www.pespritelcloveka.cz

Co je pro pracovní plemena práce?

I to je téma nového Pes přítel člověka, č. 3, které je od dnešního dne v prodeji!

To, pro co byla vyšlechtěna a využívána, či je to jakákoliv aktivita?Přinášíme hned tři zamyšlení – dvou vůdkyň loveckých psů a bývalého předsedy Klubu chovatelů border kolií. „Pro border kolii existuje pouze jedna jediná práce, a tou je pasení, a to ovcí! Jen takovou border kolii, která po svých předcích podědila instinkty pro pasení a tyto instinkty umí navíc v práci používat, je možné označit za pracovní. Jakákoli jiná aktivita – záchranařina, poslušnost, obrana, agility, canisterapie, heelwork to music, coursing… – je pro ni jen náhradním zaměstnáním za její prvotní a jediné poslání. Většinu vyjmenovaných aktivit můžeme velmi dobře označit jako sport a příslušnou borderku (chov) jako sportovní.“

Zajímá nás váš názor, napište nám.

Připomeneme si 7 nebezpečí JARA a představíme si byliny vhodné pro využití ve stravě psa právě na jaře. Lze zkrmovat sraženou zvěř? I to je téma pro MVDr. M. Štourače, CSc.

Začíná nový seriál – soužití se štěnětem DEN po DNI. Hlavní hrdinkou našeho seriálu bude fenka border kolie Tečka.

NOČNÍ MŮRA aneb DM – degenerativní myelopatie – co se v chlupatém tělíčku našeho čtyřnohého kamaráda během onemocnění děje, na co se připravit a kde je vlastně jádro pudla této noční můry každého majitele psa, nám blíže objasní certifikovaná fyzioterapeutka Ludmila Neubauerová.

SIBIŘSKÝ HUSKY aneb STANDARD je jen jeden – zamyšlení Jany Henychové, které se netýká jen plemene husky.

Samozřejmostí jsou návodné materiály – jak naučit psa:

Poklonu, plazení či klidu při očkování. A pokračujeme skvělým materiálem Jak na

ne/tahání na vodítku…

Agility na vás čeká velmi přínosný článek (opravdu nejen pro agiliťáky) od Kariny Divišové s názvem Jaký vztah, takové agility aneb komunikace – hovoříme psí řečí. S tématy, jako je uštěkaný pes na parkuru či FINSKÁ ŠKOLA OneMind Dogs, pojmenovala základní elementy, podle kterých se naši psi orientují při pohybu na parkuru. Rozeznávají jich celkem sedm. Podle pořadí významu pro psa jsou to pohyb, pozice vůči psovi, otočení hrudníku (chest laser), natočení hlavy a pohled očí, nohy, ruce a hlas.

Nechybí reportáž Pavla Koška z kvalifikačních závodů na World Agility Open 2022 a představíme vám naši reprezentaci.

Z nafrněné blondýny policejním psovodem s malinou – pod tímto názvem se skrývá rozhovor Petry Baďurové a Míši Heřmanové. Zajímavé, svěží, tak jak umí vést rozhovory právě Petra.

V Obedience nás čeká zvyšování požadavků na psa při chůzi od Saši Křivohlavé.

V rubrice Mushing najdeterozhovor s Michalem Ženíškem, který o sobě říká:Jsem hrozně SOUTĚŽIVÝ ČLOVĚK.

Lovecký výcvik nám představí jednotlivé disciplínytollingjaktprov (TJP) – tolling hunt, tedy zkušebního řádu šitého přesně na míru pro Nova Scotia Duck Tolling retrívra, nejmladšího a nejmenšího z šesti plemen retrívrů.

I toto jsou témata nového čísla Pes přítel člověka, č. 3, které je v prodeji právě teď! K objednání v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz (bez platby za poštovné) i v el. verzi na www.casopispresinternet.cz#časopis #pes #dog #vycvik #agility #mondioring #belgickyovcak toller #chov #canisterapie #dogdancing #lapinkoira #canicross #taznipsi #mushing #barf #byliny #vyzivapsa

Koupit časopis