www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 10/2018

Říjnové číslo přichází do prodeje právě teď!

Teprve nedávno začala dětem škola, a na vás už čeká na stáncích číslo 10 PPČ a s ním i množství nových informací o kynologii.
Tématem měsíce je Starý pes – jaké jsou příznaky stáří, když začíná pes stárnout, na co se připravit s přibývajícími roky, jak psovi ulehčit stárnutí, jak a čím krmit, jak a proč omezit aktivity… to vše najdete na 12 stranách. Je stáří vážně tak krásné, jak se o něm poeticky píše? Jaké to je, žít se čtyřmi psími veterány? Čtěte v čísle 11.

Plemenem měsíce je jeden z nejkrásnějších psů na světě – bílý švýcarský ovčák. To, co bylo u německého ovčáka považováno za vážnou vadu, považují chovatelé bílého ovčáka za jeho hlavní přednost, a tou je bílá barva srsti. Podíváme se na plemeno z hlediska vývoje, chovu, genetiky i pracovního využití, byť je to dnes ryze společenské plemeno. V rubrice Neznámé plemeno vám představíme malaka – kolosálního anatolského lva.

V rubrice Chov se věnujeme několika tématům: přinášíme 2. díl zajímavého materiálu Františka Hracha o psí dominanci. Jak se dívá na rady typu „kousněte psa stejně, jako to dělají vlci“? Co toto gesto ve světě vlků skutečně znamená a je pes stále vlkem? Nenechte si jej ujít! Je váš pes hyperaktivní? Na tuto otázku vám kývne tolik majitelů psů, že to snad ani statisticky není možné. Podle jakého chování je možné hyperaktivitu u psa skutečně poznat? Pojďte s námi do testování (a později i výchovy) vašeho psa. Přinášíme návod, jak upravit Flat coated retrívra, zamyšlení nad prací rozhodčího na výstavách (vážně je o co stát, a musí výbornou dostat každý?) i několik příběhů ze života s handicapovaným psem, například příběh adoptovaného australského ovčáka v barvě double merle, velmi nemocného jen kvůli lidské nezodpovědnosti a honbou za „barvami“.
Co ovlivňuje barvu srsti a jak krmit psa s cukrovkou? To jsou našimi čtenáři zaslaná témata pro rubriku Poradna, ve které radí MVDr. Milan Štourač.
Pokračujeme se seriály: v agility poradíme, co znamená „otevřít rameno“ a v dogdancingu se naučíme couvat kolem nohou. Ve stopování se podíváme, jak nejlépe našlapat oblouk a poslední díl mantrailingu nás provede všemi důležitými složkami, kde tito psi můžou pomáhat policii i lidem. Ve fotoreportážích se podíváme na soutěž CACIT v Dobříši a mistrovství kníračů. Zajímá vás, zda lovecké plemeno, jakým je irský červenobílý setr, může být záchranářským psem? 
Ve velké fotoreportáži navštívíme světovou výstavu psů v Amsterdamu a představíme i úspěšné české zástupce. 
Opět nezapomínáme na pejsky bez domova, možná některý čeká právě na vás v zařízení Psí cesta František.

Číslo 11 PPČ zkrátka nesmí u vás chybět! Na stáncích od pátku 21. září!

Koupit časopis