Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Máte doma kavalíra?

Učaroval vám svou povahou, očima právě kavalír King Charles španěl? Je pro vás tím nejlepším psím společníkem, anebo i sportovcem? Do chystaného portrétu tohoto plemene nám můžete poslat fotografie právě toho svého! Často se ptáte, zda je možné, aby právě váš pes, nebo vaše fotografie byli na naší titulní straně. Stačí splnit základné předpoklady – koncepce na výšku, velikost a kvalita fotografie a ještě kousek něčeho, co prostě zaujme…  Pokud máte kvalitní fotografie jak ze svých všedních chvilek či sportovních kolbištích právě s kavalírem, zašlete nám je na adresu redakce@pespritelcloveka.cz.

Ilustrační foto: M. Čermáková

Publikováno: 26.11.2014 11:59:54
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: IX. skupina

„Vlastním dvouletého jorkšírského teriéra Dustina, který je důkazem, že i s tímto malým pejskem se dá úspěšně cvičit“ – říká Petra Raabová. „Dustin není úplně výstavní, maličko přerostl a jeho ouška připomínají plachtičky, takže vypadá víc jako voříšek než čistokrevný jorkšír. Pro mě je ale důležitá jeho povaha. Je neskutečně chytrý a temperamentní, někdy dokonce až hyperaktivní. Věnujeme se spolu mnohým aktivitám. První z nich je dogdancing, který Dustina moc baví a rád se učí novým cvikům. Dále trénujeme agility, které naprosto miluje, proto si je taky občas běhá po svém. Letos jsme se začali věnovat dokonce sportovní kynologii. Zpočátku jsem s ním chtěla cvičit jen základní poslušnost, zkrátka jen aby přiběhl na zavolání a zvládal základní povely. Jenže pak nás to oba chytilo natolik, že jsme začali mířit trošku výš. Řekla jsem si, že zkusíme první zkoušku, a to ZOP.“

Čtěte dále
Publikováno: 25.11.2014 9:09:09
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Ve čtvrtek 11. prosince od 15 hodin se v útulku na Vršavě uskuteční tradiční událost VÁNOCE V ÚTULKU, která má za cíl podpořit zvířata v nouzi. Akci organizuje Němá tvář ve spolupráci s 5. ZŠ (Základní Škola Komenského II.).

Čtěte dále
Publikováno: 21.11.2014 11:08:49
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Český Dog Racing Klub vás zve na Mikulášský hobby závod v racingu, který se uskuteční v sobotu 6. 12. v ZKO Starý Hloubětín, Praha 9.

Čtěte dále
Publikováno: 21.11.2014 10:36:37
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Čas sváteční se blíží, nastává doba shonu a stresu, ale taky příjemných povinností pro své blízké i své čtyřnohé miláčky. Zkuste trochu zvolnit a přečtěte si nové číslo Psa, časopis plný zajímavého – nejen vánočního – čtení. Tématem měsíce jsou Vánoce – přinášíme vám tipy, jak letošní svátky zpříjemnit vašemu mazlíčkovi, i jaká možná nebezpečí na něj mohou o svátcích číhat. Plemenem měsíce je elegantní Flat coated retrívr, který dostal v tomto čísle velký prostor díky jeho všestrannosti a stále větší oblíbenosti. Veterina se věnuje imunitě, pokračuje seriál o etologii a ve velké fotoreportáži se ohlédneme za Evropskou výstavou, která se konala koncem října v Brně. Čekají vás také zajímavé reportáže a rozhovory ze všech oblastí kynologie, ostatně posuďte sami!

Čtěte dále
Publikováno: 20.11.2014 13:53:42
Kategorie: Výcvik a sport

Byli vaši pejsci po celý rok hodní? Nebo máte doma psího zlobivce? Ať už je to tak či onak, vezměte je v sobotu na tradiční Mikulášskou pro všechny hodné (i zlobivé) pejsky do Helppesu.

Čtěte dále
Publikováno: 20.11.2014 11:13:47
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie

V čísle 5/2014 jsme vyhlásili soutěž Šťastný útulkáč, do které jste nám měli zaslat svůj příběh, jak jste „potkali“ psa z útulku, zda jste mu poskytli domov či jste mu změnili osud k lepšímu jinak. Měli jste nám napsat, co jste spolu zažili a překonali a jak pes z útulku změnil právě váš život. A pomohli jste tak rovnou dvakrát: Sami jste si mohli zvolit útulek, depozitum či spolek, který si zaslouží odměnu v podobě krmení, šamponků... Všechny soutěžní příběhy najdete na http:// www.dovolena-se-psem.cz, některé jsme otiskli v našem časopise. Děkujeme všem za jejich soutěžní příspěvky a především za to, že nebyli a nejsou lhostejní k psímu smutku a bolesti. Určitě vaše příběhy inspirují další lidičky, aby se nebáli vzít si psa z útulku.

Čtěte dále
Publikováno: 13.11.2014 14:19:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Maďarská a rumunská plemena z deseti států se sešla na XI. speciální výstavě dne 25. října při Evropské výstavě psů v Brně-Zbraslavi, kterou pořádal Pannonia klub. Posuzoval maďarský rozhodčí Gábor Hargitai. Vítězem BIS se stal komondor Pasa von Thüringen majitelky A. Anda-Marócsek.

Čtěte dále
Publikováno: 11.11.2014 14:42:58
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

V neděli 19. října se konala 5. samostatná výstava Klubu pyrenejských plemen v Kadlcově Mlýně poprvé v historii za účasti všech zastřešených plemen. Přihlášeno bylo celkem 58 psů ze 7 zemí, které posoudili rozhodčí E. Vespa z Itálie a M. Václavík z ČR. Vítězem výstavy se stal pyrenejský mastin Fredy Almanach majitelky, H. Malcové.

Čtěte dále
Publikováno: 11.11.2014 14:36:43
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

V minulých dílech našeho seriálu jsme si podrobně představili nejznámější plemena slídičů, řekli jsme si něco o výchově a správném loveckém vedení psa již od raného věku a dále jsme se zabývali domácím výcvikem klíčové poslušnosti a ovladatelnosti. V posledních třech dílech jsme probírali výcvik v honitbě, který obvykle dělíme na výcvik v poli, v lese a ve vodě. Všechny tyto disciplíny jsme si podrobně rozebrali. Předpokládejme, že máme psa vycvičeného a řádně připraveného na zkoušky. Ale jak takové zkoušky vlastně probíhají, na co se má nezkušený vůdce – psovod soustředit a na co si má dát pozor?

Čtěte dále
Publikováno: 11.11.2014 13:36:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost