Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Se šeltiemi se dnes můžeme setkat téměř všude – na výstavách i na závodech agility, dogdancingu, flyballu, dogfrisbee nebo obedience. Díky své velikosti a půvabnému vzhledu plní také funkci oblíbeného společenského psa. Už několik staletí má však v sobě šeltie především krev a vlohy pastevce, pro něž byla šlechtěna, a tak se dnes s úspěchem vrací k svému původnímu poslání – pasení –, buď na zkouškách a závodech, nebo v reálném životě. Eliška Černá využívá svoji Rosi k pasení vlastního stáda oveček.

Čtěte dále
Publikováno: 9.1.2015 16:31:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Pasení

Domácí vrchol sprintové sezony

Právě tím bývá každoročně mistrovství České republiky. Letos se jeho pořádání zhostil Trnka team na svých domácích tratích – ve Třech Studních v srdci Vysočiny. Už několikrát se zde MČR uskutečnilo a letos zde už proběhly dva závody. Závodníci proto měli tratě dokonale naježděné a všichni chtěli prodat, co mají natrénované. Závody na Horníku byly bohužel navzdory své kvalitě vždy trošku poznamenány nižší účastí. To se ale letos mělo výrazně změnit…

Čtěte dále
Publikováno: 9.1.2015 16:28:57
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: caniscross + skijöring

Když vám spokojeně odfukuje u nohou, po náročném dni na cvičáku nebo vycházce a dobrém psím obědě, víte, že váš nejlepší přítel je opravdu spokojený. Má totiž pána, který přesně pozná, co je třeba nebo když něco není v pořádku.

Čtěte dále
Publikováno: 9.1.2015 8:34:52
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Moravskoslezský kynologický svaz Brno a Kynologický klub Hartvíkovice, pověřený Českomoravskou kynologickou unií, pořádá dne 10. ledna 2015 v Kongresové hale TOP Hotelu Praha soutěž ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2014.

Čtěte dále
Publikováno: 8.1.2015 16:19:21
Kategorie: Výstavy
Rubrika: NVP

Řádné vybavení psovoda i psa záchranáře může eliminovat možná zranění i další rizika, které hrozí jak při tréninku, tak i při ostrém nasazení. Sutiny nebo jiná nebezpečná místa nám můžou zkomplikovat výcvik, proto je nutné mít s sebou pořádné vybavení a výstroj. Co všechno budete potřebovat, abyste nejlépe ochránili sebe i svého čtyřnohého parťáka?

Čtěte dále
Publikováno: 8.1.2015 15:37:18
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Léčba lidské duše psí láskou – tak lze přiblížit slovo canisterapie. Tato metoda léčení začíná být plně respektována odborníky ve zdravotnických zařízeních. Vznikající canisterapeutická centra jsou pro spoustu nemocných dětí nebo seniorů důležitým článkem při léčbě fyzických i psychických nemocí. Jitka Mokrejšová patří k těm, kteří spojili svět kynologie se světem nemocných – a pomáhá tam, kde psí teplo může léčit.

Čtěte dále
Publikováno: 8.1.2015 15:34:54
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

„Pro mě osobně je překvapivé, kolik majitelů je svými psy taženo, kolik psů se buď ke každému nadšeně hrne, anebo na něj štěká (myšleno psa či člověka) a majitelé pak vysvětlují a vysvětlují, omlouvají se, rudnou, nadávají… Zkrátka možností reakce na obtěžující chování vlastního psa je mnoho, nicméně zůstává jediné – svého psa rozhodně nemají majitelé pod kontrolou. Proč s tím něco nedělají (tedy konstruktivního), proč svého psa nenaučí chování, které nebude obtěžovat je samé a hlavně jejich okolí, je mi mnohdy záhadou… Přitom věci jsou tak prosté! Naše svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého! Stále častěji mám pocit, že se na tuto skutečnost zapomíná."

Čtěte dále
Publikováno: 6.1.2015 8:19:46
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

První asi znáte a používáte, a klikr je velmi úzce spojen právě i s Karen Pryor. Karen Pryor je dnes třiaosmdesátiletá autorka knihy Don´t shoot the dog, původně trenérka delfínů, která masově zpopularizovala klikrtrénink mezi současnými kynology a jejíž stránky budou asi tím prvním, na co na internetu narazíte, když se sháníte po erudovaných informacích. Druhé jméno už také pomalu vstupuje do povědomí české pejskařské veřejnosti, byť v zahraničí je mnohem známější a největší zvuk má ve světě trenérů mořských savců. Ken Ramirez, dříve šéftrenér Chicago Shedd Aquarium a autor jakési „bible“ zvířecích trenérů Animal Training.

Čtěte dále
Publikováno: 5.1.2015 10:12:38
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Plemena psů mají leckdy kuriózní původ, a ani historie kavalíra King Charles španěla není jiná. Od šestnáctého století byl malý španěl oblíbeným společníkem anglických králů a šlechticů. Malí „toy spaniels“ byli zobrazováni na plátnech mistrů, jako byli Tizian nebo van Dyck, a kronikáři popisují zálibu krále Karla II. v malých psících, kteří směli i do Sněmovny lordů britského parlamentu, kam byl vstup jiným psům přísně zakázán. Sám Karel II. byl málokdy spatřen bez jednoho či několika nakadeřených „křepeláčků“, o které se staral víc než o své vladařské povinnosti.

Čtěte dále
Publikováno: 29.12.2014 13:16:15
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: IX. skupina

Většina psů miluje sníh, jsou šťastní, když si můžou ve sněhu hrát, snaží se chytat poletující vločky, těší se na procházky zasněženými pláněmi nebo alespoň parky. Při pohledu na dovádějícího šťastného psa je těžké si představit, že může být vystaven riziku podchlazení či omrzlin. Tak jako pobyt pod životodárnými slunečními paprsky, ani pobyt v romantickém sněhovém prostředí není pro psy bez rizika. Nízká teplota může poškodit zdraví zvířete. Podívejme se tedy, přestože u nás v posledních letech bývají zimy spíše mírné, jak nízké teploty na psa působí.

Víte, proč neomývat psovi tlapy teplou vodou?

Čtěte dále
Publikováno: 29.12.2014 12:14:49
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní