www.pespritelcloveka.cz

Click dog cvíčo 1

V aktuálním čísle 6 jste již našli sérii článků, které mohou změnit váš život se psím kamarádem. Vždyť kolik z vás řeší denně problém, že pesan nevnímá povely, tahá na vodítku, skáče radostně na vás, ale i cizí lidi a především není schopen zůstat v klidu – ať vedle vás, na určeném místě, či sám doma. Proto jsme dali zelenou – tedy pozornost i velký prostor v časopise právě článkům, které vám mohou pomoci. V čísle 6 je to hned 6 článků!

Jak pomoci zvládnout psu možný stres ze samoty doma po našem odchodu do práce pohledem veterináře MVDr. Milana Štourače.

Klec neznamená psa týrat, ale chránit! Ale jak ho to naučit, a to i s ohledem na to, aby se tam on sám skutečně cítil v bezpečí a sám vyhledával tento klid?

V nové poradně najdete i odpověď na tyto dotazy

Roční bordera miluje házení balonku, ale teď mi začala kulhat na přední tlapu. Můžu jí házet dál? Nevím, jak ji jinak venku zabavit, a ona se dožaduje házení štěkotem. 

Můj pes se mnou chodí i na záchod. Pokud zavřu dveře, kňučí. Jak ho to odnaučím?

Mé malé štěňátko se bojí psů. Snažíme se chodit co nejvíce do parků a socializovat, ale zdá se, že se to nezlepšuje. Co s ním?

SEBEKONTROLA aneb práce (i) s volně dostupnou odměnou – Lidé se mě často ptají, co považuji za nejdůležitější cvik. Tak tady je odpověď. Právě následující cvičení – provozní sebekontrolu, tedy „ano, vím o tom, ale i přesto se ti věnuji“, považuji za jedno z nejdůležitějších chování vůbec. Jak na to? Dozvíte se v článku i v níže uvedeném videu.

Jak naučit psa v klidu přijímat nutnou manipulaci s ním – na veterině, doma při utírání tlap, stříhání drápků, ošetřování očí, zubů? První cvik krok za krokem je tu!

Jak zvládnout klidový režim? Klidový režim potrápí majitele a samotné psy. Nezáleží na tom, zda je zvíře zraněno vážně, nebo si „jen“ natáhlo sval při poslední aktivitě, pro majitele aktivních jedinců může být klidový režim opravdová zkouška nervů. A to je naše velké téma a zde první dílJ

Vše a mnohem více v aktuálním čísle Pes přítel člověka číslo 6, které je právě nyní v prodeji!

Koupit časopis