www.pespritelcloveka.cz

No co to je za strašnou tlamu?

I tuhle reakci jsem slyšela nad titulní fotografií nového čísla Pes přítel člověka č. 10 J

Impozantní BOERBOEL rozhodně není plemenem pro každého a skvěle napsaný portrét plemene snad odradí ty, kteří si psa vybírají JEN na základě vzhledu, bez ohledu na své zkušenosti, možnosti, podmínky.

Desatero spokojeného štěněte by si měl přečíst každý majitel štěněte či ten, kdo o něm přemýšlí. Konkrétní zkušenosti a rady, ne jenom krásné fotografie. Potěšil mě rozhovor s příznačným názvem Psí táta. Dnešní svět psů, tedy jejich výchovy i chovu, se stal světem plným extrémů. Od tlaku na povinnost znát onu velkou vědu přes nutnost dokazovat psovi svou nadvládu. Nesmysly na sociálních sítích už znejistěly tolik normálních majitelů, kteří do té doby měli se psem pohodový vztah a najednou už ani neví, co pes „chtěl říct“ letmým olíznutím jejich obličeje. A tak povídání si s člověkem, který má psy „jen“ rád a dává jim čas, klid a pochopení (bez milionů seminářů, znalosti pozitivních termínů i válení se po psech), je pro mě balzámem. Ono to totiž vážně je tak snadné – dejte svou pozornost, čas, energii a x kilometrů prožitků a spokojený pes, se kterým se čtete navzájem, je tu.

Článek Příběh psa je příběhem majitelů, kteří se nevzdali a svému obřímu kamarádovi, představiteli plemene irský vlkodav, pořídili protézu na míru. Třeba jejich zkušenosti a fotografie pomohou jiným majitelům psů po úraze či nemoci, kteří podobnou situaci řeší.

Věděli jste, že pokrm bohů může být původcem smrti psa? Ano, konzumace vinné révy se pro psa může změnit v boj o život… Čekají na vás oblíbené poradny, představíme vám laserovou terapii i možnosti, jak zabavit psa v klidovém režimu. Naučíme vás trik, který využijete i v běžném životě – výměnu psa za zády, a cvik z dogdancingu – chůzi bokem. A také se dočtete, jak vyfotit portrét psa J Samozřejmě nechybí ani oblíbené poradny, tipy na výlet, zajímavosti ze světa psů, recept…

Přinášíme vám tři velké reportáže: z CACITu v Dobříši, Mistrovství republiky dětí a juniorů v agility a soutěže všech plemen ohařů – Memoriálu Jaroslava Hrabala. Záchranářský výcvik nám představí rozhovor s Evou Klemšovou, vítězkou Českého poháru dle ZTV3 (zkoušky terénního vyhledávání). Pokračuje vyprávění Jardy Vimra a začíná nový seriál vzpomínek od Františka Hracha o tom, jak to fungovalo u Pohraniční stráže v chovatelské stanici psů.

Jsou virtuální výstavy řešením dnešní „korona doby“? Sama jsem byla zvědavá, jak taková výstava probíhá. Její průběh a vítěze nám představí organizátorka Kateřina Beranová. Zúčastnili jste se jí?

Nové číslo Pes přítel člověka si vážně nenechte ujít!