Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Divadlo Oskara Nedbala v Táboře vás srdečně zve na charitativní koncert ve prospěch týraných zvířat, který se uskuteční ve čtvrtek 2. října od 19. hodin.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2014 16:36:39
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Interclub Orient pekinéz a japan-chin pořádá v neděli 5. října v hotelu Svornost v Dolních Počernicích Klubovou výstavu bez zadávání titulu Klubový vítěz.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2014 15:12:56
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Kde začít jinde než na začátku. Na začátku byla naše domácnost ryze kočičí. Rodiče o psovi nechtěli ani slyšet. Podle nich pes do bytu nepatří. Navíc já jsem byla přeci odjakživa na kočky než na pejsky. Všechno se ale mění, a když jsem poprvé v televizi viděla tančící border kolii, sešlo z koček a chytila mě psí mánie. Od té doby jsem netoužila po ničem jiném než po malém borderčím prckovi. Ale když jsem na internetu našla stránky s psími útulky, nezávazně jsem si je procházela a rozhodla se, že až to půjde, nebude u mě doma borderka, ale nějaký útulkáč.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2014 15:01:55
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Klub saharských chrtů pořádá v sobotu 13. září v areálu zámku v Častolovicích Klubovou výstavu pro plemena azavak a sloughi.

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2014 10:29:25
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Nikdy mě nepřestane překvapovat, jak snadné je pro některé odsoudit někoho (a to velmi osobně až nevybíravě) za něco, o čem neví prakticky NIC. Za něco, čemu nedali ani možnost – neseznámili se s tím, co kritizují. Po každém vyjití časopisu jsem jen v šoku, jak někteří, aniž by časopis vůbec měli v ruce, už vše vědí, kritizují a haní, nejlépe s osobními ataky na autora materiálu a fotografií a výkřikem o šéfredaktorce na závěr… Ano, kynologie je smutným odrazem agresivní doby kolem nás, byť tomu moc nerozumím. Pro mě je kynologie stále záliba, láska, kterou jsem si dobrovolně zvolila. Díky ní mohu zažívat chvíle pohody a přátelství, a nevím, proč tam vpouštět agresivitu, závist a zlobu jiných. Je jen na nás, koho a co do svého prostoru, do svého života vpustíme…

A tak třeba jeden z příspěvků za všechny (jméno si nechám pro sebe, slečna či paní se jistě pozná, a víc není třeba…):  „Také jsem se pozastavila nad výběrem fotografie jedince, který by měl představovat to nej z plemene… a borderky jsou opravdu k pasení šlechtěné… to zas bude počteníčko… Asi po dlouhé době napíšu také nějaký článek do Psa – paní šéfredaktorce.“

Čtěte dále
Publikováno: 28.7.2014 10:22:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Welsh Corgi a Kelpie klub CZ pořádá v sobotu 23. srpna v zámecké zahradě ve Slavkově u Brna Klubovou výstavu.

Čtěte dále
Publikováno: 25.7.2014 9:56:37
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Srpnové číslo Pes přítel člověka právě v prodeji!

Léto je časem dovolených a odpočinku. Někdo rád cestuje k moři a pak jistě uvítá naše téma Pes a moře – ano, či ne? A dalším Zahrada – oáza klidu? Jak pro koho! Věděli jste například, že „Spousta okrasných rostlin a dřevin je buď jedovatých, nebo přinejmenším dokážou vyvolat u psa nepříjemnou alergickou reakci. Velmi často se můžeme setkat i s jedovatými pokojovými rostlinami, které se na léto přesouvají ven na zahradu a mnohdy právě ony psa zaujmou, vždyť je tam ještě neviděl! Jedovaté rostliny můžeme dělit podle druhů jedů v nich obsažených a my vám je představíme“.

Čtěte dále
Publikováno: 24.7.2014 8:58:54
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V minulém čísle jsme zveřejnili rozhovor s úspěšným psovodem-záchranářem Filipem Štrachem. Pokud vás zaujal natolik, že byste se chtěli věnovat právě záchranářskému výcviku psů, přinášíme nejen vám první díl nového seriálu. Je věnován začátku – výběru vhodného štěněte pro záchranářský výcvik.

Čtěte dále
Publikováno: 23.7.2014 8:18:18
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik

Rottweiler klub ČR pod záštitou Kynologického klubu KK Olomouc – Neředín pořáda v sobotu 13. září RTW CUP v kategoriích IPO1 a IPO3, a v neděli 14. září Klubovou výstavu rotvajlerů, na kterou je pozván rakouský rozhodčí Hans Bierwolf. Obě akce se budou konat v areálu HST Bochovice.

Čtěte dále
Publikováno: 22.7.2014 16:44:19
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Jedno pondělní ráno se nám doneslo, že se u nás v Helppsí škole bude konat den otevřených dveří. Co to asi je? Napadlo obě psiska. Už ve středu 16. července se prý dozvíme …….

Ve středu od rána jsme byli celí natěšení, co že to ten „Den otevřených dveří“ vlastně je. Vše jsme pochopili v 10 hodin, kdy se otevřela brána do Helppsího areálu na Plzeňské ulici. Hned na desátou dorazila skupinka, pro nás zatím docela neznámých lidí, kteří se začali zajímat, jak to u nás chodí a jak si bydlíme a tak a začali si vše zapisovat a fotit.

Čtěte dále
Publikováno: 22.7.2014 9:55:57
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Canisterapie