Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Jak má majitel psa nejlépe postupovat u veterináře, když se pes, který jinde normálně v klidu cvičí a bere odměny, u veterináře stresuje už v čekárně a na jakýkoliv úkon za odměnu není šance? Na tuto otázku najdete opravdu fungující rady, na rozdíl od mnoha scestných, v novém čísle časopisu Pes přítel člověka v zamyšlení v úvodníku šéfredaktorky Stanislavy Jansové, a návodném článku Františka Šusty. Moderní trenéři zvířat, a to především specialisté na mořské savce, dnes dokážou v rámci veteriny pravé divy. Dobrovolný odběr krve, kdy zvíře samo přijde nastavit končetinu a bez jakékoliv fixace po celou dobu drží, bývá už na řadě pracovišť považován za standard.

Čtěte dále
Publikováno: 15.9.2014 8:36:29
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dne 7. září se v lese u obce Mokrsko ztratila černá fenka plemene stafordšírský bulteriér - slyšící na jméno Adélka. Od té doby po ní není žádná stopa. Každý den chodíme po lese, vyvěšujeme letáky a nemáme žádné zprávy.
Fenka je milá klidem, velmi hravá a hyperaktivní.

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2014 15:47:48
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Neuvěřitelných 65 pejsků z celé ČR se poslední srpnovou neděli sjelo na rakovnické kynologické cvičiště. V soutěžích agility bojovali o nejlepší umístění na již IV. Ročníku Maximova memoriálu. Přijeli pejsci malí, velcí s průkazem původu i čistokrevní voříšci, prostě všichni ti, kteří si chtěli užít prima den spolu se svým pánem. Počasí  přálo všem až na jednu třicetiminutovu průtrž, kdy se závody na tuto dobu přerušili.

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2014 15:18:41
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Ve světě kynologie existuje nespočet různých výcvikových a výchovných metod a každý si mezi nimi jistě vybere tu pravou pro sebe a svého psa. Obrovský boom zažívá v poslední době zejména jedna metoda, která může „obyčejným“ pejskařům připadat jaksi zahalena do pláště z nesrozumitelných cizích pojmů, ale i přesto si tato metoda získala tisíce příznivců po celém světě. Zcela jistě proto, že při správném provedení slibuje úspěch u každého psa, jedno jaké rasy, velikosti či věku! Brány do světa pozitivní motivace a klikru pro nás otevřela Klára Hlubocká, dlouholetá instruktorka výcviku, která pomohla nejen s rozvojem této metodiky u nás, ale ze zahraničí k nám dovezla i spousty dalších revolučních metod výcviku, které se dodnes plně využívají zejména v oblasti záchranařiny! Nenechte si ujít unikátní a obsáhlý materiál!

Co si máme představit pod tzv. naklikáním?
Naklikání  − pod tímto pojmem rozumíme procesu přivyknutí psa na zvuk klikru a spojení, že klik = odměna.

A jak na to?

Čtěte dále
Publikováno: 12.9.2014 13:44:10
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Ve dnech 6. – 7. září se v rekreačním zařízení Radost v Horním Jelení u Chrudimi konal V. boxer sraz. Tuto víkendovou akci pořádají dobrovolníci sdružení v neformální skupině boxici.cz. V roce 2010 se pustili do organizace prvního celorepublikového setkání majitelů plemene, u kterého máte jen dvě možnosti – buď ho milujete, nebo ho přímo zbožňujete.

Čtěte dále
Publikováno: 11.9.2014 12:38:35
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Sheltie Club CZ ve spolupráci s Klubem chovatelů collií a sheltií a Moravskoslezským klubem chovatelů collií a sheltií pořádá Speciální výstavu pro plemena kolie krátkosrstá, kolie dlouhosrstá a šeltie, která se uskuteční v sobotu 25. října v Olomouci.

Čtěte dále
Publikováno: 9.9.2014 15:13:11
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Česká pobočka Klubu chovatelů československého vlčáka vás zve na setkání s tímto plemenem, které se uskuteční ve dnech 26. - 28. září v Nadějkově.

Čtěte dále
Publikováno: 9.9.2014 15:10:51
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: I. skupina

Klub chovatelů jezevčíků pořádá ve dnech 7. - 9. listopadu v Potštátě Klubovou honičskou soutěž se zadáváním titulu CACIT, CACT.

Čtěte dále
Publikováno: 9.9.2014 15:08:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Dovolujeme si vám představit český reprezentační tým na Mistrovství světa všech plemen ve sportovní kynologii (MS FCI IPO) pro rok 2014, které se bude konat ve dnech 9.–14. září ve švédské metropoli Malmö!

Česká reprezentace pro rok 2014:
1. Martin Plecháček a Antrax Ostraryka (BOM, pes) – 1. místo na MČR IPO, 290 b.
2. Michaela Kuncová a Jaguar de Alphaville Bohemia (BOM, pes) – 2. místo na MČR IPO, 290 b.
3. Vítězslav Holan a Fantasia Extra Temperament (BOM, fena) – 3. místo na MČR IPO, 287 b.
4. Petr Foltyn a Auzzy Ostraryka (BOM, pes) – 4. místo na MČR IPO, 285 b.
5. Jiří Čejka a Junker de Alphaville Bohemia (BOM, pes) – 5. místo na MČR IPO, 285 b.

Čtěte dále
Publikováno: 9.9.2014 15:02:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Výběrový závod stopařů

Vítěz výběrového závodu stopařů, který proběhl ve dnech 6. – 7. září v ZKO Chodov u Karlových Varů a posoudil jej pan rozhodčí Krajčí, je již znám! Stal se jím Ing. Miroslav Pospíšil s fenou hovawarta Cindy v. Philippsdorf. Závodu se zúčastnilo devět týmů

Publikováno: 9.9.2014 15:01:17
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ