Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

ZKO Velešín u Letiště pořádá o víkendu 23. - 24. srpna závod o Pohár města Velešína v kategoriích ZZO, ZVV1, IPO3 a Stopařský speciál.

Čtěte dále
Publikováno: 4.7.2014 14:27:10
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Jsou plemena, u kterých je zvykem, že kluboví funkcionáři provádějí tzv. kontrolu vrhu. Ačkoliv národní kynologická organizace dosud nevydala přímé prohlášení o nevhodnosti těchto praktik, z vyjádření jednotlivých jejích funkcionářů je zřejmé, že ČMKU si je plně vědoma problematičnosti takových kontrol jak z hlediska práva, tak z hlediska zdravotních rizik a ochrany štěňat. Vyššími kynologickými orgány nejsou žádné kontroly vrhů vyžadovány a v jejich předpisech také žádnou právní oporu pro kontroly vrhu nehledejme.

Ilustrační foto: Š. Gramanová

Čtěte dále
Publikováno: 4.7.2014 10:20:20
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Fila Brasileiro Club CZ ve spolupráci s Klubem chovatelů anglického mastifa pořádá ve dnech 12. - 14. září v autokempu Dolní Kalná v Krkonoších třetí ročník pracovního srazu molossoidních plemen.

Čtěte dále
Publikováno: 3.7.2014 11:51:53
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Léto s sebou přináší čas prázdnin a dovolených a k nejoblíbenějším letním činnostem našim
i psím patří rozhodně koupání. MVDr. Milanu Štouračovi jsme položili pár otázek, které zaručeně napadnou i vás, dívá-li se váš pes toužebně na blízký rybník zvaný Brčálník…

Čtěte dále
Publikováno: 3.7.2014 11:38:19
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Třetí květnový víkend patřila sportovní hala B. Modrého v Lanškrouně rhodéským ridgebackům. Klub chovatelů tohoto plemene zde pořádal svou XXII. klubovou a IX. speciální výstavu. Před zahájením výstavy byly vyhlášeny výsledky klubových soutěží za minulý rok a noví kluboví šampioni.

Čtěte dále
Publikováno: 1.7.2014 10:30:18
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

ZKO Újezd nad Lesy vás zve na Krajskou výstavu všech plemen kromě Německých ovčáků spojenou s Klubovou výstavou kavkazských pasteveckých psů a málopočetných dogovitých plemen.


1. uzávěrka: 22. srpna
2. uzávěrka: 5. září

Čtěte dále
Publikováno: 1.7.2014 10:26:07
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Krajská a oblastní

O našem národním plemeni, československém vlčákovi, a o jeho prý nezvladatelném temperamentu a těžké cvičitelnosti koluje mnoho zkazek. Do boje proti těmto předsudkům se pustila i Daniela Adámková, která se se svojí fenou Cenzií z Hvozdecké Kotliny začala věnovat jedné z nejobtížnějších disciplín kynologického světa – záchranářskému výcviku.

Čtěte dále
Publikováno: 30.6.2014 13:10:20
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

V sobotu 21. června pořádal Canis klub Trutnov již pátý ročník mistrovství ČR border kolií v obedience.  Celá akce probíhala pod záštitou BCCCZ ve Dvoře Králové nad Labem. I letos se mistrem BCCCZ v obedience stala Dana Valešová s Andromedou Sub Tilia, která si mistrovský titul odnesla domů již počtvrté v pořadí!

Čtěte dále
Publikováno: 25.6.2014 9:49:45
Kategorie: Výcvik a sport

Dne 16. června se v Těptíně, obec Kamenice, okres Praha-Východ, zaběhl ruský chrt-barzoj. Bílý s hnědými znaky, bez tetování, není ani čipovaný.

Měl reflexní žlutý obojek s tel. číslem: 604 867 763.

Čtěte dále
Publikováno: 23.6.2014 14:31:38
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Polovina roku je za námi a blíží se prázdniny. Nové číslo PPČ se věnuje dovolené se psem – zde najdete rady a tipy, jak si dovolenou pořádně užít, a také zkušenosti našich čtenářů při vycestování do zahraničí.

Čeká vás obsáhlé čtení o plemeni měsíce – československém vlčákovi, jeho historii, chovu a uplatnění.

Najdete zde další díly oblíbených seriálů a mnoho jiných zajímavých témat, které vás můžou inspirovat k letním zábavám se psy. Ostatně přesvědčte se sami!

Čtěte dále
Publikováno: 20.6.2014 13:14:46
Kategorie: Výcvik a sport