Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

„Cik“ a „cap“ jsou to termíny ze světa agility. Povely „cik“ a „cap“ znamenají pro psa v překladu „toč těsně kolem levé bočnice“ a „toč těsně kolem pravé bočnice“. V moderní agility se klade důraz na rychlost, preciznost a skvělou techniku handlingu, ale také na skvěle naučenou samostatnou práci psa na parkúru. Cvik točení kolem bočnice skočky, takzvané „cik cap“, je pojmenován podle slovinské královny agility Silvie Trkman, která je zakladatelkou či popularizátorkou tohoto cviku.

Čtěte dále
Publikováno: 7.9.2015 12:15:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

V sobotu 29. srpna ve 14:30 odpoledne nám v nestřeženém okamžiku vyskočil z auta pejsek a utekl. Stalo se to na jižním Plzeňsku, na zastávce Dobřany-Vysoká (konec přivaděče na Přeštice).
Jedná se o jorkšírského teriéra slyšícího ma jméno Tom nebo Tomáš. Pejsek je tři roky starý, váží přibližně 4,5 kg.
Je týden po stříhání. Je černohnědý. Na sobě měl černé kšírky.

Čtěte dále
Publikováno: 4.9.2015 13:12:17
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

„Jedná se o porod, kdy fena nemůže porodit štěně přirozeným způsobem. V chovatelské praxi se dříve nebo později s problematickým porodem setká každý. Rád bych vás na možné problémy, příznaky upozornil, ale jejich řešení by mělo probíhat vždy za spolupráce se zkušeným chovatelem nebo veterinárním lékařem.“ Tak začíná článek MVDr. Milana Štourače. A co vše se v něm dočtete? Víte že, porod může často zkomplikovat chovatel svou nedostatečnou trpělivostí?

Ilustrační foto: K. Bidařová

Čtěte dále
Publikováno: 3.9.2015 14:45:39
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Je to prastaré psí plemeno a jeho historii, ale i velmi zajímavou současnost jsme vám představili právě v novém čísle PPČ č. 9. Psi stejné kosterní stavby a stejného vzhledu existovali podle archeologických vykopávek na Středním východě již 10 000 let až 5000 let před naším letopočtem. Je jedním z devíti nejstarších plemen psů vůbec spolu s plemeny karolínský pes, australský dingo, basenji, mexický a peruánský naháč, původní americký indiánský pes, indický párijský pes, alopekis a novoguinejský zpívající dingo (Heimbuch).

Čtěte dále
Publikováno: 1.9.2015 11:47:21
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: V. skupina

Chtěla bych se zeptat: Prožíváte ve svém životě jen chvíle příjemné, plné pohody a pohodlí a nijak neatakující váš psychický či fyzický stav? A děláte stále jen to, co vás opravdu baví? Ne? Tak proč takovýto svět vytváříte pro své psy (a dnes mnohdy i děti)? A pro koho to vlastně děláte? Pro pohodu a štěstí svého psa (jak nahlas prezentujete), nebo pro svůj pocit, co vše mu dokážete dát, obětovat, pro image vše chápajícího páníčka (jak to asi ve skutečnosti je)? A pro koho je tedy vytváření tohoto „skleníku“ vlastně přínosné?

Čtěte dále
Publikováno: 1.9.2015 11:30:12
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Moloss club CZ pořádá v sobotu 12. září ve Zbraslavi u Brna speciální a klubovou výstavu.

Čtěte dále
Publikováno: 1.9.2015 10:27:54
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

ZKO Kolín Borky a SKS -TART region Kolín pořádá 3. října 4. ročník Memoriálu  MVDr. Ivo Srba v kategoriích ZMT, T1, T2 a OPT1 se zápisem zkoušky.

Uzávěrka přihlášek je 25. září.

Čtěte dále
Publikováno: 1.9.2015 10:06:43
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Agentura CZECH Artists Management International pořádá ve spolupráci s Möbius o.s. Benefiční koncert pro Chrty v nouzi, který se bude konat 14. září od 19 hodin v Hudebním klubu Nová Chmelnice v Praze.

Záštitu nad koncertem převzali Marta Kubišová a MVDr. Jan Herčík, CSc. s chotí Kateřinou.

Čtěte dále
Publikováno: 31.8.2015 14:39:19
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
R. I. P. Blanko!

V sobotu 15. srpna dotlouklo srdíčko Blance Fiedlerové, legendě výcviku zejména malých kníračů. Za dob Svazarmu dlouhá léta vedla cvičiště Praha 9 Kbely, pořádala speciální výcvikové tábory pro knírače, propagovala knírače jako služební plemeno, ukazovala, jak jsou knírači šikovní v pachových disciplínách, zkrátka pro kynologii byla vždy pojmem. Po revoluci pokračovala v činnosti v oblasti záchranařiny. Do posledních aktivních chvil jí doprovázel malý pepřáček. Obdržela vysoká a nejvyšší kynologická ocenění ČR a je navržena na ocenění také od Klubu chovatelů kníračů za celoživotní působení s předáním na konferenci, která se ale bude konat až letos na podzim.
Kdo jste jí znal, zavzpomínejte!
R. I. P. Blanko!

Ilustrační foto: M. Trnková

Publikováno: 31.8.2015 11:37:50
Kategorie: Výcvik a sport

Slovenský klub ázijských a ruských ovčiakov usporiada v sobotu 19. septembra (září) v horárni Nový Tekov pri Mochovciach klubovú výstavu kaukazských pastierskych psov, stredoázijských pastierskych psov a moskovských strážnych psov.

Čtěte dále
Publikováno: 31.8.2015 11:08:30
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální