www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 1/2013

Portrét plemene – Pomeranian je jako bramborový lupínek – jeden nikdy nestačí!,Pomeranian – anketa majitelů, Jak se žije s jämthundem?

Chov – Kdo s kým? (aneb jak vypadá soužití psů podle věku a pohlaví pohledem Šárky Lavičkové), Pět pitbulů v bytě (o tom, jak to mezi tolika pitbuly funguje, se s námi podělila Šárka Lavičková), Máme jen samé holky (vyprávění o soužití „smečky“ přináší Lenka Matušková), O krok zpátky (další díl oblíbené genetiky od Pavlíny Vazdové), Směrnice ČMKU o uznávání chovatelských klubů a výcvikových organizací (právní poradna JUDr. Radany Menšíkové) a nemohou scházet ani vaše příběhy – Vzpomínka na Lízu (od Lucie Rulfové), Adélka (nenechte si ujít tento příběh z pera Michaely Blumtrittové, který vypráví o smutném osudu psa z „množírny“), S výbavičkou do světa (Michaela Čermáková), Propadla jsem jejich kouzlu (zajímavý rozhovor s Evou Durasovou, dlouholetou chovatelkou šarpejů), Očista dočista (nový seriál Evy Durasové o srsti a kůži).

Veterinární téma – tentokrát je zaměřené mimo jiné i na Sníh, mráz a led versus psí kůže a srst (MVDr. K. Svobodová, J. Mertlíková), Silvestrovský běs způsobuje stres (MVDr. K. Svobodová), Když to na vás padá (záchvatovité padání, které je smutnou výsadou plemene kavalír King Charles španěl od Michaely Čermákové), Atopický ekzém a kvasinková infekce (D. Zajícová).

Rozhovory – Big in Bohemia (není snad člověka, který by neznal chovatelskou stanici de Alphaville Bohemia, rozhovor s Jitkou Pospíchalovou nám přináší Jana Mertlíková), Vrátila se mi chuť do života (nenechte si ujít rozhovor o médii mnohdy nesmyslně propíraném „bojovém“ plemeni, které dokáže svému milovanému člověku denně poskytovat lásku, pomoc i ochranu…), Pouštění draků je dávno pryč (rozhovor Michaely Weidnerové s Alexandrou Dobrovičovou, která se se svou kokršpanělkou Britou věnuje sportovní stopařině).


Reportáže – Dvanáct statečných (reportáž Hany Spalové z druhé vrcholové soutěže jezevčíků), Obranářské závody pod Srnčím vrchem (fotoreportáž Jany Vodrážkové), Znovu v Liberci (reportáž z mistrovství republiky v agility přináší Pavel Košek), Hill´s cup trochu jinak (Petr Fochler), Souboj ve sprintu a midu (Petr Fochler), Naposledy ve čtyřech divizích (reportáž z posledního mistrovství, ve kterém byly otevřeny všechny čtyři divize dogdancingu, přináší Monika Dvořáková a Lucie Smolíková), Kladně v Kladně (reportáž ze závodů v obedience přináší Petra Rohlenová), Stopování jako v praxi (reportáž ze soutěže v praktickém stopování MVDr. Jolany Kaplanové).


Výstavy
 – Společenská plemena (první díl o vystavování IX. skupiny FCI od Ing. Libuše Brychtové), Pod taktovkou odborníka (klubová výstava pyrenejských plemen od Marie Fictumové, S malamuty po třinácté (klubová výstava aljašských malamutů od Lenky Juhaňákové).


A samozřejmě reportáže, seriály, vaše příběhy, reakce a mnoho dalšího zajímavého čtení!

Ani v lednovém čísle nebude scházet plakát sestavený z vašich fotografií, které nám zasíláte do soutěží.

Koupit časopis