Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Již v minulém čísle jsme otevřeli bolestné a pro mnohé z nás zcela nepochopitelné téma množíren. V květnovém čísle našeho časopisu pokračujeme příběhem majitelky dvou bulteriérů, první zemřel na rakovinu, druhý pocházel z již zmiňovaného „chovatelského“ zařízení.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 7.5.2013 11:00:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 4. května proběhlo v rámci mezinárodní výstavy psů v Praze-Letňanech pod záštitou občanského sdružení Helppes také Mistrovství ČR 2013 ve výkonu asistenčních psů a Mistrovství ČR 2013 ve výkonu vodících psů. Posuzování předvedených výkonů se ujali Jana Smidová ze Slovenska, Jiřina Volšická, Bc. Stanislav Beníšek, Milan Doktor, Lubomír Jonáš a Miroslav Melichar.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 7.5.2013 9:31:32
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

O uplynulém víkendu proběhla jedna z „best“ akcí chovatelů, majitelů a příznivců belgických ovčáků. Ve Slovinském Koperu probíhalo mistrovství světa těchto skvělých psů (FMBB). Soutěžilo se zde ve čtyřech odvětvích kynologického sportu – IPO, mondioring, agility a obedience. 

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 6.5.2013 19:41:37
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
MVP je již za nami

První květnový víkend proběhla Praze XXIV. mezinárodní výstava psů, které se zúčastnilo přes 3000 psů. Vítězem této výstavy se stal pes plemene ši-tzu Showcase Otero Cho Oyu majitelky Marty Junkové.

Autor: IvetaP
Publikováno: 6.5.2013 11:34:41
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Bylo třeba stanovit váhu, tak jsem štěňátka zvážila na osobní váze ve svém náručí.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 3.5.2013 18:00:00
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže
Další akce na MVP v Praze

Protože nás již tento víkend čeká MVP v Letňanech, dovolujeme si vám připomenout další akci na tomto výstavišti, která bude probíhat v neděli. Tentokrát se jedná, o X. speciální výstavu CAC se zadáváním titulu Vítěz speciální výstavy 2013 a Vítěz speciální výstavy mladých 2013  pro plemena PULI, PUMI, MUDI, KOMONDOR, KUVASZ, CARPATIN, MIORITIC a BUCOVINA. Pořadatelem je Pannonia klub.

Autor: IvetaP
Publikováno: 3.5.2013 16:00:00
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
Speciální výstava AMKCR

 

 

 

 

 

ALASKAN MALAMUTE KLUB ČR, pořádá 4. května speciální výstavu aljašských malamutů při MVP v Praze 9 – Letňanech. Pozor změna rozhodčího! Posuzovat bude paní Lenka Frnčová (ČR). Podrobnosti naleznete na www.amkcr.eu

Autor: IvetaP
Publikováno: 3.5.2013 14:00:00
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Opět po roce zde máme ostře sledovanou akci FMBB (MS belgických ovčáků), která probíhá právě, o tomto víkendu ve Slovinsku. Naše závodníky tak můžete vidět soutěžit v odvětvích – IPO (6 závodníků), agility (8 závodníků), mondioring (6 závodníků), obedience (5 závodníků).

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 3.5.2013 13:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Pozor změna VS!!!

Dle zpráv z ČKS je VS na MČ R ZVV3 – 4. května v Liberci zrušena. Náhradní termín a místo je 25. května ve Třech sekerách. Kontakt: Dagmar Marinčová více na webu ČKS

Autor: IvetaP
Publikováno: 3.5.2013 11:17:08
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Víte, že tento všestranný krasavec má společné kořeny s daleko známějším německým ovčákem? A stejně jako on se vyskytuje ve dvou variantách srsti – polodlouhé a dlouhé. Bílá barva však v žádném případě neznamená, že by se jednalo o albína.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 3.5.2013 11:00:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní