Výcvik a sport

V nejobsáhlejší kategorii těchto stránek se vás budeme snažit seznámit s výcvikem a psími sporty. U psích sportů vás seznámíme s historií a jednotlivé sporty se vám budeme snažit co nejvíce přiblížit. Naleznete zde odkazy organizací, které jednotlivé sporty zaštiťují, pokusíme se vám přiblížit jak začít a co musíte splnit, abyste mohli v jednotlivých sportech závodit. Čeká vás dělení do jednotlivých kategorií a také seznámení se zadávanými tituly.

Věříme, že pro vás budou tyto informace přínosem!

V sobotu 16. 1. 2010 pořádala v kryté hale jízdárny Arcos v Nučicích u Rudné OSA Panda Praha svou první letošní velkou akci - neoficiální závody v agility a oficiální závody v MINIagility „O velkou Pandu“.  Celkem se přihlásilo 80 týmů z celé České republiky a i paleta plemen byla velmi pestrá – od těch úplně miniaturních až po obry. Rozhodčí Hanka Zavadilová posuzovala výkony závodníků ve všech velikostních a pokročilostních kategoriích....

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 18.1.2010 8:50:44
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Agility

Na Vodňanském cvičišti se 26.12.2009 sešla nemalá parta závodníků, dychtících se utkat již po třiatřicáté o místního vyhlášeného kapra. Obranářský závod  v kategoriích ZVV1 a IPO 3 (samozřejmě beze stop) přivítal celkem 26 účastníků (18 / 8). Rozhodčí Jarda Hlaváč (poslušnosti ZVV1 a obrana IPO 3) stejně jako jeho kolega Milan Zborka (obrana ZVV1 a poslušnost IPO3) se zhostili posuzování korektně a všem měřili stejným metrem. Oba figuranti, Radek Skřivánek i Stanislav Karlas, si museli poradit s nepříjemně kluzkým terénem, o který se postaralo poněkud nečekané teplo, ale zvládli vše se ctí...

 

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 13.1.2010 12:22:50
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO
Facebook
Autor: redakce
Publikováno: 20.12.2009 18:59:03
Kategorie: Výcvik a sport

Bodovací soutěž pro všechny milovníky coursingu, kteří se nemohou účastnit boje o oficiální titul Coursingový vítěz, tedy pro psy s PP plemen FCI I-IX mimo vyjmenovaná plemena FCI V (faraon, podenco, basenji, sicilský chrt, …) a dále pro psy bez PP a křížence.

Propozice a přihlášku lze stáhnout zde.

Více informací na www.anubiswear.cz

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 10.12.2009 10:21:11
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: Coursing

Video ze sjezdu ČKS

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 7.12.2009 14:39:02
Kategorie: Výcvik a sport

V sobotu 5. prosince proběhl v Praze VI. Sjezd Českého kynologického svazu
Velmi očekávaný den s volbami do funkcí v předsednictvu této organizace je již za námi. Organizačně výborně připravená akce byla i důstojným místem jak poděkovat vybraným členům ČKS za jejich přínos pro naši kynologii či jim společně pogratulovat k jejich životním jubileům.
Všem zvoleným gratulujeme a přejeme jim pevné nervy v jejich, někdy nevděčné, záslužné práci a těšíme se na spolupráci s nimi.

Přinášíme vám výsledky voleb a fotografie.

Protokol o volbě do předsednictva ČKS naleznete zde

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 7.12.2009 14:23:37
Kategorie: Výcvik a sport

OŘEŠÁK – 1. ročník závodu o pohár obce Ořech

Dne 21.11.2009 pořádala naše ZKO Ořech svůj první oficiální závod. Všichni jsme se na tuto akci těšili a byli jsme plni očekávání, ale zároveň i obav, aby vše proběhlo bez problémů.

Závodilo se ve čtyřech kategoriích: ZZO (bez speciálních cviků), ZVV 1 (beze stop), IPO 1 (beze stop) a IPO 3 (v plném rozsahu dle zkušebního řádu).

Celkem se přihlásilo 27 závodníků, což je na první ročník závodu moc hezké číslo.

Čtěte dále
Autor: Peggyna
Publikováno: 4.12.2009 18:43:25
Kategorie: Výcvik a sport
Rubrika: IPO

Německé mistrovství německého ovčáka

Oslava všestrannosti a krásy německého ovčáka v zemi jeho původu je již za námi. My vám dnes přinášíme kompletní výsledkovou listinu a fotografie z této akce. Velmi obsáhlou reportáž najdete v č. 1 našeho časopisu. Autorem fotografií je paní Renata Machová - Angelovová

Výsledky zde.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 25.11.2009 12:49:23
Kategorie: Výcvik a sport

Mistrovství světa německých ovčáků bylo další prestižní akcí, ze které vám přineseme reportáž v našem časopise. Nyní zde najdete kompletní výsledkovou listinu a fotografie. Autorem fotografií je paní Renata Machová - Angelovová

Výsledky zde.

 

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 25.11.2009 12:24:24
Kategorie: Výcvik a sport

Přemýšlíte o vhodném dárku pro vaše blízké?

Darujte jim předplatné nejprodávanějšího měsíčníku s kynologickou tématikou Pes přítel člověka.

Čtěte dále
Autor: redakce
Publikováno: 25.11.2009 11:48:59
Kategorie: Výcvik a sport