www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 11/2012

Listopadové číslo je věnované krásnému loveckému plemeni velššpringrlšpanělovi. Věděli jste, že toto líbivé a ne moc známé plemeno je nejen ideálním parťákem pro myslivce, ale je schopno i složit zkoušky ze sportovního výcviku a díky jeho přátelské povaze se hodí i na canisterapii? A co si myslí chovatelé tohoto plemene ze země původu – tedy Anglie? Zajímavé rozhovory na toto témata naleznete právě tedy v novém čísle PPČ. A čekají vás i reportáže – konkrétně rekordních čtrnáct, seriály…?

Portrét plemene – Velššpringršpaněl nabízí mnohé! 

Víte, jak se žije s českým strakatým psem? Zkušenosti majitelky tohoto národního plemene jsou doplněné i fotoreportáží  ze setkání strakáčů…

Do živého – Někdy jsou chvíle… Zdál se vám smutný příběh Lenoxe, psa utraceného jen pro jeho plemenný původ, vzdálený a neuvěřitelný? Bohužel tak vzdálený není, podobně zrůdný, nesmyslný a nic neřešící zákon, se chystají přijmout i na sousedním Slovensku. Podrobnější informace, včetně citace z návrhu zákona, si přečtete právě v tomto číle. 

Veterinární téma – je tentokráte zaměřené na problém zvaný dysplazie. Zde najdete informace, co čeká vás a vašeho psa, pokud se právě na rentgeny chystáte. Velmi zajímavá je zkušenost naší čtenářky, jejíž německý ovčák byl v ČR zrentgenován jako „čistý“, v Německu pak pro špatné výsledky vyřazen z chovu! Článek najdete pod názvem – Proč vyřazovat zdravé jedince z chovu?

Chov – O srsti – anketa majitelů, Radostná událost se blíží (M. Čermáková vám přiblíží porod fenky),
Není buňka jako buňka (další díl seriálu o genetice z pera P. Vazdové), Pitbulka, která rozdávala lásku – smutný příběh psí bojovnice, která svůj jediný boj o život prohrála…

Reportáže – Sedm medailí na domácí půdě! (reportáž z MS v agility v Liberci), Vyhrála zkušenost i mládí (reportáž z MR ZVV3), Chrti v Mont de Marsan (R. Mildner nám přinesla zajímavou reportáž z MS chrtích dostihů), S českými rotvajlery se počítá (reportáž z MS rotvajelerů), ,,Kníraté“ mistrovství, Pohledem tří mistryň (jak se dívají na letošní mistrovství P. Rohlenová, A. Zítková, A. Zelinková), Mistrovství republiky border kolií ve výkonu, Mistrovství republiky pošesté (reportáž z MR v dogfrisbee v Nymburce), Výběrová soutěž na MČR stopařů mládeže, Musheři zahájili sezónu, Lomnický závod dvojic, Memoriál Jirky Pokorného a Tancování ve Dvoře Králové najdete v rubrice Dvakrát minireport.

Výstavy – reportáže: Do třetice všeho dobrého (Vltavotýnská krajská výstava)
Tak trochu jiná výstava (KVV německých ovčáků)
 ,,Rusáci“ na Zbraslavi (KV ruských a asijských ovčáckých psů).

Retrívři, slídiči a vodní psi aneb jak vystavit VII. skupinu FCI od ing. l. Brychtové, Tak trochu jiná výstava (KVV německých ovčáků), ,,Rusáci“ na Zbraslavi (KV ruských a asijských ovčáckých psů).

A samozřejmě reportáže, seriály, vaše příběhy, reakce a mnoho dalšího zajímavého čtení!

Ani v listopadovém čísle nebude scházet plakát sestavený z vašich fotografií, které nám zasíláte do soutěží.

Koupit časopis