Pes přítel člověka

Co je to za voříška?

Kolik lidí tato otázka asi napadne při pohledu na titulní foto nového čísla Pes přítel člověka č. 9? Ale vězte, že se jedná o jedince plemene Dánsko-švédský farmářský pes.

V novém čísle vám přinášíme spoustu zajímavých a užitečných informací či dovedností, třeba: jak psa naučit nasazování náhubku, co je nutné mít na paměti při cestování se psem, proč je nebezpečná osina, jak by měla vypadat strava psa s nemocným srdcem a mnohé další…

Zajímavý rozhovor plný vzpomínek, ale i velmi přínosných zkušeností, to je dámský duel zpovídané Jindřišky Pocnerové a zpovídající Petry Baďurové. Nejen o německém ovčáku či výcviku kdysi a dnes…

Hned ve dvou našich článcích hraje hlavní roli chodský pes – jednou je to příběh odvahy majitelů i psa, který přišel o nohu a nadále žije na plno a po druhé velmi šikovná fenka věnující se s majitelkou noseworku.

Připravili jsme si pro vás reportáže ze světa dogfrisbee, vodní záchranařiny i výstav s nádhernými fotkami!

Ale hlavně vám opět přinášíme odpovědi na otázky, které řeší mnozí z nás, třeba:
Co je to CestoVáček?
Přivezli jsme si z útulku ani ne roční fenku. Jmenuje se Kačka, ale neslyší na to, tak jí chceme dát jiné jméno. Je to dobrý nápad?
Máme doma dospělou fenu německého ovčáka a pořídili jsme si štěňátko, chceme je skamarádit. Malá si chce hrát, ale naše fenka na ni vrčí a jednou už po ní vyjela. Máte nějakou radu?
Chtěla bych se zeptat, jak připravit štěně/psa na manipulaci u veterináře, aby mu to nebylo nepříjemné a nechal se. Sahání do tlamy, kontrola uší, očí… apod.

To a mnohem více najdete v aktuálním čísle Pes přítel člověka č. 9, nyní již v prodeji!

obsah čísla zde