www.pespritelcloveka.cz

Geny hadrem neumlátíš!

Aneb Jak na Nový rok neskončit u Chocholouška…

Názvy dvou článku a témat v novém čísle Pes přítel člověka č. 12 vypadají za sebou vlastně také dobře a dávají smysl, co říkáte?

Víte, že část genů souvisejících s pasením se nachází na stejném místě DNA jako geny spojované se schizofrenií u lidí? Neznamená to samozřejmě, že co borderka, to schizofrenik. Pouze z toho vyplývá, že v blízké vazbě s kandidátními geny spojenými s dědičnou kontrolou extrémního chování mohou být i geny pro určité modely chování pasteveckých a loveckých psů. I to se dočtete v článku Geny hadrem neumlátíš! Čekají na vás oblíbené poradny s otázkami k výchově a soužití se psem i v současné době aktuální: Mohou psi dostat chřipku? Mohou se nakazit od nás nebo my od nich? Zamyslíme se nad módou barvení srsti psů – co třeba takový pudl na růžovo? Ve výživě psů vám představíme XYLITOL, který je pro psa jedovatý… Nechybí recepty, a to ani ty vánoční J

Ve vánočním speciálu na vás čekají stránky věnované historii Vánoc spojené s tipem na výlet se psem, již zmíněné recepty, tipy na dárky pro vašeho psího i lidského kamaráda a také zamyšlení Jak na Nový rok neskončit u Chocholouška… Nemůže, bohužel, chybět téma petard, a to z pohledu dvou pejskařů.

Nácvik zvedání psa do náruče je dalším krokem v bezproblémové manipulaci se psem, kterou oceníte nejen na veterině a měl by ji zvládnout každý majitel a pes! Ukážeme si jak na nácvik sebekontroly psa 1. u pamlsku a misky se žrádlem, 2. při otevírání dveří. Zdánlivé maličkosti, které když se změní v obtěžující chování psa, jsou důvodem, proč se mnozí svých psů zbaví. Všechny tyto dovednosti zvládne jakýkoli pes, a to i starší se zlozvyky, krok za krokem jen u nás.

Představíme vám norského buhunda a irského teriéra a také neštěkavého lovce basenžiho.

Dog Puller je jen hra a zábava – to tvrdí v rozhovoru Jan Straka, který se pulleru věnuje se svým australským ovčákem. Reportáží si znovu připomeneme treibball a také práci a um slídičů v lovecké praxi. Záleží, či nezáleží v agility na plemeni psa? Zamyšlení doplňují výsledky z MR kavalírů a pyrenejských ovčáků a dva rozhovory s úspěšnými závodnicemi s těmito plemeny. Záchranářský výcvik s bernským salašnickým psem? Proč ne! Jídlo vždy u holek vítězí, říká Pavel Troller, který velmi úspěšně závodí již s třetí fenou tohoto plemene. Rozhovorem vám představíme i sympatickou dvojici Annu Tichou a Víta Kolátora. Ti svorně tvrdí: Láska jsou dvě těla, jedna duše, smečka šestadvaceti psů na dvoře a mushing.

Pokračuje i vzpomínání Františka Hracha Jak to vypadalo na chovatelské stanici pohraniční stráže a další seriály.

Nové číslo Pes přítel člověka si můžete objednat i z pohodlí domova na www.casopisyprovas.cz a poštovné máte zdarma J Stejně jako nástěnný plánovací kalendář, pokud si nyní koupíte roční předplatné. A předplatné je i skvělý dárek!

Koupit časopis