www.pespritelcloveka.cz

„Jarní“ Pes přítel člověka, č. 3

je plný zajímavých témat. Tak si je pojďme představit 🙂

Začneme milým „pohlazením“ a představíme vám rotvajlerku TEREZKU, která žije v DOMOVĚ pro SENIORY – kéž by jich bylo více, viďte? Pohlazením jsou i vaše příběhy, ať již coby reakce na články u nás (Kříženka Míša), či představení vašich psích parťáků v rubrice Můj psí parťák je… (kříženka Eliška, bígl „Bramborák“).

Kdo jsou to CHRTNÍCI? Téma týkající se nejen majitelů, chovatelů chrtů a myslivců, které vzbudí určitě diskusi (a to je dobře!). Jsme zvědavi na vaše reakce – počítá se s pokračováním i v čísle dalším. Prostor je třeba dát i těm, co s představou chrtů štvoucích zvěř u nás nesouhlasí, tedy „druhé straně“.

Rubrika Plemena psů se nese v duchu KDO je KDO? aneb PODOBA čistě náhodná? Pyrenejského pasteveckého psa, slovenského čuvače a maremmansko-abruzského ovčáka vlastní a coby pastevce využívá Zuzana Trčanová. Můžete se tak těšit na její velmi zajímavé srovnávání těchto tří bílých pastevců. V roce 1977 otiskl náš časopis článek s názvem Podoba čistě náhodná – a my jej nyní přetiskujeme, těšit se můžete na fotografie tehdejších zástupců: slovenského čuvače a kuvaše, jezevčíkovitého brakýře a štýrského honiče, slovenského hrubosrstého ohaře a výmarského ohaře, hannoverského barváře a slovenského kopova. Jak se vám líbí? Čeká na vás portrét u nás naprosto neznámého plemene. Kdo se skrývá pod jménem PLOTT HOUND?

V novém čísle nechybí oblíbené, velmi fundované a zajímavé články MVDr. Milana Štourače, CSc. – víte, že kastrace není sterilizace? Poradna: Mám čtyřletého německého ovčáka, který má artritidu, často trpí na záněty uší, análních žlázek a kůže obecně. Chovatelka mi radí, abych ho převedl na alkalickou stravu, že je překyselený. Aneb JAK poznáte, JAK KYSELÝ JE VÁŠ PES? Zuby, pohroma huby nejen u lidí… Proč o ně pečovat, co říkají odborníci na takové to domácí ultrazvukové čistěníčko? Je dnes ještě nutné trvat na plnochruposti? I tento dotaz je v naší anketě a nechybí děsivě vypadající příběh na toto téma ze života…

A jedeme dál tématy „z placů“J Druhým článkem, který zcela jistě vzbudí diskusi, je zamyšlení Zuzany Horké – Budu trenérem! (Na rozhovor se Zuzkou se můžete těšit v PPČ č. 4!) I zde se těšíme na vaše reakce J.

Jak na nasazování náhubku? A samozřejmě oblíbený fotoseriál Cvik krok po kroku – tentokrát to budou cviky dva – mrtvolka a válej sudy.

Nenechte si ujít velký rozhovor s Petrem Pupíkem, aneb Každý rozhodčí má mít svoji vizi!

Proč nosework? Aneb představování týmů u nás pokračuje!

Obedience – co je to volná pozice?

Být stále mlád – název rozhovoru Pavla Vinše s Karlem Havelkou! Věřím, že tak splnil nejen mé přání J. Nedávno došlo v Rakousku k napadení člověka psem. Kvůli tomu se opět otevřelo téma zákazu obran ve sportovní kynologii. Jak je to tedy s nácvikem obran a termíny agrese, stres a dominance – velké téma, na které se mnozí jen bojí pomyslet, natož se k němu nějak veřejně vyjádřit. Ladislav Mach mezi ně nepatří, moc díky! V naší výzvě Hledá se základní kynologická organizace vám představíme první dvě ZKO, které se nám ozvaly: ZKO Vrdy a ZKO Benátky nad Jizerou.

Kavalír se dokáže prosadit mezi pracovními plemeny – to tvrdí Mariana Šťastná, třeba o tom v obsáhlém rozhovoru přesvědčí i vás!

Nechybí: druhá část vzpomínek našeho čtenáře na fenku drsnosrstého jezevčíka Elis (Pane, vy nevíte, co máte!), recepty, vaše černobílé vzpomínky či zajímavosti ze světa…

Pes přítel člověka č. 3 si můžete objednat nyní na www.casopisyprovas.cz (v Čr bez poštovnéhoJ) či v elektronické verzi na www.casopispresinternet.cz. Časopis Pes přítel člověka – každý měsíc 100 stran jen za 69 korun. Už 69 let s vámi a o vás!

Koupit časopis