Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Fila Brasileiro Club CZ a Klubo chovatelů anglického mastifa pořádají ve dnech 25. - 27. 9. 2015 v autokempu v Dolní Kalné V. ročník pracovního srazu molossoidních plemen psů.

Čtěte dále
Publikováno: 20.7.2015 13:55:24
Kategorie: Chovatelské kluby spolupracující
Rubrika: II. skupina

O víkendu 12. a 13. září se v areálu Biřička v Hradci Králové uskuteční závod individuálních disciplín psích spřežení Canicross Okolo Hradce.

Čtěte dále
Publikováno: 20.7.2015 11:03:41
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing

V české kynologii naštěstí najdeme mnoho kynologů, pro které je pejskařina srdeční záležitostí a pes je pro ně na prvním místě. Jedním z nich je určitě i Jana Kudrnáčová, jejíž jméno máme asi většinou neodmyslitelně spojeno s naším národním plemenem – chodským psem. A jaká byla její cesta od německého ovčáka k chodskému psovi? Jaký má choďák být?

Čtěte dále
Publikováno: 16.7.2015 7:04:20
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: N

Letošní Mezinárodní mistrovství Českého klubu německého ovčáka se konalo ve dnech 3. až 5. července v Kroměříži a zúčastnilo se ho 53 závodníků. Opravdu obsáhlou reportáž s mnoha fotografiemi z této akce najdete v PPČ č. 8, které vyjde příští týden.  Nyní vám přinášíme výsledkovou listinu, a protože mistrovství rozhodlo i o naší reprezentaci ve Finsku, přinášíme vám i seznam týmů.

Čtěte dále
Publikováno: 14.7.2015 14:30:05
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Kamil Bužek je jedním z vůdců, které k loveckým zkouškám a posléze k myslivosti přivedl jejich pes. Původně ani nevěděl, že pes, kterého si pořídil, je lovecké plemeno. Pak s ním ale začal pracovat a svého prvního psa Lara Libošovská blata přivedl až k titulu šampion práce. Jaká byla jeho cesta?

Čtěte dále
Publikováno: 13.7.2015 7:59:03
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Klub chovatelů loveckých slídičů ve spolupráci s AM a VLS Lipník nad Bečvou pořádá Mezinárodní soutěž retrívrů (MSR), která se koná ve dnech 28. až 30. srpna. Posuzování psů bude ve dnech 29. a 30. srpna v okolí lovecké chaty Heřmánky, poblíž obce Potštát. Zkouší se podle Soutěžního řádu ČMKJ pro retrívry  a slídiče, platného od 1. 1. 2015.
Ilustrační foto: Z. Hůzlová

Čtěte dále
Publikováno: 9.7.2015 9:54:01
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

To je téma článku mistra sportu Ladislava Macha v PPČ č. 7. „Práce figuranta může výrazným způsobem ovlivnit kvalitu zákusu, a to jak pozitivně, tak také v negativním slova smyslu. Práce figuranta je ve zkušebním řádu IPO popsána takto: „Proto také musí pes, u něhož má být hodnocena kvalita zákusu, dostat možnost se dobře zakousnout.“ Základním předpokladem toho, aby se pes mohl „dobře zakousnout“, je správná poloha rukávu a jeho klínu. Poloha rukávu je jiná u cviku „pokus o útěk figuranta“ a jiná u ostatních zákroků psa, kdy je figurant otočen čelně ke psovi."

Čtěte dále
Publikováno: 9.7.2015 8:27:19
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Tak zní název dalšího dílu našeho volného seriálu o agility v části věnované začátečníkům. A co je to vlastně křížení? Psa pouštíme před sebe a překřížíme za ním svou dráhu (pokračujeme tedy po jiné straně a ruce). Křížení za psem se v dnešní době používá poměrně málo, neboť současný styl upřednostňuje běh handlera co nejvíce před psem. V parkúrech se však nevyhneme situacím, které křížení za psem vyžadují. Pes by proto tento prvek měl zvládat, aby nedocházelo ke zbytečným penalizacím či časovým ztrátám. Můžeme jej nacvičit několika způsoby.

Čtěte dále
Publikováno: 8.7.2015 12:24:25
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

A je to tady! Chvíle před odjezdem na dovolenou – všude kolem leží hromady věcí a zavazadel a my přemýšlíme, jestli jich není moc ani málo, co máme sbaleno, co ještě chybí… A pokud je členem naší rodiny i pes, máme o x starostí a otázek víc, jen aby naši dovolenou strávil v pohodě, ať už s námi jede, či nikoliv. V aktuálním čísle PPČ vám přinášíme pár tipů, na co se při cestování se psem zaměřit, aby probíhalo ke všeobecné spokojenosti.

Čtěte dále
Publikováno: 3.7.2015 10:48:05
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

To pochopíte z našeho návodného seriálu. A je jedno, zda jej chcete jen zabavit, naučit nový cvik či ho chcete zařadit do vaší dogdancingové sestavy. A možná pro vás bude motivací i rozhovor s Lucií Imbergerové, která se svým belgickým ovčákem z českého chovu soutěžila v televizní soutěži Itálie má talent. „Deril pochádza z medzivarietného kríženia malinoisa a laekenoisa. Za akých podmienok je možné takéto spojenie uskutočniť a čo je jeho účelom?“

Čtěte dále
Publikováno: 3.7.2015 10:15:15
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem