www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 10/2013

Víte jak odměnit sebe a svého psa?

Kupte si nové číslo našeho časopisu, jehož hlavní téma je – jak a čím správně odměnit svého psa! A to jak v obsáhlé anketě známých chovatelů a výcvikářů, tak v článku, kde nejčastěji děláme při odměňování psa chyby… 

Plemenem na tento měsíc je jedno z nejstarších společenských plemen – pekingský palácový psík. Jak vznikl? Pro koho je vhodný? Co všechno obnáší držení tohoto ušlechtilého a vznešeného plemene? Čeká vás portrét o historii, chovu, úpravě srsti a vystavování – to všechno se dozvíte v obsažných článcích a rozhovorech s chovateli. Přinášíme vám i příběh pekinéze Arnolda, který jen díky obětavosti své majitelky prožívá šťastný život. 

Další zajímavé plemeno – maďarského ohaře – vám představíme v rubrice „Jak se žije s …“ v příspěvcích našich čtenářek.

Ve veterině se věnujeme tentokrát řezným ranám. V anketě chovatelů se dozvíte, jak řeší řezné poranění známí chovatelé. A v seriálu fyzioterapie MUDr. K. Plačkové hovoříme o rehabilitaci neurologických pacientů.

Pokračují i naše seriály: výcvikář Ladislav Mach vám popíše deník štěněte Kačenky – den po dni v soužití a výchově štěněte připravovaného na sportovní výcvik, další díl omantrailingu ing. L. Satory se věnuje začínajícím psovodům v tomto výcviku – jak vlastně začít?, mushing P. Fochlera završuje úspěšnou musherskou sezónu, a seriál o vystavování ing. Libušky Brychtové vám poradí jak vystavit vítěze na stupíncích závěrečných soutěží

„Jsme záchranáři“ tak se jmenuje anketa záchranářů o jejich začátcích v tomto náročném odvětví kynologie. 

Opět na vás čekají obsáhlé reportáže, tentokrát z Mistrovství Evropy ve flyballu, výcviku loveckých psů, Memoriálu Rudolfa Kristla pro jezevčíky, Evropské výstavy psů v Ženevě a klubových výstav jezevčíků, velškorgi a kelpií. 

Dozvíte se také, jak dopadl boj za psy „nežádoucích plemen“ u našich slovenských sousedů, v článku „Rok boja za naše psy“.

To a mnohé další najdete v čísle 10 časopisu Pes přítel člověka, které je už v prodeji!

Koupit časopis