www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 10/2017

Říjnový Pes přítel člověka je v prodeji!

Senát schválil povinné čipování psů od roku 2020 – to je hlavní téma čísla 10 PPČ. Co nabízí čipování, co obnáší pro psa, majitele a v čem jsou nedostatky nového zákona? Jak nahlíží na čipování psů mluvčí ČMKU Bc. Vladimíra Tichá a jaké jsou reakce našich čtenářů? To vše najdete v obsáhlém článku. 
Přemýšlíte o pořízení psa? Pes může být skvělým parťákem a radostí, ale především má být závazkem na celý jeho život. Opravdu jste vy a vaše rodina zodpovědně zvážili všechny aspekty toho kroku? Položíme vám deset otázek, které by si měl klást budoucí majitel čtyřnohého parťáka.
Jak je to s neuznanými barevnými rázy některých plemen? Představíme vám jedince hned tří plemen, kteří mají nezvyklou barvu nebo délku svého kožichu – Parson Russell teriéra, americkou akitu a šarpeja.
Anglický kokršpaněl – aristokrat, ušlechtilý společník, vášnivý lovec a parťák do pohody i nepohody. V čem je toto poměrně běžné plemeno výjimečné a jak se s ním žije, dozvíte se z jeho portrétu a z rozhovorů s chovateli. Představíme vám také další neznámé plemeno s těžko vyslovitelným jménem Cao de Gado Transmontano.
Ve veterině pokračujeme s výsledky vyšetření krve a zaměříme se na glukózu, a také prozradíme, proč se slinivce říká orgán lásky, ale především – jak se starat o psa s nemocnou slinivkou?
Máme za sebou European Open 2017 v agility. Jak si vedli naši reprezentanti, dočtete se ve velkém obrazovém reportu od Elišky Panáčové. Další reportáž je z Mistrovství ČR mládeže a juniorů ve sportovní kynologii a s vítězem prestižního závodu CACIT v Dobříši, Pavlem Hrobařem, vám přinášíme rozhovor. 

Představíme si dalších 5 nejčastějších chyb v soužití se psem. A tentokrát budou hodně o nás samých! Seriál o stopování pokračuje malými krůčky kupředu, s dogdancingem se naučíte otočky kolem vlastní osy, nosework prozradí, jak se šíří pach, a bnaopak, jak pes pachy rozlišuje. V treibbaillu přibyl nový prvek – barely, junior handling ukazuje na nejčastější chyby držení vodítka. V rubrice o pasení přinášíme rozhovor s mistryní republiky Danielou Rájovou, podíváme se na soustředění záchranářů na Slovensko, budeme probouzet vlohy u štěňat loveckých plemen a kromě klubových výstav slovenských čuvačů, border kolií a amerických kokršpanělů nahlédneme i na Evropskou výstavu do ukrajinského Kyjeva.

Pes přítel člověka je časopis s dlouholetou tradicí a děkujeme všem našim čtenářům, že stále může vycházet. Číslo 10 přichází do prodeje v pátek 22. září, a tak si jej nenechte ujít!

Koupit časopis