Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

Předešlou sobotu se v Chlumci nad Cidlinou konal již druhý ročník tohoto ojedinělého závodu. Vzhledem k nepřízni počasí, kdy byly terény podmáčené, se musely zrušit stopy, ale i tak bylo k vidění mnoho zajímavého v podání jedenácti různých plemen do 45 cm. Celkem závodilo 24 psů v kategoriích ZZO, ZMMP, ZMP1, ZMP2.

Více o tomto zajímavém závodu si budete moci přečíst v 8 čísle PPČ.

Prohlédnout si zatím můžete dvě fotogalerie a výsledkovou listinu.

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 13.6.2010 20:36:53
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Článek především z pohledu na stopy na tomto závodě od Renaty Machové Angelovové, si můžete přečíst v čísle 7/2010 našeho časopisu.

Zde naleznete kompletní výsledky a malou galerii.

Foto: S. Marková

Autor: Peggyna
Publikováno: 12.6.2010 13:41:57
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Tento originální název nesly závody agility, které proběhly v neděli 23. května v Sezemicích. Ač předešlý týden zlobil častým pršením a příjezd na parkoviště se občas stal terénním závodem za podpory strkačů, tento den si organizátoři zajistili počasí - až na jeden deštík - i terén parkuru ukázkově.

Závodilo se na běhavých parkurech příjemné paní rozhodčí Podmolové s častými chytáky v podobě tunelů. Součástí závodů byl i třetí speciál bílých švýcarských ovčáků, kterých se zúčastnilo celkem šest.

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 7.6.2010 13:11:56
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Další z bodovacích závodů proběhl o víkendu 15. a 16. května v Hynčicích pod Sušinou. Pro chrty byl tento závod zároveň i mistrovským tj. vítězové získali titul Mistr Moravy. Pro nechrty se tento titul se změnou coursingového řádu nezadává.

Výsledky Holba poháru - nechrti     Výsledky Mistrovství Moravy - chrti

Fotogalerii chrtů i nechrtů nafotila Jana "Gwen" Ondrášková.

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 1.6.2010 18:15:27
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Dne 22.5.2010 proběhl v areálu cvičiště ZKO Náměšť na Hané opět oblíbený závod nazvaný Hanácké mistrovství ZZO a současně Obranářský závod dle NZŘ v kategoriích ZVV1 a ZVV2. Jelikož čtrnáct dní před závody nepřetržitě pršelo a v některé části Moravy zasáhly povodně měli jsme velké obavy zda se všichni nahlášení účastníci dostaví. Ty se však rozplynuly v sobotu ráno, když se na startu sešlo celkem 44 závodníků se psy....

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 28.5.2010 9:19:28
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

Výběrový závod na MR dle ZVV3 Hluboká nad Vltavou

V sobotu 22.5. proběhl VZ dle ZVV3 na cvičišti kynologického klubu Falco. Z 8 přihlášených jeden nedorazil a další závodník byl diskvalifikován během poslušnosti. Vítězkou se stala Miroslava Kubíčková s Heny Skočická samota, druhé místo obsadila Hana Cendelínová s Orsou de Alphaville Bohemia a bronz si odnesl nejúspěšnější muž Štěpán Bušek s Pumou Aritar Basted. Více se dočtete v čísle 7.

Čtěte dále
Publikováno: 26.5.2010 21:25:27
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

V sobotu 15. 5. 2010 proběhl v areálu ZKO Příbram již tradiční Letní obranářský závod o pohár firmy S.B.S. Schwarz. Závodníci soutěžili ve třech kategoriích dle NZŘ - ZM, ZVV1 a ZVV3, v každé kategorii se pejsci předvedli ve třech disciplínách, kterými byly stopa, poslušnost a obrana....

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 24.5.2010 12:20:37
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: NZŘ

V neděli 16.5. proběhl druhý závod z letošních speciál coursingů pro francouzské buldočky, tzv. Frbul Grand Prix 2010. Konkrétně se jednalo o závod nazvaný Nutram Grand Prix, který se uskutečnil ve Svojanově.

Oproti minulému bodovacímu závodu se nyní jednalo o rovinový sprint na cca 200m měřeno na čas...

Krátká reportáž, výsledky a fotogalerie zde     

  Foto: Martina Ruslerová

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 19.5.2010 11:17:07
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Poslední víkend v dubnu proběhl druhý závod v dogtrekkingu počítající se do seriálu Mistrovství ČR v dogtrekkingu.

Jak celá akce probíhala, jaké byly komplikace a kdo vyhrál, se dočtete v reportáži Lenky Bahulíkové v červencovém čísle PPČ.

Zatím se můžete doslova pokochat nádhernou fotogalerií od Jany "Gwen" Ondráškové.

Autor: Peggyna
Publikováno: 19.5.2010 10:26:03
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Dogtrekking

Druhý květnový víkend patřili Rakovice u Čimelic účastníkům Mistrovství republiky v TARTu.

Podrobnosti z této akce si budete moci přečíst v reportáži do Pavlíny Vazdové, která vyjde v červencovém čísle našeho časopisu.

Atmosféru si můžete vychutnat zde a kompletní výsledkové listiny naleznete zde.                               Foto: Pavlína Vazdová

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 18.5.2010 9:47:31
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: TART