Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Tradiční obranářský závod v Příbrami zná svého vítěze

V sobotu 23. února se konal v areálu ZKO Příbram již tradiční Zimní obranářský závod. Závod byl opravdu zimní, neboť ten den od rána sněžilo, přesto počasí závodníky neodradilo a všichni přijeli sportovně naladěni a s dobrou náladou. Bezva atmosféru ještě dotvářela nabídka kantýny s vynikajícími zabijačkovými lahůdkami jak je již ve zdejší ZKO zvykem. Celkovým vítězem se stali Fabio Stěžovská zahrada s Marcelou Duškovou. Výsledky zde

Autor: IvetaP
Publikováno: 27.2.2013 8:32:16
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Zkuste se schválně rozhlédnout kolem sebe například v parku, kolik neukázněných psů za sebou na vodítku vláčí své majitele k jinému psu jak kus hadru. A nedej Bože, když se nechtějí zrovna skamarádit, ale druhému čtvernožci spíš trochu pocuchat kožich… Znáte to také a neumíte si s tímto problémem poradit?

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 26.2.2013 14:18:49
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Víkend 22. – 24. února se v Orlických horách nesl ve znamení dalšího mushingového závodu. Tentokrát se jednalo o více soutěží, které však probíhaly na jednom jediném místě. Šlo o Pohár Lady Bright Magadan, Evropský pohár FISTC – čistokrevní, Finále mistrovství ČR ve sprintu a Visegradský pohár. 

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 26.2.2013 9:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mushing
Klubová výstava KCHJ

Klub chovatelů jezevčíků, pořádá 3. března klubovou výstavu bez zadávání titulu KV.  Posuzovat budou:
hladkosrstí standardní - Přibáňová Michaela ing.
dlouhosrstí standardní - Buriánková Alena
drsnosrstí standardní - Adam Petr
trpasličí a králičí jezevčíci - Siejkowski L. (PL)
Komise pro výběr do chovu:
Coufal Jan
MVDr. Jaroslav Švec

Více podrobností o akci naleznete na http://www.kchj.cz/

 

Autor: IvetaP
Publikováno: 25.2.2013 7:00:00
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Březnové číslo se na stáncích objeví již tento pátek a my věříme, že vám přinese opět mnoho užitečných informací, ale i krásných a dojemných příběhů.

A na co se tedy můžete těšit?

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 21.2.2013 10:06:04
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Slyšeli jste někdy o mantrailingu? Víte, že se jedná o poměrně „mladou“ a zatím ne příliš známou metodu záchranného stopování, která začíná nejen u nás, ale i v zahraničí sklízet velké úspěchy? A tušíte, které neobvyklé a v jiných kynologických disciplínách téměř nepoužitelné plemeno se právě tady s vynikajícími výsledky nejvíce využívá?

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 19.2.2013 11:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Záchranářský výcvik
Obranářský závod

Již tuto sobotu pořádá ZKO Příbram zimní obranářský závod ,, O PUTOVNÍ POHÁR“, který bude probíhat v areálu  zdejšího ZKO.

23. února 2013

Závodit se bude v kategoriích ZM , ZVV1, ZVV2 a ZVV3 popsaných v propozicích, které si můžete prohlédnout zde


Autor: IvetaP
Publikováno: 19.2.2013 8:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
Klubová výstava

 

 

 

 

 

Interclub Orient pekinéz a japan-chin si vás dovoluje, co nesrdečněji pozvat na Klubovou výstavu pro plemeno pekinéz a pro plemeno japan-chin pořádanou dne 23. února v sále TJ obce Středokluky. Zahájení výstavy je plánováno na 9:00 hodin.


Autor: IvetaP
Publikováno: 18.2.2013 12:00:00
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Cvičíte agility a občas máte strach, aby se váš pes na parkúru nezranil? Lze vůbec odhadnout nebo poznat, jaká trať je bezpečná a kam raději čtyřnohého závodníka vůbec nepouštět? Co myslíte?

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 18.2.2013 11:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Informace o fenkách a zároveň o azylu, který se nachází v Křelově okr. Olomouc naleznete na stránkách www.oszastavmeutrpeni.g6.cz tel. 604 310 280.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 18.2.2013 9:28:10
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže