Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Tímto heslem se řídí i Tamara Šamánková se svým americkým kokršpanělem Bardem Dream Maronna. Dokazují, že může být toto plemeno velmi úspěšné i mimo výstavní kruh a nevyužít inteligence a pracovitosti tohoto plemene je prostě škoda.

Čtěte dále
Publikováno: 9.6.2014 11:00:46
Kategorie: Výcvik a sport

Máte svého buldočka doma a nevíte si rady s hromadou krátkých chlupů, které se špatně vysávají, zabodávají se do čalouněného nábytku či jsou všude v autě? Francouzský buldoček je krátkosrsté plemeno, proto se může zdát, že speciální úpravu kůže a srsti nepotřebuje. Pokud ale o pejska pravidelně pečujete, zbavíte se starostí s odstraňováním krátkých ostrých chlupů z koberce nebo jiných textilií, takže určitě oceníte rady, jak na to. Stačí si najít chvilku a aspoň jednou týdně mu volné nebo částečně uvolněné chlupy vyčesat.

Čtěte dále
Publikováno: 6.6.2014 10:41:00
Kategorie: Ostatní
Fotosoutěž s anglickým mastifem pokračuje!

Impozantní obr, něžný mazel, majestátní hlídač i spolehlivý přítel a rodinný pes – to je anglický mastif, plemeno tohoto měsíce a námět na novou fotosoutěž. Snímky vašich sametových čumáčků o minimální velikosti 300 kB spolu s vaším jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 15. června. Nejzajímavější snímky odměníme detektivkami.

Soutěžní fotografie najdete v sekci Fotogalerie.

Publikováno: 6.6.2014 10:24:52
Kategorie: Aktuální fotosoutěže
Rubrika: Červen

O víkendu 31. května - 1. června se v Praze konala Speciální barvářská soutěž se zadáváním titulu CACIT, kterou uspořádal Klub chovatelů jezevčíků.

Čtěte dále
Publikováno: 6.6.2014 8:54:32
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Bad je třináctiletý kastrovaný pes a do našeho útulku Lesan v Kralupech nad Vltavou se dostal po smrti své paničky (trpěla před smrtí aterosklerotickou demencí) v březnu tohoto roku. Vážil neuvěřitelných 21 kilogramů! Jeho hmotnost byla více než dvojnásobná – vzhledem ke své výšce, věku a plemenné příslušnosti by měl vážit 9-11 kg!

Čtěte dále
Publikováno: 5.6.2014 13:41:45
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Minulý víkend se pozornost většiny kynologického světa soustředila na finskou Tuusulu, kde se konal již 20. ročník mistrovství světa belgických ovčáků pořádaný FMBB! Česká reprezentace se mezi ostatními opravdu neztratila a přivezla domů opravdu skvělé výsledky!

Čtěte dále
Publikováno: 5.6.2014 9:28:33
Kategorie: Výcvik a sport

Pokud běháte flyball už nějakou dobu, určitě jste se někdy setkali s tvrzením typu: „To je sport jen pro borderky, se svým krátkonohým (malým) psem se mu věnovat nemůžu! Já mám doma jorkšíra (papillona, křížence…), to není pes pro sport.“ Ano, většina majitelů malých pejsků má pocit, že je jejich čtyřnohý kamarád vhodný pouze ke zdobení gauče v obýváku a při sportu by si jen „utrhli“ ostudu, ale myslí si to i jejich psí společník? Jak všichni víme, do malého tělíčka se vejde neskutečné množství energie a tato energie chce ven! A právě o tom by mohli vyprávět hlavní aktéři dnešního článku – jorkšírští teriéři, jejichž páníčci se rozhodli pro flyballovou dráhu a rozhodně toho nelitují.

Čtěte dále
Publikováno: 5.6.2014 9:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball

Kynologický klub Příbram pořádá v sobotu 12. července v Areálu kynologického klubu 1. Oblastní výstavu všech plemen kromě německých ovčáků.

1. uzávěrka: 4. června
2. uzávěrka: 23. června

Čtěte dále
Publikováno: 3.6.2014 10:55:55
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Krajská a oblastní

Letošní Mistrovství světa dobrmanů se konalo doslova „za rohem“, přesněji řečeno kousek za hranicemi naší republiky. A to u našich slovenských sousedů v malém městečku Lozorno, které leží nedaleko Malacek. Nás reprezentovaly dva týmy a celkem osm závodníků a dosáhli až na stupínky vítězů!

Čtěte dále
Publikováno: 3.6.2014 8:18:17
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Nabízí se odpověď: „Hezky česky.“ Ačkoliv v loňském roce proběhlo 50. výročí uznání plemene mezinárodní kynologickou organizací FCI, lidé u nás ho téměř neznají. Na ulici si ho pletou s kníračem, případně s „hezkým voříškem“. O tom, že máme „nějaká“ národní plemena mnohdy vůbec ani nevědí, nebo jimi opovrhují. Holt – pokud dnes nemáte „cosi exotického, z dovozu“, prostě nejste „in“.

Čtěte dále
Publikováno: 2.6.2014 14:56:11
Kategorie: Plemena psů