Novinky

V této sekci serveru Pes přítel člověka se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa psů, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@pespritelcloveka.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

 

Madla a Linda jsou buď sestry, nebo matka s dcerou. Kříženky zřejmě pudla. Mají heboučkou srst, kterou je třeba udržovat. Do útulku v Děčíně přišly ,,zacuckané“, takže na fotografiích jsou po ostříhání.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 11.3.2013 19:00:00
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

V dnešním vstupu do života ,,fletích štěníků“ vám přinášíme krásná vida z krmení štěňátek.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 11.3.2013 12:54:58
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže
Obranářský závod

Na kynologickém cvičišti v ZKO Březová u Sokolova, bude 16. března probíhat závod pod názvem ,,Březovský Březnový Braňák“,


Soutěž bude probíhat dle speciálních kategorií popsaných v propozicích, které si můžete prohlédnout zde

Autor: IvetaP
Publikováno: 11.3.2013 8:00:00
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Mondioring

Narození je velká událost, která je s napětím očekávána. Každý chovatel se na porod dlouho a pečlivě připravuje a těší, zároveň má i obavy a modlí se, aby fenka i štěňátka byla v pořádku. Proto se náš časopis rozhodl vytvořit příběh ze života jednoho vrhu štěňat od narození až po cestu do nových rodin. Po dobu dvou měsíců zde uvidíte denní zpravodajství o narození, růstu, nadějích a očekáváních z rodiny, kde je pes jejím právoplatným členem. Zabrousíme i zpět v čase ke krytí, březosti a přípravám na porod. Věříme, že zde budou jen zprávy dobré, ale budeme je psát tak, jak je život bude přinášet.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 8.3.2013 18:54:24
Kategorie: Reportáže, zajímavosti
Rubrika: Reportáže

Klub chovatelů chrtů anglických dostihových plemen uspořádal v sobotu 2. března v Praze-Nebušicích již 3. ročník soutěže Den mladých a veteránů. Soutěž byla neoficiální „výstavou“ a tedy skvělou příležitostí pro majitele štěňat a mladých psů natrénovat vystavování v kruhu a přivyknout pejsky na prostředí výstav.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 8.3.2013 13:00:00
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

V letošním roce se opět na stránky našeho časopisu vrátily oblíbené poradny. A co se tentokrát můžete dozvědět z oblasti klasického výcviku, agility, chovu a genetiky? Tentokrát jsme se zeptali Ladislava Macha, Martiny Konečné, Michaely Čermákové a Ing. Pavlíny Vazdové…

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 8.3.2013 11:00:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
KV Pannonia Klubu ČR

Pannonia Klub ČR zastřešující maďarská a rumunská pastevecká plemena, vás zve 14. dubna na XII. Klubovou výstavu CAC se zadáváním titulu Klubový vítěz 2013 a Klubový vítěz mladých 2013 při NVP v Ostravě. Areál výstaviště Černá louka. Delegovaný rozhodčí: Gábor Hargytai, Maďarsko.
II. uzávěrka již 11. března
Informace o klubové výstavě naleznete zde
 
 

Autor: IvetaP
Publikováno: 7.3.2013 12:15:02
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální

Crufts 2013 od 7. do 10. března! Začíná čtyřdenní svátek kynologie!

20 566 psů přihlášených na výstavu a další tisíce psů v soutěžích, přehlídkách, kynologických ukázkách a mnoha doprovodných akcích znamená, že branami výstaviště NEC v Birminghamu projde přes 25 tisíc psů! Z nich bude 2 131 zahraničních účastníků ze 41 zemí včetně Hong Kongu, Indie, Indonésie nebo Malajsie.

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 7.3.2013 9:26:49
Kategorie: Výstavy
Rubrika: MVP

Antikoncepce jako taková je všeobecně známá a v dnešní době je to hojně využívaný způsob ochrany před nežádoucím početí. V čem ale spočívá u psů? A je vhodné ji vůbec nasazovat? A co třeba potrat – ano, či ne?

Čtěte dále
Autor: IvetaP
Publikováno: 6.3.2013 11:00:00
Kategorie: Ostatní
Rubrika: Ostatní
KV jezevčíků je za nami

V neděli 3. března se v západních Čechách konala již devátá výstava Klubu chovatelů jezevčíků. Vidět jsme zde mohli na 159 jedinců. Vítězem výstavy se stal hladkosrstý trpasličí jezevčík Quenchless Dachshaus – V1, CAC, CC WUT, BOB, BIS, nar. 30. 12. 2010, o. Chester Kat Lisego Nosa, m. Cipher Confetti Dachshaus, chov. M. Stanovoi, maj. Ing. G. Procházková. Po výstavní katalog s výsledky zde

Autor: IvetaP
Publikováno: 6.3.2013 9:57:09
Kategorie: Výstavy
Rubrika: Klubové a speciální