www.pespritelcloveka.cz

Co vás nejvíce zaujalo v KVĚTNOVÉM čísle?

A je z čeho vybírat! K člověku vždy přijde ten pes, který má přijít – to si myslí naše čtenářka, která ví, že adopce psa může i bolet… Ano, každý bezesporu dostaneme psa, kterého POTŘEBUJEME (ne, kterého chceme J). O adopci je i příběh slepého Stevieho, který po roce našel skvělý domov.

Chovatel by měl být zodpovědný za své odchovy… a Jsem chovatel, nejsem množitel – příběhy a zamyšlení dvou chovatelů, kteří si vzali zpět své odchovy.

Plemena psů: V portrétu vám představíme plemeno kanadský eskymácký pes a krátce pak pudlpointra očima jeho majitele.

Nová rubrika se jmenuje naše NÁRODNÍ plemena a těšit se můžete na příběh českého horského psa, kterak canicross, dogtrekking potkal – Můj život s čechohorákem.

Výživa psů: ČIROK a CIZRNA? Jak je zpracovat a nechybí i recepty. Představíme vám životabudič jak pro psy, tak pro lidi, a to tibetskou houbu. Znáte glutamin? Nechybí ani PORADNA – může potrava pro kočky ublížit psu?

Veterina vám nabízí dva velmi zajímavé příběhy: Jak náš ovčák přišel o kus plic a Borelióza nemusí znamenat smrt, ale… Sezóna klíšťat začíná, jak se bránit? PSINCOVÝ KAŠEL – lze psa ochránit? Co je to oxytocin?

Výchova psa: SEPARAČNÍ ÚZKOST očima útulkářů aneb proč je tak těžké ji odnaučit?

Nosework: NEČEKEJTE NA PSÍ DŮCHOD, začněte hned!

Triky krok za krokem: Jak naučit cvik PUSINKA a cvik mezi nohy – „DOMEČEK“.

Agility: SEZNAMTE SE s našimi mezinárodními rozhodčími agility – na otázky nám odpověděla Karin Divišová. Agiliťáci stojí opravdu za přečtení!

Klasický výcvik: Briard, mé chlupaté srdce… Hledá se základní kynologická organizace: představíme vám ZKO Kladno a ZKO Císařský. Seriál Ladislava Macha na téma OBRANA a jak na ni pokračuje článkem Máme štěně, jak začít s obranami? CACIT Germany a lidi v něm bourají hranice – na otázky Pavla Vinše odpověděl Robert Fagoš, Andre Fermum, Sue Chandraratne a Robbie de Jong. Velmi zajímavé čtení o IGP a jeho směřování.

Canisterapie: Pro mě je BARZOJ prostě víla.

Nechybí: Rozjezdy pro hvězdy, Zajímavosti, Retro…

Pes přítel člověka č. 5 si můžete objednat nyní na www.casopisyprovas.cz (v ČR bez poštovného J) či v elektronické verzi na www.casopispresinternet.cz. Časopis Pes přítel člověka – každý měsíc 100 stran jen za 69 korun. Už 69 let s vámi a o vás!

Koupit časopis