www.pespritelcloveka.cz

Máte se nač těšit!

Titulku už známe a teď „zalistujeme“ obsahem nového čísla Pes přítel člověka, č. 4. A je vážně o co stát, na co se těšit!

Asi každý z nás narazil na příběh dvojice, jejichž dlouhý společný život ukončil myslivec, který neoprávněně, zbytečně zastřelil fenku border kolie Dixie. Jejich příběh očima zdrcené majitelky najdete pod názvem Sbohem, DIXIE… Člověka napadne hned mnoho otázek, a tak jsme se zeptali: Jak je to s pohybem psů v honitbě?

Duben je v čínské medicíně měsícem JATER. A tak na vás čekají dva články od MVDr. Milana Štourače, CSc., které se rozhodně netýkají „jen“ psů. Výživa psů: Výživa jater – u zdravých i nemocných psů. Znáte vitamin T? A nechybí recept tentokráte na dortík.

S jarem se určitě přivítáte s článkem Pozor na JEDULE (jedovaté rostliny) tentokrát v parcích a POZOR, začíná nový seriál Vzhůru do světa BYLINEK.

Chov: BONITACE pracovních plemen – tentokrát si představíme, jak probíhá u plemene HOVAWART, a nechybí pohled dvou chovatelek. Pod názvem Čertíci a Růženka na vás čekají dva příběhy psů odebraných z útulku a položíme si otázku: Nakolik se dokážeme oprostit od předem očekávaného chování psa, když má být „zlý“?

Veterina: AKUPUNKTURA psů. Věděli jste, že v některých zemích může být akupunktura dokonce považovaná za doping, protože se díky ní může zvýšit sportovní výkon?

Plemena psů: Znáte plemenoholandský SCHAPENDOES? Mezi majiteli ani chovateli není tento rozčepýřenec příliš známý. Jedná se o holandské národní plemeno – středně velkého ovčáckého psa s dlouhou srstí, který byl užíván pro pasení stád ovcí. Jde také o výborného skokana.

Nosework: Moje adopťačka Corry aneb i se psem z útulku se lze věnovat noseworku.

Výchova psa: Perkunas aneb život štěněte – začíná nový seriál. Výchova štěněte evropského saňového psa „krok za krokem“. Bezohlední majitelé aneb všichni pejskaři nejsou stejní – vystihující název zamyšlení Vandy Říhové.

Bull sporty: Malý GLADIÁTOR s VELKÝM srdcem, to je prostě stafbulík!

Klasický výcvik: Sport neubližuje a Jsou prostě HUSTÍ! – dva materiály Pavla Vinše. Jako vždy SUPER čtení. A o čem tentokrát? Sport neubližuje – zrušení úderů obuškem při obranách. Jsou prostě hustí! Kdo? FIGURANTI! A které pro nás Pavel vyzpovídal? Seznamte se – Jirka Mach, David Hanel, Tomáš Louda, Daniel Paleček a Vladimír Dragičevič. Je ZŘ IGP náročnější než ZŘ IPO3? Zapeklitá otázka a opravdu si velmi vážím, že nám na ni odpoví mistr sportu Ladislav MACH. Kynologie a focení patří k sobě – tím si je jista velmi úspěšná závodnice, chovatelka německých ovčáků a fotografka Iveta Pejšová.

Zkouška vyhledávání předmětů StPr 1–3 – co obnáší, jak trénovat?

Mushing: „Moji psi jsou atleti až v druhé řadě,“ říká naše úspěšná závodnice v canicrossu Barbora Zoubková.

Obedience: S kým dělám obedience? Tentokráte s jorkšírem a křížencem jorkšíra.  OBEDIENCE s LOUISIANOU – obsáhlý rozhovor se Stankou Vitézovou nejen o OB s její fenkou Berry. Dlouhodobé odložení ve skupině – jak na něj, nám napsala Saša Křivohlavá.

Dále najdete: O čem přemýšlím, Zajímavosti z psího světa, Z podnájmu trvalé bydliště – příběh adopce psího bull seniora pokračuje… Dobrodruh původem z útulku aneb když si vezmete borderáka reagujícího na vše a všechny a chcete cestovat. A pozor – představíme vám 14 fotografií od vás, které se „utkají“ o titulní stranu čísla 5. A rozhodnete o tom JEN VY.

Prima číslo, co říkáte? Můžete si jej objednat v elektronické podobě na www.casopispresinternet.cz či v té tištěné na www.casopisyprovas.cz v ČR bez platby za poštovné. Časopis o vás pro vás už 60 let každý měsíc!

Koupit časopis