www.pespritelcloveka.cz

Krásná titulka, zajímavý pestrý obsah – to je nové číslo 6!

Čím začít? Tak třeba příspěvky našich čtenářů, které nám poslali na téma Moje srdce souzní s… Jaká plemena si získala srdce našich čtenářů? Mnohé jistě zaujme zkušenost s názvem Musela jsem začít u sebe… – příběh čtenářky navazující na téma – Adopce psa může i bolet.

Téma měsíce je cestování

Jak se cestuje se smečkou, kterou tvoří border kolie (třínohá), šeltie a chodský pes? Společně zavítali na Slovensko, do Německa, Rakouska, Itálie, Švýcarska, Velké Británie a Irska. Co je dobré vědět? Nechybí ani aktuální podmínky pro cestování se psy do zahraničí. Víte, která země má nejvíce zakázaných plemen? Jak zpříjemnit psovi cestování autem? Třeba vás zaujme i příspěvek naší slovenské čtenářky Jak se cestuje s erdelteriéry?

Jsem CHOVATEL, ne MNOŽITEL – další příběhy chovatelů, kteří berou zodpovědnost za své odchovy vážně a vezmou si domů třeba i 14letý odchov!Nechybí dvě oblíbené poradnyMVDr. M. Štourače, CSc. A diskusi jistě vzbudí článek Dokážou nás psi podvádět, anebo nám dokonce lhát? Zajímavý článek, co myslíte vy?

Plemena psů: Představíme vám dvě u nás prakticky neznámá plemena. Je to italský volpino a pikardský ohař dlouhosrstý (ten zdobí i titulní stránku časopisu). Jak se vám líbí?

Nová rubrika naše národní plemena pokračuje historií českého horského psa.

Výživa psů: Avokádo mýtu zbavené – jak to je s jeho jedovatostí pro psy? A nechybí dva recepty: česnáček a madlenky s bršlicí.

Veterina: Atrofie mozku u dlouhosrsté kolie s PP – jak se jí s ní i jejím lidem žije? Dva příběhy nakažených psů od klíšťat – anaplazmózou a ehrlichiózou, v příběhu druhém pejsek, bohužel, zemřel. Jaká je tedy možná prevence před klíšťaty? Zmije – příběh ze slovenské veteriny, kde před měsícem marně bojovali o život huskyho…

Výchova psa: Separační úzkost – okénko k zamyšlení. A stejné téma najdete i v úvodníku…

Triky krok za krokem: Jak naučit cvik KÝVEJ + OSMIČKA a cvik mezi nohy „DOMEČEK“.

Záchranářský výcvik a pasení v „podání“ belgických ovčáků.Odpověděly nám úspěšné reprezentantky na FMBB: Tereza Litterová, Lenka Šenkeříková, Karin Gálová a Jitka Fenclová.

Agility –i tam čeští belgáni umí! Nejen o FMBB – Nikol Banotová, Michal Brych, Vilém Čekajle.

Canicross – rozhovor s Jiřím Švancarou.

Klasický výcvik: Spěch není dobrým rádcem – pokračuje seriál o výcviku štěněte v obraně, krok za krokem, od Ladislava Macha. Není to přeci jen až příliš velké sousto? Velmi zajímavé zamyšlení Pavla Vinše nad FMBB a jeho reportáž z placu IGP.

Nosework: ŠPRINGRŠPANĚL je obrovský srdcař!

Hoopers je prý sport pro všechny. A my vám představíme nejen všechny jeho překážky…

Nekupuj, adoptuj: Pomáhat a nevzdávat se! To je heslo lidiček kolem slovenského útulku Labka pomoci. Proč si myslí, že mushing je skvělou aktivitou právě pro psy v útulku?

Nechybí Rozjezdy pro hvězdy, Zajímavosti ze psího světa…

Pes přítel člověka č. 6 si můžete objednat nyní na www.casopisyprovas.cz (v ČR bez poštovného J, zde si můžete objednat i předplatné) či v elektronické verzi na www.casopispresinternet.cz. Časopis Pes přítel člověka – každý měsíc 100 stran už 69 let s vámi a o vás!

Tak, které články už máte přečtené (předplatitelé měli mnohde časopis již v úterý!) či na jaký se těšíte?

Koupit časopis