Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Klubovou výstavu irských vlkodavů vyhrála šampionka Dinna!

Klubovou výstavu irských vlkodavů vyhrála šampionka Dinna!

Letošního 8. června se konala v zámku Náměšť nad Oslavou Klubová výstava Wolfhound klubu se zadáváním titulu klubový vítěz. Rozhodčím byl pan Hans - Jürgen Rösner z Německa. Výsledky výstavy včetně reportáže obsahující fotografie vítězů jednotlivých tříd  se dočtete v příštím čísle časopisu Pes přítel člověka.

Vítězem výstavy a tituly nejlepší pohyb, CAC, Klubový vítěz, BOB se stala fena Ch. DINNA Czech Valley, chov. Dita Hrabáková, maj. Růžena Vlčková

Autor: redakce
Publikováno: 27.6.2013 21:10:36
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Speciální výstava šeltií


SV se zadáváním titulu CAC, CAJC a Vítěz speciální výstavy proběhla  v sobotu 22. června v Praze – v Horních Počernicích. Rozhodčí byla paní Janine Böhi-Wenger ze Švýcarska a všech 57 šeltií (22 psů a 35 fen) posoudila velmi pečlivě a přísně. Titul nejvyšší BOB získala zlatá fena Vignette z Ďáblovy studánky, majitelky Ivety Novotné.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 27.6.2013 12:45:19
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Mistrovství světa IPO se blíží!  str. 48

 

Poprvé v historii konání se bude mistrovství světa IPO konat v České republice. Věděli jste, že poslušnosti nejlepších psů na světě bude posuzovat žena? Jak se na MS připravuje jeden z nominovaných pomocníků, Josef Kubec, a na co se obzvláště těší? A jak vlastně prožívají MS „šlapači“, jejichž práce je zcela v pozadí, přitom je s ohledem na podané fyzické výkony jednou z nejnáročnějších a závisí na ní třetina úspěchu budoucího mistra světa?
Doplněno o videa s ukázkami práce všech čtyř nominovaných pomocníků – Josefa Kubce, Václava Kuncla, Radomíra Kupky a Jaroslava Vyhnala!

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 26.6.2013 17:39:40
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Dvouhlavý pes 2013

Dne 27. 4. 2013 ZKO Kobylisy pořádala 1. Ročník závodu Dvouhlavý pes. Soutěžilo se v kategoriích jednotlivců ZZO (bez speciálních cviků), ZM (beze stop) a závodu družstev ZVV 1 / IPO 1 (beze stop). Celý závod spravedlivě posuzovali rozhodčí Miroslav Schober a Karel Havelka, figurovali David Němec a Vladimír Opršál. Celkově se sešlo 39 závodníků.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 24.6.2013 19:59:37
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Russellíci v akci

Letos poprvé Klub chovatelů teriérů uspořádal víkend „Russellíci v akci“, který proběhl v Horním Jelení u Pardubic, a to ve dnech 14. - 16. Června. Počasí nám opravdu přálo, protože to byl letošní první krásný víkend. Sešlo se nás 44 dospělých lidí s 25 Parson Russell teriéry a s 16 Jack Russell teriéry a pár dětí.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 23.6.2013 19:44:30
Kategorie: Výcvik a sport

Tentokráte na téma - ,, Slunce, léto, pes“ a ,,Výcvik je i o radosti! Své letní fotografie, či snímky z  výcviku nám můžete zasílat do 20. 8. 2013 na adresu fotosoutez@pespritelcloveka.cz. Šest nejlepších snímků odměníme tříměsíčním předplatným.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 22.6.2013 10:21:50
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Červenec
Výherci tří fotosoutěží jsou známi

A najdete je v časopise Pes přítel člověka č. 7. Zaslali jste nám opravdu velké množství kvalitních fotografií se třemi náměty  – ,,Co bude dnes dobrého“, ,, Psí Velikonoce“ a „ Bílý švýcarský ovčák“ . Děkujeme!

Autor: redakce
Publikováno: 22.6.2013 9:56:20
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Květen

Nejen psi mají překážkové "dráhy"

Letošní výstavu chovatelských potřeb PROPET, která se na brněnském výstavišti uskuteční od 28. do 30. června, zpestří výstava zakrslých králíků. K vidění bude na šedesát jedinců rozmanitých druhů a barevných rázů. Malí králíci se divákům předvedou také zcela netradičně – budou totiž soutěžit v králičím hopu.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 21.6.2013 13:21:02
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Šťastná sedma je tu!

Číslo sedm je pro mnoho lidí tím šťastným, magickým číslem, ale i když k nim třeba nepatříte - nové číslo časopisu Pes přítel člověka č. 7 na trhu! A co vás v něm čeká?

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 20.6.2013 19:00:19
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Šestnáctka padla

Ve dnech 15.6 a 16. 6. 2013 se v Krupce u Ústí nad Labem odehrával již po několikáté Happy Míček. Sešlo se tu celkem 28 družstev, které byli rozděleni do 5. divizí.  Pořadateli byli Laviňáci, kteří nechybí na žádném ze závodů.

 

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 20.6.2013 17:51:29
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball