www.pespritelcloveka.cz

Lze žít se psem LOVCEM?

Psem, který „vypne“ a okolní svět pro něj přestává existovat ve chvíli, kdy zavětří zvěř, anebo ho vzruší každý pohyb v křoví a zmizí kamsi do dálky bez ohledu na naše volání… Jde to a jde to i bez elektrického obojku, jak na základě své zkušenosti s velmi vzrušivým psem tvrdí autorka obsáhlého článku v novém čísle Pes přítel člověka č. 10!

Co může potrápit psy na podzim? Znáte třeba velmi nepříjemné SVILUŠKY či SAMETKY? Můžete je od psa chytnout vy a zbavit se jich není vůbec jednoduché…

Představíme dvě plemena – obě velmi stará: pekingského palácového psíka a impozantního a neznámého tureckého boze.

Začíná nový a velmi zajímavý seriál od MVDr. Milana Štourače – bylinky ve výživě a při léčbě psů! V rubrice veterina si řekneme, jak na zubní kámen a proč jej vlastně řešit.

V tomto čísle najdete hned několik návodných materiálů na VELMI podstatné cviky a dovednosti psa v běžném životě.

Ukážeme vám, jak naučit psa: 1. klidu při masážích a jiném ošetření, 2. očnímu kontaktu, 3. chůzi u nohy v běžném životě, provozu. V dogdancingu na vás čeká nácvik otoček a v obedience se Saša Křivohlavá bude věnovat správnému provedení cviku SEDNI.

Samozřejmě nechybí VAŠE příběhy: dojemný příběh starého a nerudného Míši, který našel svou paničku, také seniorku. Představíme vám tři z vás, kteří nám odpověděli na otázku – proč se věnuji pulleru?

STOPA jako zábava, vášeň, i jak být fit ve vyšším věku? „Hned úvodem chci uvést, že se nepovažuji za žádného experta ve stopování. Měl jsem štěstí na dvě dobré feny. Svým stopováním zapadám mezi všechny pejskaře, kteří se na FB věnují stopování, pouze jsem o nějaký ten křížek starší,“ říká o sobě skromně pan Mgr. Jaroslav Pleger, se kterým jsme si povídali o stopách „na všechny způsoby“.J

Nechybí již tradiční představení nového sportu, aktivity – tentokráte je to RALLY OBEDIENCE.

Těšit se můžete i na dvě reportáže. Pod názvem Devět statečných se skrývá reportáž soutěže, kterou pořádá Klub chovatelů jezevčíků se zadáváním čekatelství mezinárodního šampiona práce – CACIT. Memoriál Rudolfa Kristla nese jméno po významném chovateli jezevčíků drsnosrstých. Mistrovství republiky v agility nám přiblížilo svým pohledem hned sedm startujících: Klára Kokešová, Monika Zapletalová, Hana Ampapova, Adéla Havlíková, Petra Andrýsková a Zdeněk Straka.

Achillovou patou sportovní kynologie je mládež, kde je? Proč se nevěnuje psům? Ale oni se přece věnují, jen bohužel ne ve sportovce, ale v ostatních odvětvích kynologie, jako jsou agility, obedience, dogfrisbee… Proč? Odpověď ale přece známe, jen ji nechceme slyšet… Zamyšlení a rozhovor na toto téma od Jany Světlíkové, rozhodčí 1. třídy, najdete pod názvem Pojďme dětem plnit sny.

Na dobu minulou zavzpomíná v obsáhlém rozhovoru chovatelka plemene čau čau. Co dělat, když se nám ztratí pes? Pozveme vás na film o soužití dvou zcela odlišných živočišných druhů – vlka a lva.

To (a mnohem více) v novém, desátém čísle Pes přítel člověka! V prodeji právě nyní, k objednání na www.casopisyprovas.cz (bez platby za poštovné) či v el. verzi na www.casopispresinternet.cz.

Koupit časopis