www.pespritelcloveka.cz

Můj pes neposlouchá, asi má PUBERTU!

Kolik takových zvolání (zoufalých) majitelů jste už slyšeli, četli? Co je to vlastně puberta a jak probíhá, to je téma článku MVDr. Milana Štourače v novém čísle PPČ 2. Víte například, že: Pubertální psi potřebují značné množství interakce, aby mohli spálit přebytečnou energii. Zde se značně liší od lidí. Nutričně potřebují „štěňata“ stále živiny, které souvisí s růstem kostí, jako je vápník a fosfor, stejně jako živiny důležité pro vyvíjející se mozek, jako je DHA (esenciální mastná omega-3 kyselina). Protože tempo růstu se výrazně zpomalilo, „mladí dospělí“ psi potřebují méně kalorií. Hledejte krmivo specifické pro tuto životní fázi nebo si vytvořte směs krmiva, abyste dávali psům k dispozici základní živiny a zároveň snižovali celkový počet kalorií s tím, jak dospívají.

Puberta nepuberta – pojďme s dorostencem cvičit!

Představíme vám hru Chyť mě, jestli to dokážeš! Nalákal vás konec roku k nějakému tomu předsevzetí? A nebylo na téma „lepší přivolání“? Ať už ano, či ne, tato hra vás bude bavit! Není možné, aby to tak nebylo. Obíhanou, jak můžeme hru pěkně česky popsat, nakonec miluje úplně každý…

A pozor, vše, co jsme se až dosud naučili ve spolupráci při manipulaci se psem si nyní půjdeme vyzkoušet „ven“. Vždyť jedna věc je, jak pes spolupracuje, „poslouchá“ doma a naprosto jiné je to v cizím, rušivém prostředí, viďte?

Kompletní články najdete v novém čísle Pes přítel člověka č. 2, které si můžete nyní zakoupit bez platby za poštovné i na www.casopisyprovas.cz. a samozřejmě i v běžném prodeji.

Koupit časopis