www.pespritelcloveka.cz

Na co se můžete těšit

v novém čísle Pes přítel člověka, č. 2? Je toho vážně MOC! No, posuďte sami. J

Samozřejmě se musíme věnovat zimě, a tak vás čekají hned dva články: Co je třeba vědět, když přijde ZIMA? Jak má vypadat první pomoc při prolomení ledu?

K zamyšlení, diskusi, pro inspiraci: 1. Návštěva z „vyspělé“ ciziny… Aneb jak může fungovat zodpovědnost státu vůči nechtěným psům, útulkům JINDE. 2. Jsem ještě dítě, ale PEJSKAŘ taky! Napsala nám naše 13letá čtenářka, která svého pesana dostala ve svých 9 letech a narazila na cvičáku, v okolí. 3. Prostě ELIS – vzpomínky o vysněném jezevčíkovi před mnoha lety. 4. HALÓ, hledá se NEZNIČITELNÁ hračka! Tak zněla naše výzva na Facebooku a nyní otiskujeme VAŠE příspěvky, zkušenosti. 5. BONITACE jinak: Červené punčošky po francouzsku. Bonitace beauceronů by mohla být inspirací i pro kluby jiných plemen, co říkáte?

Můj psí parťák je… Rubrika tvořená vámi, našimi čtenáři. Koho nám v tomto čísle představili?

Můj psí parťák 1. louisianský leopardí pes, 2. kříženec, 3. cotonek – bavlňáček.

Plemena psů: Znátemaremmansko-abruzského pasteveckého psa? Prastaré plemeno odvážných psích pastevců z Itálie určitě mnohé z vás zaujme.

Výživa psů: Puriny nejsou granule od Puriny! Víte, co je AMYGDALA? Jak si ji doma připravit a v čem může pomoci vašemu psu i vám? Oči na talíři a v psí misce – tři originální a velmi zajímavá témata MVDr. Milana Štourače, CSc. A samozřejmě nechybí recept – tentokrát nasušenky se slunečnicí.

Výchova psa: Jak k nám psi promlouvají? Článek plný fotografií s vysvětlením komunikace psa na nich.

Triky krok za krokem: Tentokrát se naučíme cvikvýskok do náruče.

Obedience: Téma zajímavé a důležité nejen v obedienci –probereme si, jak na změny tempa v chůzi.

Dogtrekking: Je to nejkrásnější očista mysli i duše, tvrdí nadšená dogtrekkařka a naše čtenářka.

Jak se žije s velkou smečkou rozličných plemen třeba v mushingu? To najdete v článku s názvem Užít si jízdu! Příště vám představíme jiné smečky. J

Agility: SEZNAMTE SE s našimi mezinárodními rozhodčími agility – naše nová rubrika. V novém čísle vám představíme hned dvě. „Můj ZIP je extrémní cíťa,“ říká jeho majitelka, která se s ním věnuje agility, pulleru a vážně to s ním často neměla jednoduché. Však si sami můžete přečíst…

Klasický výcvik: Co nás čeká a nemine v roce 2024 – to je téma zamyšlení Pavla Vinše. Odolnost psa, jak na ni. Rozhovor s Ladislavem Machem na téma IGP a obrany pokračuje…

Nosework: Proč právě nosework? Zeptali jsme se vás…

Tak co, jaký článek je vašemu srdci nejbližší? Pes přítel člověka č. 2 si můžete objednat v tištěné verzi na www.casopisyprovas.cz (v ČR bez platby za poštovné) či v el. verzi na www.casopispresinternet.cz.

Koupit časopis