www.pespritelcloveka.cz

Co je to za voříška?

Kolik lidí tato otázka asi napadne při pohledu na titulní foto nového čísla Pes přítel člověka č. 9? Ale vězte, že se jedná o jedince plemene Dánsko-švédský farmářský pes.

V novém čísle vám přinášíme spoustu zajímavých a užitečných informací či dovedností, třeba: jak psa naučit nasazování náhubku, co je nutné mít na paměti při cestování se psem, proč je nebezpečná osina, jak by měla vypadat strava psa s nemocným srdcem a mnohé další…

Zajímavý rozhovor plný vzpomínek, ale i velmi přínosných zkušeností, to je dámský duel zpovídané Jindřišky Pocnerové a zpovídající Petry Baďurové. Nejen o německém ovčáku či výcviku kdysi a dnes…

Hned ve dvou našich článcích hraje hlavní roli chodský pes – jednou je to příběh odvahy majitelů i psa, který přišel o nohu a nadále žije na plno a po druhé velmi šikovná fenka věnující se s majitelkou noseworku.

Připravili jsme si pro vás reportáže ze světa dogfrisbee, vodní záchranařiny i výstav s nádhernými fotkami!

Ale hlavně vám opět přinášíme odpovědi na otázky, které řeší mnozí z nás, třeba:
Co je to CestoVáček?
Přivezli jsme si z útulku ani ne roční fenku. Jmenuje se Kačka, ale neslyší na to, tak jí chceme dát jiné jméno. Je to dobrý nápad?
Máme doma dospělou fenu německého ovčáka a pořídili jsme si štěňátko, chceme je skamarádit. Malá si chce hrát, ale naše fenka na ni vrčí a jednou už po ní vyjela. Máte nějakou radu?
Chtěla bych se zeptat, jak připravit štěně/psa na manipulaci u veterináře, aby mu to nebylo nepříjemné a nechal se. Sahání do tlamy, kontrola uší, očí… apod.

To a mnohem více najdete v aktuálním čísle Pes přítel člověka č. 9, nyní již v prodeji!

obsah čísla zde