Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Další výběrová soutěž pro MČR stopařů se konala 17. a 18. října v ZKO Hodonín.
Rozhodčí byli Ing. Jiří Radovesnický a Miroslava Tichá.

Čtěte dále
Publikováno: 21.10.2015 12:04:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Je čtvrtek 27. srpna. Kufr auta je naplněný až po strop. Letošní sponzorské dary jsou obzvláště objemné. V našem autě se na třídenní výlet těší 4 psi. Vyjíždíme z Vyškova, překonáváme nástrahy D1 v podobě uzavírek i obyčejných silnic v podobě objížděk. Naším cílem je Velké Meziříčí. Odtud projíždíme téměř lesní cestou a překrásnou přírodou Vysočiny k RS Nesměř. Po cestě umísťujeme několik žlutých směrovek, aby nikdo nebloudil. Zastavujeme, motor utichl a místo něj se zevnitř i zvenčí auta ozývá štěkot :-) Tady to nikomu nevadí. První účastníci 7. ročníku Víkendu se šeltičkou už dorazili před námi. Vstřícně opakujeme srdečné pozdravy kamarádů a známých. „Ahooooj! Kde jsi? A kde máš ty cedulky? My jsme dorazili i bez nich ...“ (smích).

Čtěte dále
Publikováno: 20.10.2015 15:43:14
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

V sobotu 28. listopadu se v Brně na Křivánkově náměstí uskuteční sraz šeltií pocházejících z útulků. Akci pořádá brněnský útulek Tlapky na cestě, který pomohl už přes 200 pejskům, z toho několika šeltiím. "Šeltičkáři" budou přispívat finančně, a někteří dovezou granule nebo pamlsky. Můžete přispět také, pejsci z útulku vám budou vděční za jakoukoli pomoc.

Čtěte dále
Publikováno: 20.10.2015 11:04:47
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní

Zkouška StPr – vyhledávání předmětů podléhá zkušebnímu řádu pro mezinárodní zkoušky pracovních psů a mezinárodní zkoušku psa – stopaře. Na zkoušku smí nastoupit pes starší 15 měsíců s úspěšně složenou zkouškou BH. V této zkoušce se boduje celkem 5 dílčích částí:

Čtěte dále
Publikováno: 19.10.2015 9:12:07
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Klubovou výstavu klubu KRaAOP zastřešujícího kavkazské a středoasijské pastevecké psy, moskevské strážní psy a jihoruské ovčáky posuzoval pan Wadim Kacnelson z Ukrajiny. Na první pohled možná nenápadný rozhodčí, jehož styl posuzování byl postupem času i pro diváky čitelný – efektivní a příjemný. Celkem 74 psů se ve svých třídách vždy předvedlo nejdříve v pohybu, poté následovala u všech prohlídka chrupu a u psů varlat a opět pohyb všech v kruhu. Pak si již rozhodčí zval jednotlivé psy k individuálnímu posouzení. A před rozhodnutím opět přišel na řadu pohyb. U nás je to poměrně málo častý jev – rozhodčí zcela jasně kladl důraz na pohyb psa, nikoli jen na jeho statické posouzení.

Čtěte dále
Publikováno: 16.10.2015 10:43:24
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální
Výcviková komise hledá zájemce o uskutečnění následujících akcí v roce 2016

Výcviková komise hledá zájemce o uskutečnění následujících akcí v roce 2016

- výběrové soutěže a mistrovství stopařů dospělých (zatím jen 2 zájemci o uspořádání VS)
- výběrové soutěže v kat. ZVV3
- výběrové soutěže malých plemen (Vbez S nelze uskutečnit MR)
- výběrové soutěže a mistrovství mládeže všestranných
- výběrové soutěže mládeže v kateg. stopařů

Pro více informací kontaktujte zkousky@kynologie.cz.

Zdroj: ČKS

Publikováno: 15.10.2015 19:43:07
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ
Zrušení výstavy z důvodu nepřízně počasí

Vážení přátelé,
velice se Vám všem omlouváme, ale z důvodu náhlé změny počasí (napadlo 10 cm sněhu a hala je již obsazená), se výstava psů plemene bandog odkládá na jarní měsíce. Výstava se měla konat 17. října v areálu zámku Stružná u Karlových Varů. Přesný termín akce bude včas oznámen. Výstavní poplatky budou přihlášeným vráceny, sponzorské dary, ceny a poháry budou ponechány na jarní akci.
Ještě jednou se všem omlouváme za případné nepříjemnosti spojené s odvoláním termínu, ale bohužel přepověď byla jiná a pořekadlo "Poručíme větru dešti" nefunguje.
S pozdravem
Hana Kubáňová

Publikováno: 15.10.2015 9:54:11
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

A my vám přinášíme v novém čísle Přes přítel člověka č. 10 hned dvě reportáže! První je z Mezinárodní soutěž retrívrů, která je nejvyšší soutěž pro lovecky vedené retrívry v ČR. Na MSR se kvalifikují psi, kteří dosáhli nejlepších výsledků na všestranných zkouškách v předchozím roce. Maximální počet soutěžících je 20, z toho minimálně 14 míst je rezervováno pro psy z ČR a 6 míst je pro zahraniční účastníky. Pokud někdo z nejrůznějších důvodů nepotvrdí účast nebo pokud se nepřihlásí dostatek zahraničních účastníků, je povolán další pes v pořadí, ale nelze se přihlásit bez předchozí kvalifikace. Protože jde o soutěž, která je velmi obtížná, řada kvalifikovaných odřekne, některé feny se rozhárají, a proto se náhradníci povolávají velmi často, někdy i na poslední chvíli.

A druhá reportáž (v níž najdete 20 fotografií)  je z …

Čtěte dále
Publikováno: 14.10.2015 17:28:13
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

Estrelský pastevecký pes pochází z nehostinného portugalského pohoří Serra da Estrela, kde panují velké teplotní rozdíly. Po staletí plnil funkci pasteveckého psa, obratného ochránce ovčích stád, nenáročného na stravu, protože byl často psem těch nejchudších pastýřů. Vždycky to byl drsný pes, který neměl slitování s vetřelci, ale ke svému pánovi a k jeho rodině byl vždy poslušný, oddaný a věrný a byl to také něžný opatrovník dětí. A jaký je dnes?

Čtěte dále
Publikováno: 14.10.2015 17:20:26
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: I. skupina

Žamberk 10 a 11.října hostil mládežníky na MČR mládeže stopaři. Mistrovství bylo rozděleno na tři kategorie.

Čtěte dále
Publikováno: 14.10.2015 14:09:58
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ