www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 1/2017

Novoroční číslo Psa právě přichází!

Začínáme 62. ročník časopisu Pes přítel člověka. Ano, už tolik let vám přinášíme novinky ze světa kynologie!

Lednové číslo začíná představením neprávem opomíjeného plemene – vlčí špic je skvělým rodinným parťákem a psem do každého počasí. Dalšími, pro veřejnost stále zcela neznámými plemeny, která vám přestavíme, jsou stabyhoun a Barbado da Terceira.

Velkým tématem měsíce je silvestrovská noc – přinášíme rady, jak můžete svému psovi ulehčit prožití tohoto stresujícího období. Dalším tématem je péče o psa v zimě:na co dát největší pozor při mrazivém počasí, ve sněhu, jak krmit v zimě a jakou boudu opatřit, aby pes nijak nestrádal.

Najdete zde také zajímavý rozhovor s fotografem Michalem Císařovským, a rady, co dělat, když chcete importovat štěně ze zahraničí. Další díl o etologii se jmenuje O odměnách za statečnost a přináší modelovou situaci, jak u psa odbourat strach z věcí.

Rubrika veterina přináší poznatky o progresivní retinální atrofii (PRA) a CSNB – kongenitální stacionární noční slepotě, a dále se dočtete vše o krvi.

Pokračují pravidelné seriály o agility, klasickém výcviku a treibballu, a úvodním rozhovorem začínáme nový seriál o noseworku.

Přinášíme opět několik reportáží: Agility collie a sheltie cup spojený s Cocker cupem, mistrovství ČR v obedienci, mistrovství ČR v dogdancingu, II. mistrovství FCI tradičních plemen psů v pasení, netradiční pohled na dogtrekkingový závod ve Španělsku s názvem Operace „Šumava“, a také ohlédnutí za mistrovstvím ČR belgických ovčáků v rozhovoru s Ladislavem Machem.

Nebudou chybět ani rozhovory, tentokrát vám představíme vítězku soutěže Dobrovolník roku v canisterapii, zjistíte, že ani tělesné postižení psovoda nemusí znamenat nemožnost cvičení se psy, a prostřednictvím rozhovoru s rozhodčím a chovatelem bernardýnů vás pozveme na další ročník soutěže Šampion šampionů.

To a mnoho nového v novém čísle Pes přítel člověka  – nenechte si toto číslo ujít! Od pátku v prodeji!

Koupit časopis