Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Nezapomenutelná Mikulášská besídka pro psy, jediná svého druhu v ČR.

Už jste se někdy zúčastnili psí Mikulášské? Znají se Vaši čtyřnozí parťáci osobně s Mikulášem? Dostali Vaši hodní psíci dáreček od Anděla? Pozval Čert Vaše psí zlobivce na prohlídku pekelné říše? Pokud jsou Vaše odpovědi NE, tak neváhejte dorazit... O tohle nemůžete své chlupáče ochudit.

Čtěte dále
Publikováno: 25.11.2013 9:46:06
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Ve dnech 2. - 3. listopadu se konalo již druhé mistrovství České republiky v mondioringu belgických ovčáků. Závod byl otevřen pro všechna plemena FCI s mezinárodní účastí. Letos poprvé a zároveň poprvé v historii českého mondioringu se závod konal v Praze v kynologickém centru Rychety.

Čtěte dále
Publikováno: 24.11.2013 17:26:52
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mondioring

Nové číslo PPČ v prodeji!

Přichází zima a blíží se Vánoce a Silvestr. V prosincovém čísle našeho časopisu se věnujeme i těmto tématům a období, které je pro nás více stresující než kterékoliv jiné, a tento stres nechtěně přenášíme i na naše psí miláčky. Zkuste trochu zvolnit a přečtěte si nové číslo Psa, časopis plný zajímavého – nejen vánočního – čtení.

Čtěte dále
Publikováno: 21.11.2013 22:09:21
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Argo utrpěl úraz hlavy s následným ochrnutím celého těla. Při aportování míčku narazil hlavou do sloupu. Operace nebyla možná, nasadila se konzervativní léčba kortikoidy a prostředky podporujícími regeneraci míchy. Jediným řešením byla včasná rehabilitace. Celý příběh s popisem průběhu Argovy rehabilitace si můžete přečíst v PPČ č. 12.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 21.11.2013 0:00:01
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Mistrovstvím České republiky stopařů IPO FH ve dnech 1. až 3. listopadu vyvrcholila v Českých Budějovicích stopařská sezona pro šestnáct psovodů a jejich psů. Samozřejmě to nebylo jen vyvrcholení jejich celoroční činnosti, ale zúročení několikaletých příprav čtyřnohých svěřenců, než se jim podařilo nominovat se na stopařské mistrovství.

Čtěte dále
Publikováno: 19.11.2013 10:31:39
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Předvánoční matiné Organizace Sirius

Dovolujeme si Vás pozvat dne 8. 12. od 11. hodin do sálu Janáčkovy akademie múzických umění v Brně na slavnostní předvánoční matiné připravené ve spolupráci s organizací Sirius, která se specializuje na výchovu a výcvik záchranných psů. Celá akce se koná ve prospěch této organizace.  Zazní díla autorů W. A. Mozarta, J. Moqueta a dalších v podání sólistů Adély Stadlerové, Břetislava Vybírala ml., Pavla Šabackého a vystoupí i členové Filharmonie Brno.

Vstupné je dobrovolné.
Leták ke stažení naleznete zde

Publikováno: 19.11.2013 9:23:46
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

„Každý výstavní úspěch je stejně pomíjivý, asi jako petarda ohňostroje. Vyletí, udělá ránu, zasvítí, začoudí a zhasne. Jediné, co po vašem vítězství chvíli zůstane, jsou ceny v podobě pohárů a… A fotografie! Ty v časopisech především, protože na papíře stále přetrvávají déle, než kdekoliv na internetu. Jednoho dne, za řadu let, budete listovat zažloutlými stránkami a vzpomínat… „
Tak začíná díl seriálu o vystavování od Libušky Brychtové, kde najdete konkrétní rady, postřehy, tipy, jak prezentovat svého psa i sebe právě na stupních vítězů. A jak by určitě stupínky vítězů neměly vypadat?

Čtěte dále
Publikováno: 15.11.2013 8:40:27
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Vážně, a co to je? Jistě se vás zeptají nejen nepejskaři. ZZO je zkouška základní ovladatelnosti psa spadající pod náš národní zkušební řád (NZŘ). Je skutečně tak jednoduchá, jak se o ní mnohdy tvrdí? Ba, přímo je takto prezentována v ZŘ:  Slouží jako nejnižší zkouška k prověření vloh psa k dalšímu výcviku, její splnění není vstupní podmínkou pro složení zkoušek jiných. Nu, vlohy si tedy představuji jinak, než je zvládnutí cviků, se kterými se nyní postupně seznámíme. Co musíme obecně splňovat? Co je nutné mít na paměti? Rozbor jednotlivých cviků doplněných komentářem, i pohledem rozhodčího Bc. Stanislava Beníška, návodnými fotografiemi cviků a úsměvnými historkami ze života z pera Stanislavy Jansové…

Čtěte dále
Publikováno: 13.11.2013 8:56:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
Smutná zpráva

Smutná zpráva
Eva Loučková byla nejen letitou korektorkou a spolupracovnicí našeho časopisu, ale především neskutečně hodný člověk, plný slunce, lásky, pochopení a smyslu pro humor. Uměla nejen zahřát, ale dodat lidem jiskru, zažehnout plamínek. Dokázala lidi strhnout k činům, k soudružnosti, k lásce ke psům. Zpráva o její náhlé smrti byla pro mě šok. Evo, jsem moc ráda, že jsem Tě znala a nikdy mě nepřestane mrzet, že některá setkání, třeba to na pejskařském plese v Hejnicích už neuskutečníme… Budeš moc chybět. Nejen rodině, milovaným vnoučatům, kamarádům, psům, ale i „svým klukům“ na Žampachu, kam jsi se svými psy docházela neuvěřitelných 14 let. Nepochybuji, že jsi už se svými psími kamarády a určitě i nyní by jsi řekla něco, co by nás pobavilo, až by nám tekly slzy smíchu. Takhle jsou to jen slzy smutku, bolesti a lítosti. Mám Tě moc ráda…
Stanislava Jansová

Pár slov o Evě od Markéty zde

 

 

Publikováno: 12.11.2013 14:21:02
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Bohužel pejsek se vrátil z adopce, utíkal, tak je opět v nabídce!

V obci Štolmíř u Českého Brodu se našel pejsek střední velikosti a pískové barvy. Pejsek byl nalezen u silnice, zřejmě čekal, že se pro něj majitel vrátí, běhal za každým autem, které projelo kolem.

Čtěte dále
Publikováno: 12.11.2013 12:00:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní