zvířata se nedožívají ani jednoho roku. Trpí sebepoškozováním, depresemi a napadají se navzájem z důvodu trvalého stresu. Zabíjena jsou elektrickým proudem nebo udušena v plynu, kde se trápí téměř 10 minut! A to vše jen kvůli kožešinám! Toto neskutečné týrání zvířat se děje na dvanácti kožešinových farmách u nás. A naprosto zákonně!

Čtěte dále
Publikováno: 7.4.2015 10:41:57
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní