Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

Sobota, 11. září 2010, byla v areálu Kybologického klubu Nový svět ve znamení agility. Konal se zde již tradiční neoficiální závod: NOVOSVĚTSKÉ HOPSINKY. Tradiční závod, v netradičním pojetí. Organizátoři si dali nelehký úkol, prokázat, že i tento sport nemusí být doménou rychlých a hbitých psů, ale že i plemena těžší konstituce či molosoidní mohou být plnohodnotnými soupeři. S ohledem na potřeby těchto netypických plemen byl závod vyhlášen bez zónových překážek, tedy jako SUPER-JUMP SPECIÁL.

Čtěte dále
Autor: miwei
Publikováno: 24.9.2010 13:44:34
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility
Mistrovské výkony kníračů

Mistrovství republiky kníračů 2010 a speciální závod kníračů se konal ve Šluknově 27. - 29. 8. 2010. V říjnovém čísle Pes přítel člověka vám přinášíme rozhovor s Petrou Rohlenovou, účastnicí mistrovství a zároveň předsedkyní Podbrdské pobočky klubu chovatelů kníračů.  Ptali jsme se jí nejen na průběh samotného závodu a jednotlivé výkony, ale také na trend, kterým se dnes chov kníračů ubírá.
Kompletní výsledky můžete shlédnout zde.

Autor: Peggyna
Publikováno: 23.9.2010 13:13:01
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Mistrovství ČR mládeže proběhlo ve dnech 21. – 22. 8. 10 v Jablonci nad Nisou – Lukášově.
Mladé kynologické naděje se každoročně představují na tomto mistrovství. Letos se závodilo v kategoriích IPO1, IPO3 a ZVV 2. V čísle 10/2010 vám přinášíme rozhovor se sedmnáctiletou Monikou Šolcovou, která se stala mistryní republiky v kategorii ZVV2. Zde se můžete podívat  na kompletní výsledky ze všech kategorií.

Foto: Monika Řeháková

Čtěte dále
Autor: miwei
Publikováno: 21.9.2010 13:26:29
Kategorie: Výcvik a sport

Letošní Mistrovství ČR proběhlo 11. - 12. 9. 2010 v Žamberku. Zúčastnila se ho necelá dvoustovka agilitních týmů, kterým se podařilo splnit stanovená kvalifikační kritéria. Soutěž posuzovali Harald Schjelderup z Norska, Tomáš Glabazňa ze Slovenska a naši domácí Zdeněk Spolek a Petr Rybář. Tituly letošních Mistrů ČR si vybojovali – v kategorii small Andrea Pisaříková s trpasličím pudlíkem Chico, v kategorii medium Martina Klimešová s mudi Csimota Kiki Irhaberki a v kategorii large Roman Liška s border collií Amulet for Luck od Zlatonosné říčky. Ve družstvech pak na stupních nejvyšších stanuly Gabriela Hroteková se sheltií Faust Smaal Kim, Jitka Klozová s malým kníračem Aninka Malý kouzelník, Veronika Krčmářová s parson russell teriérem Fantom Černý faun a Martina Konečná se sheltií Amazing Cherub The Little Bodyguard v kategorii small, Martina Klimešová s mudi Csimota Kiki Irhaberki, Martina Vaškebová se sheltií Sebastian z Černé Hlásky, Bára Sajdoková s mudi Zafír Bogárka Gondüzö-Alkonyat a Petra Hamšíková se sheltií Ami Dévové Z Březkého Průhona v kategorii medium a Jana Kořínková s německým ovčákem Sarah, Pavla Vorlová s belgickým ovčákem tervuerenem Baldrick Nick Briesberi  a Martina Klimešová s belgickými ovčáky malinois Axa z Lounského chovu a Aralia Novterpod v kategorii large.

Reportáž Ireny Kochové z této vrcholové akce si budete moci přečíst v našem listopadovém čísle.

Foto: Pavel Košek

Kompletní výsledky jednotlivých kategorií si můžete prohlédnout dále...

Čtěte dále
Autor: miwei
Publikováno: 20.9.2010 13:50:19
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

V neděli 5. září proběhlo na výstavišti Krásná Louka v Mladé Boleslavi mistrovství republiky ve flyballu. Celkem se kvalifikovalo 12 družstev, která závodila v jedné divizi. Dopoledne to bylo ve formátu Speed Trial (Rychlostní zkouška) - 4 kola na 3 běhy a odpoledne potom Double Elimination (Na dvě prohry) - na 3 vítězné běhy. Titul mistrů ČR 2010 obhájilo chlumecké družstvo Lavina Alfa. Celkové výsledky jsou k nahlédnutí zde. Na reportáž z této vrcholové akce se můžete těšit v PPČ č. 10.

Autor: miwei
Publikováno: 10.9.2010 13:59:20
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Flyball
Máme mistry světa v dostizích!

Italský chrtík Braien De Marte Moor vyběhal v sobotu na FCI World Racing Championship 2010 v maďarské Rábapatoně titul Mistra světa v novém dráhovém rekordu! Druhý den se Mistryní světa stala také saluka Medea z Farsistanu!

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci českého psího sportu!

Rozhovor s majitelkou Braiena si budete moci přečíst v čísle 11/2010.

Autor: Peggyna
Publikováno: 7.9.2010 18:37:57
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dostihy

Další z bodovacích závodů, který se započítává do hodnocení Top Coursing Runner proběhl, jak již název napovídá, v Brně pro nechrty 15. srpna. Vzhledem k nepříznivému počasí a posunu začátku závodu byl odběhnut pouze jeden běh.

Zde naleznete výsledky nechrtů a celý závod zdokumentovala opět Jana "Gwen" Ondrášková.

V čísle 10/2010 PPČ vás čekají průběžné výsledky soutěže pro nechrty Top Coursing Runner 2010 a do konce sezóny již zbývají pouze dva bodovací závody.

Autor: Peggyna
Publikováno: 6.9.2010 18:52:41
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Ve dnech 9. - 11. července 2010 proběhlo v Suchdole nad Odrou mezinárodní mistrovství ČKNO podle SchH3. Zvítězil belgický závodník a mnohonásobný mistr světa Ronny Van Den Berghe s Comem vom Bonauer Wald s celkem 289 body. Reportáž z této akce si můžete přečíst v našem zářijovém čísle, které je právě na trhu. Zde si můžete prohlédnout kompletní výsledky a rozsáhlou fotogalerii od R. Machové Angelovové.

Čtěte dále
Autor: miwei
Publikováno: 19.8.2010 11:05:33
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Ve dnech 24. - 25. 7. 2010 proběhlo v Liberci Mistrovství Evropy v agility. Zúčastnilo se ho impozantních 709 týmů z celkem 25 zemí celé Evropy a z USA. Závod byl zásadně ovlivněn sobotním vytrvalým deštěm, který zcela změnil travnatý povrch v bahnité kolbiště. Jak se s tímto závodníci a rozhodčí "poprali" se dočtete v reportáži v našem zářijovém čísle. Naši sklízeli největší úspěchy především v kategorii small a medium... 

Čtěte dále
Autor: miwei
Publikováno: 5.8.2010 8:57:56
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Třetí letošní akce ze série závodu Frbul Grand Prix se konala v neděli 25.7.2010 v Jamným u Písku. Jednalo se o klasický bodovací coursingový závod rozdělený na kategorie štěně, fena a pes. Na start se postavilo celkem 27 francouzských buldočků. Počasí nám oproti minulým akcím přálo a tak si to jak pejsci, tak i diváci užívali. Buldočci opět nezklamali a mnoho z nich předvedlo skvělé výkony, včetně uplných nováčků, kteří žádnou ostudu neudělali....

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 27.7.2010 15:42:59
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing