Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

POZOR! ZMĚNA!
Mistrovství ČR mládeže stopaři se bude konat v Žamberku.

Čtěte dále
Publikováno: 3.10.2015 17:20:04
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Jezevčík je tradiční německé plemeno se třemi druhy srsti ve třech velikostech, uzpůsobené pro lov na zemi i pod zemí. Kromě toho patří jezevčíci pro svou osobitou povahu k nejoblíbenějším malým psům bez ohledu na typ srsti. Již odzvonilo dobám, kdy bylo standardem zakázáno upravovat srst drsnosrstých jezevčíků. Dnes je trimování zcela běžné, a pokud se chcete přihlásit na výstavu, většinou se bez něj neobejdete.

Čtěte dále
Publikováno: 2.10.2015 9:25:29
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: IV. skupina

Tak se jmenuje nová lekce v naší čím dál obsáhlejší rubrice „agility“ v PPČ č. 10. a věnuje se nejoblíbenějšímu typu učení kontaktních zón, tzv. 2 on 2 off (dvě packy nahoře, dvě dole). Tato metoda je pro psy srozumitelná, a proto i velmi spolehlivá. Pokud ji porovnáme se zastavovanou zónou 4 on (všechny packy na zóně), je většinou rychlejší a pes se při ní cítí jistě, protože ví přesně, co má dělat. Proč tomu tak je?

Čtěte dále
Publikováno: 2.10.2015 9:19:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Sledujete naše seriály o agility a dogdancingu s návodem, jak můžete svého psa naučit novým trikům? Podařilo se vám některé triky zvládnout anebo naučit pejska některému novému triku nebo cviku? Fotografujete anebo natáčíte si svoji snahu a výsledky na video? Pošlete jej k nám na fotosoutez@pespritelcloveka.cz! Vaše fotky i videa zveřejníme na našem Facebooku. Pět fotek nebo videí, které budou mít do konce listopadu nejvíc "lajků", odměníme ročním předplatným a dárky v hodnotě 2000 Kč.

Čtěte dále
Publikováno: 1.10.2015 10:30:21
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Dnes se mezi majiteli psů řeší mnoho otázek: Je pes masožravec? Potřebuje pro svůj zdravý psychický vývoj kontakt s ostatními psy? Neubližuje jeho krční páteři obojek? Dá se bez elektrického obojku dostat na mistrovství? Pomůže „frigidní“ feně seznámení se správným psem? A do toho desítky, stovky seminářů, které vám na podobné otázky odpovědí a mnohé další nastolí. Asi mám štěstí, že nemám čas… A jaké tady používám obojky, kdy a proč?

Čtěte dále
Publikováno: 1.10.2015 9:55:51
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Mistrovství světa německých ovčáků proběhlo ve dnech 23. – 27. září v Lahti ve Finsku a český tým zde vybojoval třetí místo (841 bodů)!

Čtěte dále
Publikováno: 1.10.2015 8:22:10
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Pozor!

Jsme samozřejmě rádi, že se někteří naši čtenáři chtějí podělit o naše skvělé články, reportáže, rozhovory s ostatními, ALE! Opravdu nemohou stránky naskenovat a dát na web či facebook v čitelné podobě! Cílem vydavatelů časopisů opravdu není dělat časopis, platit honoráře, tiskárnu, distribuci, a pak se jen dívat, jak někdo tuto práci naskenuje a zveřejní dalším. A proto je chrání a toto chování ošetřuje i autorský zákon… Budeme rádi, když upozorníte své známé a kamarády na články, které vás zaujaly, ale ne tak, že si je díky vám i u vás na webu nebo facebooku přečtou!
Děkujeme!
Vaše redakce PPČ


Publikováno: 29.9.2015 14:32:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Opět jsme pro vás připravili oblíbený nástěnný plánovací kalendář plný fotografií psů rozdílných plemen – i těch nepoznatelných. Psi odlišných barev, velikostí a povah ale mají společné to nejpodstatnější – srdce plné lásky a důvěry v člověka. Je jen na nás, zda mají svou lásku a důvěru skutečně komu dát. Kalendář je velmi praktický a je jistě i skvělým dárkem pro všechny, kteří si chtějí naplánovat své dny (nejen se psy)anebo se dívat na fotografie nejlepšího přítele člověka, kterým pes dokáže bezesporu být. Kalendář můžete dostat ZDARMA! Všichni STÁVAJÍCÍ PŘEDPLATITELÉ a také NOVÍ PŘEDPLATITELÉ časopisu Pes přítel člověka jej obdrží ZDARMA s číslem 1/2016.

Čtěte dále
Publikováno: 29.9.2015 13:10:01
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Na pondělí 28. září připadá kromě Dne české státnosti, spojeného se svátkem patrona naší země svatého Václava, také jiné, české veřejnosti podstatně méně známé výročí. V celém světě si především organizace odpovědné za zdraví lidí a zvířat připomněli „Světový den boje proti vzteklině“ (World Rabies Day). Tato nákaza v řadě zemí včetně České republiky sice již bezprostřední hrozbou není, z globálního pohledu však stále jde o velký problém. Každý rok na světě zemře na vzteklinu asi 70 tisíc lidí.

Čtěte dále
Publikováno: 29.9.2015 12:09:50
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Neuvěřitelných 100 pejsků z celé ČR se poslední srpnovou neděli sjelo na rakovnické kynologické cvičiště. V soutěžích agility bojovali o nejlepší umístění na již V. ročníku Maximova memoriálu. Přijeli pejsci malí, velcí s průkazem původu i čistokrevní voříšci, prostě všichni ti, kteří si chtěli užít prima den spolu se svým pánem. Počasí nám tenokrát přálo, dopoledne bylo krásně pod mrakem, dopoledne se na nás usmálo i sluníčko, někdy až příliš.

Čtěte dále
Publikováno: 25.9.2015 11:06:35
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility