www.pespritelcloveka.cz

PES PŘÍTEL ČLOVĚKA 11/2017

Číslo 11/2017 PPČ přichází do prodeje!

V předposledním letošním čísle se věnujeme několika aktuálním tématům. Prvním z nich je věčně omílaná, ale stále nesmírně potřebná osvěta kolem chovů psů bez PP. Uvažujete-li o novém čtyřnohém členu rodiny a pořád váháte, kde a jaké štěně si pořídit, určitě nevynechejte aktuální číslo Psa. Zde najdete odpovědi na nejdůležitější otázky.
V tomto čísle začínáme nový seriál věnovaný jedinému plemeni – border kolii, která v současnosti prožívá obrovský boom. Snad s žádným jiným plemenem dnes není spojeno tolik mylných představ, mýtů, ale i reálných problémů způsobených špatným přístupem. Jaká je tedy vlastně borderka? Jak ji správně vychovat? Je opravdu každá hyperaktivní? A hlavně – má ji majitel v jejich (a kterých) aktivitách podporovat?
Je podzim a s ním je spojené línání většiny plemen. Víte, co může znamenat nadměrné línání a jak se dá ovlivnit? 
Zajímá vás genetika? Určitě nevynechejte článek o genetickém testování psích kříženců na našem území!
Informací o výživě psů není nikdy dost. Jak souvisí krmení psa s odpočinkem, nám svými vzpomínkami přiblíží František Hrach a jeho poznatky okomentuje MVDr. Milan Štourač.
Veterina pokračuje seriálem o vyšetření a výsledcích rozboru krve. Současný díl je zaměřen na triglyceridy a cholesterol. Podíváme se také, které bylinky můžou pomoct onemocněním močového ústrojí.
Pokračují také vaše oblíbené seriály – návodný fotoseriál o dogdancingu vás velmi rychle a jednoduše naučí efektní cvik s packami. U stopování je důležité umět lomy, proto jim věnujeme další velmi podrobný fotodíl. Další „čuchací“ sporty nosework mantrailing se věnují šíření pachu – co všechno nás může na tréninku potkat? Víte, proč je u junior handlingu důležité perfektně umět vystavení do trojúhelníku? A zajímá vás, jak se pase s briardem? 
Podzim je vždy bohatý na množství sportovních akcí. Máme za sebou dlouho očekávané Mistrovství České republiky v agility (zde vám přinášíme rozhovory s třemi vítězkami jednotlivých kategorií) a MS IPO v Německu – o něm jsme si povídali s Honzou Böhmem a Petrem Foltynem. 26. ročník MR kníračů přineslo vítěze ve 12 kategoriích – přinášíme reportáž a rozhovory s účastnicemi v IPO3. Canicrossová sezona začala závodem Okolohradce a ohaři se sešli na prestižním Memoriálu Richarda Knolla. Podíváme se na klubové a speciální výstavy bernardýnů, erdelteriérů a aljašských malamutů.
Nezapomínáme ani na opuštěné pejsky v útulcích – možná čekají právě na vás!

Číslo 11 PPČ je v prodeji od pátku 20. října. Nenechte si jej ujít!

Koupit časopis