Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Využijte jedinečnou příležitost oslovit cílovou skupinu našich pravidelných čtenářů.

Pozor! Chcete inzerovat v červnovém čísle, které vychází  24. května? Pokud ano, je nevyšší čas. Uzávěrka inzerce je již 23. 5. 2013.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 21.5.2013 16:00:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Turid Rugaas asi není třeba sáhodlouze představovat a její známou knihu „Konejšivé signály“ zřejmě také ne. Nakonec těmito signály neboli psí řečí se ve svém rozsáhlém projektu zabývá spoustu let. A nám pak společně se svou blízkou spolupracovnicí Martinou Načeradskou odpověděla na několik otázek…

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 21.5.2013 11:00:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Klub chovatelů teriérů vás zve na zábavný víkend „Russellíci v akci“ konaný dne 14.-16. 6.2013 v příjemném prostředí v Horním Jelení (u Pardubic) a určený pro Parson Russell Terriery a Jack Russell Terriery.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 21.5.2013 8:00:00
Kategorie: Chovatelské kluby spolupracující
Rubrika: III. skupina

Již po sto dvacáté druhé se do anglického Birminghamu sjeli vystavovatelé ze všech možných koutů světa, aby právě na této prestižní výstavě předvedli své psy. A Češi byli mezi nimi a mnozí z nich i uspěli.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 20.5.2013 11:00:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V květnovém čísle našeho časopisu (PPČ 5/2013) jsme vám představili černého labradora Bouráčka, který opuštěný původním majitelem a ochrnutý po střetu s autem našel nový domov i odbornou pomoc v podobě fyzioterapie.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 17.5.2013 13:00:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
WDS Budapešť

Světová výstava psů v Budapešti právě začíná. Jistě se tam chystá i mnoho českých vystavovatelů a my vám všem přejeme, co možná nejlepší výsledek. Budeme velice rádi, když se nám, ale i ostatním čtenářům pochlubíte úspěchem svého psa nebo svého odchovu! Na náš redakční e-mail redakce@pespritelcloveka.cz můžete zasílat fotografie  minimálně o velikosti 300 kB spolu s názvem plemene, jménem psa, získaným oceněním a tituly, jmény rodičů, datem narození, jménem chovatele a majitele.

Autor: IvetaP
Publikováno: 17.5.2013 7:59:28
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Kynologický klub Skotnice, vás srdečně zve dne 25. května na XI. ročník MEMORIÁLU VLADIMÍRA HAMPLAO putovní pohár obce SKOTNICE. Závod je postaven na podkladě NZŘ podle zkoušek ZVV1 a ZVV2. Startují tří členná družstva, kdy jeden plní pachové práce, druhý cviky poslušnosti a třetí disciplíny obrany. Získané body z jednotlivých disciplín se započítávají do výsledku družstva. Více zde

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 16.5.2013 16:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Ne? Není ani divu, doposud je to plemeno opravdu málopočetné a u nás zatím téměř neznámé. I přesto ho ale v našich končinách můžete potkat. Manželé Holubovi jsou jedni z těch, kterým se právě tuto raritu podařilo z USA importovat.

 

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 16.5.2013 11:00:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V souvislosti s tím, že se na Slovensku vyskytla vzteklina, viz mapa výskytu zde http://www.svps.sk/zvierata/choroby_besnota.asp a údajně měli být utrácení psi v okr. Bardejov (ovšem toto mi úředníci Bardejova nepotvrdili a ani o tom nevědí, přesto je tato zpráva šířena, se snaží slovenští záchranáři psy zachránit a psy z ohniska vztekliny rozvážet pryč. Výzvy můžete hojně najít po internetu, hlavně na facebooku. Není lepšího mechanismu, jak vzteklinu paprsčitě rozšířit a tento postup je i trestný jako šíření obecného ohrožení!

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 16.5.2013 7:30:02
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Přinášíme přehled všech vítězných snímků z našich fotosoutěží v roce 2012 a 2013.

Aktuálně - vloženi výherci soutěže ,,holandský ovčák na fotografii" a ,,Svalila mě klouzanice“ a ,,Zimní sporty“ .


Vyhlášení výherců fotosoutěže Francouzský buldoček na fotografii naleznete v čísle 5/2013 našeho časopisu. Na webu jej pak zveřejníme 11. června. 

 

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 15.5.2013 11:00:00
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže