www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 10/2012

Portrét plemene – Pes, který změní váš život – hovawart a rozhovory s lidmi, samozřejmě pak názor poradce chovu u nás i na Slovensku a anketa majitelů…

Do živého – Otřesný příběh ze Severního Irska, na jehož konci stojí usmrcení nevinného a naprosto bezproblémového křížence Lennoxe, který strávil před svou smrtí v cele 785 dní, 4 hodiny, 32 minut
a 48 sekund jsme vám představily již v minulém čísle… Nyní vám přinášíme pokračování této kauzy a reakce našich čtenářů na nesmyslný zákon.

Veterinární téma – jaterní zkrat a dva příběhy ze života

Chov – Bachova květová terapie a příběhy psů, kterým pomohla. Co je to ta genetika? To se dozvíte v článku Pavlíny Vazdové.  Svatba se povedla – Míša Čermáková vás provádí chovem psů. Fyzioterapie a rehabilitace psů po operacích – zajímavé téma, co říkáte?

Rozhovory – Flyball je plnohodnotný psí sport! Rozhovor s Mílou Vrbovou úspěšnou závodnicí a trenérkou flyballového týmu Hop Trop Prague, který drží aktuální český rekord zaběhnutý na letošním mistrovství ČR a má hodnotu 17,12 s.
Našla jsem své plemeno – rozhovor s úspěšnou chovatelkou bassethoundů  Lenkou Zitovou, které se povedlo dosáhnout se psem z vlastního chovu titulu světový vítěz a BOB z konkurence 101 (!) basetů.
Úspěch není zadarmo, tvrdí Slavomír Janoušek na téma slibně se rozvíjejícího kynologického sportovního odvětví pro plemena typu bull.

Reportáže – Lavina se nedá zastavit! (reportáž z mistrovství ČR ve flyballu), Třikrát pro nás (fotoreportáž z MS záchranných psů v Žatci), Podesáté na Stezce… (reportáž z Dogtrekkingového závodu Stezkou vlka přináší Petr Fochler), Mistrovství ovčáků (fotoreportáž plní krásných a akčních snímků), Všestranní jezevčíci (prohlédněte si fotografie pracovitých jezevčíků z jednoho z nejtěžších závodů v roce a to Memoriálu Rudolfa Kristla), Boj o pět mistrovských titulů (ME dogfrisbee)…

Pozvánky na akce – minirozhovory, které vás seznámí a pozvou na tři zajímavé akce. Pyrenejci na farmě (pozvánka na klubovou výstavu pyrenejských plemen se zajímavou přednáškou), Mistrovství IPO se blíží (vyvrcholení celoroční práce pro příznivce IPO je zde), Mistrovství světa v agility je u nás! (nenechte si ujít šanci podívat se na MS v tomto sportu, konané v Liberci).

Výstavy – Pracovití elegáni  – druhý díl populárního a návodného seriálu jak vystavovat psy  od Libušky Brychtové, věnované VII. skupinu FCI.
Krátké nožky, dlouhá ouška v Jevíčku a šestnáct fotografií nejkrásnějších jezevčíků z klubové výstavy v Jevíčku.
Psí obři na Zbraslavi – Jste příznivci německé dogy? Tak vás určitě potěší čtyřiadvacet fotografií těchto velikánů z klubové výstavy.

A samozřejmě reportáže, seriály, vaše příběhy, reakce a mnoho dalšího zajímavého čtení!

Ani v říjnovém čísle nebude scházet plakát sestavený z vašich fotografií, které nám zasíláte do soutěží.

Koupit časopis