Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Stop množírnám!

Smutné a velmi aktuální téma velkého množství psích množíren u nás nenechává chladným už velké množství lidí, naštěstí a díky jim! A vypadá to, že se snad začne něco dít i na poli legislativy. Ostatně bylo v této věc oslovena i Českomoravská kynologická unie. Osobně se domnívám, že ale opora a možnost řešit rázně tyto případy již nyní v současných zákonech je. Jen chybí možná chuť, možná důvod tak činit. V každém případě díky za každou medializaci a osvětu lidí. I proto jsem dnes přijala pozvání do ranního studia ČT 1. Funkce doprovodu se ujal Buráček a oba věříme, že se třeba pár lidí po reportáží zamyslelo či přehodnotilo, jaké štěně resp. odkud i jej koupit. Stanislava Jansová

Reportáž naleznete zde.

Autor: redakce
Publikováno: 8.12.2014 21:04:57
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Hledáme nového majitele pro přibližně šestnáctiměsíční fenku křížence cane corso Keru, kterou jsme si vzali z útulku a ona se bohužel i přes naši veškerou snahu nesnese s naší smečkou.

Čtěte dále
Publikováno: 8.12.2014 15:12:58
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Vánoční svátky jsou obdobím, na které se většinou velmi těšíme – krásné dekorace, slavnostní jídla, cukroví, dárky a spousta zábavy. Pokud není pes ustájený na zahradě nebo v kotci, ale je pro nás plnohodnotným členem rodiny, je nutné v tomto období dávat zvlášť pozor na to, kde se pes pohybuje a kde necháváme co odložené. Mnozí psi jsou mistři v nenápadnosti, a pokud nechceme trávit Štědrý den u veterináře, musíme psa skutečně dobře hlídat! Jinak se může stát, že si zapíchne kost či vánoční háček do patra, pozře neodhadnutelné množství staniolu, otráví se čokoládou, přivodí si akutní zánět slinivky…

Čtěte dále
Publikováno: 8.12.2014 10:18:16
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 6. prosince proběhl volební sjezd ČKS. Jak dopadl? Slušnost zvítězila! O zajímavém průběhu sjezdu si přečtete více v novém čísle PPČ č 1, které připravujeme do tisku. Nyní vám přinášíme výsledky voleb a zvoleným gratulujeme!

Čtěte dále
Publikováno: 8.12.2014 10:04:22
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Plemena retrívrů patří k nejoblíbenějším pro svou přátelskou povahu, učenlivost a přizpůsobivost. Již méně se ale dnes ví, že retrívr je především skvělý lovecký pes pro práci po výstřelu, to znamená pro dohledávání zvěře na poli, ve vodě i v lese.

Čtěte dále
Publikováno: 5.12.2014 13:01:25
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Český leonberger klub pořádá v neděli 14. prosince ve skanzenu Veselý kopec u Hlinska v Čechách vánoční setkání majitelů a přátel tohoto plemene.

Čtěte dále
Publikováno: 3.12.2014 15:57:48
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: II. skupina

V dalším díle našeho seriálu o záchranářském výcviku v novém čísle Psa č. 12 se budeme věnovat tréninku vyhledání a označení figuranta umístěného již ve zcela uzavřených úkrytech, bez podobných otvorů, kterými by si pes mohl ověřit přítomnost figuranta pod sutinou.

Čtěte dále
Publikováno: 3.12.2014 15:52:20
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Pokud sledujete náš seriál o dogfrisbee došli jste až k bodu, kdy byste si chtěli vyzkoušet i distanční disciplíny. Na těch je potřeba zvládnout pouze backhand a rovné hody minimálně na 20 metrů. Ve všech distančních disciplínách můžete závodit jen s jedním diskem. V rámci tréninku se ale často doporučují disky minimálně dva.

Čtěte dále
Publikováno: 1.12.2014 16:49:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogfrisbee

Úloha zažívacího systému v absorpci živin je dobře známa. Pozvolna se dostává do povědomí veřejnosti také skutečnost, že zdravý zažívací trakt hraje významnou roli při udržení funkce imunitního systému. Trávicí trakt je největším imunitním orgánem, který soustřeďuje až sedmdesát procent imunitních buněk. Zásadní roli při udržování normální funkce střev a imunitního systému hrají mikroorganismy – bakterie a kvasinky, které přirozeně prostředí střeva obývají. Jejich role není až tak obecně známa a bývá často přehlížena.

Čtěte dále
Publikováno: 28.11.2014 11:45:30
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Vzhledem k vysokému poštovnému z ČR na Slovensko jsme pro četné zájemce o náš nástěnný plánovací kalendář ze Slovenska připravili tuto možnost:

Čtěte dále
Publikováno: 27.11.2014 11:44:58
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní