Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Tradiční mushingový závod proběhl ve dnech 9. – 13. ledna a opět nabídl všem účastníkům závodu jízdu se psím spřežením na tratích uprostřed unikátní přírody Krkonošského národního parku, kde je mimo závod jízda se psím spřežením přísně zakázána. Závod byl otevřený, a to znamená, že se ho mohli zúčastnit závodníci s  jakýmikoliv psy schopnými běžet ve spřežení bez ohledu na rasu.

Ilustrační foto: V. Zetek

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 21.1.2013 13:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing

Kůže a srst není jen na ozdobu, ale především chrání organismus psa před vnějšími vlivy. Tím pádem je naprosto nutné se o ni řádně starat. Spousta lidí však z neznalosti napáchá více škody než užitku…

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 21.1.2013 11:00:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Asi jen málokterý příznivec belgických ovčáků malinois či sportovní kynologie by neznal tuto v současné době asi nejúspěšnější chovatelskou stanici právě tohoto stále oblíbenějšího pracovního plemene. S její majitelkou – Jitkou Pospíchalovou si povídala naše kolegyně Jana Mertlíková…

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 19.1.2013 10:53:54
Kategorie: Chovatelské stanice
Rubrika: I. skupina
Retrospektiva 130

Minulý týden jsme se v Restrospektivě zabývali tématem povahových testů u štěňat a dnes vám nabízíme jeho pokračování. Článek si můžete přečíst zde.

Autor: miwei
Publikováno: 18.1.2013 23:15:44
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Dovedete si představit naučit psa překonávat hned několik náročných překážek za sebou? Myslíte si, že to nelze? Možná vám jako inspirace poslouží toto velice zajímavé video.


Stopování není jen o té klidné a soustředěné práci na stopě. V případě služebních psů jde opravdu o velice fyzicky a psychicky náročnou činnost. Psovod se psem sleduje stopu pachatele ve dvakrát tak větším tempu a na konci jej ještě čeká zákrok. Zvládl by to i váš pes?


 

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 18.1.2013 13:00:00
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže
Přemýšlíte o obedience?

Fandíte tomuto sportu a uvažujete o tom to se svým psem také zkusit? Nemůžete se rozhodnout? Ideální je vypravit se přímo na nějakou akci a udělat si svou vlastní představu. Stačí jen nahlédnout do kalendáře akcí pro rok 2013, vybrat si některou z nich a vyrazit.

Ilustrační foto: M. Václavů

Autor: miwei
Publikováno: 18.1.2013 13:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Obedience

V dějišti mistrovství světa v agility v liberecké Tipsport aréně proběhla zhruba o měsíc později také nevyšší republiková soutěž loňského roku. Atmosféru tohoto agilitního klání nám ve stejnojmenné reportáži přiblížil Pavel Košek.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 18.1.2013 11:00:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

První letošní klubové setkání KRaAOP (Klubu ruských a asijských ovčáckých psů) se konalo 12. ledna v Hustopečích nad Bečvou.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 18.1.2013 8:35:06
Kategorie: Chovatelské kluby spolupracující

Ano, nejedná se o překlep a opravdu čtete správně. I anglického kokršpaněla lze úspěšně vycvičit a dokonce s ním i závodit v nejvyšších stopařských kategoriích v rámci sportovního výcviku. Své o tom jistě ví i usměvavá Alexandra Dobrovičová…

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 17.1.2013 11:00:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 12. ledna, krajský výbor Moravskoslezské oblasti ČKS, na své společné schůzi s předsedy kynologických organizací Moravskoslezského kraje, poděkoval  svým reprezentantům ve sportovní kynologii pocházejícím  z tohoto kraje.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 17.1.2013 7:53:03
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO