www.pespritelcloveka.cz

Nejlepší dárek pro vašeho psa? Zdravé klouby díky kolagenu.

I vaši čtyřnozí chlupáči si zaslouží dárek pod vánočním stromečkem. Přemýšleli jste už, co je pro pejska vhodné jako dar? Lahůdky, které nemívá běžně jsou sice fajn, ale co takhle vsadit na něco chutného a zároveň prospěšného pro jeho klouby? Na ty by u každého psa měl majitel dohlížet už od malička.
Psi jsou velmi pohyblivá zvířata a jejich klouby jsou prakticky neustále pod velkou zátěží. Navíc rostou oproti nám lidem mnohem rychlejším tempem, takže zejména velká plemena, u nichž klouby a kosti nedokážou držet krok s růstem, mohou trpět degenerativními onemocněními. U lidí, stejně jako u psů, je kolagen klíčovou bílkovinou pohybového aparátu již od počátku vzniku obratlovců. Tělo si kolagen tvoří samo, ale v dostatečném množství jen do určitého věku. Už v mladém věku člověka a ještě mladším u psa může začít kolagen chybět. Projevuje se to v podobě přibývajících problémů s pohybovým aparátem a bolestí.
A řešení? Naštěstí je docela jednoduché a spočívá v prevenci. Už v mladém věku psa by se měl majitel informovat, co na klouby pro psa: „Podstatný je u štěňátka hlavně ten počáteční vývoj. To znamená, že jako u dítěte: co se zanedbá ve štěněčím věku, to nás pak v dospělém věku psa doběhne, takže je třeba tam od začátku dát největší důraz na vývoj toho štěňátka. Čili od začátku dostatek kvalitní stravy, dostatek výživových doplňků, aby v podstatě nedocházelo k malformacím nebo defektům v růstu,” konstatuje veterinární lékařka Zuzana Fekečová.

Vhodnými složkami v kvalitní kloubní výživě pro psa jsou chondroitin, glukosamin a zmiňovaný kolagen. Ten můžete podávat také samostatně, protože na trhu je mořský kolagen v prášku značky Inca Collagen. Je to 100% čistý kolagenový hydrolyzát pro zvířata, který se vyrábí z kolagenu mořských ryb pomocí šetrné enzymatické hydrolýzy. Jedná se o štěpení na kolagenové fragmenty, které mají zachovanou strukturu trojzávitnice, takže jsou bioaktivní. Znamená to, že takový čistý kolagenový hydrolyzát tělo psa na maximum využije a vytvoří si z něj nové molekuly kolagenu pro pohybový aparát, kůži a další tkáně v těle. Takto pak účinkuje:

• Pomáhá posilnit chrupavky, měkké tkáně i klouby
• Pomůže posilnit kosti a zuby
• Pomáhá lepšímu hojení ran po různých zraněních a operacích
• Napomáhá celkové regeneraci zvířat s vysokou fyzickou zátěží
• Výrazně pomůže zlepšit mobilitu starších zvířat

Incapet Collagen je mikronizován na jemný bílý prášek s aroma mořských ryb. Denní dávky jsou baleny zvlášť po 3000 mg do sáčků. Stačí pejskovi nasypat kolagen přímo do misky s jídlem, Incapet Collagen psům výborně chutná. Samozřejmě nejlepší je podávat jim ho dlouhodobě. Doporučuje se začít s alespoň tříměsíční kúrou a později jej dávat například každý druhý den, důležitá je ovšem pravidelnost.

to“>


Ladynka poctivě užívá Incapet a po měsíci jsme si všimli změnu. Lady má špatnou páteř a klouby a při každém pohybu to v ní strašně hlasitě křupalo. Občas to jěště křupne, ale už o dost méně. Takže moc děkujeme a pokračujeme v užívání,“ hodnotí majitelka Monika.

Chutný doplněk a zároveň podpora kloubů a tkání, to je ten ideální dárek pro psa v podobě Incapet Collagen. Na stránce prodejce naleznete také výhodné balíčky, u kterých ušetříte. www.incacollagen.cz

Koupit časopis