Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

V novém dílu seriálu našeho časopisu, konkrétně v tom novém v č. 5, vám autorka návodného seriálu a úspěšná závodnice v dogdancingu Irena Ištvánková představí další dva cviky – poklonu a prosení. Pochopení a osvojení obou pozic psem je tak, jako u všech ostatních cviků, velmi individuální. Někteří psi je pochopí už během několika prvních tréninků, jiným to bude trvat o něco déle. Obě pózy ale rozhodně přidají vaší dogdancingové sestavě na atraktivitě a budete s nimi sklízet divácký úspěch.

Čtěte dále
Publikováno: 14.5.2015 11:09:24
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Tanec se psem

Ve dnech 7. až 10. května se v Písku uskutečnil světový šampionát belgických ovčáků Worldchampionship, který se koná ve čtyřech disciplínách: agility, poslušnost, mondioring a IPO. V disciplíně IPO vyhrál R. Gerlach se psem Ole vom Holzhäuset Flur, druhý skončil náš M. Plecháček a Antrax Ostraryka, a třetí opět náš P. Foltyn a Auzzy Ostraryka.

Čtěte dále
Publikováno: 11.5.2015 16:29:57
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mondioring

Ve dnech 1. až 3. května se v Srbské Kamenici konalo XIV. Mistrovství republiky obranářů ČR SKS TART. MR se konalo jako soutěž jednotlivců v plném rozsahu zkoušky OPT3 s možností zapsání zkoušky při splnění podmínek ZŘ TART. Podmínkou účasti byl členství v SKS TART a splněná zkouška T2 nebo OPT2.

Čtěte dále
Publikováno: 11.5.2015 16:23:16
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

S mondioringem máme u nás asi všichni spojené belgické ovčáky variety malinois. Magdaléna Janíková se svým beaceronem Floretem ale již dokázali nejen svými výkony, ale i vítězstvím na mezinárodním závodě, že beauceron a mondioring jdou dohromady! A to přesto, že nad Floretem mnozí figuranti klasického výcviku lámali pomyslnou hůl, jako nad nezvladatelným psem… Jaká byla jejich cesta? To jsme se zeptali majitelky i figuranta, se kterým se mondioringu věnují…

Čtěte dále
Publikováno: 11.5.2015 13:47:38
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mondioring

Ve dnech 25. a 26. dubna proběhl v Rozvadově první roční soutěže "O pohár KCHJ ČR". Tato nová klubová soutěž vznikla jako přípravná soutěž pro Evropský pohár. Evropský pohár má svá specifika hlavně v práci na barvě a v hlasitosti. Výcviková rada zvolila variantu s hlasitostí v umělé noře. Důvody jsou jasné. Zorganizovat soutěž s hlasitostí na stopě zajíce je čím dále tím obtížnější.

Čtěte dále
Publikováno: 7.5.2015 16:23:26
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Myslivost

V sobotu 18. dubna se v Netolicích konala klubová výstava foxteriérů obou variet. Posuzování přijal francouzský rozhodčí a prezident francouzského Foxterrier Clubu Antoine Callais.

Čtěte dále
Publikováno: 7.5.2015 16:21:11
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Letošní kvalifikace na MS FCI, EO a Mistrovství ČR v agility odstartovaly již tradičně kvalifikační závody v Děčíně. Úspěšný loňský ročník, kvalitní povrch a překážky letos přilákal rekordní počet účastníků. Na start se jich nakonec postavilo více než 350! Tedy o 100 víc, než v loňském roce…

Čtěte dále
Publikováno: 7.5.2015 15:03:49
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

O víkendu se konala Mezinárodní výstava Prague Expo Dog v pražských Letňanech, na kterou bylo přihlášeno přes dva a půl tisíce psů všech plemen.

Čtěte dále
Publikováno: 7.5.2015 14:44:09
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Agility je dnes velmi oblíbeným sportem a možností, jak strávit aktivně čas se svým čtyřnohým parťákem. V každém čísle vám nyní přinášíme články naší velmi úspěšné závodnice a trenérky Eličky Panáčové, které vás seznámí s tímto světem a zároveň jsou natolik návodné, že mohou být inspirací, podanou rukou, jak se psem na parkuru pracovat. V novém čísle 5 PPČ se v části věnované začátečníkům naučíme tunel a rovnou jej napojíme před skočky a za ně. Tunel bývá pro pejsky velmi oblíbenou překážkou, doslova jej milují. Ze začátku však někteří pejsci mohou mít strach. To je naprosto normální. K úplně prvnímu nácviku tunelu budete potřebovat pomoc asistenta. Asistent vám pejska přidrží těsně před vchodem do krátkého rovného tunelu. Vy jdete na druhý konec tunelu a na pejska voláte skrz něj. Asistent pejska směruje dovnitř tunelu. Pejsek by měl překonat strach a projít tunelem, za což by měl být odměněn bouřlivým jásotem a spoustou pamlsků. Pokud je pejsek velice bázlivý a do tunelu ani po kratším přemlouvání nechce jít, tunel srolujeme (složíme jako harmoniku) tak, aby byl co nejkratší na délku. Pak může připomínat široký kruh a pro pejska by neměl představovat tak velkou hrozbu. Po úspěšných pokusech pomalu tunel protahujeme do výchozí délky. Jakmile si je pejsek již při probíhání tunelem jistý, zkoušíme stále ještě za pomoci asistenta startovat „z ruky“, tedy bez náskoku. Poté zkusíme tunel sami, bez pomoci. Prodlužujeme místo startu od tunelu, snažíme se, aby pejsek tunýlek uměl trefovat. Nezapomínáme střídat obě ruce.

Čtěte dále
Publikováno: 6.5.2015 14:43:36
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
Fotosoutež se samojedem pokračuje!

Ještě tři dny nám můžete posílat fotografie svých bílých medvídků do fotosoutěze se samojedem! Snímky o velikosti 300 kB spolu se svým jménem a poštovní adresou nám posílejte na fotosoutez@pespritelcloveka.cz do 8. května. Vybrané odměníme.

Soutěžící fotografie naleznete v rubrice Fotogalerie.

Publikováno: 5.5.2015 15:17:43
Kategorie: Plemena psů
Rubrika: V. skupina