Archiv,  Pes přítel člověka,  Rok 2020

Pozor, pozor, na vědomost se dává…

Kolik by měl pes asi denně VYPÍT VODY? Ostříhat psa, či nestříhat? Jak pomoci psu, aby pro něj letní teplé počasí bylo prima a především ne zdraví a život ohrožující? A co je to onen HOT SPOT, tak často skloňovaný v souvislosti s létem a koupáním psů? I to jsou naše témata v aktuálním čísle Pes přítel člověka č. 8, které je právě nyní v prodeji!

A na co se ještě můžete těšit?

Třeba na odpovědi našich odborníků v PORADNĚ na tyto vaše otázky: 1. Pozná můj pes, že jsem těhotná? 2. Může se hárající fenka koupat? 3. Je možné naučit psa, kterému je 10 let, nové povely? 4.Mám půl roku starou border kolii a jsem z ní dost nešťastná, na vycházkách mi honí běžce, cyklisty a teď utekla i za autem. Vůbec nefunguje lákání na pamlsky, míček, jakmile uvidí něco v pohybu, trhne a je pryč… 5. Je mořská slaná voda pro psa nějak nebezpečná? 6. Začínáme s klikr tréninkem. Problém je v tom, že můj pes okamžitě pochopil, že klik = pamlsek. Sedí přede mnou a čeká na další, co s tím? 

Mohou jíst BRAMBORY i psi? Klasické tvrzení říká, že nikoliv, psi brambory jíst nesmí. Opak je ale pravda. Jsou tedy nějaké výhody, případně nějaké vedlejší účinky při krmení psů bramborami? I na tyto otázky najdete odpověď v článku od specialisty na výživu psů MVDr. Milana Štourače. A nechybí ani oblíbené recepty – tentokráte hned tři.

Jak být správným zájemcem o štěně? To je téma Ing. M. Přibáňové. Ta je autorkou i velmi (!) zajímavého a přínosného materiálu na téma Proč existují zkoušky v norování. Proč jej pro nás napsala? Třeba i proto, že po její informaci o konání těchto zkoušek jí došla zpráva začínající: Chcípněte myslivci! Jak norování probíhá, proč existuje a nejčastější mýty a pověry, i to je obsahem článku.

Znáte psa MOLOSSOS TIS EPIROU? Představíme vám jej rubrice NEZNÁMÁ plemena, prohlédneme si fota těch nejkrásnějších amerických stafordširských teriérů z klubové výstavy, kde jich bylo hned 97, a nakonec přijde pes jak sen, prý to nejlepší stvoření nebes – něžný DEERHOUND a jeho portrét plemene.

Konečně se rozběhly i pejskařské akce, a tak vám přinášíme první REPORTÁŽE. Kvalifikační závody v agility a v záchranařině a také závod v dogfrisbee. Zajímavé je i zamyšlení, zda má psí senior běhat agility, a samozřejmě nechybí parkúry pro vás.

Život ale není jen o příjemných prožitcích, přesto… Nikdy se nemáme vzdávat – to je poselství majitele psa s EPILEPSIÍ. A že je to někdy bolestná a dlouhá cesta.

Dovedete si představit, jak byste prakticky nevidomí žili naplno, a dokonce cvičili své i cizí psy? Příběh Zdenky Koldové začal takřka banálně – CUKROVKOU, a ve finále vám vyrazí dech a donutí vás k zamyšlení… Mimochodem víte, jak naučit psa označit vám blížící se hypoglykemický záchvat? I to se dočtete v příběhu neuvěřitelné ženy…

Co naučíme vás a vašeho psa? Čeká na vás ORIENTATION GAME – neděste cizích slovJ, překládání pacek a pokračování tipů a cviků, jak psa zabavit v klidovém režimu, od Petry Pekárkové.

Pokračuje vzpomínání – cituji vlastní popis autora – „padesátiletého blbečka, začátečníka, co sotva umí držet v ruce vodítko s čubou v nervech“, a který přesto složil ZV3, IPO3. Tentokráte na téma Jarda Vimr na závodech poráží školačky na ZZO a zapomíná zkušební řád. Na zkouškách se vám toho může stát J

Fotíš, fotím, fotíme, skvělý návodný seriál Anety Jungerové, se nyní zaměří na SVĚTLO coby základ fotografie.

Od každého kousek a pro každého něco J

Pokousal už šest lidí… aneb jak žijí českoslovenští vlčáci, které majitelé mnohdy nezvládli a kteří nyní čekají a hledají nové domovy?

ZOO PARK Vyškov má psy „rád“. Povídky, fotosoutěže, kalendárium či kvíz – i to je nové číslo Pes přítel člověka č. 8!