www.pespritelcloveka.cz

Pes má zůstat psem! Nejenom o Vánocích…

I to je jedno z témat nového čísla Pes přítel člověka, č. 12!

„Prosím každého, kdo miluje svého psa nebo jakékoliv jiné zvíře a zachází s ním jako se členem rodiny, aby to dělal právě proto, že je součástí rodiny, ale s vědomím, že jde o příslušníka zcela jiného živočišného druhu. Vždy mějte na paměti hlubší pravdu: Naši psi jsou do našich rodin přivedeni nedobrovolně, podle našeho rozmaru. Pravidla jsme stanovili my a rozhodli jsme se, jak je nakrmit, ubytovat a jakou úroveň lékařské péče jim poskytneme. Oni nemají hlas! Jsme povinni se učit jejich biologii a potřebám místo toho, abychom předstírali, že jsou čtyřnohými chlupatými verzemi nás.“

Na jedné straně psi žijící „v přepychu“, na straně druhé psi živořící v množírnách. Nekončící příběh, protože stále existují lidé, kteří prostě TEĎ chtějí toho psa BEZ ohledu na cokoli. Téma, které pro nás pootevřela Petra Baďurová.

Quo vadis, etiko? Prý k posouzení psa na výstavě netřeba vidět jeho pohyb a stačí psa jen přinést do kruhu, položit na stůl a pak odnést. Co si o tom myslíte vy?

Ve výživa psa si představíme hrušku, obyčejně neobyčejný šípek a představíme vám byliny pro adventní čas a také vánoční květiny, které mohou psu ublížit. Nechybí ani vánoční tipy J. Vozíčkář Brix – příběh německého ovčáka, jehož majitelka se nikdy nevzdala, a díky ní tak prožil plnohodnotný život, byť na vozíku. Může použití MEDU pomoci při hojení rány?

„Bílý špic“ 5x jinak – představíme si vzhledově podobná plemena a rozdíly mezi nimi: německý špic, italský volpino, japonský špic, americký eskymácký pes a samojed.

Kdy jindy začít novou pravidelnou anketu na téma DÍTĚ a PES než těsně před svátky vánočními? Neb se jistě najdou rodiče, kteří s podobným dárkem, překvapením, splněným snem přijdou… Vyzpovídali jsme trenérku a závodnici Elišku Kaletovou a veterinářku Terezu Stránskou. Ukážeme si, jak naučit psa klidu 1. při nasazování ochranného límce, 2. při péči o drápky, 3. při podávání pacek, 4. při hlučných hrách, které nám mohou pomoci při odstraňování strachu psů z nečekaných zvuků.

Ze světa sportu na vás v novém čísle čeká:

Agility –Trénink s Eli

Canicross spojuje LÁSKU k mým psům s láskou k běhání… aneb canicross pohledem Barbory Zoubkové, Tomáše Jaše, Sebastiana Bohuna a Dominiky Kaločai

Puller –Mistrovství plné EMOCÍ – reportáž z MS v pulleru

Obedience –SKOK do NOVÉHO roku – novinky ve zkušebním řádu nám srozumitelně představí a vysvětlí Saša Křivohlavá. A není jich málo!

Znáte sport jménem…? TRIATLON se psem?

Klasický výcvik – dvě reportáže –z Memoriálu Josefa Václavského Jé, maminko, ty jsi potkala Ježíška? a reportáž ze soutěže O LIBERECKÝ pohár

Dva velké rozhovory: Každý den Ipos žere jen u VZORKU aneb erdelteriér co by úspěšný služební pes. ESENCE štěstí – to je fena belgického ovčáka malinois Be My Perfect Barathea alias BB je známá nejen jako zatím jediný pes v ČR, který dokáže v lese vyhledat stromy napadené kůrovcem.

To a mnohem více v novém čísle Pes přítel člověka, č. 12! Objednat si jej můžete i na www.casopisyprovas.cz (bez platby za poštovné) či v el. verzi na www.casopispresinternet.cz. A pokud si objednáte roční předplatné (100 stran každý měsíc za pouhých 49 korun) dostanete k němu nástěnný plánovací kalendář zdarma. www.casopisyprovas.cz